Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

darla27
6. okt 2009

Bubulka je ine ked v Boha neveris, tak IVF pre ludi podla mna nemoze byt az take tazke rozhodnutie, pretoze ani nevedia ze je to hriech, alebo im to je aj jedno. Beru to tak, ze nejde to prirodzene, nasetrime a skusime IVF.
Ja to chapem, v podstate som chvilami mala aj ja taky postoj ze co je na tom zle. Ja nechapem preco sa nad tym tak strasne moralizuje a je to zakazane, ved tuzba po dietati je tak cista ze su aj taketo prostriedky na dosiahnutie rodinneho stastia a spokojnosti snad ospravedlnitelne.
Mojou chybou je, ze uz mam nastudovane vsetko mozne co sa tyka cirkvi na otazku umeleho oplodnenia, preto ked do toho pojdem, bude moja vina vacsia nez toho, co ani nevie ze je to hriech alebo preco je to hriech.
Kazdopadne drzim palce aby sa to podarilo a tesila si sa z mimca.
Prve dietatko sa Vam podarilo prirodzene? Ako je mozne ze to teraz nejde? Viete dovod?

Betty a to co je ze mas mlade srdce? To je nebodaj nejaka speci diagnoza. 😕

bettynka222
6. okt 2009

darla nooo, moc dobra diagnoze to neni, lebo je vlastne nevyvinute....no ale snad sa este vyvinie a budem zit dlhooooooooo 😀

violoncielka
7. okt 2009

Ahoj dievcatka 😵 ...pekny den prajem vsetkym 😵 😵 😵

kaki
7. okt 2009

Dobrý deň,
zdravím Vás v tento krásny, slnečný deň s názvom STREDAAAAAAAAAA 😀

Včera som mala mimoriadne náročný pracovný deň...
Ale na Vás a Martu som nezabudla... 😉

Som rada že sa snažíme spoznať Jeho vôľu a pracujeme na sebe.
No proste všetky sme úžasné 😵 A milované.... 😵

Zatiaľ sa majte, som rada že ste 😵 A že Vás uvidím zasa. Ste veľmi pozitívne osôbky aj keď každá máme nejaké to trápenie...
Ale bojojeme... Verím že úspešne 😵

elizka
7. okt 2009

ahojte bambulky....

tak ja sa konečne hlásim 😉 ..... mám akýsi hektický týždeň a ešte je len streda a už nevládzem 😀

ešte k tým zlým dg. ..... v piatok som bola na uzv prsníkov a našli mi dve hrčky ☹ 😠 😢 ... po tom všetkom som zvedavá čo bude ďalšie .... už ma to ani nebaví a som z toho zničená a mm ešte viac ☹ 😢

betty, malé srdiečko je podľa mňa dosť nebezpečné..... aj sa na to neako liečiš??🙂)

kaki, že by nám jeseň dávalo takto pracovne zabrať 😉 .... musíme s tým niečo urobiť a trošku sa potešiť v tomro uponáhľanom svete 😵 .... žeby nám pomohli nákupy?? 😀, alebo dobré stretko???

darla, Boh riadi každý náš krok aj myšlienku ....... ja keď som začala uvažovať nad IVF a vypísali sme žiadosť, tak v kostole bol prečítaný pastiersky list ohľadom IVF a zase som mala plnú hlavu výčitiek a pochybností 😉

rybka, janka, danka pekne oddychjte nech tie vaše šťastíčka si pekne počkajú v tepľúčku na svoj čas 😉

margi, suzzika, riska, skorki, violončielka, lenka, muška a všetky ostatné ........ pozdravujem a prajem požehnaný deň

suzzika
7. okt 2009

Idem písať kým si pamätám 😀

Danka chcela som ťa potešiť, že keď sa takto skoro otváraš to znamená, že budeš mať ľahký pôrod - je to overené v praxi 😉 tak ešte zopár tt vydržte a Klárka potom už len vykĺzne...

Muska my sme sa brali v 01/05 ale sme spolu 8 rokov - zdá sa mi, že všetky sa tu čo sa nášho veku alebo aj veku naších vzťahov tak viac menej rovesníčky 🙂

Kaki som na teba hrdá, generálku si zvládla, teraz si už len počkať na premiéru 🙂

Margi som sa pobavila, že Notre Dame 😀 a know how ja teda nemám, ale zatiaľ sa mi osvedčuje pevný režim a stereotyp ktorý síce mamičku zabíja ale detičky sú spokojné 😎

lenkove
7. okt 2009

Ahojte moje pekne

celkom pekne ste sa rozpisali, tesim sa z vas 🙂

Elizka,
tie hrcky to mi je velmi luto :( Viem, ze vela z nich su neskodne a ze sa vstrebu same.. Ides dalej na vysetrenia, alebo operacie? Myslim na teba mysliet a vyprosujem vam u Pana silu a zdravie.. Nech vas vasi Anjeli chrania pred vsetkym zlym.. 😔 A vy idete na IVF nakoniec? Mylim si ta s niekym, alebo ste aj vy mali azoospermiu ako pociatocnu diagnozu? 😕

Suzzika moja drzkaj sa a krasne si mamulkuj 🙂 Aj ostatne nase mamicky..
Tehulky nase, myslim na vas a modlim sa za vas...

Ja musim povedat, ze som sa vcera modlila, ale len vlastnymi slovami k Sv. Marte... Musim sa priznat, ze mi ta modlitba velmi nejde, teda nejde mi od srdca.. Modlim sa ju len kvoli vam, aby som vas nepripravila o milosti..
Najviac ma na nej udivuje a hneva veta, ze sa mame modlit devat utorkov a dostaneme to co prosime.. pride mi to taky obchod z rucky do rucky a mne osobne taketo modlitby nejdu..
Ked som bola dieta, mala som nejakych 11-12 rokov nasla som u starkej jednu modlitbu, kde sa pisalo, ze kto sa toto bude modlit pojde do slavy siedmeho neba, jeho blizka rodina piateho, vzdialenejsia tretieho a podobne.. A mne to prislo ako strasne nespravodlive, lebo som to pochopila tak, ze sa staci toto pomodlit a sme v nebi. A kto nepozna tuto modlitbu ma smolu! Tak som sa s cirkvou a vlastne aj s Panom na dlhe roky (skoro desat) uplne rozkmotrila a az postupne som si k Nemu nasla cestu.. Teda, az postupne som Mu dovolila, aby vosiel do mojho srdiecka, lebo ON bol pri mne stale.. Takze sv. Martu, rovnako ako inych Svatych prosim o prihovor, ale nedokazem to brat tak, ze to mam istotku... Lebo Pan, aj ked vypocuje prihovory, sa diva na ine.. A aspon u mna privela modlitieb za prihovory, ktore su zvycajne prosebne, obera o osobny vztah s Panom.. Neviem, ci som sa vyjadrila spravne a dufam hlavne, ze som nikoho z vas nepohorsila..
Mam vas v mojom srdci a v mojich modlitbach..

suzzika
7. okt 2009

kde som to skončila?Aha know how, no jednoznačne tam patrí aj net takže Rybka utekaj /v tvojom prípade to nemyslím doslova 😀/ vybaviť nejaké pripojenie ...

Janulka som rada, že ste ok, len oddychuj a čerpaj sily na potom... 😉

Indzes pozdravujem tiež.... 😉

Lenočka moja pekne si to napísala, aj som to pochopila 😎 a aj ťa chápem. Hlavné je, ale že sa modlíme a neprestávame prosiť a ďakovať a nech sa stane Jeho vôľa...

Darla myslím, že tvoj mm to nemyslel vážne, on sa len snaží nájsť na tejto vašej situácii niečo pozitívne a keď sa vám to podarí bude nesmierne rád - tak to vidím ja 😉

Violka takže si už v ružovoordináciovom obraze? Ja to tiež pozerám len z archívu - dôvody sú jasné ...

Smejka a vy ste menili škôlku?Prečo?A s dievčatkom vôbec nič nové?

-

suzzika
7. okt 2009

Riska 😵

Pozdravujem aj Elizku, Azalku, Skorki, Betty a ostatné... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

suzzika
7. okt 2009

Vám včera fungoval MK lebo mne nie ☹

kaki
7. okt 2009

Lenkove, prosby aj vyprosovanie je náročné... Ak to myslíš naozaj úprimne a veríš že prosby budú vypočuté....
Ja to nevnímam ako "z rúčky do rúčky"....
Ja to vnímam asi tak, že o niečo prosím ale aj verím, že sa to stane lebo Boh to bude chcieť... Posilní našu vieru aby sme sa snažili ďalej... Nevadí ak nebudeme hneď po 9 utorkoch tehotné všetky... Stačí tá nádej že aspoň niektoré budú vyvolené, vyprosené.... a časom aj ostatné...

Ale v tomto sa priokláňam k Violončilke, prečo si zo všetkého nezobrať to dobré?
Myslím že čokoľvek nám Boh dá je dobré... veď on nás miluje... Nepripúšťam nič také, že by mi chcel zle.... Aj keď priznávam, že nie vždy všetko chápem.... 😉 Ale asi ani nemusím všetko chápať 😉

kaki
7. okt 2009

Suzzuika... Viem že doma asi zamakávaš a obetujeś sa celá pre svoju rodinu 😵 Si úžasná žena... a prajem ti veľa požehnania a síl...
Obetovanie je síce vyčerpávajuce ale je také príjemné, keď cítiš že to malo zmysel 😵

kaki
7. okt 2009

Elizka, normálne premýšlam ako by sme sa stretli 🙂 😉
Dúfam že hrčky sú iba na posilnenie viery, a že si v poriadku.... Toto je jedna z vecí ktorým nerozumiem ☹

kaki
7. okt 2009

Darla, ja sa tiež niekedy pristihnem pri tom, že si hľadám dôvody, prečo ešte nemať dieťa.... ☹ 😢
Aby som si uľahčila strávenie toho že ich nemáme...
Je to jednoducho tak, že si stále hľadám vo všetkom to dobré... Pomáha mi to prežiť všetko.
A či je to blud? Či ma to robí necitlivou? Nie... Pomáha mi to byť odolnou voči niekorým skutočnostiam....
Túžbu po dieťati mi to nezahubilo...

Chalpy veľmi ťažko nesú to, keď deti neprichádzajú, považujú to za vlastné zlyhanie. Tiež hľadajú spôsoby ako sa "obrniť" aj keď nie vždy je to práve citlivý spôsob... ☹

lenkove
7. okt 2009

Kaki
ja s tebou uplne suhlasim, kedze hovoris "Ja to vnímam asi tak, že o niečo prosím ale aj verím, že sa to stane lebo Boh to bude chcieť... Posilní našu vieru aby sme sa snažili ďalej... "
ja hovorim ale o vztahu, ktory je asi taky "ja neviem kto je to ten Boh, ale asi tu je a ja chcem to a to a toto, tak sa k nemu pomodlim. A ked mi neda to co chcem, tak na neho kaslem. A skoncila som!" Takyto postoj, ktory som v rannom detstve vidala v mojom okoli a ktory formoval moju prvotnu predstavu o Bohu je scestny, a ten vo mne vytvoril blok k vsetkemu, co mi slubuje "splni sa ti" "dostanes" a podobne. Toto je moj obchod z rucky do rucky. Nie viera v Boha a uprimna, doverciva prosba jeho dietata... Samozrejme, ze nehovorim o prislubeniach v Pisme!!!

Vsetko nam dava Pan. A dava nam to preto lebo dobry a miluje nas.

kaki
7. okt 2009

Lenokove, pekne 😵

Ešte raz opíšem: Vsetko nam dava Pan. A dava nam to preto lebo dobry a miluje nas. 😵

kaki
7. okt 2009

Ja sa cítim milovaná a ochraňovaná.... 😵
V poslednom čase som za to aj viac vďačná.... Lebo cítim že dostávam strašne veľa lásky a aj ochrany. 😵

Napríklad včera som bola sama v centre Brna a trafila som všade na prvý šup... Aj auto poslúchalo....
To neni len tak... To ja by som sama nemohla zvládnuť.... A potom, ako by som mohla neďakovať??? 😵

kaki
7. okt 2009

Suzzzika, Karolínka Ti snaď z oka vypadla 😵 Krásne, Božie dieťa.... 😵

elizka
7. okt 2009

lenkove, neviem čo to nakoniec bude, ale doki mi povedal, že na jednej strane je to neaký špirálovitý útvar neprekrvený,a na druhej pravdepodobne cista 😢 😠 .... o tri mesiace mám prísť na kontrolu ☹ ....... pre IVF sme ešte neni celkom rozhodnutý, máme schválenú žiadosť, ale toho roku z toho určite nič nebude a zamýšľať sa budem v januári čo ďalej....... áno, mm má azoospermiu, dobre si pamätáš 😉

kaki, to dúfam aj ja ...... a verím, že ma to opäť posunie dopredu vo viere a vo vzťahu k Bohu 😉 ...... a to stretko neviem ako by sme zorganizovali, ja som verila, že sa mi to podarí toho 16.10. prísť, ale segra niečo spomínala, že asi prídu oni, tak neviem.....🙂))

suzzi, som rada, že nám píšeš a našla si si chvíľočku ........ keď som si dnes otvorila MK, tak som sa čudovala, ako tu mohli všetky písať, keď mne to nefungovalo ....... potom som si povedala, že som asi pako, keď si neviem otvoriť MK, ale teraz si ma potešila, že chyba nebola vo mne 😀 😀

suzzika
7. okt 2009

Kaki ty si ma predbehla si videla nové foto? 🙂

Margi hodila som fotky 😉

Betty pozor!!!Kaki ti šliape na päty: že vraj chalpy 😀 😀 😀 inak u nás - teda po vychodňarsky to znamená chlpy!!!sa ti
podarilo, veď to by mohlo aj byť synonymum slova chlap 😉
Ale Kaki píšeš pekne a akoby si mi z duše hovorila/teda písala/ len s jednou vecou nemôžem súhlasiť a to s tým, že som úžasná, lebo nie som a sú chvíle keď závidím slobodným a bezdetným 😀 Ja sa iba snažím plniť si zodpovedne a s láskou svoje stavovské povinnosti a to robí každý... 😉

kaki
7. okt 2009

Suzzika.... a si úžasná, si a si... 😵 Viem o čom píšem 😵

lenkove
7. okt 2009

Suzzika
ja sa pripajam.. Malicka pekne vyrastla, je krasnucka 🙂 Nech vam iba radost robi 🙂

Elizka,
tak teda.. :( ak ta beru az o tri mesiace, tak to hadam bude iba ta hrcka.. Mojej jednej kolegynke ich nechali sa vstrebat, ze su ok a manzelku mm kolegu hned operovali.. Stalo sa to v rovnakom case, tak mi to utkvelo v pamati-- aka sranda je to nase telo.. u niekoho nie su nebezpecne.. a u ineho su nebezpecne 😖 Budem na teba naozaj mysliet...

A ak sa mozem opytat, vas SPG sa ale zlepsoval, ci nie 😕 sa mi mari, ze hej.. ak chces, napis IP, mna to celkom zaujima 😅 😕

a este sa s vami chcem aj ja podelit, ze moje bolesti chrbta, ktore presli tak zazracne 😉 boli porazene po
a) cvikmi http://www.zzz.sk/?clanok=1045
b) modlitbou k Panovi
c) prosbou o prihovor Patra Pia 😉
ale som v modlitbe vysvetlila, ze to teda nemusi byt za kazdu cenu, ale ako Pan uzna 😀. A uznal 😀 Som mu velmi vdacna a z vdaky cvicim aj tri razy denne 😝

a preco vsetky Riske vypisujete 😵 😵 a ??? hmhm? Nieco predomnou tajite? 😎

suzzika
7. okt 2009

Pozri Kaki nebudem sa s tebou hádať a keďže som ešte nepočula o virtuálnej bitke, tak ťa nechám žiť v blude, len to prosím ťa nešír ďalej 😀

A ty si skvelá aby si vedela, to ako nás tu všetky povzbudzuješ a posilňuješ vo viere je veľmi milé a robí to mojej duši dobre!A ešte keď mi pridelíš nejaký pekný desiatok ... 😉

suzzika
7. okt 2009

Elizka aj ja dúfam, že tie hrčky nebudú nijako ohrozovať tvoje zdravie...takže aj tebe včera odmietal MK cválať? 😉

Lenočka inak odkedy mal Pater Pio sviatok tak sa denne modlím s mojou mamkou jeden desiatok jeho ruženca a je to sila, čo sa deje...naozaj silný ruženec, pre tie, ktoré to nepoznajú tak na každom zrnku sa modlí Otčenáš, Zdravas, Sláva Otcu a O Mária bez poškvrny....Paradoxné je, že neprosíme za nás, ale sa modlíme, aby sme pomohli zachrániť svet a odpoveď je taká, že sa nám očividne riešia naše problémy a ťažkosti 😉 Som rada, že ťa chrbátik už nebolí, ten môj ešte stále trošku, ale veď aj on príde časom na rad... 😀

A ďakujem v mene Karolínky...je ozaj rozkošná... 😵 Bohu vďaka za ňu a prosím o viac takýchto úžasných detičiek do tejto našej veriacosnažilkovskej rodiny 😵 😵 😵

suzzika
7. okt 2009

A ešte jedna otázka pre Margi: To Kiki ozaj spí len 1 hod denne?
A už fičím, aby moje stavovské povinnosti dostali zadosť...PA PA PA

elizka
7. okt 2009

aj ja pevne verím, že to budú len "také hrčky" 😉

bubulka722
7. okt 2009

Ahoj Darla! Ja síce pochádzam z veľmi veriacej rodiny, ale mne to nikdy nič nehovorilo. Myslím, že na svete je toľko špiny ktorú zanechali po sebe rôzne náboženstvá a preto by som nikdy nedovolila aby niekto súdil môj vlastný život. Ja žijem čestne a zodpovedne prisltupujem ku každej životnej otázke, ale to isté sa nijakým spôsobom nevracia od cirkvi ako takej. Vodu kážu, víno pijú. Nechcem tu vôbec víriť vody, ale chcem pomôcť, keď vidím ako si veriaci ľudia vyčítajú veci, po ktorých nekonečne túžia a cirkej v nich vzdudzuje len sebazatracovanie. Myslím, že materinský pud je až natoľko silný, aby sa každá z vás dokázala v tomto prípade od toho odpútať.
Ja som prvý krát otehotnela úplne prirodzene a nečakane s človekom, ktorý si to vôbec nezaslúžil. Dnes má môj syn iného a úžasného otca, s ktorým by sme mu radi dali súrodenca, ale nejde to. Riešime to už 3,5 roka. Chyba je v manželovi. Máme pred sebou plánované IVF, možno už teraz v novembri, takže sa teším, že ma možno lekárska veda konečne zbaví tohto trápenia.

muska30
7. okt 2009

ahojte dievcata,
ani mne vcera nesiel MK, zrejme mali nejaky vypadok ☹

kaki, lenka, suzzika,
pekne ste popisali o Bohu a prosbach 🙂

elizka,
aj ja mam asi pol roka na prsniku hrcku ☹ ale moj gyn mi povedal, ze by mala byt neskodna a mala by sa vstrebat, ale sa mi zda, ze trochu narastla, ale dufam, ze sa vstrebe 😉

suzzika,
Tvoja Karolinka je maly smejko 🙂

violka,
pekny den aj Tebe 😵

muska30
7. okt 2009

este dodatok, na deviatnik som nezabudla, zrejme mame uz 5 za sebou, este mesiac a budu tu miesto snaziliek tehulky 😉

violoncielka
7. okt 2009

Ahojte dievcatka.....
Leni uplne s tebou suhlasim...s tou modlitbou, ale zaroven uplne suhlasim aj s Kaki...pekne si to vysvetlila 😵
Ja totizto niekedy ani nemam silu sa modlit vlastnymi slovami....a pride mi dokonca pohodlne modlit sa klasicky Otce nas...dokonca sa niekedy nemodlim ani srdcom...niekedy odriekavam ako basnicku....ale niektore dni mi Boh vstupi do srdca aj pri takej modlitbe....a niektore dni ten Otce nas pekne precitim 😵 .
A co sa tyka Marty 😵 ? Nuz topiaci sa aj slamky chyta 😀 😀 😀 ...ja ani neviem ci tomu verim, ale velmi ju prosim...vlastne prosim ju aby sa za mna prihovorila u Boha.....A ako priklad uvediem jeden zazrak co sa mi stal: raz u kapucinov v Ba vyhlasili, ze" dnes je den patra Pia a vsetky nase prosby budu vyslysane...." Tak som sa vlastne prvy krat modlila za to aby mi Boh konecne poslal mm....a aky mam dokaz ? za tri mesiace som spoznala mojho nastavajuceho,ktory je talian a vola sa tak ako pater Pio 😵
pekny den