Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
7. okt 2009

no som si mohla mysliet - dva dni sa tu neukazem, a tu mate hned tak veselo 😀 ale najblizsich 5 tyzdnov zase nic 😎 esteze nam sem obcas pride niekto rypnut, nech sme v strehu a pocvicime aj nejake tie argumenty.

NO vsetko som si poctivo docitala, pokrochkala nad suzzikinymi resp-Karolinkinymi (i/y/iy??) foteckami, je naaaadherna. Take vesele babo, niekoho mi strasne pripomina 😉

a k teme Marty - aj ja som si tu modlitbu tak trochu upravila, a nemodlim sa total presne tu formulaciu, lebo mi to fakt tak "nejde do huby" 🙂 ja viem a verim, ze ona to chape a ze nejde az tak o slova ako o obsah a umysel.
A ten mame vsetky jasny a spolocny.
Tiez nemyslim, ze tu bude o 9 tyzdnov sama tehulka, ale viem, ze mnohe budete o 9 mesiacov s babetkami - len pravda, nemam vplyv na to, kedy sa to ktorej zacne tych 9 mesiacov. Tiez len dufam, ze suzziku a mna toto kolo este vynecha 😉

A ešte jedna odpoved pre Suzziku: To Kiki ozaj spí len 1 hod denne?
Ano, a sice rozdelenu do dvoch cca pol-40min. davok - tzv dopo a odpoludnajsi šlofík
😀
viac ako 40min. vkuse spi veeeeelmi vynimocne. zato ale v noci prespi od 21.00 do 7.00-8.00 ako nic.
Nieco za nieco 😉

bettynka222
7. okt 2009

darla ja nehovorim, ze ste nenormalne 😀 ale posobilo to na man dost desivo..ajked ja nie som zrovna vyznavac romantickych komedii (ako moja kamaratka katka, ktor ama tu obcas spehuje 😀), ale tie ukazky...no ams pravdu, to oni zamerne tak vyberaju.
ok, tak mam asi ovu spinenie...ale predtym som mala 5 dni spinenie, potom len 1 a pol dna ms a potom zase 4 dni spinenie...tak som z toho uz zmatena. ja viem ze osm to tu uz pisla a sporavedlnujem s aza opakovanie....ach ale nechapem to. no ved snad zajtra sa dozviem co a ako 😉

margi ale ot je super, ze v noci takto pekne spinka....to s apotom vyspis aj ty, nie?

darla27
7. okt 2009

Ahoj Margi, vidis, dalsiu absenciu uz si radsej nedovoluj, kto nas bude branit. 😉
Ja sa k sv.Marte modlim tak ako je napisane, ale snazim sa do toho uplne vhlbit, predsa je to len chvilocka raz do tyzdna. Modlila som sa kde-co: k sv.Gerardovi, Rite, Norberovi, atd, ale teraz sa modlim hlavne k Marte - verim v silu spolocnej modlitby, ked bude tehotna co i len jedna, funguje to.

A kde si pisala tie peripetie s obkladami? Nech sa pred spanim pobavim. 😉

lenkove
8. okt 2009

ahojte
ja vybavujem postu, tak ze vas pozdravim.
Zdravi vas isto aj Smejka, naposledy pisala, ze sa musi vela ucit a cvicit. Tak si z nej berme priklad, teda ja sa vynasnazim.. 🙂

ja sa trolinku hanbim za seba vcera, ale neda sa mi byt stale dobra a chapajuca utociacich 😝

Pekny den!!!

muska30
8. okt 2009

ahojte,
dnes som tu prva 😵

margi, suzzika,
na mna ste zabudli, mna prosim tiez vynechajte zo snazilkovania, mam to uz dvakrat za sebou 😉
na rade su teraz vsetky ostatne snazilky, menovite darla, riska, violka, kaki, skorki, elizka, azalka, carmenuska, bettynka, lenka a vsetky ostatne 🙂
ja verim, ze nam tu na prihovor sv. Marty tehulky pribudnu 😉

muska30
8. okt 2009

lenka ma predbehla, kym som to tu dopisala 😀

muska30
8. okt 2009

kaki, violka, skorki, lenka, riska, danka a ostatne, ktore ste krsne mamy,
tak pekne pisete o Vasich krsniatkach, hned by som Vas vymenila miesto krsnej mojej malej 😖 zaujem o nu nema, ani sa neopyta 😒 a pritom je to sestra mm 😉 asi som sa mala viac modlit za dobru krsnu, tak mam co robit 😉

muska30
8. okt 2009

margi, suzzika,
to spanie deticiek poznam 🙂 ja som to u malej volala dvadsatminutovky 😉

muska30
8. okt 2009

pridavam sa ku ostatnym, kaki je nase slniecko 😵 😵 😵

kaki
8. okt 2009

Ahoje 🙂 Ďakujem za podporu.

Inak mne nevadí a ani ma neuráža to čo napísala bubulka...
Asi je dobré, že to čo píšem (aj keď s chybami) vyvoláva aspoň nejakú emóciu "celého srdca"....
To znamená že sa to srdca dotklo...

...výsledok emócie? ten sa vlastne len dostaví... 😵 A prosím o to aby bol dobrý 😵

violoncielka
8. okt 2009

Ahoj diovcence

Leni dobre si zareagovala...uz som si zacinala o tebe mysliet ze si svata....a ufff odlahlo mi 😵

Ja si teraz citam peknu knizocku A. Grun- Byt dobry sam k sebe....Fakt je to sila ako clovek niekedy v snahe zit podla Bozich prikazani moze vklznut do inych dimenzii,tzv. nepravy idealizmus:"mame za to , ze Buh od nas zada, abychom se umeli vzdycky ovladnout, byt vzdycky vlidni, byt tu vzdycky pro ty druhe, abychom bylustupni, nebyli nikdy sobecti. to vsak neni Bozi vule, nybrz je to nas ideal. Oslavou Boha je zivy clovek"
Ja si myslim , ze najvacsim dokazom lasky Boha k nam je jeho milosrdenstvo...a toto by som sa mala ucit cely zivot a snazit sa byt milosrdna..aj k mojim nepriatelom....
Takze hlupana riaditelka...napriek tvojej ulisnosti ti odpustam 😀 😀 😀 . Skoda ze su to zatial len slova a srdce ostava aj nadalej zamknute 😒 😠 😉

Muska to ma mrzi koli tvojej svagrinej ☹ , ale neboj mozno je este velmi mlada

Pekny den a ja idem cvicit..pa

kaki
8. okt 2009

Violončielka, ďakujem za to čo si napísala 🙂

Ja sa na seba často hnevám, za to že hučím jak piliňák a neviem sa ovládať...☹ Viem že Boh ma miluje aj tak, ale výčitky že som ho zasa sklamala... ☹
Takže som živá 🙂? O tom by aj naši susedia vedeli hovoriť 😀

lenkove
8. okt 2009

Ja som prave docvicila a dohovorila s mamickou a mozem pisat 🙂

Inak, Muska, asi je ozaj mladucka, alebo? 😕 Mna napr. mrzi, ze o "nasej" Patke som schopna hovorit hodiny a o detickach manzelovych surodencov o cosi menej 😕 aj ked ich mam tiez rada, jednoducho asi nie az tak ako malu Patku 😅

Inak, ja som si tu vetu o Kaki zle precitala a videla som tam, ze uprimne obdivujem 😀 a to mi prislo bezne, ved Kaki kazdy zerie 🙂 az po Carmenuskinej vete som sa zhacila 😅

Violka
pekny den a pis nadalej mudre veci!
Ja som si naposledy kupila "mudru" knihu - ze "Liny rodic", lebo mi uz bolo uzko z toho ako sa rodicovstvo najma tu v DE stava praca na plny uvazok (co podla mna nie je pre deti dobre, od isteho veku potrebuju volnost a ano, aj byt niekedy same doma : aby mali susedia na co spominat 😉 ) ale je to o tom ako sa treba vecer opit a deti sa vychovaju same 😀 No chlap to pisal, no 😀

elizka
8. okt 2009

ahojte bambulky....

kaki, si super, perfektná, dodávaš nám silu a som rada, že ťa tu máme 😉 ..... ako to tu už niekoľko krát zaznelo "si naše slniečko" 😀 😀

lenka, ja milujem svoje krsniatka / máme 3 dievky/, bráchových dvoch chlapcov ale aj švagrove dievčatko mám rada ale nie je mi až tak blízke ....... neviem prečo, ale je to tak takže ťa plne chápem

darla, ja som skúšala na FB farmville, ale moc mi to nešlo / respektíve som tomu nerozumela/ a nemám moc času sa stým baviť ....... ale môžeme byť kamošky aj na FB

betty, aj ja by som brala liečbu červeným vínkom, taký pohárik dobrého vínka je super / aj včera som mala, bola som na návšteve/

toľko by som vám tu chcela napísať, ale keď dočítam a začnem písať tak zabudnem čo som všetko chcela, ale už by som mala mať aj ja počítač doma, tak budem môcť s vami pokecať aj večer ......už sa tešíííííííím 😀

riska, skorki, danka, janka, suzzi, muska, violončielka ....... atď ahooooooojte

elizka
8. okt 2009

bubulka, ja si myslím, že sa za teba treba veľa modliť, aby ťa DUCH SVATÝ osvietil a otvoril ti srdce, aby si vnímala a milovala nášho Pána celým srdcom a potom pochopíš aj nás 😉

hviezdickamaria
8. okt 2009

no ahojte, tak po dllllhom case (podla mna vecnost) som tu opat 😀 uz v novucickom byte a s novucickym netom, ktory nam prisli dat asi pred polhodinkou 😅

pozeram, ze sa tu odvtedy, co som odisla vela popisalo, tak neviem kedy to stihnem vsetko precitat... 😔 ale posnazim sa 😉 tak krasny den prajem vsetkym

elizka
8. okt 2009

ahoj hviezdička, tak už ste zabývaný???? ako je v novom???? už si zvykáš?????

bubulka722
8. okt 2009

Ja som už tresla fundamentalistickými dverami ako ste mi kázali, tak Darla ak chceš môžeme pokecať v iných témach. Veľmi rada budem nápomocná. Ak chceš, napíš mi do IP o svojich problémoch a môžeme dať o tom reč. Ahoj!!!
Problém je len v tom, že ja dokážem veriť len v reálne veci.

kaki
8. okt 2009

bubulka, chápem Ťa.
Viera je dar.... 😔

kaki
8. okt 2009

bubulka nemusíme sa hádať... A ani odchádzať z témy nemusíš... Stačí nás brať také aké sme 🙂

Iba sa nás snaž pochopiť, že náš postoj je trochu iný ako Tvoj. Vychádza z našich osobných skúseností...
To že Ty neveríš v to čo my, nie je chyba....
Ale prosím Ťa nerob z nás naivky. Všetky máme dosť svojich problémov a všetky sme dospelé ženy... Tak nás prosím neodsudzuj...

riska
8. okt 2009

počuvaj, bubulka, nikto ťa nevyhána, ved my si tu tiež pomahame, ako len vieme 🙂 ja som rada, že si vyjadrila svoj názor a nikto ti ho neberie, mas naňho právo, mna osobne sa dotklo, čo si povedala o kaki 😔 keby si ju poznala osobne, zmenila by si názor 😉

violka, dobre som sa zabavila na tej tvojej každodennej tortúre 😀 inak s tým kovom som to počula aj ja, vraj aj sitko na bylinky nemá byť kovové, ale umelohmotné....

darla, ja mam FB ako 2. mail, pozriem správy, fotky a už som preč... takže s hrami a testami u mna moc nepochodiš 😝

muska, to s tou krstnou je škoda, ale snad sa to ešte zmení a nájde si k detom lepší vzťah 😔

lenka, nejako to tu flakaš, nezda sa ti? a že moooc pozdravujeme smejušku 😵

elizka 😉
hviezdička, vitaj opat medzi nami, čííítaj a hlavne píííš 😉

bubulka722
8. okt 2009

Kaki, viera je záťaž a cesta k schyzofrénii. Vyjadrujem len svoj názor a nechcem aby si to niekto z vás zosobňoval. Nikto sa tu ani nehádal a vašu vieru vám nikto neberie. Asi bol fakt veľký omyl sem niečo napísať. Chodím na iné témy, tak dovi.

elizka
8. okt 2009

bubulka, ja sa radšej pre istotu nebudem k tomuto vyjadrovať 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
nech ti Pán Boh odpustí a dúfam, že ti modlitby pomôžu

kaki
8. okt 2009

bubulka, keď prídeš najbližšie, kľudne sa ozvi... Nemusíš nás len čítať 😉
Nemusíme spolu súhlasiť, stačí ak si budeme pomáhať 🙂

Mám pocit že vo svojom vnútri prežívaš veľký boj...
Ja sa cítim pokojná, žiadne rozpoltenie osobnosti u mňa nikto nespozoroval... A mám aj veľa neveriacich kamarátov, ani tý mi nespomínali že by som bola schyzofrenik? 😀
A ešte mi prosím povedz, ako sa dá si nezosobniť: že ma "z celého srdca ľutuješ"? 😉 Ale naozaj si ma neurazila. Myslím že si to so mnou myslela dobre 😉

muska30
8. okt 2009

lenka, riska,
moja svagrina ma uz 30, je slobodna a bezdetna a nie, aby sa tesila z bratovych deti, iba na nas nadava ☹ ja ju nechapem 😒

hviezdicka,
vitaj naspat 🙂 Byvate v novostavbe?

kaki
8. okt 2009

Muska ak by si chcela, ja si viem predstaviť byť zastupujúca krsná 😉
Už teraz sa za Tvoje deti modlím 😵
To je hlavná úloha krsnej (aby rozumela aj betty: krstnej) matky, nie? 😵

elizka
8. okt 2009

kaki, aká schyzofrenička?? to ťa vôbec nepozná, keby si aspoň prečítala tvoje príspevky, tak by vedela, že sa ťa to nemôže týkať 😉 .... však ti niesi len slniečko, ty si hotový aniel a neskutočný živel 😀

elizka
8. okt 2009

aniel - anjel 😀

riska
8. okt 2009

muska, a nebude to nejaka forma obrany? v 30 slobodná, bezdetná? 😔

kaki
8. okt 2009

Elizka 😵 😀 😀
Aniel 🙂 Tak to by som mohla povedať ako vtip môjmu manželovi 😀 😀