Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

kaki
10. feb 2010

Pre SUZZIKU 😵 Lúčim sa ahojte o týždeň 😵 Modlim sa s Vami 🙂

Pane, zmiluj sa. Pane, zmiluj sa.
Kriste, zmiluj sa. Kriste, zmiluj sa.
Pane, zmiluj sa. Pane, zmiluj sa.
Otec na nebesiach, Bože, zmiluj sa nad nami.
Syn, Vykupiteľ sveta, Bože, zmiluj sa nad nami.
Duch Svätý, Bože, zmiluj sa nad nami.
Svätá Trojica, jeden Boh, zmiluj sa nad nami.
Svätá Mária, oroduj za nás.
Svätá Božia Rodička,

Archaniel Gabriel - . ...pomocnik proti manzelskej neplodnosti
Casilda z Toleda {Burgosu} - .. ..pomocnica proti manzelskej nepolodnosti
Filip Neri - pomocnik proti neplodnosti zien...
Frantisek z Pauly {Paoly} - . ..opatrovnik neplodnych manzelstiev
Hadrian - .pomocnik proti manzelskej neplodnosti
Hyacint {Jacek} Krakovsky - .. . pomocnik proti manzelskej neplodnosti
Jilji {Gilles, Egidius, Aegidius} . .. -pomocnik proti neplodnosti u cloveka...
Koleta {Colette} Boilletova .. . -pomocnica pri neplodnosti
Lucie z Begu {Lucie de MOnte} - pomocnica neplodnych zien
Marina {Margareta z Antiochie, Marketa} - . .. pomocnica proti neplodnosti
Matej - .. . pomocnik proti manzelskej neplodnosti
Remakl {Rimagilus} . .pomocnik proti neplodnosti zien
Rita z Cascie - . .. patronka zufajucich a neplodnych zien a rodicovstva
Teobald {Thibaut, Dietbald} z Provins - ... pomocnik proti neplodnosti
Vincenc Ferrersky - . ..prihovorca za.. plodnost
Vit - . .. pomocnik proti neplodnosti
Wolfgang z Rezna - . .. prihovorca proti neplodnosti

Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta, zľutuj sa nad nami, Pane.
Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta, vyslyš nás, Pane.
Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta, zmiluj sa nad nami.

V. Oroduj za nás, svätá Božia Rodička.
R. Aby sme sa stali hodni Kristových prisľúbení.

Modlime sa.....svoja vlastna modlitba
Amen

carmenuska
10. feb 2010

No Betty, lepsie mi je.Pocuj mam atb a buduci tyzden mam dostat ms a brat vsetko a pichat...a neviem ci mozem...Atb mam do nedele /tejto/. Hm co ty na to??? a yvdrzim to , to je jasne, ale mm si to odnesie s mojimi naladami 😀 ale nie... ved to je najmenej, len nech to ma efekt, skor neviem ako zvladnem to pichanie fragminu. Dnes ked som si spomenula, ze sama sebe do brucha...bleeee ale zatial to neriesim...
A inak nemam stale topanky ☹
Margi- preco beries Bettynke ksefty 😀 😀 😀
riska- ty si kde??????? vybers meno a nemas cas nas kuk?
akzuzs - uz ta mam na skype 🙂

suzzika
10. feb 2010

tak tie litánie si dajme patentovať - sú neskutočné a si viete predstaviť, aký humor museli spôsobiť tam hore. To bude pôrodov.... 😉 AMEN

bettynka222
10. feb 2010

carmenusik nooo, kym realne prebehne ovu a zacne uhniezdovnaie a tak, tak ucinok ATB urcite pominie, no ale pre istotu zavolaj dokimu, aky je jeho nazor. vies ze ci to nebude na organizmus zbytocne velky napor. mozno by som aj ten mesiec pockala, mozno sa dovtedy vyriesi aj kopec inych veci u vas 😉 no ale sak nech sa mudr cislo dva vyjadri 😀 margi co myslis 😕

suzzika
10. feb 2010

Kaki ďakujem, ja som si dovolila doplniť tam aj podľa vašich správnych pripomienok niekoľkých orodovníkov 😉

Pane, zmiluj sa. Pane, zmiluj sa.
Kriste, zmiluj sa. Kriste, zmiluj sa.
Pane, zmiluj sa. Pane, zmiluj sa.
Otec na nebesiach, Bože, zmiluj sa nad nami.
Syn, Vykupiteľ sveta, Bože, zmiluj sa nad nami.
Duch Svätý, Bože, zmiluj sa nad nami.
Svätá Trojica, jeden Boh, zmiluj sa nad nami.
Svätá Mária, oroduj za nás.
Svätá Božia Rodička,

Archaniel Gabriel - . ...pomocnik proti manzelskej neplodnosti
Casilda z Toleda {Burgosu} - .. ..pomocnica proti manzelskej nepolodnosti
Filip Neri - pomocnik proti neplodnosti zien...
Frantisek z Pauly {Paoly} - . ..opatrovnik neplodnych manzelstiev
Hadrian - .pomocnik proti manzelskej neplodnosti
Hyacint {Jacek} Krakovsky - .. . pomocnik proti manzelskej neplodnosti
Jilji {Gilles, Egidius, Aegidius} . .. -pomocnik proti neplodnosti u cloveka...
Koleta {Colette} Boilletova .. . -pomocnica pri neplodnosti
Lucie z Begu {Lucie de MOnte} - pomocnica neplodnych zien
Marina {Margareta z Antiochie, Marketa} - . .. pomocnica proti neplodnosti
Matej - .. . pomocnik proti manzelskej neplodnosti
Remakl {Rimagilus} . .pomocnik proti neplodnosti zien
Rita z Cascie - . .. patronka zufajucich a neplodnych zien a rodicovstva
Teobald {Thibaut, Dietbald} z Provins - ... pomocnik proti neplodnosti
Vincenc Ferrersky - . ..prihovorca za.. plodnost
Vit - . .. pomocnik proti neplodnosti
Wolfgang z Rezna - . .. prihovorca proti neplodnosti
sv.Gianna Bereta Mollová,
sv. Gerard
sv. Marta 😉

Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta, zľutuj sa nad nami, Pane.
Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta, vyslyš nás, Pane.
Baránok Boží, ty snímaš hriechy sveta, zmiluj sa nad nami.

V. Oroduj za nás, svätá Božia Rodička.
R. Aby sme sa stali hodni Kristových prisľúbení.

Modlime sa.....svoja vlastna modlitba
Amen

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carmenuska
10. feb 2010

Vivien suhlasim s tebou v mnohych veciach, ale kazda z nas to preziva a citi inak a inak vnima Boziu volu....My si chceme babo adoptovat, ale bolo to velmi tazke rozhodnutie a nie kazda to dokaze a su tu aj nasi manzelia, ktori musia tiez suhlasit. A k tomu co si pisala na Julinku ti poviem tolko- tiez som robila v DD a ver mi, kto tam robi ma to ovela tazsie s adopciou!!!! Vidis do toho uplne a vies o com to je. Ked som tam robila, som vyhlasila vetu, ktoru teraz lutujem, ze ak niekedy nebudem moct mat deti, tak si urcite neadoptujem!!! Mala som k tomu velky odpor a vidis ake su Bozie cesty, stalo sa to a ja chcem adopciu 🙂 🙂 🙂 /to som bola este slobodna/ a teraz sa modlime deviatnik a ked sa domodlime, mozeme sa aj toto, ved modlitieb nikdy nie je dost.

darla27
10. feb 2010

Ahojte. 😉
Rybka nie som zase az tak busy, ale ked nemam co rozumne a vhodne k teme povedat, tak sa radsej nevyjadrujem.
Od dnes idem s Vami na ten deviatnik a onedllho riesit nasu zlozitu situaciu, dufam ze vsetko dobre dopadne. 😒
Budem povdacna kazdej, co si na mna vo svojej modlitbe na sekundu spomenie.

Vivi, cez Vianoce isiel film o Marii uz si nepamatam nazov a velmi pekne tam zobrazili aj sv.Jozefa, bol to ozaj neobycajne dobry a pokorny muz, ja som za, aby sa pridal do zoznamu orodovnikov.
A ty sa chystas adoptovat ked nam to radis?

Carm, ja to poznam velmi dobre, Nikdy nehovor nikdy u mna plati na 101%.
Ja proti adopcii nemam vobec nic, isla by som do toho, ale mm tvrdi, ze by nemohol cudzie dieta milovat ako vlastne. Chlapi to citia jednoducho inak.

margarita
10. feb 2010

som poctena, ze som tu popri betty tiez autorita vseobecneho gynekologickeho lekarstva 😀
inak betty, mas pekne brusko 😉

takze carm - ja neviem, len si myslim,ze po atb je telo celkovo dost oslabene, lebo Ti zabijaju aj dobre bakterie a celkovo skratka privela chemie naraz asi nie je velmi prirodzenej. Suhlasim s tym, ze najlepsie sa poradit s dokim, ak tam mas cestu alebo telefon 😉
Mozno, aj ked je to o nervy,to verim, neskusis este mesiac pockat, das sa medzitym dokopy a budes silnejsia aby sa babetko udrzalo tentokrat od sameho zaciatku 🙂
Cize ako vravi autorita betty, ja ako sekundar 😉 s tym plne suhlasim 😀

vivien - myslim si, ze adopcia nie je univerzalny liek na neplodnost ci bezdetnost. Nevies, co ma kto za sebou a preco robi/nerobi to, co robi/nerobi. 🙂
Myslim, ze moja cesta k dietatku bola nie tak uplne lahka a priamociara, aj kopec liekov som musela pojest ☹ , ale mne osobne to stalo za to. 😎 Obdivujem vsetkych, ktori sa rozhodnu pre adopciu, ja som radsej bojovala za vlastne dietatko, lebo som skratka citila, ze to raz musi vyjst, a ak by nie, tak by som sa skor snazila prijat situaciu, aj ked si nemyslim, ze toto by som niekedy prijat dokazala.
Prave to je uzasne, ze Boh kazdeho vedie inam, a kazdy sa mozeme slobodne rozhodnut, co urobime.

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
francis
10. feb 2010

Ahojte pripájam sa aj ja k vášmu deviatniku ak môžem 🙂 je to super keď toľké budeme spoločne prosiť a verím,že nás už vyslyšia na toľké otravovanie.Čítam vás už dlhšie ale zatiaľ som nepísala som tiež dlhoročná snažilka a občas už neviem ako daľej.........
Ešte ak môžem tak by som tam pridala sv.Dominika de Guzman 🙂

lenkove
10. feb 2010

ahojte
Francis, vitaj, jasne ze sa pridaj, aj ja som sa pridala 😀

Vivien, ahoj 😵 😵

dievcata, mne napr,. ako som uz pisala u tych svatych vadi, ze vsetci su za zensku, prip. manzelsku neplodnost.. a co neplodnost u muza, ha? 😀 ach, esteze mame bezpodielove vlastnictvo 😀 😀 zarty nabok, ja neplodnost beriem ako udel /alebo dar/ manzelstvu, celku muzovi a zene a netreba to podla mna delit a brat to tak, ze "u koho je chyba" to len tak na okraj /ja neznasam otazky ze kto je na vine, ze nemame deti 😠 😠

ja si dovolim vyjadrit sa k teme adopcia ako povolana 😀 Boh zehna tuzby do srdca, nam pozehnal dietatko do srdiecka a pripravoval nas (mna) na to dlho, od rannej mladosti... Priznam sa, ze ked sa dozviem ze si niekto nechce adoptovat dieta sa cudujem, lebo ja som to ozaj od mlada brala ako nieco normalne. Naozaj normalne. V casoch naivity som to povazovala za spravny krok u kazdeho krestana. Jednoducho, ze by si mal kazdy komu to zdravie a podmienky dovolia otvorit srdiecko (a domcek) dietatku z bez rodicov, ci domova.. Roky mi ukazli, ze to nie je take jednoduche a aj ja som vahala, ci to niekedy "dotiahnem" do konca, preto pisem o casoch naivity.. Keby mi moj Pan nepozehnal mojho uzasneho manzela mozno by som ani k Panovmu povolaniu nedospela /kedze napr. moja predchadzajuca vazna znamost adopciu odmietala../ aj moj manzel sa bal a vahal a casovo to natahoval a ja som si niekedy zufala a plakala a hnevala sa.. To aby suhlasil s tym, aby sme si isli pozriet nasu dcerku som si musela doslova vyrevat 🙂 ale potom, ked sme boli pozriet jej fotky a hlavne videli ju osobne, tak povedal, ze bol hlupy. Ze mal vela predsudkov a ze je to uplne normalna vec. Ze sam nechape coho sa bal a hned by do toho siel opat.. 😵 😵 Ja nikomu neradim, ale prosim vas, pocuvajte volanie vasho srdca, pocuvajte pozorne k comu vas vola Pan. Jeho cesty su krasne, uzke, krivolake, nejasne, ale su to cesty Panove.. Ved ON pre nas nepripravil siroku a rovnu cestu, ved to vieme 😵 preto radujeme sa a tesme sa z nasich krivolakych uliciek, lebo v nich je nas dobry Ocko 😵 😵
mam vas rada 😵 😵 a nas Ocko najviac na svete, vsetky vas zehna 😵 😵 a miluje!

rybka13
10. feb 2010

ahojte, emka stale place tak az neskor vecer idem na deviatnik ... stale 😢 vyzera, ze to nerozkojime, srdce mi puka, ze stratim moju prisavecku tak skoro...

Tesim sa, ze sme sa tolke pridali k deviatniku... a ze sa kazda z nasich snaziliek docka mimina cestou vselijakou... ci uz takou alebo onakou...
😉

akzuzs
10. feb 2010

No k téme adopcia....??? Pre mnňa je to normálne, vedela by som si predstaviť mať dieťatko z domova aj staršie. Mnžel viem že áno, leno on nikdy nebol an vybavovanie a ak musel a v manželstve a aj pred prípravou na manželstvo musel aj pri byte tak to ste mali vydieť 😖 Typický chlap nervózny a tak. Tohoto by som sa bála. Neviem ako to prebieha ado teraz ale pred 10 rok. si musela chodiť na psychotesty a doslova hovoriť aj o intímnom spolužití a to by už neprežil, lebo na to je veľmy háklivý a proste ho poznám, no a nakoniec keby to nevyšlo to by bolo ...... 😢 😢 😢 Poznám to od krsnej, no tá sa nevzdala a majú už veľkú slečnu zo srdiečka. No som si istá, že keby to bolo bez tej hnusnej papierovej a inej birokracie na svete je menej detí bez rodičov a aj my by sme mali dieťatko zo srdiečka.
Minule mi môj mm povedal keď sa tak díval na Majka, že keby mu treaz niekto povedal že nije náš, tak ho MILUJE rovnako a nikdy by sa ho nevzdal. Tak som si istá že keby nám Boh nepožehnal, tak by sa na tú dlhú náročnú cestu vybral a Boh mi dodal odvahu a trpezlivosť, lebo jeho srdce by zvládlo mnoho detí.
Éšte jedno. ako som už spomínala, v našej rodine je jedno diavčatko z domova a prišlo k rodičom asi keď mala 1/2 roka a veľmy za ňu bojovali. Podporovali ich celá rodina. No pred nedávnom, sme sa o téme ado v rodine rozprávali a vraj strýko ktorý už nieje medzi namy lebo pred dvoma rok. náhle zomrel a bol to asi najlepší otec v celej našej rodine, žila a dýchal pre svoje deti a on jednoducho vravel že nieje našá krv. Proste ju nebral ako skutočnú neter tak to ma šokovalo, lebo by som to nikdy nepovedala a pritom strýkovi prvé dieťa umrelo, druhé a tretie mali v neskoršom veku tak by som to neverela.
Ja nevidím rozdiel.
Ozaj Leni ako ste dopadli????

rybka13
10. feb 2010

akzuzs chapem, muzi veci vnimaju inak, aj mojho kym na nieco presvedcim.. hoci vacsinou robim spravne rozhodnutia 😀

tak som zmakla deviatnik este v limite pred polnocou 🙂 azal, suzika, mate pravdu, toto si musime dat patentovat, velmi sa mi to paci, ved aj ti svatci nie su az taki znami, tak su mozno radi, ze ich otravujeme 🙂

lenkove
11. feb 2010

dobre rano
nadherne zamyslenie na dnes

Myslienka na den

Marek 7, 24 - 30

Nie je tajomstvom, že v mnohých starovekých kultúrach - vrátane Izraela -
boli ženy pokladané za menejcenné. Ale to nie je Boží pohľad na ženy a dnešné
evanjelium to evidentne potvrdzuje. Sýrofeničanka, ktorá prosila u Pána za
svoju dcéru, je jednou z mnohých biblických žien, ktoré prejavili neuveriteľnú
vieru a prijali od Pána úžasné požehnanie. Ďalšie dve ženy - pohanky, ktoré
vyčnievajú z radu, sú Rachab, prostitútka z Jericha, ktorá pomohla Židom v
predvečer bitky, a Rút, Moabka, ktorá preukázala veľkú vieru v Boha a oddanosť
svojej židovskej svokre.Aj keď Ježiš veľmi jasne dával najavo, že prišiel kvôli
Židom - pohania sa objavujú neskôr, až v Skutkoch apoštolov -, Grékyňa v dnešnom
čítaní aj naďalej oroduje za svoju dcérku. Jeho počiatočné odmietnutie ju
neodradilo. Naopak, zopakovala svoju prosbu a nanovo vyznala svoju vieru v
Ježišovu uzdravujúcu moc. Opätovne odmietnutá pokračovala vo svojej prosbe s
plachou vytrvalosťou: "Aj šteňatá jedia pod stolom odrobinky po deťoch" (Mk 7,
28).To, čo sa stalo potom, by si si mal vo svojom Svätom písme podčiarknuť a
zvýrazniť: Ježiš uzdravil jej dcéru! Žeby odrazu zmenil názor? Vôbec nie.
Postupoval presne tak, ako vždy, keď sa stretol s vytrvalou pokornou vierou.
Jednoducho neodolal! Spomeňte si na ženu s krvotokom, ktorej viera zastavila
Ježiša na jeho ceste a on ju hľadal v zástupe ľudí. Jej presvedčenie, že Ježiš
má moc uzdraviť, jej dodala odvahu dotknúť sa obruby rúcha tohto svätého muža -
aj keď v dôsledku svojej choroby bola rituálne nečistá. Uvažuj nad slepým
Bartimejom, ktorý sedel na kraji cesty a volal: "Ježišu, Syn Dávidov, zmiluj sa
nado mnou!" (Mk 10, 47). A v tej chvíli Ježiš nechal všetko tak a uzdravil
ho.Ani jeden z nich nemal vzdelanie či postavenie, ktorým by mohli zapôsobiť.
Niektorí z nich dokonca nepatrili k vyvolenému izraelskému národu! No dnes nám
všetci svorne dosvedčujú, že môžeme vo svojej opustenosti pristúpiť k Ježišovi.
On je milostivý Spasiteľ, ktorý počuje každého, koho tento svet pokladá za
bezvýznamného. Nikdy sa nevzdávaj nádeje!

Milostivý a milosrdný Pán, ako by mohla moja slabá viera pohnúť tvojou
rukou?! Aj keď som nehodný, konaj zázraky v mojom živote a v živote tých, za
ktorých sa modlím.

carmenuska
11. feb 2010

Leni ako????? Ved uz to bude tyzden.........to ale leti........
Betty - kocica si poriadna s tym bruskom, taka tehulka - modelka
Margi- ja si tiez myslim ze po atb to nie je asi len tak a mne nevadi ze pockam mesiac.....pisalaa som mu maila tak uvidim, co na to povie. Ved co je to mesiac proti 2,5 roka co sa snazime????????? 😉 a spon sa pripravim psychicky na to pichanie

pcolka
11. feb 2010

ahojte.teším sa že je dnes už štvrtok lebo od zajtra mám dovolenku a idem s mnaželom na vík. pobyt 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵

k téme adopcia vám môžem tak trochu aj ja niečo povedať - a je to to najdôležitejšie. často s manželom počujeme o tom, že v podstate sú to cudzie deti, ale my sme ich nikdy tak nebrali.

sú to NAŠE deti, a len a len NAŠE. a vždy to tak bude

- poznám veľa ľudí, ktorí zmenili názor až keď to dieťa zbadali, až keď sa im v tom srdiečku narodilo. ten pocit je úžasný, že Lenka -mám pravdu??? 😵 😵 😵

áno je to možno ťažšie, ale kde máte istotu, že pri biolog. deťoch to bude bez problémov??? nikde!
ale k adpocii musí každý dospieť sám, nemôžete nikoho nútiť....no ten pocit sa naozaj nedá opísať! to treba zažiť!

tak len veľa trpezlivosti, a všetko bude tak ako má byť...každý dospeje k tomu,a pripraví sa na to, čo mu nesbeký Otec pripravil

pekný deň - dcéra má dnes karneval v škole-nakoniec je z nej "královná stromov" 😎 😎

riska
11. feb 2010

ahojte, včera som vas nejako nestihala, ale už som tu 🙂

kakiiii, uži si dovolenku 😉

tešim sa, že sa deviatnik v takom počte rozbehol, dúfam, že čoskoro tu mame nove tehulky 😵 😵

hviezdička, ja som pred par dnami dočitala chatrč na odporúčanie lucettky a kaki... vela peknych myslienok tam bolo, celkom ma to oslovilo 😉

marg, ty stihaš popri motorovej myši aj čitať? 😕 čo si stratila klúčik? 😀

carm, už ti je lepšie? atb zabrali?

janula.k
11. feb 2010

Ahojte,
chcem sa opytat, vcera som nasla malemu na ramene taky stvrdnuty vriedok..akoby po ockovani..lenze jeho naposledy ockovali este v nemocnici...moze to mat taku reakciu po tak dlhej dobe? 😕 neviete nahodou niektora?
Lenka, krasne zamyslenie 😵
nemam moc cas vas citat, ale deviatnik som zvladla...Nas dedko ma od vcera v nemocnici depresie, hovori, ze lezat tam je ako pomaly umierat...dost ma jeho slova desia, pretoze tieto slova sa na nho nepodobaju... 😔

riska
11. feb 2010

a ešte k teme adopcia: suhlasim s maminkou lenkou, že Boh pre každeho jedneho z nas niečo pripravil.... nejaku cestu, ktorú musime zdolať.... a to, že niekto stretne takeho partnera, s ktorým zdiela obrovsku túžbu a zaroven ma srdce otvorene na prijatie dieťaťa z DD, je podla mna velký dar 🙂

suzzika
11. feb 2010

Riska tak vitaj v klube "chatrčiarok" a teraz si môžeš zohnať a prečítať na "moje odporúčanie" napr. Cesta túžby od Eldredga - povznášajúca kniha 😉 A ako tehuľkovanie?Bruško už vidno viac? 😵 Keď si pomyslím, že takto pred rokom som bola približne v tvojich tt, neuveriteľné a teraz už ma ten výsledok 2 zuby a papá zemiačiky a robí toľko radosti... 🙂

riska
11. feb 2010

janulka, myslime na dedka, nech to tam nejako zvladne 😔

suzzika, pokusim sa zohnať tu knižku...nech toho stihnem ešte čo najviac prečitať 😉 a vy už ste zdrave?
no ja sa už velmi tešim na ten náš výsledok 😀 mam sa fajn, bruško rastie, malinka kopká- no krasa 😵 😵 už len to meno doriešiť 😀 😀

elizka
11. feb 2010

Ahojte babulky.....

konečne som vás dočítala a mám trošku času aj odpísať 😉 ...... k deviatniku sa pripájam aj ja s jednodňovým oneskorením....

dievčatá, bolo mi za vami véééééééééľmi smutno, a každý deň som si na vás spomenula 😵 ...... teraz je veľmi ťažké obdobie.... do konca marca to musím nejako vydržať a potom už bude volnejšie....

kaki, prajem krásnu oddychovú dovolenku....... pekne si to už

lenkove, srdečne vám blahoželám k Ivanke a teším sa s vami ........prajem vám veľa Božích milostí, požehnanie a darov Ducha Sv....nech vás Panna Mária ochraňuje

riska, betty... vám to ale krásne tehulkuje 😀

rybka, janulka...... Emka a Branko sú nádherné detičky, len pekne kojte a držkajte sa

suzzika, už ste zdravučké????

margi, Kristínka je taká maličká sčítaná "učka" ....žeby po mamičke 😀 ..... normálne ti rastie konkurencia

zdravím všetky nové VS

a samozrejme pozdravujem aj všetky ostatné

majkl007
11. feb 2010

No Riska, ty si dnes nejak skoro hore, 😀 chytro navariť manželovi obed! 😉 😀

rybka13
11. feb 2010

teda riska ten tvoj majkl vsetko stiha, aj ta smirovat na konikovi 🙂 musis mu dat viac roboty 😀 😝
riska inak som sa dobre pobavila na motorovej mysi 😀 margi, zdravime kitty 🙂

betty, no aka kocica 🙂 a to brusinko, ja som taka stihla nebola ani ked som mala 12 rokov 😀

pcolka, posli fotku z karnevalu som zvedava ako vyzera kralovna stromov
😉
inak stale mi rezonuju v hlave tvoje slova, ze ak deti v dd placu, resp. neplacu, lebo vedia ze to je zbytocne, lebo aj tak im to nepomoze... je mi z toho strasne smutno ☹ teraz uz ked mam emku, tak sa ma neskutocne viac dotyka utrpenie deti... raz som videla nejake video o jednom dd v afrike, hrozne ako tie deti boli zanedbane, spinave, opustene, ubolene... mali precikane plienocky a nemal im ich kto vymenit.. nemozem na to do dnes zabudnut hoci to bolo uz par rokov dozadu...

eliska myslime aj na Teba, drzkaj sa

pcolka
11. feb 2010

rybka-je to tak až keď máme vlastné deti to všetko asi vieme prežiť.....ja nemôžem pozerať ani také filmy o deťoch a o tom ako ich neikto unesie alebo tak.....až mi zimomiravky behajú po chrbte, len čo ti o tom píšem ☹

aha-máme nového snažilka??? 😀 😀 😀 vlastne on je už tehulko 😀 😀 😀
riska-ešte nech si tam uvedie tt 🙂

elizka drž sa

a betty-teda ty si fakt ako modelka tehulka-pristane ti to 😎 😎

akzuzs
11. feb 2010

Správne to je pravda akonáhle som sa stala maminou a to už mislím od počatia, tak som nemohla vidieť ako dieťa plače alebo počuť detský plač, vidieť film o týraných deťoch alebo z koncentráku alebo chorých proste začnem hrozne plakať a idemi srdce puknuť ako by som im chcela pomôcť. A po pôrode dupľovane, Minule nám v škole púšťali film o deťoch ktoré sú v Afrike a sú choré na AIDS. Lebo aj to patrí k sociálnej práci. Poviem vám, že to bolo hrozné. Tak som sa hanbila vstať z tej miestnosti lebo som tam nemohla byť, ale radšej som sedela nemohla som sa na to dívať a revala som a revala a kedď to skončilo, skoro som sa od rozrušenia dozvracala a chytila som teplotu a nikto tam nebol taký urevaný ako ja to bola hanba, ale tak som sa hanbila odtiaľ počas toho odísť. Tak na toto som už není. Predtým než som sa vydala, tak som chcela ísť k milosrdným sestrám matky Terézy ale odkedy som mamou som taká precitlivená až hrôza a nikedy nielen na deti. Minule som revala aj na fórom keď ste tu boli smutné. Asi som není normálna. Tak čo už rozlitaná kôpka hormónov 😅

pcolka
11. feb 2010

akzuzs-a ja že to len ja som taká urevaná zakaždým-a vidím že nie som sama. 😉
ja tiež hneď smoklím pri hociktorom filme....a tiež som citlivá na detský plač - 😢 ale na ten od mojich detí odolávam, 🤐 hlavne keď je to taký jedovací alebo vydierací plač, že pri ňom ani slzičky nejdú 😠