Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

elizka
25. feb 2010

kaki, najlepšie by bolo bez liekov a lekárov, ale keď to nejde tak to nejde 😉 ....niekedy si ozaj moc nenavyberáme

kaki
25. feb 2010

Za posledných 7 rokov som čerpala návštevu lekára len raz.
Viete koľko dní som čerpala tento rok? Už 5 dní. Šikovná som? 😀

Pripadám si tu ako hypochonder a ulievak.
A u lekárov sa cítim ako keby ma hrobár už s lopatou naháňal 😀 😀
A pritom sa u mňa nič nezmenilo... 🙂

elizka
25. feb 2010

kaki, to sa stáva, já keď som chodila ku gynekológovi ako na hodiny klavíra, cítila som sa podobne 😝 .....každý mesiac aspoň raz

kaki
25. feb 2010

Tak si zaspievajme spolu: "Ja som hypochonder, ktorý stále chorý je" 😀 😀 😀

bubulka722
25. feb 2010

Ahojte babulky!
Dnes ideme po 5 mesačnej liečbe na vyšetrenie spermiogramu. Bojujeme s týmto problémom už 4 roky. Veľmi sa bojím ako dopadneme, modlím sa a verím, že Boh nedopustí aby to bolo zlé. Prosím držte mi palce!
Ďakujem!

elizka
25. feb 2010

bubulka, držím palce a daj vedieť, ako ste dopadli ....... s týmto bojujeme aj my

tuzimpobabatku
25. feb 2010

ahojte dievčatá. CHcem sa Vás opýtať, že cca mesiac užívam indonal, čo si myslíte, mám s tým prestať, keď si budem pichať injekcie? A ešte jednu vec. Ako užívali vaši muži profertil? lebo v letáku je písané že 2 tbl. ráno pred jedlom naraz a na krabičke, že 2 tbl. denne kedykolvek. Tak teraz vyber si...:(

carmenuska
25. feb 2010

Kaki- raz dva tri budes tehula, ked ta chytia do parady 🙂
Inak kocky po tych mijich problemoch mi povedal obvodoak, ze to moze byt prejav zle fungujucej stitnej zlazy 😕 alebo ta reuma. Tak asi tam zajdem, ta by mohla robit saraaptu aj s otehotnenim. A Kaki nic si z toho nerob, ja ako chodievam na gyndu tak by mi bolo malo aj 10 priespustok do roka. Kazdy rok ich mineim vsetky a este mi aj chybaju a musim si brat nahradne volno
Bubulka- ako ste dopadli
Inak, dnes mam zas totalne nizky tlak, lezim stale, ja uz neviem ako ho zvysit. Hm? poradte nieco.
Riska, ano mam prazdniny a to bude asi tym, ze ma nema kto vytacat, tak mam nizky 😀 😀 a mm v robote 😀 😀

bettynka222
25. feb 2010

ahojte 🙂

kaki stitka má veľký vplyv na otehu a autoimunita tiež - veď to súvisí aj s tou stitkou, že?

elizka tej riske to čudne lekár vysvetlil. pri trombo praveze krvacas menej, pretože sa ti viac zraza krv. práve naopak, keby si trpale hemofiliou, tak by si z reznej rany mohla vykrvacat. pocuj, chod do toho. a odporúčam preveriť aj imunitu (proti spermiam a spol.- darla ti to vysvetli 😉) a hormonalny profil ti robili? ovu máš? a čo mm a spg? dúfam že som tá vysetreniami nevydesila 😀 ale ak chceš babo pekne si zvykaj, potom kontrol nebude konca. robíš to predsa pre dieťatko, nue pre seba 😉

carmenuska aj na teba sa to v poslednom čase lepi. ale baby vydrzte všetky tri, uvidíte že to má zmysel 😉 ja som si tiež po doktoroch pobehala a beham stale

muska 😔 čo je maličkej?

riska, janul ahojte 🙂

kaki
25. feb 2010

Bettynka, mne doktorka povedala, že štítna žľaza a súvis s tehotenstvom je len vo fáze experimentovania. Že nič nie je dokázané len sa to predpokladá 😉 . Ale možno .... 😀

kaki
25. feb 2010

Carmenuska na tlak treba piť veľa veľa tekutín 🙂

elizka
25. feb 2010

bettynka, hormonálny profil som mala v poriadku, ovu pravidelne s dominantným folikulom, mm nemá žiadne spermijky / to asi posledný rok/, genetika je v poriadku, test na prechod sperm. nám nerobili, lebo mm žiadne nemal a já mám ešte endometriózu a po laparoskopii sa mi skrátil cyklus na 20-25 dní a ms sa mi skrátila na 4-5 dní .....to je asi všetko 😝 ..... neviem, čo by som ešte mala podstúpiť ......

elizka
25. feb 2010

kaki, já zase mám info, že štítna žľaza a otehotnenie dosť spolu súvisia 😒

kaki
25. feb 2010

Dnes mám druhý deň deviatnika zvládnutý 🙂
a som už teraz spokojná, že naše tehulky budú s bábatkami zdravé a budú mať dobré pôrody 😵

carmenuska
25. feb 2010

Betty ved ja rada chodim po doktoroch 😀 😀 co nevies, najma ak su vsetci taki mili ako ty 😀 A Elizka betty am pravdu s krvacanim pri trombo- krv je husta tak netecie praveze 🙂 a ja pijem az az hematologicka mi kazala koli mojim mutaciam az sa riedi krv a keby som nepila, tak s takym tlakom asi ani nevstanem . Az mi ide to pitie nanervy, stale chodim cikat

cizana
25. feb 2010

ahojte, chcela by som sa opýtať na modlitbu deviatnika - modlím sa aj ja - ale neviem, či správne:
modlíte sa každý deň iba tú konkrétnu jednu modlitbu? po ukončení 9 dní opäť začínate od začiatku? kombinujete to aj s inými modlitbami alebo s ruženčekom? je možné sa modliť k viacerým svätým naraz?
to je záplava otázok, však, ale keď ja v tom nie som celkom doma.

margarita
25. feb 2010

to je hrozne, ked Kiki pokazi kabel k PC, tak sa margi ani 2 dni na MK nedostane, a tu taka mila cula debata 😀

Inak riska, ona potom zaspala asi o 20 minut, tak som este sedela pred domom a cakala, kym sa mi zobudi, asi nechcela spat zo slusnosti, kym ste boli s nami, vies? 😉 darmo, krstna ma na nu dobry vplyv, slusne spravanie a etiketa jej ide 🙂

ja som tiez nemala ziadne trombo priznaky, akurat mavam relativne dlhsi menzes, aj 7 dni je taka moja norma, a prve dni su doooost silne. Pobavila ma ta diskusia, ci tecie alebo nie 😀 podla mna je to indi-vindi. Ak by nam az tak extremne netiekla krv, ako by robili odbery? 😵

A suhlasim s tym, ze "ziaden clovek nie je uplne zdravy, a kto si mysli, ze je zdravy, je len nedostatocne vysetreny..." 😀 ako nasa kaki.
Kaki, dufam, ze uz prestanes v tom diagnozovom zberatelstve a napriek ich vsetkym napadom a vysledkom budes tehu a hotovo 😉

margarita
25. feb 2010

a k hokeju - my v tej nasej jednej izbe nemozeme pozerat kedy xeme a co xeme, hlavne nie v tychto sialenych kanadskych casoch, a tak mam nervy v poriadku, a vzdy rano si len pri ranajkach zapnem radio a hned sa potesim, ze zase sme vyhrali 😀

cizana - ja by som povedala, modli sa co chces, ako chces a kolko chces, podla mna aj k viacerym naraz sa da, snad na seba neziarlia 😉 no ked su svati, tak by nemali, nie? 😀
my sa modlime takto spolu deviatnik, a ked skoncime, prejdeme na nejaky iny, vzdy to, co si dohodneme...
🙂

lakrimosa
25. feb 2010

Ahojte, prikláňam sa k názoru Margarity, že treba presať zbierať diagnózy. Ja som sa po utorkovej návšteve mojho gyn lekára rozhodla, že už ho viac nenavštívim, nakoľko mám presne rovnaký dojem, že skúča omyl -pokus. Tiež som chodila k nemu ako na klavír, tri-štyri-päťkrát mesačne, hrôza....Kaki, v čerpaní priepustiek si ma ešte neprekonala🙂

Bettynka, ja nie som po potrate, ale mám dojem, že si odpykávam hriechy za mojich predkov...no to je na dlhšiu debatu.

Tiež si myslím, že funkcia štínej žľazy súvisí s otehotnením, reps. s funkciou vaječníkov. Ale aj psychika. Čítala som o objave brits. vedcov, ktorý zistili, že bielkovina v mozgu - kisspeptín (snáď si to dobre pamätám) priamo ovplyvňuje ovuláciu. Predtým sa domnievali, že je potrebná len na spustenie puberty.

lakrimosa
25. feb 2010

Baby, prosím vás, navrhujem, aby sme ten deviatnik okrem VT obetovali mimoriadne aj za Julinku- VS, je v ťažkej situácii, mám o ňu obavu. VĎAKA 🙂

bubulka722
25. feb 2010

Ahojte bambulky! Strašne váš obdivujem, ten váš optimizmus je nádherný. Je mi veľmi ľúto, že ja momentálne optimisticky prispieť nemôžem. Ďakujem vám, že ste mi držali palce!!! Veľmi si to vážim.
Vyšetrenie nedopadlo vôbec dobre. Nález len o trošičku lepší ako naposledy v auguste 2009, každopádne ale nezlučiteľný s prirodzením otehotnením. Nechcem prepadať depresii, ale už sa sama novládnem. Píšem a plačem. Naštudovala som okolo tohto problému čo sa len dalo, a bolo to aj tak zbytočné. Verila som, snažila sa myslieť pozitívne, tešila som sa, že konečne po 4 rokoch budem šťastná. Teraz mi zostáva len čakať na IVF/ICSI, čo je u mňa dosť veľký morálny problém. Neviem sa s týmto postupom vyrovnať a viem, že je to porti Bohu a veškerej prirodzenosti. Budem sa musieť dať dokopy a prosiť Boha o odpustenie, keď to nakoniec predsa len podstúpim. Jemi hrozne, moja nádej sa stratila.

bettynka222
25. feb 2010

kaki aj ja si myslim ze otehotnenie veeeelmi suvisi so spravnou funkciou stitky. a neboj, v dnesnej dobe to uz vedi apekne riesit, tak sa mozme tesit na dalsiu tehulku 🙂

elizka nooo a ta endo je momentalne v akom stave? uspata, vyliecena? mm chodi do sauny? ma rad horuci/teply kupel? slipy ci trenky? ovocie a zelenina? prechadzky? spovedam ta riadne, cooo? 😀 mal nejake infekcie tvoj mm? uraz? pekne ho nakopni, nech sa vylieci, potom zistite tu priechodnost hlienu.

carmenuska aj aj musim vkuse pit. tlak mam hrozny a o cikani ani nehovorim...hlavne teraz....aj pocas noci 😝 ano len peken chod po doktoroch, oni to uz poriesia. a ty sa citis ako? boli ta nieco?

cizana my menime nielen deviatniky, ale aj umysel modlenia. ty sa chces pridat k tomu snaizlkovskemu ci tehulkovskemu ci ku ktoremukolvek?

lakrimosa a co ti doki zistil? a myslis ze u mna doki hned vedel o co ide? ved dr nie je jasnovidec, musi skuat, zistovat podla urcitych znakov...co zisitl tebe? resp. nezisitl? a co sa deje julinke?

bublka a co ti zistili? myslime na teba 😉

margarita
25. feb 2010

lakrimosa, tesi ma, ked sa niekto priklana k mojmu nazoru 😉 ale tak, ako si ho pochopila - sa teraz ja od neho odklanam 😎 ja som len chcela byt Ftipna 😀 na kakinu adresu, nech je tehu, lebo odkedy zacala - podla mna spravne - s kolotocom vysetreni, tak si uz nemoze byt ista ani tym, ze ma srdce nalavo 😉
Ja som praveze typicky priklad diagnozovej zberatelky - takmer 3 roky mi trvalo, kym som sa dopracovala k (najpravdepodobnejsej) pricine mojich gynekologickych problemov. A co som toho nagooglila na nete, ked som si sama pokusala najst mozne priciny potracania babetka - nasla som napr.asi 200 moznych genetickych poruch vyvoja plodu a ine vesele a menej vesele prihody.
No nevzdala som to, lebo myslim, ze vzdy niekde je pes zakopany, a treba skusat a kopat a kopat a kopat 😉 a kvoli tomu sa velakrat kopne vedla, ale zase aspon vies, ze tam uz kopat netreba.

bubulka, to mi je velmi luto...a ani ta trosicka zlepsenia sa uz nemoze este trosicku zlepsit? 😅
O IVF tu byvali ohnive debaty, no nechcem do toho zase rypat, lebo som si predsavzala, ze uz nebudem verejne 😉 ja len, ze Boh vidi aj do srdca 😎

margarita
25. feb 2010

bettusik, vdaka za predchadzajuci prispevok-zase si vo forme 😉
ta zaplava otazok mi uz vazne chybala...len skoda, ze na mna nie je ziadna, mohla by som odpovedat 😀

darla27
25. feb 2010

Ahojte 😉
Dakujem ti Bettynka za tvoj nazor, v Trombofilii mas prehlad neskutocny, Janulka aj tebe 😵 , nakoniec clexan nebude, v CAR si myslia, ze nie je treba, takze kaslem na to, kupila som si extra davku listovky,
bude mi to musiet stacit.

Do tohto noveho modlenia sa nezapajam, pretoze som nevedela co sa treba modlit a nikto mi to nepovedal. 😒
Tak snad dalsie kolo stiham. 🙂

Bubulka hm... aj ja som velmi dlho cakala na zazraky, mrzi ma ze aj tebe sa zla diagnoza opat potvrdila. 😢
O tom ci je krok ktory je nasou jedinou sancou mat dieta proti Bohu by som si dovolila polemizovat.
Vsetky cirkvi veria v Boha, ale nazor na tento sposob otehotnenia ma kazda iny.
Je mi luto ze si taka nestastna, verila som, ze aspon u teba sa stane zazrak. ☹
Ale zasa.. konik je plny diagnoz ktore nepustia a napriek tomu sa zazrak stal.. treba verit!!! 😉 aj ked je to niekedy najtazsia vec na svete.

bubulka722
25. feb 2010

No babulky, to zlepšenie bolo fakt len minimálne, množstvo 2mil/ml, pohybl 20% a+b, morfológia 30%. Dg. hypoplasia testes, takže čakám nereálne. Kočky, fakt by mazaujímalo čo si myslíte vy o IVF, ak by sa tu mala strhnúť nejaká búrlivá debata, napíšte mi prosím do IP. Určite nechcem nijakým štýlom víriť hladinu, veď ani mne nie je tento postup zrovna blízky.
ĎAKUJEM vám za podporu!

riska
26. feb 2010

ahojte, len vas chcem pozdraviť, popriat vam krasny piatoook 😵 😵 ja idem do roboty....na navstevu 😀 😎

bettynka222
26. feb 2010

margi ja ti uz len nejkau otazku vymyslim neboj 😀 a to ti nestacili tie co si mala minule v ipcke? boli tam otazky,z e? 😕 😀

darla pocuj, ked ides do listovky, tak poriadnu - tu 10miligramovu na predpis. ale kup si k nej aj magne B6 a na predpis tie injekcie B12. staci aj raz mesacne. mne pichaju 1000 mikrogramov (pozor - medzi mikrogramami a miligramami je rozdiel...to keby sa niekto cudoval, ci nepicham moc vleku davku 😀). uz som to strasne velakrat vysvetlovala, ale pre istotu znova. B12 metabolizuje listovku. ked budes brat iba listovku dlhodobo, nebude sa ti uz casom dobre vstrebavat, lebo ti bude chybat B12. tiez ak mas obavu z hustoty krvi, tak B6, B12 a listovka pekne spolu znizuju hladinu homocysteinu (to je problem nas MTHFR mutantiek). takze hor sa na vitmainky. mne k tym vsetkym Bckam pribudlo este aj to zelezo 😝 😝 😝

bublka ja som sa zatial najburlivejsie zapajalo do debat o exorcizme a ado....a to teda boli debaty 😀 co sa tyka IVF vacsinou to boli take pokojne prispevky, ze baby? uz som sa o tom strasne velakrat rozpravala s darlou...tiez neviem ci sa na IVF da nazerat tak ciernobielo - ako to mnohi veriaci robia....ale je to tvoja vec, tvoje rozhodnutie, tvoje svedomie. ak mas pochybnosti o tomto kroku, tak asi pre teba nie je ten spravny...pre niekoho za mozno ano....no tuism so sa do toho nejak zamotala 😀

lucetta
26. feb 2010

ahojte, vsetky vas zdravim 😉 pomaly sa zjarnieva a to sa mi velmi paci. 😎
ja osm od stredy opat pn, ja uz neviem co s mojou imunitou ☹ kedze sa stretavam s vela ludmi a stale je niekto chory, netrva dlho a aj mne nieco je. hlas mam ako kontrabas a to je najvacsia pohroma, kedze je to moj pracovny nastroj...ani u dr som nebola, zas by mi dala augmentin a biopharox-v zbierke ich mam uz niekolko.
nemate nejaky tip na posilnenie imunity? taze toto ma trapi posledne dni 😒
myslim na vas vsetky 😉

bettynka222
26. feb 2010

lucetka ja mam dobry tip - zajdi za imunologom 😀 ja som sa takto trapila cele roky, nakoniec sa to vyhrotilo tak, ze som mala tri mesiace chripku...resp. chripka urcite pominule, ale ja som bola chora stale a tak som sa konecne nakopla, zasla na imuno, zistili mi imunodeficienciu - ja mam konkretne hypogamaglobulinemiu (dobre,z e? 😀) a minulu zimu sa mi podarilo ochoriet raz, ked malo 5 ludi v mojom blizkom okoli zapal priedusiek - jasne ze som to chytila. a to som brala imunopreparaty iba to predchadzajuce leto. toto leto co bolo napsoledy mi ich imunolog nechcel dat, ze sa davaju az na jesen, ale to by nam na tir mesiace zakazal otehotneit, tak som ho zas uprosila na to leto a aj vdaka tomu bezpecne tehulkujem bez chripok a podobnych veci. ked chces byt tehu odporucam najrpv vyriesit toto. nechces byt predsa chora pocas tehu,ze? 😉