Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

smejka
autor
29. dec 2009

dievcata ja by som mala pouzit iba tychto ☹ ☹ ....ale predsa je vianocno-novorocne obdobie tak sa trsim napriek ☹
vsetka euforia pominula....razom pred vianocami sa vsetko otocilo a my sa znova ucime trpezlivosti.....znova zaciname....ako uz mnohokrat pri nasom dievcatku 😔
uz si niekedy pripadam divne...niekedy mame silu ist dalej...inokedy je to horsie....Panovu priazen vsak citime 😔

smejka
autor
29. dec 2009

trsim...tesim 😉
a este vam chcem povedat ze som v predstihu dostala notebook...taky minibabsky 🙂 ....tak mozno budem viac s vami....i ked skola vola 😒
tesim sa z bettynky a vsetkych zazrakov 🙂
lenka nesmut.....i ked viem ze to nie je jednoduche.....a neboj ved ty nas este predbehnes 😉

rybka13
29. dec 2009

janulka, velmi sa tesim z Branka, az mi slzy vypadli ked mi prisla Tvoja sms, nech Vam prinesie vela radosti...
dufam, ze to islo dobre a ze sa das cim skor dokopy 😉 skor ako ja, stale ma nieco obchadza, ci uz choroba alebo zapal mechura.. 😨

zdravim aj ostatne babulky, myslim na Vas 😉
zajtra si uz vydychneme od navstev, tak uz sa tesim, ze budem mat na Vas viac casu...

maria1610
29. dec 2009

Jani, velmi sa tesim z maleho Branka 😵 - srdecne gratulujem

carmenuska
29. dec 2009

Gratulujem mamine Janulke k syncekovi, pekny datum narodenia, to bude mat o rok na vianoce darcekov 🙂
Elizka- ja som si Vianoce teda pokazit tiez nenechala, skor bol smutny mm, lebo to uz bolo dost dlho co to meskalo,ja som tiez chcela znamenie a dostala som ho na Stedry den.....ale ideme dalej nie, takze mam e narovnako cyklius /skoro/ a narovnako objavime // nieeeeeeeeeeee?
Betty vdaka, ty mi das siliu vzdy....
Smejka, Lenka. ja ked citam niekedy tie vase riadky, neviem ci sa amm tesit, alebo co ked chceme ist do tej adopcie, ved to je asi horsie ako rizikove tehotrenstvo, ja si to predstavujevej asi velmi ruzovo

lucetta
29. dec 2009

gratulujem janula k babatku🙂 tesim sa,. dufam, ze ste ok. zelame vela radosti a zdravicka 😉

a vsetkym ostatnym VS pozehnany vecer🙂

lenkove
29. dec 2009

ahojte,
aj ja sa tesim z Janulky, este raz 😵 😵

Smejka 😔 😔 ako som pisala, Pan je s nami, ved jeho meno je Emanuel...

Carmenuska,
Smejkin pripad je komplikovany 😔 ale moj je takmer ucebnicovy 😉 Keby mm nebol na sluzobke pred sviatkami, mohli sme mat malicku doma uz na Vianoce.. A teraz su sviatky 😔 takze nikto neuraduje... ako Magimary raz poznamenala, medzi sviatkami sa nerodi ani neumiera 😝 jednoducho vsetko ide tazsie. 🙂 my si nasu malicku prinesieme domov, dufam, najneskor rok od podania ziadosti 😉 Neboj sa, pocuvaj svoje srdiecko a Panovo vedenie, On ma krasny plan pre kazdeho, neboj sa 😵 😵

bubulka722
29. dec 2009

Ahojte babulky!!! Všetky vás veľmi obdivujem za také krásne a povzbudivé riadky. Lenkove držím palce aby ste mali malinkú čoskoro domka. Ste veľmi silné pretože vás sprevádza Boh. Aj mne pomáha viera a rada by som sa s vami začala modliť. Ja som si povedala, že každý večer sa budem utiekať k Bohu motlitbami a on ma určite vysliší. Viera je silná.

Janulka gratulujééém a prajem tebe a maličkému veľa zdravíčka, rýchle zotavenie a dostatok mliečka. Myslela som na teba a veľmi som sa tejto nádhernej správičke potešila. 🙂

vivien2505
29. dec 2009

Smejuška nech Ti tatinko kúpi puzzle a budeš skladať kým k Vám dievčatko nepríde 😉

mimuska77
29. dec 2009

Caute babulky bettynka dakujem za povzbudenie a modlitby za všetky VS,aj ja sa pripájam a dnes som začala s prvým deviatkom k sv. Marte,moc mi to pomáha čítať Vaše príbehy a nestrácať vieru,dakujem 🙂 🙂 🙂

mimuska77
29. dec 2009

Ešte budem potrebovať info k tomu pondelňajšiemu ružencu a ako to máte babule rozdelené a ktorý ruženec sa modlíte 🙂 Dakujem pekne! 🙂

akzuzs
30. dec 2009

ŇECH ŽIŤ JE KRISTUS!
Dobré ránko!
Čítam Vás a čítam.
VeĽmy blahoželám Janulke k malému Brankovi. Je to krááááááááááásne 🙂 Boh nech mu požehná nilen zdravie ale aj silu a hlavne aby poslúchal mamiku a tatika. 😀 Lebo ten môj akoby na to zabúdal, že má poslúchať 😝 Včera bola u nás návšteva (posledná). Malého som uložila a ja som bola o chvíľu KO a ani som nerobila poriadky. Ráno som myslela.... 😖 Rozmazal mi čokoládu po koberci, ktorý je bledý. No čo už. 😎 Chudák koberec, ten si už zažil a to ho nemáme ani rok a skoro každý mesiac je tepovaný!! 😠 😀 😀 😀 😀 Niekedy si myslím, že nechce aby som vyšla z cviku tepovania 😀
Ozaj, malý sa už vie krásne sám prežehnať, dopĺňa za mnou Anjelička strážnička a keď sa domodlíme tak prosíme a ďakujeme Ježikovi a pekne povie aby požehnával aj dievčatá z koníka s bábetkami a aby nimi Ježiško nešetril 🙂
Vraj detská modlitba je omnoho silnejšia, lebo: " nechajte deti prísť ku mne..." Sú čistejšie ako dospeláci, aj keď neposlúchajú 😉

akzuzs
30. dec 2009

Vivien2505 má pravdu

Lenkove, ani sa nenazdáš a Pán Ti Tvoj pokladík čoskoro prinesie a Ty ho od lásky spapkáš a spapkáš a spapkáš. 🙂

lenkove
30. dec 2009

Dobre ranko!
Vivien, tvoja oddanost Panovi je obdivuhodna 🙂 velmi si ma potesila 🙂 Smejuska, pocujes? 😀

Ja idem na chatu, takze vam vsetkym zelame veseleho Silvestra a do Noveho roka vela Bozieho pozehnania, lasky a radosti! Nech sa vam vsetkym plnia vase sny 😵 😵
objimam vas silno. L.

carmenuska
30. dec 2009

Ahojte, aj ja vas zdravim a prajem krasny den.....Neviete nieco viac o Janulke, ako jej je...ci to uz rozchodila a tak....myslim na nu mooc a tesim sa s nou. Velmi pekne to napisala Danke- nas Bozi zazrak- to ja naozaj pravda... 🙂
Inak ja mam este stale ms, je to normalne?? Uz 7.den /ja mavam aj so vsetkym spinenim 5 dni/ a nie skoncit, som z toho nervozna. Keby to aspon vyzeralo, ze konci, uz len spinenie, ale normalna ms....nechapem tomu a dost ma boli brucho.

riska
30. dec 2009

ahojte, tak už aj my sme doma 🙂
a čakala ma tu tu taka krasna sprava o janulke a brankovi - janulka, veeeelmi ti blahoželam a tešim sa s vami 🙂 😉 😅 😵 😀 🙂
takže v našej temičke sa tento rok narodilo už 7 detičiek 😵 😵 😵

violoncielka
30. dec 2009

Janulka a Branko vitajteee 😵 😵 😵 .

Riska dufajme ze to magicke cislo 7 naberie do veeeeelkostiiiii. 🙂

Pekkne posledne dni tohto roku a sup do 2010. 😲 😲 😲

violoncielka
30. dec 2009

Smejka objimam vas...odvahu moja 😔 😵 😔 😵

muska30
30. dec 2009

ahojte,
uzivam si rodinku, tak nemam cas Vam pisat.

janulka,
blahozelam ku Brankovi a prajem vela zdravia a radosti 😵

myslim na Vas vsetky, majte sa pekne 😵

kaki
30. dec 2009

Ahojte,
takže ahojte všetky (hlavne tie ktoré sa chcete pridať k nášmu modleniu).

Modlíme sa každý pondelok (okolo 22:00 - spolu) vlastnými slovami + 1 desiatok (navrhujem aby sa Pondelkový desiatok znovu prerozdelil - nakoľko napríklad ja sa modlím desiatok svetla, ktorý ešte na Veľkú noc nadelila Lenkove).

Toto sa modlíme každý deň (kto chce nech sa pripíše, alebo ma poopraví):
1. Ktoreho si, Panna, z Ducha svateho pocala - Skorki, Margi,
2. Ktoreho si, Panna, pri navstiveni Alzbety v zivote nosila. - Lenka, Kaki,
3. Ktoreho si, Panna, v Betleheme porodila. - Smejka, Marione, Suzika
4. Ktoreho si, Panna, v chrame obetovala. - Riska, Violoncielka
5. Ktoreho si, Panna, v chrame nasla. - Bettynka, Lienocka

Viem že sa niektoré chceli pridať k modleniu.... nechcem verejne písať ale kľudne Vás tam kohokoľvek pripíšem.

riska
30. dec 2009

kaki, ja mam teraz 3. vymenila som sa so suzikou, po tom, ako porodila 🙂
a inak ahoooj 😵

kaki
30. dec 2009

čaves Riška
Si už takmer v polovici 🙂 odfoť bruško a zaves.... prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵

skorki
30. dec 2009

Ahojte babulky moje,

Mam internet len na chvilku u svagrovcov, tak vyuzivam a zdravim Vas vsetky, hlavne nasu novu maminku.
Janulka, gratulujem!!! Idem este vsetko podrobne citat 🙂 My sme mali krasne sviatky, az dovcera. Chceli sme ist do Oravic, okupat sa do termalnych bazenov.Chudak svokor prechadzal medzi dvoma vonkajsimi bazenmi, vonku mrzlo a povrch dlazby nebol patricne upravneny. Spadol tak nestastne, ze skoncil v nemocnici so skaredo narazenou chrbticou, rozbitou hlavou...Takze ani nejdem do prace a domov do BA, ale ostavame tu, aby sme trosku pomohli. MM to bol nahlasit aj na policii, pretoze to bolo absolutne nezabezpecene. A navyse, nik z personalu sa o svokra ani nezaujimal, ci mu je lepsie, ako v nemocnici vlastne dopadol. No proste od personalu to bolo absolutne zlyhanie a pre nas sklamanie. Navyse, svokor ma dnes narodeniny a oslavuje ich v nemocnici...
Tak prezite krasne koniec roka. Myslim na Vas vsetky.

danka24
30. dec 2009

ahojte, pozdravuje vas vsetky Janulka aj BRanko a pisala ze maleho ma uz pri sebe a skusaju kojit ale nejde im to moc..a ze je to maly spachtosko a ma kopec vlaskov a Janulka je v poriadku a posiela cmuk 😵 😵
no chcem vidiet toho kto sa netrapil s kojenim my sa este stale zlostime..mala je vymyslavec riadny predne mliecko potaha raz dva a zadne sa jej nechce tahat a zlosti sa a place a odstrkuje sa a potom aj malo pribera ☹ ja som z toho zufala poriadne ale co uz ☹
smejka tak som na vas myslela ze uz mate dievcatko a teraz toto obdivujem ta fakt 😵 😵
skorki tak svokor je chudak nech je mu cim skor lepsie a nech nema niejake nasledky a vela zdravia k narodkam 😵

margarita
30. dec 2009

ja tu len na skok, tesiiiim sa z Janulky a hlavne ze su ok.Rychle zotavenie 😉

mrzi ma to so skorkinym svokrom, to je fakt hlupa nezodpovednost 😖 od tych "bazennikov" 😠
Inak moj tata je este furt v nemocke, aktualne ma uz aj zapal pluc ☹ tak verme, ze sa mu uz rapidne znizil pocet dalsich moznych komplikacii a diagnoz

my sme u svokrovcov, Kitty sa predvadza jedna radost, spavat nechodi pred 22.00 😀 a utaha v pohode nas 4 dospelych 🙂

dani - ked chces vidiet toho, kto sa netrapil s kojenim, pozri sa na mna 😉 Kristinka je v tomto uuuuplne vzorna, od prveho dna. NO ale to nie je nijako mojou zasluhou, skratka mam viac stastia nez rozumu 😀

vsetky vas zdravim, a aj ked nie menovite, myslim v modlitbach na vas vsetky 😵

smejka
autor
30. dec 2009

Jánov list 2, 12 - 17

Píšem vám, deti: Pre jeho meno máte odpustené hriechy. Otcovia, vám píšem: Poznali ste toho, ktorý je od počiatku. Mládenci, vám píšem: Premohli ste Zlého. Napísal som vám, deti: Poznali ste Otca. Napísal som vám, otcovia: Poznali ste toho, ktorý je od počiatku. Napísal som vám, mládenci: Ste silní, Božie slovo ostáva vo vás a premohli ste Zlého.
Chrániť sa hriešneho sveta - Nemilujte svet, ani to, čo je vo svete. Ak niekto miluje svet, nie je v ňom Otcova láska. Veď nič z toho, čo je vo svete, ani žiadostivosť tela ani žiadostivosť očí ani honosenie sa bohatstvom nie je z Otca, ale zo sveta. A svet sa pominie, aj jeho žiadostivosť. Kto však plní Božiu vôľu, ostáva naveky.

Meditácia

"Nemilujte svet" (1 Jn 2, 15).

Aký je rozdiel medzi tým, keď máme srdce nastavené pre svet, a tým, keď máme srdce nastavené pre Ježiša? Aby sme mohli na to odpovedať, musíme najprv pochopiť, čo Ján myslí pod pojmom svet. Nehovoril o hmotnom svete, ktorý je stále veľmi dobrý (Gn 1, 31). Nehovoril ani o tom, že v spoločnosti je všetko beznádejne hriešne. Hovoril skôr o spoločnosti a kultúre, ktorá je riadená zmýšľaním zameraným iba na konečný svet ako protipól Boha. Pre Jána teda "svet" znamená spôsob myslenia, pri ktorom zabúdame na Boha a na prvé miesto kladieme seba.

Ján napísal, že táto cesta sveta sa do určitého času javí príťažlivou, no v konečnom dôsledku nás neuspokojuje, neprináša nijaké ovocie a nedosahuje svoj cieľ. Je úplným opakom cesty tých, ktorých miluje Boh. Môžu byť akokoľvek starí, pre neho sú stále mladí a silní (1 Jn 2, 12 - 14). Oni zažili odpustenie hriechov. Ich srdce už dorástlo na to, aby p ochopili a zakúsili pravú podobu neba. Majú osobný vzťah so samotným Kristom. Sú to vpred hľadiaci vizionári, ktorí sa učia vnímať svoj život a svet okolo seba z nebeskej perspektívy. Vedome a s radosťou sa venujú šíreniu Božieho kráľovstva na zemi, či je súčasťou ich každodenného života.

Cieľom kresťanstva nie je zmeniť nás na zasnívaných rojkov naplnených naivným idealizmom. Práve kresťanstvo z nás robí realistov. Zrejme všetci vidíme temnotu vo svete, no zároveň sme aj naplnení dôverou v Ježišovu moc premôcť ju a budovať Božie kráľovstvo.

Takto by mal žiť každý, kto sa vydáva nasledovať Ježiša. Znie to príliš ideálne na to, aby to bolo možné? Zdá sa to príliš zložité? Aj ty ešte stále ľpieš na veciach "tohto sveta"? My však skutočne môžeme zakúšať vitalitu kresťanského života, pretože Kristus je v nás. Nie je založená na našej osobnosti, ale na premieňajúcej sile jeho Ducha. Je výsledkom toho, že prežívame živé priateľstvo s Ježišom.

Pane Ježišu, mám ďaleko k dokonalosti, ale chcem žiť tak, ako to opisuje svätý Ján. Odovzdávam sa ti. Naplň ma, prosím, svojím Duchom. Daj mi schopnosť milovať ťa a slúžiť ti!

Žalm 96, 7 - 10; Lukáš 2, 36 - 40

akzuzs
30. dec 2009

Ahojte všetky, ja by som sa rada pridala k modlitbe a do ktorého desiatku ma zaradíte no hlavná vec že aj ja budem súčasťou. 🙂 Moja starká, Pán Boh nech jej dopraje večnú blaženosť, sa modlievala zo svojími rovesníčkami živú ružu a ja som tam vždy chcela patriť, len to nikdy neako nevyšlo.
Dnes mi suseda oznámila že po neakom dlhom snažení o druhé sa im to chvála Bohu podarilo. To je strašne super. 🙂

smejka
autor
30. dec 2009

ahojte 🙂
janulke ale i danuske zelam vela trpezlivosti pri kojeni a inych babatkovskych cinnostiach 🙂
margaritka nech otec coskoro vyzdravie....vidim ze uz vsetko sa na neho lepi....myslime na neho 😔 ....aj na skorkinho svokra...toto je take zvlast zle obdobie na pobyt v nemocke 😝
kaki ako sa mi mas?
violka dakujem....kde idete silvestrovat?
riska ako reagovali svokrovci na brusko?
lenka uzite si chatu....hlavne jeden druheho....coskoro budete mat krasny prirastok...a to uz budu ine pobyty 😉
vivien dakujem za tip 🙂 ....no aj skolske puzzle maju svoje caro 😝 🙂
pozdravujem nove tvare....som rada ze ste sa pridali k nam 🙂
suzzika ako ste vianocovali?
mam vas rada 😔

rybka13
30. dec 2009

ahojte, tak som zbezne prebehla tych 15 stran...
margi, to mi je luto, co sa stalo Tvojmu ocinovi, uz sa ma lepsie?
skorki, chudak svokor ☹
leni, tak to sa hrozne tesim, ze to u Vas s dietatkom vyzera tak super, stale myslim na to, ze sme do konca roka chceli 3 tehulky a ze jedna by mohla byt aj zo srdiecka a ono sa to splnilo 🙂 mame risku a betty a Teba 🙂
smejka preco tie smutne smajliky? dobre chapem, ze s vasim dievcatkom je to uz iste? ak ano, tak aleluja, to je jedna z nalepsich sprav tu na temicke za posledny rok 🙂

zdravim aj Vas vsetky ostatne babulky, dakujem este raz vsetkym za vase modlitby ked som bola v porodnici, aj za vsetky blahozelania 🙂 Som vam nesmierne vdacna, velmi ma povzbudilo, ked som si v tazkych chvilkach predstavila ze na mna myslite.. dodalo mi to odvahu, ze vsetko dobre dopadne.

zvlast dakujem riske, kaki a janulke za povzbudive smsky a za to ze podavali spravicky o mne, vidim, ze ked som mala najtazsie chvilky, utorok 8.12. okolo od 12.00 do 14.00, tak ste viacere na mna dokonca v tomto case mysleli 🙂
Pokusim sa opisat porodne zazitky ako som slubila, ak sa eminka nezobudi.. dnes cele poobedie place.. a malo spinka, nechapem co jej je... je prebalena a ani hladna by nemala byt... 😔

vivien2505
30. dec 2009

Ale aj Silvester aj Nový rok má svoje čaro 😉 Nevieme čo nás čaká 🙂 😉