Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

majkuska
29. nov 2010

Muška všetko je na tom hore, on robi veci nevyspytateľne, takže všetko môže byť. No ale ja som sa už psychicky pripravila na cisarak, kvôli tej placente by som asi bola radšej, pri prirodzenom by som sa asi bala.Ja sama neviem, veď uvidime ako to bude.
Dnes som si volala o výsledok z vyteru, je ok. Takže pravdepodobne to čo mi vyteka môže byť aj plodova voda. Stale mam pocit mokra, keď sa rano postavim z postele, tak mi kvapky stekaju po nohach a dr. keď ma vyšetroval tak vravel, že tam nejako vodnato vyzera byť. Tak uvidime, čo mi povie na ďalši utorok na poradni. A možno že aj neide o plodovku, len mam viac vodnateho vytoku a basta.

Inač ma napadlo, či by niektora z vás mi neposlala do internej pošty svoje telef. čislo, len preto ak by som skončila v nemocke, aby som vam mohla dať ako vedieť, a tiež by som tej osôbke dala svoje t. č. a bola by som rada, ak by mi podala spravy o akzus ak by sa niečo dialo a nahodou naraz sme boli v nemocke.Najde sa taka dobra dušička? 🙂

majkuska
29. nov 2010

Inač akzus maš už tašku zbalenu. Ja som do včera večera nemala, ale mala včera zapotila, že vieš mamka kedy sa narodi naš Marko?Po mne až zimomriavky, a ona, že zajtra, zlata bola 🙂 🙂 🙂 A tiež včera bratova mala im zvestovala o Vanesskinom bratčekovi, takže pre ten detsky fantazijny dar a moju pokojnejšiu dušičku som si radšej zbalila tašku 🙂

No a kde ste všetky?

akzuzs
29. nov 2010

@majkuska taška zbalená a všetko pripravené keby náhodou ale ja verím že ten január dojdem 😀 No a neboj sa všetko OK dopadne a Boh sa nad nami zmiluje

Inak ségra mi dnes poslala toto:
http://www.cas.sk/clanok/186130/od-noveho-roka-......
Aj tomu chápem ale nie tejto časti :

5. Príspevok na starostlivosť o dieťa 300 eur

Pokrytie výdavkov na jasle či opatrovateľku by malo byť jednoduchšie. Doteraz mamičky dostávali 164,22 eur, od januára môžu rodičia do troch rokov dieťaťa dostať až 300 eur. Tieto náklady pokryje Európsky sociálny fond. Ale pozor! Tu si budete musieť vybrať. Ak sa rozhodnete ísť do práce, buď si ponecháte 190 eur vo forme rodičovského príspevku, alebo požiadate o príspevok na starostlivosť.
To ako čo?

Ja som teraz na rodičovskom príspevku, ale tesne pred tým ako mi bude končiť by sa nám malo narodiť začiatkom Januára druhé dieťa. Som stále zamestnaná a mala som nárok aj na MD a teraz tiež . Tej MD po novom chápem ale to ostatné nie a neviem či mi aj u nás na úrade poradia ked tu máme také "šikovné" úradničky ako nič

majkuska
29. nov 2010

No mne už rodičovsky skončil, ale platim si DNP ale z minimalneho VZ a 270 dni budem mať splnenych 2 januara, takže ani neviem či sa mi taka materska oplati či nieje lepšie rodiť v decembri a isť rovno na rodičovsky, asi ma to vyjde viac, či nie? Ja mam v tom chaos.

azalka22
29. nov 2010

@muska30 citam si vas, citam, len niet cim prispiet. stale sme VS a o VT len snivam a zvadzam boje s Nim,ze ake plany vymyslel a neda o nich vediet 😔
tehulky drzte sa, a mamulky tiez
a VS len dufajme.Jemu fakt nic nie je nemozne. 😵 [len ta casomiera je trosticka inak]

hviezdickamaria
29. nov 2010

ahojtee 😉 len vam chcem povedat, ze nasa vytuzena a vymodlena Klarka je uz na svete a uz sme doma z nemocnice, dnes sme prisli 😵 tak ja len tolko 😉 porod bol krasny... (aj ked vtedy som si hovorila, ze uz nikdy viac 😀 ), ale vsetko prebolelo, ked mi ju doniesli... 😅 a kludne pojdem rodit aj o rok 😀

darla27
29. nov 2010

@muska30 @janula.k zdravim 😉 no chodim nakukat co mate nove, ja zial nic
takze sa nemam sa cim zapojit, ale rada si precitam co mate nove 🙂
Azalka aj ty sa drz, snad sme aspon v poradovniku a pride aj nas cas, ale uz ma to cakanie ozaj prestava bavit 😝

danka24
29. nov 2010

@hviezdickamaria blahozelame a mala je krasna 😵 😵
dievcata ahojte, my sa mame dobre rastieme chodime len zubky este stale nemame.. akurat sa dnes kamoske narodil syn Adamko a mal 4500g a este nebola v termine.. 😉 ale nastastie su zdravucky 😵 pred tyzdnom sme oslavovali rok a vsetko dopadlo super aj torticka sa Klarke pacila KITTY mala 😉
kde ste vsetky starsie veriace mamicky a snazilky a tehulky???
vcielka ako sa mate?rybka ako emka?

janula.k
30. nov 2010

ahojte 😵 ako sa tesim, ze sa tu objavila Azalka a Darla 😵 😵 😵 a samozrejme Hviezdicka, gratulujem!!! 😵
Azalka, Darla, pekne od vas, ze citate, ale aj my chceme citat o vas. Aj ked sa vam mozno zda, ze nemate cim prispiet a ze sa tu pise len o detoch a porodoch, ja si velmi rada precitam aj to, cim zijete vy a co vas tesi a tak 🙂 Boh je milostivy a milosrdny 😵 Ved sa podme znovu modlit za snazilky, este stale je ich tu dost a coskoro dufam budem, snazilka aj ja 😉
danka 😵 😵 😵 kedy dame druhe kolo? 😉

majkuska
30. nov 2010

Hviezdickamaria blahoželam ku Klarke. A pri kom si rodila, keď si rodila v Prešove?

Janulka pekne si to napisala, dajte si druhe kolo.Keď som pozrela, že Branko už bude mať rok, paaaani, ako ten čas leti.

lenkove
30. nov 2010

ahojte ja som tu 🙂
starsia maminka, dufam, ze to myslite len tu na konikovi, nie celkovo 🙂
My sme vcera mali velky den, posledny sud a Ivanka uz bude mat nase mena aj v rodnom liste, tesime sa 🙂
a tu je zimka, Akzus by mohla potvrdit, Ivanke sa sniezik paci, ale mrazik menej, tak je von "zabava" 😀
Inak sa mame dobre, stale chodieva rada do kostola sa modlit, ale zacala mi tam kricat, lebo sa to nesmie.. Ona teraz robi vsetko co sa nesmie, viete? 😅 😀 😀

muska30
30. nov 2010

@hviezdickamaria blahozelam k narodeniu Klarky, nech Vam robi len radost 😵
@darla27 @azalka22 som rada, ze ste sa tu objavili, piste castejsie a pripajam sa ku @janula.k , mozme zacat modlenie za nase snazilky 😔
@lenkove gratulujem, ze je uz Ivanka aj papierovo Vasa 😵 a zrejme ma Ivanka obdobie vzdoru 😉 to poznam, nam este stale trva pri dcerke a to ma uz 2,5 roka 😀
@danka24 vsetko najlepsie Klarke k 1. narodeninam, vela zdravia a radosti 😵 😵 😵

my sme marodi, dcerka, ma strasny suchy kasel 😒 tak sa liecime.

lenkove
30. nov 2010

@hviezdickamaria
blahozelam mamicka 🙂 a Klarke dlhy stastny zivot zelam!! Nech vam robi radost! Je prekrasna 😵 😵 😵

hviezdickamaria
30. nov 2010

@majkuska rodila som pri olejarovi, preco? 😕 poznas tu nejakych doktorov? bol uuuzasny a povedal, ze aj ja som bola uzasna, ze ukazkovy porod 😎 😀

hviezdickamaria
30. nov 2010

dakujem za vsetky blahozelania 😵 stale sa na klarku s muzom len pozerame, ze jake ksichty hadze a jaka je zlatucka 😅 😅 😅

azalka22
30. nov 2010

@hviezdickamaria srdecna gratulacia k uzasnej malinkej hviezdicke. nech vam len rastie do krasy a radosti 🙂 🙂

...
uz sme tu ako sudicky...ale len dobre 😵

majkuska
30. nov 2010

Hviezdickamária poznam tam Biľa on odišiel z Bardejova do Prešova a byva tu v panelaku nad nami, ja som pri ňom rodila ešte Vanessku v Bardejove.Ale tam v PO je tušim stara a nova gynekologia. On robi v novej.

danka24
30. nov 2010

@muska30 dakujeme 😵 a vam skore vyliecenie.. 😵 😵

@lenkove supeer blahozelam a skorica je riadna zivanica 😉 😀 a si predstav ze aj my tu mame zimu a aj sneh a mraz dokonca 😀 😀 a "stare" som myslela tu vo veriacich 😉 ved sme tu vsetky mladice 😀 😕

@janula.k tak dajme kedy?
my sme mali dnes hrozny den.. resp. klarka vsade padala tak ma nove 3modriny na hlavicke .. chudatko moje ked ona vsade vylezie a potom sa jej nedari dobre zliest... ☹ uz spinka tak mame trosku odych hlavne psychicky 😉 snad zajtra to bude bez padov 😉
pekny vecer vam prajem dievcata krasne 😵 😵

janula.k
30. nov 2010

@hviezdickamaria ja som az teraz pozrela malinku a je nadhernaaa 😵 😵 😵 uzite si babatko, rychlo to leti 😉
@lenkove Lenka tesim sa aj ja z "posledneho sudu" 😉 Ej, tak ivka v kostoliku vystraja? 🙂 ja by som uz tiez chcela aby si tam branko zvykal, ale ked sme ho tam raz vzali, tak spustil taky krik, ze sme prekricali aj spievajuce babky 😅
@muska30 rychlo sa uzdravte ☹
@danka24 posielam klarke fuuu fuuu fuuu na hlavicku nech sa rychlo zahoji 🙂
my sme sa boli dnes ockovat, tak som zvedava, aka bude noc...

lenkove
30. nov 2010

@janula.k
no vystraja.. chodim s nou len sama cez den do chodbicky, lebo tu sa kostolik zamyka.. alebo vecer na modlenie ruzenca, ale odkedy sa ochladilo uz nie.. Ruzenec sa jej paci, vydrzi tak tri-styri zdravasy.. Ako vidis vobec to nie je ako ma byt.. Kolegova dcera uz ako rocna vydrzala celu omsu.. Ivanka je ina.. Nema rada mnozstvo ludi, boji sa a vyrusuje ju to.. ale zvykne si, postupne 😵 😵 aj Branusko.. deticky su jednoducho take, kazde ine 😵 😵 😵

azalka22
30. nov 2010

dievcata a nejake modlitbitcky za VS aby postupili na VT by bodli. ked uz mame ten advent 😉

akzuzs
30. nov 2010

Ahojte a pekný požehnaný dníček
@lenkove no aj my nevydržíme veľa a teraz ked som už tak vyššie tehu tak ani s ním nechodím sama do kostola lebo to by vyzeralo. Na ruky nemôže a s kočíkom už nechodím. Tak som zvedavá ako to na jar zvládne ked po takom dlhom čase zasa pôjde. Bude vyrušovať ako nikdy, ale čo už. Neako to zvládneme 😅 No a už ani vonku s ním nebudem chodiť lebo odkedy mi zdrhol na cestu a išlo auto a aby ho nezrazilo a musela som za ním utekať tak už neriskujem ani to len s manželom alebo nech ide s niekým iným. Ved za necelý mesiac a pol bude pokoj a ked sa vystrebem z porodu už budeme behať po vonku a aj do kostolíka 😀
@hviezdickamaria kukala som fotečky no na spapkanie juj aká je neuveriteľne pekná a nech jej Boh nadelí mnoho milostí a lásky a viery a všetko čo bude v živote potrebovať. A tiež posielame pusinku
@majkuska dnes som mala poradnu a asi prvý krát som ju mala OK a bez žiadnej komplikácie alebo šoku tak som šťastná ako nikdy a pevne verím že už to bude len OK
A pozdravujem všetké VS, VT 🙂

muska30
1. dec 2010

@azalka22 @janula.k mozme sa zacat modlit za VS, aby boli VT devietnik ku sv. Juda Tadeasovi, alebo navrhnite nieco ine, ostatne dievcata sa tiez pridaju 😵
@danka24 @janula.k dakujeme 😵 uz som z dcerky nestastna, teraz zacala tak kaslat, az ju naplo a vsetko vyvratila, chuda, zacala z toho plakat, teraz uz spi, aspon chvilku nech si oddychne 😔
ake sirupy davate detom od kasla?

mimuska77
1. dec 2010

Caute babulenky,včetky Vás velmi pozdravujem zvlášt hviezdičkumáriu ktorej zo srdca blahoželám ku krásnej Klárke!!!! 😵 😵 😵 Akurát som včera myslela na Teba,či už aj nie ste na svete 😉 Je naozaj nádherné bábenko!!!A ešte lepšie sa mi číta ked si hviezdičkamária napísala,že si mala supeeer porod aj Bettynka.Jej baby aj ja chceeem mat super porod.Inak dnes som bola v poradni tlak výborný 120/85,malinká si rátala pršteky na ručičke vraj bude také akurát bábo okolo 3 kg 😀,prietoky má výborné a pani doktorka naozaj potvrdila,čo ste mi povedali Betty s Janulkou,že aj dnes som na špičku prsta a nemám sa bát na porod to ešte nie je,lebo vraj prvorodičky zvačša vydržia do termínu a hned mi aj povedala,že si dala služby na 29,30,31-december,lebo predpokladá,že by to zhruba tak mohlo byt 😅 .Vyvolávat na silu sa nič nebude,predsa len malinká príde ked to uzná sama za vhodné 😉 Takže majkuška do Vianoc to asi nebude,ale neva....Ja som inak už aj včera bola na kozmetike a potom u kaderníčky,keby to na mna "došlo" nech nevyzerám ako strašiak pred tou malinkou 😀 😝 Teším sa inak,že sa ozvala aj Azalka aj Darluška,ktoré pozdravujem a som za,aby sme sa modlili za VS,aby boli VT a inak babule by sme tam mohli vsunút,len jednu vetičku,za štastné porody pre VT 😎 😎 😎

mimuska77
1. dec 2010

A ešte baby,ja sa stále modlím aj desiatok z ruženca ...ktorého si Panna pri navštívení Alžbety v živote nosila a nemohla by som sa pridat k desiatku ktorého si Panna v chráme porodila? 😅
A tiež mi tu chýbajú aj ostatné baby kde ste?Rybka,riska,violka,kaki kde ste??????? Ozvite sa 😵 😵 😵

majkuska
1. dec 2010

No ja sa modlim treti desiatok každy deň.

Akzus výborne, že to na poradni dopadlo tak v poriadku.Veľmi sa tešim.Ja mam v utorok, tak som zvedava.

Mimuska uvidiš kedy to pride, ja som ako prvorodička nebola skvôr ako pred pôrodom otvorena vobec a prišlo to na mňa v 37 tt.Pride keď ma prist.A pôrod budeš mať fajn 🙂

muska30
3. dec 2010

ahojte, ako nam pekne snezi 🙂 dcerka pozera len cez okno, nemozme ist von, stale kasle, mame dalsi sirup proti kaslu, tak nech nam rychlo pomoze 😉
ja sa tiez modlim desiatok, Ktoreho si Panna v chrame nasla za VS, VT, VM 🙂

@mimuska77 babatko si samo vyberie, kedy pride na svet a mozno to bude na Vianoce alebo na Novy rok 🙂 a modli sa ako aj majkuska a ostatne VT za stastny porod ku sv. Gerardovi a ku sv. Giane B. Molle a Boh sa urcite postara 🙂

mimuska77
3. dec 2010

muska30 dakujem za modlitby ktoré sa mám modlit,za štastný porod 😵 Jasná vec,že to nechávam na malinkú a na osud nech to príde ked to má príst 😉 😉 😉

azalka22
3. dec 2010

taak, nasla som to..asi je to uz parkrat pomenene, no mozme to obnovit 🙂

Toto sa modlíme každý deň (kto chce nech sa pripíše, alebo ma poopraví):

1. Ktoreho si, Panna, z Ducha svateho pocala - Skorki, Margi,Azalka
2. Ktoreho si, Panna, pri navstiveni Alzbety v zivote nosila. - Lenka, Kaki,
3. Ktoreho si, Panna, v Betleheme porodila. - Smejka, Marione, Suzika
4. Ktoreho si, Panna, v chrame obetovala. - Riska, Violoncielka
5. Ktoreho si, Panna, v chrame nasla. - Bettynka, Lienocka

bettynka222
4. dec 2010

@janula.k tak dnes sme nespali celu noc a od štvrtej bol ochotný spať iba medzi nami na veľkej posteli. bývanie je ale super, už aby ste sa sťahovali aj vy. a hlavne aby sa tm vyliečil a našiel dobrú prácu 😔
@majkuska jeeej ty už si v 34 tt, krásne si to potiahla. uvidis, bábätko ešte vydrží 😵 prvý pôrod bol prirodzený či tiež sekcia? neboj, všetko bude dobre, ak by sa aj pôrod rozbehol, sekciu ti spraviť stihnú 😉
@akzuzs aj tebe sa to už blíži 😵 ako oblicka? musíš odpočívať, ajked pri Majkovi to asi veľmi nejde, však 😅
@muska30 tak náš spí tiež presne po polhodinke - 3krat. a včera zaspal tiež až o desiatej 😕