Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

darla27
19. aug 2009

Margi 😀 ty si starý fízel. 😀 😀 😀
Kukulik aj ja som nestastna a neserem si do huby. /pardon za vyraz/

riska
19. aug 2009

kukulik po 10 rokoch snaženia... kto by nebol, že? 😔

kukulik30
19. aug 2009

darla tak to mas pravdu... 😔

kaki
19. aug 2009

baby nesúďme ju...
Má to ťažké asi rovnako ako my sa pasuje s kopcom problémov 😢

kukulik30
19. aug 2009

dokonca som aj ja tam prispievala, ale vobec som nepamatala ...i ked shidielko mi bolo zname, ale som nevedela zaradit , kde v ktorej teme som ju uz stretla,tak uz mi je to jasne...

kukulik30
19. aug 2009

ale ved nie je jedina 😔 je nas tu kopec...snad nam to vsetko priblizi a otvori sa sama 😔 mozno

margarita
19. aug 2009

ved my ju nesudime, len ked nepride Mohamed k hore, musi hora k Mohamedovi 😉
ja dufam, ze ked si toto precita, osmeli sa napisat nam naozaj svoje pocity, ako vidno, ze pise v inych temach.
Ved my sme tiez normalne baby, a nie nejake svate kosti, nie? 😀

darla27
19. aug 2009

Kaki ja myslim ze ju tu nikto nesudi, to ona prisla nas napadat ze ake sme krestanky a pritom chodi sama do IVF temy, len tak zo srandy ze? Ja sa ale divim ze ma tak prisne nazory po 10 rokoch neplodnosti!
Tiez som si este tak 2 roky dozadu hovorila: na IVF by som nikdy neišla. /ale nikoho som neodsudzovala aj ked som vtedy citila ze to nieje nic pre mna/
Aha, a teraz? Zacinam to vidiet ako jedinu sancu, tak pomalicky menim nazor.
To ze niekto kto ma 3 deti a podobne nas odsudi, to si poviem: dobre, vobec nevie o com hovori, ako sa clovek citi v takejto situacii. Ale baba ktora sa 10 rokov snazi o mimi? Nechapem.. 🙄

kaki
19. aug 2009

Darla,
nechápem ju ani ja. A chcela by som 😔
čokoľvek spravila a akokoľvek sa zdá že nás prišla "napádať" bola "sama proti nám všetkým" tak sa zrejme zdekovala.
A namiesto toho aby tu zanechal akýkoľvek názor, zanechala zatiaľ len negatívny pocit zo seba☹

Mám pocit že nakoniec nikto z nás nie je proti pastierskemu listu (ako si shidielko myslela), len máme veľkú výčitku na spôsob ktorým bol napísaný. Alebo sa mýlim??? 😕 😲

darla27
19. aug 2009

Dobry vecer. 🙂 Nikde nikto? Co sa vsetky snazilkujete alebo co? 😕 😅
Kaki ja som bola osobne nastvana ze to vobec napisali takymto sposobom, ale to je jedno,aspon im urcite.
Je mi to fakt velmi luto, normalne zavidim ze niektori ludia mozu otehotniet LEN TAK doma. Ja uz takym zazrakom neverim aj ked by som nehorazne chcela. 🤐 😔
Babule zajtra doobeda na mna prosim myslite. Papa 🙂

skorki
19. aug 2009

Ahojte dievcata,

Ja pre zmenu hodim vyhybku...dobre?

Len pre odlahcenie. Moja sestra dnes bola, chudatko, na operacii kolena. A dost zle znasa narkozu, velmi dlho na nu posobi. Tak asi o 17:00 mi vola - "ahoj segra, tak len hlasim, ze uz mam potom a vyzera to zatial ok" nakolko bola dost rozospata, hovorim jej, nech si este pospi, ze sa jej vecer ozvem. Neuverite, 17:10 zvoni telefon opat. A v telefone sa ozve "ahoj segra, tak len hlasim, ze uz mam potom a vyzera to zatial ok". Ja jej hovorim - moja, ale ved si mi uz volala...A ona si chudatko nic nepamatala. Najhorsie je, ze toto iste urobila maminke, tiez jej volala dvakrat a vobec si to nepamatala. Tak mi je z toho tak trochu do smiechu, ako vedia tie "oblbovaky oblbnut" cloveka.
Ked bola po narkoze ako desatrocna, tak sa pytala mojho tatka - "ujo a toto je Tvoja zena"? A samozrejme ujova zena bola nasa maminka. Ta preplakala celu noc, az kym to sestre nepreslo. Tak dufam, ze sa to nasich zajtra neopyta, ked ju pridu pozriet. 😕
Dnes som mala krasny zazitok - bola som na prezentacii fotiek z Iranu. BOli krasne a co je uzasne, ludia tam si tak vazia turistov, ze ich pozyvaju k sebe domov. Takze znami prespali niekolko noci v byte nahodnych "okoloiducich", ktori sa chceli o nich nezistne postarat. No nie je to krasne, ze sa este aj take veci deju?

Pa a krasny vecer vsetkym. 😉

bettynka222
19. aug 2009

lenkove dakujem za mile slova. ja sa aj modlim za to, aby som sa nehnevala, ale asi nie dostatocne ☹ a aj za ne sa modlim....

shidielko vies o tom ze az 60 percent tehotenstiev sa konci potratom? tak co sem pleties, ze pri nadprodukcii embriji mnohe z nich zahynu. ved to je uplne prirodzene a deje sa to stale a o to viac pri prirodzene pocatych embrijach. a ked sme pri tom, tak preco csa cirkev nezaujima o zeny, ktore potratili a pritom nechceli? a ked pises o peniazoch a IVF, ak si si citala diskusiu poriadne, tak vies o tom, ze ani adopcia bez penazi nie je mozna. z IVF mozes mat dieta aj v jednoizbovom byte, alebo v dome, kde zijes s inymi ludmi, zatial co adopciu by ti pri takychto zivotnych podmienkach neodklepli....mas az privelmi jednostranny nazor

marione kde si? a co to mas s tym pasom? 😕 😔

margarita
19. aug 2009

skorki, dobreeeee 😀
s tym preberanim s narkozy mam aj ja jeden vesely zazitok, ked priviezli na izbu po kyretazi moju sialenu spolubyvajucu, a sanitar ju prekladal z toho vozika na postel...ovinula sa mu tak koketne okolo krku ako ju drzal a vravi mu : "zlatko, tak este dvakrat tequilu, dobre?" 😀 a jasne, ze si to potom vobec nepamatala, ale my na izbe sme sa aspon pobavili.

Takze do Iranu mam ist, ked nas vyhodi teta z prenajmu? 😎 dobre, diky skorki, uz si to pisem. 😵

shidielko
19. aug 2009

Ahojte snažilky,
ospravedlňujem sa,ak som sa dnes mojimi príspevkami niekoho dotkla,ale iba som napísala,ako to cítim ja.
Niesom žiadna fanatička,a tiež nesúhlasím zo všetkými názormi cirkvi,ale uznajte sami,nieje to nespravodlivé.
Keď sme si chceli adoptovať dieťatko,tak nám soc.pracovníčka priam prešacovala byt,a nezabudla sa pozrieť aj či mám uvarené,oprané,koľko máme hrncou,dokonca psychotesty,ako nejaký úchylovia.Nakoniec to skončilo tak,že nemáme dostatok priestoru-alebo čo jej bolo na nás nesympatické,lebo máme 3-izbový byt,asi mu v domove pri tetách bude lepšie!A IVF? je to 50 na 50.náš farár je absolútne proti,je to starší pán,ale veľmy milý,a veľa sme spolu o tom hovorili na fare.Samozrejme,že každá žena,ktorá sa rozhodne pre IVF prechádza ťažkými obdobiami,ale...ja už som totálne pomýlená.Jeden povie tak,druhý onak,ale naozaj som sa zo súhlasom od kňaza ešte nestretla.Keď vidíte svoje dieťatká po úspešnom IVF,nepoviete si,aké sú krásne,a aké by boli tie,čo odumreli,alebo sú v mrazáku?

bettynka222
19. aug 2009

shidielko znova sa opakujem. 60 percent tehotenstiev sa konci potratom 😔 to znamena, ze je uplne prirodzene,z e tak velky pocet spojeni spermii s vajickom je neuspesnych. preco toto riesis? to nema nic spolocne s UO, ze tie embria sa prestanu vyvijat, ale s tym, ze su geneticky poskodene...

shidielko
19. aug 2009

PS:Niečo o modernom zmýšľaní cirkvi:

Otázka: Musia kresťania dodržiavať starozmluvný zákon?

Odpoveď: Kľúčom k pochopeniu tejto otázky je vedieť, že starozmluvný zákon bol daný Izraelskému národu, nie kresťanom. Niektoré zákony mali ukázať Izraelcom ako poslúchať Boha ako sa Mu zapáčiť (napríklad Desatoro), niektoré z nich ich usmerňovali ako uctievať Boha (systém obetí), niektoré slúžili jednoducho na odlíšenie Izraela od ostatných národov (pravidlá o obliekaní a o jedle). Žiadne zo starozmluvných zákonov sa netýka nás dnes. Keď Ježiš zomrel na kríži, naplnil tak starozmluvný zákon (Rímskym 10:4; Galatským 3:23-25; Efezským 2:15).

Namiesto starozmluvného zákona sme pod zákonom Kristovým (Galatským 6:2) ktorý je “Miluj Pán svojho Boha celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou. Toto je prvé a najväčšie prikázanie. A druhé je podobné: Miluj svojho blížneho ako seba samého. Celý zákon a proroci sú v týchto dvoch prikázaniach” (Matúš 22:37-40). Ak robíme tieto dve veci, plníme všetko, čo od nás žiada Kristus, “Lebo to je láska k Bohu, aby sme zachovávali Jeho prikázania. A Jeho prikázania nie sú ťažké” (1 Jána 5:3). Technicky Desatoro nie je aplikovateľné na kresťanov. Avšak 9 z desiatich prikázaní sa opakuje v Novej Zmluve (okrem príkazu svätiť Šabbat). Jednoznačne ak milujeme Boha, nebudeme uctievať iných bohov alebo modly. Ak milujeme svojich blížnych, nebudeme ich vraždiť, klamať im, dopúšťať sa nevery voči nim, alebo brať to, čo patrí im. Takže nie sme pod žiadnym zo zákonov Starej zmluvy. Máme milovať Boha a svojho blížneho. Ak tieto dve veci dodržiavame verne, všetko ostatné zapadne na svoje miesto.

margarita
19. aug 2009

shidielko, som velmi rada, ze si sa odhodlala nam napisat v com zijes, vazim si to 😵
Vidis sama, ze je pekne radit o adopcii, ale nie vzdy to ide tak pekne, ako sa zvonku ludom(a aj knazom) zda.
Je to zvlastne, lebo niektore baby, co tu pisali, vraveli, ze ich knazi nemali take odmietave stanovisko...takze vidis, ze ani v Cirkvi na to nie je jednoznacny nazor, samozrejme ze oficialne ano.
A ja som sice po IVF nie, ale uz som dvakrat potratila a ver mi, casto rozmyslam nad tym, ake asi boli tie dve deticky, ktore som spontanne potratila, a preco Boh nedovolil im sa narodit a Kristinke uz ano 😉
Boh je panom nad zivotom a smrtou a podla mna to plati aj pri prirodzenom pocati aj pri IVF. Ale je to len moj nazor...

A mozem sa Ta spytat, ak by si stretla viacerych knazov, co by neboli tak rezolutne proti ako ten vas, zmenilo by to Tvoj pohlad na UO?

maznacik007
19. aug 2009

shidielko moc sice sem neprispievam.. ale neda mi...

add adopcia.. nemyslim si ze dovodom pre negativny posudok socialky k paru co ide do adopcie je trojizbovy byt.. my presne taky mame a byvame v nom 4 a je to ok.. rovnako je ok ak mas prenajatu aj jednu izbu ci dve.. uplne ti postaci miesto na postielku..

add Umele oplodnenie.. my sme po 4.5 roku snazenia isli do adopcie.. ale mame jednu biologicku dcerku.. a prave v tom case ked sme si vybrali maleho som ja otehtonela.. uplne spontanne.. ale v 7 tt sme o babenko prisli.. napriek mojmu tehotenstvu sme dalej pokracovali v tom ze si maleho zoberieme.. za co som teraz neskonale stastna.. sama som do IVF nesla.. ale chapem kocky co do toho idu.. adopcia nie je univerzalnym liekom na neplodnost.. a ak do toho niekto takto ide.. tak to nemusi dobre dopadnut.. / mam s tym skusenost v sirsej rodine/ tuzba po dietati po naplneni manzelstva.. potom ze kazda zena tuzi byt matkou a muz otcom.. je taka silna a tak silne zakorenena v nasich dusiach.. ze je priam nemozne ju potlacit..

samozrejme si myslim.. ze treba kt omu pristupit maximalne zodpovedne.. / soft cyklus, atd../ medicina dnes dokaze zazraky.. ale aj Boh.. a niekedy moze clovek robit maximum.. ale ak nema pozehnanie.. tak ... Darmo sa namahaju ti.. co stavaju mesto bez Boha..
akurat som si pozerala fotecky jedneho dietatka.. kt. sa narodilo predcasne.. vahu malo pod kilo.. a tak ma napadlo ze ako uzasne veda pokrocila.. ze dokaze zachranit aj taketo deti.. a pre mna je rovnako uzasne ze veda dokaze pomoct parom kt. sa roky snazia o dieta co je psychicky narocne.. a povedzme si uprimne.. su v cirkvi len na okraji.. zaujmu.. /sama som sa s tym x krat stretla.. preco nemate druhe.. isto nechcete.. karieristi.. a pod.. / my nemame svoj bilag neplodnosti vypaleny na cele.. ale v dusi ano..

margarita
19. aug 2009

maznacik waaaaauuuu, som skoro onemela pri citani Tvojho prispevku. Uplne so vsetkym, co si napisala suhlasim.
Kludne pis k nam aj castejsie, ak sa Ti chce 😉

riska
19. aug 2009

shidielko a teraz už nemáte žiadnu šancu adoptovať?

skorki, ja som vedela, že ty to tu odľahčíš 😵

darla27
19. aug 2009

Shidielko kolko mas rokov? Ani inseminaciu nechcete skusit?
Ja viem ake to je ked knaz ktoremu doverujes sa ti to snazi vyhovorit, ale.. on to nepochopi,
lebo tuzbu po laske a dietati nema, takze asi clovek musi pouzivat aj svoju hlavu a rozhodnut sa sam.
Maznacik to s tou adopciou je fakt - nie je to alternativa k tomu ze clovek nema deti.
Moj muz by nikdy na to nepristupil, on je absolutne proti. Ze radsej bude bezdetny alebo rozvedeny. 🙄 😀
A ze nemame vypalene na cele ze nemozeme otehotniet nikto nevidi, mozno si myslia ale ked sa niekto opyta ci planujeme ja na to vtipne odpovedam ze priebezne. Pritom uz niekolko rokov nic ine neriesim. 😀

jankajs
19. aug 2009

ako vás tu čítam, mnohé mi hovoríte z duše...
my sme niekoľko rokov skúšali bez lekárov, potom dva roky sme chodili po vyšetreniach, ja som 100 % - ne ok, aj genetika, proste zdravotné hľadisko sa u mňa nenašlo. Ale u manžela áno... a on bol ten, ktorý veľmi, veľmi chcel, aby sme mali dieťatko, keď už inak nie, aj touto cestou. Rozhodnutie trvalo rok, možno čosi viac. A povedala som, že ak sa to nepodarí, viac do toho nejdem. Proste skúsili sme naozaj všetko, nevyšlo to, koniec, bodka. Ako aj vy, aj my sme prešli všetkými tými obdobiami smútku, bolesti, odmietania, možno závisti tým, ktorí mali deti a ani nevedeli ako k nim prišli. Naše prvé IVF sa podarilo, máme chlapčeka, šesť mrazáčikov. Nedávno sme si boli pre druhého súrodenca, ale o bábätko som do dvoch týždňov od KET-u prišla. Šli sme si pre ďalšie a ešte týždeň musíme počkať, či sa budeme opäť tešiť z krásneho dieťaťa. Nikdy som nerozmýšľala nad tým, že ich tam nechám, alebo ich nechám odumrieť. Bola som rozhodnutá, že ak zomriem, alebo zo zdrav. dôvodov nebudem môcť mať ďalšie, možno to piate, šieste, dám vopred písomný súhlas na darovanie, aby mali šancu a mohli sa narodiť. Takže to, čo sa v BL písalo o nezmyselnej smrti nadbytočných embrií, nie je tak celkom pravda. Je cesta, ako tieto deti zachrániť... mám však aj výčitky voči svojim anjelikom, o ktoré som prišla pri oplodnení, či rozmrazovaní a modlím sa za nich a prosím, aby boli na pomoci svojim žijúcim súrodencom.
Dnes by som to možno riešila inak - šla by som opäť do toho, ale dala by som si odobrať len vajíčka, jedno-dve oplodniť,vložiť, ostatné vajká zamraziť a postupne ich brať podľa toho, či môžem mať ďalej deti, alebo nie. Ak sa vajíčko nerozmrazí a odumrie, nič sa nedeje, je to len ľudská bunka, ešte stále nie dieťa. Asi toľko, ale viem, že čo sa stalo, nevezmem späť a budem s tým celý život žiť. A na záver - mne jeden kňaz povedal, že nie, druhý, že dôležitý je úmysel... a tento dokonca vedel aj o ďalšom našom veľkom probléme, ktorý som podrobnejšie popisovala v inej téme o neplodnosti. A napriek tomu ma vypočul a neodsúdil, ani neodhováral... obaja sú dobrí kňazi s veľkým srdcom a obaja to so mnou mysleli úprimne, lebo sa roky poznáme a prežívali to všetko so mnou... a obaja majú nášho drobca strašne radi 😵

jankajs
19. aug 2009

Nikdy som nerozmýšľala nad tým, že ich tam nechám, alebo ich nechám odumrieť - tu som to myslela tak, že ich vynosím všetky a hoci aj po dve-tri /hrozili cisárske, lebo už jeden mám/, ale tam ich nenechám. 😔 🙂

lenkove
20. aug 2009

Baby
vsetky vas zdravim.. musim vela pisat, nemam na vas cas, ale lubim vas ako konov..
som rada, ze sem prisla Kukulik a Pahu a Maznacik a Jankas a Katy a ze nam este napisu ako aj Sidielko 🙂

este som vam chcela nieco strasne vazne povedat, ale som zabudla 😀 😀 😀
aha, vsetky ado odhovorene baby a ado nepreverene baby, napiste mi IP.. nie su mozne take prietahy od socialky 😠 😠 stazujte sa 😠 😠 nehovorim to preto aby som vas vsetky nahovorila na adopciu.. hovorim to preto, lebo vas chcem povzbudit, ze ak vo svojom srdci tuzite po dietatku z domova, nedajte si ten sen uradnikmi ukradnut.. drzim vam palce..

darla27
20. aug 2009

Ahojte kamosky 🙂
Jankajs tak toto ma zaujalo: nevedela som ze sa na SK daju zamrazit neoplodnen vajka. 😅
To robia v Heliose? - pocitam ze si bola tam na IVF, tam su zrejme najlepsi. 😉

kaki
20. aug 2009

Ahojte,
ja som dneska šťastná 😵
Dokončila som jedne blbý pracovný projekt 😉 A hlavné je to druhé, čo bude o cca 5 hodín 😵

danka24
20. aug 2009

ahojte
kaki tak supeer tak blahozelam k ukonceniu blbeho projektu 😵 😵 😵

margarita
20. aug 2009

kaki, uz iba o cca 3 😉
ahoj danuska, ako ide zivot? neskusa Klarka uz aj ine druhy sportu ako zensky futbal? 😀

danka24
20. aug 2009

margi ahoojky .. zivot bez chlapa onicom ale este jednu noc niejako vydrzime.. zatial mala neskusa iny druh sportu ale myslim ze aj plavanie ju bavii 😀 😀 a vy sa ako mate s Kristinkou?

riska
20. aug 2009

danka, aspon nie si doma sama, ved už mas Klarku 😵 a gymnastiku neskúša? 😉