Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
4. apr 2009

tak my sme kukli film a už ideme sledovať, ako dopadli volby 🙂
skorki, tak si nakoniec mala dostatok socialneho kontaktu 😀
lucceta, ahoooj 😵
betty, moj osobny nazor je, že krvacanie je asi normalne, ale tu teplotu si sleduj 😖 snad ti ostatne baby poradia viac

margarita
4. apr 2009

betty, suhlasim s riskou, ale aj tak by som radsej zasla k lekarovi, ak mas teplotu, lebo aby si nemala nejaky zapal 😒 mne sa to totiz stalo, 3tyzdne po kyretazi som uz lezala na gynde opat - so zapalom maternice a prilahlych organov 😉. Netvrdim ze to mas aj Ty, ale jeden nikdy nevie. Len ja som vtedy nekrvacala, len teplotu som mala. Dufam, ze budes OK 😎

no, my sme aj odvolili, aj moju mamu navstivili a este sme stihli aj krasnu jarnu lesnu prechadzku v Borinke. Konecne si zacinam pripadat ako clovek 😀 napr. som sa trhala aj na pumpe, ze ja ja ja idem kupit nieco sladke, a mm ze ved on zbehne, nech cakam v aute ale ja som xela konecne "po rokoch" aj ist medzi ludi - uz aj tety pumparky su mi dobre 😀 😀 😀

k tym nakupom v Madarsku, mm chodi len raz za cas do Tesca v Mosonmagyarovari.Je to take mensie Tesco, nie ako petrzalske 😀 😀 Rozhodne nechodte ale v sobotu, lebo to musi byt vrazda 😉 on skor vecer v tyzdni. Ja som tam s nim logicky este nebola, ale on sa vzdy dobre bavi, kolko je tam Slovakov, ze Madarov tam stretne minimum a uz aj pokladnicky rozumeju slovensky. Kedze plati kartou, odpada problem s forintami, a ceny sa daju dobre porovnat lebo ak cenu vydelis desiatimi - dostanes cenu v byvalych SKK. Je to tam fakt vyrazne lacnejsie skoro vsetko...hlavne potraviny aj drogeria, benzin(25 SKK/l) tiez. Takze ide az ma poloprazdnu nadrz a urobi vacsi nakup. Oblecenie je vraj dobre kupovat v Gyori.

margarita
4. apr 2009

no, margaritiak nasiel aj posledny ucet, takze napr.
olivovy olej Tesco 0,5l - 84 SKK
Flora margarin - 44 SKK
krem na tvar, co u nas stoji 200 SKK, tam 139...atd atd.
ostatne polozky uz nerozumieme 😀

takze hor sa do Madarska, skorki s riskou 😉 ten kratky usek dialnice v Madarsku nie je spoplatneny pre osobne auta, takze pohoda.

riska
4. apr 2009

margi, až take vyčerpavajuce info som nečakala 😉

margarita
4. apr 2009

no, teraz vyzeram ako mamonarka, ale kedze uz zijeme len z jedneho prijmu, coze by sme neusetrili na klesajucom kurze forintu 😉

bavim sa na tom, ako stale hlasia nejake prebezne vysledky, ktore nic nehovoria...keby uz radsej boli finalne - je to napinave 🙂

tesim sa zajtra do kostolika a ze sa Velka noc uz bliiiizi 😵

riska
4. apr 2009

no veru, už je skoro tu 😀 kristinka sa teší? 😀 😀
ved je to normalne, že chcem(t)e ušetriť 😎
no napinaveee to je 😵 snad nezaspim 😀

margarita
4. apr 2009

ta sa tesi furt zo vsetkeho 😉 ale najviac sa tesi na Zeleny stvrtok 😉

no ved my usetrit chceme, len nacionalisti tvrdia, ze treba podporovat slovensky obchod, nasich predajcov. ale podla mna je logicke, ze ludia idu za nizsimi cenami do madarska, polska a ine. ja som taky nanic vlastenec. a madarske syry su fakt celkom chutne 🙂

riska
4. apr 2009

ja viem, ona sa teší na špenatik 😀 😀

suhlasim, my sme začali sporiť na auto - aj kvoli nakupom v okolitých štátoch, lebo autobusom by to asi bolo blbe 😀 😀
(inak už sme nasporili 150€) 😀 😀 😵

riska
4. apr 2009

margi a madarska salama aka je dobra 😉

marione74
4. apr 2009

zvlastne ze madarsko a taky rozdiel v cenach. Baby ja mam pocit, ze teda len Slovensko je drahe. Na severnom slovensku chodia kupovat do Polska, na severozapade na Moravu, Juh do Madarska a Rakuska.
Z toho mi vychadza len jedno - ze nas niekto zdiera...
Nerozumiem sa ekonomike ale je to tou 19% danou?
Margi, jasne ze budeme chodit kupovat kde je lacnejsie preco nie! 🙂

margarita
4. apr 2009

juuuuj, veru, ale udeniny ja aktualne nepapam, aj ked rada by som 🙂
no, to uz mate slusny zaklad na auto, mozete kupit 3, mozno aj 4 pneumatiky 😀 a uz len ten zvysok...

riska
4. apr 2009

no ved pneumatiky su zaklad 😀
marione, suhlasim, na slovensku je všetko strašne drahé ☹ ved violka hovorila, že ceny su porovnatelne s tými talianskymi 😠

marione74
4. apr 2009

margi preco sa kristinka tesi na zeleny stvrtok, teda samozrejme okrem spenatu 😀

Janulka, dakujem,mam sa dobre, sice asi 10 krat za den dostanem krce do brucha ako pri kramoch a mam taky pocit, ze uz uz ich dostanem, ale stale pevne verim, ze nie 😅
Tie krce sa zatial daju vydrzat, dufam ze to prejde, hoci dnes ked som bola nakupovat som si musela na chvilu sadnut na lavicku v nakupnom centre, lebo som myslela ze sa tam sklatim na zem. Nastastie to preslo 😔

margarita
4. apr 2009

marione, ano - zdieraju nas, s danou to moc nesuvisi. skor s prechodom na euro a oslabovanim forintu a zloteho voci euru. a rakusko je lacnejsie preto, ze nasi obchodnici "nezdrazili" po prechode na euro od januara, ale postupne pomalicky nenapadko 😎 este dlllllho predtym 😀

marione74
4. apr 2009

janulka vidim ze uz je Ti troska lepsie a dufam,ze sa coskoro das do poriadku.
Verim, ze to dalsie tehu uz vyjde, zvlast ked uz vies ze problem je v krvicke.

Ja si idem dat urobit podrobne hemato tiez, ja uz nerisknem absolutne nic...
Riska, idem na Antolsku v utorok, ty kedy teda?

margarita
4. apr 2009

marione, na zeleny stvrtok cakame vzacnu navstevu, tak preto 😉
to je super, tie lavicky si dobre zapamataj, v takom 8.-9. mesiaci akoby si ich nasla - ja som uz videla potom len lavicky a zachody 🙂

margarita
4. apr 2009

riska ide v stredu 😉 ak sa nemylim.

riska
4. apr 2009

marione, ja v stredu 😒 škoda, že sa nestretneme 😖 teda, ja čakam 1, 5 mesiaca na termin a nejaka tehula ma o den predbehne 😀 😵 😝 potom mi podaš info, že ako to prebiehalo 😉
margi, ty si našla lavičky? 😝

margarita
4. apr 2009

riska, kto hlada - najde (aj lavicky) 😉

riska
4. apr 2009

no nič, tak ja balim 😎 volby su jasne, môžeme ist spinkať...dn 😵

marione74
4. apr 2009

margi, vies co, ja ak Pan Boh da a budem v 8-9 mesiaci, to ja uz lavicky neuvidim ani zdialky, lebo to budem chodit iba po byte a fucat ako lokomotiva, a ked to budu dvojky, tak ani nehovorim, to uz budem len lezat asi 😒 Dovtedy uz uplne stratim kondiciu, uz od embryotransferu si davam stale pozor, aby som nebodaj neurobila nejaky prudky pohyb alebo nechodila moc po schodoch napr.
A uz teraz ked prejdem 10 schodov, tak citim ako nevladzem... 😒 toto ale nie je dobre, lebo vidim ako stracam kondicku ale na druhej strane si musim davat pozor... tak fakt neviem kde je ta hranica 😕

a povedz aku vzacnu navstevu cakate, poveeeeeeeeeeeedz.........

riska, joj, tak sa nestretneme, skoda 😕

marione74
4. apr 2009

riska to uz zabalila, ked som vzhliadla predbezne vysledky,tak to balim aj ja 😖 dn

darla27
5. apr 2009

Ahojte babule, nedavno sa tu rozoberali omše za uzdravenie rodovych korenov,
v prípade ze sa v rodine vyskytli hriechy proti životu /samovraždy,potraty/
Chcela by som o tom vedieť viac, ako a kde o takú bohoslužbu požiadať.Viete o tom niektorá viac?

riska
5. apr 2009

darla, čo nemôžeš spávať? 😎

tak my sme dnes vstali vynimočne skoro, tak už sme aj kostol stihli...pekne bolo 🙂
všetkým kraaaasnu kvetnu nedelu 😵

margarita
5. apr 2009

darla - napis IP indzes, ona to tu propagovala 😉
marione - pride k nam jedna sympaticka mlada krasna uzasna vtipna inteligentna ucitelka s manzelom 😵 pozriet si krstnu dceru, ci to teda beru, alebo 😀 😀 hej 😎

marione74
5. apr 2009

aha, no tak to teda bude vzacna navsteva 🙂 😀 A zvlast ked ju caka take dolezite rozhodnutie 🙂

marione74
5. apr 2009

Ale myslim ze ked Kristinka hodi zopar tych krasnych ksichtikov, tak nebude o com vahat 😀

riska
5. apr 2009

margi 🙂 som nevedela, že to budu vlastne pytačky 😀 😀

darla27
5. apr 2009

Riska 😀 asi tak. Doľahla na mňa v noci kríza že celé snažilkovanie nikam nevedie.
Po tom ako som sa dnes vyspovedala je mi akosi ľahšie, ale inak mi z toho prednisonu už trochu vyšíva. 😖 😀

Marione, tak to vyšlo? 😉 Teším sa, konečne niekde pozitívne správy. 😵

riska
5. apr 2009

darla, a prečo? ved to tvoje snažilkovanie práve začína 😀
tak prednison nechuti? 😒