Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

darla27
30. okt 2009

Betty poslala som ti to, dufam ze ti to bude na osoh.
Rybka je jedno cim to je ci je to spg. alebo imunita, nejde to a hotovo.
Pokial naberiem odvahu, pojdem po Novom roku na IVF. Zatial nemam silu ani nad tym rozmyslat.
Kazdy den ma pre mna nove smutne prekvapenia, dufam ze sa to konecne zmeni.
Majte sa pekne, pokial sa da, majte prijemny vikend.

lenkove
30. okt 2009

Ahojte
ano Rybka, Mirusch to uz zabalili, tiez maju azoospermiu, ako my 😔 a je to zlata babena, to fakt 🙂

Danuska, som rada,ze si sa ozvala 😵 😵

vsetkym pekny vikend, ja chcem ist zajtra na spoved, aby som pre niekoho mohola ziskat odpustky.. tesim sa na cintoron a sviecky a rozjimanie.. Je to velmi pekny sviatok, Vsetci svati (a Pamiatka zosnulych 🙂)
Dufam, ze viete babule, ze je to potencionalny sviatok nas vsetkych! 😵 😵

drzte sa, ja si idem prekladat hriechy, to bude zoznam 😀

rybka13
30. okt 2009

uff leni, ze potencionalny sviatok nas vsetkych 😉 ked som sa chytila co tym myslis tak ma zamrazilo 🙂
Nachvilu sa mi dokonca vybavil Helloween, ale to je inom 😀 uz som asi podvedome zmagorena amerikanizmom v nasom krestanskom svete 😀

Betty, ked nemas silu rozmyslat tak nerozmyslaj, budes po novom roku,ved mozno je to spravne, ze si das teraz dva mesiace pauzicku total od snazilkovskeho myslenia, uzijes si vianoce a potom to budes riesit... a ja verim, ze budes mat aj pozitivne spravicky, nielen tie smutne prekvapenia.. 😅

betty, mne nevadi Tvoja rychlost ani Tvoje preklepy, dobre sa na nich bavim... 😀 len niekedy mi unika kontext ako to u Teba nasledovalo alebo budu nasledovat veci ... a potom Ti neviem adresne poradit, lebo sa neviem zorientovat 🙂
No a mas pravdu, rybiatko ma vyvenie neraz z kontextu, to je fakt 😀
Urcite sa ho budem snazit dat do laty, ked uz som taka zorganizovana 😀 hehe. Co sa mi mozno nepodari, kedze to bude strelec 🙂

rybka13
30. okt 2009

Asi vacsina idete na sviatky prec, k pribuznym, na hroby ... my nie, rozhodla som ze ked tak buduci tyzden, chcem dokoncit osmy mesiac, pre istotu, lebo ked pojdeme na hroby mimo Bratislavy a to bude hektickejsie 😅

Tak dievcata, prajem pekny vikend, nech je pekne pocasie, nech tie dusicky nie su az take uzimene alebo uprsane, ani neviem aka bude predpoved...
Ma prave napadlo, ze kym sa zacne dalsi deviatnik, tak by sme si tento utorok mohli o 22.00 (alebo aj pondelok kto sa modlievate) spomenut prave na duse v ocistci... my nasou jednohlasnou modlitbou pomozeme mozno niektorej z nich.... a mozno prave takato dusicka potom bude prosit Boha za nas, hlavne za snazilky o babatko..
Co vy na to? ja pridam tieto dva dni o 22.00 este dalsi desiatok za dusicky, prida sa niekto po tieto dva dni?

rybka13
30. okt 2009

hups betty, ten prvy prispevok o rozmyslani bol pre Darlus 🙂

rybka13
30. okt 2009

no super, uz ma vyvadzas z kontextu hehe 😀

margarita
30. okt 2009

ad betty - margi ozaj a v akej vode sa mam kupat ja?
v mokrej, bettusik, ta je dla mna na sprchu najlepsia🙂
a teplotu Ti elizka skvele poradila

rybka - Ty ked sa kupes, tak robis vo vani aj vlny??? no teda, mne sa to este nikdy nepodarilo, asi slabo plavem 🙂 a sa priznam, ze ja som sa pocas tehu zoparkrat aj kupala, ale skor vo vlaznejsej nez horucej vode a myslim si, ze vsetko s mierou nemoze uskodit.nie zase ze som tam lezala polhodinu a citala roman, to nie...

danus ahooojte aj s klarkou. musim Ti napisat, ze velmo dobru striu si si vybrala, to Ti schvalujem...a ze ju aj pozdravujem, asi zase niekde brazdi Kosice,co? 🙂

leni - ma pobavilo, ze ides prekladat hriechy, ale pochopila som to (ved som vytrenovana od nasej betty🙂. No ja keby som mala ist na spoved v inom state a jazyku, asi by ten knaz zo mna nechapal - ja vzdy na spovedi formulujem take cele teorie, nielen jednoduche oznamovacie vety, ze zoznam hriechov...to sa asi ani prelozit neda 🙂

stria ahooooj, snad nam to stretko uz nabuduci tyzden vyjde, to je hrozne, odkedy som na MD, mam plnsi diar ako v praci 🙂

zdravim aj janulku, elizku, a od rana myslim na nasu violoncielku niekde v nemocke - nech to hlavne dobre urobia, aby to tam potom to babetko netlacilo...

dnes som bola pozriet na blizkom petrzalskom cmiteri, ze ako to tam vyzera, lebo zacali pred mesiacom vymienat asfalt za zamkovu dlazbu. Inak skvely napad takto pred Dusickami. V skratke to tam vyzera takto :blato, ludia, ludia,blato, ludia, chryzantemy,blato, ludia, chryzantemy, robosi, chryzantemy, blato, blato, blato...a este strasne vela blata...tak aspon viem, co ma caka, ked sa tam pozajtra opat vyberiem. myslim, ze sa pietne pomodlim pred vchodom, kde je blata najmenej, snad sa to na tie odpustky bude ratat, co myslite?

a druhy dnesny pozoruhodny zazitok mam s komunalnymi volbami. Som si vsimla, ze nieco take sa asi chysta hlavne podla podozriveho vyskytu billbordov s usmievavymi vykravatovanymi chlapikmi, co slubuju raj na zemi, a to hlavne v Bratislave. Na jednom stlpe som zbadala fotku chlapika a pod nou take tie nastrihane papieriky, poznate to, ako ked je inzerat, tak tam byva kontakt. Hned sa mi zdalo, ze sa asi niekomu stratil dusevne chory dedusko alebo stryko alebo tak nejak. Reku ze, ved ja tu nachodim denne kilometre, a vsimava som az moc, tak pozriem, ako vyzera, a kam treba volat, az ho najdem...
uz minule som si ulozila do mobilu cislo, ked sa stratil papagaj z vedlajsej ulice, ze ked ho naaaaaaahodoooou uvidim na prechadzke, tak 170 Euro odmeny sa zide (ved to je cely mesacny rodicovsky prispevok, len tak medzi nami dievcatami).
No ale papagaja som nenasla a tento ujo na fotke sa nestratil, ale je to nejaky poslanec miestny, a na papierikoch bol iba jeho mail. Vobec som nepochopila,ze naco ako mi to je. Co mu mam napisat, ze ho budem volit? Alebo ze ho volit nebudem? Alebo ze nech mi napise on a ze si mozeme pisat???
NO skratka a dobre - svet je divny...esteze vy ste normalne 🙂

bettynka222
30. okt 2009

darlusik dakujem 😉 pocuj no a nebude problem v otm, ze cely cas riesili len tovj problem a nie aj manzelov? vies mozno keby sa pustili do vas oboch naraz, tak by to mozno slo, nie? alebo najprv mm a potom aj ty, ked liecba zaberie, hmmmm? 😕

leni aj ja by som chcel aist na spoved...dufam ze sa mi to podari. zajtra ej tusim obnova pre mlade rodiny, no ale co tam pojdem sama, ked mm urcite nie?

rybka pochopila som, ze ot nepatrilo mne 😉 no vidiiis, z kotnextu s ada vypadnut lahko 😀 pocuj a ak budem nahodou unavena, mozem s apomodlit aj o 21:00? lebo niekedy vtedy uz nevladzzem. ale dne sporti tomu bojujem, lebo som vela cez den spala...

margi dakujem za super radu, aj som sa uz cudovala, ze sa mi nejak zle umyva v tej suchej vode 😀 inak ja ked idem na psoved, tak je to vzdy ne hodku, lebo odbocujem a pynule prechadzam z temy do temy (z hriechu do hriechu) no a vsetok vysvetlujem a taaaak a radim sa o tom s knaozm. on je uz nastastie zvyknuti a vsetkemu rozumie 😀

darla27
30. okt 2009

Betty ked mi povies ako vyriesit zly spermiogram a vlastne protilatky muza budem ti naozaj povdacna.
Ked mi das radu ako to mam urobit, uricte sa nam to podari. Inak neni o com. 😀

bettynka222
30. okt 2009

noooo, tak nie som si ista svojej schopnosti vyriesit nieco take 😒 nooo a nie je tu niekde nejaka tema o tom? apreco clovek vlastne tvori protilatky, hmmm? inak ja mam tiez zvysenu bunecnu imunitu, ale to mi zistoval len moj imuno a neviem coho konkretne sa to tyka....viem ze si niektori myslia, ze napriklad protilatky proti torboflastu vznikaju po viacerych potratoch, proti spermiam vraj tak, ze sa ludia miluju aj mimo ovu - aspon tak to vysvetloval ten dr madar z UPMD....doslova povedal, ze krava j eplodna len dvakrat do roka a vzdy otehotnie...a mysli si, ze preto, ze ju oplodnuju iba pocas tej ovu. no a preco vznikaju protilatky proti ovariam, to netusim....a proti spermiam....ach to uz netusim vobec ☹

darla27
30. okt 2009

Betty ziaden lekar to nebude riesit, kazdy lekar ti odporuci pri zlom spg. IVF a bodka,
nikoho nezaujima ze to takto nechceme. ☹
Jedna kocka mi poradila ze sa da u muza ziadat urobit hormonalny profil - o com som skor nikdy nepocula,
ze tam mohli zistit pricinu, ale mm ma bohuzial taky postoj ze bud prirodzene alebo IVF ale uz ziadne vysetrenia
a to mu poriadne nic nerobili.
A ako to ze nespis? Co tiez nemozes spavat? 😀

bettynka222
30. okt 2009

aha, no typicky chlap. kamoska sa s tym svojim snazi uz peknych par rokov a tiez toho svojho na spg dostavla aj tri roky....
co ja viem co nepsim, som sipovedala, ze ot premozem. ale dnes osm spala vela - od 23:00 az do pol siedmej rano a potom asi od tretej do piatej.a spala by som aj dlhsie, ale som sa musela ist vycikat, tak am to zobudilo 😀 teraz ked ot tak ratam, tak som nespala az tak moc 😕 al ebola osm hladna, tak som si robila teraz jest a som napapana a aby mi nebolo zle moc v noci, tak radsej trosku pockam. nic lahke to nebolo - cestoviny, tuniak, syr (kozi ci ovci...nie kravsky..drzim sa zatial 😀) a vajicka....

bettynka222
30. okt 2009

ale uz idem asi spat....som trosku mimo z toho premahania sa. tak dobru nocku a este raz dakujem, kazdy vecer si n ateba v motlidbicke spomeniem 🙂

lenkove
31. okt 2009

Ahojte
Darlusik, co ja viem aj pred IVF by mu mali robit HP, ked je cast diagnozy aj jeho.. A medzi nami, bol by riadne nerozumny, keby chcel ist do IVF bez vsetkych vysetreni.. 😕

Margi, no teda, tolko blata 😅
Ja si tiez neviem predstavit ako pojdem na spoved v cudzom jazyku, okrem toho ani neviem kedy sa tu spoveda, nikdy to nevyhlasuju, nikdy tam nie je knaz (iba na zac, adventu a postu je vyhlasena spoved) a na prijimanie chodia v zasade vsetci 😕
ja tiez zvycajne pri spovedi ponukam aj moj emocny a psychologicky profil 😀 ale teraz sa budeme musiet ohranicit na body na papieri 😉
Inak bracho vravel, ze v Anglicku chodili do kostola, a knaz prisiel s prijimanim az za nimi 😅 oni uplne zhrozeni, ze nie su vyspovedani. ked videl, ze su cudzinci, tak pochopil 😅

pozehnany den vam.. 😔

lenkove
31. okt 2009

aha, a tuto spoved som nasla tak, ze som si presla stranky farnosti v meste 😔
ja viem, ze by bolo najjednoduchsie pockat si na nejakeho knaza, ale este mam strach z jazyka 😔

rybka13
31. okt 2009

lenka, uff, ja mam problem sa vyspovedat po slovensky, nieto este v inom jazyku 😉

darlus, s tym spermosom, no ked sa pozries na realitu, myslim ze aj z toho vsetkeho co sme tu na konikovi precitali... tak ani liekami a vitaminmi sa svetoborne nezlepsi 😒
Ale stava sa vraj, ze napr za dlhsie obdobie, za pol roka, rok sa vraj mozez zmenit.... Vam sa to nejak zhorsuje, zlepsuje, alebo je stale zly?
Leni, vy pouzivate nieco na zlepsenie speriogramu, ze by si darlus poradila? mate nejake vitaminky?

margi, ty si nemeilujes a nechatujes s miestnymi poslancami? Kde to zijes prosim Ta 😀

riska
31. okt 2009

ahojte, my sme cez vikend doma, na cintorine sme už boli a na orave pred 2 týždnami, takže všetko vybavené 😉

lenka, určite to zvladneš paradne, určite budeš pripravená lepšie ako domaci 🙂

a betty, nechcela by som čakať za tebou v rade na PSOVED 😀 😀, ked si taka ukecaná 😝

rybka, suhlasim s modlitbou za duše v očisci a silno myslim na našu violku 😵 😵

riska
31. okt 2009

inak violka nema nič spoločne s očistcom, to sa mi nahodou spojilo 😀 😀

lenkove
31. okt 2009

Riska
ja som na nu tak intenzivne myslela vcera 🙂 na Violku myslim 😵 😵

my na SPG nepouzivame nic. MM nie je na nic pripraveny, a po tom co som citala u nas v Azoo teme, je dobre to skonzultovat s lekarom predsalen 😕 .. najma vysoke davky kotvicnika, ktore by som konikovskou diagnostikou nasadila. takze cakame 🙄 a medzitym hladame nase dieta 😀

riska
31. okt 2009

lenka a mate niečo nové s dieťaťkom, teda ak to nie je tajne? 😎

rybka13
31. okt 2009

leni co je to kotvicnik? nejaka burinka?

riska, som si nespojila Violku s ocistcom 😉

violka kde si? daj nam vediet ako sa mas ..

betty, aj ked to bude o 21.00, je to ok, takze uz sme tri 😉 v pond a utorok jeden desiatok za dusicky... 😉
To uz by sme nejaku tu dusicku mohli dostat von z ocistca 😉

riska
31. okt 2009

rybka, ahoooj a ty už maš výbavičku nakúpenú? 😵 😵

lenkove
31. okt 2009

Rybiatko
tribulus testeris ci ako sa to vola 😅 nevrav ze nepoznas 😀 zvysuje produkciu muzskych hormonov, tym aj tvorbu spermii.. tie veci od toho chalana,eeeeeeeeee, ako sa volal, ved vies.. mudry ako radio 😀

muska30
31. okt 2009

ahojte,
par dni som tu nebola, prazdninovali sme u babky 😉
maly zacal trochu kaslat, ale dufam, ze mu to skoro prejde 😉

bettynaka,
si tehulka? gratulujem 😵 😵 😵

idem Vas docitat 🙂

muska30
31. okt 2009

rybka, bettynka,
pridavam sa ku modlitbe za dusicky, takze v pondelok a v utorok 🙂

prajem pekny vikend 😵

bettynka222
31. okt 2009

aha ahaaaaa vidis rybka viaceri tu spjaju nepsojitelne - napriklad violku s ocistcom 😀

muska no ja neviem co som...som z toho strasne zmatena. odkedy objavili ten tumoir, tak mi stale len pridaval nove diagnozy a takto som zatial dopadla....tak dufam ze to dobre dopadne, lebo j eot vraj blizko rohu, co by bolo zle.....

riska, lenusik, darlusik, rybka ahooooj

azalka22
31. okt 2009

ahojte dievcata, tak mam tu vysledky onkomarkerov.
najprv som zostala v soku, clovek nevie, ci ma cakat dobre alebo zle.
tak po poradi
CEA serum 0,6 [malo by byt OK]
Ca 19-9 menej ako 0,6 [mohlo by to byt OK, pri hodnoteni je tam jedna *]
Ca 125 66,0 [co neni dobre, pri hodnoteni su tam ****]

vygooglila som, ze ten Ca 125 zvyseny o.i. moze byt v pripade endometriozy, co je asi moj pripad.

takze vivat laparka?

ak mate niektore s tymto skusenosti, napiste daco, prosim. 😨

bettynka222
31. okt 2009

azalka aj s tymto nemam skusensti, ale to iste osm niekde cital aja ja - ze je to znak endo. mne inak vysetrovali len jedny z tych troch onko a ani neviemktore 😕 carmen minule spominala nieco s endo, tak sa skus spytat jej, ajked ona momentalne na konika nechodi 😔

rybka13
31. okt 2009

lenkove na bylinku si nepamatam ale na toho doktora ci co to bol si spominam co vedel odpovedat na kazdy problem 🙂

azalka, ja Ti neporadim, mne myslim onkomarkery nerobili, tak neviem ☹ ale hadam je pozitivne to, ze ten co je zly, tak suvisi z endo.. horsie by bolo keby sa naslo nieco nove o com si nevedela, nie?
A teraz tu laparku Ti maju robit na to, aby Ti odsranilli endo? lebo myslim ze s tym dokazu nieco urobit na laparke a potom baby musia sup sup ist na vec a vela ich aj otehotnie do par mesiacov po laparke..

riska, vybavicku, no vacsinu uz mame, takze uz len nejake veci posledne, no a take ako postielka, matrac, monitor dychu mi nesuria, dnes som bola mm ukazat ktoru postielku a matrac kupit keby som porodila kym to kupime 😉
Od rana ma sice rybiatko tlacilo na panvove dno, ale normalne som sa nastvala okolo 2 a povedala som si, ze idem von a hotovo, ze ci doma ci vonku aj tak ma to cele boli 😒
Sice asi 3x som mala vonku pocit, ze uz porodim 😠 ale vzdy to po par minutach preslo.. 😔 ...nast 😝 astie

rybka13
31. okt 2009

ahoj muska,dufam ze maly neochorie... oki, stvrta modlennicka za dusicky 🙂