Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
8. apr 2009

lenka, chapeme 😀
majkuska, si sa dlho neukazala 😒 to je supeer, že výsledky su supeer 😉

shidielko
8. apr 2009

pre všetkých:
🙂
Láska Zeleného štvrtku, viera Veľkého piatku, nádej Bielej soboty a víťazstvo Veľkonočnej nedele, nech Vás posilní a naplní pokojom a dôverou.

shidielko
8. apr 2009

eče jeden: 🙂

Smutné výročie ukrižovania nášho Spasiteľa Ježiša Krista a radosť z jeho zmŕtvychvstania nám ostala v nádeji večnej slávy, že sa stretneme s našimi drahými zosnulými v kráľovstve nášho Otca.Šťastné v zdraví prežité veľkonočné sviatky

shidielko
8. apr 2009

🙂
Prijmite pozdrav milý na sviatky Veľkej noci, pán daj vám zdravia, sily buď vám vždy na pomoci.

darla27
8. apr 2009

Lenkove ja ťa veľmi veľmi chápem. 🙂
Len mám niekedy pocit, že skôr by som vyhrala v športke ako keby mi mala meškať MS.
Donedávna som túžila len po tom aby som otehotnela, teraz túžim najmä po tom, aby som zvládla prežiť keby sa to nikdy nemalo podariť.

Majkuska kde si bola na imunológii? Aké všetky vyšetrenia ti robili a čo si za to platila?
Ja som bola v Prahe.

lenkove
8. apr 2009

Darla
ja neverim ze by si nemala dietatko.. a ak ano, ver, Pan ti da silu... 😔

riska
8. apr 2009

majkuska bola myslim v košiciach na imune

darla27
8. apr 2009

Lenkove prečo si to myslíš? Ty nevieš akú mám absurdnú diagnózu? 😕
Ja som deň odo dňa silnejšia, až sa divím k akej fáze som sa prepracovala. 😀
Ale keď to na mňa sem-tam doľahne, nie je mi všetko jedno..

majkuska
8. apr 2009

Darla ja som bola v Košiciach na imune. Manželovi robili SPG a tiež mu robili protilatky proti spermiam. Mne robili protilatky proti jeho spermiam, proti mojmu vajičku a ešte to posledne čo budu robiť je proti obalu vajička.Ale sestrička mi vravela, že by to malo byť dobre, pretože vždy keď je dobre proti vajičku tak vijde dobre aj proti obalu vajička. No a neplatila som za to nič.

Joj som sa neukazala ja viem.Ale som si robila jarne upratovanie a teraz je teplo. Takže veľa času travim s Vanesskou von a niekedy som z nej večer už taka unavena aj ja, že sa nevladzem skoro ani pomodliť.

riska
8. apr 2009

majkuska, to v košiciach už tiež robia kompletku ako v prahe? 🙂

majkuska
8. apr 2009

Riska neviem čo všetko robia v Prahe aby som to porovnala.Ale mne sa vidi toto vyšetrenie dosť dostačujuce, tak možno je to to iste.Pretože nam okrem toho tam ponukali ešte veľa veci čo môžu robiť.

lenkove
8. apr 2009

Darla
viem aku mas dg a rovnako viem, ze Pan je mocnejsi ako vsetky dg.. a verim, ze budes mat dietako, lebo som vdaka Panovym darom optimista a jednoducho v zly koniec neverim 😎 asi aj keby som mu bola zocivoci, tak poviem "ha, zly koniec, vies co mi mozes. Ja mam nadej na spasu 🙂 " 🙂

baby,
ja tu tak optimisticky pisem, a to som rano rozmyslala ci nemam depresiu, lebo som sa si videla akasi sklesla. ale asi to je ok 😵

Riska
nejdem za mm.. on zajtra pride 😵 prespi 😵 pojde domov k svojim rodicom, potom ja skoncim nocnu, skocim na vlak pojdeme spolu k mojim rodicom, kde som nebola na V. noc dva roky a tesim sa uz velmi 😵 😵 😵 mama stale otravuje co varit a co varit a co varit 😀 akoby sme u nas nemali tradicne jedla dane 😀 a ja jej musim opakovat "nie, nevar, kto to poje.. nie, nepec kto to poje" a este "nie, nevar kto to poje" a "nie, nepec, kto to poje" 😀

lenkove
8. apr 2009

Majkuska
budem na teba mysliet s vysledkami a som rada, ze to dobre vyzera.. daj potom vediet.. a pozdrav Vanesku 😵 😵

darla27
8. apr 2009

No asi je to jedno, keby mi aj niečo nerobili, tak už aj tak užívam prednison a na imunitu nič iné nedávajú - väčšinou majú všetci pozitívny 5 mg na 2 mesiace, potom znížiť dávku na polovicu a snažiť sa otehotnieť. 😀

Lenkove, neužívaš aj ty prednison? 😀 Ja to mám stopro z neho, výkyvy nálad jak sviňa, keď som doteraz nebola v depresii, tak cítim že spolu s týmito tabletkami si ju vyskúšam. Ale možno je to len ďalšia snažilkovská fáza: raz si hore a raz dole.
No nič už ozaj idem hajať, lebo zajtra nevstanem do robotky. 😵 Papa

lenkove
8. apr 2009

dobru noc, ja idem este na krizovu cestu 🙂

violoncielka
9. apr 2009

Tak ideme do finale 😉 .Vypinam PC a pridem sem az v pondelok,takze peknu Paschu.A v pondelok sa stretneme.
Ahoooooj

kaki
9. apr 2009

Aj ja sa s Vami lúčim.... prajem nám všetkým nech máme dostatok pokoja na prežitie veľkých sviatkov...🙂

riska
9. apr 2009

tak už všetky sviatkujete? 😉

lenkove
9. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

bettynka222
9. apr 2009

ahojte baby, bola som u dr. a vraj je to v pohode, vraj sa mi len cisti maternica. ja som nehovorila,z e mam zapal, ale som sa bala, aby sa tam casom nevyvinul.

darla ja neviem, kolko tehotenstiev som za posledny mesiac prezila, bud dve alebo jedno. iste je, ze pri tej kyretazi...alebo co to bolo - lebo mne to robili vakuom - tak mi vybrali len nejaku zrazeniu a mimi bolo inde. ale asi sa mu ten zakrok nepacil, tak sa po tyzdni rozhodlo, ze odide aj same. inak stale mi tam fici zlte teliesko, len je zvlastne, ze tento mesiac uz druhe. to na pravom vajecniku konecne zmizlo a toto ma teraz otravuje.
darla ked sa ta smiem opytat, aky problem ti brani v otehotneni? ja si chcem dat pre istotu zistit, ci nahodou nelikvidujem obal embrya....ked sa to vzdy takto skonci...

uf tak snad som uz zdrava...od vcera uz konecne makam na diplomke 🙂 tak som sa snad uz z toho vsetkeho ciastocne dostala. dakujem vam vsetkym za povzbudenie a prajem pokojne sviatky, aby nam vsetkym dodal mnoho sil do dalsieho zivota 😉

danka24
9. apr 2009

ahojte prosiiim o modlidby za komisakpd je v porodnici a coskoro bude rodit tak prosim myslite na nu .. potom podam nove info

magimary
9. apr 2009

babulky moje, prajem Vám všetkým tie najkrajšie a
Najplnšie a najhlbšie prežité sviatky zmŕtvychvstania večnej Lásky!!! 😵 😵 😵

Ja mám vždy zimomriavky a slzy na krajíčku, keď zneje :"Hľa drevo kríža..." a potom: prvé slávnostné Aleluja na vzkriesenie... 😵 😔 😔 😔 😵

a ja mám aspoň zajtra Prísny pôst aj od Koníka... 😅 😉
Preto: ešte raz už dnes: Krááááááááááááááááááááááásne sviatky... 😵
BUdem na Vás všetky myslieť počas všetkých sv.omší a obradov... 😉

riska
9. apr 2009

tak my sme si dnes boli krstniatko pozrieť 😵 ukazala sa v plnej krase - ako spinka, mrnči, šermuje ručičkami a nožičkami, plače, papá - proste kompletka 😀 no zlata bola, aj sa dala popestovať 😉

vidim, že sa venujete duchovnu, to treba, tak ešte raz kraaasne a precitene prežitie VN 😉

lenkove
9. apr 2009

Riska
dakujeme za informaciu jeeeeeeeeeeej, ste sa isto tesili velmi
ja som este v praci, ani pracovat nemozem kolega strasne nahlas pocuva hudbu ☹

ja som si inak dnes v linku, co bol v nasej druzobnej teme precitala o zodpovednosti krstnych rodicov 🙂 Riska, modlit sa musime a nie cipky na perinke sledovat 🙂

riska
9. apr 2009

lenka, tak to si idem prečítať... v družobnej teme hovoríš? ešteže ich mame 😉
no ved my sa modlime ostošesť 🙂
ešte dlho budeš v robote?

lenkove
9. apr 2009

uz len par hodin..
je to nejaky clanok o exorcizme..

lenkove
9. apr 2009

riska
nieeeeee par hodin, ale par minut 😝

riska
9. apr 2009

no konečne som to našla 😉 pekne to tam je napisané... naozaj podporovať dieťa najma po duchovnej stránke... dufam, že budeme dobrými krstnými rodičmi 🙂
tak do 21:00? ved to už skoro je 😀

margarita
9. apr 2009

riska - urcite budete, presne o tu duchovnu podporu nam ide 😉 ked uz ma chuda dieta rodicov "kacirov" 😎 tak nech mu aspon krstni daju pevny zaklad...ale nie, ved my sa s K. aj modlime a vozime ju do kostola. Ale katechizmus si nastuduj radsej Ty, dobre? 😉

Pozehnane sviatky vam vsetkym 😵

lenkove
10. apr 2009

dobry vecer

ja som v praci a venujem sa duchovnemu citaniu.. esteze prace nie je vela 🙂 na www.motlitba.sk som nasla aj tuto krasnu modlitbu, za vsetky tehulky...
Modlitba za ešte nenarodené dieťa


Ó, Matka Mária,
Ty, čo poznáš všetko o radosti
a šťastí a neistote,
ktorú cíti každá matka
vo vzťahu ku svojmu ešte
nenarodenému dieťaťu.

Žehnaj rodičov
a žehnaj aj toto dieťa
také maličké a drobné.

Priprav mu život
plný pokoja a radosti,
lásky a šťastia.
Ochraňuj tento malý život
so všetkou tvojou silou
so všetkou tvojou pozornosťou.

Najdrahšia Matka, Mária
bdej, aby toto malé srdce
tlčúce v živote svojej matky
nikto neranil
skôr ako sa narodí
a skôr ako uskutoční svoju misiu
v tomto svete
ktorý nám daroval
náš dobrotivý Otec.
Amen.