Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

muska30
7. dec 2009

ahojte kocky,
myslela som na Vas, aj ked som tu nebola cely vikend.

rybka,
ved uz je 7.12., najvyssi cas pre rybiatko. Ste v Bozich rukach, doveruj mu aj lekarovi 😉

janulka,
pekne si to vymyslela a syn dostal od mikulasa okrem sladkosti aj farbicky, bol stastny 😵

mimi,
s tym pozemkom si to vyrieste cim skor, aby potom neboli vacsie problemy. A skutocne nadherne Alpy na tej
foto 😉

kaki
7. dec 2009

ahojte🙂
všeličo som Vám napísala, ale všetko sa vyparilo 😀

Tak aspoň to najdoležitejšie.
Myslím teraz tak viac na Rybku a Rybiatko... ale všetky Vás mám rada. 😵
Požehnaný týždeň Vám prajem 🙂

muska30
7. dec 2009

skorki,
to je dobre, ze ste si to s manzelom vyriesili. My sa tiez niekedy s manzelom par dni len obchadzame a cakame, ktory sa prvy ozve, no jasne, ze ja, lebo mm je dost tvrdohlavy 😒

a hlavne, ze sa nam vsetkym Mikulas vydaril 😉
vcera sme s detmi zapalili druhu adventnu sviecku, najvacsiu radost mali, ked ich mohli zahasit, teda sfuknut plamienky 😀

muska30
7. dec 2009

kaki,
tebe sa to vyparilo? Mne to zasa zrusila moja sikovna asistentka 😀

riska
7. dec 2009

muska, ty to tu dneska zachranuješ 😉
prve spravy od rybky, už sa ubytovala a všetko je o.k, zatial jej robia len take bežne vyšetrenia 🙂

violoncielka
7. dec 2009

Ahoj pisem od svokrovcov,som len chcela nakuknut ako je to s nasim dalsim prirastok. Vidim, ze zatial mame stale len dve VS deti 😵 .
Rybky drzte sa a pozdravujem aj ostatne VSAVT

elizka
7. dec 2009

ahojte babulky....

janulka, no neviem či som bola až taká dobrá ☹ ..... že zlatá retiazka, ale veľmi pekne ďakujem, páči sa mi 😀

rybka, všetko je v Božích rukách, neboj na tretiu adventnú nedeľu už budete domka trajá....... myslím na vás a držím palce 😉

margi, super mikulášska párty s deckami 🙂 😉

seka, vo Viedni bolo nádherne 🙂..... síce včetko drahé, ale super.... kúpila som si anjelika so sviečkou, je nádherný...... už sa teším keď si zapálim sviečku a budemi mi svietiť 😀

skorki, blahoželám k romantickému mikulášskemu víkendu 😉

riska, ako dopadol tehuľkovský mikuláš????? 😀

kaki, aj mne sa všetko občas vyparí 😀 ... to neva, mi vieme, že na nás myslíš 😉

mimmi, no vysporiadavanie pozemkou je riadna zaberačka 😉 ..... je mi ľúto, že predať domček, viem čo je to natrápiť sa na domčeku 😢

kaki
7. dec 2009

Elizka, aj si vymrzla vo Viedni? 🙂

Dnes mám super deň, nie len preto že: "Na sv. Mikuláša (a ani po ňom) neučí sa, neskúša sa."

Ale hlavne preto, že dnes mi ide robota ako po masle a na obed som nejedla nič normálne - iba nenormálne veľa sladkostí 😀

carmenuska
7. dec 2009

No Janulka. fen by sa mi zisiel, minule sa mi pokazil 😀 tak si to pekne napisala
myslim na rybku
zajtra volam na hematologiu, ci uz su vysledky,podam info.....
dnes ma tak vytocili deti ako davno nie, no skludnil ma kolega, ze ak nejde o zivot, nejde o nic, zlaty bol........

margarita
7. dec 2009

super, riska, ze budes podavat spravy z nemocky od rybky, lebo ved co by si aj tak na tej PNke doma robila,nie? kedze prsi, ani von nepojdes, hoci som dnes dosla do pokusenia Ta zavolat, ale jednak bolo este len 11 😀 , a to som si myslela, ze este spis, a aj tak mrholilo, este by si nam prechladla, to by bolo nem dobre 🙂

aj my mame kopec sladkosti, teda uz len tie, co sme nepozrali vcera pocas dna 😀

dobra rada nad zlato 😉 pre vsetky, ktorym vymaze dlhsi prispevok na MK...ja som sa uz poucila neraz, ze sa nevyplaca dlhe prispevky pisat, lebo ak ste neaktivne par minut, on vas magor system zrusi aj s prispevkom 😎 a aby sme neprichadzali o perly ducha z klavesnic VS a VT a VM 😉 , odporucam vam napisat si to vo Worde, Poznamkovom bloku alebo aky iny softver uz mate a potom len skopcit do fora a hotovo....odkedy to takto robim, nic mi nezmizlo....hoci neviem, ci je to prave dobre 😀

carm - to som zvedava, co Ti vytestovali na hemo...

zdravim vas vsetky a myslim na kazdu zvlast a jej konkretne potreby 😵

margarita
7. dec 2009

a uz len cisto sebecky vas prosim v tomto case trosku za nas, aby sme sa spravne rozhodli o nasom buducom byvani. Zvazujeme totiz prave jeden projekt, na 99% by sme do toho sli, len aby sme nieco nepodcenili alebo neprehliadli, spomente si, prosim aj na nas s margaritiakom 😉
vdaka 😵

akoze chceli sme sa poradit aj s nasou Kitty, ale ked ona tak nezrozumitelne k tomu sa vyjadrovala, ze sme to nepochopili 😀

danka24
7. dec 2009

ahojte rybka a rybiatko drziim palce aby to prislo samo a aby porod prebehol hladko a bez komplikacii 😉 myslime na vas 😵
janulka ze tatranka tak dala by som si 😀
margi kristinka je krasnucka taka zivanica poriadna 😀 ved ma byt po kom 😉
riska uzivaj si PN a spinkaj dlhooo kym mozes lebo o par mesiacov nebudes spinkat dlho 😀
carm- som zvedava na vysledky nech dopadne vsetko dobre 😉
kaki len aby si sa neprejedla tych sladkosti 😀
eliz urcite si bola dobra ked mikulas ti doniesol zlatu retiazku 😉

danka24
7. dec 2009

lenka kde sa flakas????

riska
7. dec 2009

carm, aj ja držim palce na hemovýsledky 😉

danka, ved napis niečo o klarke 😉

margi, nahodou sa lepšim, dnes som spala do 10:30, takže ešte par týždnov a aj na tej prechadzke sa stretneme 😵 na 99%? tak to držííííím palce 😵 😵

mimmi77
7. dec 2009

margi, želám správne rozhodnutie 🙂 🙂 🙂 🙂 nenapíšeš viac o tom projekte?

carmen, držím palce na výsledky!!!

danka24
7. dec 2009

riska a co chces vediet .. je zlatucka ked chce jest a nejde jej mliecko podla jej predstav tak sa zlosti poriadne a poriadny hlas 😀 ale inac v pohode taka zlatunka 😉 furt chce cickat si a zaspava pri prsniku inac nevie.. a cumel nechce ziadny.. 😕 😕

mimmi77
7. dec 2009

kočky, nemáte náhodou niektorá skúsenosti s IUI? Ja som mala ísť teraz v decembri na svoje prvé IUI, ale moja MS mi práve teraz meškala a dorazila až dnes 😠 V CAR robia naposledy 23.12. to ja budem 16. DC. Tak teraz neviem, či to mám vôbec riskovať a začať brať ten clostilbegyt.... myslíte, že sa niekedy robí IUI aj neskôr ako 16. DC? Za normálnych okolností by som to neriskovala, ale ja som už tento mesiac - akože cyklus pred IUI brala jedny predprípravové lieky na IUI, tak pri pomyslení, že som ich brala zbytočne 😒
Mám pocit, že akékoľvek moje aktivity s CAR sú vždy riadené Bohom a vždy odsúvané 😖 Už tam chodím takmer rok a stihli sme akurát laparoskopiu 😖

darla27
7. dec 2009

Ahojte 🙂
Janulka dakujem za prianie bonbosky od Mikulaska. 😀 A ja by som dodala: vsetkym snz. konecne // 😀
Rybka co nove? Rodime-nerodime? Dnes je tiez pekny datum, tak si svihni. 😉
Pozdravujem co ste tu boli zastavene a vidim ze tu mame nove kocky, tak vitajte medzi nami.
Mimmi ja mam 3 inseminacie za sebou a neboj, ked si stimulovana je velmi pravdepodobne ze 16 dc uz budes po nej, takze do Vianoc by si to mala stihnut.
Danka tak uz ste s Klarkou zohrate.. 😉 Ked nechce cumel to snad nevadi, aspon nebudes musiet neskor rozmyslat ako sa od neho odnaucite.
Margi super ze riesenie vasej bytovej otazky ponuka nejaku novu realnu moznost.
Predpokladam ze mate v umysle kupit domcek. Drzim palce. 😉
Riska co nove? Brusenko uz vykuka? Aj si to uz povedala rodine?
Baby ja sa tesim ze o 2 tyzdne budeme konecne doma a relaxovat.
Este budeme musiet zvladnut 2 tazke tyzdne v praci, konecne sa vyspovedat a pokupit darceky. 😵

mimmi77
7. dec 2009

Darli, ja sa práve obávam len toho, či budú folikuly dostatočne veľké na pregnyl a insemináciu do toho 16. DC, lebo potom majú v gyn-five už dovolenku a nikto mi to už neurobí.... 😖

darla27
7. dec 2009

No mne robili prvu na 14 dc, druhu a tretiu na 13 dc, a to mavam ovulku bezne okolo 16 dna, bez liekov skor nie.
Aj ja som tieto veci absolvovala v GF, a kazdu mi robil iny doktor. 🙂
Neboj, do 16 dc to stihnes. 😉 Ku komu chodis?

mimmi77
7. dec 2009

chodím k Behúňovej... ale mám z toho teraz trochu stres - na IUI som mala ísť už v auguste, dva cykly po laparo. Lenže som medzitým stihla otehotnieť, hneď aj potratiť, tak som bola vtedy rozhodnutá, že to zvládneme zase aj bez nich..
asi tam radšej zajtra zavolám - ale bojím sa, aby ma nezvozili - určite to nemajú radi, keď im tam niekto volá a zdržiava ich v robote... 😒 Ale fakt mám obavy, aby som do seba necpala tie hormóny zbytočne...
Darli, ako si na tom Ty? už nechodíš do GF?

lenkove
7. dec 2009

ahojte babule moje,

Danuska, tu som 🙂 som rada, ze malicka papka a ze sa mate dobre, zlati moji Dankovci.. boztek posielam 😵 😵

Janulka, dakujem za vonavku 😀 😀

Margi, myslim, modlim... 🤐 super 🤐

Rybka 😵 😵

Ja som tu pomenej, pisem o to viac.. ale niezeby mi to slo 😢 😢 uz mam dost strach, ze nestiham, ale verim, ze nas Pan moze urobit zazrak 😀 😀
a muza mam choreho 🙄 neposlucha, nechce ist k lekarovi 🙄

Inak, pozdravujem vas SMejka... robis skusky a tak..

pekny adventny vecer 🙂

darla27
7. dec 2009

Mimmi ja nechodim teraz momentalne nikam, chystam sa pokracovat az po NR ale este nie som rozhodnuta ci v GF alebo FC , zvazujem pre a proti. Keby som bola mladsia, asi nejdem nikam, ale nemozem si dovolit na to kaslat.
Z naivity som vyliecena, obe centra chcu zarobit. Len pre zaujimavost, dnes nam povedal nezavisly doki co mm robil spg. ze vysiel osemnasobne lepsi nez pred poslednou IUI v GF. Takze asi tak. 🙄
Chodlila som Grábekovi, bola som s nim spokojna, nezdal sa mi taky chladny ako pisu viacere baby. Ono zavisi od toho ako sa s kym bavis, podla toho aj k ludom pristupuje. Ale netvrdim ze mal vzdy super den. 😉

mimmi77
7. dec 2009

veď práve - ten vek... ja som mala teraz v lete už 32 rokov, môj manžel má 41 😉
Je jasné, že každé centrum sa snaží zarobiť za každú cenu... ale s tým my asi nič nenarobíme 😖 Nám SPG robili ešte v čase, keď som ja nebola ich pacientkou, a bol OK, takže nás vôbec hneď neznásilňovali hneď do IVF.
Ja som s Behúňovou tiež spokojná, bola v podstate vždy milá. Súhlasím s tým, že závisí dosť od toho, ako sa s kým bavíš....
Zistili Vám nejaký problém? Pristúpiš aj na IVF?

darla27
7. dec 2009

No pravdepodobne ano, postupne som vycerpala vsetky moznosti, momentalne riesime poslednu..
S najvacsou pravdepodobnostou je nasa neplodnost sposobena imunologickymi pricinami.
A vy mate aky problem? Ty bi si isla aj na IVF?

darla27
7. dec 2009

Sorry za preklep, bi malo byt by. To som sa snazila nahradit Bettynku. 😀

mimmi77
7. dec 2009

😀
ja mám PCO, pri laparo našli drobné ložiská endometriózy... Ale ani jedno z tých dvoch si akosi nepripúšťam ako diagnózu, mám pocit, že to má dnes každá druhá, ale o tom nevie...
Ja som vôbec nemala odmietavý postoj k IVF, ale pri poslednej hádke s manželom som povedala, že teraz idem na IUI, potom maximálne ďalšie dve a tým končím akékoľvek snahy o dieťa. Mám z tých hormónov dosť veľké depresie, obávam sa, ako by som to uniesla.... obzvlášť v niektorých situáciách u nás doma, keď tu značne úraduje stres kvôli našim pozemkom...
tak som povedala, že idem riešiť pozemky, pretože IVF u mňa kvôli ostatným stresom neprichádza do úvahy 😖

mimmi77
7. dec 2009

myslela som akékoľvek umelé snahy o dieťa s pomocou lekárov 😉

darla27
7. dec 2009

Mimmi ani mne hormony nepasuju a neviem si predstavit to niekolkonasobne mnozstvo pri stimulacii na IVF ked som nervacila uz aj pri clostile, ale ja to beriem tak, ze uz nemam velmi na vyber.
Ja som este pred par rokmi tvrdila ze by som to nikdy neurobila, ale to som si verila ze otehotniem prirodzene.
Hm.. pre mna je samotna neplodnost velky stres, takze u mna je to opacne, cim dlhsie zostavam v neriesenej situacii, tym sa citim horsie. Viem ze to uz nepride...len tak..
Ja by som urobila vsetko mozne aby som sa tomu vyhla, ale na SK nie je vela odbornikov /mozno aj ziadny/ ktory by mal zaujem riesit nase problemy, pretoze sami o tom vela nevedia. Imuno je tu uplne v plienkach, kazdy nam radsej odporuci IVF nez aby sa to pokusali vyliecit alebo potlacit autoimunitu na cas pokial neotehotniem.

mimmi77
7. dec 2009

tak presne taký postoj by som potrebovala ako máš Ty... pre mňa je to takisto také, že čím dlhšie ostávam v neriešenej situácii, tým je to horšie... Ale ja akosi neviem pozbierať sily na to a tak stále len fňukám, že už nevládzem.... asi čakám, že sa stane nejaký zázrak...
teraz som objavila pesničku od Haberu, ktorú som počúvala ako 17-ročná a dávala mi strašnú silu.... a tak si to tu teraz púšťam non-stop 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=m7TBI-YypaA