Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

janula.k
22. jan 2010

rybka ahoj 🙂 to si o nasom malom pisala? 😀 presne aj nas spi kratko, driemka a papa kazdu hodinu a tiez si neviem predstavit nechat ho spat pri telke cez den.. 🙂

rybka13
22. jan 2010

janulka, teda branko ma dobru vydrz 🙂 emka bola najdlhsie hore asi 3 hodiny a aj to mi da zabrat 😉 Aj my mame zatial nozicky v poriadku podla utz, ale ortoped mi prisne nakazal dalej balit nasiroko tak sa divim ze tebe nie.. vraj do dalsieho utz co je vo 4 mesiaci, lebo ak to nebude mat dobre,tak si budem hlavu trieskat ze som siroko nebalila 😠 no.. dost ma to otravuje, ale balim, co uz..

janula.k
22. jan 2010

no rybka, mne povedal iba tolko, ze nozky su v poriadku..ale idem v utorok prvy krat do poradne, tak sa na to opytam doktorky. Aj my mame prist na kontrolu o tri mesiace a nechcem nic zanedbat..ale tak doteraz som len do jednorazoviek balila.. 😒 v nemocnici nam povedali tolko, ze o tom rozhodne ortoped ci treba alebo nie...

rybka13
22. jan 2010

ahoj janul 🙂 aj ja mam pocit, ze aspon poobede by som ju mohla dat v poho do postielky a aj to tak robim, inak ju niekedy necham v obyvacke a trieskam v kuchyni riadmi, aby si nezvykla spinkat v hrobovom tichu..

maria, ty musis mat super postavicku, mamina od dvojiciek 😀

dievcata snazilky a tehulky, my vam tu zahacujeme temicku detailmi o vychove dojciat a batoliat, sorka 🤐

rybka13
22. jan 2010

moj ortoped povedal, ze to je haluz, ze nam v porodnici povedali, ze nemusime balit nasiroko.. vraj ci mi to dali pisomne, nech ich mozem zalovat, ked mala nebude mat dobre vyvinute jadierka... 😝 tak radsej balim, nie uplne vzdy, ked ma koliky tak jej dam tie postolky prec, aby lepsie mohla hybat nozkami, ale inak sa snazim 😔

janula.k
22. jan 2010

rybka no nas vacsinou spi na nasej velkej posteli, jak taky king 🙂 a myslim, ze dievcatam to nevadi, ze si tu vymiename skusenosti..vsak sa aspon priucia aj ony do buducnosti 😉

janula.k
22. jan 2010

no vidis to, nam zas povedali takto.. 😠 uvidim, co povie pediater. Nam to v nemocnici ani len neukazali, ze ako treba balit nasiroko...jaj 😠

rybka13
22. jan 2010

to vazne? nam balili deti nasiroko v porodnici...
kuk aj IP

kaki
22. jan 2010

Ahojte, ja este zijem 🙂 a hlasim sa este so sterilnou ruskou 🙂

Som este chora (od minuleho piatku)... to co sa dalo som lezala, ale teda este stale nedycham nosom a... Neviem co za pligu ma chytilo, ale bola som u obvodacky kvoli chorobe po 15 rokoch.

Neviem co mate kto nove, ale myslim na Vas....
Riska mate meno? Ved ja Vas niekedy docitam 🙂 Len sa musim dat trochu dokopy....

Dolezita sprava.
Betty ak este stresujes kvoli tomu smogu, v TV davali ze tyrkysova farba odpudzuje vsetky elektrosmogy aj z TV,PC..... Tak sa skus navliect do tyrkysu a ani antismogove tielko nemusis kupovat 🙂
Margi ja nelenim a nacerpavam informacie pre nase podnikanie aj v posteli 🙂

Ahojte zatial musim ist spat 🙂

akzuzs
23. jan 2010

Dobré ránko , tak ja som nemohla neako spať.Chodí tu niektorej manžel do nočných??? 😖 Neako to neznášam, ale našťastie už má poslednú a zasa až od dva týždne ☹ Nemohla som nielen zaspať, ale aj spať a už o 4 som hore 😒 😢 😢 😢
Ešte k tej téme, samozrejme, že každé dieťa je individuálne a záleži to od povahy. Malý bol už v brušku pohoďák. Kopal ako divoch ale, spal jak zarezaný a keď som bola v nem. pred porodom čo sa chodí na tie pasy, tak mi ho nikdy neohli zobudiť a to sa sestr. smiali že aby bol taký dobrý aj keď sa narodí. 😀 On teda hej, spával ako drevorubač, vonku , doma, u mamy, svokrovcov......Už od malička som mohla ísť aj na 2 hod. preč a bolo OK, len aby sa potom dostavila pojazdná mliekareň 😀 Keď som pred rokom nastúpila do roboty tak sa zmenil ale teraz keď som zasa nazad je to znova dobré. No s tým maznaím to bolo hróóóózne ťažké. Maznala som sa s ním celý deň, skoro stále normálne jak závislák, ale nie keď vymrnkával. A na tie ruky som si dávala veľký pozor, kôli tej chrbtici 😉 Ozja a na rady z knížiek ....???? Najlepšie rady sú tie, ktoré nadobudneš sama vlastnou skúsenosťou. Rady rodičov a starých rodičov.....?????Určite sú dobré, ale nie vždy. Keď mal malý upchaté očné kanáliky, tak mi radili nastriekaj mu do očiek mat. mlieko. Do rána ich mal ako stártrek 😕 To bolo strašné, ani ich neotvoril. Tak som s ním letela na očné a hovorila som že ako sa to mohlo stať a že som mu aj dala mliečka môjho do očiek a tá ma skoro vyrazila, že to sa nesmie 😅 Ale čo už 😀 No moja MUDr. zasa hovorí že na nádchu je zasa dobré dávať mat. mlieko do nošteka ako kvapky 😉 To som dávala. VŽDY TO TAK BÝVA? PRVÉ DIEŤA JE POKUSNY KRÁLIK 😀 😀 😀 Každá mamina sa na ňom učí a potom si povie to alebo ono pri druhom nebude robiť, alebo inak 😀 😀 😀

bettynka222
23. jan 2010

riska pekný kocik aj bruško 🙂 a má dobre kolieska- ten locik, nie brusko 😉

jani to je super že nemusíte balit na široko, svagrininej malej to strašne vadí

akzuzs super rada že nebrat dieťa na ruky keď place, ale poznám babu čo to skúšala a skončili v nemocnici, lebo babo malo problém s kakanim. máš nejakú ďalšiu radu ako odlíšiť či plač signalizuje niečo vážne? chápem že babo place srdcervucejsie keď ho niečo boli, ale neviem či by som sa na to dokázala spoľahnúť. ale s tým dennym a mocnym odlisivanim spacieho priestoru to už mám vymyslené. cez deň bude spať v tom prutenom kosi- SIM to tu na konovi videla u báb.

rybka veď ja ti verím, že to nie je sranda. ja som vraj tiež v noci nespala. ale prvý rok sme bývali u babičky, tak má na rukách nosila cela rodina 😀 je aj rozdiel či ide o prvé babo alebo o druhé. pri prvom nevieš čo a ako a pri druhom už si skysena mamina ako akzuzs 😉 a mnohé veci riešia inak...

akzuzs
23. jan 2010

Ahoj bety, nemôžeš spať????
Aj ja som mala ten prútený kôš a na noc postieľku je to super, lebo s tým košom sa dostaneš všade a ja som si ho brávala aj do kúpelky a aj na balkón, aby bol so mnou
Počuj, tie rady su aj niesú OK, lebo to záleži od bábatka. Tiež som mala kámošku a ona musela malú nosiť, lebo sa zanášala. Fakt je to ińdividuálne a nikdy to neplatí na 100% 😀

bettynka222
23. jan 2010

akzuzs áno každé dieťa je iné, ale zas aj je veľký tozdiel či ide o prvé bábätko alebo už ďalšie. ty si už veľká mamina, ale prvoridicka to ešte nevie tak dobre odlíšiť 😉
no spala by som, ale práve som natlačil tretie raňajky. prvé svoje totiž skončili na roznych miestach v byte 😝 takto sa na svoju pôvodnú váhu asi ani nedostanem 😒

akzuzs
23. jan 2010

Čo tým chceš povedať 😀 Pokiaľ ma pamäť neklame doma mi spí iba jedno dieťa 😀
Z váhy si nič nerob ja som nabrala 22kg 😀 a do teraz som kyksňa 😀

bettynka222
23. jan 2010

no tým chcem povedať, že už máš nejaké veci naucene či sa týka starostlivosti o dieťa 😉 no ja už idem spať. a co sa váhy týka, ja sa len bojom že babo potom nebude vôbec jesť keď je vazim menej ako pred tehu a nevyzerá to BA zlepšovanie 😒

akzuzs
23. jan 2010

No dobre tak dobrú noc a ja som práve prišla z obchodu a je tam strááááááááááááááášne veľká zima a tak sa idem ku čajíku zohriať 😀
Všetkým VS POŽEHNANÉ DOBRÉ RÁNKO

kaki
23. jan 2010

Este som vas neprecitala cele, ale par veci ma naozaj potesilo 🙂
Napriklad sa mi paci ze Lucettka zacala cvicit. Normalne supis vec. Aj ja by som chcela zacat pravidelne cvicit nieco okrem mojzisky (ale teraz ako som chora som ani tu nezvladla). No mozno sa namotivujem a zacnem... Viem ze to je dobre pre mna ako Maria napisala, ze clovek nacerpa energiu.

Smejka ty si chora? :( Poriadne si oddychni a verim ze sa vyriesia aj problemy, ktore Ti chorobu priniesli :( Myslim na Teba a modlim sa.
Lenkove fotky som nevidela ale citit z teba strasne dobru energiu a stastie.... Som rada ze Vam to ide dobre. Tak ako ste sa do toho pustili s uprimnym a otvorenym srdcom, je to velmy riskantne... Ale Boh je pri Vas. Verim ze aj pri Smejke je, a verim v dobry vysledok (aj ked je to velmi narocne)

Skorki, Ty si napisala nadherne to o tom ako sa pri skoleniach pytas ludi co spravili pre to, na com im najviac zalezi.... Asi sa mam stae co ucit... a viac sa zamyslat nad tym co urobit pre spravnu vec.

Viloloncielka, ja obdivujem umelcov, hracov na nastroje, spevakov... Ked su plny emocii a tie emocie vedia odovzdat okoliu je to nesmierne obohacujuce. Ja som od teba dostala velke povzbudenie v slovach, ze nesnivam ale VERIM BOHU. To pre mna ma zmysel. To je naozaj silne.

Riska mas pekne fotky 🙂 Si pekna tehulka, velmi ti to pristane a aj kocik sa mi paci 🙂 Mne sa paci meno Martinka, vsetky Martiny co som v zivote poznala su velmi prijemne osoby, vsetky mam rada. Takze mam z toho mena ja osobne prijemny pocit.

Margi, takze kristinka je na baterky? 🙂 Neviem ci by sme nemali zacat podnikat v tejto sfere, lebo baterky viete s tm vyrobit evidentne kvalitne :D

Rybka :D Kakatko ma pobavilo :D Ale nevadi, kludne moze byt aj kakatko, budem ho lubit nech sa vola akokolvek. Dobre sa vyspi aby si mala vela sil, lebo vidim ze zabrat dostavas. Este ze mas takeho starostliveho manzela 🙂

Akzuzs no ty chrlis rady jednu za druhov. Mas aj nieco na zapalene dutiny, dycacie cesty? Ja som uz skusala vsetko aj antibiotika... Ale stale nie som OK.

kaki
23. jan 2010

Suzzika, ohladom modlenia sa nic nezmenilo. Len ste si vymenili s Riskou desiatky 🙂
Tak sa neprestavaj modlit s nami 🙂

akzuzs
23. jan 2010

No tak na to sa musíš opýtať Bety tá je MUDr. 😉 Ale ja si na to dávam vždy naparovačky a do vody dám nielen morskú soľ, ale aj eukaliptové kvapky.
Moje chudiatko , neboj, to prejde a potom budeš taká fit , jak nikdy. Matka Božia Ti dá ten najlepší liek , lebo jej ho pošle Ježiš, jej syn 🙂 Uvidíš všetko rýchlo pominie 🙂 Len si dávaj pozor, aby si neochorela viac ako si 😕

suzzika
23. jan 2010

Ahojte len sa idem pochváliť, že som práve v Karolinkinej pusinke objavila 2 zúbky 🙂 stihla to ešte pred oslavou 1/2 rôčka, tak sa vytešujem 🙂

margarita
23. jan 2010

suzzika, Karolinke gratulujeme 🙂 Kiki mala prvy zub az teraz na Vianoce, a uz ma aj druhy s tretim v tesnom zavese 😀

kaki - nad velkovyrobnou baterkovych deti som vskutku neuvazovala...som stastna, ze mame tento prototyp 😎 skor by sme mohli zapojit nasu Kiki, aby pohybom vyrabala energiu, napr.elektricku, myslim, ze obcas aj Bohunice by sa mohli vypnut 😎

ja sa tu dnes snazim zisit, ci sa mi oplati zacat si platit Dobrovolne nemocenske poistenie a kde poziadat o zvyseny rodicovsky prispevok, kedze som vcera volala na oba tieto srandovne urady a na jednom nikto nebral, hoci boli uradne hodiny 😕 , a na druhom ma odpisali, ze nemusim 😀 lenze viem, ze keby som si nieco platila, mohla by som mat dalsiu matersku vyssiu, az sa podari...
Nuz len vsetko treba riesit uz roky vopred, lebo spatne to nejde...len tieto predmetne diskusie na MK ma uz uplne doplietli, este ze vas sa da citat tak zrozumitelne

no uz sa vracia mm z prechadzky, a musim navarit obed 🙂

rybka13
23. jan 2010

margi, ja som s tym papierovaciek uplne odrovnana, nebyt mm a mojho zamestnavatela, tak hadam ani matersku nedostanem 😀
Daj potom vediet kolko nem poistenia treba platit a aku velku matersku potom mozes mat
si ma dobre pobavila s kiki 🙂 nahodou je super mat doma zdroj energie, sa mozete s mm dobijat 😀 alebo zeby vybijat? 😝
suzzi, som nevedela, ze zubky su uz tak skoro, no super, ale nehryzie ta ked kojis tym padom?

kaki, ty sa pekne co najskor uzdrav a dobre si oddychni, verim ze ta caka uspesny rok 🙂

betty, akzuzs, no ja eminku nosim ked place, neviem si predstavit,ze by som ju nechala len tak plakat, aj ked niekedy sa snazim vydrzat minutku-dve, ale nic z toho, sama neprestane asi, a keby aj hej, tak bude mat plny nos potom ☹
betty, jedna rada malo skusenej matky: ak sa dieta v noci budi ze je hladne, zbytocne si budes robit nadeje, ze mozno este nachvilu zaspi alebo mu cpat dudel do pusy, iba si tym predlzis to utrpenie vstat 😀 😀 😝

akzuzs, som sa pobavila (v dobrom) ako si majkovi striekala do oci materske mliecko 😀 esteze mu tam neskyslo a nevytvoril sa mu v rannej mladosti sedy zakal 😀 😝 Hlavne ze to dobre dopadlo, ved clovek sa fakt uci kazdym dnom. Ja napr. vobec neodstriekam mliecko, jedine odsavackou 😅

bettynka222
23. jan 2010

Kaki ďakujem za radu 😉 Tyrkysovu farbu mozem 🙂
inak dnes som už trikrát grcala 😝 a len si vymienajte rady, my sa rady priucime 😉

janula.k
23. jan 2010

ahojte 🙂
Kaki, rychlo sa uzdrav 😉 😵
Suzika, gratulujem k prvym Karolinkinym zubkom 🙂
Betty, coze, ty este grckas? fiiha, tak snad ta to uz coskoro prejde 😒
Rybka, Akzuz, aj ja som malemu striekala mliecko do ocka..lebo mu uz dva tyzdne davam ocne kvapky a prd z toho, tak som skusila to mliecko a zda sa, ze to pomohlo.. 😉
Nas ocino bol dnes na 15minutovej prechadzke s drobcom a stihli ich okukat vsetky susedy 🙂
Krasny zvysok vikendu 😵

bettynka222
23. jan 2010

Rybicka veď ja som za vstavanue k dietatu. To až pri ďalšom budem "machrovat" 😀

margarita
23. jan 2010

tak som pokrocila asi tak, ze mi mm nasiel Tlacivo na ten zvyseny rodicak na webe Uradu prace v Galante 😉 lebo Blavaci tam maju ledva ze uradne hodiny, informacie ani nahodou 😢
vyplnim, poslem a uvidim, ci mi pride viac euro ako zvycajne 😉

a rybka, do Socialnej poistovne som poslala maila veducej odboru nemocenskeho poistenia 😉 😎 tak az mi neodpise, budem pisat staznost asi Tomanovej 🙂 len ci ta ma email vobec, no nic 😵

a k tym radam a trikom na deti: ja som Kiki tiez nosievala, ked plakala kvoli kolike alebo zubkom, ved aj mne dobre padne ked ma nieco boli, ked si ma mm prituli a nepovie mi, ze : Ani sa Ta nedotknem, lebo budes potom rozmaznana!!! 😀 no zase, mam pocit, ze nase dieta je aj v tomto nejake take idealne, ze to zatial nevie alebo nechce zneuzivat...cize asi je to fakt, len o tom cite, ze kedy ano a kedy nie a kedy co a s kym a kde a ako a preco...a na to su vsetky knizky kratke.
Napr.ja poslednu dobu, ked je uz rozblbnuta do cervena 🙂 a hlava jej pada pri kazdom pohybe, uspavam ju kojenim...zatial to funguje, len neviem, co az kojit prestanem 😉

a musim poopravit pocet zubov : uz vidno stvrty - to aby sme predbehli o polroka mladsiu Karolinku 🙂

moc na vas myslim, majte sa fajne 🙂

pcolka
23. jan 2010

ahojte, tak sa hlásim po dlhom čase....neprispievam, ale čítam -takže mám aspoň aký taký prehľad 🙂

neprispievam, lebo jednak nestíham, a na druhej strane, nemám veľmi ani čím.....tehotná som nebola, takže s tým skúsenosti nemám, a ani s malými bábätkami, keďže staršia mala až pol roka keď prišla k nám...
ale čo sa týka toho brania na ruky-poviem vám to z druhej strany-my sme boli radi, že chcela ísť an ruky, a snažili sme sa ju brať kedykoľvek to len chcela, i keď zo začiatku odmietala akýkoľvek telesný kontakt, či už pritúlenie, alebo len obyčajnú pusinku ☹ ....takže keď si to sama vyžadovala, tak sme určite nebrali ohľad na to, aby sme ju nerozmaznali. i keď zas keď sa jedovala, tak určite vtedy nedosiahla svoje.....tak ako sa hovorí, všetko má za i proti

baby-čím dám dole žuvačku z periny???????? 😒 😒 😒 práve mi ju malá prilepila na perinu-júj ale ma nahnevala, ale ani nie ja za to že ju tam prilepila, ale za to, že keď si išla umývať zuby som jej povedala, aby ju dala do koša, ale ona samozrejme nie, na čo by poslúchla.....už sme ju mali hádam všade-tú žuvačku myslím-raz do konca aj na vlasoch 😅

všetky vás pozdravujem a prajem požehnanú nedeľu

margarita
23. jan 2010

pcolka, niekde som citala, ze to treba dat do mraznicky, alebo teda teraz staci aj v noci von 😀
a ono to vymrzne a stvrdne, tak to pojde odtrhnut ako ked stvrdne blato.
vyskusaj, a podaj spravu, lebo este to nemam experimentalne overene 😉

pcolka
23. jan 2010

jéj, margi-ahoj. vďaka za radu, vyskúšam....ale ináč sa mi to podarilo dosť dobre odlepiť, takže to nakoniec nie je až také zlé, ale vymrznúť to určite dám...... a podám aj hlásenie 🙂

darla27
24. jan 2010

Dobre ranko, krasnu nedelu prajem babule. 🙂
Pcolka, Margi na 100% to s tou zuvkou funguje, das vec do mraznicky a potom ju odskrabkas
z oblecenia uplne lahko.
Riska pekny kocik 😉 , kto povedal ze len drahy moze byt dobry? Ty uz si za polovicou tehotenstva,
ja uz by som mala kocik davno doma. 😀
Chcela som sa ta spytat na tu mojzisku: kde najdem nejaku stranku na nete ,
z ktorej stiahnem na videu tie cviky - ze by som sa z dlhej chvile dala este na to?
Rybi, ako krasne si nazvala Vase deticky. 😵 Kto vie ci bude niekedy aj mala Darlusinka?
Betty to Vam skoro povedali pohlavie, ja ze sa chodi na uzv. az v 20 tt.
Kazdopadne gratulujem k chlapcekovi o to viac, ked ste ho chceli radsej. 🙂