Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

smejka
autor
15. aug 2009

danka no ste mile 🙂 ....do rana je este daleko 😝 ....no vyse polovice za nami 🙂
zajtra co idete porabat?vraj ma byt zase teploooo 😝

danka24
15. aug 2009

no sme pozvany k svokrovcom na obed aspon nemusim varit lebo dnes sa vsetko zjedlo ..a to sme varili aj na zajtra 😀 a poobede dufam ze sa niekam vyberieme.. este neviem kam aspon na niejaku prechadzku..ked sa nam bude chciet .. 😉 mm si robi zomna srandu ze vyzeram ako veduca vapenky 😀 tak asi niekde na slniecko.. a vy?

smejka
autor
15. aug 2009

danka inak vapenka je aj bliyko nas...teda v nedalekej dedine a prave u nas v lome sa tazi vapenec 😀 ...tak by si zapadla 😉 ...hm...spolu so mnou 🙂
ja budem zajtra omracena...poobede snad niekam pojdeme...asi tiez okrem ineho aj k svokre 🙂 ...vecer do kostola
mm zase mne povedal ze sa rozvedie....lebo som stale v robote 😝 ...a ked som doma tak spim 😀

danka24
15. aug 2009

smejka chudatko moje ja tiez ked pridem z roboty tak stale spim 😀 takze sme dve 😉 no aspon niesom sama tak co kedy mas volno?kedy sa mozem zastavit? 😉
no my pojdeme rano na pol11 do kostola a potom si pospinkam poobede 😀
no tak to vyzera ze uz sa mi aj oci zatvaraju tak idem si lahnut aby som v kostole nebola otapena 😀

danka24
15. aug 2009

tak ti prajem prijemnu sluzbu .. prepac nevydrzala by som s tebou tahat do rana.. snad nabuduce 😀 😉

smejka
autor
15. aug 2009

danka utekaj...moja misia splnena 🙂 ....danku taha do spania 🙂 ...dobru noc a krasnu nedelu vsetkym 😵

danka24
15. aug 2009

krasnu nedelu vsetkyym a este krasny dniik a dobre ranko 😀 pre mna momentalne dobru nocku 😵 utekaaam ..pomaly 😀

danka24
16. aug 2009

prajem vam krasnu slnecnu nedelu a dobru chut k obediku.. 😵
smejka vstavame 😀

lenkove
16. aug 2009

anoo, ja som sa uz najedla idem na kupko 😀 😀
majte saaaaaaaaaa

danka24
16. aug 2009

lenka tak sa vykupkaj aj zanaaasss ☹

cervena_ciapocka
16. aug 2009

marione74 - myslim, ze je uplne zbytocne v hocijakej teme diskutovat o tom, ci ist na UO alebo nie. Aj tak sa kazdy rozhodne sam. A kazdy len sam za seba moze povedat preco ano a preco nie.

cervena_ciapocka
16. aug 2009

Myslim, ze tato stranka by mala byt o tom, ze sa tu v jednotlivych temach stretnu ludia s podobnymi nazormi, vymienaju si svoje skusenosti, radia si, pomahaju, alebo len tak rozpravaju ... ale za posledny mesiac mam pocit ze je to tu (nemyslim teraz tuto temu) sama hadka, obvinovanie, vysmievanie 😔 😢 akokeby len podaktore cakali kedy aka "pikantna" tema a mohli zacat rypat 😖

azalka22
16. aug 2009

ahojte,suhlasim s predch.nazorom od ciapocky. mimochodom, nas doma napadla otazka, ze kto vlastne pise tieto biskupske listy. nikdy za tym nie je konkretne meno a predpokladam, ze je to jedna osoba, a ostatni si to nanajvys precitaju [osobne] resp. cez svojho nejakeho kancelara. a hodia podpis. zvlastne. povzbudzujeme k ado. keby to bolo take easy... 😲

skorki
16. aug 2009

Ahojte babulky,

Cervena ciapocka to napisala velmi pekne. MK je sice diskusne forum, ale aj diskutovat treba vediet na urovni a nie sa obvinovat a urazat. Kludne sa tu moze rozoberat akakolvek tema, ale casto to sklzne tam, kde nechceme. A pritom oboznamit sa s nazorom ludi, ktori maju svoj nazor iny ako ja, by mohlo byt velmi poucne pre obe strany. Ale to by sme sa asi najprv museli naucit diskutovat a argumentovat. /bez urazania a vnucovania nazorov/
Videla som, ze list vyvolal vznik aj inych tem, v ktorych to riadne vrie a ktore dokazuju to, ako diskutovat nevieme.
Ale, u nas sa hovori - kazde "cudo" trva tri dni. Takze tipujem, ze cca v stredu uz do danych tem nik ani neprispeje.
Zato sa velmi tesim na Vas vsetky, ze sa tu opat objavite a porozprate - co nove, co sa komu podarilo viac, ci menej.
Prajem Vam pozehnanu nedelu a tesim sa na Vas. 😉

azalka22
16. aug 2009

my sme sa vratili z potuliek po juznych Cechach. bolo krasne, az sa nam od toho mnozstva hradov, zamkov alebo zrucanin zahmlievalo pred ocami a na 4.den sme mali toho dost, tak sme vyrazili na sumavu do boubinskeho pralesa. odporucam vidiet. 🙂

suzzika
16. aug 2009

Ahojte dievčatá 😵

My sme mali včera veľmi zlý deň a aj prvú zlú noc odkedy sme doma, malú asi trápi bruško alebo čo... ☹ Ale dnes sme boli prvýkrát na omši a obe boli poslušné 🙂 tak nám bolo fajn a začínam sa opäť cítiť ako človek, aj keď ešte veľmi absentujem na MK, ale stále na vás myslím a ste v mojom srdci.

A odkaz pre Marione: Nebuď smutná, BOH tvoje dieťatko nekonečne miluje a to je to najdôležitejšie 🙂 . A tety VS sa tiež tešia, že ho raz budú môcť vystískať 😉 ozaj a už viete čo to bude?

azalka22
16. aug 2009

Suzzi, ak budes mat cas, prosim, napis, ake je to byt mamou?[pocit, ktory nepoznam.. 😔 ]

lenka20
16. aug 2009

ahojte babule, prepacte ze vam sem vpadam, ale pri prilezitosti ,, vpadu,, pozdravujem smejku, margie a ostatne 😵 😵 😵 chcela som len odkazat marionke aby nepodlahla depke, marionka tvoje dietatko bude milovane, lebo bolo zelane a splodene z lasky, nech si kazdy vravi co chce, ty to vies urcite najlepsie vo svojom srdci, keby Boh nechcel aby sa narodilo, tak by sa tvoje UO nikdy nepodarilo, takze nenechaj si pokazit toto krasne obdobie, nikomu to neprospieva, uzivaj si tehulkovanie a raz si to vsetko vydiskutujes priamo s Bohom, dolezite je ako to citis vo svojom vnutri... posielam vela pozdravov malemu babuliatku 😵 😵 😵 😵

skorki
16. aug 2009

Dobry vecer,

Suzzi, dufam, ze dnesok bol pokojny a ze budete spat tuto noc lepsie. 😉
Azalka, o boubinskom pralese som este nepocula. Musim si ho vygooglit. Nemas nejake fotos? Lenka, vitaj!
A kde ste ostatne, ha? Margi, Kiki, aku ste mali nedelu? A kedy sa ma vratit Riska?

Tak este pekny vecer.

cervena_ciapocka
16. aug 2009

pekny vecer 🙂
ja by som este chcela podotknut k tomuto vsetkemu co sa tu deje okolo UO, ze Boh odsudzuje hriech a nie hriesnika 🙂 a uz vobec nie male nevinne stvorenia 😵 pretoze ON nas ma rad, a nikto nevie ako nas bude sudit ked pride nas cas

margarita
16. aug 2009

skorki, pravdu mas s tym diskutovanim...margi sa totiz neovladla (ako inak) a vliezla do jamy levovej (cize do tej vasnivej temy Cirkev kaze o moralke).Sice sa dla predsavzatia nevyjadrovala o UO ani exorcizme, ale snazila sa otvorit oci militantnym anticirkevnickam, no dali mi len co je pravda, takze som to po dvoch prispevkoch vzdala a nemala chut sa dalej nechat urazat 😉 uz asi pisem do smrti len do VS (a trombofiliek).
Ale tlak mi to zdvihlo pekne, takze aspon nejaky ucel to splnilo a opat som si uvedomila, ze s niektorymi ludmi je kazdy pokus o diskusiu marny 😉
Riska neviem kedy sa vrati, ale vrati sa urcite.

azalka - juzne Cechy su supeeeer, kedysi som tam bola na kurze Starych tancov, dodnes na to spominam s laskou a slzou v oku 😀 ale ten prales som nenavstivila, pocula som, ze je pekny. Tak mozno raz sa tam opat vratim.

suzzika ahooooj, skvele, ze dievcata su take super poslusne nech im to dlho vydrzi. a pevne nervy k placucej Karolinke 🙂

lenkA20 ahoooj, si Ta pamatame. a co k nam neprides castejsie, uz frcis v nejakej inej teme? 😉 Co mas nove a aktualne...inak som Ta tiez zazrela v tej horucej teme o moralke 🙂

margarita
16. aug 2009

a ze aku sme mali nedelu? skveluuuuuuuu, ako uz davno nie 😉
tooooolko mam zazitkov za dnesok, ze z toho mozem zit cely tyzden. V skratke:

omsa - prechadzka ( so zakuskom v kaviarni 😉 ) - chutny obed, ktory varil margaritiak 😀 - vylet na blizku rozhladnu v nedalekom Rakusku, ktoru vidime z okna. Cestou spat sme mali safari 😀 lebo cesta viedla cez taku ohradu, kde sa pasli koniky a somariky, foto mam a pridam, ked spracujem. Bolo to uuuuplne super, a Kiki bola cely cas dobra a poslusna (jak furt 😉) a nevedela, kam skor pozerat, tooolko novych dojmov mala.

riska
17. aug 2009

ahojte, chcem vas len narýchlo pozdraviť, už sme doma, ale mam tu krstniatko, tak o chvilu ideme do zoo a tak 😉
tak pekný den všetkým prajem 😵

kaki
17. aug 2009

Ahojte,
ja som sa rozhodla nasledovať margi a nevyjadrovať sa verejne k téme UO a exorcionizmus...
Nie som dostatočne vzdelaná na to aby som verejne prezentovala názory, môj názor je čisto pocitový.

Všetkým, snažiacim sa moralizovať alebo posudzovať kohokoľvek len pripomeniem: Nesúďte, lebo budete súdení.
Každá nech jedná podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Tak to má byť.
A učme sa vypočuť názory iných aj bez vyjadrenia svojho názoru 😔.

Mám Vás rada 😵
Marione, čo takto sa s nami stretnúť? Niekedy po práci??? 😉

elizka
17. aug 2009

ahojte babule,

všeeeeeeetky vás pozdravujeeeeeeeeeeeeeeem 😎
víkend bol perfektný 😀 ..........aj vy?
téma UO, já len toľko "kto nezažil nevie to precítiť ani to nepochopí" 😖........ priatelia ťa vypočujú, povzbudia, vyjadria svoj názor, ale všetky tie pocity a tú prázdnotu si znáša každý "sám" 😔

tento týždeň sa veľmi teším, lebo prišla sestra aj s našími krsniatkami 😀 😀 😀......včera som si ich užia 🙂.......mala som ích doma a potom sme boli u naších 😅

kaki už makáš 😨

lenkove
17. aug 2009

Ahojte
Kaki 😵 😵 😵 My sme sa boli v sobotu bicyklovat a sme sa stratili, manzel ma neposluchal ze kde mame odbocit a ja som navrhla "podme po Hemauer strasse" (bolo to v meste ktore velmi nepozname) a sme sa vymotali 😀 😀 Hemau nas zachranilo 😀 este trosku potrenujem a na buducu sobotu sa tam rovno zberam 😀

krasne si to napisala s tymi nazormi a vyjadrovanim, si mudra zienka.. Ja mam tiez pocit, ze ked chcem nieco povedat, tak ani nejde o to na co chcem reagovat, ale o to co chcem povedat. Na druhej strane by som nebola rada keby z toho fora ostalo "a ja som dnes varila paradajkovu polievku, bola skvela, mam supis recept" a podobne.. Vzdy sme sa vedeli aj o vaznych veciach mudro a laskavo porozpravat, bola by skoda na to zanevriet. Podla mna, pre nic za nic 🤐 🤐 🤐

Dotklo sa ma co pisala Smejka o tej adopcii, musim sa priznat.. Ze namiesto podpory ti ludia povedia (ci dokonca knazi?) ze ved treba ratat s tym, ze to nie je vase dieta.. No zbohom 🤐 🤐 🤐 Mna by slak trafil, ste ma mali vidiet ako som soptila ked moj muz povedal, ze do toho kopca nevyslapem, ze ideme oklukou 😠 😠 tak namiesto podpory a povzbudenia mi prezentuje, ze na to nemam 😠 Nakoniec som ten kopec v pohode vyslapala a ani som za nim velmi nezaostavala 😎 ale cestou dolu, poviem vam.. stlacene obe brzdy, na tachometri 45km/h smrt v ociach.. a moj mm niekde stovky kilometrov predmnou 😅 😅 idem nam hned zajtra kupovat prilby, aby sme si neublizili cestou do Hemau 😀 (vysvetlenie, Hemau mestecko v kopcekoch 30 km od nas 😎 vzdusnou ciarou 😀 )

bettynka222
17. aug 2009

margi vdaka za dalsie vycerpavajuce odpovede 😀 asi ta sklamem, ale dnes nemam ziadne otazky 😀 😀 😀

a inak hlasim, ze hcg je uz negativne, takz edo nemocky uz nepojdem....sa tesiiiiim 😵

lenkove
17. aug 2009

Bety
tesime 🙂 🙂

lenkove
17. aug 2009

inak, opat mi stiahli peniaze z kreditu.. je mi normalne do revu.. ja tri eura neprevolam a neprepisem dobre ze nie za mesiac.. a teraz mi ich stahuju kazdy tyzden.. idem volat kamoske do ESP, aby som prevolala kredit a blokujem kartu.. Marnost!!!

kaki
17. aug 2009

Viete čo?
ja som si až teraz prečítala ten pastiersky list.
A chcem vám napísať iba môj pocit, nie názor. Dúfam že Vás nikoho neurazím. Mám vás rada a každú jednu si vážim a aj Vaše rozhodnutia.
Som tak všakovako naladená z toho listu.... Aj napriek tomu že ja sa nestotožňujem s UO (pre nás ako pár), sa ma ten list dotýka.
Snažím sa na ten list pozreť ako dieťa, ktoré dostáva radu z lásky a hladať v tom to dobré.

Ja mám pocit že list písali preto, lebo je čoraz viac neplodných párov a riešenie je ponúknute... A pokladajú za dôležité aby sa k tomu vyjadrili... Aby sa nehazardovalo s plodmi a aby ženy prediśli zraneniam, ako má asi aj marione z 13 mrazáčikov... ☹
Myslím že každá nová členka ktorá sa príde opýtať sem do VS aký máme názor na IVF hľadá útechu lebo vie že cirkev je "proti". My sme všetky zodpovedné za názory ktoré tu prezentujeme...
Ja mám čudný pocit z darcovstva embrijok, vajíčiek a aj spermii. To znamená teoreticky že by sa mohli zobrať za 20-30 rokov aj napríklad DNA súrodenci - NIE?

Dúfam že toto prímete iba ako môj pocit, ktorý hovorím vyslovene s láskou. Keby mi na Vás nezáležalo nenapíšem nič. 😔