Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
18. aug 2009

A chcem vám aj napísať (a zvlášť pre kaki), prečo mi bolo tak smutno, hoci som si už problematiku UO sama v sebe vyriešila... 😔
Pretože verím v Boha a ctím si Jeho cirkev a jej zástupcov... viera mi pomáhala a aj pomáha v ťažkých chvílach a neviem si život bez nej predstaviť.... a hoci som vo svojom živote už zažila pár ťažkých chvíľ, rozhodne či ísť alebo neisť na IVF bolo mojím najťažším... tie, ktoré ma poznáte, viete, že sa nerodilo týžden ani mesiac... a prvý raz vo svojom živote mám pocit, že ma moja viera sklamala, nepodržala.... uvedomujem si, že robím niečo, čo je proti jej pravidlám, ale nič predsa nie je čierno – biele... a preto mám strašný smútok z toho, ako mi to „moji biskupi“ podali... že mi neponúkli ani jedno slovko nádeje, ale len množstvo zákazov a na ich jedno jediné riešenie sa jednoducho necítim dosť silná 😒

riska
18. aug 2009

mám ešte veľa myšlienok a otáznikov a netvrdím, že som na 100% presvedčená, že robim dobre, ked to ideme skúsiť 😒 vôbec na mna nemusite reagovať, ved už sa tu toho o tom popísalo na celú knihu 😉 , len som sa aj ja s vami chcela podeliť s mojimi pocitmi 😉

riska
18. aug 2009

darla, tušim ťa moje nočné monology uspali, čo? 😀 tak zasa zajtra, teda, pardon, dnes, ok? 😵
dobru nôcku všetkým 😉

darla27
18. aug 2009

Ale coby , prave som ti dopisala dlhu-predlhu IP. 😀
Chcela som ti ale este verejne povedat, ze sa ale ABSOLUTNE stotoznujem s tym, co si napisala v prispevkoch na tejto strane. Citim to uplne rovnako.

betka1
18. aug 2009

ahojte, nie som sice snazilka, ale veriaca som. Chcem len napisat, ze postoje a odporucania cirkevnych predstavitelov sa rokmi vyvijaju, menia sa podla doby a pokroku vedy. Ale deje sa to velmi pomaly, aby to bolo zodpovedne a neurobila sa chyba. Radsej sa zakaze to, co by mohlo pripadne niekmu ublizit. Tak to je podla mna aj spravne. Myslim si, ze postupne sa bude prehodnocovat aj nazor cirkvi na IVF, ale aj medicina bude musiet trosku postupit.

Rady biskupov maju veriacim ludom pomoct pri rozhodovani sa a upozornuju na okolnosti, ktore by si sami ludia nemuseli uvedomit. Ale Pan Boh sa v prvom rade pozera na to, ci to, co robia ludia, je v sulade s ich svedomim a s laskou k bliznym.

jankajs
18. aug 2009

riska, čítam tvoje posledné príspevky, a akoby si mi hovorila z duše... človek niekedy nemá na výber /vlastne má, proste sa zmieri s tým, že deti mať nebude - pokiaľ sa necítia pre adopciu/, nám by adopcia neprešla, bývali sme u rodičov a tie podmienky pre adopciu sú prísne, čo chápem, veď chcú dať dieťa do dobrých rúk... keď som písala na jednu stránku ohľadom adopcie a opísala naše doterajšie bývanie /rodičia, švagriná s dieťaťom a príležitostne slobodná švagriná/, hneď uviedli, žeby s tým mali súhlasiť všetci, aby dieťa necítilo odstrkovanie /títo ťa chceli, ale my nie.../, plus detská izba /tú sme nemali, je to maličké podkrovie/, aby malo dieťatko svoj priestor, samozrejme existenčné a finančné zabezpečenie.... to už nikto v pastierskom liste nenapíše... ale oni nemajú naše problémy a my zas tie ich.

lenka20
19. aug 2009

dobre ranko, no kocky ako vidim, tak nam veriacim trva ovela dlhsie sa vysporiadat s BL ako neveriacim 😉 😀
riska- krasne napisane, presne si vyjadrila aj moje pocity...
betka - mas pravdu s tym, ze sa to zrejme casom prehodnoti...urcite.. ako doteraz uz tolko veci.... ide len o to ako prezit toto obdobie,, v exile ,, a zachovat si aj napriek tomu lasku k cirkvi... mne velmi pomaha, ked si spomeniem na patra Pia, je to moj oblubenec, co vsetko musel znasat a vytrpiet kym ho cirkev uznala.. takze tych par rokov si pockam a raz si mozno poviem, ako dobre, ze som sa nenechala odradit 😉 😵
som mozno divna v niektorych veciach, ale poviem len maly priklad - ked som bola mala tak bol stedry den post a len vecer sa mohlo jest, cely zivot sme to dodrziavali, bolo to pre nas decka tazke, skvrkalo nam v bruchu ale malo to svoje caro... potom zrazu uz ani neviem v ktorom roku cirkev vyhlasila, ze sa na stedry den netreba postit a ja som bola z toho straaaasne sklamana, ze cely zivot som to dodrziavala a zrazu nie je potrebne sa postit.... ze naco som sa potom postila kazdy rok predtym... takto isto by som sa citila v buducnosti ak by som si odoprela sancu... nie, tisickrat horsie... lebo v 50-ke uz tazko budem moct mat dietatko... to by som celkom urcite nerozdychala... 😉 pekny dnik vsetkym

katy2
19. aug 2009

Dobre ranko,
vratim sa k tomu, ze som sem napisala, ze mi je z toho BL smutno... Co to je za smutok? Nelutujem, ze som do UO sla. Pohlad na to male Bozie stvoreniatko, na toho malinkeho anjelika, ktoreho by som bez IVF nemala mi dava odpoved a zadostucinenie, ze sme urobili, co sme vo svedomi a po dlhych rozhovoroch s Bohom a aj s KNAZMI urobili dobre. Ani raz som sa pri spovedi ani pri rozhovore s knazom (bolo ich viac) necitila odvrhnuta, skor povzbudena, ze nech konam, ako to citim vo svedomi. A svedomie mi vravelo ze ANO. Viem, ze Cirkev to neschvaluje, preto som sla na sv. spoved, kde som to v pokore vyznala. Boh mi odpustil, verim tomu. Ale smutno mi zostalo, ked som pocula slova biskupov, kde priam zatracuju tie pary, ktore to podstupili, kde pisu polopravdy o embryach, kde nie je ani kusok pochopenia tych, ktori si nesu kriz neplodnosti.... Pri pohlade na malinku mi prislo tazko z tych slov... Ved ona za to nemoze, ze my rodicia sme sa takto rozhodli.... Je to nas poklad a denne zan Bohu dakujem....
Keby nam Pan nepozehnal Hanicku, urcite by sme sa pokusali znova.... Teraz uz na IVF viac nepojdeme, mam uz 39 rokov, precerpane pokusy hradene poistovnou ale dalsie deticky mi este ostali. Urcite ich len tak nenecham. Pojdeme Hanicke po surodencov.... Ak Pan da, a podari sa to....
A este, keby nam nebolo sudene mat Hanicku, urcite by sa nam ani jedno IVF nepodarilo. Verim, ze to bola Panova vola.... Je mi tazko zo slov, ze neplodni manzelia urobili z tuzby po dietati vymenny obchod, tovar. Pripada mi to, ze to podla nich funguje tak, ze manzelia pridu do CAR, zaplatia a tam im vyrobia dieta na objednavku.... To nie je pravda.... Samy dobre viete, co vsetko obnasa, kym konecne vam na uzv potvrdi, ze mate pod srdcom ZIVOT.....
Pisem dost chaoticky.... Ale uz ma to rozhorcenie prechadza, aj smutok sa vytraca... Ostava vo mne radsot z noveho cloviecika, z noveho zivota a z noveho Bozieho dietata, ktore budeme vychovavat vo viere v Boha....
A musim sa priznat, ze ten pastiersky list ma strasne silno nastartoval prehlbit svoj duchovny zivot, zivot modlitby.... Citim , ze ovela viac odvtedy dni prezivam s Bohom, ze som s Nim a to ma naplna velkym pokojom... A je mi dobre..... Takze aj pre mna mal ten list velky vyznam.... Priblizil ma ovela viac k Bohu, modlitbe, oprasil moju vieru a znova ma posilnil vo viere....
Vsetkym prajem krasny den, prezity v Bozej pritomnosti....

mima11
19. aug 2009

Dobré ránko!!!

Katy, povedala si to tak krásne, že mám až slzy v očiach. Krásne si to vystihla, a je to cítiť z tvojho srdiečka!!!

kaki
19. aug 2009

riska, katy2 😵
Som rada že ste to napísali práve takto 😵 Ste super 😵

lenkove
19. aug 2009

ahojte
ja som tiez cele rano rozmyslala preco su dievcata po UO smutne.. A mne vyslo to: ked s najlepsim svedomim urobite nejake rozhodnutie a niekto koho mate rad vas zhodi, tak mne je isto do placu.. revem, ze som nepochopena, ze ako je to mozne, ze sa nechapeme, nepocujeme, ci to Pan vidi a vie ako to je.. vie, isto vie, len ako to ja na zemi pocitim, ako sa mi podari cez tu priepast teraz prejst, ved o seba stojime, alebo nie? a dumam ci si budeme moct v buducnosti odpustit, alebo to ostane medzi nami vzdy.. 😔 😔 to je velky smutok 😔 😔

elizka
19. aug 2009

ahojte

som rada, že to nemám len ja také pocity....ďakujem

elizka
19. aug 2009

kaki, už pracuješ?.....dnes sa láme týždeň, poobede už budeme v druhej polke týždňa a do piatku len na skok 😀 😀 ...hurááááááááá

lenkove, ako rok 2007? 😀....... už máš to daňové?

bettynka222
19. aug 2009

suhlasim s kaki...krasne prispevky baby 😵

lenuska mna strasne trapi, ze nedokazem niektorim ludom odpustit. hlavne teraz, ked je vsetko vo mne take rozburene (rozumej rozburene hormony 😀), tak vsetko vnimam tak strasne citlivo. a stale dookola rozmyslam nad tym, kto mi co povedal a preco mi to povedal a preoc sa nezachoval inak. vcera som uz bola taka nahnevana, ze by som najradsej niekam usla a zamkla sa tam pred okolitym svetom... ☹ a pritom ja osm az privelmi spolocensky typ (teraz tym nemyslim opilec, ale ze som rada s kamaratmi 😉)

kaki
19. aug 2009

Dneska pracujem jak drak a musím pracovať ešte viac... 😒
Takže až večer Vás dokdem skontrolovať 😉

shidielko
19. aug 2009

ahoj: marione74,
ty si vôbec nepochopila,o čom je ten pastiersky list a prečo ti kňaz povedal nie.ak si vôbec veriaca,prečo s tým nesúhlasíš?veď kňazi nás vedú po správnej ceste,či podľa teba nie??? 😕
http://www.kbs.sk/?cid=1250157062, toto je biskupský list,ktorý píše o UO.Jedná sa o to,že katolícka viera berie začiatok života od spojenia vajíčka a spermie.a ak sa umelo vytvorí 17 embrií,veľa z nich umrie 😔 aj KET spôsobí,že sa embrijko už nerozmrazí.a ak má niekto odložené embrijká na prípadný KET,využije ho???kam idú z mrazáčiku? 😔zomierajú 😔 A nikto,ani ty ma nepresvedčí,že všetky zmrazené embrijá sa použijú na UO.Asi by si nechcela mať 17-18 detí,či snáď áno???pochybujem...

kaki
19. aug 2009

Ahoj Shidielko,
snažím sa akceptovať Tvoj názor, ale chcem Ťa poprosiť aby si sa snažila akceptovať aj iné názory. 😔
Každý z nás jedná podľa vlastného svedomia a vedomia... nesúďme kto čo pochopil... 😔

Shidielko, myslíš že prečo nám dal Boh slobodnú vôľu a prečo za nás zomrel? Lebo nás miluje... 😵
Skúsme ho aj v tomto nasledovať a nechajme ľudí správať sa podľa vlastného rozhodnutia.
Ak je dlhodobo hladaný smer o to si to rozhodnutie vážme viac. Ja sa začínam od seba 😕

katy2
19. aug 2009

shidielko, pozerala som aj tvoj album.... ja som na IVF bola, som veriaca, chodim do kostola a pripadne IVF som konzultovala aj s knazmi pri sv. spovedi. Nerobila som nic proti mojmu svedomiu. Nikto ta tu o nicom nechce presviedcat, kazdy pise to, co citi.
To ci by sa malo v teme Veriace snazilky pisat o UO alebo nie..... Je to trosku tvrde z tvojej strany... Preco sa teda o UO rozprava aj v kostole? Je to tema, ktora sa tyka mnohych a aj veriacich.
K tomu, ci po vydarenom pokuse ide zena na KET, teda da si vlozit rozmrazene embryjka ti mozem za seba povedat, ze ja pojdem.... Aj keby som mala mat nasledne dvojicky. Dieta je Bozi dar. Viem, ako bolo nalozene s nasimi embryjkami... Nebolo ich 17, bolo ich par.... A vsetky som si postupne dala vlozit.... Nebranila som sa ani viacpocetnemu tehotenstvu. Napokon, ked sa nam to podarilo, cakala som dvojicky. Velmi sme sa tesili ale jedno babo to neskor vzdalo. Mame maleho anjelika. Je vela tehotenstiev dvojiciek, ktere takto koncia. Nie je to vplyv IVF.... Je to jednoducho tak...
A to ze mam malu, povazujem za velky dar od Boha.
Nejdem ta o nicom presviedcat, ja mam v tom jasno, citim, ze Boh ma neodsudil.... To len tak na okraj....
Tebe prajem, aby sa ti tvoja tuzba po babetku splnila cim skor.... Nech Pan pozehnava vase rozhodnutie.....

lenkove
19. aug 2009

Dievcata
ja len tak narychlo, lebo mam vela prace.. Bettynke odpisem IP, ale hlavne NEVZDAVAJ sa a odpustaj.. aj ked mas pravdu, odpust.. najprv hlavou a modli sa, nech to prejde do srdiecka.. aj ked su niektori ludia zli, Pan ta miluje jedinecnou nekonecnou laskou.. a aj toho, kto ta urazil.. 😔 my ta mame tiez radi lebo ssi nasa vsetcnica 😀 😀

a chcem este vsetkym dievcatam, co cakali dvojicky a druhe bolo MA, ze som pozerala taku relaciu v nemeckej televizii a ze je kazde 8 tehotenstvo viacpocetne.. ale druhy, prip. treti plod zanikaju a ostava len jeden.. ze sa to deje velmi casto a je to bezne a normalne.. a ze ten druhy plod v pohode prospieva..

tymto zdravim Violku a myslim na ich rodinku a na mrtve dvojcatko v brusku 😔 😔

lenkove
19. aug 2009

Shidielko
na ten tvoj citat, by som mohla najst desat dalsich, kde dievcata, a nielen veriace!!! nechcu mat mrazacikov v mrazaku, placu za nimi, chcu si ich dat vsetky vlozit, myslia na nich.. a aj tak robia.. ten pribeh o 17 embryjkach je kruty 😔 😔 ale nevies ako sa nakoniec dievca rozhodlo 😔 ja nesudim nikoho a modlim sa za vas vsetky 😔 😔

riska
19. aug 2009

shidielko, asi sa nejako nerozumieme.... praveže knaz marione NEpovedal nie! a nerozumiem, ako môžeš spochybnovať, či je marione vôbec veriaca, ked ju nepoznaš 😕 ja ju poznam osobne a nie raz sme túto tému spolu preberali zo všetkých strán
a my sme ten list počuli a čítali a tiež vieme, že život vzniká od spojenia spermie a vajíčka... a nemôžeš na základe jedného prípadu hádzať všetkych do jedného vreca 😔

riska
19. aug 2009

katy, velmi pekne si to ráno napísala...a máš to napísané aj v pase- Hanička je Boží zázrak 😵 myslím, že to hovorí za všetko... prajem Haničke ešte veľa súrodencov 😉

shidielko
19. aug 2009

riska,ja len píšem svoj názor a to,že sa stotožňujem z pastierskym listom.IVF je manipulácia z embrijami- od začiatku až do konca.Prečo niekomu nevýjde IVF ani na 3x???toto je božia vôľa?a keď už chceš byť taká spravodlivá,kde berú súkromné centrá,alebo aj cirkev ohľady na ľudí-trpiacich ľudí,ktorý nemajú peniaze na IVF + ICSI,KET,atď???
Aj toto je vôľa Božia?Brať za to neskutočné peniaze?aké tu vydíš povzbudenie,či ohľady?Je to opäť len pre vyvolených!!!čo si môžu dovoliť ísť na IVF!!!Prečo to nerobia zdarma,ak je to jediná možnosť??? 😕 Píšete všetky o UO,a vôbec nemyslíte na druhých...tých čo na to nemajú peniaze-Tak že je to vlastne kúpa-obchod-proste si zaplatíš za dieťa!!!ak nemáš prachy,nemáš šancu.Len že pravda,sa ťažko počúva...a nám ostatným ostávajú iba oči pre plač ☹ Je to kruté...

shidielko
19. aug 2009

Modlitba matky za materstvo

Ó, dobrý svätý Gerard, mocný orodovník pred Bohom, ty aj v našej dobe sa prihováraš o zázraky. Vzývam ťa a hľadám tvoju pomoc.
Ty si na zemi vždy plnil Božie plány, pomôž mi, aby som aj ja vždy hľadala a plnila svätú Božiu vôľu. Pros Pána života, od ktorého je pochádza každé otcovstvo, aby ma urobil plodnou, aby som mohla Bohu vychovať deti v tomto živote a dedičov jeho slávneho kráľovstva v budúcom svete.
Amen.

kaki
19. aug 2009

Shidielko,
Potrebuješ zohnať peniaze na UO?
Prečo si taká útočná? Môžem Ti ja osobne nejako pomôcť?

Si veriaca, tak Ti môzem slúbiť že sa za Teba budem modliť.
A prajem Ti, aby Tvoje srdce naplnil Boží pokoj. 😔

pahu
19. aug 2009

Shidielko, to snáď nemyslíš vážne... Súhlasím, IVF je manipulácia s embryjkami od začiatku do konca, žiadna z nás však neuvažuje nad likvidáciou tých, ktoré nám ostanú v mrazničke. A prečo niekomu nevyjde ani 3.pokus, je vôľa Božia. Tak ako to, že niekomu to vyjde pri prvom sexe.

Samozrejme je mi ľúto ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť ísť na UO, alebo si kvôli tomu berú úver, ale haló, však každý máme nejaké schopnosti a možnosti ktoré nám Boh dal alebo umožnil mať a snažíme sa ich využiť a nie premárniť.

Neviem koľko máš rokov, alebo ako dlho sa o miminko snažíte, ale nespochybňuj našu vieru, resp.vieru ostatných báb tu na tomto fóre prosím ťa, my sa tu snažíme navzájom povzbudiť, nikto nikoho nepresviedča o vlastných názoroch, konzultujeme tu aj svoje skúsenosti a stretnutia na tieto témy s kňazmi, riešime tu svoje dilemy, dokážeme sa spolu stretnúť a porozprávať sa spolu o čomkoľvek, modlíme sa spolu...

Fakt ma zamrzelo, že si nám sem priniesla svoj hnev... Je mi to ľúto... Dúfam, a budem sa modliť za to, že práve tebe nech sa čo najskôr podarí mať svoje bábätko v náručí...

kaki
19. aug 2009

Shidielko,
mohla by si nám napísať niečo viac o sebe?
Napríklad koľko máš rokov a aký máte problém s plodnosťou?
Ďakujem.

kukulik30
19. aug 2009

😕 shidielko, akceptujem tvoj nazor...je mi luto, ale ak uz rozpravame o peniazoch, zial vela veci bez penazi nejde...a netyka sa len IVF 😔 takze sa mi nezda na mieste tu vyhadzovat na oci peniaze a vyrazy ako vyvoleni atd...
len nechapem, preco hned napadas nazor inych, ktory sa tiez vyjadria na margo IVF 😔 tych ludi nechapes , nepoznas ich osobne a pises a spochybnujes ich vieru..ako to mozes tvrdit 😔 nevies, co sa v nich odohrava, cim museli prejst....

kaki
19. aug 2009

A ja Vás mám všetky rada 😵

Aj Teba shidielko. Nevadí že Ti nerozumiem, hlavne že máš dobrý úmysel 😵

shidielko
19. aug 2009

Nikoho neodcudzujem,nič nespochybňujem,práve naopak,vy sa chcete navzájom povzbudzovať ísť či neísť do IVF-a názory kňazou,celej cirkvi-odmietate.Tak toto my pripadá v téme veriace snažilky trocha divné.
Prečo sa neradíte,ako počať prirodzene,kde sú články a webstránky,ako tomu pomôcť... 😖