Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
30. sep 2009

Ahojte babenky....ale ved to vsetky mame "problemiky s chlapmi", skratka oni nebudu nikdy taky "dokonali" ako my 😀 😀 😀 . Teraz vazne, ja sa tiez pridam k strednajsej modlitbe, ale pridam tam aj modlitbu za mna -aby som sa nesnazila zmenit mm, ale skor dokazala prijat takeho aky je , aj s jeho chybami.... Nuz hold spinave ponozky a cez vikend byt ako po vybuchu asi patria k manzelstvu. Tym nehovorim, ze ja na mm nenakricim a ze mu tiez nevycitam moje pocity sluzky v domacnosti 😀 , ale napriklad bicykel mi opravil on, vymenil koleso na aute, naucil ma soferovat, vracia ma z mojich lietani v oblakoch na zem 😀 .
V niecom sa samozrejme pocas 4 rokoch manzelstva zlepsil, ale tie spinave ponozky nie a nie do pradloveho kosa 😀 ....Takze zeny vyzbrojme sa trpezlivostou... 😵 Pa a pekny den

suzzika
30. sep 2009

Tak to mi odľahlo, že nie som sama...ten môj keď si uvedomí chybu tak sa o to viac snaží, ale už sa k tomu nechce vracať a nedokáže si priznať chybu... ☹ a ja zase nedokážem špinu zamiesť pod koberec a tváriť sa ako máme čisto...chápete... 😔
A Kaki tiež tvrdím, že keby som nebola veriaca a nechcela sa dostať do neba a keby som nepoznala cenu obety a utrpenia tak už dávno sa na všetko vykašlem a pridám sa k feministkám 😀 ale to už je asi údel nás žien a povedzme si pravdu asi to máme aj dané, že vydržíme viac ako naše polovičky a tak aj musíme viac pracovať. Tiež odkedy som na tejto tzv.dovolenke nepoznám oddych... teda nie tak celkom lebo momentálne som na PC, keďže mamka mi vzala K. na prechádzku, takže vďaka Bohu za mamky 😵

O tej stredajšej modlitbe som nevedela, ale s radosťou sa pridám... 🙂

violoncielka
30. sep 2009

elizka nieco neprijemne vam nasli? ☹ Ale na druhej strane viete na com ste a ktorym smerom sa mate vybrat..nie?
Ja si pamatam, ze mna najviac nicili tie pochybnosti a nechapanie preco sa nam nedari....Nemozem povedat, ze ma vysledky potesili, ale aspon vieme co mame liecit 😒

elizka
30. sep 2009

čo si budeme nahovárať, všetci chlapi sú rovnaký / len s malými niekedy väčšími odchylkami/ 😉 ....... a slúžky v domácnosti robíme všetky, keď chceme, aby to doma neako vyzeralo 😀 ....... ja som momentálne "slamenná vdova" mm my odišiel na 3 dni a normálne som sa čudovala prečo nemám večer ani ráno čo upratovať 🙂 .... že by to bolo chlapom???? 😀

muska30
30. sep 2009

kocky,
domace prace beriem aj ja ako sluzbu mojej rodine, aj ked mam toho niekedy az nad hlavu 😒 a trvalo mi to dost dlho, kym som to prijala 😉 mm ked pride domov z prace tiez si musi najprv oddychnut, najest sa, pozriet spravy a az potom je schopny spravit nieco pre nas.

muska30
30. sep 2009

kaki,
ja sa v pondelok modlim desiatok radostneho ruzenca, ktoreho si Panna v chrame nasla 🙂

lenka,
ako sa dari s dizertackou?

azalka22
30. sep 2009

dievcata, ja radsej nebudem pisat o mm, lebo u nas je to uplne naopak 😵

carmenuska
30. sep 2009

Prebera sa tu zaujimava tema, tak sa pridam poohovarat aj toho mojho 🙂 ale nie, ja sa rada motam v domacnosti, no niekedy je toho privela, u mna je to tak, ako pisala Suzika.
Elizka, co sa stalo u lekarov? Nieco vazne?
Mne je uz dnes lepsie, vyspala som sa z toho, ten test co som kupila sa mi este zide, vsak ja sa nevzf´dam, idem stimulovat aj teraz, tak uvidime, mozno marta este viac podohovara Panovi, ahojte

skorki
30. sep 2009

Carm - spravny optimisticky pristup. Schvalujem !!! 😉

Mna dnes caka navsteva z prace. Tak sa tesim. 😉

Inak - nechcem otvarat novu temu, ale ked som bola na pohovore s anesteziologickou koli laparke - tak ta mila stara pani utrusila poznamku, ze nerozumie, co sme to za generaciu, ze sa jej zda, ze je akosi prilis vela dievcat v mojom veku, ktorym sa nedari otehotniet. A potom - na izbe so mnou lezala len jedna kocka - moc sme sa neporozpravali, ale povedala, ze v praci kde robi, su 4, ktore sa snazia otehotniet. 3 z nich /mimo nej/ uz presli laparkou a IVF...Ona ma zatial za sebou len tu laparku. Zvlastne, nie? Mna dnes pride pozriet kolegynka, co sa im tiez uz dlho nedari...Baby, cim to je?

A ozaj, kde je nasa Margi? Rybka sa Vam nikomu neozvala? Trosku sa bojim, ci tiez nie je v nemocke ako Danka... 🤐 😨 🤐 Och...baby, uz aby ste boli naspat!!!

margarita
30. sep 2009

rybka - kde siiiiii? vsetko v poriadku?

carm - to mi je luto, uz som si predstavovala, ako slavnostne vytiahnes spoza sporaka tie //...tak buduci mesiac, dobre? a nesklam nas, budeme sa cely mesiac na to tesit🙂

skorki - ten moj si zauzival prakticku formulku : "mas nieco s vlasmi". tym sa poisti, ci uz som ostrihana, nafarbena alebo cokolvek ine
a spinave plechy - mna napr. strasne fascinuje ako moj otec/brat/muz vzdy naschval nechaju na plechu posledny kolacik len preto, aby ho nemuseli umyvat. To mne sa nemoze stat, lebo som viac maskrtna nez leniva

a citis sa uz lepsie po tej laparke?

kaki - co povies, to sa budem modlit

inak 😎 aj ja mam svoj radostny desiatok denne a v utorok este Martu a kazdy den hromadno individualne vymenovavacky VS a za ich potreby...uz aj mm vas pozna vsetky pekne po mene

smejka ahoooj, mas vela roboty a starosti,ze si taka unavena?

betty - aj Ty rozpravas rychlo? tak uz sme dve 🙂 schvalne by ma zaujimalo, ktora z nas je rychlejsia....

suzzika - k tej skolkovej krize: kolegynkyna tiez cca 3rocna dcerka sa prvy den veeeelmi tesila, ze hura skolka. Na druhy den bola mrzuta, ze ci to ma ist zase do tej istej skolky, ze ona dnes chce do inej...tak jej tata povedal, ze hej, lebo skolka nie je exkurzia po hradoch a zamkoch a aj ked to tam uz vsetko pozna, deti, hracky a tak...tak skratka tam musi a hotovo. Po dvoch tyzdnoch si zvykla a vraj uz je to ok. Tak verim, ze aj Zuzanka to zvladne tak v poho.

elizka - a co take vam ti doktori povedali, snad aspon trochu nadeje pre vas mali...dufam.

manzelia su nevycerpatelna studnica tem 🙂
ale ja momentalne nemam nove hadky ani problemy s tym mojim, takze nemam cim prispiet do diskusie...chvalabohu

skorki - s tymi problemami s otehu, aj ja som sa nad tym uz zamyslala a podla mna je to tiez dobou, aj ked to znie ako klise, ale STRES STRES a STRES. Nezda sa to, ale ked nie je clovek celkovo v pohode, ani telo nefunguje na 100%. Dnes sa uz nekonci v praci o 15.00, byt Ti nikto neprideli, ale musis si ho kupit a splacat do dochodku, pracu nemas dozivotne istu a musis tam makat naplno, aby Ta nevyhodili....skratka mam pocit, ze zijeme rychlo a zbesilo 🙂)) ale co uz narobime. Vzdy je na vyber, co je priorita a co nie. To sa mi na tej MD ale mudruje, vsak? 🙂
NO a este je tu ta vec s hormonalnou antiko. Citala som, ale neviem, ci to nie je len fama - ze antiko, co sa dostava cez splasky do vod sposobuje ze napr.ryby (a asi aj ine zvieratka) maju potom viac zenskych hormonov, a ze tym padom sa to dotyka aj nasich chlapov...a preto sa tazsie mnozime v dnesnych casoch.

Vcera aj dnes som bola viac mimo domu ako doma, preto som nepisala. Dnes som bola v praci pozriet kolegynky, no super bolo. Hned chceli vsetky byt tehu a mat take male Kristinky, vsetky od 30 do 55 rokov 🙂) tak som robila reklamu na stastnu matku. A som strasne rada, ze tam teraz nepracujem, lebo chaos, stres, panika - ostatne ako vzdy na nasom pracovisku.

carmenuska
30. sep 2009

Skorki, nas je v robote 18 zien a 3 nemozme otehotniet!!!!!!!!vsak to je velmi vela na tak malo ludi!!!!!!!!Uz sa nad tym nezamyslam. A ak sa pamatate, co som pisala o tej kolegyni co bola na IVF, tak mi pisala ze dostala kramy, no parada. Aspon nejaku motivaciu keby som videla!!!Nemyslim prave IVF, ale uz ani to nevychadza.

janula.k
30. sep 2009

ahojte 🙂
zeny, mate niektora kontakt na rybku? napiste jej prosim, co je s nou, mam o nu obavy 😔
ja som dnes mala poradnu, moj krcok je uplne ok...ziadne otvaranie ako mi povedali v nemocnici..doktorka mi to vsetko pekne vysvetlila. Len malinky je tak ulozeny, ze tlaci hlavickou dolu, tak mam co najviac lezat. A mam si najst v nemocnici lekarku ku ktorej budem az do porodu chodit. Inak mam aj vsetky krvne testy od cukrovky cez hemato a protilatky (lebo som Rh negativ) v uplnom poriadku, tak som taka stastna a dakujem Panu Bohu, ze nas takto sprevadza a stara sa o nas.

carmen, ja som tak verila, ze najdes // ☹

inak, pripajam sa k nazoru, ze za vsetkym hladaj stres.tiez si myslim, ze to, ze je dnes tolko neplodnych parov, potratov a celkovo nestastnych ludi, za to vsetko moze stres a tato uponahlana doba a celkovy, podla mna nezdravy pohlad mladych ludi na rodinu a deti. Moja svagrina ma 33 rokov a dieta este nechcu, lebo splacaju hypo. a vraj tak o dva roky mozno...

lenkove
30. sep 2009

ahojte babule
ja pracujem ako drak, prisla som ale k mm do prace,ideme o chvilku na nemcinu.. tak si vas aspon precitam co mate ktora nove...
Carmenuska,
neboj, vyjde to 😵

Janula.k som rada, ze kk dopadla ok 🙂

Margi, ty mozes robit aj reklamu na zivot, mas take super vyzarovanie 😵 😵

Skorki, nebud smutna 😔 ono to vyjde... ja verim, ozaj...

ja vam ani nejdem pisat kolko ludi v mojom okoli ma problem otehotniet, ci donosit dietatko ☹ 3 z mojich 4 svagrin, moja naj kamoska bola min. tyzden na IVF, dalsia kamoska z vysky ma endo ☹ moja dobra kamaratka tu v DE sa snazia uz tri roky... okolo mna je mat dieta zazrak 😔 a aky kraaaaaaaaasny ze 😀 😀
Manzel mi ukazal fotky synatora jeho kolegu, tak sme sa pobavili, maly zlaty ako obrazok 😵 naj fotka bola ako tata lezi na gauci,na hrudi synator a na kolenach notebook 😉 tiez pise pracu 😀
ja verim v Panove milosrdenstvo 😵 raz ho omrzi nas pocuvat, uvidite 😎 😵 😵

a dnes som pocula v radiu vtip: Vedci zistili, ze pritomnost manzelky ako spolujazdkyne znizuje riziko dopravnej nehody o 50 percent! Preco? Lebo sa muzi radsej sustredia na cestu akoby mali pocuvat manzelku 😀 😀

lenkove
30. sep 2009

a co je so Sekou? hadam ju ten medved nezozral? 😕

lenkove
30. sep 2009

a nemate nikto cislo na Rybku? Riska ty? 😕 pozdravujem ju.. a myslim na nich..

carmenuska
30. sep 2009

Leni, vyjde ja viem, ked nie vlastne tak adoptovane, uz teraz sa tesiiiiiiiiiiim

kaki
30. sep 2009

Lenkove ja som jej písala ale nič ☹ Už mám strach... ☹ 😲

skorki
30. sep 2009

No fesandy, ako ste sa rozpisali 🙂

Akurat mi mm poslal sms, ze uz uteka domov. Ze "uz"...je pol siedmej, v robote bol 11 hodin 😨 Sranda, ked sme mali 25 tak mi to pripadalo normalne, ze tolko robime. Dokonca to bolo takou vysadou - ze som "busy", tak mam asi dobru robotu. A teraz si uvedomujem, ze nic popritom nestihame.

Leni, ten vtip bol dobry. 😀 Mne sa zda, ze je to preto, ze svojho mm stale krotim, lebo ide rychlo. To som Vam asi nepisala - minule sme sli na vychod za mm bratom. V aute sme viezli aj svokrovcov. Moj mm hnal ako keby nas nahanali v Kobre 11. Tak som na neho skrikla - "Pod pomalsie, je mi zle." A moj svokor sa zacal strasne spokojne usmievat...Nechapala som preco. Na druhy den rano mi mm povedal, ze si svokrovci mysleli, ze mi je zle preto, ze uz konecne cakame...tak to preto bol svokor taky spokojny, no rychlo sme ho vyviedli z omylu. 😔

Mne je fakt lepsie...Uz ma bolia len tie ranky na bruchu - ak sa na ne nechtiac pritlacim. Ale dokonca som aj spala na bruchu. Takze je to OK. 🙂 Teda, aspon si myslim. A zda sa mi, ze prestavam aj krvacat. Len som strasne ustata. Spim a spim. Brucho je este trochu napuchnute, v tej spodnej casti. Predpokladam, ze to z tej maternice. Trosku sa bojim toho piatku, ze co zas zahlasi dokina...Dufam, ze nenakaze IVF este do konca roka. 🤐 😨 😕

skorki
30. sep 2009

Och...Kaki, ak sa ozve, daj nam vediet. Aj ja sa bojim... 😨 🤐 😕

kaki
30. sep 2009

Inak ab yma niko ani náhodou nepredbehol zajtra nás ćaka požehnaný ŠTVRTOOOOOOOK 😉

Dnes som unavená ako stádo pracujúcich volov. Idem domov a spať...
Tak sa majte.... 😉

A s tým stresom.... Asi je to tak... ☹
Aj keď kedysi sa rodili deti aj napriek vojnám či prenasledovanieu komunistami...

Ono je neplodnosť asi vždy súhra viacerých faktorov.... aj hormónov je moc v prírode, atómová elektráreň vybuchla keď sme boli malé....

Rovnako som si všimla že veľa ľudí po 50 zomiera na rakovinu... To nebývalo? Alebo sa to len tak nesledovalo?

žijeme v ťažkej dobe.... 😔 Ale... 🙂 zahráme sa na detektívou orieškov a budeme sa viac kamošiť s Martou, Gerardom, J.B.Mollov a tak....
Hlavne máme super Otca tam hore... Tak čo môže byť lepšie?
Ani malé deti neriešia.... Veria rodičom, že im dajú jesť dobré jedlo a veria že sa postarajú o ne... Tak budme deťmi nášho Otca 😵

kaki
30. sep 2009

Rybka je OK 😵 Zdravá ako rybka 🙂 A ozve sa 🙂

riska
30. sep 2009

ahojte 🙂 ja nestíham a nevladzem 😖 bola som si u gyn po recept a vyhrala som papier na endokrino 😀 😀 kvoli tomu poslednemu zlemu HP... tak další lekár, už sa normálne teším 😎
ja som včera večer rybke písala, len som myslela, že sa ozve sama... rybka, no, no 😕 ma sa fajn, aj bruško aj krčok 😉

riska
30. sep 2009

elizka 😕 😕 😔 ?

skorki, mas pravdu, je to hrozne s tou plodnostou 🙄 suhlasim s tým, čo ste k tomu popísali a ja mam k tomu ešte aj vlastnu teoriu - černobyl 😔 možno je to blbosť, neviem 😕
som zvedavaaa, čo ti v piatok povie doki... hlavne si nezabudni vypýtať spravu z laparky, lebo potom sa k nej tak lahko nedostaneš ako ja 😠

riska
30. sep 2009

no a naši muži 😀 😀 ja tiež nie som ukážkova žienka domaca, tak radšej budem ticho 😝 ale tá myšlienka brať dom. práce ako obetu, hmm, to sa mi pači 😉 a kaki ma pravdu, ved naša marta je patronkou žien v domacnosti 😵

darla27
30. sep 2009

Ahojte, ako sa vsetky mate? Na Martu som vcera nezabudla, nakolko mam pripomienku v mobile,
takze vzdy na to myslim a o desiatej spavat ani zdaleka nechodim. 😀
Vidim ze Rybka bola na pohotovosti, no chvala Bohu ze to je v poriadku, myslim na Vas.
Skorki je mi luto ze mas taky negativny zazitok z laparky, ale vsetko zle je na nieco dobre,
aspon vies na com si a uz som videla ze baby otehotneli po laparke s tazkymi diagnozami aj prirodzene.
Verim ze to bude aj tvoj pripad.
Ja osobne keby som este verila ze mi nieco pomoze, tak sa na tu laparku dam este raz,
ale ja uz v tomto smere asi neverim nicomu, mozno len IVF aj ked s mojou smolou v zivote by mi nevylo ani to, alebo naopak by mi zostalo veľa emryjok. Ja som vo faze kedy sa snazim na vsetko vykaslat,
aj sa tak tvarim ale vzdy sa nieco stane a som zase v ... akoze na zaciatku.
Ak tym problemom s manzelmi: Nebojte sa, ani moj nie je iny, niekedy sa mi zda
ze sme ozaj len spolubyvajuci ktori sa v nicom nezhodnu. 🤐 😅
A potom sa to zmeni, a je to zase Ok. 🙂

azalka22
30. sep 2009

suhlasim s margaritou, citala som daco take podobne o navyseni chemicky vyrobenych hormonov v prirode, ktore negat.ovplyvnuju reprodukcnu schopnost akychkolvek jedincov, nielen cloveka - no snad len ten si to uvedomuje.
a ten stres nas kazdodenny. hoci si nemyslim, ze som v strese, no okolie a okolnosti mi naznacuju, ze asi som - stresovy je uz len ten faktor, ze nie som tehu a kedy budem a ci vobec budem 😖
ako sa ho da zbavit? netusim.

smejka
autor
30. sep 2009

ahojte 🙂
ja len narychlo vas pozdravujem vsetky 🙂 ...chcem vam napisat ze vcera u kadernicky som "nahodne" citala Slovenku a je tam pisane na dvojstrane o pani bylinkarke Anne Kopacovej....ak mozte precitajte si....na webe to nie je 😉
rybka som rada ze ste ok 🙂
carmenuska ☹ ...nesmut pride novy cyklus...nova nadej...

azalka22
30. sep 2009

inak, zajtra je sv.terezky. cely tyzden nabity svatymi.

lenkove
30. sep 2009

ahojte
tu sa pozera futbal a manzel vyzaduje pozornost 🙂 takze len na minutku

chcem sa vam len trosku pochvalit, vlastne chcem aby ste sa potesili spolu so mnou 😉 Pisala som vam pred nemcinou.. A dnes na hodine prisla za nami nemcinarka, pytala sa ci sa nenudime.. ze podla nej by sme mali ist do vyssieho kurzu, ze toto je pre nas malo 😅 sme v mittelstufe a mali by sme ist do oberstufe, teda podla nej. Ucitelka je strasne zlata, je tam super atmosfera a nechce sa nam to menit. Ale tak ma to potesilo, lebo to bolo potvrdenie, ze po nemecky uz ozaj celkom dobre vieme. A to som este pred par rokmi bola presvedcena, ze sa po nemecky nikdy nenaucim.. Hadzala som obdivne pohlady na kamaratky, ktore si urobili nejaky papier, ze ako to dokazali... a mala som taky sen, ze sa chcem naucit po nemecky.. teda chcela som vediet dobre jazyky, ktore som sa niekedy ucila. Ale myslela som si, ze sa to niiikdy nestane, a aha ho 😀 ved ja uz aj v pohode noviny citam a na kabarete sa rehocem ako kon 😀 . Takze sa opat potvrdzuje to, co sme si s kamoskami hovorili na vyske,
Pozor na zelania, pozor na modlitby, Pan ich plni 🙂 😵
uuuuuuuuuuuuuuuplne inak ako si my myslime /keby ste vedeli kolko kurzov nemciny som absolvovala 😀 bola som jednoducho nenaucitelna 😀 / ale Pan ich naozaj PLNI. Za cenu obeti, ktore ale stoja za to 🙂 🙂 Lebo nas Pan vie co robi 😵 😵
Inak, chodila som aj na francuztinu, tu som vedela este horsie ako nemcinu.. Som teda zvedava kam nas Pan dalej zavedie a ako k tej franine teda pridem 😀

Pozehnany vecer vam!!!

a mimochodom, z venovania sa manzelovi sa vyklulo umytie riadu po veceri, ktoru som varila ja 😀 😀

Darla a to s tym spolubyvajucim, to tvrdim aj ja! MOj manzel nie je bohvieaka spolubyvajuca 😉 Predtym som byvala s babami a vzdy to bolo tak, ze jedna vyprala a vyvesila, druha zvesila a poukladala. Jedna upratala, druha varila.. Teraz tato moja spolubyvajuca, nielenze nema saty, ktore by som si mohla pozicat, ale ani s nicim nepomoze 😀 A napriek tomu sa mi este s nikym tak dobre nebyvalo 😉 a ani po rokoch nemame ponorkovu chorobu 🙂 A to myslim vyvazuje vela 😀 😉

lenkove
30. sep 2009

Azalka
a v piatok Sv. Anjelov strazcov 😵 😵