Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

danka24
13. nov 2009

margiiii este zatial nieeee ale uz by som chcelaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uvidime mozno bude to zajtra mozno v nedelu uz chcem to mat za sebooooooooooooooooooooooooooooouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu dnes som bola 2x na dlheeej prechadzke krize ma uz bolia brusko tiez take zvlastne tak uvidime ... juuuujjjj 😵 😵

flamenga
13. nov 2009

danka teda teba tá Klárka riadne naťahuje 😀 držím palce 😵 😵 😵 dúfam, že nám potom opíšeš pocity z pôrodu, lebo ja sa ho už teraz bojím 😅 🤐

danka24
13. nov 2009

flam dakujem za drzanie palcou 😵 a flam neboj sa lebo to je zbytocne uz teraz stresovat 😉

riska
13. nov 2009

daniiii, držte sa, určite to čochvila vypukne 😵 😵

darla, myslim, že muži su tak všeobecne neveriaci čo sa týka byliniek a takých prírodných veci... asi je pre neho jednoduchšia a priamočiarejšia cesta to IVF

darla27
13. nov 2009

Riska no presne, vobec neviem na co sa ja namaham, trapim a nevykaslem sa uz na to a nejdem skusit ivfko.
Asi to tak urobim, vlastne neviem preco by som to nemala skusit, myslim ze uz som sa natrapila dost.
Inak ale je to paradox co je pre vacsinu ludi najjednoduchsie, je pre mna nerealne zelanie. Je mi z toho striedavo do placu a do smiechu.
Risi ale ako som si vsimla, je fakt ze moc ludi zatial z nasej bylinkarskej temy neotehotnelo a to bola reportaz o pani co 16 rokov nemohla otehotniet ze za mesiac po navsteve bylinkarky oteho . 🤐 😔

Inak mate v pondelok prazdniny? 😕

smejka
autor
14. nov 2009

Meditácia na text - Lukáš 18, 1 - 8

Rozpovedal im podobenstvo, ako sa treba stále modliť a neochabovať: “V istom meste bol sudca, ktorý sa Boha nebál a ľudí nehanbil. Bola v tom meste aj vdova, ktorá k nemu chodila s prosbou: „Obráň ma pred mojím protivníkom. Ale on dlho nechcel. No potom si povedal: „Hoci sa Boha nebojím a ľudí sa nehanbím, obránim tú vdovu, keď ma tak unúva, aby napokon neprišla a neudrela ma po tvári.“ A Pán povedal: „Počúvajte, čo hovorí nespravodlivý sudca! A Boh neobráni svojich vyvolených, čo k nemu volajú dňom i nocou, a bude k nim nevšímavý? Hovorím vám: Zaraz ich obráni. Ale nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde?“

Meditácia
Toto je príbeh "o čo skôr...". Ak sudca s pokriveným charakterom nakoniec uznal, že požiadavka vdovy je oprávnená, pretože k nemu chodila vytrvalo, o čo skôr Boh koná v prospech svojich milovaných detí? Pozná, čo potrebujeme, má "širšiu perspektívu" toho, ako sa naše potreby a dary prelínajú s inými, a vždy sa rozhodne konať najláskavejšie, ako je v danej situácii možné.

Ako by vyzerala naša modlitba, ak by sme verili v Otca - Sudcu? Alebo inými slovami: spôsob, akým sa modlíme, hovorí veľa o tom, ako si predstavujeme Boha a aký máme k nemu vzťah.

Napríklad ak je naším zvykom modliť sa iba v núdzi, usudzujeme, že Boha nezaujímavú všetky podrobnosti nášho života. Myslíme si, že Boh nás necháva napospas, aby sme konali, ako najlepšie vieme, a že sa máme naňho obracať, keď všetko ostatné zlyhá. Pravdou však je, že Boh poslal svojho Syna, aby bol s nami a sprístupnil nám všetky zdroje na nebi a na zemi - v každom momen te našej životnej cesty (Ef 1, 3).

Iný príklad. Dookola Bohu opakujeme, čo chceme. Myslíme si, že Boh je lakomý, nemá o nás záujem, rýchlo trestá a pomaly nám dáva, čo potrebujeme. Alebo sa obávame, že je rozpor medzi jeho vôľou a našou - a sme rozhodnutí presvedčiť ho, aby zmenil názor!

Pristúpme k nášmu milujúcemu Otcovi ako deti, ktoré vedia, že ich miluje. Uverme, že nám chce dať každý dobrý dar, počnúc Duchom Svätým, ktorý sa za nás prihovára (Rim 8, 26). Pripomeňme si ešte jedno Ježišovo prisľúbenie "o čo skôr...": "Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec Ducha Svätého tým, čo ho prosia!" (Lk 11, 13).

Otče, vo svojej veľkej dobrote si z nás učinil svoje deti. Poznáš túžby môjho srdca a vieš, čo je najlepšie pre mňa a pre tých, ktorých milujem. Vypočuj moje modlitby a ukáž mi, čo mám robiť, aby som vniesol svetlo tvojho kráľovstva do každej životnej situácie.

Kniha múdrosti 18, 19, 6 - 9; Žalm

prajem vam pozehnany vikend....myslim na vas...zvlast Danku s Klarkou🙂
dnesne zamyslenie je pre nas vsetky...no speci pre VS 😔

janula.k
14. nov 2009

ahojte 🙂 dnes tu skapal pes? 😅 ale aspon som tu prvaaaa 😵
Smejka dakujem za meditaciu! A cakam na spravicku od danky 😕 daniiiiiiiii co je s vami??? 😵

riska
14. nov 2009

no veru, je tu podozrivo ticho... žeby ticho pred búrkou? 😵

smejka bola tušim na nočnej 😉 myslime na vas a na dievčatko 😔

darla, chapem ťa 😔 a s tými bylinkami - ja si myslim, že je to beh na dlhé trate, podobne ako napr. mojžiška... ak maš ešte energiu a nejaku vieru, tak vydrž...ale ak by ťa to malo ešte viac deprimovať alebo rozhadať s mm, tak sa na to vykašli. ale to je iba môj skromný názor, ale podla mna sa s tými obkladmi držiš paradne 🙂

my prazdniny nemame, hoci v našom okrese už su zavrete 2 školy kvoli chripke, dokonca aj prasacina je tam 😒

darla27
14. nov 2009

Caute, ja som sa konecne dostala k pc tak sem idem pozriet a tu sa nic nedeje. Vikendujeme ? 😀

A co ta Danka? Nikto nepise, porodila ci este nie? Myslim na teba Danulka.
Ty si pre mna nadej ze aj po dlhsej dobe snazenia sa da este otehotniet aj prirodzene. 😵

Smejus, krasna meditacia, som sa tam uplne nasla. 🤐 😔No ale som si vedoma svojich chyb a pristupu,
tak sa snazim polepsit, aj ked mi to moc nejde.

Riska robim poctivo, dnes som bola nakupit dalsie tvarohy do zasoby, uz som asi nacisto cvok.
Ci idem spat o jedenastej alebo o tretej rano, zabaly musia byt. 😀
Keby mi niekto slubil ze mi to pomoze otehotniet, budem to robit po zvysok zivota.
Dnes som sa po niekolkych mesiacoch stagnacie a sebelutosti rozhodla, ze s tym zacnem opat nieco robit.
Tento raz vsak zacnem riesit asi najvacsi problem problemy zo sebeznicujucimi spermiami a to ze najdem nejakeho dobreho androloga. Neviete o nejakom? 😕

A kde je nocna smena? Rybka, Bettynka a pod? 😅

danka24
14. nov 2009

ahojte tak my sme este doma zatial je ticho uvidime co bude zajtra alebo v noci?? dam vediet nebojte sa a poviem janikovi nech vam tu napise 😉

danka24
14. nov 2009

DAkujeme ze na nas myslite velka VDAKA 😵

darla27
14. nov 2009

Danuska ahoj, dnes ma napadlo ze baby piju pred porodom od urciteho tyzdna caj z listov maliniku, pijes to?
Ja som si ho koza kupila lebo som si myslela ze je to nieco ako alchemilka ale co by. V zaciatkoch tehu je dokonca zakazany ze moze sposobit take prekvenie sliznice ze moze dojst aj v vypudeniu emryjka.
Uz ho teda nepijem, ale na to ako mne bylinkove caje moc nechutia, tento sa celkom dal. 🙂

margarita
14. nov 2009

dani, tak furt nic? 😕 😕 normalne nas napinas 😀 alebo to Klarka nas asi napina vsetkych, co? najma vas, rodicov.

darla - malinik chutil aj mne, ale on je tusim dobry aj na nejake prechladnutie ci co, ci proti zapche alebo tak nieco.

riska,ahooooj. Na prasacinu davajte bacha, ja som vzdy vravela, ze niektori ludia su fakt svine 😎 😉

zdravim aj janulku, smejku a kolektiv.
snad tu bude zajtra zivsie 🙂

vivien2505
15. nov 2009

😎 😉 😎

lenkove
15. nov 2009

Ahojte
ja nemam ani sms, ani Janik nepisal, asi sa zjasim od cakania 😎
my sme boli vcera na vylete, bolo super, vyborne som si oddychla, krasna priroda 😵 na cesko-nemeckej hranici sme boli 😵 teraz pozeram fotky a mam take baculate licka, pomoooooc 😀 mm sa uz smeje, ze by ma pred zlou carodejnicou neuchranil,uz by ma upiekla 😎
o chvilku ideme do kostola, potom obedik a nedelovanie - asi budem cvicit a vstupovat si do svedomia 😀

lenkove
15. nov 2009

a na FB su fotky, pozrite si moje pekne licka 😔 😠

riska
15. nov 2009

tak chodim nakukať a stale nič 🙂 🙂

leni, ale tie líčka su fakt pekné, také zdravé 😵

janula.k
15. nov 2009

ahojte,
Leni licka ako jablcka 😵
aj ja chodim nakukat, aj som danku prezvonila, odzvonila takze to beriem tak, ze este furt nic. Uz ju to asi aj otravuje to moje prezvananie...Dani ale vsak uz sme take nedockaveeee 😝
Darla, malinovy cajik som pila aj ja este ako snz a myslim, ze ma vplyv na maternicu rovanky ako alchemilka, ta by sa tiez nemala pit v zaciatkoch tehu az ku koncu...
Inak moj brat je velmi chory, v noci mal taku teplotu ze museli ist s nim na pohotovost, lebo mu nezaberalo nic na znizenie teploty..tak dostal velmi bolestivu injekciu a asi 7 druhov liekov. Chudacik moj. 😔

lenkove
15. nov 2009

Baby
aj ja som prisla kuknut 😀 a nic 😀
idem nam varit kavu, my sme az o pol jednej prisli z kostola,takze teraz mame estelen poobednu sietu 😵
a ako jablcka, ale take veeeeeeelke 😕 😀 sme sa stavili s kamoskou,ze schudneme do Vianoc, ale asi vyhra ona 😀 kojaca matka 😀

janula.k
15. nov 2009

tak ja som varila puding, veru, dobre mi padol. 😝
Leni prosim ta, naco chudnut do vianoc, vsak cez sviatky kazdy priberie, nechaj to az po vianociach...pridam sa k tebe a k tvojej kamoske 😉

danka24
15. nov 2009

ahojte este furt nic neojte ja sa ozvem jak pojdeme .. citim sa vselijako dole ten krcok ma dost boli a sa mi zda ze mam tvrde brusko uz ani chodit nevladzem a otacat sa uz duplom nie.. aj my sme nedockavy jej dohovarame a nic zajtra rano do poradne som zvedava co povie..

janula.k
15. nov 2009

danka moja, hadam si ta tam zajta uz nechaju. Potom sa ozvi, myslime na teba vsetky. 😵

danka24
15. nov 2009

moja ja dufam ze zajtra bude den D lebo uz nevladzem ... no vies ked nebudem mat kontrakcie tak si ma tam urcite nenechaju na co .. to mozem aj doma chodit a byt nervozna.. uz nech mam potom ..

riska
15. nov 2009

danka, držte sa, myslim na vas 😵 😵 😵

rybka13
15. nov 2009

danka, tak sa modlim teda nech zajtra je den D, nech uz to mas za sebou a klarka nech je uz tu 🙂
klarka! pod von 🙂

kaki
16. nov 2009

Ahojte,
myslím na Vás všetky a veľmi, veľmi na Danku a Klárku. 😵

seka
16. nov 2009

ahojte, baby...potrebujem pomoc.
dvérka mi doniesla zo školy vši. v dlhých brčkavých hendých vlasoch...tak si to viete predstaviť.
čo s nimi? dajte nejaké rady, čo pomáhajú.....
minulý pondelok, keď po chorobe nastúpila do školy, tak hneď doniesla zápis v žiackej, že treba umyť, lebo sú v triede vši, tak sme hneď aj umyly šampónom Parasidose-asi tak sa to volá, a včera zas, aj som jej to vyčesala riadne......ale aj tak sa bojím, že sa toho nezbavíme, čo s tým?
a darmo jej to ja vyničím, keď to zo školy donesie zas....
a ešte mi povedzte, mám ju teraz nechať doma??? ale keď to nezmizne za jeden deň ani za dva....

prosím poraďte mi....čítala som že niekomu pomáha na to šampón na psy....na to síce nemám odvahu, ale ak by to malo pomôcť........

ináč pekný deň všetkým a držte sa...hlavne Danka

elizka
16. nov 2009

ahojte babulky....

danuška, Klárke sa neako nechce 🙂 ....skús ešte hopkať na fit lopte aby sa to urýchlilo 😀 .....Klárka asi čaká na 17. november aby mala pamätné narodky 😀

riska, však si to mala neako v tej škole vybaviť, aby ste aj vy mali chrípkové prázdniny, ale samozrejme aby si ty neochorela 😉 ...... prasacia chrípka fuj, fuj fuj 😎

darla, chlapi sú menej trpezlivý ako my 🙂 ... asi máme väčšiu prax 😀 ...... neboj já si myslím, že raz sa dočkáme 😉

lenkove
16. nov 2009

Dankaaaaaaaaa, moja moja.. neboj, dobre to dopadne, mala pride vcas.. Sa jej z brusinka od mamulky nechce, pocula, ze je tu chladno a nevie, ze mama ma fusaky a deky nakupene 😀 😀 modlim sa za vas...

Seka,
ja so vsami neporadim, skus mamickovske temy.. Ale sampon na vsi Orthosan, vsetko vyprat, drzia sa aj v golieroch a perinach.. skolske vsi sa podla mna skor vyhubia ako skolkarske, predsalen tam dietatko nespi, neboj, dobre to dopadne, hlavne ju nestrihajte 😕 . Niekde som citala, ze olej na hlavku a igelitovy sacok zaviazat.. Ja si takto robim zabaly z olivoveho oleja, takze mala z toho nemusi mat traumu 😉 urobis jej to pre krasu. Len potom zavisi od samponu ako sa to vymyje (ja mam taky z lekarne a vymyva olej super) Inak, myslim, ze Riska ma skusenosti so vsami ako ucitelka 😀 a co viem od svagrinej, ktora uci v skolke, ze deti so vsami maju ostat doma.. lebo potom je to nekonecny pribeh.. ale to by museli svoje zavsivavene deticky nechat doma vsetci rodicia a to sa nie vzdy da 😕 povedzme si na rovinu, aj rodicia su len ludia 😀

seka
16. nov 2009

lenkove, veď to je to že ja ju nechám doma aby sme sa toho zbavili a zas len vymešká a príde do školy a donesie mi to zas, lebo viem, že deti s tým chodia do školy.....
Orthosan je ale šampôn na psov, takým umývame psa.....a teraz som čítala, že to vôbec neodporúčajú, tak mám z toho trohcu guľáš....
a strihať ju nechcem, veď také krásne vlasy sa len tak nevidia......idem hľadať niečo ďalej na nete.