Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

akzuzs
8. jan 2010

Dobré Požehnané ránko !!!
Kukám že som tu vždy akosi prvá!
Čím to bude?
Vy spachotošky 😉
Ale dnes trocha meškám, lebo mi nezazvonil budíka a môj Anjelik strážny ma obudil 4:39, DOPRIAL MI 😀
Rybyčka, som rada, že ja malinkej lepšie a bude OK aj s tým pupčekom. A na to Ti vlastne čo hovorili a prečo to tak mala?
Leni keby tu bol smajlík s klobúkom dole tak ho dám, lebo skutočne obdivujem Tvoje úžasne rozhodnutie a aj to že Duch Svätý prehovoril aj Tvojho manžela. Ja som tiež chcela bábo aj s domova, ale na to mi s mužom ešte asi nedorástli krídla, alebo mi v tom ešte tečie mleíeko po brade, ale ktohovie, možno raz...?Bolo by super keby si malinkú mala 25.2. vtedy sa narodil môj prcek, ale Tebe prajem ten prečasný. lebo do vtedy je dlho 😀
Ozaj a tie mená sú aké, alebo až keď bude ofic.?To jej jedno, hlavná vec že už.

akzuzs
8. jan 2010

Carm, modrá OK

Margarita, aj sa pozerám , či som vypla sporák, či je zamknuté, či nemám pustenú žehličku..... 😀 Ja som totiž na toto expert. Nie raz sme spali s kľúčamy za dver. S peňaženkou v kočíku, kľúčamy v nákupnom košíku s nezamk. bicyklom pred vchodom, so zapnutou žehličkou celú noc(ale bolo v tej izbyčke tepľúčko 😀 )s vreckom do vysávača kt. bol asi týždeň v obchode a predávačky si dali stávku po koľkých dňoch to zistím, lebo pred tým som tam nechala peňaženku, mobil a dáždnik,....no to by som písala aj hodinu, lebo to mi ide dobre zabúdať a tak 😖 A to bývanie, aj to príde. 😉 A vtedy kedy to nebudete čakať. A teraz kde ste? U rodičov alebo ako? 🙂

maria1610
8. jan 2010

Carm Ty si robila v MT v DD??? Skoda, ze som Ta "nepoznala" uz vtedy, ked som tam chodila na pobyty - mame tam za sebou asi 7 dvojtyzdnovych rehab. pobytov ☹

smejka
autor
8. jan 2010

ahojte 🙂
dakujem dodatocne za krasne priania nasmu velkacovi 🙂 ....kiezby sa to "zbozne" naplnilo 😔
rybka krasne krstiny 🙂...tesim sa na foto 🙂
my ideme oslavovat zajtra....iba tak trosku....no hlavne po poriadku-teda s tortou 😉
maria ja som pracovala skoro 10 rokov s detmi s DMO a viem ake je to pre rodicov narocne 😔....vas vsak Pan pozehnal i zdravym zihadielkom ktore taha svojho braceka vpred 🙂
lenka ty si taka "hladka" adomamina 🙂.....u mna sa to rodilo vsetko ostrejsie...ale stalo a stoji to zato 🙂
margaritka riska violka akzuzs carmenuska danuska a ostastne pozdravujem 🙂
bettynka suzzika ozvite sa!...pocujeteeeeeeeeee?

margarita
8. jan 2010

akszus, my uz od svadby - toho roku je to 5 rokov - byvame po podnajmoch. No to je lepsie pre nas ako s rodicmi, predsa len, sami si robime, co chceme 😀
Len teraz, ked uz mame Kristinku, ona ma 2x tolko veci ako my 2 spolu 😀 a v tom jednoizbaku to nie je nic moc teda...a to este nemame ani len balkon, takze sa stale o nejake veci potkyname 😒

a ja to teda cakam, ze uz musime ist inam, lebo sa tu z toho scvoknem ☹

rybka, pekne okrstite, a hlavne nech je Emka zdrava ako rybicka 😀 cize jej mamicka.

riska, no teda, tak to predsa bude ta Eulalia alebo Kunigunda? no ako myslis... 🙂

vsetky vas zdraviiiiim, a prajem uz vopred pekny vikend.

margarita
8. jan 2010

objavila som, ze betty prispela vcera vecer k trombofilkam, takze je ok,
a len nas tu zanedbava 😎

ale suzzika by sa tiez mohla ozvat, ako sa ma babinec 😉

janula.k
8. jan 2010

Ahojte 😵 len sa hlasim, ze sme ok, len sme mali tuto noc taky zazitok 😕 malinky spinkal uz skoro cez 4 hodiny a ja s nim a ked som sa zobudila, tak som mala cely vrchny diel pyzama uplne mokry..vsade mlieko..stekalo mi po bruchu, prsia plne, pripravene explodovat..nevedela som co mam robit..maly sa nechcel zobudit, ja som to nestacila utierat..Teraz riesim ze co s tym,..ci si kupit nejaku odsavacku, ak ano, aku..alebo odsavat rucne ako nase maminky alebo co mam vlastne robit...
maminky poradte 😅

akzuzs
8. jan 2010

Janula. K
Určite si kúp odsávačku, ja som mala obyčajnú a skoro stále som ju využívala, lebo pre mňa nadbytok mlieka bola katasrófa. 😅 Aký je Branko? Je poslušný, nemá prehodeny deň s nocou? Papká a kedy ide na krst? Ako malá Emka už ide túto sobotu?Kde máš fotky????

Ozaj, dnes išla Carm na to vyšetrenie, tak soom zvedavá ako to dopadne nech jej Boh požehná dobré správy. 🙂

janula.k
8. jan 2010

akzus 🙂 vsak napis aku si mala, ja sa v tom vobec nevyznam..a co si potom robila s tym mlieckom odsatym?
Branko je zlatucky, budi sa tak kazde dve tri hodiny, niekedy castejsie, podla toho ci ma nieco v plienke, alebo ci je hladny 🙂 Krst bude az koncom januara, zaciatkom februara..podla toho ako sa krstnym rodicom poradi kupit letenky.
Fotky urcite pridam, len ich treba pozmensovat a na to teraz nemam cas 😅
Ake vysetrenie ma Carm? 😕

akzuzs
8. jan 2010

Avent ale to tá punpičková s tou sa namakáš, v nemocnici mali tiež myslím avent ale takú...? počkaj, pozrem na internete a pošlem ju, lebo to by som neopísala a bola dobrá.

janula.k
8. jan 2010

vdaka. ale avent nie je jedna z tych najdrahsich? 😕 aj ked asi najlepsich..

akzuzs
8. jan 2010

Takúto som mala v nemocnici, len značku Avent ale to je jedno, doma som mala obyčajnú , ale čo už, tu som zdedila po sestre, tak som si nevyberala. 🙂

No Carm je na neakom vyšetrení, u iného MUDr. a možno bude aj ona po tom tehu, tak som zvedavá, ona Ti lepšie povie, no nech ju Božia milosť sprevádza. 🙂

akzuzs
8. jan 2010

To neviem lebo ja som to nekupovala, ale zdedila ale Tá Lovi je vraj prijateľná. Ty ale na baby byzáre ich možno maju lacné a nové, nepoužité, zabalené a asi aj zo zárukou, skú pozrieť. Alebo ak Ti ju má niekto požičiať, hocijakú, lebo po takých troch mesiacoch kojenia ju asi ani nevyužiješ, lebo sa Ti začne regulovať mlieko a to je potom zbytočné

elizka
8. jan 2010

ahojte babulky.....

tak dodatočne gratulujem Danke a Kaki...... nech vás Pán požehnáva každý deň a Panna Mária ochraňuje

Smejka, Matúškovi tiež všetko najlepšie k narodeninám 😉

lenkove, veľa síl a trpezlivosti 😔 .........mesiac je síce dlhá doba, ale čo je to oproti celému životu a nekonečnej radosti čo vám prinesie ........držím palce, myslím na vás a teším sa 🙂

rybka, Emuška je zdravučká, tak hurá na krstiny...... nech vám dobre dopadnú a teším sa na fotky s Emkou kresťankou 🙂

janulka, malinký si potom rád a dobre pospinká ...... aj tak dobre papká?? ...... to ste mali v posteli normálne mliečne kúpalisko 😀

riska, tak to máš vybranériadne mená, že Eulalia alebo Kunigunda 😀 ........ a skutočné budú aké??? ...už aby začala tipovačka 🙂

kaki, ty ešte oslavuješ??? 😀 ...... alebo tak tvrdo makáš????

carmenuska, verím, že vám to s tým bábenkom výjde a do vianoc budete mať aj bio aj ado 😉 ......dvojnásobná radosť a odmena za dlhé čakanie 🙂

pozdravujem aj všetky ostatné VS maminky, VS tehulky a hlavne VS snažilky

carmenuska
8. jan 2010

Ahojte, tak konecne som doma, boli ma hlava z toho behania ako kona 😀
Takze zaver: trombofilny stav: APC rezistencia faktor V Leiden heterozygotná forma
mutácia MTHFR 677 homozygotná forma
+ hlboko znížená hodnota proteínu S- neutrofília, ine koagulacne poruchy
Tak a som z toho cvok....teraz radte trombofilky 😀

carmenuska
8. jan 2010

to som odpisala zo spravy vsetko. O 2 tyzdne tam mam ist, brali mi dnes este na ten protein S a ze mi da nejake injekcie do brucha, co sa picha kazdy den. Potom som bola u mojho gyn a ten povedal, ze pes bude asi zakopany tam. Lebo som vam spominala , ze sa mi viackrat stalo, ze mi meskala ms 5-7 dni a potom tie velke kusy co zo mna isli a krv valila...Vravel ze to mohlo byt zakazdym tehu ale ze v rannom sdtadiu to trombofilia sposobila. Takze budem pichat a stimulovat, lebo na to velmi dobre reagujem a uvidime a uz len to odovzdat Bohu.....

janula.k
8. jan 2010

carmenuska ahoj, super, ze ti na nieco dosli, poznam jednu babu tu na MK co tiez mavala aj testiky slabucko pozitivne ale mrcha vzdy prisla a nakoniec tiez musela pichat fraxik este pred tehu...takze vyzera to nadejne. Vitaj v kruhu trombofiliek 😉 A spravne zmyslas, treba to odovzdat Bohu, On si uz poradi 😉
elizka ahoj, hej malinky velmi rad papka, uz sa mu robia take plne licka 🙂 taha ako o zivot 😀 a s tym spinkanim je to raz tak raz tak, striedaju sa mu horsie a lepsie dni 🙂 ale je to moja laska a ked spinka uz dlhsie ako dve hodinky, zacina mi chybat a uz len nakukujem, ci nie je hore 🙂
Akzuz dakujem za radu 🙂

riska
8. jan 2010

carm, no teda 😕 celkom dosť toho maš.... ja mam "len" MTHFR heterozygota (čiže tu miernejšiu formu ako ty) a picham injekcie, zo začiatku do brucha, teraz do ramena alebo stehna.... ale zasa margi zvladla aj homozygota "len" s anopyrinom a injekciami ku koncu tehu.... neviem, či nie je horši ten leiden a zniženy protein 🤐
myslim, že naša dr. betty ti bude určite vedieť poradiť viac ako ja 😀
každopadne je supeeer, že ti to zistili pred tehu, budu ťa pravidelne sledovať a liečiť a neboj, výsledok sa určite čoskoro dostavi 😵 😵

riska
8. jan 2010

janulka, takže branko je spokojne babatko 😵 😵

mimuska77
8. jan 2010

Caute baby pozdravujem všetky 🙂
Janulka teším sa že malinký dobre papká a že máš kopec mliečka a potom sa teším aj na fotečky,ked budeš mat čas 😉

camenuska a aj ostatné baby ,ja zíram jak puk čím všetkým prechádzate a aké ste statočné,ja sa neviem nejako dokopat k dokyne ,aby sme už riešili tehu nejak odborne,mám zo všetkého strach....
Stále verím,že to ešte príde prirodzene,ale som najivná???????????????,

Držím nám ale všetkým palce a camenuška aspon už vieš na čom si a teraz to tehu pojde lahšie,kiež by som ja vedela,či som o.k,alebo treba pobehat lekárov,no čo už asi vo februári sa vrhnem za dokynou nech mi pomože,aj ked nádej zomiera posledná a možno do vtedy s mm "uštrikujeme" babo 😀

Ale všetky ste pre mna velmi statočné a myslím na Vás v modlitbách 😅

carmenuska
8. jan 2010

Riska ja neviem ani co je homozygot.... 😀 ak si najdes trisku casu nazvys, mozes mi to v IP vysvetlit, az tym nezatazujeme aj ostatne kocky. A ten Leiden to vobec neviem a protein tiez neviem....No kazdopadne, podla mna to co mam ja, robi problem az ked je zena tehotna nie?? A ja sa chcem k tomu dopracovat. Ma to vobec suvis s otehotnenim? Viem, ze to sposobuej potraty. Ale ja nemam nijak dokazane, ze to, co sa stalo boli "potraty". Preto rozmysla, ci to je v tom, ci nemam este nieco ine.......A z toho tvojho prispevku rozumiem len co je to anopirin. Ale neviem ako pomaha pri trombofilii.

Mimuska- ak ti mozem poradit, chod k doki, neviem ako dlho sa snazite, ved ak vam nic nie je, ono to pride, ale za navstevu nic nedas. My sme to vsetko odkladali a sla som za nou az po 1,5 roku. Teraz je to uz 2,5 roka a vidis...
janulka a ako maleho volate?? Branko? Pekne meno ste vybrali ani som o takom nevedela. 🙂

janula.k
8. jan 2010

carmenuska pod do temy tromboflia, tam ti baby vsetko vysvetlia 😉 ja sa v tom tiez moc nevyznam 😅
Akoze si nevedela o mene Branislav?? ma meniny 10.marca 😉 aj moj mm je Braňo 😉 zatial ho volame vselijako len nie tak ako sa vola 🙂

bettynka222
8. jan 2010

ahojte 🙂

rybicka si sa pytala ci chodim von. take hodinkove az dvoj hodinove prechadzky zvladam, ale dnes ma svokra nepustila, lebo prsi a primrza a svetko sa smyka 😝 ale inka mam ovela viac energie ako pred vianocami az obcas ymyslam, prezeniem to a potom lezim a neviem o svete. a posledny tyzden som hrozne malo spala, ale tuto noc som to konecne napravila 🙂 a chcela som napisat, ze uz osm od vcera negracala, ale som si spomenula, ze dnes rano tuism zase....ale ved to nevadi, hlavne ze mi trosku viac chuti ako predtym 🙂

margi no ja som si uz objednala knizku o vychove a hned ako pride idem na to 😉 a dufam ze tatina uz pustili a ze sa mu vodi dobre 🙂

smejusik uz nech je tu ten sud a vsetky tie natahovacky su minulostou. nechapem preco vas tka trapia.... ☹

riska no ja som to skusala aspon s takou zeleninkou co mi bezne chuti. v case nechutenstva som ju zvladala, a teraz , ked mi akoze chuti, tak ju vzdy vygrcam. tak ju ignorujem 😀

carmenusik som zvedava co za mutaciu ti nasli - njedna sposobuje problemy s pocatim. tusim ju ma janulka a zistili jej ju v KE.no ale ja osm nemala ani tu a ajtak mi po potratoch ovu uplne odisla 😒 a urcite je dobre, ze ti to zistili. ved si predstav ze by si to mala, ale nevedela by si o tom, hmmm?

janulkceeeeeek nebud smutna. to ze sa tej mamicke lahko rodilo neznamena, ze by si dopadla rovnako. cs bol pre malickeho najbezpecnejsi sposob prichodu na svet. mala si epi? ja neviem ci by som prezila operaciu, pri ktorej by som bola pri vedomi....asi by som sa snazila zasahovat do chodu a bolo by mi z toho zle 😀

janula.k
8. jan 2010

babulky kuk do albumiku, pridala som velmi narychlo nejake fotky 😉
Bettynka cauko 🙂 veru veru, zostan radsej doma, nech nepadas na rit ako ja 😝
Ano, mala som spinal, takze som bola pri vedomi..nic prijemne, veru 😒 ale prezila som 🙂

bettynka222
8. jan 2010

no prave mi zblbol pocitac, takze prispevok je prec 😠 ale nieco si pamatam

rybka odsavacka je super, mne ju mamina kupila pre dvianocami a pomohla mi od tehu nadchy. a stym pupcekom utekaj k dokine.

margi ako kiki? dufam ze je zdravucka 🙂

snazilocky najvytrvalejsie - elizka, carmenuska, smejuska, lenuska, viol, skori, darlusik

lenusikovi som tuism tiez nieco pisala...aha, ze co je to KNM, ale uz viem 😀 ale najprv som myslela ze komarno 😀 😀 😀 a tesis sa na pondelok, hmmmmmmm?

a ospravedlnujem sa za moje dlhocizne prispevky.....som tu dlho nebola, tak preto 😀

carmenusik moje prepac ze som tu nebola. nic mi nie je (teda dufam), len vcera som sa vam snaizla napisat,a le strasne pomaly to nacitavalo. pondelok mam dalsi skrning, utorok hematko a este jeden test.....ale o tom vam poviem az s vysledkom 😉

bettynka222
8. jan 2010

janulcek ahoooooj. idem kuknut albumik, ale este dokoncim moje odpovede na posledne prispevky 😀 ale uz fak tcoskoro koncim s pisanim 😀

carmenusik fiiiiha. ako pise riska, dr. betty sa ide vyjadrit. taaaaakze ked ti bude hemato predpisovat liecbum pytaj si aj vitaminy (ak it nejakou nahodou sama nepredpise) - listovku 10 mg, kup si magne B6 a este by ti mali pichat B12 - aj margi ficala na tejto liecbe a ja vlastne tiez😉 ja som uz par mesiacov pred otehu brala listovku a femibion a hemaot povedala, ze mam zasobu vytvorenu do konca zivota 😀 protein s nemam dobre nastudovany, ale teda leiden je dost sila a k tomu mthfr homozygot.....treba aj riedit krv podla mna, ale aj koepc listovky aby babakto nemalo razstepy ci ine poruchy, ktorym sa listovkou mozes vyhnut, vieeeees? a ten protin s je urcite tiez potvora nejaka....ved hemato ti urcite vsetko vysvetli a pekne si ta postrazi 😉

bettynka222
8. jan 2010

ahaaa, v otm zmazanom prispevku som este pisala margi - ze duuuufam,z e tatnko je uz domk a aze kiki je uz zdravucka 🙂 a nezanedbavam vas, to najlepsie som si nechavala na koniec, ale internet sa rozhodol, ze nebude fungovat 😕 al eot tu viacere pisali, ze MK nefunguje, ze?

smejka
autor
8. jan 2010

dievcata nase srdcia smutia ☹ ☹ .....je koniec tahaniciam i vsetkemu co nas spajalo s dievcatkom 😔 .....nasli mu rodinu 😔 ....ostalo nam predsa nieco....rodinka kde mala bola namiesto pobytu v DeD
uz nebudem vam pisat o ado...uz nie...iba ak dieta bude nase na papieri i fyzicky 😔
vsetkym prajem pekny vecer

smejka
autor
8. jan 2010

ale kedze smutok skodi telu...tak nesmieme dlho smutit...ist dalej ...aj ked s bolestou ☹