Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
17. aug 2009

Smejka

to trva uz dlho 😔 😔 🤐 🤐

smejka
autor
17. aug 2009

a este mi neda 🙂 ....my sme uz urobili maximum .....uz len cakame na verdikt....zda sa mi i po rozhovoch s mm v posledne dni ze sme s tym zmiereni....zmiereni ze to proste nepojde ani po vsetkych apeloch a bojoch...napriek tomu citim pokoj....

lenkove
17. aug 2009

Smejka
a co bolo u vas najtazsie? rozhodnut sa, ci teraz cakat? ma celkom zaujima ... 😔

smejka
autor
17. aug 2009

pre mna osobne rozhodnut....u mm to bolo lahsie...skoro spontanne 🙂 ....len u mna to rozhodnutie bolo vlastne od detstva...zrelo....no ked prislo do tuheho tak som cuvla....trvalo to 3 mesiace trapenia sa kym sa vsetko vyjasnilo...bolo to presne na putnickom mieste pocas omse kde sme boli spolu este nie ako manzelia 🙂
terajsia situacia.....cakanie na dieta....ja to beriem lepsie....pokornejsie....mm to zle znasa...bojuje ako lev.....a ako dobry lev sa i buri....sem tam vybuchne....berie to tazsie ako ja

lenkove
17. aug 2009

Smejka
😔 😔 😔 my sme s vami v modlitbach... je to nesmierne tazke. verim.. a musim sa venovat manzelovi, POMOC! 😀 😀 😀

smejka
autor
17. aug 2009

lenka venuj 🙂 ...moj pozera so synovcami nejaky film....tak som ubzikla 🙂

kaki
17. aug 2009

smejka Ty si bojovnik 😉
S pokojom prijamas Jeho volu 😔 A ja niekedy neviem prijat s pokojom nic... ☹

skorki
17. aug 2009

wow, je tu dnes uplne nadherna debata... 😉 krasa...ja neprispejem, len sa priznavam, ze po neskorom prichode z prace hibernujem a obohacujem sa tu...Vdaka

smejka
autor
17. aug 2009

ahoj kaki 🙂
ty vies zase s radostou prijimat 😵 ...to zase mne chyba niekedy 😔
pokoj mam teraz v dusi....co bude o par dni??? 😝 ....no v nasej situacii sa to uz ani inak vnimat neda 😔

kaki
17. aug 2009

Smejka asi preto sme sa stretli, aby sme videli nazorne ze sa to da aj inak, mozno lepsie... 😉 Vdaka Bohu za to 😉
Smejka ja som si az prednedavnom vlastne uvedomila ze zakladatelom tejto temy si Ty.
No ako Ti za toto pepodakovat? 🙂 No tak Ti teda pekne dakujem 😀 😀

Skorki setri sa trosku... 😖 Praca neni zajac... som si zasa raz uvedomila.... 😎

smejka
autor
17. aug 2009

kaki ja som presvedcena o tom ze toto nase "stretko"nie je nahodne...
ste moje spriaznene duse ktore som hladala...
a niet zaco 😀 😀 😀

kaki
17. aug 2009

ano ano smejka 🙂 ja som Tvoja spriaznena dusa 😀 ale aj Ty moja 😉

smejka
autor
17. aug 2009

kaki 😵
je pondelok tak zatvaram tuto rachotu a idem s vami na spolocne vlny 🙂
bru nocku 😔 ....i ked nezarucujem ze este tuto rachotu (pc) 😉 neotvorim 😀

cicka30micka
17. aug 2009

Pekný večer. Chcela som vám napísat už v sobotu, taká som bola dopálená tým pastierskym listom... Bola som taká rozčúlená, že som mala chut z kostola odíst!!!!!!!!!!! No comment... Cirkev už asi nevie do čoho by sa montovala!!!!...

lenkove
17. aug 2009

Ahojte
tak ja som spat.. Mm sa uz nevenujem, pozreli sme prenos z majstrovstiev v atletike, natrela som mu spaleny chrbat jogurtom (odmietol sa natriet v nedelu na kupku, predstavte si) a zobrala si do postele notebook, mm sa sem akosi nechce 😀 😀
a este raz sme si spolocne precitali list nasich biskupov. Inak, dnes som celu jednu Mariansku poboznost obetovala za nich a vsetkych ktorych sa ich list dotkol. Prosim, nezabudajme, ze tento rok je rok knazov a o to zvlast by sme mali mysliet aj na nasich biskupov..
Podla mna je ten list nezrozumitelny, nekonzistentny a nestastne napisany.. To su veci na ktorych sa lame viera, a nie su tam ani dobre vysvetlene (napr. bez predchadzajucej znalosti problematiky a vysokoabstraktneho myslenie sa clovek nedostane dalej ako k prvej vete).. Inak, prvy odsek a posledny odsek su krasne.. O sexualite tiez.. Podobne mi neda inak ako vrelo s nimi suhlasit v tom, ze by sa nemalo ist na potrat len preto, ze dieta mozno bude postihnute.. Ja som s niekolkymi takymi detickami, o ktorych lekari tvrdili, ze to budu kriplovia a nadavali ich mamkam, chodila na vysoku skolu 😔 Skoda, ze toto vyjadrenie v hrmote okolo IVF zaniklo.. Je to podla mna velmi vazna vec, aj v krestanskych rodinach..
A o IVF, vsetko v kope a ... a ja nerozumiem tomu ako to moze byt tak napisane, ze to je o veci v ktorej mame spolocny nazor a mna to rozladi.. A pritom papezske stanovisko bolo tiez jednoznacne, ale akosi laskavejsie..
Je mi luto, co som napisala o biskupoch, aj ked som za to Pana odprosila, stale si to myslim 🤐 o takych vaznych veciach, na ktorych stoji viera ich oveciek, sa pise, podla mna, inak..
Pan nas vsetky miluje, a miluje aj svoju cirkev. A aj ked sa to mozno nezda, cirkev nas isto miluje tiez.. Je to nasa putujuca cirkev na zemi, ktora nam chcela povedat nieco velmi vazne.. a povedala nam, ze nas Boh ma rad a chce zobrat do neba.. Co najcistejsich.. Ze mame na to pravo, lebo sme jeho dedicia.. Ze sa mame tesit ze sme zena a muz, lebo Pan to tak chcel. Ze mame verit jeho planom, aj ked im nerozumieme. Ze sa cirkev boji toho, ze sa z cloveka stane predmet, lebo to je proti Bohu... a dalej nedopisem..
Muz ide do postele, notebook musi prec...
myslim na vas vsetky a dobru noc..

lenka20
18. aug 2009

dobre ranko, baby ja som vcera napisala vecer prispevok, ale asi som ho pisala moc dlho, lebo ma medzitym odhlasilo 😝 😀
takze dneska to skratim..
katuska, kukulik, nebudte prosim smutne, vase deticky su vymodlene, su to vyslysane modlitby, my ktore sme IVFkami presli vieme velmi dobre, ze bez Bozej vole nezmozeme vobec nic, ze tolko veci v IVF musi do seba dokonale zapadnut, aby to klaplo takze vobec nepochybujte o tom, ze Boh chcel, aby sa vase deticky narodili....
kaki - ty si prosila, aby sme ti vysvetlili preco sme z BL smutne... neviem, ci sa mi to podari, ale skusim, z mojho pohladu samozrejme, nepisem teraz vseobecne, kazdy moze mat iny pocit...
mna ten list velmi zranil, dotkol sa ma, pohorsil ma... pretoze bol velmi kruto a necitlivo napisany - a ja som teda typ cloveka, ktory ma rad ked sa veci povedia na rovinu, dobre znasam kritiku a beriem ju... naozaj... mam rada priame jednanie... ale tento BL nam nedal vobec sancu...ukazal ako malo nam cirkev doveruje... to ze sme s manzelom sli do IVF bol dlhy dlhy proces rozhodovania a precitali sme vela roznych vyjadreni cirkvi o UO, dovody, popisy ako to prebieha... pre tie, ktore to nikdy neabsolvovali - realita IVF je celkom ina ako sa to popisuje ... s Bohom to mame vydiskutovane a citim, ze je s nami, ze nam pomaha, ved ako inak by som mohla ten cely kolotoc absolvovat uz siestykrat...a stale verime, stale mame nadej, stale citime, ze Boh je s nami... bola by som davno na psychiatrii... som smutna z toho, ze sa cirkev takto vyjadruje o ludoch, ktori nechcu nic zleho, len dietatko.. a nie za kazdych okolnosti... aj v IVF su hranice...da sa to spravit tak, aby sme stale mali ciste svedomie, naozaj vsetko co sa deje s embrijkami je len a len rozhodnutie manzelov... hnevam sa, ze nas odsudzuju ostrejsie ako ine ovela zavaznejsie pripady, ktore sa medzi veriacimi aj knazmi deju... k tym biskupi necitili potrebu sa vyjadrit...a citim velke sklamanie az take ze musim momentalne vnutri velmi bojovat, aby som zostala KC verna.. viem, ze to zvladnem, k cirkvi ma viaze nieco viac ako len nazory omylnych biskupov... ale je to tazke a myslim, ze pastiersky list by taketo stavy u hlboko veriacich ludi nemal vyvolavat...

kukulik30
18. aug 2009

ahojte a krasne ranko 🙂 hladala som slova na tvoju odpoved Kaki...ja som nebola smutna z toho, ze by som lutovala,ze sme do IVF isli, nie ...urcite nie, v tom sme mali jasno a ak by som sa mala rozhodnut znova, tak do toho opat ideme 🙂 a dakujem Bohu, ze nam dal ten velky dar byt rodicmi, matkou a otcom 😵 😵 😵 je to uzasny pocit...do IVF sme sli s tym nacistejsim umyslom....ale to co bolo napisane v tom liste , ukazalo IVF v tom najhorsom svetle 😒 bola som strucna, ja teda nema dar slova, ale v srdci to mam jasne napisane...

kukulik30
18. aug 2009

lenka suhlasim s tebou, napisala si to velmi jasne 🙂

lenkove
18. aug 2009

Ahojte
my dnes mame vybavovaci den - lekari, lieky, poistenia pred cestou.. darceky 😀 😵 😵
tak pekny den!!!

kaki
18. aug 2009

lenka20, kukulik30 ďakujem za priblíženie. 😉

mima11
18. aug 2009

Lenka 20, myslím, že si vystihla presne to čo veľa z nás cíti.
A súhlasím aj s Tebou Kukulík, neľutujem, že som do IVF išla, aj keď zatiaľ sa nám to nepodarilo, tiež som veľa krát s Bohom o tom "diskutovala" a viem, že ak to Boh chce aj týmto spôsobom tak to dopraje. Ja mu tiež neskutočne verím! Aj cez IVF je to všetko Boží zázrak a dar!

elizka
18. aug 2009

ahojte bambulky, ako tak čítam, tak debata ohľadom pastierskeho listu ešte neskončila.......mna ešte "naštartovalo", že dieťa by malo byť počaté z manželskej lásky a čo tie nemanželské detičky? Oni za to nemôžu, ale rodičov nikto nerieši a nerozoberá. Sú vychovávané v úplnej rodine? Keď sa o deti rodičia nestarajú a "pohadzujú" si ích medzi sebou, to je lepšie? prečo? len preto, že prišli na svet ako nechcené , ale prirodzeným spôsobom? Keď sa manželia rozhodnú pre IVF, tak úprimne túžia po tom dieťatku a urobia všetko preto./ nevravím, že ostatný rodičia nie/

magimary
18. aug 2009

lenkove, myslím, že tam tie ostatné "posolstvá" nezanikli a hlboko sa zase dotkli tých, ktorí si nechali deti vziať pre postihnutie... ale iste aj iných...len tu (v tej zamknutej téme) to zaniklo, lebo média to "vystrihli"...
ale ľudia, čo to počúvali v kostoloch, dosť jasne počuli aj to ostatné... 😉
a súhlasím, list mohol byť napísaný citlivejšie, ale na druhej strane je to tým, že tam chýba (u pisateľov) ten ženský faktor...skrátka písali ho muži-jasne, presne (?), racionálne-bez emócii a iných citov...
to, že sv. Otec to vystihol inak? NO, on má všeobecné iné dary reči a vyjadrovania... nie každý/í ich má (-me)...

a preto si myslím, že by nebolo zlé, keby Vás "muži v čiernom" spoznali-Vás snažilky, vaše osudy a snaženia... (napr. v tom liste 😉 )...

lenkove
18. aug 2009

Magi
ahoj.. si zlata ze tu pises... Ja som nemyslela, ze to celkovo zaniklo (o potratoch) skor v temach na MK,aj v nasej napr..
je dobre vyjadrit jasny postoj, ozaj si preto vazim cirkev (aj) ze vyjadruje svoje stanovisko vzdy razne.. Len.. ved vies.. dotklo sa ma to, mam pocit akoby to nebolo napisane zrozumitelne a ludi to len hneva.. Zdalo sa mi, ze tam je malo... ja neviem ako to nazvat... ?laskaveho pochopenia?

Inak, chcem vam napisat este viac... Ja viem, ze vas to uz asi nebavi citat.. Ale.. Ja si myslim, ze Pan kazdeho povolava k niecomu.. Ja od mladosti tuzim byt matko a moj manzel otcom.. Chceli sme mat velku rodinu, kazde jedno dietatko by sme prijali s laskou.. tak sme si to mysleli, tak sme to Panovi vysvetlovali.. Ale ON ma pre nas iny plan.. Ked mi ho povedal, tak som bola nestastna, ale viem, ze jeho plany su najlepsie.. Bojim sa toho, ze ak by som nastupila na cestu IVF, tak stratim cestu z jeho planu, lebo na to ma nepovolal.. Ked sme mali problemy spociatku s uradnikmi pri adopcii, tak som si zufala.. A potom som pochopila, ze si nemam preco.. Ak to nie je v Panovom plane, tak nevadi.. Ma iny! 😵 V jednej peknej knihe, uz neviem ktorej, som citala ze danie svojho zivota do Panovych ruk je casto sprevadzane somranim a nudou.. A pritom by to malo byt dychvyrazajuce ocakavanie! Viem aj to, ze Pan mi nepovie svoj plan hned. On nepovedal Jozefovi " Jozef, neboj sa prijat Mariu za manzelku. A mimochodom, ked pojdes do Betlehema zober si viac prikryvok a satstva, stamadial rovno pojdes do Egypta. Dohodni sa s ludmi tu, ze sa vratis tak o par rokov. A neboj sa, este uvidis Jeruzalemsky chram. A medzi nami, si dobry chlap, budu ta volat ochranca cirkvi, tak sa snaz, jasne???". On mu nic take nepovedal, nedal mu ani ziadne prislubenia, nic. Povedal, "vezmi, vstan, chod, vrat"... A on siel.. (teraz ako sa k nemu modlievam za Dievcatko nad Jozefom castejsie uvazujem).. A preto by som chcela dievcatam povedat, ktore v srdci citia, ze IVF mozno nie je cesta pre nich, ze ich to v srdci nenaplna, nech veria Panovi a jeho planu.. IVF mozno nie je riesenie na vsetko.. Jasne, mozno ma Pan plan, ze nebudeme mat deti.. A mozno nie.. Ale som si ista, ze ma plan nasej spasy.. ja to robim preto, aby som nemusela trpko lutovat pri poslednom sude, ze som nesla cestou na ktoru ma povolal Pan.. a inak, teraz lutujem stiplave slova voci biskupom.. Lutujem, aj ked sa mi zda, ze mam pravdu 🤐 🤐 (sa nechapem trosku, nevadi, sak som zena v druhej polovici cyklu 😝 )

emilyz
18. aug 2009

Lenkove velmi pekne si to napisala s tym planom.

elizka
18. aug 2009

lenkove, ďakujem Pánovi, že mi dal teba.......kiež by som mala aj tú silu a vytrvalosť a určite väčšiu vieru.....ďakujem TI PANE.

lenkove
18. aug 2009

Elizka
ja si myslim,ze to manzelstvo tam bolo myslene obrazne.. v celom obraze o celom cloveku.. neviem ako to vyjadrit.. a je jasne, ze dieta ma pravo narodit sa do takeho zvazku.. preto by mali ludia "k plodeniu" pristupovat zodpovedne a nie.. ved vies ako, tak ako sa to deje.. aj v tych pripadoch, co si o nich pisala 😔

kaki
18. aug 2009

Na odlahčenie, si pozrite prvý príspevok tejto témy, som sa celkom zasmiala. 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bettynka222
18. aug 2009

ahojte 😉

vatila sa svokra so svagrinou tak sa odmovu uspesne vyhybam 😀 ale uz tu musim zacat travit viac casu...takze sa mi obas podari konika navstivit 🙂

darla to je typicke, ze tvoj lekar nasu mutaciu nepovazuje za ziadnu diagnozu...mne trvalo 4 mesiace kym som sa prebojovala k mojej hematologicke s priznacnym menom drakulova 😀 a kd ti chyba B12 tak to je dooost dolezite, pretoze prave tento vitamin metabolizuje listovku....takze jej mozes jest na otny, ale bez Bcka sa ti jednoducho nevstrebe. a to je zle pred tehu aj pocas tehu. takze nabhni za obvodnym, vypytaj si B12tkove injekcie a raz za dva tyzdne si ich nechaj pichnut 😉

ach vy ste tu tolko toho popisali o tom liste...tak sa bojim, ze ked ja teraz napisem svoj nazor, zase to tu vzblkne ako minule pri exorcizem.....tak ja osm radsej ticho 🤐 (ale nekusem si do jazyka ako margi, iba som vypla zvuk..ci psimo 😀 ä)

bettynka222
18. aug 2009

skorki u akej tety si si kupila bylinky? ta pani kopacova ziadne nepredava, tak preto sa pytam...a neviem kde mam zhanat tie moje 😕 ajked ja mam prikaz chmel a imelo, takze asi pojdem na pivo a potom si pockam na vianoce a namiesto bozkavania pod imelom si z jedneho odhryznem 😀