Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
2. apr 2009

betty, aj ja ti držim palce... ak Boh chce, aby si mimi mala, tak ho mať budeš, ak by sa aj všetci doktori sveta boli proti tebe 😉 určite sa zajtra ozvi 😵
janulka, dnes zatial nič, ved po 13 dnoch (s malými prestavkami) je už načase 😖

janula.k
2. apr 2009

Riska, prepac a to je u teba normalne, ze takto dlho spinis? Kolko dni pred ms spinis?
betty je to o nervy, ale dufam, ze to dobre dopadne 😉

riska
2. apr 2009

janulka, vôbec to nie je normalne 😒 vačšinou špinim tak 1-2 dni a potom sa rozbehne ms... no ale kedže ani doktorka nič nezistila, tak neviem... holt- hormony 😖 😎

margarita
2. apr 2009

bettynka, no toto 🙄 🙄 🙄 tiez som si myslela, ze tehotna nemoze otehotniet a vidim, ze mam este znacne gynekologicke medzery 😀 tak hlavne nech nevyduria babo, ak tam je, a nech Ti to hcg opat stupne...by si sa zaradila k novym tehulkam - super, ako sa nam to tu v Dvojke rozbieha 😉

riska - hormony su fakt svína 😀

janula.k
2. apr 2009

Riska hmm no asi hej, hormony...ale! ja som tiez zvykla spinit den, dva pred ms, podla toho som uz vedela, ze pride mrchana..no odkedy uzivam velke davky B6, tak nemam so spinenim problem..uz som o tom pisala viac krat aj babam v grafoch..samozrejme, ze sa to hned neupravilo, ale tak po troch mesiacoch som pred ms uz nespinila a zmiernili sa aj pms a zlepsil sa ovu hlien 😉 a vlastne som potom aj dva krat otehotnela...ale tak to neviem ci vdaka tomu..No B6 by som ti len odporucila 😉

riska
2. apr 2009

janulka, vážne? to ti poradil doky? inak aj ja som čítala o pozitívach B6, len som sa k tomu ešte nedopracovala 😎
a čo presne znamenajú velke davky? 😉
margi, čaf 😵

margarita
2. apr 2009

ked uz je rec o tych Bckach, mne zase jedna doktorka (riska vie ktora 😉 ) poradila, ze davat si denne jednu Kyselinu listovu a jednu B1. No a po troch tyzdnoch som zistila, ze som tehu. Len neviem, nakolko to suviselo s tymi vitaminmi 😀

janula.k
2. apr 2009

Riska tak šup šup do lekarne na B6 😉 Ja beriem Milgammu, tam je okrem B6 aj B1 a B12. No a B6 je tam az 90mg a ja si davam tak jednu dve tabletky denne. Okrem toho si davam aj MagneB6, tam je B6 len 10mg, ale to si davam len obcas. Vies, ja som taky odporca umelych hormonov a verim, ze tieto veci sa daju upravit pomocou stravy a vitaminov. 😉
Tak to skus, za to nic nedas 🙂

janula.k
2. apr 2009

Margi ahoj, jasne, aj kyselinka je velmi dolezita a tu som zas ja vzdy flakala... 😠
Myslim, ze Boh je najlepsi vitamin 😵

margarita
2. apr 2009

janulka, tak ta kyselina je straaaaasne podstatna najma pre nas MTHFRacky, vies? lebo my mame vlastne vrodenu poruchu jej vstrebavania, takze ja som v tehu brala megahyperobrovske davky _ 20 mg denne. Tusim ze norma pre tehotne je 200 mikrogramov...alebo skratka niekolko stonasobne menej 🙂

riska
2. apr 2009

janulka, o.k. skusim 🙂 vdaka za tip 😀 ja beriem acidofolan, musim sa pozrieť, či aj v tom nie je nejaké béčko 😉

janula.k
2. apr 2009

margiiii teraz to uz vieeeeeem 😀 ale nevedela som..vsak ja som vlastne ani nevedela aku mam diagnozu ani nic. ☹
Hej no a vidis ako na potvoru som prave tu KL flakala...Teraz beriem Femibion, ani neviem kolko je tam tej KL. Ty si co brala, ved porad 🙂 😵

janula.k
2. apr 2009

riska..velmi chcem aby si to skusila, budes moj taky pokusny kralicek, co ty na to? 🙂 v acidofolane bude nejake Bcko, ale isto nie dost 😉

riska
2. apr 2009

janulka, a dali ti na hematologii aj nejake lieky alebo čo?

riska
2. apr 2009

jani, dohodnuté 🙂 to sa mi páči byť pokusný králiček 😎 😀 😵
inak mna nahovoriš na barsjaku hovadinu 😀 😵

janula.k
2. apr 2009

Riska, na hematologii som zatial nebola. To ze mam takyto problem mi zistila len moja gyndoska pocas tretieho tehu... ☹

janula.k
2. apr 2009

tak pockaj pockaj, toto nie je hovadina 😀 mam to odskusane, overene, funguje to 😀

riska
2. apr 2009

jani, ved ja viem, že toto je doležite 🙂
ja len že keby si mi povedala, že mam každý den papať koláčiky, tak to tiež spravim 😀
aha, a chystaš sa na hemato?

margarita
2. apr 2009

janulka, ja beriem cistu KL - je od Zentivy, vola sa to Acidum folicum 10mg tabletky, ale to je len na lekarsky predpis, mne to predpisuje hematolog. Tak az tam zajdes, myslim, ze tiez dostanes...a ktovie co este 😉

riska, mozem potvrdit, na barsjaku 😀 😀 😀

riska
2. apr 2009

margi 😀 😀 🙂

lenkove
2. apr 2009

Janulka
hlavna vec, ze ti na to prisli.. a ze ta teraz budu liecit...

Baby,
ja som taka smutna dnes.. Viete, ze ja kazdemu maximalne prajem tehu, ale dnes napisal manzelovej partie par, ze cakaju dieta.. Su to taki, s ktorymi ja velmi nevychadzam a je mi to tak luto 😔 teda nie to, ze oni cakaju, ja viem, ze je to obrovsky dar a je Panova vola ako rozhodne.. Ale z toho, ze teraz vypisuju maily ako jej je zle, ako to a ono.. a my 😔 😔 v manzelovej partii je to uz tretie dietatko tento rok 😔 len my nic.. 😔
Tak mi je z toho, asi prvykrat v zivote smutno.. Lebo vsetci uz budu v Taliansku a cuduju sa preco my nejdeme.. A ja nebudem kazdemu vesat na nos, ze ja som dostala listok do Holandska.. a ze to nie je Italy ale je to hrozne fajn 😢 ja asi aj plakat budem... 😔

janula.k
2. apr 2009

Riska, tak na tie kolaciky by mna ani nikto nemusel nahovarat, to by som uplne dobrovolne 😀
Margi vdaka 😉
Lenuska, ...aj my mame "manzelovu partiu" a v nej sa rodia deti ako na pockanie...Ja ta uplne chapem a myslim, ze kazda z nas ☹
Leni a vedia ti kamarati, ze vy mate s tym problem?

lenkove
2. apr 2009

Janulka
iba jeden par.. Ti, co im ideme za kmotra, mozno este jeden chalan, ale ten je slobodny.. (esteze tak, ale by som sa smiala keby sa mu podarilo zamiesit 😀 😀 😀 jeho slecna je estelen studentka 😉 )
moji kamarati to vedia, ale s jeho si nie som taka blizka..

nechcem to tak napisat, ale je to hrozne 😔 😔 😔 ja viem, ze to ma Pan najlepsie vymyslene pre moju spasu, ale nemohol by vymysliet nieco ine?
ked si citam Bibliu a tam sa bezdetne stazuju Bohu, ze preco ich nechava kazdemu na smiech, nech im da dieta a oni ukazu ostatnym vekost Boha 😔 tak tak sa citim teraz... 😔

riska
2. apr 2009

tak, margi sa nam odstrihla, asi sa zapol alarm 😀
lenka, len si poplač, ved ty to všetko tak statočne znašaš 😔 je mi luto, že to na teba prišlo, presne viem, ako sa citiš 😔

lenkove
2. apr 2009

Riska
ani plakat nemozem lebo som v tej debilnej robote 😠 ale doma si isto poplackam 😢 😢
ja viem, ze ma chapete, to je na tom to hrozne.. Keby som aspon bola jedina, ale je nas tak vela.. tolko smutku 😔 😔

janula.k
2. apr 2009

Lenuska, uplne chapem. Ja ked som bola v nemocnici tak tam bolo kopec zien, starsich, po operaciach, tehotne s bruskami a ja ako som mala tu nemocnicu koselu, tak sa mi chcelo kricat, fakt nechybalo vela a bola by som tam naozaj kricala, ze Boze, preco preco preco, ved som mlada, co tu robim, ja tu nemam byt s takymto problemom, ja tu nemam vobec byt...atd..
Aj ja tuzim ukazat svetu velkost Boha...ale zatial som asi len "na smiech"...Ja neviem ako ti pomoct, lebo ja sa citim tak isto...biedne.

janula.k
2. apr 2009

Leni, je mi to tak luto, ze toto musis zazivat 😔

lenkove
2. apr 2009

Janulka ☹ 😢 😢 😢

riska
2. apr 2009

lenka, ja neviem, prečo nas Boh nechava tolko čakať...už som to tu niekoľkokrát písala, že ved netúžime po majetkoch, bohatstve či slave 😒 ale po malom človiečikovi 😕
a keby im tvoj manžel povedal, že mate nejaké zdravotne problémy? možno by potom prestali mať blbe otázky či maily 😖

janula.k
2. apr 2009

Leni...v tej nemocke som sa citila ponizena a pokorena..tak nejako..Dufam, ze Boh nas raz odmeni. 😢