Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
10. apr 2009

alebo tuto:

Modlitba ženy

Dobrý Bože, daroval si mi dnešný deň,
iný, ako ten včerajší,
iný, ako bude zajtra.
Ďakujem Ti zaň a prosím:
Daj mi oči, aby som vnímala
aj neviditeľnú krásu.
Daj mi sluch, aby som počula
aj nevyslovené slová.
Daj mi chápavú myseľ, aby som
vedela pomôcť utrápeným.
Daj mi ruky, aby som hladila
tváre ubiedených.
Daj mi nohy, aby ma viedli
cestou spásy.
Daj mi silu, aby som si zachovala čistú dušu,
nezatemnenú hriechom.
Daj mi pevnú vôľu, aby som sa obetovala
za iných.
Daj mi schopnosť rozdávať úsmev tým,
ktorí sa už zabudli smiať.
Daj mi milujúce srdce, aby som spoznala,
aké krásne je ľúbiť.
Daj mi pevné plecia, aby som statočne
niesla svoj kríž.
Vlož mi do úst slová, ktorými budem
ohlasovať tvoje meno pred ľuďmi,
ktorí neveria v Teba.
Pomôž mi milovať; pomôž mi
stať sa dnes lepším človekom.
Amen.

lenkove
11. apr 2009

Dievcata a nasla som kontakt na krestanskych gyn:
Centrum pre bioetiku v Banskej Bystrici, 974 01, Kapitulská 21 – BeLic. Pavla Poloňová, tel. 048/472 0214. Toto centrum má adresár veriacich gynekológov a lekárov rešpektujúcich učenie Cirkvi, u ktorých si môžu dohodnúť pohovor alebo vyšetrenie.
http://www.knazi.sk/kniznica/asistrepr/asistrep...

lenkove
11. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lenkove
11. apr 2009

ehm, ta byzantska cirkev, to ako cirkvy s byzantskou liturgiou, ako som mohla urobit taku hrubku 😅

lenkove
11. apr 2009

ehm cirkvi... prepacte druha hrubka.. ale ja som po nocnej 😝 😀

danka24
11. apr 2009

ahojte vsetky mam novu spravu od komisakpd 🙂
dnes 11.4. o 00.40 h sa nam narodil syncek Maxim. Miery: 3250 g a 52 cm. Mamku sice dost vela potrapil, no velmi sa tesime. rodicia Dominika a Peter

takze teraz modlidby za nich aby to spolocne zvladli...
Lenocka dakujem za Ip a vidim ze si tu mala dnes svoj monolog 😀
Prajem vam vsetkym pozehnane sviatky 😵 😵 😵

my sa hrame s miminkom sme doma vsetci surodenci a mame tu deticky Sofinka 5rokov Lucka 7mesiacov a Rutinka 1mesiac a nas drobcek v brusku 😵 😵

riska
11. apr 2009

ahojte, krasnu bielu sobotku prajem 😉

lenka nam prebrala štafetu po marione v nočných monologoch 😀 len tak dalej 😀
danka, vy mate same baby v rodine, už by to aj nejakého chlapa chcelo 😵 ale inak aj ja by som radšej chcela dievčatko, ak môžem poprosiť toho hore, vopred dakujem 🙂 samozrejme, že na tom ak tak nezaleží, ale odkedy som videla minimargi, oblečenu v ružovom, tak som znova namakko 😵

ozaaaj, ako sviatkujete? my sme sa vratili zvonka, je fakt neskutočne krasne...asi to ma byť naplasť na tu dlhuuu zimu 😵
tak ja ešte večer nakuknem, dnes slubila smejka, že pride, tak už pridte aj vy ostatne 😎

marione74
11. apr 2009

ahojte dievcata, som iba na skok, tak ani nestihnem mrknut ako dopadla navsteva u margeritiakovcov riska 😉

prajem Vam vsetkym pozehnane sviatky, drzte sa

margarita
11. apr 2009

ahoooj,

marione - ako pokracujes? citis sa fajne, alebo uz mas nejake tehu priznaky a divne chute?

no navsteva dopadla asi dobre 😎 , budeme predsa len tie strie 😀 Kristinka sa predviedla v pravom svetle, najprv ako vzorne babo, potom ju to prestalo bavit a aj si pokricala, aby bolo striam jasne, do coho idu, ale zase nebola az tak mooooc antikoncepcna, podla mna 😀
riska - veru tak ako pises, aj mne to bolo "jedno", tipovala som ze budeme mat chlapca, no odkedy som vedela, ze nie, tak mi to zas bolo jedno a teraz mi to uz jedno nie je 🙂 myslim, ze ona bude riadna potvorka a sibalka ako 3 chlopi dokopy 😉

a myslim, ze vsetky snazilky najradsej chcu dietatko, na pohlavi nezalezi 🙂 a my im to moc prajeme a modlime sa za to 🙂

riska
12. apr 2009

tuším tu už nikto nechodi... kde ste všetky? 😉
užili ste si nedelu? my sme boli u maminky na kačke 😀 mnam... a prechadzka, kostol, prechadzka, ale dnes to bude bez žehlenia 😀

suzzika
12. apr 2009

ALELUJA radujte sa!!!!Odložte si kúsok radosti z dnešnej veľkej udalosti na každý deň roka,aby všetci videli, že Ježiš skutočne žije!!! Dievčatá moje!Nemám čas vás čítať, ale myslím na vás celé sviatky a chcem, aby ste vedeli, že som na vás nezabudla 😉 😵 😵

smejka
autor
13. apr 2009

ahojte 🙂
Aleluja chvalme Boha.... 😵 ...verim ze ste tento pozehnany cas prezili v radosti pokoji a v zdravi
ako sa mate? ja i ked som tu nebola tak som kazdu chvilku na vas myslela a velmi ste mi chybali 😔
co mate nove?
slubujem ze si vas za ten tyzden docitam....no caka ma tazke obdobie teraz....skusky a skusky 😝
inak ja som bola v praci iba na Velky piatok ....ostatne dni som mala volno....teraz som sama doma....moji sibaci su v akcii 😎
marione tak ako tehulkujes? budu to dvojicky?
tesim sa vas ostatne ked tu prikvitnete 😉

smejka
autor
13. apr 2009

inak s nasimi vysledkami stale nic...stojime na mieste 😝 ....a adopcia taktiez nic...som z toho smutna ale asi vsetko ma svoj cas 😔 ..zda sa mi ze uz som podnikla vsetko co sa da....uz si niekedy s tym telefonovanim a informovanim pripadam trapne 😲 ....takze v tomto ziadna zmena.....
no som rada ze sme teraz v takomto krasnom obdobi velkonocnom....lebo Nadej prisla k nam....cize i ked nase trapenia i krize sa nam zdaju pritazke niekedy stale je tu Niekto kto nam poda ruku 😔
violoncielka ako pokracujete s IVF?

smejka
autor
13. apr 2009

a v tomto tyzdni mi stale chodila po rozume myslienka UO...snazila som svoje vnutro prinutit zamyslat sa nad tym...no k nicomu som nedospela 😔 stasne sa vo mne vsetko bilo...tuzba argumenty presvedcenie...a vznikla z toho jedna velka machula..... 🤐

smejka
autor
13. apr 2009

a este dakujem vam vsetkym za modlitby...priania a obety 😔
mozno uz aj boli odsluzene tie omse za uzdravenie rodovych korenov Matuska...cize verim v dalsiu silu 😔
ja som na vas myslela zvlast na Bielu sobotu...az mi zimomriavky behali po tele 😔
ja verim ze kazda sa dockame naplnenia....ze Pan vyslisi nase volania a nenecha nase srdcia prazdne....

smejka
autor
13. apr 2009

a blahozem komi....danka pozdrav ju a povzbud..to cerstve mamicky potrebuju ako sol 🙂
margaritka s kristinkou su uz urcite zohrata dvojka...vsak krstna mama? 😕
lenka na teba zvlast myslim....lebo nase osudy su si trosku podobne 😔
teraz si poviete ze mi sisi ze tolko prispevkon naraz....no viete musim sa vam trosku vyzalovat....a nehladajte v nich smutok....ale Nadej 😵

riska
13. apr 2009

smejka, ahoj, no konečne si sa ozvala, už si nam tu poriadne chybala 🙂 čo si mala - konikovsky post?
tuším si nejako vela dumala 😀
ja sa tiež teším z toho, že tieto sviatky su hlavne o nadeji... že život zviťazil nas smrtou 😵 všetko chce svoj čas... a čas na radosť a tešenie sa 🙂 aj ked niekedy mame pocit, že to čakanie neskončí 😖
dufam, že si si oddýchla a užila si rodinku 😉 ja som doma ešte zajtra, ale už tak pracovne... musim pisať zaverečnu pracu... a tiež ma čakaju ešte nejake skušky a aby sme to všetko postihali, tak budeme aj my chodiť do školy aj v sobotu 😒to už budem ako ozajstný študent 😎
inak margi a kiki su uplne zohrata dvojka, dnes boli aj s tatinom u nas na navšteve 😉 je to proste zazrak 😵

janula.k
13. apr 2009

Ahojte krasky 🙂
Dufam, ze sta mali vsetky radostne a pokojne sviatky. Prosim, spomente si na mna zajtra, idem po mesiaci do prace a bude to tam velmi narocne a stresujuce... 🙄 😔
Riska, dostala som na teba odporucanie, ze si bola na genetike...kde ste boli a ako to tam prebiehalo, kolko sa cakalo na vysledky atd atd atd 🙂

margarita
13. apr 2009

smejka - to je blbe, ze vsetko nejako stoji u vas...ale snad sa to uz coskoro pohne, hlavne nech tie vysledky Matuskove su dobre, a mozno potom sa rozbehne aj ta adopcia - ako pisala autorita riska (moja stria 😀 )) niekedy je cakanie straaaaaasne unavne a nevidis svetlo na konci tunela...ale mozno je len tunel dlhy, lebo ak by na konci nebolo svetlo, tak to nie je tunel 😉

neviem, ci sme uplne zohrata dvojka, ale je to kazdym dnom lepsie a lepsie...a Kristinka je naozaj zazrak, ved je vymodlena, neee? 😀 😎 ale ako kvalitne 😉 vdaka vam 😎
😵

musim na tomto mieste verejne pochvalit risku, ze ma na deti uzasne dobry vplyv, Kristinka u nej v naruci spala ako anjelik dobru hodinku...takze marione, az budes mat tych 10 deti, neboooj, riska ich vsetky popestuje 😉

janulka - to bude dost blbe pre Teba zajtra v tej praci, no myslim, ze po tom vsetkom, co mas teraz za sebou, je praca uplna kravina 😒

suzzika - ahoooj 🙂 super, ze si ok, inak na Teba teraz casto myslim, mam na policke malinikovy caj a vzdy ked nan pozriem, spomeniem si,ze Ti mam 1.jula pripomenut, aby si ho zacala pit. 😀 Ale aj inak na Teba myslim, ako aj na ostatne - vzdy pri modlitbe.

riska
13. apr 2009

janulka, ip

riska
13. apr 2009

margi, vdaka za pochvalu, nasťastie kristinka je velmi dobre dieťa 🙂 ozajstny krst ohnom asi pride s marioninými dvojčatami 😀
janulka, aj ja držim v robote palce, nastastie bude týžden trocha kratší, aspon jedno pozitivum 😉

skorki
13. apr 2009

Ahojte babulky,

Tak po dlhej pauze som rada, ze Vas opat citam.
Prave sme sa vratili z Oravy. Strasne som sa tam tesila. V sobotu vecer sme boli s maminkou na obradoch. Boli krasne. Uzili sme si rodicov, deti, krasne pocasie.
V nedelu sa spustila akasi divna lavina - najprv dobehla sestra a priniesla velku igelitku detskych veci /cca na 3 rocne dietatko/, vraj nech si vyberiem, co z toho chcem...a vraj mi chysta vybavu po svojich detoch, v pivnici je vraj uz niekolko krabic plnych veci. Ja jej hovorim - na co mi to pripravuje, ved nikoho necakame, mozno ani nikoho mat nebudeme, tak nerozumiem, preco tie veci maju trcat roky v pivnici - mohla ich predsa posunut komukolvek inemu, kto deti ma. Na to vstala moja maminka, igelitku pekne zobrala a odisla ulozit medzi ostatne do pivnice, vraj ja tomu nerozumiem... Potom sa do nas pustil svokor - ze co a ako "rodinka", ci uz nieco planujeme. A kedy...a preco este nie...aha... a boli ste sa dat vysetrit? Obaja? No pre muza je to dost neprijemne vysetrenie.../no lebo pre zenu je to super prijemne.../ No, tak teraz sa len musite riadne snazit - cha, cha, cha..../no uzasne vtipne/
A potom to cele mala potrebu riesit moja maminka. Zacala zo siroka, ako by sme mali viac verit, viac sa v tejto veci spoliahat na Vyssiu moc a cele to odovzdat...v tom som sa postavila a povedala - nehnevaj sa, skutocne nemam potrebu to riesit, prosim Ta, skoncime tuto temu...Takze situaciu zhodnotili vsetci naokolo tak, ze som akasi rozkyvana a rozcitlivena.
Mam pocit ze tema "babatko" mi ide statocne na nervy. Normalne som sa rozpravala s mm, ze asi ani nepojdem teraz na tie hormony, co mi odporucal doki. Vsetci naokolo to potrebuju riesit a ja mam pocit, ze mam toho plne zuby a ze to uz proste riesit aspon na par mesiacov nechcem. Baby, prepacte, ze v tento radostny cas sa tu vylievam zo svojej depky...

nyya
13. apr 2009

babenky potrebujem poradit v jednej veci...po akej dlhej dobe je dobre si vyskusat tehu test aby si vdela ci si alebo niesi???prosim odpiste mi...dakujem moooc

riska
13. apr 2009

nyya, myslis, ked ti meška MS alebo po akej dobe?

riska
13. apr 2009

skorki, ahoooj, aj som na teba myslela, že si určite na orave 😀
to mi je luto, že si nakoniec mala takýto negativny zažitok ☹ ja som si tým na začiatku tiež prešla - otázkami, podpichovaniami a aj "odkladaním výbavičky"
myslim, že si dobre povedala, že sa s nimi o tom nechceš baviť... aj ked je to tvoja najbližšia rodina a isto to nemyslia zle, mali by to rešpektovať, že je to pre teba neprijemne 😖

nyya
13. apr 2009

nie ci si mozes vyskusat aj pred mrskou alebo je lepsie po mrske???lebo ja som bola vcera a aj dneska asi milion krat na zachode a par dni ma take smitorenie v brusku take ako keby ti tam mravceky behali...neviem mozno to neni priznak...???

riska
13. apr 2009

skorki, dufam, že ťa to velmi nerozladilo a nezdeptalo 😖 ešte mas chuť sa stretnut? 😉

riska
13. apr 2009

nyya, neviem určite, vyskusať možeš aj pred, ale môže to byť ešte skoro, zaleži od toho, kedy bola ovu.... myslim, že istejšie je počkať si aspon na ten den, kedy by si mala dostať 😉

janula.k
13. apr 2009

margi ahoj 🙂 no dufam, ze tvoj nazor bude zdielat aj moj dobry sefinko 😀
riska dakujem za ip aj drzanie palcakov 😉 😵
skorki a vasi nevedia, ze mate s tym problem? Ja som taketo pocity mala pred druhym tehu...v tom obdobi som chodila na folikumetriu kazdy treti den a tak strasne mi to liezlo uz na nervy, ze som sa na to vykaslala a ani som uz na dalsie meranie foliku neisla...a vtedy to prislo...Takze, ak mas pocit, ze to nechces riesit, tak to neries, nechaj to tak. Verim, ze tu igelitku budes o nejaky cas z pivnice vytahovat 😉
Nyya ja odporucam testovat az ked bude ms meskat tak dva tri dni 😉

skorki
13. apr 2009

Ahojte,

Janulka, aj ja budem na Teba mysliet. No po mesiaci to musi byt tazke, ale urcite to dobre dopadne.
Riska, jasne, ze sa mam chut stretnut. 😉 S Vami vzdy a za kazdych okolnosti. Daj vediet kedy a kde.