Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bubulka722
20. dec 2009

Ahojte bambulky!
Konečne som si našla chvílku aby som vám opísala mje najnovšie zistenie.
My sme na začiatku tohto nekonečného kolotoča mali 1. SPG o.k., ale bolo tam aj veľa leukocytov, tak nám doki predpísal antibiotiká. Mm ich dlho nebral kvôli silnej alergickej reakcii. Či sa zápal podarilo zničiť viac nikto neskontroloval. Skoro o rok sme išli na ďalší SPG a tam už bola dg. ťažká oligoasthenospermia a začal sa celý tento nekonečný kolotoč. Každému doktorovi som povedala (aj keď to mal v zdr. karte), že mal vysoký počet leukocytov a domahala som sa kultivácie ejakulátu. To mi každý urológ zamietol a boli sme dokopy za ten čas u siedmych urológov. Konečne som sa so svojou obvodnou doktorkou minulý týždeň dohodla, že mi dá papiere na kultiváciu. Mm urobil odber do sterilnej skúmavky od doktorky a zaniesol to do labáku. Vo štvrtok som si volala doktorke a tá mi povedala, že má prísť lebo kultivácia poukázala na zlatého stafylokoka. Dostal antibiotiká 1000mg denne na 10 dní, hneď dostal aj ďalšiu skúmavku a po dobratí treba ďalší odber. Doktorka povedala, že zápal prešiel do chronického štácia a liečba bude dlhodobá. Stále mi neišlo do hlavy prečo sa SPG stále zhoršuje, ale po prečítaní mnohých lekárskych štúdií na nete sa mi oči otvorili. Tento parazit v mnohých prípadoch spôsobuje neplodnosť. Tento problém riešime už 3 roky a až po tejto dobe som sa konečne na moje nalihanie dostala k inak úplne primitívnemu vyšetreniu. Neviem fakt o čo týmto našim doktorom ide?!

darla27
20. dec 2009

Ahojte 🙂
Taaaak a je po vikende, ale tesi ma pozitivna sprava ze este 2 dni a zacinaju pre mna Vianocne sviatky
a konecne budeme doma. 😵 Myslim na vsetky, prajem Vam krasny zaciatok pracovneho tydna.
Nebudem tu teraz zbytocne pisat aby som si zase nepisala sama zo sebou ako v poslednom case stale,
aj tak vsetky zrejme pozerate superstar. 😀

bubulka722
20. dec 2009

Tak superstar určite nie. Možno nejakú starú dobrú českú alebo slovenskú klasiku, ale toto NIE! Darli aj ja musím ísť ešte tieto dva dni do práce. Ale to už nejako vydržím. Tak sa strááášne teším na Vianoce, mám všetky darčeky kúpené, tak sa neviem dočkať, ako sa im všetci potešia. Myslím, že tento rok sa mi podarilo nakúpiť skvelé darčeky. Len keby sa aj to počasie nezhoršilo ako sa očakáva.
Prajem vám aby ste všetky povinnosti, či pracovné alebo súkromné zvládli ľavou zadnou a užili si krásne a pohodové Vianoce.

mimuska77
20. dec 2009

Cau janula.k tka sa teším určite sa pridám a ktoré modlitby sa modlíte?Zajtra na Teba budem silno myslieť a neboj všetko bude o.k. 🙂 🙂 🙂
A o tom spinkaní,chodievam spinkať skôr,ale teraz som v robote na nočnej tak trošičku ked mám čas zbehnem na net a prečítam si čo máte nové,inak už sa Ti to blíži za chvíľu budeš aj Ty maminka jak rybka 🙂

pozdravujem aj risku 🙂 a jasné aj rybku,ked si to s tým rybiatkom teda Emuškou zosúladí,určite sa znova pridá 😉

skorki
21. dec 2009

Dobre ranko, tak dnes mame PONDELOOOOK 😀 .
Ups, ako Vam zavidim, ze pracujete len do zajtra. Ja pracujem aj v stredu a hore na Oravu to potiahneme presne na Stedry den rano - presne ako minuly rok.
Vcera mi zhorel jeden plech medovnikov - len som si chcela ist do obyvacky pozriet vysledok superstar 😀 😖 😀 . /Tak mi treba/ Ale inak sa vcerajsie pecenie celkom vydarilo.
Babulka, to mi je luto...Naozaj je to strasna skoda, ze koli neochote lekarov sa takto trapite, pricom sa uz problem mohol davno riesit. Tak drzim palce, nech sa liecba ujme a zaberie.
Pozdravujem Vas vsetky - ja sa strasne tesim domov, len sa opat bojim, ako to ustojim - cez sviatky ako bonusovy darcek, pride ku mne aj teta z Ameriky...a ked si predstavim, ze obidve mamy budu do nas hovorit, ako by nas mohlo byt buduci rok viac...tak sa na to pripravujem, ale moja sebalutost je vzdy silnejsia. Snad ju aspon tieto sviatky trochu potlacim.
Tak zelam pekny a rychly piatok 😉

skorki
21. dec 2009

Ze pekna a rychly piatok...chcela som napisat pekny a rychly pondelok... 😀 😀 😀

violoncielka
21. dec 2009

Ahoj dievcataaa

ja som po rusnom vikende.....(vcera sme nestihli ani omsu 😒 - ale taky je udel muzikantov-pracovat,ked ini ludia odpocivaju)
V italy zazracne nasnezilo a dokonca velaaa snehu, aj minus 9 stupnov bolo, slnko- skratka taka zima aku mam rada.Skoda, ze sa to od dnes zacina topit 😒 . Fakt tu snezi raz za 10 rokov a minusove teploty maximalne -1 v noci 😀

No ale k dolezitejsim veciam:
Bubulka- tak aspon, ze mate nadej na preliecenie. aj ked clovek fakt uz nikomu nemoze doverovat 😠 ☹

Skorki 😢 ...ved sa nemame preco lutovat...dieta pride ked nastane jeho cas. A to si pis ze uz vie kedy 😉. Mozno tym, ze som uz dlhodoba snazilka som sa naucila odpovedat,ze my sme pripraveni kedykolvek prijat malicke...teraz cakame len na potvrdenie zhora. No a , ze si poplaces....nevadi. Mozno si konecne uvedomia, ze ti tym len ublizuju.... A ja som mojej mame vzdy vravela...ked uz som nevedela ako ukoncit "rozhovory"- ze ak chcu mat vnucata,tak nech sa za nas este viac modli. A raz ked uz som bola uplne zufala z tych otazok som im povedala, ze asi nikdy nebudeme mat deti, aj som si poplakala...mi povedala, ze nech nestracam nadej 😵 a uz ma nebombarduju muciacimi otazkami.
Je pravda, ze su dni ked stracam nadej, ale vo vnutri mi nieco stale naseptava, ze vytuzeny ciel je blizko 😵

Janulka myslim na Vas....a dodatocne vsetko naj k narodkam- krasny darcek si si pripravila 😵

kaki
21. dec 2009

Ahojte... Ja mám akčný víkend za sebou, len spoveď som nestihla ☹
Ale ja to ešte stihnem dnes alebo zajtra 😉

Myslím na Vás, na všetky.
Skorki presne viem, aké "príjemné" sú reči že na budúci rok Vás bude o jedného viac 😔
Dúfam že to zvládneš, lebo ja myslím že budete naozaj na budúce vianoce +1 alebo +2? 😵

Violončielka Ty si tak optimistická, že super 😵 A dosť sa mi páči Tvoj názor, že ono bábo príde, len musíme počkať na rozhodnutie z hora 🙂

Janulka... myslím na Teba aj celý víkend som myslela, že kto vie ako sa máš.... Tak nech už je to skoro 😵

Margi... myslím na Vašu rodinu... aby boli vianoce pokojné 🙂

Riska... Ty si taká pekárka? No supiš 😵
Aj my máme stromček, lebo ani my nie sme doma na sviatky (my cestujeme od jedných rodičov k druhým...)

Myslím aj na Vás ktoré som nespomenula, ale modlím sa za Vás. 🙂

riska
21. dec 2009

ahojte 😵

tak kým vy všetky pilne pracujete, ja si dnes idem dať predlžiť PN 😀 😝

bubulka, no teda 😕 ale je super, že si sa nevzdala a dosiahla si, že manžela vyšetrili....hlavne nech liečba zaberie 😉

darla, ked si nas budeš večer čitať, tak budeš mať pred sebou už iba jeden pracovný den 😀 😀 a ja superstar tiež nemusim, pesničky by som si aj pozrela, ale vadi mi to cele okolo a najma neskutočne pišťanie a vreštanie teenagerov 😖

mimuska, vdaka za pozdrav, modlime sa po jednom desiatku a modlitbu vlastnými slovami za všetky VS, VT a VM 🙂

skorki, držim palce, možno sa to tento rok zaobide bez rečí... no ale čo s vami, ked nabuduce vianoce už určite budete 3? 😵

violka, ty si koncertovala? 😉

kaki, o všetko si cez vikend stihla, nech sa inšpirujeme 😵

kaki
21. dec 2009

No ak chceťe vedieť moj víkendový program 😀
Piatok som navarila večeru, spravila stromček, povešala posledné ozdoby a povysávala celý byt a vygruntovala kupelku a WC, spratala všetky krabice z ozdôb do pivnice.
V sobotu ráno som išla gratuľovať mojej mamine a boli sme spolu v obchodoch, asistovala som pri pečení medovníkov a pizze, potom som išla k nafarbiť vlasy svokre, potom som pobalila 80% darčekov. A neďeľa doobedu sv. omša, obed a po obede sme boli u kamošky v novom byte nabrať inšpirácie na zariadenie nášho "hniezdoćka lásky" 😀.

Tak myslím že dosť 🙂 😵 Unavená som jak blázon...

Mimoriadne sa teším na Vianoce. Strašne dobrý pocit mám z nich... Nikto a nič mi ten pocit nezoberie... 😀 😵
Aj keď to asi nebudú práve naoptimistickejšie Vianoce 😔

kaki
21. dec 2009

Chceťe 😀 chcete... 😀

suzzika
21. dec 2009

Ahojte,
píšem teraz lebo neviem, či sa tu ešte dostanem. Chcem vám všetkým zo srdca popriať požehnané Vianoce. A keďže cez Betlehemske dieťa k nám prišiel sám Boh, želám vám,aby ste ho všetky počas týchto sviatkov aj stretli... A aby vám nadelil tie najkrajšie darčeky podľa vaších túžob a potrieb...Mám vás všetky rada a sama pre seba si prajem, aby som mala v novom roku viac času /aj/na vás 🙂

muska30
21. dec 2009

ahojte kocky,
je mi smutno 😢 vcera som bola na vianocnej spovedi a manzel so mnou nesiel 😔 nepovazuje to za dolezite a ze ja ho nutim, aby chodil do kostola 😖

a stromcek mame uz aj my, deti sa velmi tesili, dali sme tam len nerozbitne ozdoby, lebo pri malej sa to inac ani neda, uz bol dvakrat spadnuty 😀 raz to bolo neumyselne a druhykrat docahovala salonku 😀

kaki,
Ty si sikovnica nasa 😵

riska,
ako sa dari babu a co vysledky z afp?

darla, skorki, margi, violka 😵 😵 😵

muska30
21. dec 2009

suzzika,
ja ja prajem celej Tvojej rodinke pozehnane sviatky 😵

lenkove
21. dec 2009

dobre ranko
ja sa balim a hnevam na seba 😠 nemozem najst jedno instalacne CD za program, ktory si platim s viazanostou este rok ☹ nedavno mi museli vymenit hard disk a teda odisiel aj software na nom.. a to cd zmizlo 😠 😠 ja koza...
ale aspon ma dnesne zamyslenie potesilo.. 😵 ja tiez neviem, ci sa mi podari prist na internet medzivianocne a vianocne, tak vam vsetkym zelam pozehnane sviatky 😵 😵

a teraz to zamyslenie:
Lukáš 1, 39 - 45

"Požehnaná si medzi ženami" (Lk 1, 42).Požehnaná si, Mária, lebo si
uverila, že Boh je hoden dôvery. Ty si vedela, že Boh je verný. Ty si uverila v
Jediného, ktorého dobrota a milosrdenstvo nikdy nezlyhajú. Prijala si jeho lásku
k nám, ktorá prekypuje láskavosťou, súcitom a túžbou pomôcť nám. A ona každý deň
nanovo rastie, oplýva hojnosťou a prekvitá! Čakala si teda na Otca a verila si,
že môžeš dôverovať všetkým jeho plánom, ktoré má s tvojím životom. A pretože si
uverila celkom a úplne, si požehnaná medzi všetkými ženami.Požehnaná si, Mária,
lebo si uverila, že Božie slovo je pravdivé a jeho prísľuby sú isté. Uverila
si, že Božími zámermi nič neotrasie, že trvajú naveky. Dôverovala si Bohu, že
pozná naše srdce, ktoré túži hľadieť len na neho a ktoré vkladá svoju nádej v
jeho spoľahlivú lásku. Práve toto znamená uveriť, že jeho slovo je pravdivé:
bezpečne spočívať v jeho láske - ako si to urobila ty, Mária. A pretože si
uverila tak úplne, si požehnaná medzi všetkými ženami.Požehnaná si, Mária, lebo
si uverila, že Boh je väčší než akýkoľvek strach a starosť. Ty si uverila, že on
je svetlom, ktoré zaháňa temnotu, v ktorej sídli strach. On je tou vysokou
vežou, z ktorej môžeme bezpečne hľadieť na svet chránení pred samotou, úzkosťou
a obavou. Mária, ty si uverila, že Boh môže vykonať oveľa viac, než si dokážeme
predstaviť, oveľa viac, než o čo sa odvážime prosiť! S dôverou v jeho silu a
moc a v hojnosť jeho lásky si mu povedala áno. A pretože si sa v takej pokore
podriadila, si požehnaná medzi všetkými ženami.Požehnaná si, Mária, lebo si
uverila, čo ti povedal Pán. Postavila si svoj život na jedinom pravom Bohu, na
jeho prísľuboch, na jeho moci uskutočniť svoje plány a na jeho láske a ochrane.
Nechala si žiariť vo svojom srdci jeho svetlo. Uverila si aj svojím konaním, keď
si prijala Ducha Svätého a nosila si milovaného Božieho Syna. A pretože si s
takou dôverou otvorila Pánovi svoje srdce - aj telo -, si požehnaná medzi
všetkými ženami.

Svätá Mária, Matka Božia, pros za mňa! Pomôž mi dôverovať, že Boh je verný,
spoľahlivý a že ma miluje. Nauč ma pridŕžať sa pevne pravdy jeho slov, bezpečne
spočívať v jeho láske, a postaviť svoj život na jeho moci a dobrote.

kaki
21. dec 2009

Muska... netráp sa nad tým či manžel ide, alebo neide na spoveď.
Ani môj nepôide na spoveď 😔

Chlapi to jednoducho s vierou prežívajú inak ako ženy... 😲
My sa nemôžeme trápiť, ani smútiť pre to že neidú manželia na spoveď.

Ja si hovorím, že my možeme pracovať na našom vzťahu s Bohom.
Ak bude zo mňa vyžarovať pokoj, môj manžel bude pátrať po tom - že Prečo?
Aj keď je to náročné, ale Boh mi vybral mojho manžela... Takže on mi ukáže prečo je to tak... A možno sa to raz zmení.... 😅 😉 🙂

riska
21. dec 2009

lenka, krasne zamyslenie 😵 presne to som potrebovala 😔 🙂

rybka13
21. dec 2009

ahojte, dnes sa pokusim natiahnut fotky do pocitaca 😉 a skusim napisat este do vianoc moje 'porodne zazitky'

a chcem poprosit margi alebo kaki alebo nejaku dobru dusu, aby mi zhrnula co je nove za posledne 2 tyzdne, lebo ani silnou silou vole sa mi Vas nepodarilo docitat 😔
myslim na Vas vsetky

lenkove
21. dec 2009

nasiel sa!!!! 😵 😵 😵 😵 sv. Antona som prosila 😀 😵 uz je aj nainstalovane.. 😵 bolo este medzi nevybalenymi vecami este z BA.. a ked si predstavim, ze sa opat budem stahovat 😝

minule ani mm nebol so mnou na spoved, ale inak chodieva.. Ale pocituje to inak ako ja, nie ako stretnutie s milostou Pana, ale ako trest 😕 inak si neviem vysvetlit, preco sa musi vzdy tak "motivovat"... ale inak sa na neho staci prisnejsie pozriet 😠 😠 a ide 😀 (to ma byt vtip 😀 😀) dakujem jeho rodicom, ze mu dali taku silnu vieru 😔

bettynka222
21. dec 2009

ahojteeeeee 🙂

lenusik ty strikujes? aj ja som si povedala,z e sa to naucim ked som teraz na rizikovom 😀

margi super motto a vidim, ze kiki uz ma 9 mesiacov 🙂 inak margi s tym vositnaorm to bol vtip 😀 j aby som urcite tiez do ziadnej TV sou nesla 😝 😀 dufam ze tatinovi je uz lepsie, lebo to vsetko co s nim tam robia 😔

smejusik jeeeeeej, tak uz je dobojovane? tesim sa ze budete styria a veim tomu 😵

carmenusik, jeeeej predvianocna chata. pekne sa zabavte 🙂

rybiatko drzte sa. som na vas hrda ako pekne papkate. dufam, ze navstevy si uz stopla a ze ti vari mamina, aby si nam moc neschudla.

riska mozno tvoj akamoska dopadne ako ja. krvacala osm tri tyzdne - a krv je horsia ako spinenie 😉 inak zajtra idem tomu cunderlikovi...sa troku bojim o babo. ked ho necitim, tak neviem ako mu je. a navyse mame hrozne vysoko okna a musim sa strasne nacahovat ked ich chcem otvorit. a potom mame este v obyuvacke velke okno, ale tam zas musim strasne trhnut, aby sa vobec otvorilo alebo zavrelo.....a vsetci ma strasia s tym nacahovanim, ze to je zle.....preco to je zle? tak uz to nebudem robit 😒

janulceeeek vsetko najlepsie k narodkam. a ocakavame tvoje infosky z poradne. ja pojdem dnes tiez do nemocky - kuknut baby co tam este ostali a aj zostnau cele vianoce ☹

bubulka usper ze sa prislo na problem a z eje riesitelny 😵 ale ti lekari 😠 pocuj, ale ked to ma on, mozno aj ty? 😕 nech vysetria aj teba

skorki, kaki, muska, mimuska, suzzicek, darlusik a vsetkyyyyyy 😵

bubulka722
21. dec 2009

Betty, ja som mala poslednú kultiváciu v poriadku. Robili mi ju koncom nov. kvôli LSK. Zajtra idem na gyndu s lekárskou správou z laparky, tak s ním určite hodím reč. Inak tieto problémy a opakované zápaly som mávala aj ja. Kultivácie boli stále zlé, stále stafylokokus aureus a enterokokus. Dúfam, že sme na príčinu neprišli neskoro a bude sa s tým dať niečo robiť. My sme mali veľa leukocytov v SPG ešte v apríli 2007, ale preliečené to úspešne určite nebolo. SPG sa nám postupne stále zhoršoval. Na začiatku 40mil/ml, o rok 12mil/ml a potom 5mil, 3 mil a teraz len úbohý 1 mil/ml.

Bambulky tak sa už teškám na Vianoce. Kaki, tak ty toho stíhaš! Už máš aj stromček a pobalené darčeky? Tak to by som si aj ja mala pohnúť.

Betty držkaj sa a dávaj si na babuško pozor! Ešte chodíš k p. Kopáčovej? Ako často tam musíš chodiť?

smejka
autor
21. dec 2009

lenka krasne zamyslenie 🙂 ...stastlivy navrat na rodnu hrud a podaj spravy o ado 🙂
suzzika tebe i celej rodike zelame vela lasky pokoja aby to male Dietatko preniklo vase srdcia 😔
pozdravujem kaki sikulku....risku bettynku tehulky a ostatne dievcata 🙂
margaritka ako sa citi otec?pozdrav ho 🙂

janula.k
21. dec 2009

ahojte, som tu ozaj len na skok 🙂 teraz som prisla z poradne, dnes to bola katastrofa to cakanie..od pol 12 do 15tej. 😒 A...mam naplanovany cs na 29. alebo 30.teho, ak neporodim normalne. Doktorka hovori, ze to vyzera, ze neporodim, pekne vsetko drzi..ale uvidime. A uz som aj zmierena s cs. Takze tak. Idem sa najest, vecer vas docitam. A dakujem, ze ste na mna mysleli 😵

riska
21. dec 2009

janulka, drzime palce, aby to bolo pred 29. a pekne prirodzene 😉

margarita
21. dec 2009

ja dnes len kratko,

otcovi je uz lepsie, sice stale je na tej jiske, ale aspon ze uz nema teplotu. pustia ho az bude mobilny, co moze byt tak na silvestra, kedze od 9.dec. len lezi a sam sa ani z boka na bok nevladze otocit 😢

dnes som bola na vianocnom posedeni v mojej robote, kiki bola za hviezdu a bola si toho dobre vedoma, potvorka 😀 len som musela asertivne vyhovarat starsim kolegyniam, aby jej necpali za mojim chrbtom do pusy kolaciky a chlebiky s natierkou... 😎

drzte sa vsetky, myslim na vas 😵

bettynka222
21. dec 2009

bubulka neboj neprisli ste na to neskoro 😉 len nechapem, to tvojho gyn, nenapadlo, ze ked ty mas pozitivny nalez, ze ho bude mat aj muz?
k pani anke uz nechodim, podviazala mi maternicu,a le potom som skoncila na tri tyzdne v nemocnici a tam som obvazovat nemozhla, tak uz som tam ani nesla. ajtak som na rizikovom a tazko by ma mm pustil na cesty do vrboveho...

smejuska ahooooj 🙂

janulcek mohlo by to byt 28.12, vtedy mam poradnu ja, tak by som ta v duchu povzbudzovala 😀

margi aj my myslime na vas, hlavne na tatina, nech je cim skor plny sily 😉

bubulka722
21. dec 2009

Bettynka koľký tt už si? Hádam už pomaly a isto máš prvý trimester za sebou, nie?
Mne sa tie kultivácie so stafylokokom opakovali 3 krát. Ja som mala antibiotiká a mm len nejakú masť. Inak naozaj si myslíš, že za tie 3 roky tam ten parazit nestihol narobiť nenapraviteľné škody? 😖 Bodaj by to tak bolo a SPG by sa zlepšil, modlím sa aby to bolo po preliečení o.k. a ak by sa mi podarilo otehotnieť prirodzene, bola by som najšťastnejší človek na zemi. Máme už schválenú žiadosť na IVF, ale nemám z toho dobrý pocit a chcem veriť, že mám aj inú možnosť.

darla27
21. dec 2009

Ahojcek Betty , tak ty uz sviatkujes doma co? - ked si na rozikovom. Ako sa citis? Uz nespinis?

janula.k
21. dec 2009

bettynka ahoj, mne je to uz jedno kedy to bude, len uz nech mame malinkeho pri sebe..uz tak velmi po tom tuzim 😵 A tebe drzim palce zajtra u Cundrlika. Dufam, ze to hravo najdete..my sme tam dost bludili.. 😅 A jasne, ze sa za nicim nenatahuj! okna nech otvara mm 😠
muska, s tou spovedou a mm je to tak isto aj u nas..moj mm nechodi ani do kostola.. 😔
violka, kedy zacinate snazilkovat? 😵
suzika krasne sviatky aj vam 😵
inak mne vobec nepripada, ze o par dni su to vianoce...tento rok to vsetko ide uplne mimo mna...
mimuska, skorki, kaki, lenuska,babulka, riska, smejka, darla 😵 😵 😵 😵 😵 😵
margi, zelam otcovi skore uzdravenie 😔

bettynka222
21. dec 2009

bubulka no mam ho za sbeou...ale ajtak som z toho vsetko este doooost zmatena 😕
no ja veriiiiiiim ze to tam nenarobilo vela skody. ved s ahovori ze nebezpecne su chlapydie, o stafylokokoch som nepocula. si zober, ze moj mm mal v detstve mumps a kratko po potratoch ovcie kiahne - oboje sposobuje vraj neplodnost. a otehotneli sme hned prvy mesiac 😀

darlusik no ja som ani nespinila, ja osm rovno krvacala 😝 no co ja viem ci sviatkujem...ja ani neviem ze sa nieoc deje....som totalne odrezana od sveta. este dva dni dozadu som totiz cele dni dni prespala, takze nebola moc sanca dostat sa von. cez vianoce budem este trosku mimo a potom uz obcas niekam asi vybehnem. zatial chodim len na tie prechadzky. ale zas treba dodrziavat tie vychadzky od socialky, takz ena nejake vylety sa urcite nedostanem. a ty sa mas ako?