Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
21. jan 2010

asi si ma chce uzmierit po tych nevdacnostiach dnesnych 😀 tak necha maminku si oddychnut 😝

bettynka222
21. jan 2010

ahojteee 🙂

smejusik uz sa nám vylieč!!!!! inak krásne meno matusko 🙂 ja som nad ním rozmyslala, aby som jeho meno trosku odlisila od mm, ale on chce menovca 😀

suzzi no zaujíma má to s tými súrodencami, lebo svagrina má druhé dieťa a je to trosku zlozite 😝

rybkaaaa, neziarli 😀

rybka13
21. jan 2010

betty, Tebe sa to povie, nakoniec mi prespala znova iba 20 minut a manzelovi odkedy prisiel uz spi 2 hodiny 😖 🙂

riska
21. jan 2010

rybka, nestresuj! 🙂

smejka
autor
21. jan 2010

riska no koneeeeecneee 😅 ...Martinka uz sa pekne ukazuje 😉 ...co to je znacka kocika? 😕

smejka
autor
21. jan 2010

rybka u nas to bolo podobne so zaspavanim...vzdala som to a bola to iba mm parketa 😉 ..takze asi to muzi lepsie vedia 🙂

riska
21. jan 2010

smejka, bexa.... jeden z najlacnejšich, aký som vôbec našla 😖 ale pači sa nam, tak teraz študujem, čo na neho hovoria ostatne maminy

smejka
autor
21. jan 2010

riska studuj....aj ja som svojho casu ☹ ....ale ak ti mozem poradit tak si vsimaj celkovu vahu kocika....lebo niektore su neskutocne tazke a potom i nespratne do auta 😒 ....ale kazdopadne ti v dobrom zavidim toto "smirovanie" po kociaroch 😉

riska
21. jan 2010

smejusik, neboj, ešte pride tvoj čas.... ja tomu velmi verim 😵 a aspon mas dopredu naštudovane 😉
no ved ja iba začinam, ani som netušila, že to bude taka fuška vybrať kočik

smejka
autor
21. jan 2010

my s mm ked ideme v hypermarkete a oproti nam nejake kociky tak sa predbiehame kto prvy z dialky trafi znacku 😀 ...no trafeni 😉

riska
21. jan 2010

jej, fakt? tak to už musite mať paradny prehlad 😀 ved je to mile 😵

inak carm, za mna maju v robote nahradu na zastupovanie, takže pohoda 😉 ale straaašne dobre mi je doma prave teraz 😝

akzuzs
21. jan 2010

Ahojte, Riska mrkala som na nete ten bexa kočík, je fakt pekný a dobrý výber 🙂

lucetta
21. jan 2010

cafte hviezdy
jej riska ma foteckyyyyyyyyyyyyyyy 😉 teda, ake pekne brusko 😉
joj a budem aj ja mat niekedy take? no akoze aj ja mam take ked vypucim brucho, lenze nie je tehotenske... 😉
ja som sa vam dala na fitnes, zaplatila som si takeho nabuchaneho chlapika v jednom fitku , spravil mi plan na cvicenie aj jedenie, no poviem vam som hotova.moja kondicka je na bode "O", ale hovorim si , ze na moje pco musim chudnut a odlahcit vajecniky🙂 a aj chcem byt krasna 😉 pardon-este krajsia 😎 😀 a dufam, ze aj budem coskoro riesit vyber kocika

suzi, vy ste uz velikí , akurat som minule rozmyslala, ze kde mate fotecky

pozdravujem vsetky a mocne vas objimam
p.s ako to vyzera so stretkom?

azalka22
21. jan 2010

no riska, pekne sa nam zagulatujes. tesime sa s tebou a prajeme vela dobrych dni a ludi okolo seba [dnes som opat skemrala aj pre VT 😉 ]
prajem krasnu dobru mrazivu nocku, nech nam sniezik vydrzi [juj, ako mam rada tuto krasu, Pan je uzasny]

akzuzs
21. jan 2010

Jéj Riska, ani som si nevšimla, že tam sú fotky 😅
Luci, neboj aj Tebe Boh požehná také a bude len Tvoje a aby si po tom fitnesku nebolá až príliš fit a potom budú aj dvojičky za tie stratené roky 🙂
Azalka, aj ja som milovala zimu a boal som z nej šťastná, ale od kedy máme dieťa čakám kedy zmizne , hlavne to obliekanie 😠

rybka13
21. jan 2010

jeej riska ma fotecky 🙂
Ten kocik je zlaty, taky moderny design 😉 neva, ze je lacny, hlavne aby bol lahky ako hovori smejka.. aby si ho vladala sama vykladat do noveho fara 😀
Takze Tvoje dievcatko je risiatko a moja emka bola rybiatko.. 🙂 rybiatko a risiatko budu kamosky 🙂 aj margitiatko 🙂 a neskor aj lucettiatko, skorkatko a kakatko 😀
A s ostatnymi aspon virtualne 😀 😝

rybka13
21. jan 2010

akzuzs, ked majko vyrastie troska, zasa zacnes mat rada zimu 😀
lucett, som si ista, ze budes mat take brusino aj ty raz... to je super ze cvicis, budes v kondicke, a neboj aj keby si neviem ako neschudla, ak Pan Boh chce, bude mimi aj s PCO a kilkami navyse 😉 som zivy priklad..

rybka13
21. jan 2010

kde je kaki a darla a elizka? 😒

rybka13
21. jan 2010

darla, kde si? je tvoj cas teraz 🙂
No uz som tu sama, tak by som mala ist sa vyspat, kym dieta spi 😅
skorki ako v robote?

rybka13
21. jan 2010

aha, tak dieta je uz vyspane 😠 no nic, zacina nocna sichta 😅

akzuzs
22. jan 2010

Evanjelium:
Evanjelium podľa Marka - Mk 3,13–19
13Potom vystúpil na vrch, povolal k sebe tých, ktorých sám chcel, a oni prišli k nemu. 14Vtedy ustanovil Dvanástich, aby boli s ním a aby ich posielal kázať 15s mocou vyháňať zlých duchov: 16Šimona, ktorému dal meno Peter, 17Jakuba Zebedejovho a Jakubovho brata Jána, im dal meno Boanerges, čo znamená Synovia hromu, 18ďalej Ondreja, Filipa, Bartolomeja, Matúša, Tomáša, Jakuba Alfejovho, Tadeáša, Šimona Kananejského 19a Judáša Iškariotského, ktorý ho potom zradil.

akzuzs
22. jan 2010

rybycka, chudiatko naše 😵 Skús cez deň hodne piť medovky, aby Ti vošla do mlieka a aby mala spinkala.Ja som to tiež tak robila. No ale to moje dieťa od tretieho mes až po dnes spáva celú noc iba keď je chorý. 😅 Sesterka mávala buntoša a keď si s ním nemohla dať rady zjedla celý makovník a po niekoľkých hod. to vošlo do mlikea a malý jej spal celú noc 😀

akzuzs
22. jan 2010

Inak VEĽKÁ RADA ktorú som dostala ešte keď bol malý v porodnici a je pre mňa k nezaplateniu a určite sa podľa nej budem riadiť pri druhom :
Aby si dieťa neprehodilo noc s dňom tak dávať dieťa cez deň spávať do obývačky, kuchyne, hoci kde len nie do postieľky. Nech cez deň spáva vždy pri svetle aby vedelo že je denný spánok, NIKDY nie pri zatiahnutých žaluzkách. Cez deň nech spi pri rádiu, hlasu TV, alebo pri neakom jemnom hluku.Večer po kúpaní, keď by už malo mať nočný kľud nemaznať sa s ním, nehovoriť len sa naňho pozerať, jemne usmievať ale msčať a v celom byte ticho a pri spaní tma. A večer by malo spinkávať vždy a iba som v postieľke. Samozrejme pri mamine v spálni alebo v detskej izbe. Najmä večer je to dosť ťažké sa ovládať a nepodľahnúť pokušeniu dieťatko vystískať, ale po neakom čase si nato nielen deťa zvykne ale aj samotná matka. No výsledok bol pri mojom dieťati 100%. Nemám s ním problém. Ešte jednu radu a tú pozná každá matka, ale máloktorá ju dodržiava. Nebrať dieťa na ruky aj keď plače. Je to tiež ťažke, ale mne v tedy pomohlo umývať riad, lebo som to tak nepočula. Majko nikdy nebol čičikaný a to je pre mňa strašne dobré, lebo máme s mužom problémy s chrbticou.
Túto radu som dostala od ségry a ona ju dostala od mamy a mama od babičky a v našej rodine nikdy nebol problém s prehodeným režimom alebo nosením detí na rukách 😉

maria1610
22. jan 2010

jééééééééééééj Riska, ako Ti to tehu velmi pristane 😵
Lucetta cvicenie fakt odporucam, ked nie na ine, tak na psychicke uvolnenie - sama chodim cvicit aerobic 2x do tyzdna uz viac ako rok a tu hodinku a pol mam dvakrat do tyzdna fakt len pre seba, dobijem baterky - a odrazilo sa to aj na mojej vahe, vazim tolko, kolko v 8. triede na zakladnej skole 🙂

riska
22. jan 2010

dakujem za komplimenty 😵

lucet, no počuvaj, ty si tento rok vzala teda útokom, parada 🙂 a to ťa tvoj mm pusti samu cvičiť s nejakým nabuchancom? 😀 😀

azalka, proste a dostanete, klopte a otvoria vam 🙂 mna to vždy vedelo dost upokojiť

rybka, som sa dobre pobavila na tých tvojich zdrobneninách - že kakatko 😀 😀 😀 inak kaki je chora, dost silno ju to draplo, tak počkame, kym sa ozve, že je fit a potom niečo zorganizujeme 😉
a s tým kočikom som to myslela tak, že dúfam, že tej cene bude zodpovedať aka-taka kvalita 😉

akzuzs, super rady, dufam, že to budem schopna realizovať, najma s tým nosenim na rukách 😎

maria, čo? ako v 8. triede ZŠ? 😕 ved to musiš mať tak 40kg, a aj to lyžiarky na nohách 😉 niečo ako naša margi 😉

janula.k
22. jan 2010

ahojte 🙂
Riska aka bruskata kočena 😉
Akzus ty nasa mamina dakujeme za rady..to s tym spinkanim robim presne naopak 😀 😠 Aj teraz malinky bubinka na nasej velkej posteli v spalni, ma zatiahnute zavesy, lebo nam tam svieti slnko a je tu tichucko... 😅
A v noci spi so mnou na posteli, lebo sa mi nechce stale k nemu vstavat k postielke..a ked place, tak ho mm hned berie na ruky a uspava tak...Takze sme uplne pohoreli 😀
Inak vcera sa asi nas krasavec chcel dostat do Guinessovej knihy rekordov..lebo nespal od pol tretej v noci do jednej poobede...to je co? 😒 ja som uz bola uplne k.o. Potom sme isli k ortopedovi a tam spinkal cely cas v cakarni a potom az do pol 8 doma..Inak nozicky mame v poriadku zatial, nemusime balit nasiroko 😕

janula.k
22. jan 2010

jaj a este mame celu noc zapnutu lapičku pri postielke... 😠 😅

janula.k
22. jan 2010

Riska pekny kocik 😉 my mame podobny, tiez su tam take kruhy 🙂

akzuzs
22. jan 2010

Jani nič si z toho nerob 😉 No ale ten pokus do tej knihy rekordov by nebol zlý, za to by Ti cvakli asi aj neaké € teda malému 😀 Tak skúšajte Inak je dobre že nožičky máte OK a baľ dalej 😉

KDE STE????

rybka13
22. jan 2010

akzuzs, teda, ty si studnica dobrych rad a skusenosti 😉 Tu medovku pijem uz par dni, mala dnes spinkala dost, ale je to take, ze spi kratucko, pol hodku spi, resp. driemka, potom kazdu hodinu papa a medzitym je hore trocha, mam pocit, ze by to malo byt inak, ze by mala jest menej casto a viac a aj pospat dlhsie.. 😔
To som prave citala vcera v knizke, ze dieta by nemalo spinkat cez den v postielke 😉 aj ked emke je to asi jedno, zobudi sa aj tam o chvilku 😠 ale nechavam ju aj v obyvacke pri telke, ale to mam pocit, ze podvedome jej to vadi..
To s tym cicikanim, to akoze pred spanim vecer ju nemame nosit? Lebo viem ze aj margi kristinku nenosila moc na rukach, ale ked ju necham lezkat, tak dost place a ja som prave pocula, ze malinke babatko treba pomojkat vela.. ale fakt je, ze sa bojim, ze si zvykne ze ju mam na rukach 😨
Ale teraz ju mame casto v tom hojdacom kresielku, to ma uplne zachranuje, kebyze lezka, tak by revala a tu pekne presedi v pololehu vacsinu z dna.