Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
5. aug 2009

Ahojte diovcence

Mala Kiki je uzasna a zacina sa podobat na velku Margi 😵 ...
K tym bylinkam....ved je to uzasne ak nieco z prirody nam moze pomoct, mna vzdy fascinovalo aj orientalne liecenie, akunpunktura,uprava stravy atd a vobec su mi sympaticki aj budhisti, indiani, aj maori....To neznamena, ze nie som a nezostanem verna mojmu vierovyznaniu...Len si myslim, ze je vela ciest a takisto aj v lieceni..urcite bylinky nevyliecia zavazne diagnozy, ale mozu velmi pomoct. Teda ja tomu verim a mam aj skusenost, dokonca mam pozitivne skusenosti s homeopatiou (aj ked som si citala horozostrasne veci)...Ono je to asi tak, ze ked tomu nedoverujete, tak urcite to ani neskusajte...Skratka ste ostrazitejsie....
Betty a to mas fajn, ze takto vnimas okolity svet a vidis vludoch Bozich poslov.....Ja som napriklad taka slepa a hlucha, ze sa musim najskor vzdy popalit, alebo spravit chybu (ale to vo vsetkom) aby som sa stala ostrazitejsou ...
A stym soferovanim, no Leni ja si vzdy davam zavazok, ze to nepoviem manzelovi, ale ako nahle ho zbadam ani sa s nim nezvitam a uz mu to sypem z rukava.... 😀 Som skratka taky ukecany typ a obdivujem Margi, ze nam vydrzala nepovedat dlho o tehotenstve....ja by som vam o nom povedala hned na druhy den... Ale je pravda, ze niekedy je lepsie si uchovat tajomstvo,lebo akonahle sa on s niekym podelim,akoby som nieco z neho stracala... 😒
Smejka pekny porod

lenkove
5. aug 2009

Ahojte
tak ja mam dnes den... nemam nakupene, tak som si nemohla dat moje ranajky {jogurt vlocky} zabudla som si vybrat chlebik z mrazaku, tak som musela jest tyzdnove obschnute vlockove kolaciky, mliecko mi skyslo a ja som si ho poriadne dala v kave.. no br.. a este aj manzel pride az v nedelu..a a ja ze uz v piatok 😔
a tym povedanim, Violka, presne aj ja vsetko vzdy vytaram, mm uz aj o obrubniku vie, ja nepoviem len to na co zabudnem 😉 a to s tym, ze niekedy je dobre nechat si veci pre seba som zistila aj ja.. Nie preto, ze ked sa podelim,tak sa z neho nieco straca, ale zacne sa kazit 😉 Mam na to svoju teoriu 😉

ktovie co je s nasou Suzikou... a Karolinkou 🙂

margarita
5. aug 2009

vcielka - myslim, ze aj ja som skor ukecany typ 😀 dooooost ukecany typ, ako mm vravi "rapotacka". A s tym zamlcovanim tehu ma neobdivuj, lebo aj Ty by si tajila, keby si bola na mojom mieste a v tom mojom vtedajsom psychickom rozpolozeni, nexela som jeden den sa pochvalit a druhy zacat krvacat (ako sa mi to stalo 2x predtym). Takze len o tomto to je, vies? 🙂

Citam s velkym zaujatim, co si ktora na seba na noc budete gebrit 😀 darla, Ty si to velmi praktisch vymyslela, klobuk dolu. Ja by som sa nalozila do vinka aj bez odporucania tety bylinkarky 😀 niezeby som bola noťaska, len jediny alkohol, co mi chuti, je cervene 🙂

No a nech to tu zase ma nejaku uroven duchovnejsiu, tak davam link na perfektnu poviedku o Psovi, ktery odmital zemrit z vira.cz. Upozornila ma na nu krtecko (obcas sa tu mihne),tak v jej mene vam odporucam najma ten pozitivny zaver - ale treba to citat cele 😉
http://www.vira.cz/index1.php?sel_id=261

🙂

violoncielka
5. aug 2009

Leni a uz si urobila tu marcipanovu tortu? mnam ....jaj dala by som si,,,,na moje sklamanie sa musim stranit takychto veci, lebo 10 dni nemozem sportovat ☹ , vcera mi zubar vytrhol zub a zakazal mi sportovat.... Ale ved ja uz ho necitim....no asi to skratim na nejakych 6 dni....ved cela moja namaha vyjde nazmar 😒 ....

Suzika a kajka podla mna oddychuju a priberaju 🙂

lenkove
5. aug 2009

Inak, co som zabudla k mojmu mailu napisat, ze mam napriek vsetkemu dobru naladu 😉

Inak, dievcata, ozaj, ak by ste mali niekedy cas, pomodlite sa za Silvinku a jej mamicku Andrejku tuto poboznost.. Mamicka Andrejka o nu prosi, ze im pomaha sv. Pio pomaha v bolesti.. Aby im ulavil od bolesti,obom.. Magi o nich pise do ich temy, je to velmi smutne,ked deticky trpia.. a ich maminky s nimi 😔
http://www.modlitba.sk/htm/poboznosti/litianie/...

a potom vas poprosim aj za moju svagrinku Janku,ktoru dnes maju "zasivat" neviem ako je to odborne.. bude opat v nemocnici asi dva/tri tyzdne.. teraz bola u nich jej sestra, kym mohla byt svagrinka doma, tak si moja mamka oddychla, lebo je toho na nu dost.. praca, dve domacnosti a mala k tomu.. velmi vas prosime modlitbu.. Dakujem...

violoncielka
5. aug 2009

Margi ja som tam nenasla pozitivny zaver 😢 😕 ......Ja som si ale vzdy myslela, ze sa Sara nikdy neuspokojila s tym , ze nema deti a stale dufala....
Ale asi fakt s Bozou volou nic neurobime..skratka ak je nam sudene nemat dati mozem sa ja rozstvrtit. Naozaj sa neoplati snivat a predstavovat si a ocakavat nieco co mozno ani nepride... Ved to poznam s vlastnych skusenosti, vzdy som vsetko podriadovala tomu, ze co ak som mozno tehu.....Treba sa tesit z pritomnosti a kazdy den premenit v nieco uzasne....
Ale ak to nie je v Bozom plane obdarovat nas detickami, budem sa sice snazit zit ako najlepsie viem, ale ostanem nesmierne smutna a vyschnuta ako studna.... 😢

lenkove
5. aug 2009

A tortu som este nerobila, mm pride az v nedelu a ani nikdy v zivote som ju nepiekla 😉
a rozmyslam aj ja, ci sa na to dat, lebo sladke by som nemala. Uz som nejedla sladkosti ani nepamatam, som na seba trosku hrda 😵 😵

riska
5. aug 2009

ahojte 🙂
violka - pekne si to napisala 🙂 a ja tiež obdivujem margi, že dokazala 2 roky cvičiť mojžišku a potom nepovedať o tehotenstve... violka, ty by si nam o nom povedala až na druhy den? ja ešte v ten den 😀 ale začinam si uvedomovať, že asi ma zmysel s tým trocha počkať...takže ak raz...., 😉
lenka - no pekne 😎 teba už zachrani len ten obchod 😉
margi - ahoooj 😀

violoncielka
5. aug 2009

leni ty si macherka...ja tie sladkosti neviem a neviem obmedzit.....
Margi ale neboj ja som stastna a vesela........

violoncielka
5. aug 2009

No vidis Riska cely zivot sa moze v niecom zdokonalovat....no ja by som si teda mala casto krat dat zamok na usta!!!
Niekedy aj neznamym ludom hovorim take veci, ze si kazdy mysli o mne ze som sisi 😀 😀 ....a mozno som 😀 .
Tak fajn babule, vidim, ze vas nijako neprehovorim prist ma pozriet do Italy.... 😉 idem premenit tento den v nieco hodnotne , majte sa mi krasne pa

lenkove
5. aug 2009

inak, viete co je to ani nepamatam u mna ;) som sa zamyslela, su to iba tri tyzdne.. ach jaj 😀

violoncielka
5. aug 2009

Sorrrrrry Margi !!!! Ved je to pozitivne ten zaver.... ja som si prvy krat najskor precitala a neplodne pary zustanou neplodnymi.... Az teraz druhy krat som si precitala...ze nezustanou 😀 . No ja som ale sisi a k tomu som nedosledna a nepozorna a citam a pocujem to co chcem pocut.... Zase som sa nieco naucila......No do kelu.. Boh to ma so mnou poriadne tazke.... 😠 .......Mne by sa kludne mohol aj zjavit a ja by som ho nezbadala....asi tak....

violoncielka
5. aug 2009

No ale uz naozaj idem het....

lenkove
5. aug 2009

Violka 😉

bettynka222
5. aug 2009

hmmm margim ale ja mam na seba "liat" biele a nie cervene vinko, vieeees? takze moja medicina by ti asi nechutila 😀

darla kamoska ma teiz problem s krvou, ale nie nejaku mutaciu ale zvysene hodnoty pri jdenom faktore zrazania...myslim, ze sa jej v tehu proste viac zraza krv. a tebe co dala?

lenkove
5. aug 2009

a k dnesnej teme co rozoberame,aj zamyslenie...

Myslienka na den

Matúš 15,21 - 28

Viete si predstaviť, čo sa muselo odohrávať v hlavách učeníkov, keď Ježiš
uzdravil dcéru kanaánskej ženy a vyzdvihol jej vieru? Ako si vôbec zaslúžila
jeho pozornosť? Bola pohanka, nepatrila k národu, ktorý uzavrel s Bohom zmluvu.
Určite bolo okolo nich množstvo Izraelitov v núdzi, ktorým sa Ježiš mohol
venovať. Niet divu, že sa učeníci snažili Ježiša presvedčiť, aby ju poslal
preč. Ale on to neurobil.Vo Svätom písme sú ešte aj iné miesta, na ktorých
Ježiš vyzdvihuje vieru tých, ktorí nepatrili k vyvolenému národu, a preto ich
považovali za nečistých. Takým príkladom je stotník, ktorý prišiel k Ježišovi a
povedal mu: "Pane, nie som hodný, aby si vošiel pod moju strechu, ale povedz iba
slovo a môj sluha ozdravie." Ježiša udivila jeho dôvera a odpovedal: "Veru,
hovorím vám: Takú vieru som nenašiel u nikoho v Izraeli" (Mt 8, 8. 10). Ale
spomeňme si aj na ženu, ktorá trpela roky na krvotok. Priblížila sa k Ježišovi
zozadu, dotkla sa jeho rúcha a uzdravila sa. Keď ju Ježiš odhalil, povedal:
"Dcéra, tvoja viera ťa uzdravila" (Mk 5, 34). Stotníka aj ženu trpiacu na
krvotok pokladali za nečistých, a predsa ich Ježiš chváli a venuje im osobitnú
pozornosť.Tým, že si Ježiš vybral takýchto ľudí, urobil viac ako len to, že
uzdravil duše v zúfalom položení. Ukázal svojim učeníkom, že kľúčom k tomu, aby
sa prejavila jeho moc, sú viera a dôvera. Pre Ježiša nebola dôležitá rodová
blízkosť, nehľadel ani na to, či poznajú jeho učenie lepšie ako iní. Viac než
všetko iné hrala rolu pripravenosť a ochota konkrétneho človeka.Dnešné čítanie
vraví, že Ježiš prijme každého, kto k nemu pristúpi s otvoreným pokorným a
ochotným srdcom. Ak neveriaci ako kanaánska žena a rímsky stotník dostali
milosť, keď sa stretli s Ježišom, určite ju dostaneme aj my! Ježiš nikoho
nediskriminuje. Jeho náručie je naširoko otvorené, nedočkavé objať nás
všetkých. Kiežby nás podnietila viera tejto ženy. Kiežby sme našli nádej a
inšpiráciu v pripravenosti tejto bezmennej, pokornej a vytrvalej pohanky!

Ó, božský Uzdravovateľ, som nehodný tvojho milosrdenstva, ale vo viere
prosím: Povedz iba slovo a uzdravím sa.

lenkove
5. aug 2009

Inak, co je so Skorki? Skorki, kde si? 😕

lenkove
5. aug 2009

a vy potajomky idete grilovat, heeeeeeeeej? 😀

vivien2505
5. aug 2009

Myslite na Smejkinu rodinku prosím 😉

lenkove
5. aug 2009

Vivien,
myslime.. ja si nechty hryziem.. nevies nieco nove? 😎

janula.k
5. aug 2009

Ahojte 🙂 aj ja myslim na smejusku 🙂 Leni, dakujem za "myslienku na den", idem si este precitat poviedku, co si sem vlozila 😉
my sa mame fajn, len teraz mame stresy, bratovi robili testy na prasaciu chripku, vysledok dnes negativny, tak zajtra ho cakaju testy na zltacku...nevie dr. co mu je.. 😔
pozdravujem vas vsetky a docitam len co bude cas 😵 😵 😵

juliett7
5. aug 2009

mare niektora skusenost? Bola som dnes u mojej gyn a mi robila preventívu a strasne ma teraz boli v podbrusku. Som 6 DPO tak sa pytam, nemohlo to uskodit pripadnemu uhniezdovaniu?

janula.k
5. aug 2009

aha pardon, to sem margi vlozila poviedku 😉 margi ahoj 🙂

janula.k
5. aug 2009

julliet a co presne ti dr. robila? vysetrenie rukou, alebo ultrazvukom? Niekedy lekari vysetruju necitlivo, tak mozno preto ta tam boli..mne sa to este nestalo ale podla mna to nemohlo nijako uskodit uhniezdovaniu 😉

juliett7
5. aug 2009

no vysetrenie rukou a snazim sa otehotniet uz dlho tak preto mam obavy zo vsetkeho

kaki
5. aug 2009

Ahojte 🙂 Zasa som tu 🙂 Všetko som prečítala... za malú Silvinku sa pomodlila (nevadí že v pracovnej dobe, veď ja si to nadbehnem...) 😉
Margi, pekná poviedka.... Naviac sa mi páči že nie je taká sladká. A ja som k Sáre už bola prirovnávaná... Tak hádam.... Aj u nás raz bude mať trvalé bydlisko malé bezubé 😵
A aj ja pećiem len nepečené.... Neuveríte ale na pečené zákusky je u nás mm 🙂 (asi zistil že u mna sa nedočká 😀 ) A je šikovný... Aj keď na žehlenie ho neviem namotivovať 😉
Margi fotky sú vydarené 🙂
Darla... aj mne sa páči Tvoj recept na balzamovanie brucha náterom podivným 🙂

Všetky Vás pozdravujem... a na všetky myslím...

janula.k
5. aug 2009

Nie neboj sa, z toho nemaj obavy, rukou ti tam nemohla nijako zasiahnut do uhniezdovania 😉 Zelam skore tehulkovanie 🙂

cervena_ciapocka
5. aug 2009

Ahojte, prepacte ze budem pisat trosku mimo temu o ktorej sa bavite (bavili) ale zaujima ma jedna vec a myslim, ze vy by ste mi vedeli odpovedat.
Ide o to, ze uz viac krat som sa tu na konikovi stretla s tym, ze niektore baby pisali, ze pocas tehotenstva ich babetku zistili, ze maju poskodenie ktore je nezlucitelne so zivotom a oni potom tehotenstvo ukoncili.
No a zaujima ma to - je to teda "dobrovolny" potrat, nie? (teraz nechcem nikoho sudit, ani nic podobne)
Lebo ak nieco take lekari zistia, co to vlastne znamena? Znamena to ze dieta je schopne sa narodit v normalnom termine ale potom zomrie? Alebo to znamena, ze same zomrie a zena ho uz musi porodit mrtve?

Budem rada ak mi niekto odpovie.

kaki
5. aug 2009

Juliett neboj... Ani ja nemám zrovna dobré pocity po vyšetrovaní... ☹
Nehovriac o tom keď mi robila stery... To mi až do plaču bolo.... 😖
Všetko bude OK, len kľud.... neublížila Ti, neboj nič.

kaki
5. aug 2009

červená čiapočka... Toto je veľmi náročná téma, ja si netrúfam Ti odpovedať aby som netárala - aby to malo hlavu a patu 😔 Takže neignorujem, ale.... 😔