Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

marione74
7. apr 2009

skorki mas pravdu s tou nasou robotou, aj ked teraz to mam trocha kludnejsie, ale to je iba ticho pred burkou, takze by som mala sefke jasne povedat, aby vedela co je vo veci, ze vela veci bude musiet riesit miesto mna, ze ja uz len take pianko 😉
Ano Riska, moja doktorka by ma hned vypisala, s tym by nebol problem. Hm, uvidim po velkej noci, uz tieto 2 dni vydrzim.

violka, aj ja sa priznam ze si zelam aby prisiel dazd a vsetky alergeny splachlo, lebo na mna to tiez pride a netusim ake lieky si mozem dat a ake nie... Ale zatial radsej ignorujem zlaty dazd, hoci je krasny, nepozeram na neho a myslim ze mi to pomoze 😉

marione74
7. apr 2009

bettynka, myslim na Teba a drzim palce aby si sa dala co najskor do poriadku, do fyzickej aj psychickej pohody.

margarita
7. apr 2009

riska, uffff, to mi odlahlo - ze bordel v byte, stastne dite 😉 takze nerataj s tym, ze ked pridete tak upracem a navarim, ok? vezmite si k nam pre istotu gumaky a skafandre, ok? 😀
riska tak nech Ti to zajtra pekne tecie 😉

vcielka - sme s vami 😉 😵

marione - viem, coho sa bojis s tou PNkou, tiez som si zo zaciatku pripadala divne a ako sklenikova kvetinka 😀 ale po par tyzdnoch si zvyknes a este si to uzijes, ver mi. uz len to, ze nemusis vstavat skoro, stresovat sa s ludmi a tak...ja som mala zakazane aj vychadzky a vidis - presla som im cez rozum 😉 no a ak by si mala pocit, ze mas malo pohybu, tak ja Ta zapojim, dam Ti kocik a povinne koliecka okolo dostihovej drahy Ti naordinujem, neboooj 😀 😎 vyhodou je, ze zeny na PN a na MD sa mozu stretavat 😉 aj v pracovnej dobe.
A Ty si pichas Fraxik, jeeeej, tak ho odomna pozdravuj...ja uz nemusim...kedze uz nie som tehu 😀

zdravim aj lenku a skorki a aj ostatne babulky 😵

lenkove
8. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

violoncielka
8. apr 2009

Ahojte,takze Lenka nam kazde rano dava duchovne ranajky...
Pekne.....ano aj ja casto rozmyslam o Judasovi....v podstate keby nezradil,tak Jezis nemoze za nas zomriet na krizi...je tazko pochopitelne:ako sa teda mohol rozhodnut?
Tymto sa nebudem radsej zaoberat,lebo ludskym rozumom to nie je pochopitelne,ale teraz som konecne pochopila chlbku nestastia Judasa-nedokazal uverit,ze mu Jezis odpustil a nedokazal uverit,ze moze vstat a zacat odznovu.
Ked si tak predstavim,ked spravim nieco zle a hlavne ked niekomu ublizim,tak mam vycitky svedomia a tie sa nedaju len tak lahko ignorovat,nedokazem spat a jedine co madokaze oslobodit je ist a povedat dotycnemu:odpust
Ked si tak predstavim Judasa:on predsa myslel,ze kona spravne a zrazu zisti,ze sa hrozne mylil a ze sposobil svojmu priatelovi dokonca smrt....s tymto by som sa asi ani ja nevedela vyrovnat...Je mi velmi luto Judasa a este viac luto nevinneho Jezisa,na ktoreho vsetci nakydali a ktory bol najlepsi clovek na svete.Neznasam nespravodlivost.

kaki
8. apr 2009

ďakujem za Vaše slová.... 🙂 naozaj zaujímavé....
... ja sa neviem k tomu tak vyjadriť ako Vy, ale aspoň som niečo trochu viac pochopila 😉

bettynka222
8. apr 2009

tak uz som bola na odbere....tak teraz cakam a cakam. a tiez ma tak napadlo, ze ved napriklad aj taky Judas to mal v zivote velmi tazke...a ze ja sa jednoducho musim naucit vacsej trpezlivosti. a ked sa naucim problemy dobre zvladat (doteraz som ziadne nemala), tak potom mozno mat aj deticky. nemozem predsa hned vsetko vzdat, vsak?

lenkove
8. apr 2009

ahojte

som rada, ze sa vam dnesne zamyslenie pacilo.. ja tiez neznasam nespravodlivost, uz ako dieta 😠 som sa docitala, ze je to znakom vysokej inteligencie 😀 ja si skor ale myslim, ze je to Panov dar.. velky, za ktory treba dakovat, lebo nas tym chrani od istych hriechov.. s ktorymi sa niekto iny musi pasovat...
Aj mne to osvetlilo trosku Judasovu postavu... ale najviac ma zamrazilo,ze hoci to znie tajomne, Pan uz teraz vie o vsetkom, aj ked mame slobodnu volu 😕 tak tomuto nerozumiem.. ale nas Pan isto nie je nejaky softver, ktory by videl len o krok pred nas a potom sa zariadil podla nasho predchadzajuceho kroku.. no tajomne to je.. 😔

marione74
8. apr 2009

riska, no cakame spravicky z hematologie 😉 dufam ze islo vsetko oki

janula.k
8. apr 2009

Ahojte VS 🙂
Som sice este stale na pn, ale vobec nemam cas a domov som prisla az teraz 😀 dufam, ze to necita nejaka zo socialky 🤐
Marione, v uplne rovnakej situacii som sa ocitla ja pred mesiacom. Moja lekarka mi povedala, ze musim zostat na pn. Mna chytili pochybnosti, ze co s mojou pracou, kedze mna tam nema kto zastupit, ze kolegom hned dojde, preco som doma..a najhorsie, ze ked to nevyjde, tak budu na mna sucitne pozerat...Ako to dopadlo, uz vieme, ale ja nic nelutujem a viem, ze ked budem tehu opat, budem doma od prveho dna a rovnako ako ty s injekciami a bude to brutal zatah na psychiku...ale chcem to vsetko podstupit, lebo nic nie je dolezitejsie ako dieta, takze ak mozes, zostan doma, aspon prve tyzdne, oddychuj, citaj, hladkaj si brusko...Ja ta uplne chapem.
Moji kolegovci nastastie nic netusia, lebo kolegynka im povedala, ze mam problem s chrbticou.. 😕 iba moj sef vie co sa stalo a povedal mi, ze mam urobit vsetko pre to, aby to nabuduce vyslo. On si so zenou presiel tym istym.
myslim na vas vsetky 😵

bettynka222
8. apr 2009

jani prosim ta ty si teraz po kyretazi? mohla by si mi poradit? ja som pred kyretom 14 dni spinila a zaroven krvacala, potom to preslo. potom lekari zistili ze som znova tehu a teraz uz 10 dni dooost krvacam a nikto sa to nechysta cistit. moze mi z toho vzniknut zapal v maternici?

margaritka tebe z coho vznikol ten zapal? cistili ta vtedy, ci nie?

dakujem za odpovede 😉

lenkove
8. apr 2009

bettynka
podla mna sa nepytaj na diskusii a utekaj hned zajtra k lekarovi.. ja vie, ze ich nechces ani vidiet, ale to znie vazne 😨

riska
8. apr 2009

ahojte, tak ja uz oficialne prazdninujem 😀 😀
marione, všetko išlo ok, ani som nečakala tak dlllho ako ty 😖 doktorka mila, pokecali sme si a potom zobrala 8 skumaviek krvi, tak ak čosi, tak snad cosi zistia... myslim, že moju modru krv už teraz neutajim 😀 😵 😝 len ma upozornila, že na uplne kompletne výsledky si počkam 😠 ale nevadi, o 2 týždne idem na kontrolu, možno už čosi budu mať 😉
vidim, že dnes tu bola taka duchovnejšia diskusia, tešim sa 😉 ja tiež niekedy rozmyslam o tom, ako ten chudak judas vlastne dopadol, ked mal take smutne poslanie 😖
a zajtra je velky den pre mna, ved viete... 😀
tak všetky zdravim a prajem krasne prežitie sviatkov 😉
lenka, nejdes za manželikom? 😉
betty, naozaj chod radšej k lekarovi, take veci sa cez net ťažko riešia 😔

darla27
8. apr 2009

Ahojte zlatíčka 🙂
Betty, keby si mala zápal maternice, ver že to by si poznala, je to brutálna bolesť.
Ja nechápem: ty si znova tehotná alebo boli tehotenstvá dve, alebo jednoducho zle urobili kyretáž a bábo tam stále je. 😅 Pokiaľ krvácaš 10 dní je to zle, pokiaľ zkyretovali maternicu, nemalo by tam čo krvácať - sliznica je zničená.

Riska ale ti je, že už máš voľno. 😎
Čo máš zajtra za deň? - okrem toho že je zelený štvrtok?
Inak neviete prečo sa je väčšinou špenát? 😀 Ja mám pocit že sa môže jesť aj normálne mäso..

Ohľadne toho Judáša: ktovie ako by to bolo ďalej, keby ho nezradil, či by Krista ukrižovali..
Každopádne za to zaplatil najvyššiu cenu - životom, ktorý ďalej nezvládol žiť s pocitom viny.
Keď niekto spomína Judáša často sa o ňom vraví ako o strašnej špine, ale koľko krát aj my sme zradili..

riska
8. apr 2009

ahoj, darla 😉
zajtra si idem s mm konečne pozrieť naše zlatičko - krstniatko - margaritinu kristinku 😀 tešim tešim 😉
inak ja sice špenat môžem, ale tuto tradiciu nejako nedodržiavame 😉 radšej si dame čosi ine zelene 😵

riska
8. apr 2009

ozaj darla, prave som pozerala spravy, že ste dnes vyhrali 😀 😀

margarita
8. apr 2009

riska, aj my sa uz tesime...normalne mozno aj upracem 😉

riska
8. apr 2009

čo si pipi? kvoli mne upratovať? to by som sa hadam aj urazila... ved vieš, aka som ja gazdina 😀 😀

margarita
8. apr 2009

ale nie, upratat treba tak ci tak, aspon ste pre mna motivaciou 😉 neboj, zase to nebudem prehanat, na okna sa vykaslem a ostanu spinave...riska - tak aby sme si zajtra otvorili cervene, nech tych 8 skumaviek dopumpujes, neee? 😀

betty, suhlas s darlou - zapal maternice je brutal bolest, ja som sa vtedy nedokazala ani vystriet a do nemocky som dorazila v predklone a 90stupnovom uhle, aj na postel ma museli vykladat. Z coho ten zapal bol neviem, mozno pri kyretazi tam prikvitla nejaka infekcia alebo co...

margarita
8. apr 2009

no ja som len nakukla a uz idem het, musim sa aspon pokusit trochu sa vyspat, lebo inak ma riska s riskom zajtra nespoznaju 🙂 dobru noc vsetkym 😵

riska
8. apr 2009

konečne sme aj my pre niekoho motivaciou 😀
ale ked je ten zeleny štvrtok, tak radšej zelene, nie? 😀 😀 a kristinka može ostat pri mliečku 😉

lenkove
8. apr 2009

margi

dobru noc 😵

ja som prisla z prace, zjedla cinsku polievku, kuraciu ale hadam to mozem este brat, ze som nejedla maso tento tyzden 😉 aj tak tam bol len glutaman 🙂 som sa vcera dozvedela, ze moj sef v dobrote nejedol cely post maso, len v nedelu 😕 smekam klobuk...

a ked sme pri tych gyn. problemoch,tak ja mam vytok.. volala som dnes lekarke, ale nemohla ma objednat, ze mam zavolat neskor a ja som mala vela prace a zabudla... idem si dat kupel s cajovnikovym olejom 😒keby som merala BT namyslala by som si, ze som tehu, vytok sa objavil po uhniezdeni 😉

Riska
aj ja dufam, ze ti urobia vsetky mozne vysetrenia, vyliecia a budes mamicka do roka 😉

lenkove
8. apr 2009

a inak, neviem ci poznate Halienku 🙂 z tychto tem, ja ju poznam oi z temy o adopcii, snazia sa strasne dlho (7 rokov?) raz potratili a zacali vybavovat adopciu.. a dned vidim pri Halienke ze 7tt 😵 😵 😵 joj, tak sa tesim z nich!! podarilo sa im prirodzene, prosim kto si spomenie, nech Halienku zahrnie do modlitby 🙂

ja som si vytlacila krizovu cestu "o poslani" idem na nu.. ale az po kupeli 😅

lenkove
8. apr 2009

dned = dnes

riska
8. apr 2009

lenka, čajovnik mam aj aj oskušaný 😉 poznas femigel? vyzerá to ako tampon a tiež je napustený čajovnikom... mne naposledy paradne pomohol

riska
8. apr 2009

halienku sice nepoznam, ale z takých sprav sa velmi tešim 😀

darla27
8. apr 2009

Margi ja si to tiež myslím, ešte som nepočula, že by to mal niekto len tak, vždy po kyretáži.
Tak budete návštevovať? 😉 Ja po príchode z práce budem upratovať, lebo ešte som nič nestihla. 😒

Lenkove 😀 ako keby som sa videla. Namýšľala som si každý mesiac že som asi tehu, pokiaľ som neprišla na moju diagnózu, teraz sa cítim sama pred sebou za to trapne. ☹
No každopádne verím že je možné všetko a veľmi by som ti to priala. 😉

No nič, prajem Vám dobrú noc a krásne pokojné prežitie Veľkej Noci. 🙂

lenkove
8. apr 2009

Darla
ale ved si nepredstavujeme, ze ideme vyhrat v sportke 😀

ja sa priznam napriek dg, kazdy mesiac mam chvilu ked si myslim, a preco nie?? a ms to potom zhati.. ja nemam pocit, ze to prilis prezivam.. ja som len obcas smutna.. ale vy ma chapete, ze ma chapete? 😀
som za to vdacna, ze ma chapete 😀 aj za to, ze mi Pan dal silu prezit a prezivat to...

shidielko
8. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

majkuska
8. apr 2009

Lenkove nadherna myšlienka na deň.Krasa. Prišla som vas kuknuť 🙂 🙂 🙂
Vyzera to tak, že moje imunita bude v poriadku.Myslim tym, čo sa vyšetrovali protilatky. Sice moje vysledky ešte stále nedošli, ale volala som tam a povedali mi, že už chyba len jeden test, ale doteraz je všetko OK. 🙂