Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
20. máj 2010

no teda, ideme zrovna s mm na nakup, nech mame cez vikend na čom maškrtit 😵

francis
20. máj 2010

ahojte 🙂
tak pridám sa aj ja do témičky o varení a pečení.Ja idem robiť kremeš z BB keksov a tip na nedeľné varenie kuracie prsia obalené v kukuričných lupienkoch.Robila som to prvá krát a bolo to dobré také chrumkavé.Tak ak chcete skúste recepty sú na nete.
Držím palčeky smejke k skúške a blahoželám ktoré urobili úspešne 🙂
Ja sa tiež priklánam za deviatnik k sv.Rite tak kaki ozvi sa môžeme teraz toto sa modliť
pozdravujem všetky VS,VT a VD a maminy

majkuska
20. máj 2010

Veľmi vas prosim dnes o modlitby, ja aj moje babetko to potrebujeme.

Ahojky.Ja som sa ešte v utorok dostala do nemocnice.Z ničoho nič som začala krvacať prudko a dostala som krče.Do 10 minut som bola v nemocnici. Hneď mi robili UZV, tak plod bol ešte v maternici, ale našli mi tam strašne veľky hematom. Hrozne ma deprimuju, od utorka nič nehovoria len o čisteni, že tam nesu dobre prognozy a tak, že je to beznadejne. Natrafila som totiž na jedneho doktorka, bohužial mam taku smolu, že vždy natrafim na neho, a neskutočne ma deprimuje.Už v ten večer mi povedal, že nemam jesť, lebo že keď sa v noci rozkrvacam, tak ma vyčisti, ja pozeram na neho jak puk, že babetko je v maternici, v stredu bolo rovnych 5 tyžňov, čiže akciu ešte nevidno a len tak by som sa mu vyčistiť nedala určite bez toho aby som vedela, či to babo je žive, či nie.Tak mi zobrali včera rano HCG, Včerajšie HCG bolo 8292 a 12teho na´posledy bolo 1221 a im sa to zda nie priliš vysoke. Tak mi zajtra ešte chcu odobrať HCG, už mi zakazali raňajky, že v pripade, že klesne,alebo len malo narastie, tak ma hneď zoberu na čistenie. Pre mňa to bol hrozny verdikt, len takto z jedneho vysledku.Tak som dnes pošla za doktorom, aby pochopil, že aj keď tam bude len mierny narast, tak mi žiadne čistenie neurobia, že s tym suhlasiť nebudem, pre mňa su to stale znamky života.Dohodli sme sa, že dobre, ale zas on chcel, že keď to poklesne, tak že urobia, aby mi to neuškodilo,keď to bude dlhšie odumrete vo mne.Tak mam dnes ťažku noc a rano pred sebou, stale sa modlim a dufam a verim, že bude všetko dobre a moje HCG podrastie.Ešte mi povedal, že nieje veľmi priaznive, že môj hematom je niekoľko krat väčši ako plod,a že okolo plodoveho obalu je zakrvacane.Ale chcel ma trošku utešiť, tak povedal, že už mal aj take pacientky a donosili v pohode zdrave babo.Že všetko zavisi len od zajtrajšieho HCG a potom sa uvidi čo ďalej.No a ten zlý doktor ani nehovorim.Včera mi robil UZV s takymi rečami, že ja som čakal, že do rana potratite a ja vam nadej nedavam, tam su veľmi zle prognozy,že on tam vidi, len plodový obal, ani gestačny vačok. No a predstavte si, že dnes som sa pozrela pred vizitou do fasciklu a bol tam popisany UZV a začinal, že na UZV bol pritomny gestačny vačok, atď..... viete si predstaviť moje nervy.
On ma skutočne fakt niejaky psychicky problem, len škoda, že o tom nevedia lekari, jednej pacientke pri pôrode pri tlačeni povedal, že už netlačte, vaše dieťa je aj tak mrtve, pojdeme to vybrať cisarskym, v tom vbehol ďalši lekar, a porodil s ňou zdraveho chlapčeka.On skutočne a schavlne deprimuje ženy, ale každa sa boji asi zakročiť.Čo v pripade, keď by neuspeli, a v tom najhoršiom vždy natrafili na neho keď ma službu ako ja.

riska
20. máj 2010

majkuska, držte sa.... myslim a modlim sa za teba a babatko 😔
a na toho doktora nemam slov, takym by mali rovno odobrať diplom 😠
určite to dobre dopadne, ozvi sa...

francis
20. máj 2010

majkuska želám ti aby to všetko dobre dopadlo a maličké rástlo a modlím sa za vás a neboj sa Pán Ježiš a Panna Mária sú s vami 😉 opatrujte sa
a ten prístup toho doktora nechápem a držím palce,aby jeho predpovede sa neuskutočnovali 😠

majkal
20. máj 2010

majkuska, drzte sa .... prajem vela sil a pevnu vieru .... Pan sa o Vas urcite postara ....

darla27
20. máj 2010

Majkuska drzim palce nech to dobre dopadne a babo zabojuje.
Neuveritelne ako sa moze lekar takto otrasne spravat. 😠
Neviem v kolkom si tyzdni, ale s tym hcg je to tak, ze kazdy druhy den sa ma zdvojnasobit, ak rastie menej tak sa moze jednat o zamlknuty potrat. Na tvojom mieste by som sa poradila aj s inym lekarom, lebo nemusi to byt take zle ako ta dotycny lekar strasi, ale na druhej strane neskoro urobena kyretaz s mrtvym plodom moze narobit riadnu paseku.
Urcite by som na tvojom mieste zvazila navstevu aj na hematologii a imunologii, lebo pricina tvojich problemov moze byt aj tam.
Dufam vsak, ze to dopre dopadne a tvoje tehu ukonci az porod zdraveho dietatka.
Ahoj Risi, uz sa ti to krati. 😵

evitam
20. máj 2010

Neskutočné, nemám na "doktortov" slov.. aby sa takto chrapúnsky ktosi vyjadroval... majik neboj, verím, že všetci svätí sú pri tebe a všetko bude v poriadku!!!

akzuzs
20. máj 2010

NEMÁM SLOV
Neboj Majkuš, zvládneš to, sesternica mala tiež aj pri bábatku hematom a dokonca jej myslím aj praskol, vyzeralo to všliako, aj najhoršie ale nakoniec má zdravého Maxa, Chvála Bohu. Tiež tieto stresy mala okolo 5-6 týždňa. Neboj ak je Božia vôľa aby dieťatko bolo tak bude a žiaden blb doktor to nezmení. Budem sa za Teba a Tvoje dieťatko modliť a aj ostatné VS,VM, VD neboj nie si v tom sama.
Maria Matka Božia a všetké sväté Ženy , sväté Matky a aj doktorka sv. Gianna Beretta Molla Ti pomôžu, Gianna je tiež lekárka a je pri Bohu tak to bude dobre, uvidíš. Neviem ako by som Ťa ešte posilnila.
Boh s Tebou

jaja25
21. máj 2010

Majkuska, modlíme sa za vás...

majkuska
21. máj 2010

Babulky, ďakujem za modlitby.Pomahaju mi.Dnešne HCG stuplo cez 12tisic, v stredu bolo 8292, nestuplo kto vie ako, ale stuplo, pre mňa je to dvôležite.Už som si pozhaňala na fore niečo, tak z5 žien 4, ktorym stupalo pomaly porodili zdrave babetka.A tiež mali podozrenia na nezdrave tehu, ale mimomaternicove.Dodalo mi to silu. A silu mi dodava naš Pán.Ja stale verim, že bude všetko dobre.Ja som to tak pocitila v Litmanovej a držim sa toho.Ďalšie HCG mi budu brať v nedeľu a v pondelok mi budu robiť UZV, či sa tam niejaka akcia už nahodou neukaze.
Modlite sa za mňa, teda nas.

riska
21. máj 2010

majkus, tešime sa, modlime sa dalej... držte sa, obaja 🙂

danka24
21. máj 2010

supeeer majkuska tesiime sa 😵 😵 😵 😵

akzuzs
21. máj 2010

Majkuš, to je úžasné, mám až zimomriavky, včera som sa za Teba a dieťatko modlila korunku k Božiemu Milosrdenstvu, taká som rada. Urobila si mi radosť, teda Tvoje dieťatko, lebo je silné a bojuje ako lev 😉 Budeme sa za teba ďalej modliť
papapa

kaki
21. máj 2010

Ahojte, Majkuska aj ja verím že bude všetko OK. Modlím sa za Vás. 🙂
Som za devietnik k sv. Ritte. Takže od pondelka alebo od kedy?
MODLITBA K PATRÓNKE NEMOŽNÝCH VECÍ

Sv.Rita Z Cascie.

Vznešená divotvorkyňa svätá Rita, zo svojej svätyne
v Cascii (čítaj kaši), kde v celej kráse odpočívaš spánkom
pokoja, obráť svoje oči na mňa trpiaceho a plačúceho!...
Ty vidíš moje úbohé srdce obklopené tŕňmi a krvácajúce od
bolesti... Drahá svätica, ty vidíš, že moje oči už nemajú sĺz,
pretože ich už mnoho vytieklo! Unavený a skleslý cítim, že
i samotná modlitba mi umiera na perách... Mám si snáď zúfať
v podobných ťažkostiach života? Príď, sv. Rita, príď mi na
pomoc. Veď teba kresťanský ľud vzýva ako patrónku
neriešiteľných situácií, orodovnicu v beznádejných
prípadoch. A tak, vypros mi milosť, o ktorú prosím Boha
(vysloviť prosbu...)
Ľudia ospevujú tvoju slávu, rozprávajú o veľkých divoch,
ktoré skrze teba koná Boh. A či azda len ja zostanem
sklamaný a bez vypočutia? Oroduj teda za mňa
u milého Ježiša, aby bol milosrdný nad mojim súžením,
a nech skrze teba, sv.Rita, obsiahnem to, po čom dychtivo
túži moje srdce.

Trikrát Otčenáš.., Zdravas.. a Sláva..

Ak sa niekto chce modliť novénu, nech túto
modlitbu opakuje po 9 dní.

bettynka222
21. máj 2010

ahojte

majkuska...hrozny lekar ☹ drz sa....som zvedava ako dopadnes - dufam ze dobre 😵

majkal
21. máj 2010

kaki, ja by som sa k tomu deviatniku pridala 🙂

francis
21. máj 2010

ahojte 🙂 majkuska super správa len tak ďalej,ja som sa včera za vás pomodlila túto modlitbu k sv.Rite tak nech vám pomáha 😉
Ja som začala už odvčera tak budem pokračovať neviem teda odkedy sa dohodnete začať ja už som začala 🙂
pekný dník všetkým VS,VT,VD a VM a už nech sa na nás usmieva aj slniečko

muska30
21. máj 2010

ahojte,
majkuska, myslime na Teba aj babo 😔
kaki, od pondelka mozme zacat spolocne modlenie 😔
prajem pekny slnecny vikend 😵

majkal
21. máj 2010

este k tomu deviatniku .... umysel je teda za mamicky a deticky?

rybka13
21. máj 2010

ahojte babulky 🙂
majkuska aj ja sa pridavam k modlitbe za Teba, drz sa

zdravim ostatne VS, VT, VM, a vidim ze aj nove tvare 🙂
ja moc nestiham, sme nejake chore, teda teraz hlavne ja 😒
bettynka, riska, myslim specko aj na Vas, uz to mate za par....

janulka, aj emka hrozne slinta, uz od 3 mesiaca, ale zatial ziadne zubky

rybka13
21. máj 2010

aj ja sa chcem pridat k deviatniku, a odkedy teda? sviatok sv Rity je zajtra, tak zajtra ci az od pondelka?

lalia123
22. máj 2010

Majkuska, drzte sa! Myslim na Vas, bojujte! Az mi rozum zastava nad tym, ako sa lekar na gynekologii moze takto spravat. Ale je super, ze si silna a odhodlana. Mala som kolegynu, ktora mala tiez stastie na takeho lekara. Chcel ju v nemocnici cistit, vraj ma potrat, lebo krvacala. A ona len preto, ze mala so sebou male dieta a jej manzel bol na nocnej, tak uprosila lekara, ze musi ist domov a ze pride rano do nemocnice. Doki ze ok, ze je to na jej zodpovednost. Ona sla rano miesto do nemocky za svojim znamym lekarom. Ten jej na ultrazvuku ukazal bijuce srdiecko. Chlapcek dnes chodi uz do skoly 😉. Fakt hanba, akoby si neuvedomovali, co ta zena preziva. 😔

Drzkajte sa a zdravim vsetky VT, VM, VS 🙂

darla27
22. máj 2010

Cauko Lalia, ako sa mas?
Uz ti volali ci schvalili ziadost? Mne este nie, ale neviem sa dockat, skoda ze ma Pinter v juli dovolenku, uz som chcela ist na to.
Inak nievem ci som ti pisala, ale ten HP mi v gynfive pochopitelne dali, ale teda muselo im byt jasne ze sa nieco deje podla toho ako som sa tvarila, no nevadi, kaslat na to. 😀
Darla

janula.k
22. máj 2010

Ahojte 😉
majkuska myslim na vas a neboj sa, doveruj Bohu. Aj Bettynka mala tazsi zaciatok a uz sa o chvilu bude Maťko pytat na svet 🙂
Betty a ty si cele tehu bez injekcii?
Risulka, myslim aj na vas 🙂
Ja som bola tento tyzden u gyn. na kontrolu. Po sestonedeli mi povedala, ze ak do troch mesiacov nedostanem ms mam sa dojst ukazat. Vsetko je ok, objednala ma este na krv a este na nieco a neviem ako sa to vola... len sa to tusim konci na skopia..alebo take nieco...poznate niektora tieto gynekologicke odborne nazvy? Co mi moze robit? nemam predstavu, som si myslela, ze asi cytologiu ale neviem.. 😒
A nas chlapcek sa vcera prvy krat prevalil z chrbatika na brusko...sice najskor nevedel vytiahnut jednu ruku z pod bruska, ale tak bojoval, az sa mu to nakoniec podarilo.. 🙂
vsetky vas pozdravujem moje zlate a myslim na vas, hlavne na nase tehulky 😵

majkuska
22. máj 2010

Ďakujem vam všetkym, že ma takto podporujete a modlite sa za nas. Musim pevne veriť, že tomu cvrčkovi začne byť srdiečko a potom už budem kľudnejšia.Veď je to bojovniček.

Janulka dobre, že si sa ukazala ja som ti chcela len napisať ohľadom toho hematologickeho vyšetrenia.
Tak mi tie trombofilie vyšli dobre, ale doktor mi napisal do spravy, že napriek dobrym vysledkom odporuča zvyšene davky heparinu ako Fraxiparin.Tak mi ho tu pichaju a doky sa vyjadril,(ako ten dobry izbovy), že keby sme to vedeli už skvôr, ako myslel, že keby som si to pichala od kedy som vedela, že som tehotna,tak sa to nemuselo stať.Ale hadam už len bude dobre.Sestra mi poslala aj tu vreckovku sv. Gerarda(neviem či ste o nej čitali)aj jeho relikviu a tieež nezabudam na našu Pannu Máriu Litmanovsku, veď ma určite teraz nenechaju v štychu.
Včera som tu vodu ponukla spoluležiacej, ktora tu už leži mesiac v 16.tt je s veľkym hematomom a keď išla na UZV tak si ešte popytala napiť sa Litmanovskej vody.A z UZV došla taka vytešena, že už ma tam len take male zostatky krvnych zrazenin, že sa jej začal dobre vstrebavať ten hematom.Tak som sa tešila s ňou a ona prve čo povedala,že pomohla mi ta voda 🙂

margarita
22. máj 2010

majkuska, tesim sa, ze mas take zatial pozitivne spravy, len tak dalej, myslime na vas, nech vsetko dobre dopadne.
novy deviatnik je na aky umysel? nejako som sa stratila... 🙂

janulka, to je zaujimave, ze sa mas prist ukazat po 3 mesiacoch, mne doki vravel, ze az to dostanem, co bolo az 9 mesiacov po porode...a to vysetrenie neviem co moze byt, ale sak napis, nech si rozsirime gynekologicke rozbory 😉
pekny vikend vsetkym
a silu Ducha Svateho zajtra plnym priehrstim 😵

riska
22. máj 2010

ahojte 🙂
majkuska, len sa držte 🙂 to krvacanie je určite z toho hematomu a nie z babatka a fraxik by mohol pomoct, aby sa vstrebal 😉
deviatnik je za maminky a detičky, nie? ja už začnem od dneska, aby som ho stihla celý 😀
janulka, krasne foto branka.... fešak je to už teraz, môžem si ho rezervovať do rodiny? 😀 😀
a špeci zdravim darlušku, laliu a rybku - sa tu moc neukazujete 😉

azalka22
22. máj 2010

ahojte,
riska, kde si sa odhodlala rodit? a budes mat i svojho dr., alebo to nechas na nahodu? 😉

rybka13
22. máj 2010

majkuska, myslime na Vas... teda ty normalne evanjelizujes aj v nemocnici 🙂

janulka, aj emuska sa uz toci asi 3-4 tyzdne, zlati su tito nasi drobci 🙂 idem mrknut Tvoje fotecky 🙂
inak mne doki v tretom mesiaci povedal, ze mam prekrvenu sliznicu, ze uz asi dostanem ms a ja dodnes nic 😅 co som aj rada, vsak plne kojim, ale aj ked dostanem, nekazal mi prist... alebo zeby kazal 😕
Tak ja zacnem tiez deviatnik od dnes, za maminky a deticky,, hurra tentokrat vlastne za mna a emusku aj 🙂 Ale inak ja rada aj za tehulky a nase snazilocky 🙂