Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

azalka22
10. jún 2010

janula, risku si pozri v jej fotoblogu -cca 3 strany dozadu

janula.k
10. jún 2010

azalka dakujem, to ma vobec nenapadlo hladat Ninku u Risky 😀 krasnucka je 😵 aj viete niektora, nieco blizsie o porode?

rybka13
10. jún 2010

nevieme vela, len to, ze rodila prirodzene a ze mala nejake komplikacie 😔 no hlavne ze vsetko dobre dopadlo... ved o par dni sa dozvieme

rybka13
10. jún 2010

janulka ,tak to je super, ze branko chodi uz o 19.30 🙂 no, takze kazde 2 hodky tiez? a v knizke citam, ze vase dieta uz asi prespi 10 hodin 😀 dobre nie? Ale su aj take, kamoske polrocny maly prespi od 8 vecer do 9 rano, sile nie?
Takze Branusko nechce papat? 😔 Ema sa iba 2 razy zatvarila ako citron, odvtedy je ako kyselinka, dnes uz zjedla tak pol poharika od vyzivy (mrkva+ zemiak), zajtra, co je cca 9 den, jej skusim primiesat aj kalerab alebo cukinu. Mrkvu a zemiaky jej kupujem Bio, nech nepapa prve tyzdne tolko dusicnanov (kedze nemame zo zahradky 😔 ) ale ostatnu zeleninku jej budem davat 'normalnu'.

Muska, este mi povedz, tu ryzovu kasu, myslis ze jej mozem dat aj 100ml ak chce? lebo som jej davala len troska tak 30-60, aby sa neprejedla 😅

ostatne dievcata , sorry za toto vyzivove okienko, mozeme to riesit aj cez IP, ale cim viac nazorov, o to sme my prvomaminy mudrejsie 😉

rybka13
10. jún 2010

pcolka, co je ADH?

evitam
10. jún 2010

Čaute kočky!
Potrebovala by som poradiť. Chcem ísť na púť do Litmanovej a vraj v celej trnavskej diecéze neporiadajú farnosti púte tam, ale všade inde. Ak viete o nejakom meste alebo obci, ktorá by bola nie veľmi vzdialená od Nového Mesta nad Váhom a poriadala by zájazd, rada by som sa pridala... Pomôžte, chcem ísť začiatkom augusta a nemám ako... Môžete navrhovať rôzne obce v západosl. kraji...
Pán Boh zaplať!!!

lenkove
10. jún 2010

@pcolka
tvoje baby su sikovne, aj napriek diagnostika, ktora nie je vsemocna 😎 asi to bude len lahka forma 🙂

@rybka13
pcolka hadam myslela niektoru poruchu pozornosti, aj ked skratku taku ani ja nepoznam 😕

rybka13
10. jún 2010

betynka aj moja placenta mala pocetne infarky uz v 37 tyzdni a tiez som sa poriadne vydesila, ale neboj, emka v pohode vydrzala az do terminu, mala len trocha nazelenalu vodu, ale vedla mna bola babena, ktorej malicka mala husto zelenu vodu, aj sa jej malinka napila, a aj tak bola v poriadku 🙂 iba prvy den grckala take hnede 😠
Takze klidek, ty ak este neprenasas, vsetko bude v poriadku..

muska, takze malicka uz pekne sedi na nocniku? 🙂 este ma plienky alebo uz je bez? kolko ma teraz? moja emuska je taka podarena, ked ju rozbalim, hovorim jej ze 'CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC' a ona sa skoro vzdy vycika 🙂 tak sa z toho tesime, ale budme realisti, to neznamena ze bude od roka bez plienok 😀
A ked papa, tak vzdy ked k nej mierim lyzicu tam si vzdychne a poviem nieco so co sa podoba na 'ham', no skratka na zozratie 🙂 idem tusim pohladat nejake fotky kym spi 🙂

carmenuska
10. jún 2010

Ninka je nadhernaaa este raz gratulujem
pcolka- neboj nic ADHD sa da v pohode ukocirovat a vseliako sa vyvija, ved sama pises ze sa zlepsila
rybka- ADHD je syndrom poruchy pozornosti spojeny vacsinou s hyperaktvitou
evitam- v zapadpslovenskom neviem, ale napriklad taka Rajecka Lesna- krasa a stalo sa tam taktiez vela zazrakov
akzuzs- super ten tvoj nedavn prispevok, som sa dobre pobavivla na nom, skoda ze si vtedy neboalna skype 🙂

carmenuska
10. jún 2010

a este Leni- nadherne dietat mate a aka je velka, aj kociarik pekny, moj styl a aj farba 😉

jaja25
10. jún 2010

Pridávam sa ku gratulácii. Nech je Ninka s maminkou skoro doma, nech priberá a má dosť mliečka. Nemala som notebook skoro 2 dni, tak vás musím dočítať... 😉

rybka13
10. jún 2010

dik za vysvetlenie co je ADH, tusila som ze take nieco ale nebola som si ista 🙂

dievcata tak som zbuchla album foteciek cca za posledne 3 mesiace 🙂

lenkove
10. jún 2010

už som videla aj fotočky Emušky, je nááádhernááá 😵 😵 aká tmavuľa z nej 😵 😵 inak, vidím, že mamka Rybka podobne ako mamka Lenkove neobľubuje ružovú a dáva prednosť modrej 😀 😀 a našim babám krásne pristane!!! 😀 😀

rybka13
10. jún 2010

hej, je taka sneda, asi po ocinovi a co sa tesim, ze ma ostre crty 🙂
ano ja neznasam ruzovu, ale jej tak ide prave taka svietiva ruzova... 😀 ale aj svietiva modra 😀

lenkove
10. jún 2010

@carmenuska
ze si sa ukazala 🙂ahoj!!
dakujeme za pochvalenie kocika, ale uz ho nepokocikujes, mala pouziva uz len medvedobicykel - svoju novu trojkolku 😀 😀

lenkove
10. jún 2010

rybka
ze ostre crty 😀 to su ake? 😀 ale istotne ma nadherne okale a obocie!!!!

rybka13
10. jún 2010

no prave to obocie myslim, take vyrazne 🙂 ma ho uz teraz vyraznejsie ako ja 😝 ... ja ked chcem aby mi ho bolo vidiet tak si ho musim namazat spiralou 😀

rybka13
10. jún 2010

no kazdopadne ona si ho bude musiet pravdepodobne davat kazdu chvilu sklbat a upravovat 😀 😀 😀

majkal
10. jún 2010

joooooj baby, take krasne deticky mate 😵
@rybka13 no fakt nemam slov .... krasna 😉

marialucia
10. jún 2010

Vsetky deticky-dievcatka su krasne 🙂 Ninka+Emka+Skorica 🙂 Myslim na Vas a modlim sa 🙂 Modlim sa,aby coskoro bola niektora z vas VT 🙂

margarita
10. jún 2010

Skorica aj Emuska su nadherne babulky, a maju skvele maminky, to sa musi uznat 😉

leni, ja furt cakam, kedy sa ma Kiki nadobro pusti, ale ona stale za tu jednu ruku, pusti sa len doma, na par krokov a nist vacej 😀 ale zase si vychutnavam, ze ju este mozem navigovat smerom ktorym chcem ist, lebo az sa rozbehne naozaj sama, tak pojde isto presne opacnym 😉

rybka, my sme jej zapli na 10minut BebeTV na telke, kedze sme zistili ze to ma kablovka v ponuke, a to si ju mala vidiet, bola ako zhynpnotizovana, prave tam uz nejake zvieratka sli spat, ale ju to ani za mak nemotivovalo, ze by ich napodobnila 😀
tak neviem, skusim vybrat nejaky pekny program, nech je jej to na uzitok....urcite nieco o tom, ako zvieratka pekne zaspavaju a nelozia po mame a netahaju ju za vlasy a nevyskrabuju jej oci...je tam aj take?

janulka, daj Brankovi cas, ved on si zvykne...my s jedenim nemame odjakziva problem ani omylom, jedine, co K. nechce je umele mlieko, tak som to vzdala po mesiaci trapenia sa a davam jej 2 deci kravskeho alebo bezlaktozoveho, pije ho ako duha 😀 niektore deti fakt nepasuju do tabuliek, a to plati aj pre pcolkine a ine 😉

margarita
10. jún 2010

a este k rezimu spanku - toto je kapitola, ktoru som este vzdy nezvladla 😀 Kitty sa ten rezim svojvolne vyvija, a sice naznaky tam su, ale niekedy zaspi hned, inokedy este hodinu v posteli blbne, a cez den mi spi kedy ako pride...
obdivujem vsetky matky, ktorym deti spia vzdy v konkretnu hodinu a isty presny cas...to fakt nepoznam...nasa je asi prilis zvedava a na zotrvacnik....zaspi len vtedy ked odpadne vycerpanim...ale to je asi po mne taka hyperaktivna, tak sa ani nemozem vlastne stazovat 🙂

zdravim vsetky a myslim na vas, najma teraz na betty a jaju, tehulky,
a aj ine tehulky ako hviezdickamaria a majkuska,
no a samoska je vela vela este na vsetky VS, nech ste coskoro aj vy tehulky 😵

rybka13
11. jún 2010

ako hovoris margi, kiki nema rezim, lebo je hyperaktivna po tebe 🙂 neviem si predstavit Teba, keby ti niekto isiel nanutit nejaky rezim, robila by si presny opak 😀 😀
ale ved bud rada, ze kiki cez obed spi, ked bola mensia, tak spala len 40 minut denne nie? ale zas ti prespala celu noc,co si teda ja absolutne neviem predstavit 😅
takze ty jej davas normalne kravske? to som nepostrehla 😕

myslim na risku, ze ako sa ma v porodnici, ak su naozaj tri matky na jednej izbe, tak je isto brutalne vycerpana 😔 my sme boli dve a myslela som ze skapem od unavy, ked ma jednu noc nechali samu na izbe, pripadala som si ako v 5 hviezdickovom hoteli 😀

muska30
11. jún 2010

@rybka13 pozerala som foto, emka je uz aka velka a ma pekne tmave ocka a vlasky, je to kocka 😵 ked emke chuti kasicka, tak jej mozes davat na vecer ryzovu, bezlepkovu, mala by potom lepsie spat. a zeleninku pomixuj, aby sa jej lepsie prehltalo. a myslim, ze je lepsi papkac ako janulkin branko 😉 moja dcerka uz mala dva rocky, cez den je bez plienky ale v noci cika do plienky, skusala som aj bez, ale ona sa vobec nezobudila na to, ze je mokra 😒
@janula.k branko si postupne zvykne, ani moje deti nechceli hned papkat a teraz uz bez problemov zjedia skoro vsetko 😉 davaj mu postupne zeleninku a mozes aj banan, mozno mu zachuti 😉
@lenkove mas peknu dcerku a vyzera ze bude maly nezbednik 😉
@margarita kravske mlieko je este skoro, ale ked nema hnacky ani ine problemy, tak hadam jej nevadi.

margarita
11. jún 2010

muska, praveze som si to o kravskom studovala, a zalezi najma od pediatra 😉 detski gastroenterologovia vravia, ze po roku je uz traviaci system dostatocne zrely aj na kravske mlieko, ak samozrejme dieta nema alergiu na BKM alebo take daco. a ze tie odporucania, ze az do 3 rokov davat len umele, Sunary a spol., je viac-menej dosledkom skveleho marketingu vyrobcov.
ano, viem, ze su tam pridane kadejake vitaminy a ine hovadinky 😀 no ak jej davam inak pestru stravu, tak by tie vitaminy mala mat z inych zdrojov. moja doki mi radila skusat umele, ale ked som jej vysvetlila, ze uz 5.druh nic, ani ochutene bananove, ani za svet nic praskove - kapitulovala, a kazala davat 2dcl kravskeho, a potom jogurty a ostatne mliecne veci k tomu.
a nie je problem, zatial 😉

rybka, no ved to, noc mi prespi vkuse, odkedy nekojim, ale aj predtym sa budila uz od cca 9mesiaca tak max.1-2x za noc, co bolo skvele, ona skor cez den nechce spat. ale mozno casom sa nauci, a ak nie, tak si zvyknem 😀

dnes je tu nejako ticho, co uz vsetky vikendujete?

kaki
11. jún 2010

Viiiikendujeme 😵 😵 😵
Krásne det máte všetky maminy.... 😵 To asi preto, že sú starostlivo vymodlené 😵
Pekný víkend 😵 a hlavne nech je dlhyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😵 (pre všetky okrem Suzziky 😵 )

jaja25
11. jún 2010

Ahojte. No ja som dnes bola v poradni a som otvorená na 3cm. Aj sa ma pýtal či nechcem ísť rodiť dnes, že sa to určite pustí po čípku, ale ja som povedala, že nech tam ešte chvíľu dieťa zostane. No uvidíme ako dlho. Veď v utorok som bola na 0,5cm a dnes na 3cm... 🙂

majkuska
11. jún 2010

Ahojte baby, tak ja som sa vam neozyvala, pretože som tu už nemala net. A teraz mam len do zajtra.

V stredu mi robili kontrolny UZV, tak babetko prospieva a hematom sa zmenšil o nejaky centimeter.Ale ešte ma rozmery 3.15 x 1,43, takže ešte do stredy počkam, pevne verim, že sa aspoň o trošku zmenši ešte, ak ma nepustia, tak sa už budem pytať. Pretože nemam pocit, žeby som tu bola niejako chranena, a takto ležať viem aj doma,až na to, žeby som bola viac psychicky v pohode.Mala mala 4 dni 4O teploty, tak si viete predstaviť ako mi tu bolo.Topila som sa v plaču.

A zabudla som v prvom rade blahoželam Riske k princezničke.

No a jaja tebe veľa sil pred pôrodom.

paaj
11. jún 2010

ahojte dievcata, sice k vam neprispievam, ale casto vas citam, kedze k vam tiez "patrim"...som po jednom MA a mam aj tormbofilny stav, picham fraxik a tak....teraz cakam babatko, najblizsi UTZ takmer za 2 tyzdne a mam zvlastne pocity, ktore sa u mna menia, raz cierne myslienky ci je babtko OK, raz som celkom pozitivna..snazim sa zahanat to, ale mam strach, tak stale prosim panbozka, aby bol s nami...Prosim vas, poradte mi, aky ruzenec (alebo inu modlidbu) by som sa mala modlit? som na pn a mozem ten cas vyuzit aj takto uzitocne

janula.k
11. jún 2010

ahojte 😵
majkuska, krasna spravicka, tesim sa, ze babatko prospieva. Uz som na teba myslela, ze si sa dlho neozvala 🙂
Jaja, ak by to na teba nahodou uz prislo, tak zelam stastny porod, nech vas Matka Bozia chrani. 😵
Rybka, hmmm pol rocne deti prespia uz celu noc? Podla mna jedine len, ak su na umelom mliecku, alebo co..lebo potom nechapem, preco sa Branko budi kazde dve hodinky a papka..
Inak maminky, aj vam sa deti tak strasne potia? Ja neviem ako mam maleho obliekat..on je stale spoteny..tie jeho dlhe vlasky su furt mokre 😕
A Emka je krasne dievcatko 😵