Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

maria1610
7. dec 2010

Violkaaaaaaaaaaa, super, že si sa tu ukázala - veď Ty už máš zachvíľku polovicu tehu za sebou - ešte nemôžeme začať tipovať pohlavie a meno??? Síce meno asi nie 🙂 - a fotky nepridáš, ako rastie bruško a tak...

bettynka222
7. dec 2010

@akzuzs ja som mm pri porode mala a bola som spokojna 🙂 ajked teda zeby mi tam asistoval to sa neda povedat, ale bola som rada, ze tam mam niekoho blizkeho - citila osm sa tak istejsie, ze keby boli n amna hnusni, tak zasiahne 😀
@violoncielka jeeej ahooooooooooooj a tusim prvykrat vidim tvoju foto 😵 ako sa nam mas tehulka? velmi sa tesim, ze ti to vyslo, este ostatne snaizlky s azmenia na tehulky a budeme spokojne vsetky 😵
@mimuska77 no len sa to nauc este teraz, kym nie je mala, lebo potom ti na to nezvysi cas 😀 ved ked sa presunieme do nejakej sukromnej temy, tak by som ich mohla na chvilku vylepit na net 😀
inak ani ja som pocas vacsiny tehu tkamer vobec nepribrala, ale zato v 9 mesiaci ma chytilo nieco podobne co teba
😀 nakoniec som mala 12 kg navyse,a le nejak to vidiet nebolo 🙂
@maria1610 ahooooooooooj 🙂

muska30
7. dec 2010

@violoncielka som rada, ze si sa ozvala 😵 a chrbat bolieval aj mna pocas tehu, lebo ja som dost pribrala a malo som sa hybala, tak plavanie by Ti malo prospiet 😉
@akzuzs ani ja som nemala manzela pri porode, on by tam viac stresoval ako ja 😀
@mimuska77 urcite Ti bude svokra oporou, ked bola zdravotna sestra 😉 a pazrava som ja bola cele tehu, pred porodom som mala 20 kil navyse 😝
@bettynka222 a so zeleninovymi prikrmami u Matka este nezacinas? zemiak a mrkva by sa uz po 5. mesiaci mohla zacat davat 😉

akzuzs
7. dec 2010

Ahojte a požehnaný dníček
No ja som aj premýšlala že niekoho okrem mm tam by som chcela lebo som sa vždy bála aby mi niečo nepokašlali nakoľko som ja ked som prichádzala na svet vypadla sestrčkám z rúk na zem lebo MUDr. sa neráčil vraj ukázať a ked som už vypadla tak prišiel a vraj behali splašení ako kone len aby....? Tak mi to vždy mama hovorila. Našťastie mi ten pád zlomil iba kľučné kosti, No a ked som rdila Majka som sa toho bála aj som im hovorila čo sa mne stalo a boli zlatí, ale budem sa báť aj teraz. A určite som nebola sama , bola pri mne Matka Božia , sv. Anna a celé nebo a aj sám Pán Boh lebo som sa k nim celý porod utiekala a spoliehala sa na ich protekciu. A minule mi kámoška vybavila u svojho Švagra protekciu ( ten Švagor s veľkým Š je Pán Boh lebo jej sestra je vydatá za Ježiša Krista-rehoľná sestrička 😉 ) Tak som spokojná a pokojná a asi mi teraz moje dieťa rozkope cele brucho. Ááááááááááááááááá a vraj dieťa je nevinne a bezbranné ale kope ako divé 😵

majkuska
7. dec 2010

No ahojte tak ja mam po poradni. Dr. ma chcel vyšetriť či sa neotvaram, ale nakoniec sme na to zabudli, lebo mi robil UZV, kontroloval placentu a prietoky. Babo neotočene,placenta nezmenena, prietoky ok. Tak na buduci tyždeň si mam urobiť predoperačne vyšetrenia,3. januara mam nastup do nemocnice, ak samozrejme nebudem musieť isť skvôr. Za normalnych okolnosti by som už išla buduci tyždeň ležať vstupom do 9 . mesiaca kvôli tej placente, lebo vraj keď je niečo s placentou tak už ten 9 mesiac chcu mať pod kontrolou, lebo vraj prave v tomto mesiaci zvyknu robiť placenty šarapaty. Ale vzhľadom na to, že idu vianoce, tak nastupim 3, a bude ma už kontrolovať každy tyždeň do vtedy. No ale vraj to je ťažko povedať, dnes to zatiaľ bolo všetko ok, o tyždeň už nemusi. Takže to sa vlastne uvidi.
Popytala som sa ho na tie bolesti, tak mi povedal, že ono to už môže prichadzať tie predzvestne, trošku posrandoval, lebo som sa ho pytala, nech mi povie v priapade takej situacie kedy dojsť do nemocky? Tak ak pridu kontrakcie každych 15 minut, ak nechcem aby ma rodil manžel, myslel to tak, aby stihli urobiť cisarsky, alebo mi odijde hlien, alebo ak spozorujem, čo i len trocha plodovky. Tak hadam to už niejako do toho 3 januara podržime doma.

Mimuška ja som pribrala 7 kg, no za posledny tyždeň som schudla 0,5 kg, čiže sme na tom rovnako 6.5 kg. No ja sa ale priznam, ja jem strašne malo, mne sa za posledne 2 tyždne už vracia strava späť do ust, ako malemu decku.

Akzus ja som mala manžela pri pôrode a určite by som ho chcela zas, aj keď s cisarskym je to tak. Ale mi povedal, že ak sa bude dať, tak si vraj vybavi aj tam, aby bol pri cisarskom.

majkuska
7. dec 2010

@akzuzs nemalo to chyby to s tym švagrom. Aj ja chcem taku protekciu 🙂

akzuzs
7. dec 2010

@majkuska no to teda máš divoké. Ale neboj. Ja pevne verím že do 14tého vydržím poradnu mám o týžden a dúfam že bude dobrá. Bude robiť UZV či už je dieťa dole lebo naposledy si sedelo na zadku 😀 a hlavu na pupku 😀 Asi si robilo auto sedačku 😀 No ja som dostala tie falošne kontrakcie čo si mala teraz aj Ty myslím v 6 mesiaci. Bolelo ma brucho, tvrdlo, stále som mala pocit že mám dostať menzes a krče v podbrušku a tlaky od spodu ale vedela som že to sú falošné lebo pravé su katastrofálne pravidelné ale bála som sa hrozne.Ale do nemocnice som nešla lebo tot´ho som sa bála ešte viac. A tiež ma to chytelo v noci a nad ráno už menej ale uplne to odoznelo až o tri dni a tiež som sa dopovala magnézkom . No a inak aj ked beriem 3x za den magnézium tak aj tak mi tvrdne brucho ale ked ho neberiem vôbec tak viac. A krče na nohách???? Ach jaj nad ránom si vôbec nedovolím z chuti vystriť nohy lebo by som ich hned dostala. A stále spávam len na tej jednej strane na ľavom boku a už som z toho preležaná lebo to tak trvá vyše mesiaca ale vydržíme. No tei januárčatá sú ale teda .... !!!!!!! 😀

akzuzs
7. dec 2010

@majkuska OK ked budem na skype s kámoškou poviem jej

bettynka222
7. dec 2010

@muska30 cakam na poradnu - nech dr povie co mozme a co nie 😉 nechcem sa do niecoho pustat bez jej rad...aby sa nahodou neurazila. a potom, oc som citala od marie, tak si myslim, ze ked so vsetkym pockam, nic tym nepokazim. aj o lepku sa vela tento rok popisalo...s tym aj s kravskym mliekom budem velmi opatrna
@akzuzs tak toho som sa presne bala aj ja - ze im matko vypadne. a to som si este pred porodom kupila dianatal gel, a tam bolo doslova napisane, ze si ma dr pripravit suchu tkaninu na zachytenie novorodenca ked s abude klzat von 😅 😀
@majkuska pocula som ,ze sa babo na konci niekedy este otocilo, ale u teba tomu moc neverim. nbabatko sa vacsinou neotoci, ked je v nieocm problem - ako u teba s tou placentou...pekne si uzi vianoce, davaj pozor na seba a na babo a po novom roku sa tesime na dalsi prirastok 😵
@akzuzs aj aj som spavala len na lavom boku - vsetky tehule ku koncu by mali 😉 a krce v nohach osm amla hrozneeeeee

maria1610
7. dec 2010

@bettynka222 presne tak, ani ja by som sa nepúšťala ešte do príkrmov - inak ja som začala prikrmovať chlapcov až keď mali 6 mesiacov - presne tak ako sa odporúča - mrkva, zemiak, cuketa, brokolica - s kravským mliekom sme začínali, keď mali 2,5 roka - ale ja si tak spätne myslím, že také náznaky nejakých problémov u Filipka boli ešte hneď ako sa narodil - však sa narodili obaja v 29 tt. u nás v LC, hneď ich previezli do BB, mňa však nechali zotavovať sa po cisaráku v LC, Filipko netoleroval absolútne žiadne mliečko (nenatal sa myslím dáva predčasniatkam) celé dva týždne bol na infúziách, kým ma neprijali do BB a nezačala som dávať materské - takže nejaký problém s tráviacou sústavou tam musel byť už vtedy - odvtedy som na to vôbec nemyslela, až teraz, keď sme toto začali riešiť

bettynka222
7. dec 2010

@maria1610 nemal este dovyvijanu traqviacu sustavu 😒 ako dlho si ich kojila? konzumovala si produkty z kravskeho mlieka, ja osm si davala v tehu aj pocas kojenia na to pozor a aj teraz sme na HA nutrilone, ajked najlepsie je nastiepena t abielkovina v neocate....ten ale stoji 70 eur 🤐 😨 😕 😅 a dr nam ho nepredpise, lebo unho nie je zatila potvrdena ta alergia co u mna. no len ci sa neprejavi neskor... ☹ podla mna by babatka mali pit len UM kde je ta bielkovina uplne rozstiepena...nechapem ako mozu predavat tie humusy vyrobene zo srvatky...tak ale co narobim, ked s amaly odstavil. ten HA nutrilon mu vystaci na 4 dni, takze pri neocate by sme skrachovali 😝 tan co nam predpisuje dr ale nema zas tak dobre rozstiepenu tu bielkovinu... 😒
a lepok si kedy zacala zavadzat?

maria1610
7. dec 2010

betty, keď som nestačila s kojením (asi v siedmom - ôsmom mesiaci) - dávala som Bebu HA (tiež mi ju predpisovala lekárka) a s lepkom sme začínali v 9 - 10 mesiaci

bettynka222
7. dec 2010

@maria1610 no nechapem to, preco sa vam toto stalo. asi mal malicky nejaku predispoziciu a do toho to predcasne narodenie... 😔

janula.k
8. dec 2010

ahojte babulky 😵 dnes je krasny sviatok a velmi povzbudive Bozie slovo 😵 "Lebo Bohu nic nie je nemozne!" 😵
pozdravujem vas, docitam neskor 😉
Violka no konecne si sa ukazala 😠 😀 😵 prid castejsie 😉

muska30
8. dec 2010

dievcata, tak uz sme v sukromnej skupine 😵

violoncielka
14. dec 2010

Ahojte vsetky veriace snazilky.....aj tie co nas iba citate a mozno vahate ci sa pridat, alebo nie.
Mne osobne tato tema velmi pomohla a nasla som tu spriaznene duse. Fakt nic nie je lepsie ako ked sa mas kde vyrozpravat a vidis ze okolo teba je straaasne vela podobnych zenusiek. Samozrejme nie s kazdym som si sadla, ale to je uplne normalne.
Takze vas oslovujem....ak vahate tak nevahajte a pridte medzi nas...Tesim sa na nove tvare
Ahooooj

lenkove
14. dec 2010

@violoncielka 😉 ahojte snazilky,
len sa pekne snazte a piste! 😀 😀 aj tehulky! 😀

suzzika
20. dec 2010

V tomto predvianočnom čase pozdravujem všetky moje drahé VS,VM aj VT 🙂 Chcem Vám všetkým zaželať požehnané a milostiplné sviatky narodenia nášho Spasiteľa.

Nechodím tu, to ste si asi všimli 😎 a som normálne prekvapená. Violka ty už v máji budeš mamička? Mrzí ma, že neviem podrobnosti, ale zo srdca Vám blahoželám a prajem nech ste obaja v poriadku a určite si pozriem či si porodila Vilka alebo Violku... 😉 čakám na NB a potom budem môcť byť častejšie na PC. Myslím na vás a chýbate mi...

emini
20. dec 2010

@muska30, @janula.k, @bettynka222, @akzuzs, @margetakuska, @katarina104, @lenkove , @hviezdnyprach , @majkal , @vavrenka , @violoncielka a všetky ostatné, ktoré som zabudla spomenúť: prajem Vám pokojné a milosti plné Vianočné sviatky a požehnanie Božej lásky nech Vás sprevádza po všetky dni. Aby ste prežívali radosť z narodenia Ježiša Krista, aby pre Vás neboli Vianoce stresom, ale oddychom, aby ste prežívali Vianoce v pokoji v kruhu najbližších, a našli si čas zastaviť sa aspoň na chvíľu, a venovať sa Bohu a rodine...
Šťastné a veselé...

katarina104
20. dec 2010

@emini ďakujeme aj tebe a všetkým nech Vás Pán naplní svojim pokojom a radosťou 🙂 a nech sa vám splnia vaše sny 🙂

majkal
21. dec 2010

@emini krásne prianie, ďakujem .... normálne som sa pozastavila, lebo posledné dni sú naozaj o strese a veľmi veľmi si želám, aby neboli .... prajem aj ja Vám všetkým veriacim žienkam a vašim rodinkám požehnané Vianoce plné lásky, radosti a pokoja a dokorán otvorené srdiečka pre malého Ježiška a jeho veľkú lásku a milosť 😵 😵 😵

muska30
22. dec 2010

ahojte 😵
prajem pekne vianocne sviatky vsetkym VS aj ich rodinkam 😵
@emini dakujem 😵

lussynka
4. jan 2011

...ahojte, rada by som sa k Vám pridala(ak teda ešte táto skupinka funguje) Snažíme sa o mimi už 16-ty mesiac, zatiaľ úplne bezúspešne.... Pravdepodobne to bez Božej pomoci nepôjde...samotná naša snaha zjavne nestačí....

emini
6. jan 2011

@lussynka ahoj vitaj medzi nami! Posielam ti požehnanie a modlitbu... nech to čoskoro vyjde 🙂

lussynka
7. jan 2011

@emini 😵

violoncielka
7. jan 2011

@lussynka ahoj lussy vitaj medzi nami......jasne ze fungujeme.len uz vela VS nie je VS ale VM,preto uz mnohe nemaju ani cas zajst na konika.
Mas pravdu bez Bozej pomoci to nepojde. Musis sa ozbrojit vierou nadejou a laskou a k tomu pridat este vela vela trpezlivosti. Nechcem ti pisat, ze 16 mesiacov je este kratka doba,lebo sama viem ze rok po svadbe som bola tiez nestastna, ze babo neprichadza presiel dalsi rok a dalsi a Boh nas stale neobdaroval babom...niekedy som mala aj chut to vzdat, ale ta tuzba stat sa mamou je taka velka, ze som sa nedokazala vzdat tej nadeje. Bolo to velmi tazke obdobie a po 6!!! rokoch manzelstva sa aj nad nam Boh zmiloval a pozehnal nam babatko.
Samozrejme , ze teba Boh nenecha cakat tak dlho a velmi ti prajem aby si coskoro zistila ze si tehu....stastne to zeny, co nemusia vobec prezivat to co sme si tu odskakali skoro vsetky.
Ale ak chces tak mozes ist ku gynekologovi nech ti urobi hormonalny profil ,mozno staci nejaka tabletka na upravenie cyklu, alebo hormonov. Radim ti povedat ,ze uz sa snazite 2 roky,lebo to je doba ktoru davaju lekari parom na otehotnenie. A vlastne vela zalezi aj od veku ak mas pod 30 tak si v pohodicke, ale aj do 35 je to stale este super vek. Tak nezufaj, modli sa a uvidis Pan ta vyslysi.
A prid sa vyrozpravat, mne to vzdy velmi dobre padlo -nasla som tu vela spriaznenych dusi a podobnych pribehov.
Tak pa

majkal
7. jan 2011

@violoncielka 😵 ahoj ... krásne si to lussynke napísala 🙂 Aj ja ťa tu @lussynka vítam a prajem ti aby si čoskoro bola tehuľka 😉

@violoncielka bude to chlapček? 🙂 Ako sa máte?

violoncielka
7. jan 2011

@majkal ahoj 🙂, ano bude to chlapcek....zatial si tehu uzivam, fakt je to nadherne citit v sebe babo.
Tebe sa ako dari?

lussynka
7. jan 2011

@violoncielka
@majkal
Ahojte, ďakujem za privítanie 🙂
violoncielka, bola som u lekára pred vyše 2 mesiacmi som bola u lekára, povedala som mu, že sa snažíme už 2 roky, tak poslal manžela na spermiogram, tam všetko OK. Mne predpísal clostilbegyt + pegnyl mi pichal, chodila som na folikulometriu...no po 2 mesiacoch zatiaľ nič ☹ Hormonálny profil mi však nerobil... skúsim sa spýtať, dúfam, že bude ochotný... 😕 Ty si chodila na nejaké vyšetrenia?

janula.k
8. jan 2011

@violoncielka gratulujem k chlapcekovi 😵