Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

majkal
7. jún 2010

@jaja25 tak to je naozaj zodpovedna praca .... vlastne kazdy lekar ma zodpovednu pracu, ale s takymi malinkymi detickami, to musi niekedy az pri srdci pichat, vsak? 😔

violoncielka
7. jún 2010

Ninkaaa uz sa nevieme dockat ...nenatahuj nas. Prajem uspesnu cestu , a obom vela sily!!!!
Zdravim vsetky ostatne, diky ze ste na mna nezabudli 🙂

riska
7. jún 2010

ahojte, vidim, že tu sa už vykecava vo velkom 😀

vdaka za blahoželanie 😉 ja ani neviem, ako nam tých 7 rokov prešlo.... a ked sme sa brali, mali sme naplanovane, že už budeme mať tak 3 deti....preto som tak velmi vdačna za tento zazrak v brušku 😵 a ked sa mu nechce von, tak si ešte ideme urobiť s mm pekne poobedie, ked pride z roboty, zajdeme niekde na obed a tak.... dufam, že sa neuvarim 😝

majkal, ako ide svet čisel? 😀

jaja, ved ty si vlastne 24 hodin s detičkami 😵

marialucia, ak sme aj na nejaku snažilku zabudli, Panboh o nej určite vie 🙂

jaja25
7. jún 2010

@majkal tak teraz by si si konečne užila bábatko. Matúško je už veľký, už aj začiatky v škole máte za sebou, to by bolo teraz super.

jaja25
7. jún 2010

@riska, tak tak. Ja by som bez detí neprežila. Či už vlastných alebo skoro vlastných- oni tí drobci sú potom ako tvoji lebo sme s nimi niekedy viac ako ich mamičky...

majkal
7. jún 2010

@riska svet cisel je niekedy "uchvatny" ale obcas mi uz lezie na nervy 😀 ja uz mam profesionalnu deformaciu aj doma, cely rodinny rozpocet mam v prehladnych tabulkach prijmov a vydavkov ... uz mi len chyba to, aby som zacala o vsetkom uctovat 😀 ... ale nie ... mam tu pracu celkom rada, ale aj tak niekde vo svojom vnutri citim, ze toto nie je moje zivotne povolanie. No uvidime, kam ma este Pan zavedie 🙂
Tak si to dnesne poobedie uzite a mozno sa Ninka ozve 😉 Ja som sa v den porodu este vybrala s mm navstivit kamosa na chatu. Isli sme pesi hore poriadnym kopcom. Len som tak odfukovala 😀 No a do vecera sa to rozbehlo 😵
@jaja25 veru, teraz by som si babatko uzila 🙂 Ale snazim sa to naozaj vsetko odovzdat do Bozich ruk, aj ked niekedy je to velmi tazke.
Stale mi beha po rozume ta Litmanova.

Majkuska, ako ste na tom? Dufam, ze coraz lepsie a lepsie 😉

margarita
7. jún 2010

janemari, to mi je moc luto, ze nie si stastna a necitis sa milovana tak, ako by si chcela... 😔

jaja, ved Ty by si sa mohla uz pomaly aj odrodit sama, nie? 😀

majkal - uprimne obdivujem vsetky uctovnicky, ze to dokazu robit...mne staci, ked o tom uctovnictve musim ucit, a nerozumiem tomu ani v slovencine, nieto este v anglictine 🙂

riska, pekne oslavte vyrocie, asi Ninka chce byt este dnes aj s ockom, alebo skratka musi este navstivit restiku, lebo potom najblizsi rok sa v restike uz nenaje 😉

kaki
7. jún 2010

Ahojte 🙂
No Vás dočítať a prečítať 😵 Všeličo ste popísali...
Viete čo? Nehrozme sa nad povodňami... Strach neni od Boha a ani nás nerobí lepším. Nečakajme daľśie pohromy.
Snažme sa byť lepší. Začínam od seba. 🙂

Ja vam poviem za seba len toľko,že odkedy som našla VS začala som sa viac modliť. Snažím sa viac veriť a nechávam na Boha moj život. Nestala sa zo mňa iná kresťanka.
Keby ste ma počuli niekedy ako robím doma "poriadok" s manželom, alebo ako strašne viem vypeniť v robote 😔.
Nemôžem povedať že som sa vzdala túžby po deťoch... Ale nechám to na Boha.
Dieta je dar! Veľký dar. Dar sa nedáva za zásluhy. Za zásluhy sú ocenenia, ale dieťatko je dar. Možeme oň prosiť a veriť že hod ostaneme. Tak ako dieťa verí a prosí (keď už vie hovoriť), že sa rodič postará o jeho potreby a túžby 😵.

Maminy predstavtze si seba, či by ste nespravili čokoľvek pre dobro svojho dieťatka 😵? Ja by som spravila 😵. Som šťastná keď sú deti spokojné... 😵

Pripomínam desiatky, ktoré se modlíme denne (miralucia tu su dalšie VS - všetky sme snažilky, len kaźdá sa snažíme o niečo iné súvisiace nie len s detmi a prosíme pri tom o pomoc):
1. Ktoreho si, Panna, z Ducha svateho pocala - Skorki, Margi, Azalka, Elizka
2. Ktoreho si, Panna, pri navstiveni Alzbety v zivote nosila. - Lenkove, Kaki, Mimuska77
3. Ktoreho si, Panna, v Betleheme porodila. - Smejka, Marione, Riska
4. Ktoreho si, Panna, v chrame obetovala. - Suzzika, Violoncielka, Akzuzs
5. Ktoreho si, Panna, v chrame nasla. - Bettynka, Lienocka, Krtecko, Muska30
Keď niekto che nech sa kľudne pridá 🙂

A modlíme sa spolu za snažilky na celý jún k BM, ako janlulak navrhla 😵 Za čo som veľmi vďačná všetkým 😵

kaki
7. jún 2010

Riska, 7 výročie 😵 No významné to číslo 🙂. Gratulujem. Nech ste spolu šťastní 😵

Janemari, pre manželstvo je doležité sa ODPÚTAŤ od rodičov.
Odporúčam knižku: Dva kruhy však jeden stred.
Alebo by si mohla tm nahovoriť na manželské stretnutia. Vieš ak je veriaci, mohli by ste nájsť a začať riešiť problém manželstva skôr ako budete mať bábo. http://www.mstretnutia.sk/index.php?Name=front....
Aj sex je v manželstve dôležitý. Ak ti nić nehovorí 😔 niekde musí byť problém. Skús hľadať.... Budem na Teba myslieť.

margarita
7. jún 2010

ja volim kaki 😉 😵 z duse mi hovori.

kaki
7. jún 2010

margi 😵 😵 😵 Keby si mi napísala ten program isto by som vyhrala 😵 😵

muska30
7. jún 2010

ahojte,
vdaka, ze ste ma zaradili medzi snazilky, aj ked ja sa uz o babo nesnazim, stacia mi moji dvaja nezbednici 😉 ale kaki to pekne napisala, ze kazda sa snazime o nieco ine, takze vlastne sme snazilky vsetky a vzajomne sa za seba modlime 😔

jajka, ako si rodila chlapcov? prirodzene, v termine?

janemari, mozno prezivas v manzelstve krizu 😒 mala by si sa porozpravat s manzelom, co citis, aby Ti pomohol, chapal Ta a miloval 🙂 aj ked my zeny to inac prezivame ako muzi, ale komunikacia v manzelstve je dolezita a takisto sa treba za nasich manzelov vela modlit 😔

marialucia, blahozelam k uspesnemu ukonceniu studia 😵 ja poznam jednu lekarku, ktora je pri zomierajucich, je to narocne poslanie a tazka sluzba, musis byt silna zena 😔 je to smutne, ze si prisla o babo, ale dolezite je, ze stal pri Tebe Tvoj snubenec, a planujete uz svadbu?

muska30
7. jún 2010

janemari, suhlasim s kaki, dobre Ti radi, navrhujem ju za nasu manzelsku poradkynu 😵

margi, my sme uz dcerke dali zmrzlinu, oplatka jej nestacila 🤐

riska, blahozelam k vyrociu svadby, my o mesiac oslavujeme uz deviate, tak ako majkal 😉

jaja25
7. jún 2010

@muska30 oboch prirodzene a oboch som prenášala. Filipa viac ako týždeň...

lakrimosa
7. jún 2010

Ahojte,
hoci som dlho nepísala, sem - tam som k vám nakukla podľa časových možností...
Betynka a Riska ešte neporodili? Vlastne aj Jaja 25! Myslím najmä na ne - tehotné a tiež na vás všetky na sv.omšiach a zapájam sa aj do modlitebných reťazí, ktoré tu už musia mať kilometre.

Mimochodom, Margarita maš nové foto 🙂 a nádherné dieťa 🙂 !!!!!!

Kaki, ďakujem ti za tieto slová: "Dar sa nedáva za zásluhy. Za zásluhy sú ocenenia, ale dieťatko je dar. Možeme oň prosiť a veriť že hod ostaneme." Asi som konečne pochopila na tvojom vysvetlení, čo mi to ten náš katechizmus katol.cirkvi chce povedať, lebo mala som obdobie, keď som to nerada čítala, ba priam ma to vytáčalo do nepríčetnosti (chcela som na nepríčetnosť použiť nejakého strašidelného smajlíka, ale nie je tu žiadny, ktorý by bol dostatočne výstižný...)

Janemari, čo na to povedať, čo tu píšeš? Je to veľmi smutné, nepomohlo by, ak by si sa otvorene porozprávala s tm ako tu už baby písali? Mala som v rodine podobný prípad, otec sa nechával ovplyvňovať a manipulovať svojou rodinou do takej miery, že to vyvolávalo zbytočné a neopodstatnené hádky a smerovalo k rozpadu, no zmenili sa okolnosti, tak sa to zlepšilo.
Teraz v manželstve si dávam obrovský pozor, aby sa u nás niečo podobné nevyskytlo. Som za absolútne otvorený vzťah, aj v sexualite . Inak je to trápenie...

Pozdravujem vás všetky !

jaja25
7. jún 2010

@lakrimosa ďakujeme že na nás myslíš. Riska to už má každú chvíľku, tak na tú budeme asi teraz myslieť najintenzívnejšie. 🙂

lakrimosa
7. jún 2010

nemáš za čo 🙂 neboj sa, všetko zvládnete s Božou pomocou!!!! No ty máš ešte 16 dní čas 🙂

marialucia
7. jún 2010

@jaja25 no mozno sme mali s Tebou staze, mali sme tam aj vo stvrtom rocniku ale v 5.tom len raz a presne si pamatam-bol tam maly Sebastianko narodeny 17.11.2008 a vzdala sa ho maminka hned po porode lebo mal uz asi 5 suredencov-cele staze sme ho hladkali a nechceli sme odtial odist....tak teraz neviem s kym sme tie staze mali, je mozne ze s Tebou? 😉

janemari
7. jún 2010

Dakujem za vam za rady.Co sa tyka rozhovorov s manzelom tych uz bolo nekonecne mnozstvo,hovorila som mu co citim,co ma trapi,pytala som sa jeho co a ako citi.Vzdy sa vsetko vyrozpravalo,povedal dobre.Potom to vsak konzultoval so svojou rodinou a bola som zase ja ta zla.
Co sa tyka poradne.Poviem tak,rozpravali sa snami mnohy a vysvetlili mu co a ako.Dokonca aj jeden z jeho rodiny ny ktoreho da mu povedal ze ked sa mi ako manzelia o niecom bavime,tak to nema hovorit dalej.Povedal ze dobre.Nasledne sme sa rozpravali o niecom intimnom a hadajte.Na druhy den to uz jeho maminka vedela.Zaver je taky,ze aj keby mu nejaky knaz,ci psycholog povedal ze kde robi chybu on by sa neriadil jeho pokynmi pokial by jeho maminka povadala nie.AJ ked sme boli na ponaucenie tak prikyvoval ze ano tak to ma byt,ze suhlasi.A ked sme vysli s fary von povedal ze to su keci a hluposti 😔
Aj knaz mi povedal ze ja tu nic nezmozem,su to skratka tipy muzov pre ktorych je maminka a ostatna rodina TOP. Zmenit to moze len Boh.

marialucia
7. jún 2010

@muska30 ano planujeme svadbu 🙂 teda uz je naplanovana od augusta...bude v juli 🙂 urcite vas budem informovat 🙂
Inak ked sme mali statnicu z pediatrie, prehovarala ma jedna doktorka nech robim pediatriu 🙂 a za mojim statnicovym pacientom som aj plakala, tak mi chybal po tolkyych tyzdnoch 😔
Este neviem ci budem robit to o com som pisala v diplomovke...ale v kazdom pripade by mi silu daval Pan 🙂
@jaja25 ak sa mozem opytat, Ty si potom bola na materskej alebo si hned po promocii zacala pracovat?
Vy uz mate ake pekne manzelske vyrocia 🙂 my sme so snubencom 3 roky spolu 🙂 ach ale co by mi Pan povedal...ved vravim "mariamagdalena"---on by mi poveedal "chod v pokoji a viac nehres !"...ale ako vravim, verim v Milosrdenstvo 🙂
Dakujem za zhrnutie,vsetky mena VS si napisem 🙂
@majkal aj mne vrta v hlave ta Litmanova,ak sa dopravim do Nitry-rano 6:15 mi ide autobus a za dobrych 7 hodin budem v Litmanovej 😀 nepojdes aj inokedy-napriklad skor ako 5.8.? mohli by sme sa tam stretnut 😉

marialucia
7. jún 2010

@janemari kebyze tu nie som nova tak by som povedala, ze povedz mi kde najdem Tvojho muza a pojdem ho osobne nakopat do zadku...achch...ako moze vase intimnosti vraviet dalej...ani maminke ani nikomuuu 🙄 😠 😠
Tak ale kedze viera hory prenasa,budem sa najviac modlit aby Tvojho muza osvietil Duch Svaty 😉
Opytaj sa ho ako by sa on citil, keby si Ty Tvojmu ockovi alebo mamine povedala vase intimnosti...joj ved akoby sa citil 😒

janemari
7. jún 2010

Moja to je este nic on vie aj kedy ma jeho neter svoje dni,ci je panna a podobne.Oni si skratka vsetko rozpravaju a ked ja nahodou nieco poviem svojej rodine/nehovorim o intimnostiach/ ale ze ideme nieco robit,alebo kupit tak sa nazlosti.On je skratka typ cloveka ktory nedostane cez ... tak neuveri.Ked mu poviem nechod tam,lebo padnes on tam just pojde a samozrejme ze padne.A potom povie ako si to vedela a nakoniec som ja ta zla.Ale to je zlozite.On je so svojimi rodicmi dennodenne kedze chodia k nam a este snimi ked odidu hodiny telefonuje.Ja sa stretavam s rodicmi raz dva krat do mesiaca. Ale pre pokoj v rodine co uz narobim.Len ma mrzi to ze su to ludia co su dennodenne v kostole a asi by si sa divila coho su schopny.Potom ked aj neveriaci clovek vidi takychto ludi,tak sa ani necudujem ze nechcu zacat chodit do kostola.

marialucia
7. jún 2010

Juuuuuuj 😔 😔 😔 dievcata prosim napiste k tomuto nieco,ja k Tvojmu muzovi nemam slov...ja mam takyto otvoreny vztah s bratom aj s maminou ale to je uplne ine....moj snubenec neriesi intimnosti s nikym on by sa ani neodvazil tak by sa hanbil 😔
....ako vidim stastna urcite nie si.....je on stastny?...napiste aj vy co ste ako sa povie uz dlhsie v chomute lebo ja to vidim len na preplesk po zadku...ale viem ze zazraky existuju a uz vselijaky ludia sa zmenili v historii krestanstva-ved aj Sv.Pavol-zabijal krestanov, Sv.Augustin mal aj nemanzelske dieta....atd atd napriklad kto ma napadne-hej moja Mariamagdalena🙂

janemari
7. jún 2010

marialucia ja som zvyknuta ze v zivote nemam stastie,len ma najviac mrzi ze rodicia maju len mna a musia sa divat na to to. Najhorsie je ze svokrovci utocia aj na mojich rodicov. Niekto mi hovori aby som sa rozviedla,ze toto aj cirkevne rozvedu iny ze mam vydrzat,ze aj ked je to brutalne ked jeho rodicia umru bude lepsie. Ale ked mi ho dal Boh do cesty prosila som ho,aby ho dal prec ak to nema byt ten pravy.Ale cim viac som sa modlidla aby ho odstranil z mojho zivota tym viac ho ku mne priputaval. Rozum mi hovori utec a nieco vo vnutri zostan. 😔

majkal
7. jún 2010

@marialucia do Litmanovej by som sla hned! .... ale uz sme si to tak naplanovali na toho 5.8. prave kvoli tomu datumu, ktory je naozaj viac nez symbolicky - moje narodeniny a datum prveho zjavenia 🙂 citim, ze tam potrebujem ist prave vtedy, dakovat za 30 rokov zivota a dakovat za to uzasne navstivenie .... a samozrejme prosit, prosit, prosit.

@janemari takto som z manzelstva "utekala" 7 rokov, uz sme boli pred branami rozvodu, totalneho rozpadu .... lebo som za 7 rokov chcela zmenit muza. Ale potom prisiel zlom .... zmenila som sa ja. Dovolim si naozaj povedat, ze som sa "obratila" ja a so mnou sa zacal menit aj moj mm. Teraz prezivame druhy rok neopisatelne krasny, plny pokoja a ozajstnej lasky .... Bohu naozaj nic nie je nemozne.Modlitba urobi naozaj vela. Po case mi moj mm povedal, ze on sa v case nasej najvacsej krizy modlil k Matke ustavicnej pomoci 😔 .... ach, naozaj mame za co dakovat nasej Nebeskej Matke. Drzte sa! Myslim, zeby si sa mala riadit tym co ti hovori vnutro, nie rozum. Aj ked sa mi to mozno lahko hovori .... Ale ja som takisto sa "rozvadzala" rozumom, to co bolo vo vnutri mi branilo urobit tie konecne kroky. A som teraz naozaj za to velmi vdacna a stastna. Nechajme Ducha Svateho posobit v nas .....

majkal
7. jún 2010

a este nieco ..... ked som sa modlila modlitbu za manzelov, obcas som si pomyslela, ci sa naozaj nemodlim zbytocne ... ze to aj tak nema vyznam ..... a predsa malo 😉 😵 Len treba vytrvat .... nase modlitby raz budu vypocute 😵

janemari
7. jún 2010

majkal dakujem za povzbudenie.A ako si pisala aj ja som sa snazila par rokov ho zmenit,ukazovala som co robi zle a podobne.Teraz pracujem na svojom pristupe.Lebo akosy pri neustalom rieseni tych istych problemov som zabudla na seba.A ako som tu napisala dost mi pomohla kniha Chatrc,ktoru som dostala od kamosky.Len aj to menenie sa nejde z hodiny na hodinu.Mozno to bude trvat par rockov mozno sa stane nieco co vsetko zmeni behom dna 😔

azalka22
7. jún 2010

modlite sa, modlite sa a modlite sa.
a drzte sa Krista pevne za ruku 😉 tam je nasa spasa

janemari
7. jún 2010

azalka to je pekne,ale som len clovek.A aj ked sa snazim a stale padam je coraz tazsie vstavat.A je dost tazke ked je clovek na to sam.Ale teraz mi dal do cesty vas a naozaj mi pomahate.Dakujem

marialucia
7. jún 2010

@janemari mne doniesla mamina Chatrc do nemocnice, ked som bola po potrate a vtedy som to nebola schopna precitat ☹ ale ked ju precita konecne moj bracho precitam si ju 😉 Mne sa vtedy velmi pacila a pomohla mi kniha od Tani keleovej Vasilkovej-Duhovy Most-je to lehke citanie a velmi poucne....a samozrejme mi pomohla poriadna svata spoved, kazdodenne prijimanie v nasej nemocnicnej kaplnke 🙂
Musim vychvalit nasu nemocnicu-ak poznate nemocnicu v Ruzinove tak nasa Novozamcka nemocnica ja jej verna kopia-stavali sa v rovnakom case ale tam kde maju v Ruzinovskej nemocnici lekaren mame my Kaplnku 😉 a kazdy den svatu omsu 🙂 @janemari Pan ma s kazdou z nas svoje plany a podla mna to, ze si napisala sem k VS nieje nahoda (lebo na nahody neverim )_Bozia prozretelnost Ta sem nasmerovala a skrze toto spolocenstvo objavis nove obzory v zivote 🙂 ako ja vdaka nim Litmanovu 🙂 Myslim na Teba aj na vsetky VS 😉