Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

maria1610
2. júl 2010

@smejka,chlapci su skutocne uzasni - nech ich mate co najskor doma
@margi - dakujem 🙂
@betty - zacali nam prazdniny, tak sa zacina znova narocnejsie obdobie (myslim psychicky narocnejsie obdobie 😅) - myslim na Teba a samozrejme aj na ostatne VS, VT a VM - menovite darlu a carmenusku

bettynka222
2. júl 2010

ahojte 🙂

@darla27 a ty si nebola naposledy na ivf, ale na iui? a v com spočíva isci? som z toho zmatena 😕 pocuj a ten dr madar ti co povedal? veď oni majú veľmi vysokú úspešnosť tak sa skús poradiť s ním. veľmi ti tehu prajem, aj carmenuske a marii a smejuske a všetkým čo túžia po dietatku 😔

@margarita na mna hamiltoni nezaberaju 😝 inak babo podľa vcerajsich meraní už konci 41 tt a v nemocke napriek tomu rátajú s tým zajtrajšim terminom....to som teda zvedava na jeho miery keď sa rozhodne vyliezt z bruska - ajked už neverím tomu že sa vypyta sám.

@maria1610 myslím na teba, aby si to všetko zvládla perfektne ako vždy aj napriek tým novým diagnozam 😔 😵 raz budeš za toto všetko odmenena 😵

francis
2. júl 2010

ahojte 🙂
tak ďakujem všetkým za rady 🙂 ste zlaté a som rada,že ste 😅
takže jasne, že som si robila testy 2 krát,ale nič tam nebolo iba bielo 😢 takže preto som čakala,aby som to neunáhlila ísť k dokymu 😒 lenže má dovolenku 😖 a keď som riešila komu ísť tak už prišla ms 😔
Tak sama nechápem ako to je, ale po dovolenke dokynovi určite pôjdem.......mrzí ma to ani neviete ako ,ale cítim, že Pán je milosrdný a včase našich modlitieb to vyzeralo tak nádherne očakávajúco 😔
betty kiež by tvoje slová boli pravdivé, lebo som sa tak aj cítila tehulovsky aj keď som žiaľ ešte nikdy nebola takže v podstate ani neviem ako sa mám vtedy cítiť 😒
carmenuska, darla tiež to nemáte ľahké držím palčeky 😵
smejka krásny chlapci tak nech to ide super a máte ich doma 🙂
všetky vás zdravím VS, VT, VD,VM želám požehnaný dník

azalka22
2. júl 2010

ahojte, v mnozste tych vsetkych skratiek som uz i ja zmatena, moze nam tu niekto vysvetlit rozdiel iui, isci, ivf
dakujem 😉

francis
2. júl 2010

azalka skúsim 😎
iui je inseminácia prečistených spermií a vložených priamo do maternice katéterom a býva pred tým podávanie hormonov na viacej folikulov pre zvýšenie šance ale niektorá nepotrebuje
ivf je už náročnejšie a pichajú sa horm.injekcie tiež pre viacej folíkov ale tam už je odber z vaječníkov a potom oplodnenie mimo tela maternice čiže v skúmavke
icsi je vlastne už priamo napichnutá spermija do vajíčka čiže sa neoplodní v miske ale už jej pomôžu
dúfam,že som to napísala dobre a dá sa tomu porozumieť

akzuzs
2. júl 2010

Evanjelium na dnešný deň

39V tých dňoch sa Mária vydala na cestu a ponáhľala sa do istého judejského mesta v hornatom kraji. 40Vošla do Zachariášovho domu a pozdravila Alžbetu. 41Len čo Alžbeta začula Máriin pozdrav, dieťa v jej lone sa zachvelo a Alžbetu naplnil Duch Svätý. 42Vtedy zvolala veľkým hlasom: „Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod tvojho života. 43Čím som si zaslúžila, že matka môjho Pána prichádza ku mne? 44Lebo len čo zaznel tvoj pozdrav v mojich ušiach, radosťou sa zachvelo dieťa v mojom lone. 45A blahoslavená je tá, ktorá uverila, že sa splní, čo jej povedal Pán.“

46Mária hovorila:

“Velebí moja duša Pána

47a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi,

48lebo zhliadol na poníženosť svojej služobnice.
Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia,

49lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný,
a sväté je jeho meno

50a jeho milosrdenstvo z pokolenia na pokolenie
s tými, čo sa ho boja.

51Ukázal silu svojho ramena,
rozptýlil tých, čo v srdci pyšne zmýšľajú.

52Mocnárov zosadil z trónov
a povýšil ponížených.

53Hladných nakŕmil dobrotami
a bohatých prepustil naprázdno.

54Ujal sa Izraela, svojho služobníka,
lebo pamätá na svoje milosrdenstvo,

55ako sľúbil našim otcom,
Abrahámovi a jeho potomstvu naveky.“

56Mária zostala pri nej asi tri mesiace a potom sa vrátila domov.

Zdravým všetky a @francis ale určite chod potom k MUDr. budeš pokojnejšia čo a ako 😉

francis
2. júl 2010

@akzuzs jasne to určite pôjdem lebo to je stále taká záhada ☹ díky moc za rady a evanjelium dnes je moc krásne 😅

francis
2. júl 2010

@akzuzs krásne ti naskakujú tie týždne super držte sa 🙂

darla27
2. júl 2010

Margi pocuvat srdce je niekedy v rozpore s rozumom, sklamat moze jedno aj druhe.
Maria dakujem. 😵
@bettynka222 ano, naposledy som bola na ivf-isci, ale ani by som to tymto nenazyvala, l
ebo to bola jedna velka fraska. 😝
Ja som bola u Dr. Madara len prvy krat, ale protilatky ZP mi vysli pozitivne aj tam, aj u novej imunologicky,
a teraz kontrolne vysetrenie hodnoty ukazalo, ze hodnota je v norme, takze uz nemame imunologicku neplodnost aj ked hodnoty mozu pocas zivota kolisat, takze nikdy neviem aka je momentalna hodnota.
@azalka22 napisala si to dobre, isci sa pouziva najcastejsie pri muzskej a imunologickej neplodnosti.

margarita
2. júl 2010

darla - specialne pre teba 😉 :
http://www.tyzden.sk/casopis/2010/22/mediar-ele...

...Vedci z toho vyvodili záver, že ak v nesprávnej chvíli premýšľame až príliš, odrežeme sa od múdrosti našich emócií a strácame cit pre to, čo vlastne chceme. A začneme si vyberať veci, ktorých výber ľahšie zdôvodníme svojmu okoliu....
Podľa autora knihy náš racionálny mozog je dosť nové a nedokonalé zariadenie, ktoré začne haprovať, už keď má brať do úvahy viac ako sedem premenných a čím zložitejší problém riešime, tým istejšie je spoliehať sa radšej na prastaré emócie a inštinkty.

s tymto ja osobne suhlasim
ale chapem, ze casto je to v rozpore, no ide prave o to, ci s tymi argumentmi naozaj vnutorne suhlasis, alebo si len myslis, ze by si mala...ved vies...ja nemam patent na rozum, ale tento fejton sa mi pacil 😉

lakrimosa
2. júl 2010

Ahojte!!!!!
@darla27 samé novinky!!!!! 🙂 @margarita ti to dobre napísala - ide o vnútornú stotoženosť s konaním. Podľa toho sa rozhodni 😉
@ smejka, krásne detičky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , videla som foto

janula.k
3. júl 2010

ahojte,
sprava od Bettynky:

Boli sme na pohotovosti, maly ma velmi zle ozvy, tak ho idu skusit vyvolat. Celu noc som bola hore co som sa tak strasne onho bala, tak dufam, ze to nejak vydrzim. Mysli na nas prosim. 😔

akzuzs
3. júl 2010

Evajelium na dnešný deň

24Tomáš, jeden z Dvanástich, nazývaný Didymus, nebol s nimi, keď prišiel Ježiš. 25Ostatní učeníci mu hovorili: „Videli sme Pána.“ Ale on im povedal: „Ak neuvidím na jeho rukách stopy po klincoch a nevložím svoj prst do rán po klincoch a nevložím svoju ruku do jeho boku, neuverím.“

26O osem dní boli jeho učeníci zasa vnútri a Tomáš bol s nimi. Prišiel Ježiš, hoci dvere boli zatvorené, stal si doprostred a povedal: „Pokoj vám!“ 27Potom povedal Tomášovi: „Vlož sem prst a pozri moje ruky! Vystri ruku a vlož ju do môjho boku! A nebuď neveriaci, ale veriaci!“ 28Tomáš mu odpovedal: „Pán môj a Boh môj!“ 29Ježiš mu povedal: „Uveril si, pretože si ma videl. Blahoslavení tí, čo nevideli, a uverili.“

akzuzs
3. júl 2010

@janula.k och dúfam že bude všetko OK ak bude to ma ť Betty za sebou hneď daj vedieť lebo myslíme tu na ňu všetci
A hlevne aj v modlitbách nech je Matka Božia s ňou
Všetky pozdravujem

marialucia
3. júl 2010

@bettynka drzte sa, Matka Bozia nasa najvacsia patronka a orodovnicka nech je s Tebou 😉 @janula.k odkaz Bettynke, ze sa velmi modlim a myslim na nu (myslim,ze vsetky co sme tu 🙂 Sv.Gerard nech ich opatruje

janula.k
3. júl 2010

aleluja Maťko je na svete 😵

Dnes o 14:10 sa nam narodil martinko. 3240g a 49cm 😵

andrea0903
3. júl 2010

@janula.k
@janula.k blahozelame
vsetko dobre 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andrea0903
3. júl 2010

@janula.k
@janula.k blahozelame
vsetko dobre 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

azalka22
3. júl 2010

jej, no 3xhura, tesime sa prevelmi.
dnes hodim umysel s.o. i za Betyy ako podakovanie a za nas vsetky VS na vyslysanie
i za ostatne VT a VM 🙂

carmenuska
3. júl 2010

Jeej Betty zo srdca gratulujem a nezavidim v tom teple 😝
Kocky ktora mate PCO? Myslim ze Riska? Popiste mi nieco o tom prosim tato dg ma totalne zaskocila. Viete co je zaujimave, vzdy ked som bola u dokiho mala som ovulaciu, vzdy som tam isla okolo 10-15 dc, aby som vedela ci ovulujem a bola aj bez liekov a teraz zrazu toto. Zrazu ovulacia nikde a PCO som videla aj na UZV- boli tam dookola take cysty vedla seba po okraji laveho vajecnika a vyzeralo to ako naramok 😀 no a dnu v nom dalsie a tie su zas endo.... Kocky moze to byt len na jednej strane PCO a ako som k nemu prisla? Da sa to ziskat, ci som to uz mala?? Toto nikde na nete nemozem najst, som z toho jelen a poroadne prekvapena, manzel akovzdy dopadol na 1 s hviezdickou. da sa to nejak liecit, ci iba clostilom na ovulaciu?
Margi- uz staviate 🙂 my este stale
A viete co je zaujimave, ze doteraz nik toto nevidel a zrazu v centre, zda s ami to divne, lebo hned hovoril o IVF a ked sme mu povedali ze my do toho nepojdeme, tak sa uplne inak choval....U mojho dokiho som bola pred 2 tyzdnami koli tomu zapalu a po endo nebolo ani stopy, bud sa mi tak rychlo urobila, alebo si nahanaju v centre ksefty. Je mi to uplne divne.....A hovoril nam tam klienti, no uplne som bola znechutena z toho tak sme sa s manzelom zhodli, ze ako sme s tym zacali tak aj skoncime....ze toto nie je pre nas a teraz som naozaj kludna. A moj doktor ved viete je kamos ze by ma takto "zanedbal" sa mi zda uplne cudne...chce ma vziat do nemocky kde je lepsi ultrazvuk, sam krutil hlavou ze podl aneho oni hned najdu tolko diagnoz aby potom poistovna schvalila IVF, tak ja teda neviem ani co mi poriadne je. A dala by som krk za to, ze tento mesiac som mala ovulku sokr, poznam to, podla mna som ju mala uz 9dc a u neho sme boli 12dc. Vsetko mi sedi, bolesti, hlien....skoda ze nemeriam teplotu. Co vy na to????

janula.k
3. júl 2010

Bettynka vas pozdravuje a o porode pise:

porod bol super, ma velmi pochvalili ako som tlacila. Rano po ctg dr zas spravila hamiltona, isla som domov do BANE, zacali sa bolesti, cela panva, ale este mi to nedochadzalo, o 11 sme sa vratili, na 4cm otvorena, kazali mm merat kontrakcie, kazde dve minuty a trvali aj minutu..ked som bola na 6cm praskli vodu a dali epi, za pol hodku vysetrenie, dr. vyhlasila rodime a na dve zatlacenia bol maly vonku. ale aj nastrih bol.. 🙂

Carmenuska, ja ti neviem poradit, ale je to dobre divne. 😔 nech sa na teba urcite este pozru v nemocnici, kde je lepsi utz. A skus merat teplotu, mne to velmi pomohlo 😉


bettynka222
3. júl 2010

ahojteeee 🙂

ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za modlitby-veľmi mi to pomohlo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a nesla som do BANE ale do vane 😀 to zas mobil 😝

@janula.k moje zlate ďakujem za smsky, podporu a za infosky pre babulky 😵

@carmenuska moja fiha, tak toto sa mi fakt nezdá. Som zvedava čo ti na to povie tvoj gyn, keď tá pozrie v nemocke .... Ale pochybujem že nájde to co tamti 😕

cmuuuuk a ešte raz dakujem 😵

akzuzs
3. júl 2010

@janula.k odkáž Bettynke že jej tááááááááááááááááákto moc blahoželám a som šťastná že to dopadlo OK a je tu už Maťko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bettynka222
3. júl 2010

@akzuzs dakujeeem 😵

marialucia
3. júl 2010

@bettynka blahozelaaaaaam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 velmi som myslela na Vas 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nech ste obaja v pohode a zdravucki

akzuzs
3. júl 2010

@bettynka222 a čo najrýchlejšie Ťa prosím daj fotky Maťka 😉

margarita
3. júl 2010

betty, no tak aj my Ti veeeelmi gratulujeme 😵 😵 😵
nech ste zdravi a stastni obaja.

inak vtip mesiaca, ze bettynka sla do bane 😀 a to Ti dali aj vyvolavacku nejaku, ci sa to uplne same rozbehlo?
a nakoniec Matko nie je az taky slonik, ako si sa bala 😉
a napriek tej EPI-NO musel byt nastrih?
vidis, sa to vymenilo, teraz mam kopec otazok pre zmenu ja 😀 😀 😀

carm - dufam, ze si fakt len nahanaju ksefty, lebo tolko blbych diagnoz sa pokope len tak nevidi 😔
inak my este zdaleka nestaviame, len sme podpisali kupnu zmluvu a cakame, kedy to cele prebehne a dostaneme list vlastnictva...to bude vsetko s tymi papierovackami na dlhe lakte 😠

maria1610
3. júl 2010

Betty, gratulujem - taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto velmi sa tesim 😵

smejka
autor
3. júl 2010

@bettynka222 Bohu vdaka 😵 ...Matko vitaj na svete 🙂 ...blahozelam a tesim sa na foto 😉

azalka22
4. júl 2010

@carmenuska-v akom centre si bola?
vyzera to tak, ze si tam fakt nahanaju ksefty 😢
a podla mojho usudku, PCO sa nevytvaraju zo dna-na den. ta cysta musi rast v tele nejaku dobu. to by si fakt musela mat vysoku predispoziciu na ne a mala s tym skusenosti uz davno, nie?

hviezdickamaria
4. júl 2010

bettyyyyyyyy blahozelaaam k malemu matkovi, nech sa vam obom dari, nech ste zdravucki a nech matko robi len a len radost svojim rodicom 😉