Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lubka0506
28. júl 2009

Ahoj baby... Presne je to tak ja som tiež veriaca ale kvoli tejto teme by som sa s knazom aj "pobila"...

riska
28. júl 2009

darla, no problem 😉
betty, rob podla svojho svedomia 😉 a jonas u mna nejako nezafungoval 😕
s tým cvičenim, no ja neviem, najlepšie je cvičiť naozaj každý den, ale ja sama som vydržala len nejake 2 mesiace, lebo pre mna to bolo moc nudne a zdlhave 😔 ale vačšie odborničky su margi a včielka...a možno aj ine kočky 😵
podla mna lepšie zacvičiť občas ako vôbec 😉

riska
28. júl 2009

lubka, co presne myslis?

violoncielka
29. júl 2009

Suziiiii gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!! Mala sa vola ako moja zlata neterka Kajka...takze mas bod sympatie!!!! Dufam, ze sa mate fajn a ze porod prebehol celkom v pohode...

Riska ja a odbornicka na mojzisku???? mozno slovna 😀 😀 😀 . Najvacsi makac bola Margi... ta je z nas najcielavedomejsia a ma pevnu volu....
No s tymi cvikmi je to fakt hrozne zdlhave ja sa vzdy k nim vratim, ked pocujem a citam ako ich Riska poctivo cvici..a ona sa zrazu prizna k takemotu cosi 😀 😀 😀 . Pravda je ,ze pre mna to bol tiez problem vydrzat cvicit dlhsie sko mesiac(kazdodenne)... ja si myslim, ze po tom mesiaci pravidelneho cvicenia(lebo niekde som citala, ze po mesiaci badat nejake zlepsene stavy) ak par krat betty vynechas nic sa nestane... ja sa momentalne sustredim na nejake jogove cvicenia (tiez je to podobne ako mojziska, ale bez opakovani...v joge zotrvas vlastne v pozicii co je pre mna pristupnejsie a hlavne to netrva tak dlho ved pri tych opakovaniach 40 krat sa mi az hlava kruti) A inac myslim si ze idealny sport a hlavne teraz je plavanie....
Margi takze si spoznala nase kvietocky? 😀 . No oni su taky plny lasky a hlavne chcu prejavit tu lasku az tak, ze niekedy to prehanaju 😀 - Ale su zlatuckia ked sa stretnu vsetci tak to je hurhaju, smiechu, slz ...skratka vsetkeho v maximalnej forme 😀 .
Darla a Lubka ja uz tento problem UO mam vnutorne vysporiadany a v podstate je mi jedno ked mi tu niekto vstupuje do svedomia a ma " mudre" komentare. Podstatne veci vidime len srdcom...no niekto predsudkami...a skrupulantstvom a to podla mna nie je opravdova laska....
Riska skoda,ze byvam tak daleko hned by som tam do Vrboveho skocila s vami .... ak chces napis mi IP, ze aky cajik vam to dala? ona vam dala aj bylinky? ci to si musite zadovazit vy:..

violoncielka
29. júl 2009

A este Suzzika tu spominala jednu relaciu o UO, len si nepamatam kedy to bolo ale urcite tak maximalne mesiac do zadu a tam bolo, ze cirkev nie je jednoznacne a striktne proti, treba naozaj pozerat, ci to ten par robi s najvasou tuzbou a z lasky.... Ved cele UO je vlastne obeta (aspon ja to tak vnimam), tak by som si zelala, aby som nemusela na to ist, (je to velka zataz pre organizmus, aj ked to v dannej chvili clovek nepocituje az tak)....

lenkove
29. júl 2009

Dobre ranko

ktovie ako sa maju dnes nase kvetinky, Suzika a malicka Karolinka 🙂 pozdravujem ich, prosim ich Anjela strazneho nech pri nich stoji 🙂

baby, ja co som chora som pribrala 1 kg 😠 to preto,ze sa nehybem 😠

Lubka,
a ty si o tej teme co si nadhodila co myslis?
Tak tak veru, treba to prijimat srdcom a ist podla svojho svedomia 🙂 preto sme my uz na cakacke na adopciu (chvalim sa, ja viem, ale ja sa tak tessiiiiiiim! jupi!) 😀 😀

pekny den vsetkym...

pahu
29. júl 2009

Ahojte 😀
Riska, podla mna aj cajik nam namiesala rozny 😉 Kolko skatul otvorila pri tebe? Pri mne asi sto 😀 A zabudla som ti este vcera povedat, ze musim s manzelom papat vitamin E kvoli praci pri PC 😀

A dakujeeeem 😀

A ak chcete k tej mojziske, opytam sa kolegyni, vcera bola na odblokovani kostrce, je to neprijemne, robi sa to cez hmmmmhmmmhmhmhhm, ale je to taky prvy krok ktory je pri klasickej mojziske potrebny. Zistim kontakt na pani, ktora to robi v BA ak chcete 😀

bettynka222
29. júl 2009

ach ale ked mna to kazdy den nebavi. atych 40 opakovani....je to nudaaaaaa 😝
pahu a kamosku mobilizovala cez kostrc? lebo ja som bola u lekarky ktora mi tu kostrc len zhora postlacala...vsetko tam popraskalo a bolo to. a inak povedala,z e tam mam teda dooost blokad v dolnej a strednej casti chrbtice.

darla a lubka....a vlastne aj vcielka, ja tiez nechapem co s tym vsetci maju. tvrdia ze to nie je spravne, lebo to nie je akt lasky.a le ved kolko deticiek sa vdaka tejto metode narodilo. a kolki aj veriaci sa miluju len kvoli tomu abysplodili dieta...a je to snad akt lasky? a ked hovoria o tom niceni embryi, ved to nie je pravda. zavisi predsa od paru, ci ich pouzije alebo da znicit, nie? a nas knaz je aj proti jonasovi. bvraj je to zlo...a vlastne nie jeden knaz, ale viaceri. tak ma vydesil, az som sa zvdala myslineky,z e si dam vyratat to riziko potratu....

lenkove
29. júl 2009

Baby
inak s tym suhlasim, s tym, ze vlastne nevedia ako to je.. Ja som tiez musela kamoske vysvetlovat, ze zivot miminka z IVF nie je zivot na urok ineho zivota (ze embryjka su nicene).. a bola prekvapena, ze nieeee? no nie.. 😨
ludia o tom casto malo vedia a potom sa rozdrapuju.. 😨

lenkove
29. júl 2009

urok citaj ukor 😀

bettynka222
29. júl 2009

riska 😀 vyberie si od ostatnych embrijok uroky za prezitie...ale nie.
a inak co si myslis o tom jonasovi, hmmm?

kaki
29. júl 2009

Ahojte 🙂
Ja sa snažím cvičiť každý deň... a zatiaľ mám za sebou 1 mesiac s dovolenkovou prestávkou... a nevadia mi opakovania ale ten čas... Trvá mi to aj viac ako 45 min ☹ To ma trápi, ráno si privstať alebo ísť većer neskôr spať? Ale ja vydržím.... Nevzdám sa len tak 🙂 Musím skúsiť všetko.
A o Jonášovi si myslím že je to čudné a neverím tomu... A to že to "zasvätil panne márii" v médiách mi pripadá ako marketingový ťah...
Nehovorím že som to neskúšala... A nemám z toho žiadne výčitky... Svojho manžela som ľúbila aj keď boli Jonášove dni tak prečo by som mala mať výčitky? Len tomu neverím.

Riska a Vy ako? vyzerá reálne august alebo až september?

pahu
29. júl 2009

Ja neviem.. Viete že som skúsila aj IVF tak sa rozhodujem a odhodlávam aj pre Jonáša 😉 Neskúsiš, nevieš či funguje 😀

bettynka222
29. júl 2009

ved mne njede o to ci to funguje,a le mne to uz dvaja knazi zakazali...a sa mi pacil ten vypocet rizika potratu, lebo ma desi, ze ked zase otehotiem a anahodou zase potratim, tak nam to zas na polroka zakazu...a halvne ked to bolo dvakrat za sebou, tak sa mi zda ze uz teraz sa to natahuje, tak co ked sa to stane zas?

no a ja som na zaciatku tiez poctivo cvicila...ale uz ma to nebavi. ale dr. hovorila, ze mi to zase znizi a budem len pol hodku denne cvicit. ed teraz je to hodina a pol...a to sa mi zda teda dost

pahu
29. júl 2009

Bettynka a nechceš skúsiť tú pani z Vrbového? Za ňou chodia práááve baby čo sú po viacerých potratoch.. Mrkni sa do tej témy Bylinkárka Anna Kopáčová a hneď na prvej strane je ukázané čo ona robí (link na reflex v TV Markíza) ženám ihneď ako sa dozvedia že sú tehuľky 😵

margarita
29. júl 2009

vy tu ale zo mna robite expertku na Mojzisku 🙂
ano, Dr Pracharovu som sice "objavila" ja 😎 😎 😎 ale inak nemam ziadne dalsie zasluhy...
betty k Tvojej otazke - myslim, ze riska ma pravdu, lepsie aspon nieco cvicit, ako tri dni hej a potom tri tyzdne nic 😀 ale zase to chce fakt pevnu volu. ja som cvicievala denne, vzdy vecer po navrate z prace kym prisiel mm domov. Mala som uz taky ritual, ze vzdy som si pustila nejake oblubene CDcko s hudbou (takou rezkejsou, aby som nepospala) a cele si ho stihla vypocut 😀 ale napr.prve dni menzesu som cvicit nemohla, lebo mi byvalo desne zle a nechcela som to prehanat. Myslim ale, ze kaki ak necvicila na dovci, tak to je uplne ok, ved nie vzdy a vsade to ide. Mne to uz ale potom aj normalne chybalo, ked som den-dva vynechala niekedy, mala som pocit, ze ma chrbtica zase boli 🙂
no a dokopy som cvicila skoro cele 2 roky 😉 pricom prvy krat som otehu po 3 mesiacoch cvicenia 😉

darla - tie Tvoje mutantky ma pobavili...a tu hemosku Ti odporucam, len tam chod, ved Ta to, okrem krvi 😀 , nebude nic stat.

margarita
29. júl 2009

apropo - lucettka je kde, a kedy bude ta grillparty? v auguste som uz v ba 😉

marione74
29. júl 2009

ahojte babulky, ja som vam vcera napisala cele litanie, kazdej osobne som sa prihovorila po dlhom case a ono mi to cele zmizlo ☹ .

Suzzika, moc blahozelam, prajem vela Bozieho pozehnania babulke ale aj celej rodinke, myslim na Teba,
Kaki, dikes ze si ma informovala ze Suzzi uz rodi 😉

riska
29. júl 2009

ahojte 🙂
dufam, že nezabudnem na žiadnu z vas reagovať 😉

violka, to som ale potvora, čo? 😀 ale ja viem, že ty cvičiš poctivo ak nie mojžišku, tak niečo ine alebo športuješ a zdravo sa stravuješ 😉 a ešte aj dýchaš primorský vzduch 😉 a tak pekne si to napisala o tom UO, ach jaj 😵

margi, ty si jediny človek na zemeguli, ktorého poznam, ktorý vydržal cvičiť taaaak dlho 😀 ale myslim, že kaki by ťa mohla nasledovať, ta ma tiež velmi silnu volu 😉

kaki, myslim, že je jedno, či rano alebo večer 😉

lenka, aj s tebou súhlasim, ako inak a teším sa z tvojich pozitivnych adopčných správ 🙂

betty, niekedy davno tu dal niekto odkaz na relaciu na TA3, kde bol jonas... skus pohladať, možno sa potom rozhodneš... ako som ti včera písala, ja som to skusila a tiež nemam z toho žiadne výčitky... aj ked to nejako nezafungovalo 😖

pahu, neviem, za čo dakuješ, ale ked si tak pekne dakujeme, tak aj ja ti znova podakujem za vyletik 🙂 fakt si myslis, že mame ine čaje? ja si pamatam alchemilku, pamajoran, hluchavku a ešte veeela iných 😀 už si dnes nasavala? 😀

riska
29. júl 2009

jeeej, marione, ahoooj 🙂

violoncielka
29. júl 2009

marione preco si to nechas vymazavat? teraz sa nic nedozvieme ☹ .

Riska akurat som volala do heliku- oba vysledky mam v poriadku ani trombofiliu ani alergiu nemam...asi fakt bude ten moj problem v tom namnozenom tkanive vo vnutri maternice...uz tomu zacinam verit.....
inac dnes som dostala defekt na aute...jemineee. Ale nastastie sa nic nestalo, odparkovala som ho a mm ked sa vrati z roboty pojde do servisu....NO stava sa
Leni tiez sa tesim z tvojich pozitivnych sprav Pa

pahu
29. júl 2009

Riska, este nie 😀 Musim sa nacasovat a vstat rano o 10 minutiek skor a zobrat si cajik so sebou do roboty 😉 A dakujem za kremovy rezim mojho staruckeho tela 😀

A dnes som sa objednala na Mojzisku, 1.konzultaciu a na tu mobilizaciu, co cez konecnik odblokuvaju kostrc, neskor hrudnik aj rebra.. Idem tam zajtra poobede o 17,00 tak vam dam potom vediet. Nejako som sa rozhodla, ze mi to vyjde prirodzene a budem cvicit, pit cajik, inhalovat vypary, obkladat brucho zemiakovou kasou s octom 😀 A samozrejme sa budem aj lubit s manzelom 😀 😀 😀

violoncielka
29. júl 2009

Super Pahu....ani nevies ako sa z teba tesim....dievca jedno tak dlho sa neukazes a potom ma takto pozitivne motivujes... 😵
Tak mi potom posli IP na tu Mojzisku. V Blave to robi?
Aj ja stale verim, ze mozno sa to podari aj prirodzene aj nam.....nechajme sa prekvapit a zatial sa liecme bylinkami, sportujme a tesme sa zo zivota. Mam vas rada

riska
29. júl 2009

violka, supeeer 🙂 myslim tie výsledky, nie defekt 😎

pahu, ja prave popijam 😀 ty si riadne akčná, to sa mi páči 😉 určite daj vedieť
a nemas za čo, aj nabuduce 😀

pahu
29. júl 2009

Viol, to si píš 😀 Zajtra večer keď sa odtiaľ vrátim niečo potom ožehlím, teda ak budem vládať 😀 a hneď potom sa napojím na web a popíšem Vám pocity z tej mobilizácie cez konečník 😕 Už teraz je mi to divné a mám stiahnutú prdelku, ale prekonám, vydržím... Veľa babám sa podarilo otehotnieť keď ju cvičili.. Aj tejto fyzioterapeutke.. 3 roky sa snažili, potom 3 mesiace cvičila Mojžišku a je tehuľka 😀

Riska, to mám len svetlé obdobie, ale už aj ja chcem machrovať s pupkom tehu pupkom, lebo zatiaľ je to len z prejedenia alebo zastavených vetrov 😀

Ach jo, nejaká som dnes ukecaná... Večer aspoň na chvíľu stíchnem, idem do kostola na omšu za kamaráta 😀 Juj, len aby som tam fakticky bola ticho, to by bola hanba keby ma tam farárko napomínal 😀 😀 😀

bettynka222
29. júl 2009

pahu a to sa smie? lebo viem ze cirkev ja aj proti liecitelom. ci to len proti takym co vyuzivaju tu vesmirnu energiu? inak ja som s jednou kamaratkou z konika bola u cinskej bylinkarky u nas v trnave. ona na nas len pozrela, zacala si zapisovat cudne znaky a potom kazdej z nas dala dva caje. jeden rovnaky co sa v cine dava po troch potratoch (hmmm to cislo je vo svete nejake popularne) a druhy kazdej iny. na mna len pozrela a hned hovori - vy mate teplo v krvi...dobre ze? to znamen myslim tu trombofiliu...no sila a ja sa musim doprosovat vysetrenia a liecby. a to ani nehovorim o tom, ze fraxiparine predpisali mojim dvom kamoskam a ani tehu mneboli, len preto ze mesiac menej chodili.... 😕

inka kaki ved si to skus rozdelit. napriklad rnao pred ranajkami sprav tie prve dva hrozostrasne dlhe cviky a potom vecer ostatne. ja to niekedy robim tak ze odcvicim vsetky co su na chrbte a potom poobede tie na bruchu a v klaku. ale raz mi jedna rehabilitacna hovorila, ze na chrbticu sa nema cvicit hned po prebudeni...ale mne sa zda ze som tej mojej neublizila 😀 a inak margi ja cvicim asi tak kazdy druhy den. ale niekedy aj len dvakrat do tyzdna...ale to skor na dovci, alebo ked sa na nu chystam 😝

riska takze je to ok ked si dam vyrata ten potrat? ja osm z toho totiz mimo...ci zavisi na tom ako sa ja k tomu postavim vsak? no ked ti moji knazi su proti a je to ta astrologia...ach ja nevieeeeeeeeeeem. tak starsne ma to laka.... 😕

pahu
29. júl 2009

Bettynka,ja som dostala len čajík - to sú tie bylinky a obklady na podbruško, aby mi zemiačiky likvidovali protilátky. Som si istá, že ak je to účinné a môže nám to pomôcť, Bohu sa to neprieči 😉 Ona nie je čarodejnica, ty prídeš, povieš jej aký máš problém a namieša ti čajíček 😀

bettynka222
29. júl 2009

oki, tsk to potom omrknem. pisali ste tu nico o vrbovom...to je myslim kusok od TT, vsak?

marione74
29. júl 2009

ano bettynka, kusok, inak pocuj mne sa to nejak nezda, ako moze niekto vypocitat kedy mas pravdepodobnost potratu, ved to je uplna haluz nie? Ja sice niektorych salezianov povazujem za prehnane skrupulantskych, ale mozno maju pravdu, ze je to divne. Ja som videla aj ten dokument o jonasovi na TA3 mne teda vobec nesadol, a tiez sa mi zdalo trufale, ze sa snazi Mariu dostat na svoju stranu v tom svojom vypocitavani.. Ale ako hovoria dievcata, urob ako to citis vo svedomi...

riska
29. júl 2009

pahu, už sa teším na ten tvoj tehu pupok 😀

bettyyyyy, ty nam davas strašne ťažke otázky 😕 a vrbove je pri piešťanoch 😉

marione, ved napiš, čo nove, či môžeme začať tipovať mena (ked pohlavie neprezradiš - fnuk) a tak 😉 a pekne sa nam každej prihovor znova 😀