Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
8. aug 2009

no ale hadam to nechcete jednou vetou odbavit 😀
a co ste jedli? a pili?
a co domcek a zahrada? a taaaaaaaaaaaaaaak

danka24
8. aug 2009

ty brdo tak to musela byt zabava poriadna 😉 aspon ste vykecali poriadne 😵 😵 😵 ja ze preco nemozem zaspat a to vas bolo pocut az do SB 😀

lenkove
8. aug 2009

Baby, mne este nikto nedal vediet ako je na tom svagrinka, nedvihaju telefony, sms neodpovedaju.. idem volat mamke na pevnu.. vobec sa mi to nepaci 😕

komisakpd
8. aug 2009

preklaitnie je do 7 generacii..ale to treba ist za exorcistom nie k vestici...

lenkove
8. aug 2009

Ahoj KOmi
jej, ze si prisla aj s Malym Maximkom valibukom 🙂 ako sa mate? 🙂

inak, volala som so svagrinou nakoniec.. ma to za sebou, bolo to menej bolestive,tak aspon za to som vdacna, ze netrpela.. a mala "porod" pri plnom vedomi a bol to chlapcek 😔 😔 dakujem za modlitby... 😔

komisakpd
8. aug 2009

ale nie len dat ale aj verit, ze Boh je ten ktori je Panom celeho stvorenstva...neznamena hned ze ked date exorcistovi odsluzit liturgiu ze hned otehotniete..ide o zbavenie prekliatia..ale treba davat pozor co robime, alebo ani nevieme kde my robine nieco zle a po nas sa tvoria dalsie generacie...

lenkove
8. aug 2009

Komi
aj ja si to tak uvedomujem.. a hlavne, mne akosi nejde o to, aby som za kazdu cenu mala dieta, ja budem mat moje zo srdiecka 😵 ale ked vidim ako brat trpia, tak sa mi zda, ze sa na tie rodove korene traba pozriet, aby sme pomohli nielen im, ale aj nasim dalsim generaciam 😔

lenkove
8. aug 2009

jeeeeeeeeej, ten je naaaaaaaaaaaadhernyyyyyyyyyyyyyyyyyy. Ako sa smeje, smejko maly 😀
je fantasticky v tej pruhovanej koseli 😉
inak, mamka ma tiez pekny image 😵 😉 tesim sa z vas, nech vas Pan zehna 😵

riska
8. aug 2009

ahojte 🙂
tu sa zasa preberali vážne veci... tak ak dovolite, ja sa nepridám, lebo som úplne nabudená z nášho stretka 😵 ani si nepamatám, kedy sme s mm išli spať o 3 😀
lenka, domček je kraaaasny, útulný a zahrada dosť velká na party 😀 a jedli sme všetko a stále 🙂 a v kuse sme sa rehotali 😎

lenkove
8. aug 2009

Riska
to sa tesim z vas...

Ja som zase rozdivnena z telefonatu domov... tak mi to je luto, svagrinka cely telefonat preplakala... 😔 a ja s nou 😔 😔
a uz idem prec.. 😝

komisakpd
8. aug 2009

dakujem lenkove...

ano maly je smejo...

a vy ako malicke zo srdiecka?

suzzika
8. aug 2009

Dievčatá ja som bola "mimo" 11 dní a už sa cítim ako v inej téme, toľko nových tvári tu je /všetky zdravím 😵 /Idem akurát posťahovať fotky tak ak sa podarí nejaké tu hodím, inak nestíham nič, malá spí v noci dobre, ale cez deň v kuse je na cice...ale máme sa fajn...no obávam sa že vás už nikdy nedočítam 😔 ...

danka24
8. aug 2009

ahojteeeee
leni 😢
suzi tak co si zmenit nick??sa teskam ze ste v poriadku aspon sa vyspis v noci 😉 ked uz cez den nie.. ale snad niekedy docitas.. nebojkaj 😉 😵

komisakpd
8. aug 2009

danka nemyslis nick ale status..😉

danka24
8. aug 2009

jasne domi .. to tym tehotenstvom 😀

komisakpd
8. aug 2009

😀 😀 😀

marione74
8. aug 2009

🙂 ahojte
suzzi, tesim sa, ze ste uz doma, tesime sa fotecky 🙂
smejka, to mi je luto, ze to nejde tak ako by sme vsetky chceli ☹ moc Ti prajem druhu babulku a modlim sa za to aby Ta Boh pozehnal pokojnou trpezlivostou.
Priznam, ze ma hned potom napadlo, ze co ak je Vasa cesta ina, napr. ivf soft ale hned som to zavrhla, hovorila som si, ze to sem ani nenapisem, lebo viem ze to tak necitis, ale nedalo mi to, citim ze to mam napisat, tak sorry, ze to znova hudiem, nemozem sa zbavit myslienky ze mozno by ste to mali skusit, prepac 😠

marione74
8. aug 2009

dievcata, ani neviete ako zavidim vsetkym Vam Vasu vcerajsiu grill party, kaki dikes za sms, dokonca som sa pokusala volat riske okolo deviatej ze ako sa mate... no prosim to uz asi bola hore ruka, lebo nedvihla 😀
Ja som tu mala cely tyzden prazdninarov, tak som nevedela kde mi hlava stoji, a blbe je to, ze uz par dni som chora, brutal nadcha, lezie mi to uz dole na priedusky, nemozem dobre dychat, mam pocit chvilami, ze sa zadusim, este aj toto teplo mi asi pridava 😒
No co uz, vedela som ze asi celych 9 mesiacov nebudem uplne zdrava, hadam to prejde, nech uz cim skor 😒 este ze nemam teplotu... Ak to nebude lepsie do pondelka, tak pojdem doktorke, lebo to uz bude skoro tyzden co som v takomto stave..

Vidim ze mame aj zle spravicky ☹, tazko sa mi take veci aj citaju, nech Boh posilnuje vsetkych ktorych sa to tyka 😔

marione74
8. aug 2009

azalka, chcem Ti aj ja povedat svoj nazor ohladom ivf.
Ja som sa este v tridsiatke dusovala, ze nikdy, a nakoniec mam v tridsat-patke, drobceka v brusku po 3 ivf.
Nechcem tym hovorit, ze je to len vek, co ta donuti sa nad tym vazne zamysliet, ale urcite aj vek, ked nechces stratit poslednu sancu a posledne plodne roky.
Neviem co mi povie Boh ked sa uvidime z tvare do tvare, mozno sa bude hnevat, ale pevne dufam, ze to trochu pochopi, hlavne ked ziadne potencionalne babatka co vznikli pri ivf nechcem nechat navzdy v mrazaku alebo vyhodit (a to ich mam este 12).. urcite dam kazdemu sancu.

Mam v rodine viac zien (okolo 50-60-tky) co nemaju deti a ked sa dozvedeli ze ja po 6 rokoch cakam babo, tak si hovorili, ze ake boli hlupe, mali vi ac chodit po lekaroch, nemali to nikdy vzdat... Vtedy som si uvedomila, ze by im to mozno vobec nepomohlo ( v 70-tych rokoch u nas este neexistovalo ivf) a keby nie ivf, tak by som ani ja s mojimi uplne upchatymi vajcovodmi v zivote nepocitila v brusku tie krasne kopanceky mojho miminka....
A ked si toto uvedomim, tak som Bohu hrozne vdacna, ze zijem teraz v tejto dobe ked uz medicina pokrocila a ze to konecne vyslo.., lebo keby som bola generacia mojej maminy, tak sme bezdetni manzelia
😔

Prajem Ti aby Vam to vyslo prirodzene, a keby si sa nahodou rozhodla pre CAR... no ziadne nie je idealne, ale odporucam Gyn-Fiv (poznam aj Ferticent, ale stimulacny protokol mi viac vyhovuje v Gyn-Fiv)

violoncielka
9. aug 2009

Ahojte babulky, sa hlasim , uz som poumyvala riad, pozehlila a ideme na vylet!!!!
Marione presne tak ohladom IVF to citim aj ja. Fakt kedysi bezdetne pary nemali velku sancu.....Ale zase nebolo ani tolko vela neplodnosti... (aspon si myslim 😕 )
Peknu nedelu a vela radosti a Bozieho pozehnania do tohto dna. Pa

lenkove
9. aug 2009

dobre ranko,
tak ja som si pospala, utekam do kostola 🙂 esteze mame omsu aj o 12 hod 😉
a pripajam myslienku na den, najma prve riadky ma velmi oslovili...
Pekny den!
(dnes, dufam, pridem mm 🙂 jupiii! )
Myslienka na den

Ján 6, 41 - 51

"Nešomrite medzi sebou!" (Jn 6, 43)Ježiš určite vyvolal u svojich
poslucháčov rozruch, keď im povedal, že je chlieb života. Mnohí z nich začali
šomrať a reptať proti nemu: Ako na to Ježiš prišiel? Ako si dovoľuje rozprávať
takéto čudné veci?Ježišovou reakciou bolo, že ich varoval pred takýmto
šomraním. Svätý Pavol zopakoval jeho slová, keď napísal Filipanom: "Všetko
robte bez šomrania a pochybovania, aby ste boli bezúhonní a úprimní...
uprostred zvrhlého a skazeného pokolenia; medzi ktorým svietite ako svetlá na
svete" (Flp 2, 14). Ježiš chcel, aby jeho učeníci žiarili ako svetlá, a vedel,
že šomranie by len zahmlilo svetlo, ktoré vložil do ich sŕdc.Stará múdrosť
hovorí: "Ak nemôžeš o niekom povedať niečo pekné, nehovor radšej nič." Je to
múdra rada, ale má svoje obmedzenia. Keď sa sýtime chlebom života, zistíme, že
dokážeme brať s nadhľadom aj túto dobre mienenú radu. Namiesto toho, aby sme v
pesimistickom prostredí mlčali, môžeme sa stať poslami zmeny. Môžeme hovoriť
slová láskavé, vyjadriť spolucítenie a nádej. Alebo môžeme ponúknuť inú
perspektívu, ktorá ukáže, že Boh všetko riadi a že situácia nie je taká
beznádejná, ako by sme si mohli myslieť. Alebo dokonca bez toho, aby sme
povedali čo len slovo, môžeme okolo seba šíriť dôveru a istotu, ktoré ovplyvnia
ľudí okolo nás.Dnes pôjdeme prijať chlieb života, ten istý chlieb, ktorý
spôsobil, že toľkí ľudia šomrali a odvrátili sa od Pána (Jn 6, 66). Dovoľme,
aby nás tento nádherný dar povzniesol nad malicherné cesty tohto sveta.
Rozhodnime sa stať sa Ježišovým svetlom. Slovami, ktoré hovoríme, - ale aj
tými, ktoré sa rozhodneme nepovedať -, môžeme skutočne nasmerovať ľudí na Pána!

Pane Ježišu, pomôž nám, aby sme zanechali všetku horkosť a šomranie. Ukáž
nám, ako byť milými ľuďmi s láskavým srdcom a vzájomným spolucítením. Daruj nám
milosť pripodobniť sa ti v tom.

Myslienka na den je prevzata z casopisu Slovo medzi nami

bettynka222
9. aug 2009

ahojteeee 😉 vy ste vcera grilovali? no my tiez..a teraz tu je strasnyyyy nepooriadok 😝 a to osm mala nakupene papierove tanieriky a pohariky a pribory (no teda tie boli umelohmotne 😀)

oki margi, to krvacanie bolo s jednou prestavkou (cistenie 😝) a dva tyzdne po no mesiac vkuse. kedze bol ten druhy potrat tak rychlo za prvym, tak sa bali robit kyretaz znova, aby sa nezapalila maternica.

inak baby obcas mi pise jedna babenka a je sa stalo to co mne. tiez otehotnela v case potratu, uz bola dva krat na kyretazi a mala ist znova. tak som jej povedala nech zabojuje a ziada si hcg test a sono pred tym kyretom a vyzera to tak, ze je fakt tehu 😵

bettynka222
9. aug 2009

a riesilo sa tu tusim nieco o nemysleni na snazilkovanie.... no ja ked osm prvy raz otehotnela, tak som na tom mesiac predtym vkuse myslela. ze preco som neotehotnela hned...stale osm to riesila a hned nasleudjuci meiac som ajtak otehotnela. a druhy raz sa to stalo ani neviem ako, tak dufam, ze ked zakaz pominie tak to pojde zase takto 😀 ale napriek tym dvom tehotenstvam sa mi ajtak zase vratil strach ze nebudem moct otehotniet...

marion mas pravdu, aj ja som vdacna ze zijem v tejto dobe, lebo s trombo problemom ktovie ako by to bolo v minulosti... 😕

mima11
9. aug 2009

Ahojte!
Veľmi často si Vás čítam, a už som tu raz aj prispela. Niektoré tu poznám z iných tém, Betty, ahojček!!!
Nedá mi neprispieť ak môžem, ohľadom umelého oplodnenia. S manželom sa snažíme o bábätko cca niečo cez 2 roky. Chodila som ku gynekológovi, snažila som sa brať lieky a veriť, že sa nám to podarí. Žiaľ, nepodarilo sa. Môj gynekológ mi povedal, že mi dá odporúčanie do CAR. Neviete si predstaviť, aké to bolo! Nedokázala som sa s tým stotožniť, nakoľko som veriaca. Veľmi dlho mi trvalo, kým som sa z toho spamätala a túto možnosť som prijala ako jedinú cestu k bábätku. Bolo to ťažké, poplakala som si a hovorila, že snáď mi bože raz odpustíš a ak sa nám to podarí, tak budeš mať rád moje bábätko tak isto ako ostatné. Myslím, že Boh sa na nás hnevať nebude a dáva šancu aj párom, ktorým by sa to inak nepodarilo.
Takže som za to skúsiť to, ale každý to musí v sebe prijať.

bettynka222
9. aug 2009

mima ahooooj 🙂
ja verim tomu, ze Boh miluje vsetky babatka be ohladu na to, akym sposobom boli splodene 😉

marione74
9. aug 2009

mima, ja si myslim ze ivf dokazu pochopit a prijat hlavne veriace pary ktorym sa dlhsie nedari.
Myslim ze keby som bola veriaca mamina s troma prirodzene pocatymi detmi mala by som stale znacne rezervovany alebo dokonca stale odmietavy postoj k ivf.
Clovek sa uci na zivotnych skusenostiach... myslim si, ze aj tato mi pomohla, ze uz nie som az taky tradicny, konzervativny a uzkoprsy katolik...

marione74
9. aug 2009

violka, pekny vylet 🙂
skorki, kde si?

lenkove
9. aug 2009

Marione
myslim, vdaka mojmu horneho obvodu by o mne nikto nemohol povedat, ze som uzkoprsa 😉 a vlastne ani nie som katolicka 😀

Pisem vam to tu o mojom pohlade, nie aby som vas osocila, alebo odsudila, ale aby som jednoducho vyslovila moj nazor...

riska
9. aug 2009

ahojte 🙂 lenka, ty si išla do kostola na 12:00 a už si aj naspať? aka kratka omša 😀

marione, no že sa aj ozveš 😵 škoda, že si nemohla prisť ☹ ja som si všimla neprijatý hovor od teba až okolo 1:00 a hoci viem, že si nočný vták, už sa mi zdalo nevhodne volať spať 😀
pekne sa lieč a ked ti nebude lepšie, šup -šup k doktorovi

ostatne babulky zdravim a prajem peknu nedelu 😵