Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

elizka
13. aug 2009

ahoj monika 😅 ...mne osobne pregnyl nezabral, ale sú kočky, ktorím to pomôhlo hneď na prvý raz......odovzdaj do rúk Božích

elizka
13. aug 2009

kaki, halóóóóóóóóóóóó,......ty asi dobiehaš ten včerajšok 😀 😀, .........ja mám úkol splnený/ ešte doobeda/ 😉....chlapi budú vytešený, že už budú mať výplatku 😅

lenkove
13. aug 2009

Suzzika
dakujeme za svedectvo.. a som nesmierne vdacna Panovi, ze ste v poriadku.. tvoj pribeh len potvrdil to, co si myslim (o com som aj nedavno posielala Smejke nase svedectvo).. ze nase modlitby nie su nevypocute.. Len sa jednoducho prejavia niekde inde..

lenkove
13. aug 2009

nase - ine 😉

carmenuska
13. aug 2009

Ahojte, monika mne pregnyl tiez nepomohol, on je na vyvolanie ovulacie, aby praskli folikuly, potom ti nasadi duphaston a budes cakat. Prajem ti , aby ti to pomohlo.....len si nerob tehu test, budes mat na nom // to su este z pregnylu, najlepsie je dat si zobrat krv, aby si sa zbytocne netesila

smejka
autor
13. aug 2009

suzzika vdaka za svedectvo....realne a tvoje...i ked s tazkym priebehom ale krasnym vysledkom 😵 ...vdaka Bohu...a Karolinka je krasne dievcatko...jemnucke malinke 😵 ....len sa opatrujte a budte stastni 😵

marione74
13. aug 2009

suzzi, chudatko, nemala si to lahke ☹ ale o to viac sa tesim, ze ste uz doma vsetci spolu pokope a uz bude dufajme, vsetko len dobre.... Tiez dakujem Bohu ze vypocul nase modlitby a stale pri Tebe, ked si predstavim, co sa mohlo stat, ze sa malicka mohla pridusit alebo neviem co este, tak chvala Bohu, ze si mala ten cisarak..
Inak ja som nikdy nepocula, ze ak mas cisarske, tak ze je tam nejaky obmedzeny pocet deticiek potom 😕 to je pre mna novinka..
Neboj, to tretie este urcite zvladnes s Bozou pomocou 🙂

marione74
13. aug 2009

monika, pregnyl by mal zabrat, akoze ono nikdy nie je istota, ze otehotnies, ale ak injekciu spravne nacasuju, tak sa vajicko pekne nacas uvolni, takze drzime palce 🙂

vivien2505
13. aug 2009

Suzzika krásne si to napísala aj ja ďakujem Bohu za moje krásne deti a niekedy je správne povedať Bohu ďakujem, že všetko je tak ako má byť 😉 Aj pri cisaráku nie je dôležitý priebeh pôrodu ale výsledok v Tvojom prípade krásne zdravé dievčatko 🙂 ako aj v mojom 🙂

Marione74 pri prvom cisaráku máš rozrezanú maternicu a bruško ak robia daľší tak rez na brušku po tej istej jazve a na maternici nemusí byť....takže sa tým maternica oslabuje...ak čakáš ešte jedno tak máš problém ho donosiť...je dôležitý aj vekový odstup medzi deťmi....nerobia ich ak nemusia...to znamená iba pri komplikáciach... 😉

bettynka222
13. aug 2009

suzzi mas moj obdiv, ze si to tak pekne zvladla. je hrozne ked sa musis v takej chvili spolahnut na nskuseneho lekara.

smejka ahoooooooooj. v poslednom case sem malo chodis...ja tiez v poslednom case nie som vlemi vesela, ale snad to prejde. dnes mi lekar predpisal lieky, lebo sa mi tie hormony pekne rozhadzali....a rano mam volat po vyslekdy hcg, lebo som sa taaak velmi bala tej dr z nemocky, ze som si nedala skontrolovat, ci konecne kleslo....ale v maji, po mesiaci a pol este stale striedavo stupalo a klesalo...no som asi blba... 😝

margarita
14. aug 2009

ahojte,
betty ale ved Ty mne pripadas vesela stale 😉 no a co to hcg, ake bolo?

elizka a kaki - opat v pracovnom zapale? 😉

marione, ako sa mas? citis sa dobre? a kolegovci si uz vsimli, ze si tehu, alebo to stale este uspesne tajis? 😀

bettynka222
14. aug 2009

margi vysledky budu az v pondelok 😖 ale ja verim tomu, ze kleslo. len sa na seba trosku hnevam ze som bola blba.
no ja osm kedysi bola vesela stale...az moc. ale teraz ot tak vobec nie je. mam taky pocit ze prezivam to, o com si tu raz pisala. ze ti po potratoch zostala nastrbena psychika. tak ja to mam asi tiez. hocico ma rozhneva alebo rozplace. boli sme s mm na treningu, on sa mi s kamoskou pokusal nieco vysvetlit a ja osm sa skoro rozplakala. nemam na nic nervy (asi nieco podobne ako s tvojim soferovanim)...a som z toho strasne nervozna, ja osm tak anikdy nebola. co s tym mam robit? ☹

kaki
14. aug 2009

Dobrý deň 😉
A je tu víiikend 😀
tak sa teším.... myslím na Vás 😉

margarita
14. aug 2009

bettynka, uz som Ti odpisala v Trombofilkach na Tvoje zvedave otazky 😉 ,pridem sem, a tu mam dalsie 😀
Tak pekne poporiadku:
Preco si myslis, ze si blba? (to je moja otazka na uvod)
Moja psychika je nastrbena uz geneticky od narodenia (len pre presnost 😎 ). Po potratoch sa mi to iba zhorsilo, a potom, ked som prezila ten svoj "duchovny miniprerod" 😉 , tak sa mi to prudko zlepsilo a ostalo zase len to geneticke nastrbenie po rodicoch. Ale ako sa vravi, radsej si byt ista, ze som sibnuta, ako pochybovat o tom, ci som normalna 🙂
To, co opisujes, je normalne a podla mna su to tie rozharane hormony, neboj, prejde Ta to, casom. Neviem kedy, nemam kristalovu gulu (len 5 kristalovych poharov, ale z nich sa tazko vesti
🙂 )
A na priamu otazku v zavere, priama odpoved: 😉 vy...kasli sa na to 😎 ono Ta to prejde, ked o tom vies, skus s tym nieco robit, ak sa da, uvedomit si to skor, nez Ta to nahneva a rozplace. Niekedy clovek ma blbu naladu a nemusi mat zjavny dovod, inokedy zase prehnane dobru a tiez nevie preco...skratka sme len ludia,nie stroje ani bohovia 😀 chvalabohu 😉

kaki, hurrraaaa viiiikend, chyba tu riska so svojim "hurapiatkom", vsak? 😀

carmenuska
14. aug 2009

Ahojte, zajtra je prikazany sviatok a kedze ideme na vylet, absolvovali sme omsu uz dnes. Bude sa citat list biskupov Slovenska a spominaju tam problematiku umeleho oplodnenia, tak si ho mozete vypocut, mozno budete vediet viac, neviem,hlavne tie co ste sa tu minuly tyzden pytali na to aky je nazor Cirkvi........prajem vam vsetkm prijemny vikend, objavim sa tu asi az buduci tyzden. ahojte

smejka
autor
14. aug 2009

ahojte 🙂
margaritka no pekne si popisala bettynke 😉 ...betty neboj...vsetko ma svoj cas....aj ten nas este len pride 😔 ....tak hlavu hore 😉
kaki veru vikend...ja zase pracovny 😝
kde ste vsetky? uz vikendujete?

smejka
autor
14. aug 2009

carmenuska ahoj....vdaka ze si pripomenula ten sviatok....mne to uplne vypadlo 😎
lenka 🙂 ...riska 😔 ...ostatne pozdravujem 😵

darla27
14. aug 2009

Ahojte babule, už spinkáte?
Carmenuska tak to sa zajtra teším do kostola o to viacej, dúfam že sa dozvieme že už to cirkev povolila. 😀
Robím si srandu, nikdy to neschvália.
Bettynka je tvoje stavy sú normálne, ja sa tak bohužiaľ cítim už niekoľko rokov, ale prvý rok po potrate bol najhorší.
Už si si začala patlať tie zábaly od bylinkárky? Ja sa k tomu nemôžem dokopať,som na to strašne lenivá si to pripravovať.
Inak bola som na tej hematológii aj u nás a tam mi doki povedal, že Heterozygot nie je nijaká diagnóza, zobral mi síce krv, pretože mám nejaké problémy s vitamínom B ale nič mi neobjavili prečo nemôžem tak dlho otehotnieť, takže listovku beriem vyslovene preventívne - na liečebné účely ju zrejme nepotrebujem.
Ja už mám doma toľko rôznych liekov že neviem kde to mám už skladovať. 😀
Asi tu už nikto nebude, tak Vám prajem dobrú noc a idem aj ja spinkať. 🙂

shidielko
14. aug 2009

Ahojte všetky snažilky a snažilkovia.
My s manželom patríme do tejto skupiny už neuveriteľných, dlhých 10.rokov.Bohužiaľ.A keď že sme hlboko veriaci,cesta umelým oplodnením pre nás neexistuje.Ak máme mať dieťa,tak prirodzene,ako milióny ostatných ľudí.Ak nie,nezmeníme to.Nesúhlasíme totiž s nadmernou,umelo vyprodukovanou hromadou ženských vajíčok,následne ich mnohopočetné,umelé oplodnenie a následný ,,výber"2-3 kusov tých vyvolených.Kto nám dal právo vyberať???A kto nam dal právo ostatné zmrazovať,alebo vyhodiť???kam putujú ostatné,oplodnené vajíčka,ak sa umelé oplodnenie podarí???Neverím,že si niekto dá po úspešnom UO,ešte vložiť ostatné zmrazené embrijká (KET).Tu je príklad z témy na MK:Ahojík holky... tak my máme miminko po IVF-ICSI a pokud by to nešlo s přítelem,šli bychom do dárce... Ale ted trošku odbočím...máme v mrazáčku uloženo dost embryí....17 !!!!!!!!!!! A 😲 dr.se nás ptala,zdali bychom uvažovali o dárcovství....do budoucna. oba jsme byli tak nějak pro,samo až budeme vědět,že už další mimčo nechceme..... ale tak nějak se ve mě pere to,že už je to přece "naše" ale zase...kdo do toho jde tak by to "naše"miminko miloval a to je hlavní Zatím jsme zaplatili uchování na další rok a pak se uvidí................. Toto je náš názor na UO,ak s ním niekto nesúhlasí,má na to právo,my to vnímame takto,a nikto ma nepresvedčí,že to tak nieje!!! Je to naše presvedčenie a nikomu ho nevnucujeme.Všetkým,ktorý sa dali na túto cestu držíme palce,nech sa im splní ich najväčší a najkrásnejší sen na svete.Podľa mňa,by sa na Modrom koníku, v téme:Veriace snažilky, nemalo písať o umelom oplodnení.Ak somnou nesúhlasíte,skúste sa pri spovedi na túto tému spýtať kňaza.

darla27
14. aug 2009

Fuuuha Shidielko, klobúk dolu pred tvojím príkladným kresťanským postojom pri 10-ročnej neplodnosti.
Myslím že každá jedna VS ktorá kedy rozmýšľala nad UO si je vedomá toho čo tu píšeš,
preto existuje aj IVF soft - s minimálnou stimuláciou, alebo pri klasickom IVF sa dá oplodniť
len určitý počet vajíčok a aj tak je rozhodnutie či áno /podstúpim a mám šancu byť matkou/
alebo nie a nemám takmer žiadnu šancu. Aj napriek tomu stále váham či sa na to dám,
pretože s tým nie som stotožnená a odsúvam to z roka na rok, aj keď viem že čas nič nezmení.. 😒
Ja tiež sledujem diskusiu v téme z ktorej si citovala a som zásadne proti,
ale každý jeden človek má slobodnú vôľu a ja nikoho súdiť nebudem..
Nechápem len, prečo by sa tu nemohlo rozoberať UO, za to že sme veriace, neznamená to že nie sme normálny ľudia. 😉 A s kňazom sme sa o tom asi každá už rozprávali, zatiaľ nám to nedovolil žiadnej. 😀
Neplodnosť je ťažký kríž s ktorým sa musíme popasovať každá podľa vlastného svedomia ako najlepšie vieme. 😔
Otázkou je, čo je naozaj horšie: byť celý život veľmi nešťastná a nemôcť sa zmieriť so skutočnosťou života bez dieťaťa po ktorom LEN ŽENA môže bezhranične túžiť /preto to kňaz-muž s ktorým sa chceš poradiť o tomto probléme nikdy nepocíti aké je to ťažké!/ alebo vsadiť "do hry" manželský vzťah, ktorý nemusí takúto skúšku prežiť alebo sa minimálne začne uberať iným smerom. Veď to poznáme: plánované snažilkovanie,lieky, hormóny, vitamíny, meranie teploty a neviem čo ešte často spôsobuje, že sa už z milovania niekedy stáva nočná mora. ☹
Ak máš na to iný názor a znášaš to inak a lepšie, tak to ti gratulujem a úprimne sa teším. Ja sa tak silná necítim.

kukulik30
15. aug 2009

ahojte... neda mi nezareagovat, nepisem sice do veriacich snaziliek, ale casto si dievcata citam 😵
no shidielko, asi nepozorne citas diskusie, ked si dovolis tvrdit, ze neveris , ze si niekto da po uspesnom UO este vlozit ostatne zmrazene embria 😕 😅 prepac, ale to nemozes tvrdit na zaklade jedneho prispevku, ktory tu nejaka baba napisala...troska sa ma to dotklo...ja som absolvovala UO, uspesne sice to bol az KET, ale ostalo nam zmrazenych este 9 embriii , hned ako sa dalo sme boli na dalsie KET, uz bohuzial bezuspesne, kedze babtka este chceme, samozrejme skusali sme cely cas prirodzene, nebranili sme sa ...ale aj napriek tomu by som nenechala embryjka len tak..teraz sme sli na 2. IVF, ET opat nevysiel a zmrazenych mame 11 snehuliacikov... a vsetky , podotykam vsetky pouzijeme 🙂 su to nase deticky 😵 a som stastna za dar , ktory mame uz doma, nasho Samuela 😵
ja ti tvoj nazor neberiem a neboj s knazom som sa o tom hned rozpravala , ako sme zacali o tejto moznosti uvazovat a predstav si , ze jednoznacne nie nam nepovedal.....
vzdy ,ked sa teraz pozriem na nasho maleho, som stastna a dakujem Bohu , ze som sa rozhodla takto 🤐
shidielko drzim palce 🙂

skorki
15. aug 2009

Joj dievcata, ja som si list precitala uz vcera na stranke SME. Mne je z toho proste smutno. Clanok vyvolal velmi burlivu diskusiu u citatelov. Vraj ma dieta vzniknut prirodzene a z lasky...A zena, co podstupi tortury umeleho oplodnenia to nerobi z lasky k dietatu? Ved uz to samotne, je strasne velkou obetou. Ked si predstavim tu horu liekov, injekcii a pod. - jednoducho neverim, ze by to nejaka zena podstupila bez uvazenia a len z rozmaru. Je to pre mna dost bolave, ak viem, ze medicina dokaze pomoct a knazi tak razne tento krok zakazuju. Ved tym dopredu podpisuju ortiel mnohym nestastnym manzelstvam. V liste sa priamo nabada, aby ti, ktori su neplodni, si adoptovali dieta. Ale ved to nemozu ponukat ako alternativu. Ved je to uplne nieco ine. Preco sa nerozobera aj pripad mnohych snaziliek, ktore si pri UO dali oplodnit len 3-4 vajicka a ako dovod uviedli vieru. Aj ked to lekari pokladali za riskantne, akceptovali to. Ved pri tom neporusili ziadne pravidla a vynosili /alebo sa aspon pokusili vynosit/ vsetkych embryskov.
Je to obrovska tema a "odpisat" ju jednym pastierkym listom ako uzavretu a hriesnu je strasna skoda. Chcelo by to velku diskusiu aj na pode Biskupskych uradov.

lenkove
15. aug 2009

baby ja sa k tomu listu asi nedostanem.. tu v De sa dnes svatili bylinky.. a som to nevedela, tak som si moju alchemiku nedoniesla a koren maca 😉 .. aj ked, poviem vam, ine nanosy to su 😀 😀
dajte mi tu link na ten list..
a k tej laske... ako ste tu uz pisali.. neviem ci pri merani bt, casovani styku a pod (ako sa to ostatne pise na stranke bilings.sk) je v manzelskom spojeni pritomna laska. teda je, ale ci tak ako si predstavuju.. alebo co ludia, ktori dieta nechceli a "podarilo sa".. znasilnene zeny, ktore si napriek tomu dietatko nechaju a pod.. 😔
Viete, ze ja s IVF nesuhlasim,ale ta argumentacia co napisala Skorki, no 😨 🤐 🤐

lenkove
15. aug 2009

idem na vyletik, vsetkym pekny den 😎

smejka
autor
15. aug 2009

ahojte 🙂
docitam vase reakcie na list....tusila som ze budu....ja som si ho dnes uz tiez vypocula 😔 😢
inak kuk do mojho albumu 😉

margarita
15. aug 2009

smejka - moj tip, ze 20? 😀
kraaaasne kvietky, az raz budem velka, aj ja take chcem...ale k tomu aj dom a krasnu zahradku 😉

ja mam to stastie, ze u nas na rannej omsi nic necitali, a ja som sa taaaak tesila 😉 ale tiez to MM objavil uz vcera na nete.
Tiez mam k teme koooopec poznamok a argumentov, ale dala som si predsavzatie, ze sa tu na MK uz o UO ani exorcizme vyjadrovat nebudem, a tak to dodrzim. NO aby bolo jasne, nerobim tak preto, ze si myslim, ze tema VS by mala byt nejako cenzurovana 😉 som rada, ze tu kazda slobodne napise, co si mysli a nech to tak aj ostane.

smejka
autor
15. aug 2009

http://www.kbs.sk/?cid=1250157062
na sme je k tomu burliva diskusia 😔...ja i napriek tomu ze nie som za UO v mojom zivote povazujem list biskupov za jednostranny...myslim ze najvyssi cas napisat nase pocity....pocity tych ktore cakaju dlhe roky na Dar zivota...
som vdacna Bohu ze mi ukazal cestu adopcie...ale poukazat jednoznacne na adopciu ako jedine riesenie mi pripada ako keby adopcia bola vseliek pre neplodne pary....k adopcii...teda dospiet k rozhodnutiu vziat si dietatko vedie niekedy tazka cesta....aspon u mna to tak bolo....i ked netrvala dlho ale ten vnutorny boj bol silny...
mozno my ktori sa borime neplodnostou sme len citlivi na tuto temu....mozno by sme mali viac hladat Pravdu a vnimat co nam chce Boh tymto zivotnym usekom povedat 😔....mozno

darla27
15. aug 2009

Pastiersky list bol bomba, medzi mladými vysmiatymi mamickami s krasnymi detickami ktorych sa to netýkalo som sa tam cítila ako idiot. Mam pokazeny komplet cely den. Chcete dieta? Adoptujte! To je fakt super, tak nech mi prehovoria muza na to a ja adoptujem nejaké cigánča. 😢
Smejka tomu ver ze sme tu na tuto temu citlive viacere.
Pravda sa hľadá ťažko keď z Božích plánov necítim nijakú spravodlivosť.
Pokiaľ si myslia ze zeny podstupuju UO len z roztopase tak mi je z tych co to napisali fakt smutno.

margarita
15. aug 2009

darla, ja som na tuto temu citliva este viac paradoxne odkedy uz mame doma Kristinku. Neviem to vysvetlit, ale bude to asi tym, ze si este velmi zivo pamatam svoje pocity a zufale stavy predtym a teraz.
A velmi ma mrzi, ze ten list zasiahol PRAVE a asi aj LEN tie pary, ktorym to nie je teda vobec jedno, a riesia to nie tyzden ani rok 😔 ale omnoho dlhsiu dobu. No skoda, ze dnes na tej omsi asi nesedeli prave ti rodicia, ktori svoje deti z roznych dovodov do tych domov umiestnili, a ti sa akoze neriesia ako hriesni,ze nedali svojim detom pravo na lasku od pocatia cez narodenie az po smrt - ale rype sa do tych, ktori si tie ich deti z krestanskej lasky maju z toho domova vziat a to im este stat potom robi prekazky, vid smejka a lenka.

Z toho je dnes smutno mne

skorki
15. aug 2009

Ahojte,

To je dnes krasny den, co? /Teda, aspon co sa pocasia tyka./
Simpson ma prave vykazal z kuchyne, vraj som absolutne rusivy element a nemam pri vareni koncepciu. 😀 Tvari sa strasne vazne, lebo robi patizonove placky. Boli sme dnes na velkom trhovisku na Mileticovej. Po dlhej dobe. Kupili sme asi tonu zeleniny. Ja si nemozem pomoct, ale mne sa to tam strasne paci. Kazdy predavac sa nam prihovoril, vsade bolo citit taku normalnu clovecinu. Nechodievame tam, ale je to rozdiel - tie neosobne hypermarkety a takato trznica. Takze - tesim sa na veceru uz teraz a vsetky Vas pozdravujem.
Jaj a este som zabudla, u tety bylinkarky sme si nakupili cajiky. Tak dnes vecer sa budeme nimi nalievat.

Smejka, tie kvety, su neskutocne. Naaaaaadhera. 🙂 A torta vyzera tiez krasne. 😉