Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

hviezdickamaria
19. sep 2009

😀 😀 😀 to bolo dobre 😅 a margarita krasne si napisala ten pribeh... ja si myslim, ze manzel sa nemusi nicoho bat... ja ked som bola na sale (mi tiekla infuzia 6 hodin), tak tam rodili dve zeny a pri jednej bol manzel... podla mna je to uuuuplne v pohode, ved on nemusi pozerat priamo ako to dieta ide na svet 😀 ja chcem urcite pri porode aj manzela... bez debaty... 😵 a podla mna ten porod nie je az taky strasny... a ja osobne sa nanho veeelmi tesim... dufam, ze raz pride 😅

tak manzelia! len smelo do toho, nie je coho sa obavat!!! 😎

hviezdickamaria
19. sep 2009

a rybka 13: ano boli sme na genetike po prvom potrate a nic nezistili, vsetko je v uuplnom poriadku, len doktorka sa ma vtedy opytala, ci som nemala nejaky uraz tvare alebo razstep, lebo ze tak vyzeram...!!! ☹ nemohla som sa z toho spamatat, co mi povedala a ani som vonku nechcela chodit... lebo sa mi nic take nestalo a nos mam po ujovi!!! 😠

violoncielka
19. sep 2009

Ahojte sobotaaaaa!
margi-macherka 😉 (isli ste cez Banovce? tam je to aj dost uzke...tak to uz si super).
Mm tiez chce rodit so mnou (ale ja zatial taketo problemy nemam hihihi) 😉

Hviezdicka tak tomu sa hovori empatia.. 😠 😠
Ja dnes idem hrat...je to sranda, ked mozem byt konecne s mm tak pracujem (aj minuly vikend), ale aspon si mm trochu oddychne , moze volne dychat , spat a hrat sa s PC 😀 .
Peknu sobotu , tu je nadherne pocasie.... 😎

hviezdickamaria
19. sep 2009

violoncelka ty hras na violoncelo a je to normalne tvoja praca? to je uuuuuzasneeeee 😀 a urcite zaujimave povolanie 🙂 tak vela stastia, aby ti to vyslo 😎

ja idem dnes s manzelom ku mojim svokrovcom kopat zemiaky... 😠 len dufam, ze nezapriahnu do roboty aj mna... asi mi daju luskat orechy, lenze ja mam nove gelove nechty 😀 😀 😀 , takze asi z toho nic nebude 😅 a vecer ideme na stretko manzelov, tak sa straaaaaaasne tesim, dnes budeme mat filmovy vecer (alebo noc?). pozrieme film "Recept na manzelstvo". vraj je vynikajuci. 😎

tak aj vam prajem pozehnanu jesennu sobotu... 😉

danka24
19. sep 2009

hviezdickamaria a ty chodis k salezianom v po?

danka24
19. sep 2009

vcielka tak si zahraj poriadne a uzivaj si to poriadne.. 😵 😵 aspon mm si od teba odychne 😀 😉

hviezdickamaria
19. sep 2009

ano danka chodim 😀 nebodaj tam chodis aj ty alebo mas s nimi nieco spolocne??? 😀 😀 😀

danka24
19. sep 2009

no ja nechodim ale chodila som k salosom tu do SB .. moju rodicia su spolupracovnici.. a ku komu chodite na stretko? ci nahodou nepoznam 😀

hviezdickamaria
19. sep 2009

ta ku balcakovym imrovi a kamke 🙂 ta to je super, ze som tu nasla od salezianov 😀 a tvoji rodicia su spolupracovnici??? parada 🙂 ta to je sranda 😅

danka24
19. sep 2009

tak to nepoznam .. ale to nevadi.. 😀 ten svet je ale maly co 😀 ano moji rodicia su uz par dobrych rokov spolupracovnici.. 😵

hviezdickamaria
19. sep 2009

a vy sa ku spolupracovnikom nechystate? my zatial nie, aj ked v utorok na sedembolestnu sme mali vsetky rodinne spolocenstva take stretnutie a bolo tam predstavenie salezianov spolupracovnikov... 🙂 my momentalne nemame zaujem 😅 tak fajn musim koncit bo ochvilu pride manzel z hubacky a len sa prezlecie a ideme na tie zemiaky 😖 tak sa drzte vsetky a danka pozdravuj sabinov 😎

danka24
19. sep 2009

maria ok pozdravim.. my s mm nechodime k salezianom ani do ziadneho spolocenstva.. takze sa nechystame za spolupracovnikov..tak chod sa nachystat a drzkaj sa a nieze budes zahrabovat tie zemiaky 😀 😉

lenkove
19. sep 2009

ahojte
hviezdicka, som sa pobavila na tych zemiakoch 🙂 mna u svokrovcov sanuju (az mi je to trapne 😝 ) svokra hovori, ze ma nemoze zapriahat, ze uz by som viac neprisla. Ale snazim sa co sa da (ked sa mi chce, uz ma aj trosku rozmaznali 😉 ) a pekne, ze ste sa tak stretli, selezianky 🙂

ja som bez manzela, akurat po neho prisiel kamos, ide mu pomoct malovat. a ten kamos bude u nas aj spat ;)
tak ja zehlim (poistky zatial v poriadku, ale pre istotu nezapinam nic v tej zasuvke) chcem sa ist potom bicyklovat, aj na huby by som sla, ale len s mm sama by som zle dopadla 🙂

pozehnany den vam vsetkym 😵 😵

bettynka222
19. sep 2009

mrgi fiiiiha, teraz si ma dostala. normalne som zacala mat pocit, ze hccem mm pri porode. aj som mu teraz pustala to video...ale radsej zdrhol 😀 😕

hviezdicka k tomu razstepu som ti pisala v tormboskach. ale tak skratke pre istotu est eraz. pichali ti aj B12tky? lebo ked beries velke davky listovky, tento vitmain sa ti mina, pretoze ju metabolizuje. ak ho nedoplnas, listovk sa ti uz potom nevstrebava. a mam na teba jednu otazku (ach tie moje otazky, ze riska), raz si pisala, ze po prvom potrate ti zistili, ze mas tormbofilny stav iba pocas tehu....a na to ako prisli ked is bola tehu len 5 tt? mna to zaujima pretoze som si pozerala vysledky a ti epo potrate sa odst lisili od tych letnych, ked uz som boal celkom ok....aha a este k tej dr....to co ti povedala??????? oni su tam fakt asi vsetci dementni 😝

rybicka aj ja som rada ze uz sa citis lepsie a menej s abojkas...ale som ta videla v inkriminovanej teme...to sa mzoe, oidteraz mas zakaz
😀
dnaka jeeej aj ja chodim k salezianom..aj som medzi nimi vyrastala 😵

lenkove
19. sep 2009

Bettynka
ahoj 🙂 ty s tvojimi otazkami by si mala byt lekarka,alebo aspon diagnosticky poradca 🙂

a k oteckovi pri porode - vsetci oteckovia co tam boli v mojich ociach velmi stupaju.. teda okrem takych, ktori pridu az ked je zena na sale a ostava uz len vytlacit hlavicku 😅 tak tam pridu a potom, ze boli pri porode.. a zena je tam cely cas sama, nema jej kto pomoct predychat, celo utriet nic.. neviem, mne to pride divne 😨

azalka22
19. sep 2009

ahojte dievcata, mate nieco pekne na povzbudenie?

lenkove
19. sep 2009

Lukáš 8, 4 - 15

Na tom, ako sa rastlina vyvíja zo semienka, je niečo zázračné. Keď ho
zasejeme do úrodnej pôdy a pravidelne polievame, zmení sa to malé tvrdé zrnko
na čosi celkom iné. Nemusíme mu hovoriť, ako na to. Jednoducho vie, čo má
robiť. A v tomto tajuplnom procese vidíme dielo Božích rúk.Aj na semene Božieho
slova je niečo zázračné. Ak ho zasejeme do svojho srdca, začne pučať, vyrastať a
meniť nás na niečo väčšie, než sme boli - na obraz samotného Ježiša. Nevieme
presne, ako sa to deje, no vieme, že aj to je dielom Božích rúk.Pri dnešnej
meditácii nad známym podobenstvom o rozsievačovi a o semene si skús predstaviť
seba samého ako rozsievača. Boh ti zveril svoje slovo a povoláva ťa, aby si
prostredníctvom svojich slov a skutkov rozsieval semeno evanjelia. Je to naozaj
významné povolanie, pretože rozsievaním tohto semena začína v každom človeku,
ktorý ho prijme do "dobrej pôdy", proces rastu a premeny.Ako by si mal teda
siať? Začína sa to v tvojom vlastnom srdci. Keď sa modlíš nad Písmom, začínaš
preberať Božie myslenie, viac myslíš a konáš ako on. Ochotnejšie odpúšťaš,
dokážeš rozprávať láskavejšie a miernejšie aj v napätej situácii. Ak ťa niekto
vidí takto konať, vidí vlastne Boha, ktorý koná v tebe, a dotkne sa ho to. A ty
si práve zasial semeno!Siať môžeš aj tak, že niekomu porozprávaš o svojej
skúsenosti s Pánom. Možno niekto, koho poznáš - možno dokonca aj tvoje vlastné
dieťa -, hľadá zmysel života. Osmeľ sa a vyhľadaj príležitosť, aby si sa s ním
mohol porozprávať o svojej životnej ceste. Ponúkni sa, že sa pomodlíš za
niekoho, kto je chorý, znechutený či zamotaný v osídlach strachu a úzkosti.
Podeľ sa s ním o svoju skúsenosť, keď si zakúsil, že Boh odpovedal na tvoju
modlitbu.Vôbec ťa nemusí trápiť, ak tieto semená padnú na skalnatú alebo suchú
zem. Aj svätý Pavol napísal: "Ja som sadil, Apollo polieval, ale vzrast dal
Boh" (1 Kor 3, 6). Boh sa nášho semena vždy ujme a zmení ho na niečo nádherné!

Pane, pomôž mi vybadať všetky príležitosti, pri ktorých môžem zasiať semeno
tvojej lásky. Pri ich siatí pevne verím, že im dáš vzrast.

Myslienka na den je prevzata z casopisu Slovo medzi nami

azalka,
zamyslenie na dnešný deň 🙂

azalka22
19. sep 2009

vdaka. kazdy den je velky dar... a netreba cakat na zajtra 🙂

lenkove
19. sep 2009

Azalka 🙂
a aky den teba caka dnes?

azalka22
19. sep 2009

tak pracovno -pochorobne, este som sa stale z tej hnusoby chripky nedostala, ☹ uz ma to s nou nebavi...

lenkove
19. sep 2009

azalka 😔
cajiky a vitaminy.. neboj, ona ujde 🙂 ale trosku to vzdy trva, no.... 😔

azalka22
19. sep 2009

no kolac je uz hotovy, ...aspon daco som spravila 😉

muska30
19. sep 2009

ahojte,
bola tu debata Manzel pri porode 🙂
Ja som mala prvy porod cisarsky, tak tam manzel nemohol byt. Druhy som mala normalny a bol ovela lepsi, hned som videla malu. Ale manzel nebol ani pri tomto. Ja som ho tam nechcela, lebo on by ma tam iba stresoval, bol viac vyplaseny ako ja 😉 A sestricka bol ochotna, pomahala, a potom aj lekar ked prisiel ku zaveru. MM by tam iba zavadzal 🙂 A v poslednej faze som uz aj kricala, revala 😲 ale nechcem strasit tehulky, da sa to zvladnut s Bozou pomocou 😵

muska30
19. sep 2009

este dodatok, moja sestra ma tri deti a pri vsetkych porodoch mala aj manzela, ze jej bol oporou 🙂

prajem peknu sobotu, my ideme s detmi na vylet do prirody 🙂

riska
19. sep 2009

ahojte, tu je dnes ale poriadne rušno, na to, že je sobota 🙂

ja pri teme mm pri pôrode a kočiky nemôžem prispieť vlastnou skúsenosťou, kedze najprv sa musim nejako dopracovať k tehu 😔
ale zasa mm našťastie jednoznačne chce byť pri pôrode 🙂 a rybka, kup si ten najkrajši kočík, aku budu mať 😀 inak minule prišla do roboty kolegyna, čo je na MD, a všetci obdivovali jej supermoderný, malý a ľahký kočik a pri tej príležitosti kolegyna, čo učí fyziku poznamenala, že trojkolka je z fyzikalneho hladiska ešte stabilnejšia ako štvorkolka 😎 takže rybka, neboj, žeby si bábo niekde vysypala 😀

riska
19. sep 2009

a ešte som sa chcela spýtať - hviezdička, dobre som pochopila, že si učitelka a nemôžeš si najsť prácu? 😕

inak ešte jedna dôležitá info - vo štvrtok mi volala suzzika, mam vas všetky moooc pozdravovať. je jej luto, že nestiha, no ale 2 deti, su 2 deti a zuzanku chyta prvá puberta, tak to maju doma vesele 😀

prajem vam krasnu sobotu, asi ste všetky vonku, ked je tak pekne, my večer ideme za kulturou, mm mi spravil lprekvapko, doniesol listky na skrotenie zlej ženy, tak neviem, či tým chcel niečo naznačiť 😀 😀

lenkove
19. sep 2009

ja som opat tu 😅
musim vam napisat, lebo sa asi zblaznim z motanice, do ktorej som sa zamotala 😔
pisala som vcera, ze na moje pomery mi vyrazne meska ms, ja viem cestovanie a stres mohli narobit sarapatu, ale zvycajne mi cyklus skracuju a nie predlzuju... a tak uz druhy den "haluzim" chodim na WC kazdych 10 min a kontrolujem, ci to uz "nie je"... 🙄 a zaroven si kazdou navstevou toalety zapustam cervicka nadeje hlbsie a hlbsie, argumentujem sama so sebou kedy som mala asi ovulaciu a teda kolko dni som uz "po" a zaroven viem, ze ani tentokrat z toho nic nebude, ze aj tentokrat je to marne 😔 ... na dovolenke sme rano pred odchodom vyliali nieco nutelu na plachtu, mm sa ju dal prat (hanbila som sa nechat to tak, aj ked sme uz odchadzali), rehotal sa a hovoril, ze "to mame cvicenie na to, ked budeme mat vlastne" a mne sa vtedy chcelo kricat, ze ci je na hlavu, ze ved dobre vie, ze my vlastne mat nikdy nebudeme a nech si dava pozor na jazyk... 😔 Na jazyk som si dala pozor ja, lebo viem, ze by ho taky vybuch strasne zranil... Aj mna zranili jeho slova, aj ked vyslovene mimovolne, strasne.. 😔 a tak tu teraz haluzim v mojom 29 dni cyklu, lomcuju mnou hormony a mam zravku 😀
odpustite, ze vam tu take pisem, dufam, ze nikoho nepohorsujem, ale vam mozem, ved komu ked nie vam? manzelovi to vesat na nos nechcem, uz som si rano hryzla do jazyka, nech mu o cykle nepoviem.. len by sme haluzili dvaja...
ked som sa vypisala mozem pokracovat v upratovani, inak dnes je to des.. 😝 do jednej som len zehlila a odkladala veci do skrin 🙄 🙄 toto podovolenkove upratovanie, pranie a ukladanie je nocna mora 🙄

riska
19. sep 2009

lenka, dobre, že si nam napisala... chapeme...úplne... a všetko 😔 🙂

lenkove
19. sep 2009

Riska
tak to som rada 🙂 najma za to chapanie zehlenia a upratovania 😀

hviezdickamaria
19. sep 2009

riska: ano som "vyucena ucitelka" v MŠ a vychovavateľka v SKD 😀 , no neviem si najst pracu v tomto odbore 🙄 a tak musim robit predavacku..., no uz som dlho na PNke a tak si ani neuvedomujem, ze mam nejaku pracu 😅 prajem pekny kulturny zazitok na skroteni zlej zeny 😀

lenka: aj ja ta asi chapem... 😉 no mam pocit, ze nepoznam tvoj problem... vy s manzelom nemozte otehotniet? 😔 mozno sa stane zazrak a vyjde to 😉

bettynka: ano pichali mi tu B12 (kamaratka mi pichala do zadku 😅 ) a ako mi zistili trombofilny stav iba v tehu ked som bola tehu iba 5tyzdnov??? no ja neviem... 😒 jednoducho povedala doktorka, ze ked budem vediet, ze som tehotna, tak mi budu musiet nasadit clexane... ja sa do toho nerozumiem... 😒 a ta doktorka na genetike... nemam slov dlho som to nedokazala prežuť 😠 ta co uz! a to ona rozpravala aj ine veci, a kricala na mna, ci som normalna, ze som bola v solarku, ked som este netusila, ze som tehu (asi tyzden po pocati)... odchadzala som od nej so slzami v ociach, ona mi vsetkym naznacovala, ze si za to mozem sama! ale uz je to davno a pomaly som na to zabudla 😎