Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
15. dec 2009

😀

carmenuska
15. dec 2009

ahojte,
kaki- 😀 to je dobre.......
Aj ja som rada, ze som pokojna teraz dufam ze to tak aj zozstane a budem sa nadalej modlit, aby som prijimala Boziu volu. Uvazovala som nad vsetkym co sa mi v zivote stalo a s cim som bola nespokojna a vzdy sa nakoniec ukazalo, ze to tak bolo dobre a pochopila preco...
Dnes sa chystam na spoved, tak dufam, ze budem este kludnejsia a uz len lestit svatoziaru budem az do Vianoc...

Janulka skusala si pisat do tej poradne??Ci to nechas na Neho? Ja by som chcela vediet aspon nazor inych lekarov...

Betty kde si???Dufam, ze si v poroadku aj s potomkom 🙂

violoncielka
15. dec 2009

Kaki ja uz 5,11,13,14,16,17,18,25 praktizujem 😀 😀 😀

lenkove
15. dec 2009

a ja este mozem pridat 30
piste IP ludom a nepouzite ich spravne prezyvky. tak sa vase IP na MK spravne rozsiria 😀 😵 😵

darla27
15. dec 2009

Pekny vecer sa praje! 🙂
Kaki tak to je bomba tie rady na udrzanie sialenstva, zistila som podla tvojich bodov,
ze som relativne zatial este dusevne fit. 😀
Ale zase praktizujem ine veci o ktorych by si "normalny" ludia mysleli svoje. 😎

Violka ahoooj, ja som myslela ze aj ty obkladas, tak to vyzera ze tusim to len ja robim take hokusy-pokusy.
Ale uz pomaly koncim, od januara uz taketo srandy, mm to nazyva wodoo robit nebudem, pretoze ja som vzdy ta vynimka z pravidla na ktoru nic nefunguje. 😝
Ty mas ake dalej plany? Ci snazit sa, snazit sa, snazit sa? 😉

Carm tak ty ides na spoved tak skoro? Ja som nebola od leta / 🤐 🤐 🤐 / nejako som sa na to necitila,
aj ked uz sa dlho odhodlavam a velmi sa tesim az budem moct ist opat na prijimanie.

Zdravim aj vsetky ostatne: Lenkove, Risku, Margi, Musku, Bettynku, Skorki ,.... 🙂

rybka13
15. dec 2009

ahojte babulky, tak ja znova len na skok, prosim este chvilku na nas myslite, mam dalsie komplikacie, prave som sa vratila z pohotovosti, zapalila sa mi rana po cisarskom reze a este k tomu uz 3 dni citim problemy pri cikani, jasne, ze mam aj zapal mocoveho mechura 😔

stale nekojim, uz som z toho zufala, emka sa stale nechyta na prsko, asi si uz zvykla na flasku, pomaly prestavam verit, ze budem kojit, zajtra este zavolam laktacnej poradkyni, nech pride ku mne domov a skusi nas to este nejak naucit... snazim si zatial odsavat mliecko a davat jej ho, aby som nemusela prikrmovat umelym, ale nemam vela mlieka a jednu davku co eminka spapa mi zaberie odsat asi tak tristvrte hodinu a takych davok potrebuje 6-7 za den, takze nic ine nerobim len odsavam, bojujeme s kojenim, prebalujem...
a venujem sa navstevam... co ma vycerpava, hoci vsetci sa stavia akoze len na chvilku... ja neviem preco ludia nedokazu pochopit, ze tak skoro nie je vhodny cas na navstevy...som hrozne vycerpana.. esteze zajtra pride dufam moja mamina lebo uz 3 dni som nic normalne nejedla, skratka nie je cas varit, ak mam hodku, tak si radsej pospim... tak sa drzkajte aj vy, ja idem odsavat mliecko
😅

skorki
16. dec 2009

Rybka, chudiatko...
Ja viem zo sestrinej skusenosti, ze to kojenie je boj 😔 . Ale je dobre, ze pride dnes ta poradkyna, verim, ze nieco vymysli! Moje zlate...No a co sa navstev tyka, stopni to radsej. Ved su chripky, ludia su vsade chori a Vy nemate za sebou ani tyzden doma. A predsa navstevovat by sa malo az po sestonedeli, alebo sa mylim? Ved to by mal byt cas, aby sa maminka aj babatko trosku dali do kopy, nasli si aky-taky rezim...
Myslim na Teba. Super, ze pride mamina - urcite to bude lepsie. A musis jest. Hlavne vela polievok a pit. A asi sa aj setrit, ked tak rychlo prisiel ten zapal...sa mi to pise, ja viem 😔 . Drzkaj sa. Bozkavam Eminku, dufam, ze sa to zlepsi. 😉

maria1610
16. dec 2009

Rybka, moja, moc na Teba myslim - suhlasim so Skorki - skus povedat, ze sa potrebujete este zotavit a zohrat a neskor vsetkych radi uvidite - Emka nema vybudovanu imunitu, moc by som v tomto neriskovala ... A co sa tyka kojenia - ja som kojila iba 4 mesiace, ale mne osobne najviac pomohlo: minimalne3 litre tekutin , zaprazene polievky - vajcova (co za beznych okolnosti vooooooooooobec nemusim) a vtacie mlieko - ked ma prijali do BB ku malym 2 tyzdne po cisarskom dokazala som odsat 5ml - jedna sestricka mi vtedy vravi - "naco nam spinite sterilne flase, ked dokazete odsat tak malo" - podrzala ma vsak druha a neskor som dokazala odsat 100 ml a viac na jeden krat - dokonca, ked prckov vybrali z inkubatorov zacali sme normalne kojit a vydrzali sme do 4 mesiacov... Viem, ze takto to vyzera uplne jednoducho, ale nebolo to tak, to mi ver...

lenkove
16. dec 2009

Rybiatko moja krasna, myslime na teba... navstevy vyhod, zavolaj si mamicku a bud v klude..neboj, vsetko sa zrovna.. normalne mi je placlivo z vas (to tie hormony).. 🙂
Babulky, viete, ze pri kojeni pomaha sv. Agata? Poprosme ju za prihovor za Rybku a Emusku... pomodlime sa za vas a verim, ze sa to zlepsi.. drzte sa...

lenkove
16. dec 2009

Inak, ja sa musim priznat, ze sa tiez nemam najlepsie. dakujem Panovi za vsetko dobre, ale dost sa aj stresujem a bojim.. V noci nemozem spravat a strasne som osivela za ten tyzden 😅
mam strach o Malu, kvoli vybavovackam, pre moje kvality ako rodica... Najviac ma stve ten byt, ktory musime zariadit... este aj skvely brat mm pri vystahovani zobral aj staru kuchynu co tam bola.. a pritom predtym to bolo o tom, ze nam ju necha aj so spotrebicmi.. vcera som sa z toho zrutila.. lebo ine je to kupit len nabytok a ine zariadzovat celu kuchynu, plus, ked vytrhali skrinky bude treba aj malovat, zrusit stary dreveny obklad co tam je.. a to je cas a a a bez kuchyne sa neda... bez kniznice sa da, aj bez stolika pod telku.. ale bez postele (postieky 😵 😵 ) stola a hlavne kuchyne sa fakt neda... vcera som si skoro aj poplakala... hlavna vec, ze s nimi casto mm telefonuje a nikto nic nepovedal.. tam je to vsetko ako v ciernej diere, co sa robi pre svagra.. co pre neho urobis, to neexistuje, za to ti nepodakuje, nic.. ak nahodou on nieco spravi pre teba, tak je to oslavene a vyzdvihovane... musim to zial povedat, ze su on aj jeho manzelka velmi sebecki a okolie ich v tom takto nechava 😅 😢
aj som si vcera za to poplakala, nastvala sa a aj sa za nich potom s hanbou modlila, chcela som sa, ale neslo to od srdca...len som sa musela, aby Zly este viac neprisiel...
ale: verim, ze nas dobry Pan aj zle na dobre obrati 🙂 🙂 takze aspon sa zbavime toho priiiiiserneho dreveho obkladu 🙂
no a po nociach nespim, tak strikujem 😅 svetrik babatku 🙂 ktory som zacala este pred tehulkovanim a presne a jej velkost, chapete??? ja nie 😵 😵
prajem vam krasny den...

kaki
16. dec 2009

Kočky, som veľmi rada že tu o tom píśete tak otvorene.... Jak Vás mám rada 😵 Som rada že sa možeme poznať....

Lenkove, myslím že nová linka bude lepšia ako stará a popasujete sa aj s drevenným obkladom. Neboj sa bez linky sa dá byť, len to bude trochu bojovejšie... Ale keď sa chce tak sa dočasne dá.
Ak neveríś mne, opýtaj sa Lucettky.
Aké bude super že budete mať novú linku podľa Tvojich osobných predstáv 😵 Neboj, Boh je pri Vás.... Aj tá linka má určite svoj zmysel. Verím že Ťa aj táto skúsenosť nakoniec postaví na nohy.

Rybka, mrzia ma tvoje problémy. Modlím sa za Vás... 🙂 Všetko zvládnete a budeš nakoniec spokojná čo všetko ste zvládli.

Na všetky myslím na Risku+1, Janulku+1, Margaritu, Smejku, Elizku, Violončielku, Pcolku, Mariu, Suzziku, Luccetka, Skorki, Azalku, Mimi, Carmenusku.

lenkove
16. dec 2009

Baby, viete keby slo len o nas, tak ok..
ale my budeme mat na krku socialku, kt. nam Malu neda, ak nebudu vhodne podmienky pre dieta...
takze opakujem, bez skrine sa da, bez kniznice sa da, ale bez kuchyne a postielky (postele) sotva 🙄 🙄

kaki
16. dec 2009

Lenkove, dúfam že v čase krízi Vám to niekto šikovný spraví rýchlo na mieru. Budem sa modliť.

muska30
16. dec 2009

ahojte,
vdaka, ze na nas myslite, malej je uz lepsie, len ja som dostala od nej sople, tak tu na seba prskame 😨

rybka,
s tym kojenim je to zo zaciatku tazke, ale nevzdavaj to, ak pride laktacna poradkyna, tak Ta urcite nauci spravnu techniku a o par dni bude z Teba sikovna dojka 😉

muska30
16. dec 2009

rybka,
a treba vela pit, najma dojcenske vody, a tiez treba dobre jest a oddychovat, nech sa o Teba postara manzel a mamina 😉
maria,
aj Ty si sa trapila s kojenim, po cisarskom to je tazsie ako po prirodzenom porode. Ako sa maju chlapci?

kaki,
dobre rady 😀

lenkove
16. dec 2009

babulky
no esteze som vam napisala 😀 a uz tu kuchynu mam, dame si police 😉 tak ako to mame tu,v podnajme, aj dvojplatnicku 😉 ide o to, aby tam daco bolo, nie aby to bolo supeeeeeeeer moderrrrrneeeee a podla predstaaaaaaaaav. ja velmi predstavy o zariadeni nemam, domov robi nieco ine 😵 😵 😵 fakt, hned vidno, ze ste sa za mna pomodlili.. dakujem vam 😵 😵 😵 ste skutocne kamosky 😵 😵
a viete este co mame? krizik na ktory sme prisahali 🙂 , taka vazna sucast zariadenia a ja som na neho zabudla 😵 😵 😵

pcolka
16. dec 2009

ahojte......
rybka, tiež sa pripájam k názoru, že návštevy stopnúť, a nepovoliť kým sa na to nebudeš cítiť.....veľa papkaj, pi a odychuje, veď keď nebudeš ty, tak nebude mať ani čo Emka papkať.

lenkove-my máme doteraz takú kuch. linku, že máme len spodné skrinky a vrchné nie. najskôr sme to dali urobiť tak kvôli financiám, že veď neskôr sa dorobí.....a teraz sme rozhodnutí, že ani nebudú. dali sme tam pár poličiek, krásne veľké hodiny a digestor....a vyzerá to úžasne. je to vzdušné a my sme s tým spokojní. 🙂
a so soc. pracovníčky si nič nerob 😅 .......k nám raz prišla ráno o pol deviatej neohlásene.....my s mm ešte v posteli, deti v pyžame pred televízorom......a všade "pracovný neporiadok". vieš si predstaviť ako sme sa hanbili? ☹ doteraz na to spomíname....nie že by to tak u nás vyzeralo bežne, to zase aby ste si nemysleli.....ale to je jednoducho zákon schválnosti...... 😀

a ten vnútorný pokoj si asi musíme fakt len vymodliť.......lebo aj ja ho strácam. tak dajte nejaké návrhy....čo a kedy 😵

muska30
16. dec 2009

lenka,
kuchynska linka je dolezita, ale vymyslela si dobre nahradne riesenie a neskor si vyberiete a kupite presne podla Vasich predstav 😉
a tie rodinne vztahy su zlozite asi u kazdeho, ja mam tiez taku neprajnu a sebecku svagrinu, tiez som sa uz na nu stazovala, aj sa za nu modlim, aj si nahovaram, ze uz je ku nam milsia, ale skutocnost je ina ☹ takze musim s tou modlitbou pokracovat 😉
a Vy chcete dievcatko, nie chlapceka? Nasa mala je aj za troch chlapcov a to som si myslela, ze dievcence su kludnejsie 😀
a o sv. agate, ze je patronka dojcacich zien som nepocula 😕

mala mi tu prave na sedacke rozdrvila vianocnu oblatku, tak zas mam co robit, aj varit idem, nech ma rodinka, co jest 😉

lenkove
16. dec 2009

Pcolka
vyprosujem ti pokoj nasho Pana, prihovaram sa u vasich Anjelov aby vas ochranovali a kazdu vasu modtlitbu predniesli pred Pana..

violoncielka
16. dec 2009

Rybka, chudatko...modlim sa za vas. Ale vies , ze by som si aj toto s tebou vymenila? 😵 😵 .

Leni...to je ono!! Ja som vzdy bola za zapracovanie fantazie, ako za bezduche kupovanie . Ved to je nuda, ked ma niekto vela penazi a moze si kupit vsetko hmotne. Potom sa nema ako rozvinut nasa tvorivost a vynaliezavost 😵 .
A dobre si to vyriesila....este si kupte varnu kanvicu a aj mikrovlnka nestoji vela....a mate to. Postupne budete dokupovat. Ja ked som sa narodila nasi byvali v dedinskom domceku...mama kazdy vecer ohrievala vodu, aby ma mohli okupat a plienky chodili prat do potoka 😀 . Nastastie o rok sa uz stahovali do panelaku 😵
Uvidis, ked zo socialky budu vidiet tu vasu radost a lasku, s potesenim vam zveria malinku 😵 😵 😵

Darla, ale ja by som kuru dodrziavala, len som to musela stopnut koli operacii. nepamatas? Teraz si nic neplanujem,za chvilku zacneme snazilkovat a zacinam s obkladmi 😵
Pekny den vam vsetkym pa

lenkove
16. dec 2009

nono Muska, dievcatko.. ja som vzdy chcela dievcatko, take male aby som ho nosila v satke... toto uz bude vacsie 😉 ale aj tak moje...
a o sv. Agatke si pozri na http://www.abcsvatych.com/problemy/rodina.php 😉

kaki
16. dec 2009

Violončielka 😵

riska
16. dec 2009

rybka, no teda ☹ to ma mrzi s tými zápalmi 😔 ja ti teda nejake rady ohladom dojčenia neviem dať, ale ta laktačna poradkyna musi byť super, určite vam pomože 🙂 a ake navštevy to k vam, prosim ta, chodia? 😕 ved takto skoro po porode by mala prist iba mama, prip. svokra a to hadam stači, nie?
neboj, myslime na teba, aj s agatou 😵 😵

lenka, aj ked mas z toho zariadovania stresy a par šedin navyše 😀, však je to krasne zariadovať si bytik s vedomim, že o par mesiacov..... 😵 😵

violka, a kedy môžete snažikovať? som nejako zabudla 🙄

darla, aj tak si fakt vytrvala. že si sa dokazala tak dlho obkladať, klobuk dole 😉

pcolka, maria, muska - naše šikovne dvojmaminy 🙂 🙂

kaki, ahoooj a nepracuj... ozaj, okna umyte? 😝

pcolka
16. dec 2009

riska-neumyté ☹ ...a že šikovná dvojmamina! vidíš až taká šikovná nie som! ale umývala som ich postupne priebežne a teraz ma to vôbec netrápi 🙂 .....sviatky nie sú len o umývaní okien, alebo upratovaní.... 😉 takže sa tým ani netrápim....

dnes som bola ráno s malou na kontrole,že už potom ideme do školy, a doktorka, že do pondelku má byť ešte doma, keby ste videlu tú radosť, že nemusí ísť do školy, ale môže ísť k babke.... 😵 😵 😵

jáj, a zajtra ideme na koncert Nedvědovcov-veľmi sa tešíííííííííííííííííííííííííííííííííííííímmmmmmmmmmm 😵 😵 😵 😵

muska-to je údel nás mám, že to väčšinou od tých našich drobcov dostaneme aj my...no ale nepoľúbte ju,"nepusinkujte" sa s ňou, keď je chorá, že aby sme to nedostali od nej....aspoň ja to neviem, a tiež väčšinou skončím tak ako ty teraz....tak snáď ti to ale poprechádza do sviatkov.......

riska
16. dec 2009

ale pcolka, ved ja iba vyryvam 😀 čo tam po oknach..my sme sa s mm tiež dohodli, že tento rok iba to najnutnejšie, ved vianoce určite pridu aj bez umytých okien...koniec - koncov aj ježiško sa narodil v maštali, tak čo? 😎 hlavne nech je pokoj v duši 😵
tak to pôjde malá iba na 2 dni do školy? ved potom už su prazdniny 😅

bettynka222
16. dec 2009

skorki ako to zvladas s tym meranim? ja osm to trosku skussala, a potom som bola zavisla na meraniach...asi tyzden. akurat ze ja sm merala telesnu teplotu, nie bazalnu a kedykolvek pocas dna 😀 a ja sa tiez pripajam k neluskinmu prianiu super ovulky a nasledneho tehulkovania 😵

muska nech je mala co najskor zdravucka. za par dni to prejde a bude dobre, uvidis 😉

carmenusik jasne ze poziciam 🙂 uz sa tesim ked ich budes nosit ty. len aby si si nemusela kupit svoje kym ja tieto donosim 😵

margi jasne pridavam, ved ma uz na medicinu ajtak vsetci posielaju. a to sa mus tym zaludkom stalo az po operacii? asi dlho nejedol, iba infuzky, ze? budem nanhjo mysliet, nech uz je coskoro fit a nech sa vam coskoro podari najst ten pravy domcek 🙂 sak sa prihlas vostinaroiv, on uz ti nieco najde 😀

janul chapem ze chces rodit radsej prirodzene, ale mozno to tak ma byt. si spomen na suzziku, ani ta nechcela cisarsky a nakoniec to bola ta najlepsia volba 😉 mozno sa ti prave cez tu gyn. snazi Boh nieco povedat ked je tak aneodbytna, co myslis?

rybka ahoooooooj. som rad ze ste domka. a ak to nahodou s tym kojenim nepojde, nevadi, ved nie nadarmo zijeme v dobe roznych vymozenosti. sunar poznas, nie? 😀 al enie, myslim to vazne, poznam vela bab co nemalo mlieko a ich deti su super zdrave 😉 no prave citam, ze ta vkuse niekto navstevuje. pocuj vysvetli im, ze musia pocakt, kym prejde sestonedelie, ze teraz je vsade vela chorob, ze sa bojis o dieta. to som este nepocula, aby ludia choidli na navstevy takot skoro po porode. len nech pride maminka a pekne sa o teba postara a nikohu nech uz k vam nepusta, oki? vsetko bude dobre 🙂

maria neboj nic, malicki budu do vianoc zdravi a to pocitis ulavu a vsetko si to spolu super uzijete 😵

lenusik 😔 vydrz moja, vy to zvladnete. aj ja som sa kolkokrat s nevolou modlila za svagrinu a vyplatilo sa 🙂 teraz je na mna velmi mila (teda na jej pomery 😀)

darlusik, kaki, viol ahooooj 🙂

lenkove
16. dec 2009

babulky dakujem 😉
ja len musim povedat, ze som nepisala, ze svagrovci su neprajni, alebo zli... 😔 oni su len sebecki a dost za to moze okolie, ktore ich v tom podporuje, takze vlastne aj ja 😔 ale inak to uz nebude 😅 ... ludia sa roznia a Pan nas ma vsetkych rovnako rad 🙂

riska
16. dec 2009

babulky, prosim vas, spomente si na jednu moju kamošku, je čerstva tehulka a začala dosť silno špiniť, strašne vela si už toho vytrpela a ja sa o nu bojim 😔

muska30
16. dec 2009

riska,
myslim na kamosku aj na Teba tehulka, uz si aj nieco pribrala?

bettynka,
ako sa dari? Uz nespinis, ani nekrvacas? Ja som brala pri oboch tehu Magne B6.

lenka,
mas pravdu, ludia su rozni, tak ich musime prijat takych, aki su.

pcolka,
to si vystihla 😀 my si tu chorobu prenasame medzi sebou, uz aj syn pokasliava 😒
tak dufam ze nam to do sviatkov prejde 😉

margi,
myslim ja na Tvojho ocina, nech sa mu v nemocke polepsi 😉

azalka22
16. dec 2009

ahojte, citavam si vas, no nemam ani casu ani sily daco napismenkovat, toolko roboty -to viete, po 3 tyzdnoch opat v praci, vsetko treba a uz vcera bolo neskoro atd atd.

a este padarunky treba
a este kolacky treba
a
a
a potom si poviem, ze nech. okna umyte nebudu, aj tak Vianoce budu.

no ale, co som chcela
rybka, na mlieko treba vela vela kminu - podporuje tvorbu mlieka, takze polievka s kminom a chlebik s kminom, masko s kminom atd atd.

a
poslala som ziadost do kupelov. tak, ked sa dakto prida, budem len rada.
a idem este pracovat
a tak
drzte sa vsetky 😉