Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lalasocka
27. dec 2009

ahojte.pozerala som temy ake su tu a tato sa mi zdala najblisie k mojmu problemu.mate niektora skusenosti s vitaminmy profertil?manzelovi ich predpisal urolog a chcela by som vediet aka je sanca na otehotnenie.

bubulka722
27. dec 2009

Lalasocka, zázraky sa čakať nedajú, ale pokial nemáte spg až taký hrozný, tak by mohol pomôcť. My sme brali dlhodobo Permene, pretože obsahuje v podstate to čo Profertil, ale je oveľa lacnejší. Profertil má silnú reklamu, ktorú musí predsa niekto zaplatiť. Nič nám to ale nepomohlo, ale je veľa rôznych príčin zníženej plodnosti, tak bojujeme ďalej. Držím palce, aby vaša cesta za bábatkom nebola taká komplikovaná ako tá naša.

bettynka222
27. dec 2009

ahojte babulky

aj ja vam torksu oneskorene prajem hlavne pokojne sviatky 🙂
zajtra mam poradnu, tak mozno pojdem omrknut janulku 😉

lucetta
27. dec 2009

cafte hviezdy 😉 akosi je tu pusto...
janula , myslime na teba...a rybka, pridaj foto rybiatka nech sa potesime.
riska ako sa citis?
dufam, ze sa vsetky vytesujete z toho uzasneho pokoja vianoc...
pa pa
pozehnane dni, zdravim vsetkz, vsetky, vsetky VS 😉

carmenuska
28. dec 2009

Ahojte, tak vidim, ze aj vy ste pekne sviatj´kovali. my sme mali krasne sviatky, pokojne........Aj ked vyzeralo, ze budu veeeelmi pekne,nechcela som vam to pisat, ale meskala mi ms a na Stedry den som si chcela urobit test, no uz nebolo treba. Ale Pan miu pomohol, aby som sa z toho nezrutila na Stedry den a prebehlo to uplne v pohode a mohla som sa tesit z Jeho narodenia.........Ta Marta teda robi poriadne zazraky......Uzivajjte si si este tieto dni.
Janulka myslim na teba a tesim sa, ze po troch rokoch budes maz v naruci vytuzeneho synceka, ved to je zazrak....Toto boli nase 3. vianoce a dufam, ze o rok uz budem eaj my 3 🙂 teda veriiiim, aj ked mozno nie s vlastnym babom. Kiez by to slo tak ako u Lenky.....Krasny den

elizka
28. dec 2009

ahojte babulky......

veľmi dlho som tu nebola ale myslela som na vás a bolo mi veeeeľmi smutno za vami 😉
vianoce boli úžasné........ veľmi sa teším z narodeného Ježiška v jasličkách a vyprosujem pre vás všetky milosti a požehnanie a hlavne keby sme sa už o rok pri jasličkách všetky tešili z naších narodených / aj v srdiečkach / detičiek 😔 😵 ..... a mamičky nech sa tešia zo svojích pokladíkov, ktoré im robia každý den radosť

janulka, už sa ti to veľmi kráti.....myslím na teba 😉

carmenuska, tak to sme mali spoločný osud na vianoce....aj ja som sa už veľmi tešila, že nič a Pán ma vyslyšal, keď som ho poprosila aby mi dal neaké znamenie či niečo bude alebo nie ..... a znamenie prišlo 25.12..........ale radosť z malého Ježiška mi to nepokazilo 🙂

margi, tak to ti verím, že rozbaľovanie darčekov s takým pokladíkom ako je Kristínka musel byť úžasný.... tie iskričky a radosť v detských očkách sa nedá ničím vynahradiť

riska, ako sa má bábenko 😉 ....už o rok sa aj vy budete tešiť z pokladíka, a verím že aj ostatné prosby budú vyslyšané

danka, Klárka sa tešila???.....vítame medzi nami kresťančiatko 🙂

kaki, ešte sviatkuješ???? ...... no ty máš super mm....že trojposchodová torta 🙂....... keď budem potrebovať tortu tak aj mne upečie?? 😀

bettynka, ty pekne oddychuj na rizikovom a kašli aj na otváranie okien, choď radšej na krátku prechádzku 🙂

ahoj lalasocka, terasa

lenka, skorky, lucetka, mimi, suzzika a Zuzanka a Karolínka, muska, rybka a Emka, darla.........a všetky ostatné pozdravujem

akzuzs
28. dec 2009

Ahojte veriace snažilky, aj u nás boli krásne Vianoce. Malý bol na čtedrý deň akosi zázračne dobrý ale aj tak si darčeky pod stromčekom našiel až ráno, lebo o 19:OO bol KO a zaspal ako blesk! 😀 My s mužom sme si kúpili domáce kino a teraz ho ešte stále napravuje a doladuje. Ako chlap, čo k tomu dodať. 😎 Inak sú to krásne Vianoce keď je tu aj dieťa. Ono vytvorí aj teplo domova. Z celého srdca by som to priala každej žene ktorá túži po bábatku a ide mi srdce pukať, keď to niekedy nemôže byť dopriate všetkým, ale ja si myslím že Boh vysliší raz všetky modlitby a bude v tedy omnoho veselšie na svete, len netreba sa vzdávať.
Preto by som sa chcela s Vami podeliť o niekoľko zázrakov ktoré sa u nás v rodinestali.
1. zázrak: pred 4 rokmy sme s manželom zobrali hypotéku na byt. Peniaze sme mali ale bytov nebolo. Začal nás
tlačiť čas. lebo sme ju museli do 1/2 roka zdokladovať a 900tisíc sa zle zdokladuje. Byty začali ísť hore
a my sme uvažovali že vezmeme aj menší byt. Ale aj tak stále nič. Jeden byt sa nám hrozne páčil ale
stál o 200tisíc viac. Asi tak mesiac pred vypršaním lehoty som bola ráno v kostole na omši a mne
prebehla myšlienka že ak budem obetovať prvých deväť piatkov na úmysel Matky Božej a zároveň na
jej úmysel obetujem 10 sv. omší tak nám vyprosí od Boha byt. Tak som sa rýchlo vyspovedala lebo v
ten deň bol 1. piatok a šla ku príjmaniu. Verte či nie ale po obede mi tá pani zavolala, že z rodinných
dôvodov musí ihneď predať byt(ten čo sa nám tak strašne páčil, ale bol drajhy)o že aj za tých 900tisíc
ale musí to byť v hotovosti. 🙂 To bol 1. zázrak prvých piatkov. V tomto byte bývame 4 roky.
2. zázrak : keď sme sa s manželom zosobášili tak sme veľmy túžili mať dieťa, ale neako sa to nedarilo. Po
polroku snaženia nastala psychika. Každý test skončil zo slzamy v koši a mala som zlosť pri pohľade že
tie čo ani o to nestoja byť maminy tak majú deti ako smeti a nestarajú sa o ne. Po skoro roku som si
povedala, že opäť skúsim tie prvé piatky na úmysel Matky Božej a aj 10. sv. omši na jeje úmysel. A
výsledok ? V ten mesiac mi moja doktorka povedala tú krásnu vetu ste tehotná. 6iaden test som si
nerobila, lebo som bola z nich už zúfala. Dokonca si pamätám, že už ako tehotná ale to som o tom
ešte nevedela, som dokonca aj dostala menštruáciu ale aj v ten de) mi skočila, preto som išla k MUDr.
a ona mi vravila, že mám pod srdcom bábo a to sa stáva. Vraj to môžeš dostávať aj do tretieho
mesiaca tehotenstva.
4. zázrak : mama bola na operácií štítnej žlazy. Bežná operácia, ale počas nej jej našli pod ňou zhubný nádor. Po
operácií nastala liečba na oddelení rádiologie. Povedala som mame o tých prvých piatkoch a obetovaní
omší a tak si to aj ona vykonala. Chvála Bohu, vyliečila sa a je tu doteraz a aj keď je na invalidnom
dochodku a bez štítnej žlazy je slabá, ale inak je OK.
5. zázrak: manžel prasćoval vo fabrike a mal tam vcelku dobrú partiu. No nemal stálu prácu. Vždy mu ju len na
neaký čas predĺžili. Dokonca ho mali preložiť niekde kde on nechcel a bol z toho nešťastný. Tak si aj
on vykonal prvé piatky a hneď ho počas toho nielenže nepreložili ale aj dostal stálu prácu.

To boli také malá zázraky v našej rodinke a určite ak Boh dá by som ho týmto spôsobom chcela požiadať o druhé dieťatko.
Tak pevne verím že moje svedectvo bude pre vás pozbudením, že z Bohom to ide ľahšie a hlavne s nádejou. 🙂

bubulka722
28. dec 2009

Akzuzs, ďakujem ti za krásne riadky, takéto povzbudenie človeku vždy veľmi pomôže keď má nádej, že nie je na problémy sám.

lenkove
28. dec 2009

ahojte babulky
ja si dnes hrozne smutim, tak sme dufali,ze uvidime nas pokladik, ale nemozeme 😢 😢 su dovolenky, najskor 11.1 😢 😢
Som z toho fakt hotova.. ale aspon mi napisali z DD, ta pani co sa o pokladik stara, tak aspon to ma potesilo..
posielam vam silne objatie... 😔 🙂 a Boh je s nami, Emanuel 😵 😵 😵 😵

darla27
28. dec 2009

Leni nebud smutna, ja viem ze je to na nic, uz ste sa mohli spolu s Vasim dievcatkom tesit
so vzajomnej pritomnosti s Vianocnou atmosferou ale povedz si :
VYDRZIM aj tuto skusku mojej viery a trpezlivosti a onedlho budeme uz vsetci spolu. 😵
Verim ze sa to coskoro vyriesi a potom budete veeeelmi stastni. Drzkaj sa, myslime na teba. 😉

Elizka dakujem ti. 😵
Carmenuska skoda ze to nevyslo.. ☹
Akzus, mas pravdu, zazraky sa deju, obdivujem ludi s takou pokorou k Bohu ako citim z tvojho prispevku.
Ja s tymto nedostatkom pokory stale neuspesne bojujem, myslim ze to je moj najvacsi problem aj napriek tomu,
ze mi Boh dal uz tolko znameni a zazrakov ze si myslim, ze ma so mnou neskutocnu trpezlivost. 😔

mimuska77
28. dec 2009

Cauko Darluška,aj ja som unesená s príspevku AKSUS,obdivujem ju a jej pokoru k Bohu presne jak Ty a ja mám tiež ten problém,že som asi nedostatočne vdačná za zázraky a lásku akou ma Boh obdarúva,tiež si myslím že aj so mnou má neskutočnú trpezlivosť hoci sa veeeeľmi snažím dakovať úprimne za všetko čím ma obdarúva,ale niekedy som nevdačnica nevdačná,.......A veľmi by som to chcela zmeniť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

darla27
28. dec 2009

Tak, tak, aj viera, pokora a dovera k Bohu /ze ma s nami svoj plan, ktory je isto pre nase dobro/ je velky dar!
To je bez debaty, ja sa tymto veciam musim stale ucit a asi sa aj viac za to modlit.
Myslim, ze mozno su aj nase poziadavky zle formulovane, uplne ma to napadlo v suvislosti s tymi modlitbami k sv.Marte, nechcem povedat ze sme precenili tuto modlitbu, ale asi je to tak, ze Pan o nasich starostiach a trapeniach vie a ON rozhodne kedy a co bude vyslysane.
Velmi ma to vsak trapi, ked si predstavim ze vsetko co robim je zbytocne a realna sanca otehotniet je miziva, prepada ma sem-tam tak neskutocny smutok na dusi, ze sa mi casto krat nechce ani rano vstat.

mimuska77
28. dec 2009

Darly krásne si to napísala,a Ty mojka nevieš spinkať?Ja sa tu ukážem málinko,ale čítať Vás čítam,mám pocit že ste tu neskutočne krásne,čisté dušičky,modlím sa inak často,ale ja si myslím,že asi moc požadujem od nášho najvyššieho a málo pre to robím.A viem,že Vy sa každý pondelok modlíte,ale neviem aké modlitby ak môžeš daj vedieť a pripojím sa určite,to k sv. Marte sa modlíte,ale ja neviem aká je to motlitbička....mrzí ma to a čo sa týka Teba nesmieš myslieť,že je mizivá nádej na otehu,je verím,že sa nám to podarí,aj ked aj u mňa je to už psychyka,vek.....A smútok na dušičke veľmi veľký,hoci ja to ešte s mm neriešim nejak extra cez doktorov vôbec,stále verím,že to pôjde prirodzene a len pán vie kedy je pre nás ten správny čas,verím,že aj Ty aj ja budeme čoskoro tehuľky,Ty to riešiš nejako?Je to nejak spojené po zdravotnej stránke?Tak rada by som bl ,aby sa nám to obom ,ale aj ostatným snažilkám podarilo......Verím tomu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

rybka13
28. dec 2009

Darlus, nebud smutna a nestracaj nadej, viem co hovorim ... dozrie cas a ty sa urcite pohnes dalej z tejto situacie, uvidis... len nechaj vsetko dozriet... ved nemas este vyse 40, stale si vo fertilnom veku, uz mesiac hore dole, verim, ze sa dockas...

ja tu len tak nakukam, snazim sa zorientovat ktora mate co nove 😉 vzdy precitam len zopar utrzkov, s tym, ze vsak zajtra kuknem alebo napisem viac, ale zajtra je vzdy znova kopec prace s emkou, tak nestiham..

rybka13
28. dec 2009

tak nasa janulka zajtra rodi, moc na nu myslim..

mimuska77
28. dec 2009

Cau rybka,ja som taká rada,že píšeš aj ked chápem,že máš čo robiť okolo Emušky...verím,že čoskoro sa na dlhšie pripojíš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 Pozerala som Tvoje foto ako tehulka,mala si krásne brušino,verím že aj my budeme čoskoro tehuľky!!!! 😉

mimuska77
28. dec 2009

Jej Janula to stihne ešte v tomto roku,budem na ňu myslieť a modliť sa,aby jej všetko prebehlo ľahko 😉

darla27
28. dec 2009

Mimuska uz sa chystam aj ja spinkat, lebo zajtra prespim pol dna a to ma potom mrzi,
ze som mohla namiesto toho robit nieco ine. 😀
No, ja sa uz k sv.Marte nemodlim, mam tych 9 utorkov uz za sebou, ale modlitbu ti sem napisat mozem:

Ó, svätá Marta, Ty zázračná, utiekam sa k Tebe o pomoc a celkom sa spolieham na Teba, že mi pomôžeš v mojich potrebách a budeš mi nápomocná v mojich skúškach. Z vďaky Ti sľubujem, že budem túto modlitbu všade rozširovať. Pokorne, úpenlivo prosím, potešuj ma v mojich starostiach a ťažkostiach!
Pre veľkú radosť, ktorá napinila Tvoje srdce, keď si vo svojom dome v Betánii poskytla prístrešie Spasiteľovi sveta, vrúcne Ťa prosím, prihováraj sa za mňa a za moju rodinu, aby sme si uchovali svojho Boha vo svojich srdciach a tak si zaslúžili dosiahnuť liečivý prostriedok na našu potrebu, predovetkým pri tejto starosti,
ktorá ma teraz ťaží .............. / konecne otehotniet a podobne 😀/
Vrúcne Ťa prosím, pomocnica v každej tiesni, premôž tie ťažkosti tak, ako si premohla draka,
kým neležal pri Tvojich nohách!
0tče náš...Zdravas....Sláva a 9x Svätá Marta, pros za nás!

V pondelok sa baby myslim modlia ruzenec, maju to aj nejako podelene, v stredu sa modli za manzelov
- aby to s nami vydrzali. 😀

No u mna je to take komplikovanejsie po zdravotnej stranke, urcite uz aj psychika za tie roky a samozrejme tiez nemladnem. U nas sa to uz bez zasahu lekarov asi nikam nepohne, mala som od nich niekolko mesiacov pauzu - uz som si potrebovala oddychnut od vsetkych procedur, ale po NR idem opat "do boja" 😀

Mimuska pokial nemas zistenu nijaku diagnozu ktora by prirodzene otehotnenie vylucovala tak sa treba poriadne snazilkovat a modlit sa, a ono to isto vyjde!!! Drzim palceky. 😉

darla27
28. dec 2009

Ahoj Rybickaaaaaaaaaaaa , ako sa mate s Emminkou? Musia to byt pre teba tie najkrajsie Vianoce,
aj ked som citala ze si mala to mala narocne, ty si ale sikulka ty to isto vsetko zvladnes.
Babulenky uz idem do postielky, ved nemozem stale ponocovat. 😀 Prajem krasne snicky 😨

mimuska77
28. dec 2009

Darly veľmi,ale naozaj veľmi pekne Ti dakujem za modlitbičku,Ty si teda šikula ešte si mi to aj celé napísala,ja Ti teda zo srdca prajem sladké sníčky a veľa sily ,aby sa Vám to čo najskôr podarilo,Pán Boh s Tebou a s Tvojimi prianiami,pá,pá 🙂

akzuzs
29. dec 2009

Ahojte dievčatá, som rada že sa vám moj príspevok neako páčil, no verím, že vás pozbudí, ale nemyslíte si ja som poriadná 😠 Niekedy si myslím, ako to môže ten môj manžel so mnou vdržať. Mama mi neraz hovorila, že iný by ma poslal niekam. Ale čo už, no každý deň sa snažím o lepší začiatok a aby som už konečne aj ja sa zmenila a úplne odovzdala svoj život do Božích rúk.
Je super ako sa tu modlite, dalo by sa pridať? Bola by som rada.
Ozaj manžel mi vtedy, keď sme sa ešte len snažilkovali a ja som bývala z toho na prášky mi poradil sa vlastnými slovamy utiekať ku sv. Anne matke Panny Márie lebo ona si dosť užila keď nemohli mať s Joachimom dieťatko, lebo v tej dobe si vyslúžila od spoločnosti hrozné poníženie že je neplodná, Odovzdávala sa Bohu a nakoniec sa jej narodila Tá čo povedala Bohu svoje Áno a tým pre nás vzyšla spása.
Dokonca, keď sme čakali bábo tak sme vraveli že z vďaky k vyslišanej modlibe sa dievčatko bude volať Anička, ale nakoniec sa nám narodil Majko 😀

kaki
29. dec 2009

Ahojte optimistky 😵, snažilky o prijatie Božieho plánu 🙂 😵
Myslím na Vás..... na všetky. Aj pri pohľade na Jezuliatko som na Vás myslela.

Ja pracujem - až sa mi z kečky parí... a do konca januára sa ešte bude pariť 😀 😝 Tak dúfam že sa odparí, aspoň to čo som cez Vinoce pojedla 😀 😉

Páči sa mi ako ste to tu zasa rozbehli...
Darla, tak ako píšeš 🙂 DO BOJAAAAAAAAAAAAAAAAA! 😵

kaki
29. dec 2009

A ešte jedna vec. Dnes ma Janulka veľký deň.... Ja na ňu myslím!
Nech ju Boh požehná a ochraňuje od všetkého zlého 🙂

violoncielka
29. dec 2009

Ahojte diovcence,

Janulka myslim na vas....mozno uz mas aj po 😵

My sme prezili krasne Vianoce, sice bez placu nasho potomstva, ale bola u nas super atmoska. Aj u svokrovcov bolo fajn. Napriek neustalemu prsaniu, sme si nenechali pokazit radost a sam Jezis zavital aj do nasho pribytku.

A placu malych babatok mam vsade okolo. Nad nami ma mala Giada 3 tyzdne(pocujem ju aj v noci 😵 , zobudzam sa spolu s jej mamou, ale aby mi nebolo luto aj u svokrovcov vo vedlajsom byte maju novorodeniatko, izbu ma umiestnenu pri mojej posteli (takze si zvykaaam) 😀 😀 .

Akzuzs, vdaka za prispevok 😵 . Vaz si , ze Ta Boh tak skoro vypocul. Uchranil ta tak pochybovaniu ....ja sice mam vieru, ale niekedy uz vravim Bohu nech sa ponahla vypocut moju prosbu, aby som zase a zase neklesala na duchu.

Avsak potrebujeme vela takychto svedectiev, aspon oni nam dodavaju silu.

Leni a Darla nebojte, tak ako pisu dievcata....co v Bozom vnimani casu znamena jeden tyzden ci mesiac navyse.
Nebojte nas cas je uz blizko.
Kaki slniecko ahoooj
Kiki a Margitiaci-uzivajte si tychto chvil a pozdravte PD.

Danka, Rybka, Maria,+ ostatne maminky uzivajte si svojich ratolesti.

Smejka tesim sa na good news.

Tehulky Riska a Betty zoberte nas do spolku...prosiiiim 😉

akzuzs
29. dec 2009

Dievčatá, strašne sa mi tu u Vás páči, všetke ste tu také milé a veriacé dobré ženušky
Pozerala som aj inde ale takéhoto kresťanského ducha som v žiadných témach nevidela a v dnešnej dobe je potrebné hovoriť o Bohu stále, lebo ako stále si myslím, žijeme vo veľmy ťažkej dobe.
Ozaj, zabudla som Vám ešte povedať, že naozaj netreba hádzať flintu do žita, lebo aj moja spolužiačka z vysokej otehotnela až po 10 rokoch manželstva. Ale sama hovorí, že tam už hrála psychika. Ja pevne verím a začnem sa za to modliť že čoskoro sa to určite zmení a Boh vysliší každú modlitbu. Tak ako to má jedna z vás napísana v profile BOH DOPUSTÍ, ALE NEOPUSTÍ !!!!!!

danka24
29. dec 2009

ahojte tak mam spravu od Janky
Nas krasny Bozi zazrak Branko prisiel na svet dnes o 9.25h a ma 50cm 3050g a obaja rodicia su velmi stastnii
supeeeer uz to ma za sebou janulka nasa nech ma veela mliecka a nech su zdravuckyyyy to je prvoradeee 😵 😵

mimuska77
29. dec 2009

Caute babulky,tak Janke zo srdca prajem,len a len zdravíčko,aj malinkému uzlíčku,nech ich žehná náš Pán a nech sa im darí 🙂 Malinký to stihol ešte v tomto roku supeeeeer 🙂 😉

lenkove
29. dec 2009

anoo, ja som vam chcela pisat o Brankovi, blahozelam mamicke 😵 😵 a Branka vitam na svete!!!!

bettynka222
29. dec 2009

eliaziatko, carmenusik ste velmi statocne. Boh vas odmeni uvdite. je to pre vas velmi tazke a je mi to velmi luto....ale uz coskoro sa budeme vsetky tesit z vasho stastia 😵 a rovnako stastne budu aj darla, mimuska a bubulka samozrejme a skorki violka, kaki 😵 😵 😵 violka jasne ze vas berieme medzi seba. ja som pred vianocami ukoncila dalsi deviatnik k marte za vas vsetky

janulke a brankovi samozrejme veeeelmi gratulujeme 😵 pisala mi prave ked som bola na novorodeneckom pozerat kamoskine babatko co sa muselo narodit o dva mesiace skor...ale ma sa dobre 😵 a aj to nase sa ma dobre, dnes malo poradnu a poctivo tancovalo 😵

akzuzs kraaaaaaaaasny prispevok 🙂

lenusik nebud smutna, vsetko je na dobrej ceste a my sa teisme s tebou 😵 11.1. bude nas spolocny termin - ty uvidis babatko a ja vlastne tiez 😀 caka ma dalsi skrining

smejka
autor
29. dec 2009

pozehnane dni vam vsetkym zelam 🙂 .....janulka blahozelam k babatku 😵 .....vela zdravicka a radosti 🙂 ....nech vas Pan sprevadza 😔