Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

carmenuska
8. jan 2010

Vitam konecne moju novu hematologicku Betty- no teda ja fakt neviem co je to Leiden....do kelu aj s diagnozami. Baby ale jednu vec mi napiste, pomoze to otehotneniu? A preco sa vitaminy musia uzivat?

carmenuska
8. jan 2010

smejka do kelu....ani neviem co ti napisat, ved to je ako ked zenapotrati vytuzene babo, pomodlim sa za vas vecer. A mozno ma pre vas Pan ine babatko.

Baby co je to ten pasik sv. Dominika.
A viete co?? Ja som sa minuly utorok domodlila Martu, potom sme sa rozhodli pre ado a tento utorok tie vysledky 🙂 🙂 Az teraz som si to uvedomila. Modlite sa k nej....Fak tto pomaha. Prvy deviatnik som sa modlila,aby mi dala pokoj do srdca z tolkeho snazenia a stalo sa /ale o tom som vam pisala/ a teraz toto...... Zacinam modlit znovu a za vsetky nas cakatelky....

bettynka222
8. jan 2010

smejka ja to uz naozaj nechapem ☹ 😢 ako je to mozne? neda sa spojit s inymi socialnymi pracovnikmi alebo teda ludmi co to riesia? ved o takychto probelmoch som este nepocula ☹

carmenusik aj ja som sa modlila martu uz dvakrat za vsetky nase snazilky hend kao som otehotnela. a aj z vdacnosti za nase babatko a aj som sa onho bala...vtedy som skoncila v nemocke 😝
no a teraz dr betty prehovori 😀 vitaminky treba kvoli MTHFR mutaciii, pretoze tvoj organizmus nedokaz eporiadne metabolizovat listovku. zrovna to v tromboskach jedna baba riesi - tusim marketka sa vola a uz 6x potratila 😔 no a nedostatok listovky sposobuje poruchy neuronalnej trubice (o tom tam pisala), plod m amnoho defektov a prestava sa vyvijat. no a ten leiden zas sposobuje prilis hustu krv, takz eplod taktiez odumiera, pretoze k nemu neprudia ziviny. a ten protein s, ten to asi uz len dorazil....

riska
8. jan 2010

smejka, čo? aku novu rodinu? to sa môže? ved vy ste o nu bojovali a sudili sa!!! ja tomu nerozumiem, je to hrozne nespravodlive😔 😔 😔 😔 😔

riska
8. jan 2010

carm, ja tomu tiež moc nerozumiem, myslim, že betty, prip. baby v trombofilkach ti poradia viac ako ja.... ja len viem, že ak je homozygot, je to zdedene z oboch genov. ak heterozygot, tak len z jedneho....dufam, že som to nepoplietla 🤐

margarita
8. jan 2010

smejka cooooooo? to sa mi snad len zda, ako je to mozne, ved vy ste uz cakali na pojednavanie, to nechapem 😠

betty, tato je uz doma, sekiruje moju mamu 😉
Kiki sa to zlepsuje, ale musime pokracovat v diete, vysledky vyterov a odberov jej budu az buduci tyzden

carm, poslem Ti do IP nejake info o Trombofilii, tam najdes vselijake odpovede na Tvoje otazky.
Len kratko: myslim tiez ako riska, ze ten faktor Leiden je vacsi problem ako "nase" MTHFR, ale su v tromboskach aj baby, co maju 4-5 kombinovanych mutacii a su tehu. Hlavne Ta musi pred a pocas tehu sledovat pravidelne hematolog...

janulka - odsavat, odsavat a odsavat 😉 mne ked sa Kiki zobudila neskor, ako som cakala, tak mi stacilo si ist len tak odstriekat do umyvadla trosku, nech napatie povoli a moze sa pricucnut 😀 ale to som tak robila preto, ze mame len malu chladnicku a mraznicku ani nie, cize by som s tym odstriekanym mliekom nic nemohla robit, ked ho mas fakt vela, odloz si na horsie casy 😉

margarita
8. jan 2010

a Branko je aky fesaaaak 🙂 super fotky 😵

carmenuska
8. jan 2010

Janulka, maly je nadherny chlapcek. Aj ja chcem takeho chlopa........

skorki
8. jan 2010

Ahojte babulky,

Smejka... 😔 je mi to luto...vsetko...
Carm, no mas teda tych diagnoz pozehnane...ale mam taky dobry pocit, ze Vas to proste posunie dalej. A mozno tie meskania ms co si spominala maju s tou trombo naozaj nejaku spojitost. Tak - nech Ti nasadia dobre lieky, trombofilky nech Ti poradia dobry koktejlik z vitaminov a nech sa to vsetko uz vydari. 😉
Janulka, Branko je krasny 🙂 . A ake ma vlasky 🙂 🙂 🙂
Dnes sa narodilo babenko aj mojej kolegyni. A dali jej meno Kristinka. 🙂
Jej, Riska - svieti Ti 20ty tyzden. Ved Ty to uz lames. 😉
Betty, som rada, ze si sa ozvala. Uz sme sa tu zacinali o Teba bat.

U nas vsetko po starom. Mame taky papuckovy piatkovy vecer a tesime sa na vikend. Tak Vas zdravim 😵 .

akzuzs
9. jan 2010

Dobré požehané ránko!
Janulka, máš ho krásneho neúrečkom a tie nožičky nemajú chyby 🙂 A aký je fešák vlasatý 🙂 No zlatý!!!!

Carm, super, že sa to konečne pohlo a dojdi do cieľa ! Veľa Božej trpezlivosti.

Smejka, je to strašné 😢 A nedá sa to ešte neako zmeniť? 😠 Možno sa stane zázrak, alebo niečo iné? 😒 Je to divné ako nakoniec rozhodli????

Radšej sa idem učiť už mi prihára a ja stále akosi nič neviem 😖

smejka
autor
9. jan 2010

Meditácia na text - Marek 6, 45 - 52

A hneď prinútil svojich učeníkov, aby nastúpili na loď a išli napred na druhý breh k Betsaide, kým on rozpustí ľud. Keď ich rozpustil, odišiel na vrch modliť sa. A keď sa zvečerilo, loď bola uprostred mora a on sám na zemi. Videl ich, ako sa namáhajú pri veslovaní, lebo vietor dul proti nim. A nad ránom, kráčajúc po mori blížil sa k nim a chcel ich obísť. Keď ho videli kráčať po mori, mysleli si, že je to mátoha, a vykríkli; všetci ho totiž videli a zľakli sa. Ale on sa im hneď prihovoril: „Vzchopte sa! To som ja, nebojte sa!“ Vstúpil k nim do lode a vietor utíchol. A boli celí ohromení, lebo nepochopili, ako to bolo s chlebmi; ich srdce bolo otupené.

Meditácia

"Keď ich rozpustil, odišiel na vrch modliť sa" (Mk 6, 46).

Ak by nás niekto požiadal, aby sme označili verš, ktorý nám ako prvý v dnešnom čítaní udrel do očí, možno by to nebol verš, ktorý sme vybrali my. Mohli by ste vyzdvihnúť verše, v ktorých Ježiš prišiel k učeníkom, aby ich zachránil; bez vynaloženia veľkého úsilia prešiel po vode a utíšil vietor. Mohli by ste sa zamýšľať nad tým, aké je úžasné, že Ježiš prejavil svoju moc tak jasne, že nenechal miesto na nijaké pochybnosti, že je odpoveďou na nedôveru a ustráchanosť učeníkov.
Zázraky prirodzene priťahujú našu pozornosť, ale skutočnosť, že Ježiš sa modlil, nie je o nič menej významná. Znamená to, že aj keď je druhou Božskou osobou, rozhodol sa podriadiť sa svojmu Otcovi. Marek píše, že Ježiš vstal skoro ráno a odišiel sa modliť na opustené miesto (Mk 1, 35). Musíme si jasne uvedomiť, že Ježiš bol opatrný a neurobil nič skôr, kým sa nepresvedčil, že to je v súlade s Otcovou vôľou a jeho plánom spásy.
A čo vy? Ak Ježiš pociťoval potrebu modliť sa, o čo viac potrebujeme tento kontakt s Bohom my! Ak sa vôbec nemodlíme, zídeme zo správnej cesty pri prvej prekážke, ktorá sa nám postaví do cesty. Ak sa modlíme iba zriedkavo, veľmi jednoducho sa môžeme vzdať a nenájsť si čas, ktorý by sme strávili pri nohách Pána. Ale ak nasledujeme Ježišov príklad a odchádzame do ústrania, pravidelne opúšťame zástup a hľadáme Božiu prítomnosť, je veľká pravdepodobnosť, že po nejakom čase uvidíme výsledky. Aj keď nevidíme zázrak tu a teraz a naša modlitba nie je vypočutá ihneď, dokážeme zotrvať v pokoji, pretože vieme, že Ježiš je v loďke a dokáže upokojiť búrku v našom srdci a posilniť našu vieru.
Niekedy vidíme Božiu slávu v období krízy alebo v nepredvídaných udalostiach. Ale rovnako v čase, keď všetko prebieha hladko a všetko je pokojné a tiché ako hladina jazera, môžeme hľadať Pána. Obidve skúsenosti sú cenné, ale múdrosť vraví, že nemáme čakať na obdobie núdze a že najlepšie urobíme, keď začneme poznávať Pána hneď. Každý deň. Chce, aby sme sa stali poslami jeho pravdy a lásky. Nemusíš kráčať po vode, aby si priniesol Krista do niečieho života - ale musíš sa modliť!

Pane, ukáž mi, ako ,odísť‘, aby som mohol byť s tebou. Daruj mi milosť nájsť ťa nielen v životných búrkach, ale aj v každom obyčajnom dni. Pane, chcem ťa nájsť.

Prvý Jánov list 4, 11 - 18; Žalm 72, 1 - 2. 10 - 13

pekny vikend

lenkove
9. jan 2010

ahojte
Smejka 😔 😔 😔 😔 je mi to luto ani nevies ako... 😔 😔

Carmenuska,
neboj, s dg to vyjde...

smejka
autor
9. jan 2010

vsetko to tak postupne dolieha 😒 ...je to tazke..

smejka
autor
9. jan 2010

dievcata neplanujte do detailov 😒 ...nema to cenu 😔
a prepacte mi moje smutky...no musim to dostat trosku zo seba....
ideme chystat oslavu...premozem sa no najradsej by som niekam sla....

akzuzs
9. jan 2010

smejik, dostaň to zo seba a nedus to, aj si zarev, potom bude lepšie a potom sa na to pozrieš iným pohľadom. Bolesť ktorú cítiš Ťa časom prejde a neskôr posilní, no viem že jazva ostane. Neboj , len sa pevne drž Boha a spolihaj s ana to že Matka Božia Tvoje prosby predloží k Bohu. No a ktorý syn by sa nezmiloval nad prosbou matky? O to viac Ježiš vypočuje prosbu svojej Nebeskej Maminy a pošle Ti po nej požehnanie. Lahko sa to povie, a ťažšie cíti, ale nie si v tom sama. Máš Boha, rodinku, synčeka a aj veriacé snažilky na tomto fóre 🙂

lenkove
9. jan 2010

Smejka,
viem,ze slova su malo na tvoju bolest... 😔 😔 Ale Pan je s vami, On vas neopusta, lebo vie co je to byt opusteny.. silno vas objimam.. 😔

carmenuska
9. jan 2010

Je mi luto, ze tu mame zas smutne spravy ☹ pridte niektora s niecim peknym, prosiiim. Napriklad riska a betty by nam mohli dat nieco do albumov /bruska, fotky zo sona,..../alebo podme tipovat mena pre ich babatka,alebo co...hm????

darla27
9. jan 2010

Prajem Vam prijemny vikendik, vidim ze tento rok zacal neprijemne pre viacere, pre mna nevynimajuc.. 😢
Je mi Smejka naozaj strasne luto toho co sa Vam stalo, clovek s niecim rata a nakoniec to dopadne takto.. ☹
Ked som to citala,prve co ma napadlo bolo, ze Pan ma s vami iny plan,
budete mat mozno svoje vlastne babenko.
Kazdopadne si viem predstavit teraz tvoj smutok a ze nemas prilis naladu na oslavy.
Myslim na teba, Smejka drz sa.

Carmenuska, ja si myslim ze aj ked ste zistili takuto diagnozu je to pozitivna sprava, pretoze teraz ti naordinuju vhodnu liecbu a verim, ze budes jedna z prvych tehuliek v tomto roku. Verim tomu !!!

Akzuzs, z teba ide nieco strasne krasne a pozitivne, ja by som potrebovala aspon 1% z tvojej dovery k Bohu.

Riska, ty si tiez ako ja len Heterozygot a napriek tomu pichas fraxiparin????!? 😕 😅 😅
Mne tvrdia, ze tato diagnoza vlastne ani nie je patologicka dg., maximalne na kys.listovu.

Janulka, Branko je prekrasny. 😵

carmenuska
9. jan 2010

Darla, ty mas tiez trombofiliu? To nas tu je kolko?? 😕

darla27
9. jan 2010

No ja som "len" heterozygot MTHFR , nooo je nas dost. 😒

akzuzs
9. jan 2010

Darla27, keby si ma poznala tak zaplačeš nadó mnou. Njeje to falošná pokora, ale holý fakt. 😒Ale je pravda, že každý večer si líham s nádejou že Boh urobí zázrak a ja konečne sa stanem dobrou pokornou a milujúcou kresťankou, ktorá bude na osoh pre vieru a svojích blízkych a nie ako teraz na hanbu. ☹
Kukam, že ste tu s mnoho diagnoz.

janula.k
9. jan 2010

ahojte 🙂 dakujem za pochvalu nasho synceka, veru, pekneho sme si ho urobili 😅 dnes mame horsi den, cely den placka, natahuje nozicky, asi ho boli brusko ☹ A moj mm ma dnes velku party,..ide zapijat syna, asi 15 chlapov..no nechcem si to radsej ani predstavit.
Smejka 😔 nenasla som nikde nejake vysvetlenie, ze ako je to mozne, ked ste boli uz tak daleko,..ale..napadlo ma presne to iste, co Darlu,..ze Pan ma pre vas naplanovane nieco ine, verim, ze vlastne dietatko. Ale je mi to naozaj uprimne luto, ze to takto dopadlo..viem, co je to stratit dietatko... 😔
Babulky, prosim, nestracajte nadej a vieru 😔

smejka
autor
9. jan 2010

janulka branko je krasne dietatko....som rada ze sme sa takto krasne rozrastli a konecne mame chlapceka 😵
oslavili sme...prisli trosku ine myslienky..
ja si hovorim vytrvat...raz sa musi vyjasnit.. 😔

violoncielka
9. jan 2010

Smejuska 😢 . Tiez ma napadlo to iste co Darlu......
Fakt clovek niekedy nechape ako je to mozne....jedine mozne vysvetlenieje ze Boh ma s nami uplne iny plan.
A tiez si davam za zavazok do noveho roka prilis neplanovat, a tiez som si povedala, ze pridem sem az s hotovym..

Lenze niekedy sa clovek potrebuje porozpravat, zverit, posilnit.....a sme tu aj na to aby sme si navzajom pomahali niest bolest, ale aj radost ak nieco dobre dopadne.

Ano a treba vytrvat......

Janulka maly Branko je nadherny...a aky vlasac 😀

Betty tak chvala Bohu ze ste v poriadku....musis teraz davat pravidelne spravy....aby sme sa nebali 😉

Rybka uz ste pokrstili?

lucetta
9. jan 2010

cafte cafte
smejka, tak mi je to luto....neviem ni co k tomu dodat.
ja fakt nechapem niekedy vsetko co zivot prinasa...velke nadeje a zaroven potom berie vsetko ako povoden..

carm, o pasiku som ndavno pisala, pozri par stran dozadu...je to normal. bavln. pasik vo velkosti zazracneho obrazu sv. Dominika, kt. je ochrancom nepl.zien a celej tehu problematiky. nosi sa okolo pasa az kym sa babo nedonosi a neporodi...no a samozrejme aj kym sa nepocne. ja ho s nadejou tiez nosim....da sa aj s modlitbou objednat, adresu som tam tiez uviedla. existuje uz aj knizka, kde pisu zeny, kt. boli strateny pripad a dnes sa tesia z materstva a zdravych detusiek....takze asi tak v kratkosti...

janula, branko je krasnuuuucky, a tie vlasky 🙂

myslim na vas vsetky a objimam vas

skorki, chybaju mi tie obcasne stretnutia na recepcii 🙂 😉

riska
10. jan 2010

ahojte, peknu nedelu prajem 🙂

a našej danke všetkoooooooooo najlepšieeeeeeeeee k narodeninammmmmmmm 😵 😵 😵

janulka, branko je fakt strašne zlatučky 😵 a tie vlasky 😀

všetky vas zdravim, myslim na vas, najma na tie, ktoré su teraz moc smutne 😔 😔

skorki
10. jan 2010

Ahoj Riska, ako sa mas a ako tehulkujes?
U nas dnes v kuchyni vladne mm. Tak ja sa motkam po nete a cakam, kym zakrici - Obeeeeeeeeed 😀 .

Aj ja zelam krasnu nedelu 🙂

riska
10. jan 2010

skorki a čo mate dobre na obedik? my domacu jaternicu 😀 😀 😀

tehulkujem celkom fajn, zajtra mam poradnu, tak sa tešim, že uvidim drobca 😵

skorki
10. jan 2010

U nas uz vonia hovadzia polievka a mm chysta pecienky s ryzou /to by som mohla aj kazdy den/, tak sa tesim.
Zajtra teda zelam prijemnu poradnu a zakyvaj za mna drobcekovi. Ozaj, to uz Vam aj doki mozno posuska, ci je to chlapcek alebo dievcatko, nie?

riska
10. jan 2010

tak dobru chut, pečienku aj ja môžem 😉
a ak bude dobre otočene, tak nam určite povie 😉