Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
29. jan 2010

riška myslela som pred pôrodom 😀 aké tri mesiace? ja som myslela že tak mesiac a pól pred 😕 no veď margi sa vyjadri 😉 a pečene nemá veľa listovky- to by ani nevadilo, ale Acka a to môže spôsobiť poškodenie plodu. Jedine v prípade Acka je hypervitaminóza nebezpecna 😉

smejka
autor
29. jan 2010

lenka tesim sa velmi s vami 😵 😵 ...nech je uz Oblubena coskoro domka 🙂
pozdravujem vas....

akzuzs
29. jan 2010

Ahojte, to je zasa snehu uf 😉 A práve keď máme suterén 😠 No ale to je jedno.
No čo som povedal o alchemilke odvolávam a som dosová šokovaná zistením. Ja som ju pila skoro celé tehotenstvo 😖 Keď si predstavím čo mohla spôsobiť až hrúza. Možno nám preto dlho trvalo kým nám Boh požehnal, lebo som ju vkuse slopala 😕

Leni tááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááákto si ma potešila. Som strašne šťastná že už ste skoro za vodou. Nech vás Boh čo najrýchlejšie spoji. Naozaj sa so srdca radujem a niekedy mi ju ukážes life keď už budeš tá Kysučanka. 🙂 Ešte raz BOH s vami!!!!!!!!!A nech už porodíš 😀

Betty, čím si Ty vlastne???? Ak si není MUDr. tak si mala byť!!!!! Normálne studnica vedomostí. Dobre vedieť!!!!! Poraď čo okrem žihlavy a slnečnicových semiačkach mám dávať proti vypadávaniu vlasov??????? 😅Lebo plznem. Uživala som aj lieky (revalit) ale som z nich hrozne pribrala. Jedávam aj kvasnice ale zatiaľ nič ☹Raz budem plešatá.

akzuzs
29. jan 2010

Kde ste ženy?????
Ja mám vždy smolu, lebo som na PC vtedy, keď ste tu není a večer už tiež nie 😢 😀

Tak vám tu dám Evanjelium a dúfam že sa do vtedy kým sa malý nezobudí objavite 😀

Evanjelium podľa Marka - Mk 4,26–34

26Ďalej hovoril: „S Božím kráľovstvom je to tak, ako keď človek hodí semeno do zeme; 27či spí alebo vstáva, v noci či vo dne, semeno klíči a rastie a on ani o tom nevie. 28Zem sama od seba prináša úrodu: najprv steblo, potom klas a napokon plné zrno v klase. 29A keď úroda dozreje, hneď priloží kosák, lebo nastala žatva.“

30A pokračoval: „K čomu prirovnáme Božie kráľovstvo, alebo akým podobenstvom ho znázorníme? 31Je ako horčičné zrnko. Keď ho sejú do zeme, je najmenšie zo všetkých semien na zemi, 32ale keď sa zaseje, vzíde, prerastie všetky byliny a vyháňa veľké konáre, takže v jeho tôni môžu hniezdiť nebeské vtáky.“

33V mnohých takýchto podobenstvách im hlásal slovo podľa toho, ako boli schopní počúvať. 34Bez podobenstva im ani nehovoril. Ale svojim učeníkom v súkromí všetko vysvetlil.

janula.k
29. jan 2010

ahojte 😵
Lenka tesim sa tesim velmi 🙂 ako nam sem budes pisat zazitky s vasou dcerkou 🙂
Akzus, na vlasky mi pomohla kozna doktorka..predpisala mi injekcie B12 plus taku vodicku..pomohlo 😉 bola si uz u koznej?
Carmenuska, ako ti je dobre, ze mas prazdniny 🤐 🤐 🤐 😀 😝 😵 moja, dobre ta chapem, tiez som videla v mojej praci jedine mozne riesenie ist na MD. Ale ty mas ovela narocnejsiu pracu, Boh ti zehnaj za to co robis a nech ta odmeni vytuzenym tehu 😵 a ten vytok ak zapacha, tak to budu asi kvasinky.. 😒
a idem aj ja kuknut Riskinu chladnicku 😕 😀
A nas chlapcek ma dnes prvy mesiacik 😵 😵 😵 😵

janula.k
29. jan 2010

Muska ahooooj chybala si tu 🙂 😵
Suzika, vdaka za tipy na citanie,..Divoky v srdci som citala aj ja 😉 a ostatne si precitam, ked pojde maly na vysoku asi 😀

akzuzs
29. jan 2010

Jani, no ja sa bojím tých B12, lebo strašne z nich som priberala at to mi už netreba a davala som si aj takú vodičku ale nič. Ak sa mám priznať, valsy mi nepadajú keď ich mám krátke, no čim su dlhšie tým su slabšie ale ja by som aspoň raz v živote ich chcela aspoň troha dlhšie ale padajú ako zhnité hrušky 😀

Riška aj ja som Ti očumovala tú chladničku SUPER, no do našj malej kuchyne to nieje

janula.k
29. jan 2010

no to hej, vela ludi sa boji B12 ze z toho priberie..ja som naopak vzdy chcela pribrat a ani B12 mi nepomohli 😀
Na posilnenie vlasov je dobre zmyvat ich cerstvou zihlavou, ale to uz si asi skusila... 😒

riska
29. jan 2010

som netušila, že naša chladnička bude mať taký úspech 😀 😀 ale inak fakt super vec, my sme si ju kúpili hlavne kvôli tej mrazničke, pretože sme najma po lete boli vždy zásobení malinami, čučoriedkami, hubami a aj mäskom a proste sme to nemohli do našej starej vpratať 🙂 a naschval sme si vybrali taku bez zásobnika ľadu, lebo ten zaberie pol mrazničky a boli by sme tam, kde predtým 😉

akzuzs, no neviem s tými vlasmi 😕 nemôže to byť aj geneticke?

leni, ja sa moc tešim, ked nam budeš podavať spravičky o dievčatku, ktoré už bude v tvojej obývačke 😵

janulka, tak branko ma mesiačik? 🙂 gratulujem... a čo dostal? 😀 😵 😵

janula.k
29. jan 2010

Riska, dakujeme 😵 dostal pusinku od mamicky 😵 😵 😵
no tak vy mate teda dobre zasoby, chcela by som byt na chvilu takou myškou u vas a pekne vas vyžierat 😀

akzuzs
29. jan 2010

No Riška, asi to bude tou genetikou ale aj tak skúšam, či náhodou motyka nevystrelí 😀 No pôrod urobil svoje a aj kojenie 🙂
Jani pre Branka všetko naj k mesačninám a OK nová fotka v profi. Je na spapanie 🙂

riska
29. jan 2010

janulka, tak rýchlo prídi, lebo zásoby sa prudko stenčujú 😀 😎

akzuzs, možno nejaka kombinácia vitamínov (zinok...) a zaleži asi aj na tom, ako sa stravuješ 😉

janula.k
29. jan 2010

Akzuz...porod a kojenie? 😕 to uz aby som si aj ja zhanala parochnu co? 😅
Riska, to mi je jasne s tymi zasobami...urcite mate tu chladnicku odvtedy, co si tehu, hm? 🙂

lenkove
29. jan 2010

babule, pridala som vam fotky, ked vas tu tolko je 🙂 🙂

Janulka, pekna nova fotka v pase 😉 🙂

lenkove
29. jan 2010

Riska aj ja sa tesim 🙂
ma tam koberec na hranie aj sedacku na zapieranie sa pri vstavani 😉
nemam ale ziadne hracky, nic 😀 ja som hrozna matka, 😅 len cakam co dostanem a potom kupim to prve (a najdrahsie) co mi padne do oka a bude akoze "chybat" 😀

chalcedon
29. jan 2010

Ahojte...som tu nová...resp. chodim na MK castejsie, ale este som sa nezapájala veľmi do fóra... som veriaca, takze ak ma beriete do témy budem rada....

lenkove
29. jan 2010

chalcedon
vitaj 🙂 a napis nam o sebe viac 🙂

chalcedon
29. jan 2010

Dakujem za privítanie lenkove... No nasa cesta za bábom je zatial takáto... Snazilkujeme uz takmer 2 roky... ja som prekonala bezné ochorenia -myslím zenské - ako napr. často opakujúce sa výtoky a tohto roku som mala zistení na cytologii stredny zapal krcku maternice, no kontrolne testy su v poriadku- bez akejkolvek liecby... Striedam stale nejake bylinne cajíky, vitamíny...aj manzela stále dopujem a nedarí sa 🙂 No vo vnútri stale verím, ze raz to vyjde...neviem kedy, ale raz urcite!!!!
U teba je to ako?

chalcedon
29. jan 2010

Vidím, že ty uz más dietatko 🙂 krásne 😉

janula.k
29. jan 2010

Leniii juuuj aka pekna rodinka 😵
chalcedon vitaj u nas 🙂

lenkove
29. jan 2010

to co vidis na fotkach, je nasa cerstva dcerka 🙂 po dvoch rokoch snazenia sme si dali ziadost o adopciu a rok na to uz mame velku slecnu 😵 😵 ale my sme mali dg neplodnost 😉

chalcedon
29. jan 2010

dakujem janula za privítanie... lenkove a ked sa smiem opytať, ake vysetrenia ste absolvovali, ked vam diagnostikovali neplodost?? Inac my sme s manzelom presvedceni, ze ak nebudeme moct mat deticky, tiez si adoptujeme nejakeho drobca... Nechceme byt sami ...a aj ked to dietatko nie je vase, je predsa len nevinné, jemné, krásne... a zamiluje sa ti rovnako ako vlastne- moj nazor. Ale pravda vsak???

chalcedon
29. jan 2010

janula, tvoja cesta za Brankom bola dlha??

lenkove
29. jan 2010

Chalcedon,
ked to dieta uvidis, jednoducho ti do srdiecka vojde presvedcenie, ze toto je Tvoje dieta a nikto ti ho nevezme.. Preto sa aj tymto detickam hovori,ze su narodene zo srdiecka 🙂 inak je vsetko ako s vlastnym dietatom 😵
u nas to bolo jasne po manzelovom spermiograme (mal aj ultrazvuk a hormonalny profil) ja iba hormonalny profil..

janula.k
29. jan 2010

Chalcedon, paci sa mi tvoj pozitivny pristup 🙂 Nasa cesta mozno nebola taka dlha (3 roky) ako trnista..pred Brankom som mala tri potraty.. 😔
Leni a ty vlastne nastupujes na MD? 🙂

lenkove
29. jan 2010

Janulka, ja? ja uz som 🙂 od juna bez prace 😝 takze aspon nemam stresy s vybavovackami 😀

janula.k
29. jan 2010

Leni no nie je Ten nas Pan uzasny? takto krasne to vymyslel pre vas 😵

chalcedon
29. jan 2010

Snazim sa mať pozitivny pristup...aj ked niekedy ma prepadnu "čierne" myšlienky a zufam...ale znova vyjde slniecko a ja mesiac co mesiac cakaám...resp. my čakáme...Moja sestra ma deticiek pozehnane (4), tak verim, ze aj u mna to raz vyjde....
Moj manzel na spermiograme zatial nebol. A rozmyslame ci vobec pojde... ide o to, ze jeden lekar nam povedal, ze na základe zlých spermiogramov ho vyhlásia za neplodného, ale ak by susedka tvrdila, ze jej dieta je mojho manzela, zlý spermiogram mu v tom prípade nepomoze... cize ze je to všetko subjektívny a momentálny stav...no neviem, uvidíme casom...

lenkove
29. jan 2010

Janulka, je... 😔 😔 stara sa velmi, nas dobry Ocko.. 😔

lenkove
29. jan 2010

chalcedon
to je pravda, spg sa moze menit 🙂 ak teda pricina nie je v genetike... ved s tym aj my ratame na nase druhe, tretie a tak 😀