Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

suzzika
11. jún 2009

Margi odo dnes mi bude každý holub podozrivý a najmä tí so sypaným čajom pod pazuchou ... 😀

Kaki veď ja na tebe tú krízu vôbec nebadám alebo ten optimizmus, ktorý z teba srší je len krycí manéver? Ja viem, že niekedy človek iné cíti vo vnútri a inak sa prejavuje navonok, ale...je dobre, že aj počas svojej krízy dokážeš utešovať a potešovať iných... 😉
Inak prezidentku našu som už aj ja oslovila nech nám v tom modlení urobí jasno...ja sa modlím tak ako ty, tak snáď je to ok 🙂 Lenka nám isto niečo pekné opäť vymyslí 😵

kaki
11. jún 2009

suzzika ďakujem... 😉

kaki
11. jún 2009

janula.k je dobré ak ste prišli na to v čom je problém.... Myslím na Vás.... 🙂

janula.k
11. jún 2009

marione, aj mna moja doktorka strasi s amnio a to este nemam v ruke vobec ziadny vysledok a tiez som si na sto percent ista, ze by som na to neisla. A mam to stastie, ze moj muz berie ohlad na to, co chcem ja a nie co povie lekar. A vcera sa doktorka povedala jednu velmi "mudru" vetu, ze "nie je dolezite mat dieta, ale mat zdrave dieta"
A tym mi chcela povedat, ze v pripade postihnutia je dobre tehotenstvo prerusit, lebo!!! aj deti s krivym nosom to dnes maju tazke v zivote a nie to este postihnute....
No ja mam heslo, ze toto moje dietatko je dar od Boha a ten ja nemozem odmietnut ani keby sa co dialo.
Samozrejme, ze kazda jedna z nas dufa a veri, ze dietatko bude zdrave, ved co viac si mozeme priat?
kaki dakujeme, ved aj ja myslim na kazdu z vas 🙂

marione74
11. jún 2009

kaki, ty si taka povzbudiva aj ked mas krizu 🙂 skratka mas asi taky dar 😉
ale nemas to lahke, velmi dobre si pamatam ako zufalo som roky chcela vyriesit nespokojnost v praci a neslo to..
nechystate sa na nejaku dlhsiu dovolenku? aspon 2 tyzdne v kuse? najlepsie tri? by sa Ti precistila hlava a by si si lepsie usporiadala myslienky.

suzi a uz sa ti aj zle spi s takym bruskom?

janulka, aj tebe to pribuda, uz 12 tt 😉 pocuj a to ako ste sa dostali k cunderlikovi, poslal Ta tam Tvoj gynekolog, lebo ja som pocula ze je dobry na morfologicky utz, jeden z najlepsich v Blave.
A to aku genetiku vam robili,nam to preco nerobili? pripadne mi napis do IP...
Mne robili v 14 tt+ 1 utz 3D ale doki sa vyjadril, ze to je skoro vidiet nejake anomalie... mala som pocit, ze to robil len koli foteckam a videu... ale inak nic..

janula.k
11. jún 2009

marione, moja gynekologicka ma k nemu poslala, nic len mi dala cislo na nho, ze si tam mam zavolat a objednat sa. Tak som sa objednala, no neviem, ci to uz nebude neskoro. Inak sa u nho dost plati, ale nech. Na genetiku som bola objednana po tretom potrate, no ked som znovu otehotenela, tak som to zrusila. No lekar z tej genetiky volal mojej gynekologicke, ze aby som prisla na tie testy aj tak, alebo prave preto, ze som znovu tehotna. Vam to nerobili asi preto, lebo nebol dovod. My mame tie potraty.. 😔
No a k tomu 3D mi doktorka opat odporucila dr. Holana v BA a to v 20tt, vraj je odbornik. Tak uvidime.

indzes
11. jún 2009

ahojte babenky 🙂 ,
ja len tak naskok,len mi nedá napísať marione,aby sa nestresovala.Ja viem,že 1:40 je dosť vysoké riziko,ale mám pocit,že ti toto vyšetrenie robili skoro a aj preto môžu byť výsledky skreslené.Práve pred nedávnom toto vyšetrenie kamoške a urobili jej o týždeň skôr a výsledky boli poriadne skreslené.potom jej ho zopakovali a už to bolo v poriadku.Boli aj na 3D a všetko je v pohode. 🙂 Takže žiadne stresy,to bábätku neprospieva.
No a a nakoniec mám známych,ktorým dokonca po amniocentéze na 100%povedali,že ich dievčatko bude downík a dnes je to krásne zdravé 3 ročné dievčatko.lekári nechápali,tak to zver Bohu a teš sa na dieťatko.
Ostatné vás všetky moc pozdravujem. 😵

janula.k
11. jún 2009

Indzes, pekne si to napisala, nic nie je iste, kym sa dietatko nenarodi, vsetko je v rukach Bozich. A mas krasny TP, presne na moje narodeniny 😵

suzzika
11. jún 2009

Inzes ahooj 😵 😵 😵 Máš nielen pekný TP ale aj motto 😉

Janulka veď ty pokojne môžeš mať TP ako Indzes - to by bola oslava čo? 🙂 Páči sa mi tvoj prístup, veď počul už niekto, aby Láska sama chcela pre nás niečo zlé/?/ keď dala takýto dar, tak to bude to najkrajšie pre vás 😵

Marione ja už ťa neidem utešovať - dievčatá to zvládli za mňa 😎 , ale ohľadom tej amniocentézy a tvojho mm, veď keby si mu vysvetlila, aké riziká obnáša tak by ťa snáď nenútil na ňu ísť ☹ radšej by som mu nič netajila na tvojom mieste, lebo keď sa o to podelíš s ním uľaví sa ti. Podľa mňa by mali tie testy úplne zrušiť, toľko mamičiek už nimi vystresovali... 😠

Dievčatá šup ďalšia k Marione na návštevu nech príde na iné myšlienky... 🙂

smejka
autor
11. jún 2009

jeej ste tu popisali 🙂 🙂
sa tesim dneska zo vsetkych tehuliek co tu kukli 🙂 ....krasne vam to tu svieti 🙂
riska drziiiiiiiiiiiiim palce 🙂
a verme ze Pan je s nami...i pri nasich neistotach 😔
indzes myslela som na teba dnes...a ty tu 😵 ...napis nieco viac ako sa mas a pod 😉
kaki si nase soletkove slniecko 😵 .....neboj niekedy sa veci vyriesia a my ani nebudeme vediet ako....iba On vie ako a kedy...
ja by som tiez bola rada v ujasneni ruzenca 🙂 ....lenkaaaaaaa

marione74
11. jún 2009

dakujem za povzbudenie ...
no priznam sa ze si to vobec nepripustam, ze by mohol byt mimik chory, len ma to tak nejak v pozadi strasi 😠 a vyrusuje
😠
Hovorim si, ze to je iste tym dvojciatkom a hotovo!
Uvidim o 2 tyzdne podla vysledkov a potom po morfologickom utz, ak sa tam nieco potvrdi, potom sa budem trapit a pripravovat na najhorsie, dovtedy uz o tom nebudem hovorit a otravovat vas 😒
suzika, muzikovi som uz o tej amnio hovorila, ze nechcem ist, mam pocit, ze tymto veciam moc nerozumie, nehovoril nic, stale sa rovnako tesi na mimika 🙂 a myslim ze to neriesi, vraj to aj tak nemozeme ovplyvnit.
On to skratka bude riesit az ked bude treba, on je taky flegmos 😉

riska
11. jún 2009

jeeej, vy ste tu dnes tuším boli všetky 😀

tak skúška je napísaná, výsledky ešte neviem, ale myslím, že som to zmákla 😉

janulka, nove mutácie? ☹ no katastrofa 😔 ale super, že si bola na tej genetike, snad to už všetko bude o.k 😵

zdravim vas všetky, idem si vas ešte poriadne dočitať a večer prídem kuknuť 😎

carmenuska
11. jún 2009

Ahojte, tak ja sa zabieham v praci a kedze je dnes sviatok tak som si vas citala, no popisali ste tu toho tolko, ze mi to zabralo kopu casu....Nestiham ani zit a vlastne ani mysliet na sprostosti, domov chodim poriadne unavena, ide koniec roka.
Riska- ja uz striham
Skorki- chod na tu laparku, ja som bola normalne v nemocnici a nic som neplatila, nechces tak???To je dost velky peniaz, tradsej chodte este po laparke za tie prachy na nejaky pekny vikend alebo dovolenku a bude vysledok 🙂
Vsetky ostatne pozdravujem, tehulkam pekne tehulkovanie.....
ahojte

margarita
11. jún 2009

janulka - Holan je supeeeeeer doktor na uzv. My sme u neho boli 2x v 24tt a 31tt. Vraj bol detsky kardiochirurg ale teraz uz robi len v Procare tieto 3D uzv a je velmi precizny a vsetko pekne zrozumitelne poukazuje a povysvetluje...taky velmi prijemny a ludsky ujo doktor je to. Ked zistil v knizke ze mam trombofiliu, hned vedel kolko bije a riesil so mnou ake mam lieky a tie rizika a tak, robil velmi dokladne prietoky a skratka urobil este viac ako mal. Vidno na nom, ze to vysetrenie nerobi len rutinne a pre prachy, bol taky dojaty, akoby babo videl prvy krat. Cize koncim svoju odu na Dr.Holana a vrelo ho odporucam - stoji to za tie nemale prachy 😉
no a prosim Ta,
ake nove mutacie, to kedy vymysleli...ja ze uz poznam vsetky, a ono su aj nejake dalsie??? 😕 🙄napis mi potom IP, pls, lebo musim byt v obraze. Pokial viem, tak trombofilne mutacie su 4 typy, ak su nejake dalsie tak sa musim dostudovat 😉
nech su ake su, hlavne ze uz Ta maju pod kontrolou a vysledky su super 😵

kaki - ak sa len nevies rozkyvat, napis co by si rada robila a ja Ti pozriem na profesiu ako vcera braskovi 😀
pokus o ftip 😉 no ja som zmenila pracu 2x, aby som sa do tretice v tejto poslednej konecne nasla, a aj tam som mala chvilami pocit, ze lepsie ist robit pokladnicku do hypermarketu niekedy 😒 blbe je, ze v praci musime travit cele dni, a tak sa ta frustracia potom prenasa do zivota celkovo...a hadam to nebudes musiet menit, lebo si Ta pocka ta MD 🙂 velmi Ti to zelam... 😵

margarita
11. jún 2009

zdravim aj carm, risku, smejku, suzziku
a indzes - Ty nas teda zanedbavas, odkedy si tehu. No-no-no 😎 a co mas nove? 😉

margarita
11. jún 2009

janulka, uz som Ta vysmirovala u trombofiliek aj s tymi pismenkami 😉 ten prvy faktor poznam, ale tie dalsie 2 vobec...a je to divne, ze Ti to nerobili este s tym MTHFR. Skratka a dobre - esteze neviem, ake dalsie mutacie mam, lebo by som potom uz asi ani nespavala 😉

musim sa vam este pochvalit ako som dnes uspesne prezila svoj prvy infarkt 😀 stalo sa to takto:

cvicila som s Bambulou na kuchynskom stole taky cvik na bruchu a ked sme docvicili, isla som len zahodit vreckovku do smetiaka a ze potom ju obratim na chrbatik (Kristinku, nie vreckovku) a vezmem do izby.
Bola to sekunda ako som sa otocila od smetiaka a videla som ju prave sa prekoprcnut z bruska na chrbat na kraj stola 😲 😲 😲 no infarkt na spadnutie, tak som rychlo priskocila, prilahla som ju na tom stole 😀 a este 10 min. som sa tam klepala od soku...a ze motoricky zaostava...no isto 😎 som videla ako...
Ale ten jej anjel strazny musi byt riadny macher 😀 😉 😵 vdakaBohu.

janula.k
11. jún 2009

Margi ahoj 🙂 hehe no predstav si, furt volaco vymyslaju ti doktori 😀 pisala som o nich v trombofilii, tak kuk 😉 akoze moja gyn vedela iba o tom PAI a na ten ma dala testovat v tomto tehu a oni nasli este dalsie dva...no uznaj, asi sa tam nudia alebo co.
jeeej no a potesila si ma velmi s tym dr. Holanom. Akoze mam stastie na tu moju gynekologicku, ze pozna lekarov a to naozaj tych najlepsich. Takze aj tohto Holana mi ona odporucila. Ano aj to hovorila, ze bol kardiochirurg. Inak si pamatam, ze mojej kolegyni zomrelo babatko ked malo 7 tyzdnov, malo nejaku srdcovu vadu chudatko a ona hned potom otehotnela znovu no samozrejme s velkym strachom ci sa to nezopakuje a dostala sa tiez k tomu lekarovi a pamatam si, ako si ho velmi chvalila, lebo naozaj precizne pozrel srdiecko babatka a vylucil srdcovu vadu. A maju zdraveho chlapceka.
Suzi aj ja som za to, aby tie testy uplne zrusili. Presne, sposobuju len stres. A som rada, ze si napisala prave to slovo LASKA, lebo velmi casto mi chodi po rozume, teda hlavne ked sa tesim a hlavne teraz z babatka ze "Boze, ty si Laska" 😵
Riska a ty si nieco poriesila s tou hematologiou? Isto si to tu uz pisala...

janula.k
11. jún 2009

Margi ty šmirak 🙂 uff uplne si to viem predstavi ako si nedychala, ked si lezala na Kristinke 🙂 esteze mame tych anjelov straznych, lebo fakt tie maminy nemozu vsetko ustriehnut. 😵 a nebolo by lepsie robit tie cviky na zemi? teda na nejakej podlozke samozrejme? nech sa moc ten anjel nezadychci 🙂

margarita
11. jún 2009

janulka - ja vysmirujem kazdu 😀 asi som bola v minulom zivote STBak 😉
no na tych cvikoch je blbe prave to, ze : nedalo ☹ lebo to by som potom ja musela visiet susedom pod nami z plafona, aby som jej dociahla mojimi rukami kam treba. Uz som ale poucena - nepodcenovat tuzbu dietata po pohybe 😉

janula.k
11. jún 2009

Margi a co su to za cviky? znie to zlozito 😕

margarita
11. jún 2009

Vojtova metoda, nie je to zlozite, len skratka musi lezat v istej polohe (napr.jej nozky musia visiet dolu zo stola - aby sa na chrbte nezapierala patami do podlozky - a to na zemi nepojde 😀 ))a ja jej stimulujem isty konkretny bod na tele - coho vysledkom je, ze urobi nejaky pohyb, ktory by normalne sama od seba nerobila.
Je to laicky vyklad, ale takto nejak to ja chapem 🙂

janula.k
11. jún 2009

Margi rozumiem. O Vojtovej metode som uz pocula, nevedela som, ze to cvicite. Tak, len tak dalej a hlavne opatrne. 😉

riska
11. jún 2009

margi, uf, to muselo byť hrozné.... škoda že si si nezmerala tep 😉 no ešte šťastie že kiki ma takého dobrého anjela strážneho 😵
inak vdaka za článok, ty si už súčasťou slovenskej hematologickej komory? 😀 😉 ale celkom som to nepochopila (ešte musim vela študovať 🙂 ) - tá kyselina listová a B vitamíny to poriešia alebo sa to prejavuje ich nedostatkom? 😕
janulka, buduci týžden idem na kontrolne odbery,kedže na hemoške vyšlo všetko negativne, ale na genetike nie, tak uvidime, možno zistia niečo úúplne ine 😝
koniec lekárskeho okienka 😀

skorki, tak ako si sa rozhodla s laparkou?

kaki, nebuuud smutná, bude lepšie, neboj 🙂 inak kakiparadajky mi kraaasne rastu, a aj muškát už kvitne, tak na teba pernamentne myslim 🙂

riska
11. jún 2009

carm, ešte nestrihám, lebo nestíham, ale už je najvyšší čas 😀

lenkaaa, aj ja chcem vedieť, ako to bude s tým modlením, lebo už si nič napamätám 😖 inak čo keby sme sa teraz chvilu modlili špecialne za suzziku (tak ako predtým za matúška) - ked už je to len 7tt, za dobrý pôrod a tak 😵
a ešte aj za marione, aspon kým jej nepovedia, že výsledky sú úplne o.k?

viem, že každá jedna potrebuje špeci modlitbu, ale toto ma nejako osvietilo 😀

lenkove
11. jún 2009

ahojte babule moje,

ja si sedim na gauci a pisem vam, a okolo mna bordel ako v tanku, nepozehlene a hlavne nie sme zbaleni na zajtrajsi vylet (pamatate, na tri noci na chatu s mojim krsniatkom a jej rodicmi, bracekom, krstnym otcom, troma strykami a dvoma tetami 😉 nahovaram jej bracekovi aj nevestu 3 a pol rocnu, ale je chora, tak si bude musiet nejaku najst sam, mozno v prvej triede 😀 )

Janulka, som rada, ze sa nasli dalsie mutacie, lebo ta mozu vyliecit, vies? a pis nam o nich viac, ja sa isto rada priucim,.

Skorki, tak laparka tak skoro.. ale to je len dobre, drzim palce, nech sa ti to podari niekde, kde to vela nestoji a kde su velmi kvalitne sluzby a lekari 🙂

Kaki, nebud smutna.. neuveris, ale presne ta chapem.. Ja som so sebou nic neriesila, lebo som cakala ze budem tehotna.. dost ma to zmenilo a odkedy viem, ze tehotna nebudem, tak so sebou opat nic neriesim a cakam kym budem mat dieta 😀 Pomohla som ti? 😀 😀 ono sa to zlepsi, rob hlavne teraz tak, aby ste boli s manzelom stastni a neries to, "co ak".. to poriesis, ked sa to stane.. velmi na teba myslim...

Smejka, tak ty nam uz cochvila budes rodit, to bude deticiek v tom lete, to sa tesiiiim 🙂

A co je s nasou DANKOU? ze nam chyba a verim, ze sa ma dobre 🙂 ze zdravime Janicka a nech si pride precitat tipovacku!!! 🙂 a nieco nasepkaaaaaaa 🙂

Indzes, Suzzika, ja by som brala aby vam uz nebolo zle.. a aby ste sa mali tehulkovsky dobre.. modlim sa za vas, ste uzasne mamicky 🙂

Margi, Kika je uzasna, cela mama.. Asi z nej nemozes spustit oci.. vam by sa asi hodila ta izba vykladana molitanom, ako chcela Suzika pre malu Suzie 🙂

Riska, Carmenuska, tak strihate meter? a huraaaaaaaaa, zajtra je piatoooook 🙂

Violka, jasne ze vieme, kto je Antonia! 🙂 Vzdy sa od teba inspirujem aktivitou a chutou k zivotu, vies? 🙂 nezabudni nam pisavat co najcastejsie 🙂

Marione, nerob si starosti s tymi testami, podla mna ti ich robili strasne skoro.. Ak to boli triple testy, tak ich ozaj neber vazne a nestresuj sa, ak sa da.. a s manzelom sa co najviac rozpravas, on mi pride asi najviac vystraseny 😅nech sa neboji, ze to dobre dopadne a budete mat krasne dievcatko alebo uzasneho chlapceka, ina moznost nie je 🙂 ok?

babule a co sa modlitieb tyka, ja sa nemodlievam uz k Sv. Duchu, len pondelnajsie modlitby.. Zdalo sa mi, ze je to len do Turic.. Ale ospravedlnujem sa, ja uz nezvladam sa modlievat kazdy den.. modlievam sa teraz castejsie vlastnymi slovami.. ak mate niekto nejaku myslienku na modlenie, inspiraciu od Sv. Ducha sem s nou.. Ste silne baby 🙂

lenkove
11. jún 2009

Riska,
pekne si to vymyslela, Sv. Duch si vybera toho kto je otvoreny, nie vzdy som to ja 🙂 ale aj ja sa rada modlievam za nase tehule, je to take krasne 🙂 napis ako ti to dalej Pan zjavil 🙂

riska
11. jún 2009

ahooj, prezidentka, no konečne si sa pripojila 😉 jeeej, výletík, to bude kráásne, nech vám vyjde počasie a ostatné si už zariadite sami 😉

ja sa priznám, že tiež pravidelne zvládam (teda zvládame) pondelkové modlitby 😖 podla mna treba vymyslieť niečo nové (len ja neviem čo) ☹ a k tomu pridať pondelkový desiatok momentálne za suzziku a marione 🙂 potom môžeme zasa za niekoho iného 😵

tak teda neviem, či s tým súhlasíte, tu sa moje zjavenie končí 😎

lenkove
11. jún 2009

Riska
ja suhlasim, pondekove za Suzziku, Marione a ostatne tehule - pls 😵 😵

skorki
11. jún 2009

AHojte babulky,

Leni - tak vylet? No nech sa Vam to vydari. 😉
Kaki, mam pocit, ze citim sa citim presne ako Ty.

Vsetky Vas pozdravujem, myslim na Vas.
No, som zo vsetkeho mrzuta - Smejka mala pravdu, nahlasim sa asi na Oravu - uz som aj "rozlozila siete" a cakam, kedy sa mi znami ozvu, co sa podarilo vybavit.
Inak - vsetko je take divne. Dnes prisla za mnou sefova s ponukou uzasnej sluzobnej cesty...Na dva tyzdne - na opacny koniec zemegule. Odchod je dva dni pred nasou dovolenkou. 😖 🙄 Mame uz vsetko zaplatene, mm by ma asi ... Musela som povedat nie. Navyse hned po dovci asi pojdem do nemocky. Viem, ze ta cesta by ma nastartovala aspon v robote...a nic z toho.
Na laparku sa mi vobec nechce. Cakala som, ze este zabojujeme s Clost.
Navyse mm je uz cely mimo z tych skusok. Je druhy tyzden zavrety so zakonmi, a len sa modlim, nech je 17/06 - aby mal po tom. Vrcime na seba ako dva psy. A furt mi cituje tie zakony, uz mi to ide na nervy. 🙄 A vies co hovori odstavec dva, pismena be zakona o ........ 😒 No neviem!!!
Majte sa babulky, ja uz radsej koncim 😔

margarita
11. jún 2009

no co sa modlenia tyka, tak my s margaritiakom a s Kiki sa modlime notoricky kazdy vecer desiatok ruzenca za vas vsetky, aby vam dal Boh kazdej to, co prave najviac potrebujete - a specialne deti 😀 😵 teda aspon jedno pre zaciatok a riske tie dvojicky 😉
a verim, ze Pan Boh su mudry chlap - oni vedia, co robia...takze si uz tie zdravasy nejako podeli a uprace.

no s navrhom pridat za tehulky a mamicky pred porodom (cize suzzik a smejku 😉 ) plne suhlasim 😎

riska, nie, nie som clenkou hemokomory (teda zatial, aby som bola presna 😀 ) - len mam net a som gramotna, takze si tam obcas citam nejake info z prvej ruky 🙂 a dobre si pochopila, ze Bcka su vseobecne uzitocne pri liecbe trombofilie a s tym suvisiacou vacsinou zvysenou hladinou Hcy 😉

skorki - ja vkladam take nadeje do tej vasej dovolenky, kiezby si po nej uz ani nemusela na laparku ani na sluzobky buduci rok 😉