Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
15. feb 2010

Akurat som sa pomodlila , ale mi pride hrozne smiesne hovorit tie nase mena (nicky) 😀 😀 😀
Majte sa krasne odchadzam...prajem pekny zvysok dna

lenkove
15. feb 2010

Bettynka
a nenapadlo ti, ze mozno Vivien je mama mnohych deticiek bez domova a svoje postoje prezentuje nie do vetra, ale z hlbokej skusenosti a prezitia vsetkeho dobreho a zleho s tymi detickami? (co sa na fore ani nemihne a prezije len v srdci).... a na podklade vsetkeho preziteho je 😔 u Vivien prave na mieste 😉
Ja sa napriklad modlim za povolanie k adopcii u veriacich snaziliek.. 😔

margarita
15. feb 2010

smejka, to ma mrzi...a o mesiac by uz mohla byt jar a lady by sa mohli roztopit, nie? 😉

akszuzs, ja som to mala po porode s MS uplne presne ako Ty, len o mesiac skor - presne ked mala Kiki 8mesiacov som to opat dostala - pocity a intenzita uplne ako Ty.

rybka : margi asi bola dobra v dejepise, kedze ma z neho statnicu 😀 ale to bolo este v praveku 😀 😎

vivien, ani ja som velmi nepochopila, co presne znamena 😔 k nasim nazorom, no suhlasim s tym, co Ti napisala bettynka (je to autorita, raz darmo 😉 ). Viem, ze si to myslela dobre, ale my vsetky tu vieme o adpocii a najviac asi prave julinka, kedze s tymi detickami robi, preto mna osobne zarazilo, ze jej to radis, myslim si, ze keby chcela, urcite si uz davno dietatko adoptovat mohla. 😉

vcielka, riska, muska, lenka, a kolektiv - ahojte 🙂

lucetta
15. feb 2010

ahojte 😀
ja som si dnes spravila volno, tak sa tu objavujem aj v tento cas 😀 normalne si to vychutnavam, ze som doma a viem si to predstavit, ze by som takto bola doma aj 2 roky hi hi hi i ked po MD by som sa mozno uz ponahlala do roboty.

myslim na vas vsetky a zelam pozehnany den 😉

riska
15. feb 2010

smejka 😔 no ale ak mam byť úprimna, ani ma to neprekvapilo 😠

vivien, mne je luto, že mas z našich prispevkov 😔 ved my si tu všetky velmi važime a podporujeme dievčata, ktore sa pre adopciu rozhodli... najma so smejkou to všetky dost intenzivne preživame a stale sa za nich modlime.... myslim, že dievčata chceli napisať, že adopcia jednoducho nie je pre každeho.... rovnako ako niekto nikdy nepôjde na IVF alebo odmietne hormonalnu liečbu....možno sa to neda úplne porovnať, neviem....
len z vlastnej skúsenosti viem, že ak mne počas našich dlhoročných problemov s neplodnosťou dal dobre mienenú radu: " ved si adoptuj", malo to u mna skôr opačný účinok 😔

lenkove
15. feb 2010

Smejka
😔 😔 cesty Panove su nevyspytatelne... modlim sa za vas, aj Mary vas ma v trvalom umysle, musi sa to zlomit.. 😔 😔

Margarita, Vivienin 😔 mohol znamenat ze Pan povedal, ujimajte sa vdov a sirot a jeho slovo sa v nasej teme akosi neujalo. A u Vivien ano, teda ta cast o sirotach, to ti rucim 😉

a k adopcii, prosim vas, zabudnite na vsetky negativne priklady.. pozrite sa na mna! tehulkovala som 5 mesiacov. Babatko sme mali doma neuveritelne dlhokanske 3 tyzdne od prvej navstevy! Pan dokaze vsetko. A vsetko co v nasom zivote cini, robi pre nas, pre nasu spasu. 😔

nech vas zehna Pan, ktory nas miluje a je dobry... 😔 😵

smejka
autor
15. feb 2010

ja vas tiez vsetky povzbudzujem k adopcii....lebo my i ked si vsetkym tymto prechadzame tak nezatrpkneme....chceme ist i do dalsej ado potom
a uznavam ze ado nie je pre kazdeho....clovek musi k nej vyzriet....tak naozaj
a myslim ze k tomu patri i kvalitny partnersky vztah....inak to musi velmi velmi tazke...proste ti dvaja to musia mat ujasnene....potom mozu nieco podniknut preto aby prisli k ado dietatku
pozdravujem vas a dakujem

bettynka222
15. feb 2010

leni jasne že ma to napadlo a preto som jej pisala nech sa pokúsi pomôcť. ale zdá sa mi dosť tvrdé hovoriť snazilkam aby si radšej adoptovali, lebo ich dieťa môže byt postihnuté 😕 😔 🤐

smejka
autor
15. feb 2010

a este som si ista ze kazda z vas by dokazala milovat ado dieta....neviem preco ale som o tom presvedcena

keby ste dostali dieta tak neda sa ho nemat rad......len dospiet k tomuto si vyzaduje vela..rozhodnutie...odhodlanie.....potom postaci "len" laska

tak ako mamicky miluju svoje deti od pocatia a nevidia ich....tak i my lubime od okamihu rozhodnutia..

rybka13
15. feb 2010

ahojte neda sa mi tiez nezapojit do tejto jemnej vymeny nazorov a musim povedat, ze tak ako bettynke sa mi zdalo nie na mieste odporucat adopciu lebo dieta moze byt postihnute... zahryzla som si vtedy do jazyka ale nieco v mojom vnutri to vnimalo ako natlak...

rybka13
15. feb 2010

smejka ja takisto predvedcena ze by som dokazala milovat ado dieta a dokonca keby som nemohla mat druhe dieta tak ja by som aj celkom prijala adopciu, ale ako hovoris nato musia byt dvaja...

smejka
autor
15. feb 2010

rybka bolo to myslene ako extrem...
trosku sa to tyka i mna ako snazilky...nam bolo povedane ze UO s darcovskymi spermiami aby sme sa vyhli postihnutiu....no i tak vo mne ta tuzba po dietati sa neuspala...skor naopak napriek riziku tuzim
strasne tazka tema na rozoberanie....nic sa neda jednoznacne a priamociaro urcit ako patent na neplodnost.....kazdy sme iny....kazdeho vnutro je inak citllive....kazdy si ten svoj udel preziva inak...
dusa snazilky je velmi zranitelna....hlavne ak sa dlhodbo snazi o dietatko
mamicky radia zo svojich skusenosti....ich materinska tuzba je naplnena...beru to mnohe s lahkostou pri rozhovoroch s niekym kto tuzi po dietati
knazi to tiez beru zo svojho pohladu..
preto si myslim ze najviac by sme si tu mali rozumiet MY ktore si tym prechadzame....ktore si tym presli...

lucetta
15. feb 2010

nuz dievcata, je to dost tazka tema na debate.
leni prepac, ale akosi nerozumiem Tvojej vete, ze Panovo "ujimajte sa sirot a vdov" sa tu neujalo 😢 juj to sa mi zda pritvrde tvrdenie ☹ a zaroven ma rozosmutnieva.
viete kocky, ja si osobne myslim, ze aj ivf aj ado aj vsetko ostatne co sa tyka tuzby mat dieta je velmi citlive a zaroven velmi bolestive, najma ked sa nedari. ci uz formou ivf alebo ado. ☹ obe cesty nie su jednoduche( ale ved to vsetky vieme 🤐 ) a dospiet k jednemu ci druhemu rozhodnutiu je casto veeeelmi dlha cesta.ale tak ci onak, akokolvek sa rozhodneme , obe cesty vedu k dietatu a budme uprimne vzdy je to 50 na 50. zial ani jedna z ciest negarantuje 100% uspech/verte mi , velmi by som si to zelala. CHVALA Panovi, ze ale vzdy to tak nie je a ze sa smieme tesit s maminami , kt. uz svoje mimi maju pri sebe.
teda , neviem ci som sa vyjadrila plynulo, 😉 v tej spleti, co mi prudi hlavou sa to ale mozno ani nedalo
😀
objimam vas 🙂

margarita
15. feb 2010

leni:
"Pan povedal, ujimajte sa vdov a sirot a jeho slovo sa v nasej teme akosi neujalo. A u Vivien ano, teda ta cast o sirotach, to ti rucim". Ok, to je super, Vivien vie, o com hovori, o tom nepochybujem.

Preco nejdeme rozoberat napr.aj to, ze Pan vola robotnikov do svojej vinice a chce aby sme zanechali vsetko a nasledovali ho, alebo ak nas zvadza na hriech nasa prava ruka, mame si ju odtat a oko vylupit apod.
Ja obdivujem vsetkych, co toto robia, ale necitila som povolanie viest zasvateny zivot v kontemplativnej reholi, ani ist do Afriky liecit deti chore na AIDS, a napriek svojim hriechom mam este cele telo pokope 😀 inak by mi ostal mozno uz len nos, alebo mihalinice 😉

Nemam dobry pocit z toho, ze sa tu zase trochu vyhrocuje tema Adopcie, ako kedysi davno IVF, a berie sa prevazne cierno-bielo. Cize je to super, vsetci chodte do toho. Nehovorim, ze nie, len rovnako ako riska alebo smejka pisala
mam osobne velky problem s nevyziadanymi radami typu:

"snazite sa a nejde to? tak sa od toho odputajte, chodte na dovolenku, nemyslite na to, kupte si psika, venujte sa zalubam....adoptujte si...a potom to pride!"
alebo "moja znama...a happyend." Ja mam kopec znamych s presne opacnymi skusenostami.

A tiez nemozem napisat, nebojte sa ani nam sa nedarilo....a vidite! do tretice to vyslo...lebo vam nedokazem zarucit, ze to vyjde aj vam. 😒

Adopcia je podla mna rovnako zavazna ako povolanie ku knazstvu ci manzelstvu, lebo je na cely zivot a zasahuje aj do zivota inych. Nebojim sa, ze by som nebola schopna osvojene dietatko milovat, len skratka vnimam to ako velky krok, ktory nie je len o mne, ale aj o veciach, o ktorych neviem a nemam sancu ich ovplyvnit.

A ci je to Bozia vola? s tym mam tiez problem, lebo ak by som stale nemohla donosit babo, mozno by som v tom videla v mojom zivote Boziu volu prijat svoju bezdetnost a venovat sa napr.inym detom, zalozit si skolku alebo cojaviemco, ja osobne by som sa bala, ze chcem mat dieta stoj co stoj, aj ked Boh to nechce...

neberte to prosim, nikto osobne, je to cisto moj pohlad, a tiez je velmi hypoteticky, len mi skratka neda este na to nereagovat.
Mam tuto temu rada prave preto, ze sa tu jedna druhu snazime podrzat a pochopit a nie odsudzovat a nalepkovat. Tesilo by ma, ak to tak ostane 😉

smejka
autor
15. feb 2010

skusme s pokorou hladat to svoje povolanie do zivota....vypocujme si nazory inych pozerajme na zivot okolo seba...
niekedy sme prilis zahladeni do seba....do svojho zivota...do svojho problemu....ale skusme vidiet dalej...niekedy zatiahnut az na hlbinu...
a hlavne neprestavajme objavovat radost 🙂
viem su to slova ale cez slova skusme sa dostat k skutkom 🙂

bettynka222
15. feb 2010

smejuska my sme tu veľmi haklive na ado tému, lebo je nam všetkým veľmi ľúto čo sa deje tebe. je samozrejme skvele že u lenky to išlo v podstate hladko, ale ja už neviem čo si mám o tom všetkom myslieť. ja by som napriklead prijala ado dieťatko, ale je tu ešte mm (o divujem toho tvojho že všetky tie problémy zvláda) svokrovci, rodičia, priatelia, súrodenci - všetko ľudia, ktorí by na mna vplyvali a ak by dieťa neprijali, bolo by to hrozne.
a čo ak by dieťa bolo "zle" a všetci by mi ado vycitali? ach asi riešim nepodstatne veci...ale veľmi vás aj s lenkou obdivujem 😔 - to nie je smutný smajlik, ale pokorny 😉

ale ešte som chcela, že keby sme sa všetci mali zaujímať len o ado detičky, potom by sme nenasledovali Panovu vôľu - milujte sa a mnozte sa 😉

margiiiiiii, ty máš statnicu z dejaku. ja som na strednej milovala dejepis. môžeš ma potom učiť 😀

smejka
autor
15. feb 2010

dievcata a k vivien....ona s rodinou si prechadza niecim takym ako my....i ked z ineho konca 😔
a uz prosim nevynimajme z Pisma 😉 ...potom to ma opacny ucinok....budme otvoreni zivotu...a chranme ho...ved kazde dieta si zasluzi ochranu nas zodpovednych dospelych
a bettynka myslim ze kazdy i ten najvacsi horlivec za ado vo svojej prirodzenosti tuzi po vlastnom dietatku 😉

carmenuska
15. feb 2010

Baby ach, take tazke debaty.....sa mi ani nechce na to reagovat. To su tu take kolotoce UO a ADO stale dookola ci co? A ta nasa ado....do kelu aj s noou. Dalsia vec co sa nam stala- v piatok sme chceli ist na ten urad po ziadost. Uz sme boli v meste a velmi mi zacalo byt zle, bolelo ma brucho a krce...Takze sme sli domov, bala som sa, aby som nemala zapal a z toho zapalu sa vyvinula ms 😀 No na to som ani nepomyslela, kedze prisla asi na 20 dc. Uz tomu nechapem, moze to byt aj zo stresu /co mame ohladom tzch pozemkovych veci??/ Takze sme nic neboli podat...Uz to ani nejdem planovat kedy to podame. No a tym, ze sm este nemala douzivane atb, som nezacaal pichat a ani stimulovat. Kaslem na to a ak sa tie nase veci nedaju doporiadke, nezacnem, kym nebudeme obaja ok. To som si myslela, ze to zvladam lepsie ako mm ale telo zareagovalo, aj ked ja som navonok pokojna.

lenkove
15. feb 2010

dievcata, odpustite, ak som sa vas dotkla. to ujimajte sa vdov a sirot raz pouzila Vivien o sebe (aspon tak si to na nu pamatam 😉 ), ze takto k nej hovoril Pan.. ale to mozno nebolo v tejto teme, alebo ste na to zabudli... Mna sa to ale velmi dotklo, tak vnutorne... Rovnako ako sa ma dotklo, ze v tom narocnom obdobi, ktore ma (o ktorom vy opat pravdepodobne neviete) na nu z mojho pohladu "utocite" nech pomaha ona ked vie ako 😔 😔 😢 😢
ja som prchka, viem, najma ked ide o ludi, na ktorych mi zo srdca zalezi a ktorych si vazim 😔 😔 modlim sa za vas a "vas" zamer Vivien -| 😔 😔
tak a ja uz budem mlcat 🤐 🤐 🤐

bettynka222
15. feb 2010

smejka ok, uz koncime 😀 len sme vyjadrovali nazory, ved na to tuto temu mame, nie? 😉 ved sa predsa nemoze vo vsetkom zhodnut 😀

carm no vidis, ms vyriesila cely clostil aj fraxikom za teba 🙂 pekne zacnes uz bez vplyvu ATB a neboj, aj ziadost sa vam podari podat. ajked uz to je nejake podozrive ako vam do toho vzdy nieco pride 😀 mozno vam tym niekto nieco naznacuje 😉

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejka
autor
15. feb 2010

bettynka ja prave nechcem aby ste tu mlcali....prave naopak....hovorte svoje nazory 🙂
aspon to tu ozivime aj o vazne temy...ktore zase mozu niekomu inemu pomoct sa zorientovat 😉
mna sa tu nic nedotklo...som rada ze ste 🙂

darla27
15. feb 2010

Ahojte, vyzera to tak, ze sa dalsia tema po IVF stane u nas tabu
a bude sa o nich pisat len v IP alebo inych temach. ☹
Baby, dlhodobe snazilky: keby teraz nasa katolicka cirkev povolila IVF, nesli by ste to aspon skusit,
ked sanca otehotniet prirodzene by bola nulova?
Inak neviem ktora ste to tu spominali, ale aby ste sa nemylili: ani IUI tak ako ju vykonavaju CARy na SK
nieje cirkvou povolena, aj to sa povazuje za nemoralne.

darla27
15. feb 2010

Vsetkym nasim VS ktore sa rozhodli pre ado velmi fandim a drzim palce, u nas to zial neprichadza do uvahy. 😔

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkove
15. feb 2010

Vivien, mat tak tvoju doveru, hory by som prenasala.. 😔 😔 takto to vnimam aj ja, s pripravou cesty INYM, ale ked to BOLI tak strasne boli.. mna, cudzieho, cloveka mimo 😢 😢 😢 😢 a co ludia, co v tom ziju..a hlavne: co tie deticky.. a ked vidim tu bolest, tak je mi moje stastie akesi.. ukradnute 😔 nezasluzene 😔

lenkove
15. feb 2010

Vivien, to tie hormony po porode 😔 😀

lenkove
15. feb 2010

Darla,
my sme sa o tom rozpravali s mm a nie je to jednoznacne... je to ako v liste u Pavla.. kto neje maso, nech sa nepohorsuje nad tym kto je.. cize vnimanie hriechu je subjektivne a nie direktivne.. 😔 a na IVF by som ja osobne v mojom sucasnom stave vedomia a svedomia nesla, aj keby ho zajtra cirkevne povolili 😔

smejka
autor
15. feb 2010

lenka svoje stasticko mas urcite zasluzene 🙂 ...tomu ver 🙂
darla ja temu IVF nepovazujem za tabu....rada sa k tomu vyjadrim ked treba....
a mas pravdu ze IUI je povolene iba za istych podmienok