Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
10. aug 2009

suzzi videla som fotecky, male su krasne obidve 😎

bbay ja nerozmyslam nad exorcistom, mna len zaujimalo co danku viedlo k tomu, ze za nim bola? ci som to zle pochopila? a teda trosku nad nim rozmyslam od vtedy, co mi nas knaz odporucil citat knihu o uzdraveni rodovych korenov. lebo tam sa pise, ze aj zly vplyv zivych dokaze ublizit. a dokonca aj spontanne potraty su vraj zlo a prekliatie ci co. a v nasej rodine ich teda bolo doooost. ale to asi pre tu trombofiliu. a tiez sa mi prieci myslienka, ze by som ja mala pykat za hriechy mojich predkov a ked vam mam pravdu povedat, tak odvtedy, co som zacala citat tu knihu od kenneta mcalla (ci tak nejak sa vola), tka osm do kostola ani nevkrocila...jednoducho tam nedokazem vstupit. zda sa mi to vsetko prilis krute a smutne. po potratoch som nemala problem s mojim vztahom k Bohu...ale teraz ano. dokonca aj v tej knihe o patra vellu tusim bolo nieco v otmto zmysle: mstit sa budem na tych co ma nenavidia az do siedmeho pokolenia....inak a ako prisli na to ze prave do siedmeho pokolenia? preco nie do tridsiateho alebo do stvrteho???? neviem...proste tento vyrok vo mne nieco zmenil..alebo skor sposoibl potrebu prehodnotit moj postoj k cirkvi, viere a Bohu...

margarita
10. aug 2009

suzzika, Ty chces byt ako slonica rok a pol tehu? 😉 skus si este dat Karolinku do pasu, lebo sa stale budem vytrvalo modlit za Tvoj porod 😉 😀 😀
a neboj, margi sa na FB nezaregistruje zo zasadnych dovodov (mam privela studentov na to, aby ma tam kazdy ocumoval a tu som viac inkognito 😉 toz preto) ale na ten FB sa dostane cez niekoho ineho (napr.cez risku, ak dovoli 😀 ))
a kamosky sme, ja to oficialne nepotrebujem, Ty hej? 🙂

margarita
10. aug 2009

betty, to fakt ze "a dokonca aj spontanne potraty su vraj zlo a prekliatie ci co"...tak to si mi ale dala 😉
no ja som bola v kostole vcera a pohoda, ani strop nespadol, ani nic 🙂
betty, a to kvoli knizke sa chces vykaslat na Boha? neprehodnotis to este?

ach jaj, dufam, ze sem budem moct chodit, aj keby som bola nahodou prekliata. Ale ak nie, tak mi to zatrhnite, a ja vyhladam nejakeho exorcistu.

danka24
10. aug 2009

bety ja som osobne nebola za exorcistom a ten rodokmen som chcela lebo mame v rodine niejake problemy tak preto..kedze moja mamka nemoze najst svojich predkov tak som dala rodokmen ja do svojho 3 pokolenia cize do prababky a pradedka i z jednej aj z druhej strany .. a odsluzila sa omsa za nas a nasich predkov..

bettynka222
10. aug 2009

margi ja som nepovedala, ze sa na Boha vykaslem. ja len teraz nad tym vsetkym rozmyslam. a nedokazem tam ist nie preto ze osm "prekliata" ale preto, ze tomu vsetkemu vobec nerozumiem...asi by som sa o otm mala ist porozpravat s tym knazom,co mi to poradil....

margarita
10. aug 2009

ahoj danus, tak co Klarka? poslucha? manzel snad tiez...a dokedy chces akoze pracovat, kym Ta to prestane bavit? 😉

margarita
10. aug 2009

betty, prepac, ja som to tak surovo nemyslela, ako to, priznam sa, mohlo vyzniet ☹ fakt nie. ja len, ze mozno citas na svoje momentalne rozpolozenie nie najvhodnejsiu knizku, to som myslela...ja som po potrate nemohla citat knizky o tom, ako nas Boh miluje, ako je vsetko super krasne a ruzove a tak...skratka tak som citala to, co mi vtedy pomahalo, a nie nieco, co ma este viac ubijalo. Chapes? 😉

janula.k
10. aug 2009

Ahojte 🙂 margi, suhlasim s tebou...ani ja nepovazujem svoje potraty za trest Bozi. Prave naopak, Boh mi otvoril oci...a posunula som sa uplne niekde inde..Som Bohu za to vdacna. Ano, je to nas milujuci a milosrdny Otec.
Betty, nauc sa viac Bohu doverovat, nechaj to vsetko na Nom, On sa postara... 🙂
Suzika aj mne sa podarilo vidiet Karolinku 😵 zlatunka.

juliett7
10. aug 2009

betty a to ti niekto povedal, ze si prekliate? Lebo mne minuly tyzden jedna reholna sestra povelada, ze mam na sebe prekliatie, bud nejake osobne, teda, ze som niekedy v hneve mohla nieco povedat co bolo proti materstvu, alebo mojmu lonu aleboma preklial niekto iny.

margarita
10. aug 2009

juliet, a odkial to ta sestricka vie? to vidno na prvy pohlad? 😎
sorry, ale ja uz sa radsej k tymto exorcistickym temam nebudem vyjadrovat, lebo zacnem byt neprijemna a ironicka (apropo - to moze byt tym mojim prekliatim, ze? 😉 )
zeny, neblbnite, hovorme radsej o Bohu, lebo toto presne ten zly chce, aby sme sa zaoberali nim a sebou, a nie Bohom.
ja osobne tymto prispevkom koncim svoje exorcisticke hlasky. Howgh!!! 🤐

janula.k
10. aug 2009

Juliet,...to ktora sestra ta takto nastrasila? Keby som sa ja mala tymto zaoberat, tak uz by mi ruplo...
Baby, nezabudajte, ze BOH, je milosrdny a milostivy, laskavy...to majte stale na pamati a doverujte mu.

juliett7
10. aug 2009

vies, moj brat je knaz a priviedol ju k nam na navstevu. A ze vraj ona ma take "videnia" tak neviem. povedala, ze sa treba modlit, za odnatie prekliatia.Ze mam Boha odprosovat za to, ked som sa niekedy prehresila proti mojmu lonu alebo take nieco.

margarita
10. aug 2009

🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
(pre nepocujucich a nechapajucich : margi si prave zahryzla do jazyka)

janula.k
10. aug 2009

margi 😀 🤐

juliett7
10. aug 2009

ale sak to neberiem tragicky, len som sa pridala do debaty mojou skusenostou a ty margi nemusis sa hned urazat

margarita
10. aug 2009

alebo zeby tento smajlik bol vhodnejsi? 😝 😝 😝
nie, tento sa mi viac paci na zahryzavanie do jazyka : 🤐

janul, a ako pokracujete s babom? kedy nejaka kontrola a uzv. A pichanie sa dari? citala som v tromboskach, ze si mala blby den s injekciou tak dufam, ze je to uz ok...

riska
10. aug 2009

juliet, prehrešila proti lonu???? nerozumiem 🤐

margarita
10. aug 2009

juliett, Ty ma velmi nepoznas, vsak? 😉 urazena margi je taka pravdepodobna ako sneh v auguste...
asi mam dnes blby den a nikto ma nechape, co trepem, ach jaj.

🙂

riska
10. aug 2009

jul, margi sa neuráža, to mi ver, ja ju poznam už 18 rokov 😀 😀 len každá máme niečo za sebou a neviem, či prave prekliatie rodu a podobne veci su take, ktoré ti psychicky pomôžu 😖 ja si myslim, že skor ťa to ešte viac zdeptá, ako sa to stalo betty 😔

bettynka222
10. aug 2009

margi si sisi? nemas sa mi za co ospravelnovta...aj aj som to asi vtedy zle napisala.

aby som to upresnila. ja Boha nevinim za tie potraty. ved prave jemu som dakovala za to, ze sa to stalo zakazdym v skorom stadiu a nie neskor ako sa to stalo mnohym tromboskam. ze lekari zistili vsetko co bolo treba zistit a ze to zistili len vdaka tym potratom....ja som mu za vsetko vdacna. ja osm len zmatena z tych knih. ja nad tym jednoducho rozmyslam..staaale. a anie som schopna ist do kostola. ale k Bohu s amodlim stale a aj nase desiatky.

juli to je teda divne co ti poedala. mne ot nepovedal nikto...len mi dvaja nasi knazi povedali o tych omsiach za zodravenie korenov a aby som citala tie knihy...no a ajedn vlastne povedala, ze ked nejaka zena v rodine isla na potrat a neolutovala to, tak uvrhla na ordinu kliatbu. no a v skutocnosti do kostola nechodim kvoli mojej matke. lebo ona isla na potrazt a odkonca to nelutuje. a ja som sa na nu tak nahnevala, ze som tam nedokazala ist...lebo podl amna nahnevani ludi aby tam chodit nemali, teraz sa uz sice nehnevam, ale stal esom z toho vsetkeho mimo....

a inak nerozumiem tomu...moja matka sa ku mne od detstva chovala hnusne. nikdy som jej nebola dost dobra, chovala sa hnusne vlastne k nam vsetkym. a nikdy v zivote nemala s nicim problem. ziju si dobre, jej deti aj manzel su na nu mili, s otehotnenim nemala nikdy problem. a ludia co deti miluj, nikdy by nesli na potrat tak maju problemy...no som z toho mimo proste. a najviac som mimo z toho, ze mi povedala ze by to spravila znova, lebo jej lekari povedali,z e to bude chore a ona nechela aby sa to dieta trapilo.....

juliett7
10. aug 2009

riska, Ja som z piatich deti a najmladsia sestra sa narodila ked ja som mala 16 rokov. Vtedy som mala taku strasne velku zlost, preto pre mna ako pubertiacku to bolo neprijatelne. MAla som tazku pubertu. A vtedy som sa zaprisahala, ze ked mam mat tolko deti, kolko moja mama, tak nechcem radsej ziadne. Vies, ja som na to zabudla. Keby mi ta sestricka nerozpravala o prekliati, tak si na to vobec nespomeniem. ale niekdy, ze vraj ked povies nieco v hneve, privolas na seba tzv. prekliatie. NEviem, co je na tom pravdy, len pisem, aku mam skusenost

bettynka222
10. aug 2009

margi ale davaj si pozor pri tom kusani do jazyka 😀

musim letiet, dufam ze tiez nemam zly den ako margi a pochipite moje prispevky...ach len je ot tazke vyjadrt svoje myslienky ustne...a nieto est episomne. a juli to co ti ta sestra povedala......no nemam slov. to som este nepocula. hned ako budem moct, zajdem za tym knazom a snad my to vysvetli, co tym vsetkym myslel...

cmuuuuuk. a lubim Boha....a aj vas a ospravedlnujem sa, ze som tu touto temou provokovala...to nebol ucel. ja osm z toho len strasne zmatena, tak som chcela od vas poradit...ach tie moje otazky....riska vie o tom svoje 😀

janula.k
10. aug 2009

Margi v stredu mame poradnu, neviem ci bude pozerat aj babatko, ale mohla by..doktorka sa teraz velmi sustredila na ten krcok...ale v pohode, nech nas dobre popozera... 😉 a na buduci tyzden idem k tomu Holanovi, uz sa neviem dockat. No s tym pichanim injekcii je to otrava, ale hovorim si, nie je to na cely zivot a pre ten zivot, co nosim pod srdcom, by som si to pichala aj cely zivot... 🙂

margarita
10. aug 2009

verejne dakujem riske, ze som si vdaka nej kukla suzzikine foto - tak uz dnes zaspim, ale presne ako som cakala - naaaaadherne jemnucke dievcatko, no radost pozerat 😉

betty, som sisi, to si nevedela? tiez ma este kratko poznas 😉
ale prekliata ani urazena rozhodne nie som. 😀 😀 😀
mrzi ma, ze mas taky vztah s mamou...

no keby Boh bral vazne vsetko, co som ja v zivote natarala, tak uz tu davno nie som...snazim sa skor privolat na seba a aj inych Jeho pozehnanie, to je praktickejsie

😉

danka24
10. aug 2009

margi ahooj no mame sa vynikajuco uzivame si jak sa da.. klarka kopka o106 ma veela energie..aspon mi robi spolocnost a radost ..a mm poslucha tiez ked nie tak dostane na zadok a hotovo 😀 no venuje sa nam naplno stale sa s malou rozprava ona ho za to pokopka a tak.. je to velmi zlate ked vidis ze chlap javi zaujem o babatko v brusku ze sa snim rozprava a tak.. 😵 😵

riska
10. aug 2009

betty, v pohode, na to sme tu 😉 ved mne by sa to už bez tých tvojich otázok ani nerátalo 😀 a dúfam, že časom si to všetko tak urovnáš v hlave a v srdci, že ťa to prestane trápiť... a že sa znova budeš schopná vrátiť do kostola 😉
jul, nie som síce teolog ani nič podobné, ale ak naozaj existuje nejaká kliatba alebo také čosi, tak si myslím, že nejaká veta vyslovená na vrchole totálne prekvitajúcej puberty ju spôsobiť určite nemohla 😕 zvlašt ked si ju vyslovila vlastne ešte ako dieťa 😉
neviem, to je iba môj názor 😉

margarita
10. aug 2009

tak tak janulka, presne ako pises, tiez som po porode skoro plakala, ze uz si nemusim pichat 😀 myslim teraz od radosti. Holan je macher,tak potom dufam,ze podas spravy
🙂

riska
10. aug 2009

janulka, my už chceme tipovať meno 🙂 🙂 😉

bettynka222
10. aug 2009

ale nie margi, s mamou mam uz dobry vztah odkedy s nou nebyvam 😀 je jej za mnou smutno tak ma uz tolko neterorizuje. ona ma hroznu povahu...ach teraz mi doslo, ze dobre ze osm zdedila trombofiliu po otcovi a nie povahu po matke.

inak je hrozne ako chce clovek nieco povedat...a nejak sa ot nedari. no ja som sa na ut mamu tak nahnevala pre tu bezmocnost. knaz povedal, ze ak bola na potrate a olutovala to, tak je to ok (nie je ot ok, len som nechcela pouzit to slovo, co je tu oddnes zakazane 😀). no a pre tu bzmocnost, ze to nedokazem zmenit...ze ked ot neolutuje, tak nebudem moct mat deti, pre ot vsetko som nemohla ist do kostola, lebo som na nu prilis nahnevana.

uz fakt odchadzam, lebo meskaaaam 😀

juliett7
10. aug 2009

riska, sak ani ja to neberiej tragicky. LEn som chcela prispiet svojou skusenostou. 😉