Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
20. feb 2010

jani ahooooj 🙂

super ze je dedkovi lepsie. a neboj nic, urcite si nechytila infekciu, prsia ta zrejme bolia lebo pracuju o 106 😉 a si ma nepotesila s tymi pecenovymi vysledkami v TT porodnici. co to znamena? co vas tam jedlom travili ci co? ja som tam sice bola 3 tyzdne na rizikovom, ale nikto mi pecen nekontroloval, tak sa ma to zatila netyka 😀 ale moc som tam toho nepojedla a co som zjedla, to som zas vygrcala 😀
sa tesim,z e mas zahojenu jazvu a z eje vsetko v poriakdu 😵 a aj ze branko poslucha a zaroven sa sprava ako spravne dieta 😀
pocuj nemala si nahodou anemiu pocas tehu? mne ju zistili teraz, ale ako pozeram do vysledkov od hemaot, mala som ju od zaciatku. doteraz ma to netrapilo, ale posledne dva dni nevladzem dychat (ciitm sa ako keby som liezla na gerlach a pritom iba sedim 😕) a toci s ami doooost hlava 😝

riska
20. feb 2010

ahojte, zasa mame vikendik 🙂 🙂

janulka, vitaaaj.... to je super, že sa ti všetko pekne zahojilo, branko sa ma dobre a dedko tiež 😵 a infekcie sa neobavaj, to asi budu len take preventivne opatrenia

margi, mna sa tiež skoro každý pýta, či sa nenudim a čuduje sa, ked poviem, že nie 😀 teda niekedy sa nudim, najma tie časovo obmedzene vychadzky mi lezu na nervy, ale ja si to cele uživam...ved už nikdy nebudem mať na seba tooolko volneho času ako teraz 😉

betty, super, že je všetko o.k, ved ako inač 😉 vidno, že maťko je chlap ako sa patri, naša mala v 21.tt 350g 🙂 a neviem, ako je teraz uložena, kedže sa furt hemži, vrti a kope stale inde...ale v utorok mam poradnu, tak sa dozviem 😉
no a s tým dýchaním to bude čoraz horšie, ja to už začinam pocitovať dosť intenzivne, ale neva....

tak kraaaasny sobotu všetkým VS, VT, VM a ich detičkám 😵 😵

janula.k
20. feb 2010

Betty ahoooj 😉

k tym pecenovkam ti neviem viac povedat, to len dr. ze pre istotu mi aj krv zoberie, ci tiez nemam zvysene..dufam, ze nie 😕
nie, nebola som chudokrvna, nastastie, v tomto ma moja krv nezradila 😅 ale v tehu je to normalne 😉 tabletky na to neberies? A s tym dychanim ach jaj, mam v zivej pamati 😀 babatko rastie a uz to bude len horsie 😝 😀 a tiez som mavala velmi neprijemne zavrate, uplne necakane, napr. ked som sa v noci chcela len prelozit z jednej strany na druhu,..cela postel sa so mnou otocila 😀 Treba vydrzat 😉 a pit vela vody 🙂

Riska 🙂 tak mas v brusku dobru vrtulku 😵 uz len tyzden a si za spodnou hranicou 😉 a veru pravdu hovoris, ze uz nikdy nebudes mat tolko volneho casu, ako teraz, jedine tak na dochodku..uzivaj si ten cas pre seba, viem o com hovorim 😀

bettynka222
20. feb 2010

ahojte 🙂

riska ja si tiez hovorim,z e neviem ako zvladnem to dalsie tehu pri dietatku, asi si tam budem musiet dat dlhsi rozostup, lebo skoncit v nemocnici pri malom babatku nechcem, to by som s nim vobec nebola 😒 ale predtym som chcela pson prve dve rychlo za sebou. no ale mozno si pretrpim vsetky neduhy uz v otmto tehu a dalsie uz budu ok 😀

jani ja osm sa len zlakla, ze sa zadusim. ja osm vkuse len dychala a dychala a vzdy to preslo az po polhodke. zevraj je to tou anemiou, no ale skusim zavolat mojej dr, ze hemato ma trosku obavy...

vivien2505
20. feb 2010

Bettynka ahoj 🙂
Keď si v 22 týždni ako máš v pase tak sa Maťko 😵 môže otočiť do dňa D nespočetne krát... 🙂 je to príjemné cítiť to jeho otáčanie 😵 .

K cisárskemu som napísala z vlastnej skúsenosti, lebo náš prvorodený by sa bez neho nenarodil...bola som s ním v pôrodnici na vianoce...a prestala som cítiť jeho pohyby...preto to bola najrýchlejšia cesta...a nebol tam ani primár, ani ja som radšej nevravela nič... práve lekárka, mi povedala potrebujeme, aby by bol čím skôr von... a bol krásny, zdravý len nejaké infúzky mal dva dni...ale všetko ostatné bez problémov...s váhou 3950...

Zotavovanie nebolo hrozné, lebo maličké krásne bábo Ti dáva ENERGIZER, a milovaní ľudia okolo Teba by Ti určite pomohli. Je rozdiel ísť na operáciu... a rozdiel ísť na cisársky, aj keď je to tiež operácia, keď vieš, že uvidíš svôj milovaný poklad.

Nie je dôležitý priebeh 🙂ale výsledok 🙂

bettynka222
20. feb 2010

vivien ale to je jasne, ze ked je cisarsky potrebny, tak sa s nimi nebudem vadit,ze ja pojdem prirodzene 😀 ja sa ho len bojim, rovnako ako sa bojim akejkolvek komplikacie pri porode, ktora by malickemu mohla ublizit. ale to je uz udel matiek, ze? bat sa o deticky (ci uz zo srdiecka,´alebo z bruska - chivlu som rozmyslala odkial je matko a doslo mi,z e je v brusku 😀)
tovj maly mal peknu vahu, dufam ze aj matko sa pochlapi, aby bol silny 🙂
no a ten mo nazor na cisarksy bol v tej suvislosti, z emnohe baby si cisarsky vybavia, lebo sa boja prirodzeneho porodu a pritom ho ani nepotrebuju....v tkaom pripade sa mi zda fak tzbytocny. ale v tvojom, alebo rybkinom, alebo janulkinom pripade bol jednoznacne na mieste 😉
a dakujem za povzbudenie 😉

vivien2505
20. feb 2010

Bettynka ak si ho vybavia viem, že sa dá, tak pred roooooooookmi...to bolo v dnešnej mene 100 eur poplatok a na vlastné riziko, lekári sú radšej za prirodzené pôrody...keby som si mohla vybrať, čo nemohla tak by som bola za prirodzený pôrod, lebo boli pri mne na izbe baby, ktoré mali klasické a nízku pôrodnú hmotnosť, a ona mi rozpráva ako sa ide najesť...a pod...mne najskôr infúzky, potom mix až potom tuhá strava...aj to zotavenie dlhšie trvá...najlepšie sa dá porovnať keď prežiješ aj jedno aj druhé...
Druhé bábo malo 4300..."aj s valaškou" 😵 😵 😵 Radošínci ak poznáš, keď sa Jánošík narodil 😵

lakrimosa
20. feb 2010

Ahojte, tak čo sa vlastne máme modliť, už ste to stanovili, alebo mi to ušlo???
Poznáte deviatnik k svätému Júdovi Tadeášovi ? Modlí sa tam takáto modlitba, to by sa hodilo pre ten úmysel. Vyjadrite sa. Inak celý deviatnik nájdete na googli.

Ó, mocný ochranca môj a slávny mučeník svätej viery, svätý Tadeáš! Ty si veľký apoštol a príbuzný Pána Ježiša. Všade na svete sa oslavuje tvoja veľká láskavosť a ochota pomáhať a to aj v najťažších trápeniach. A ty pomáhaš v každom čase a v každej potrebe. Áno, pomáhaš, aj vtedy, keď už niet pomoci. Preto som prišiel / prišla / k tebe, aby som ťa vrúcne prosil - prosila - o pomoc. Ty znáš moje presmutné položenie, moje trápenie, moju žalosť. So všetkou dôverou ťa prosím, pomôž mi v tomto mojom veľkom súžení. /Tu sa vyžaluj, čo ťa trápi./
Prosím ťa, odober mi tento ťažký kríž, ktorý ma tlačí. Ale ak to dobrý Pán Boh inak ustanovil a nebolo by mi to na spasenie užitočné, o čo ťa prosím, vtedy mi vypros milosti a sily, aby som na tejto krížovej ceste udatne niesol /a/ svoj kríž a nebol /a/ malomyseľný /á/.
Ach, mocný pomocník môj, už ma len nenechaj od teba odísť smutného /ú/ a nevypočutého /ú/. Veď si taký dobrý a láskavý a pomáhaš všetkým, čo sa k tebe s dôverou utiekajú! Pomôž teraz aj mne. Pripomeň svojmu príbuznému a môjmu Spasiteľovi, čo prisľúbil: "Proste a dá sa vám." Nech dá aj mne, o čo ho pre tvoje zásluhy a orodovanie tak veľmi prosím.

Amen.

mimuska77
20. feb 2010

Caute babule,Vy asi víkendujete ja som v robotke ale trošku mám čas...
Všetky Vás pozdravujem 😅

Margi máš pravdu ohľadne výsledkov 😉

Janulka teším sa že si sa ozvala,a že je všetko o.k. s dedkom aj s Braňuškom,inak vešák malý katolík 😅
A neboj žiadne pečeňové zvýšené nebudú 😉

Betty Ty len pekne priberaj inak Maťko je už teraz veľký "športovec" tie rôzne polohy bude ohybný 😉

Riska aj Ty pekne papkaj nech Vám aj nadalej malá pekne rastie 😉

Lakrimka ja som úplne za a môžme sa ich modliť na úmysel všetkých VT a za ich šťastné pôrody,ak baby súhlasia a kľudne by to mohlo byť od dnes,ale aby sme o tom všetky vedeli tak od pondelka?Co poviete? 🙂

janula.k
20. feb 2010

Vivien, som rada, ze si napisala o cs 😉 presne, to babatko ti da tolko energie..ja som sa o maleho musela starat uz hned na druhy den a hoci este vsetko bolelo, pri nom som na to zabudla 😵 a druhe dieta si mala prirodzene? ja som velmi chcela rodit prirodzene..vsak dievcata vedia.. 😒
Mimuska, 😵 nech ti to v robote rychlo ubehne 😉
Lakrimosa, Juda je moj oblubeny svatec 😵 aj deviatnik k nemu mam uz zopar krat prebehnuty 😅

mimuska77
20. feb 2010

Díky Januš už to mám "len" za párkončím o 22:00 a Braňuško čo robenká? 😉

janula.k
20. feb 2010

Jaj tak to je ozaj za par, spinkat budes doma s muzickom, to je dobre 🙂 My sme mali opat navstevu, taku neohlasenu, Branusko este spinka, ale uz ho pojdem zobudit a pojdeme sa kupkat 🙂

mimuska77
20. feb 2010

Inak mužíček ma aj pekne pôjde čakať,lebo ja sa bojím sama po tme ísť domov,lebo kde bývame s mojej smeny nikto tadiaľ nejde,ale mm je zlatý 😉

Tak Vy takto absolvujete návštevy,aspoň Vám je veselšie aj ked je pravda že ak ich je moc tak to musí byť únavné,tak sa pekne okupkajte 🙂

bettynka222
20. feb 2010

vivien podla mna vacsie je lepsie 🙂 (myslim babo) no a druhe si rodila tiez cisarskym? to zvacsa tak musi byt ked prvy bol cisarsky ze? ale asi zavisi halvne od doby medzi porodmi a aj od pruznosti a pevnosti maternice, sily kontrakcii pri dalsom porode atd.

jani vieme vsetky ze si chcela ist prirodzene, ale ot ze dr trvala na cisarskom preventivne (po tom vsetkom), to urcite nemala sama od seba, ale Niekto jej tu myslienku urcite vnukol a vedel preco to tak robi 😉

lakrimosa peknu modlitbu si vybrala 🙂 mohli by sme pockat aj na ostatne baby nech sa zapoja. ved uvidime kolko sa ich ozve v pondelok 🙂

mimus caaaaaaau 🙂

margarita
21. feb 2010

no nazdar,
vy to inak flakate cez vikend 😉

betty - neviem, neviem, ci vacsie babo je lepsie...keby bola nasa Kiki tak o kilo aspon mensia, nemusela by som mat nastrih 😢 ale to neva, len to bolo to, co ma na/a po celom porode bolelo najviac.
Hlavne nech je zdrave, ci uz ma 2,5 alebo 4,5kg,nie?

my sme sa vratili z krstin, tak som zvedava, dokedy teraz bude K. spracovavat dojmy, lebo je od pol8 hore a zaspala az v aute cestou domov okolo 15.00.

mimuska77
21. feb 2010

Cauko margi 😅
No čo Ti poviem každá si užíva víkend a pôstí sa od koníka 😀

A aké boli krstiny?Vy ste krstní rodičia?A Kiki to už je dospeláčka tak už nemusí toho extra veľa naspinkať,inak aj tá je zlatá babuľka kukla som foto 😉

Cau betty,čítala som troška o Tebe v inej téme no ja by som sa asi poradila s dokim keby sa mi ťažko dýchalo 😕
Ale vieš ako je to teraz som aj ja frajerka,ked sa jedná o druhého 😀 a pritom sama som sa odhodlávala jak "sraľko"...ved som zvedavá aká múdra budem zajtra,ale inak baby po tabletkách čo mi nasadila dokina som mala dostať ms do 4 dní a zatiaľ nič,tak nevieeeem 😒

A ešte bettynka nebudeš mať náhodou tak zajtra sviatok??? 😅

bettynka222
21. feb 2010

ahojte 🙂

margi jasne z epodstatne je, aby babo bolo zdrave. ale zas kiki aspon pekne papa. ja osm bola ako babo dooost dlha (asi ako maly amtko 😀), ale vaizla osm len 3 kg a moc mi nechutilo jest...mama boal z toho na nervy. no a ohladne nastrihu, pozri si temu EPI-NO tuism v sekcii tehotenstvo. ja sa chystam s tym cvicit 😉
pocuj margi a ty si bola anemicka tiez pocas tehu? a tiez si sa zadychavala bezdovodne? a pomohlo ti to zelezo? ake si mala hodnoty hemoglobinu?

mimuska to dusenie sa uz prelso 😵 tak ufam ze to vydrzi 🙂 jasne ze keby to pokracovalo,tak letim k odkimu hned - ved ide matka, nie o mna.
ake tabletky to beries? a uz preslo kolko dni odvtedy co ich beries?
noooo ty si dobra, ano mam 🙂 ale to mala byt parketa margi detektiva, po,kial si spominam. al eta uz urcite zabudla 😀

rybka13
21. feb 2010

ahojte, tak vas zdravim pocas mojich pravidelnych polnocnych obzerstvovych orgii 😔 mnam mnam 🙂

betty, neviem ci by sa ti z nedostatku zeleza tazko dychalo 😒 ale pamatam, ze ja som sa tiez zadychavala tak vo stvrtom mesiaci, takze mozno je to len sucast tehu 😉
inak bud rada ze to ucho prestava, mne v nom zase viac piska, boze ja uz ani neviem co je ticho ☹ zvlast ked zaspavam ma to obtazuje 🙄 zacinam sa bat ze to uz neprejde a budem toto pocuvat cely zivot .. alebo co..

lakrimosa tesim sa ze mas dobre vysledky... a to sme sotva dokoncili deviatnik 🙂

inak co sa tyka toho cisaraku, ja som s nim tiez nejak neratala, ale mozno by som chcela aj dalsie dieta tak rodit, lebo uz viem do coho idem 😕 tak ked to bude take nerozhodne .. mozno 'poprosim' dokiho ci by mi ho predsa len neurobil... totiz dost ma desi ten nastrih 😅
akurat toho sa bojim, ze ak by Pan Boh chcel aby sme mali viac deti ako dve, tak by bolo lepsie rodit prirodzene druhe mimi 😒

janulka takze vy takto ficite s navstevami? my uz tiez tyzden mame navstevy priatelov a nielen najazdy rodiny 😀

rybka13
21. feb 2010

margi, mas pravdu, ze 'stastna vina' sa trocha oplatila koli 'Veriacim snazilkam' ale neverim ze v raji by sme sa nudili, kazdy by robil co by naozaj chcel a vsetko by Ti vychadzalo... a mohla by si si stale planovat nove a nove veci, ja by som napriklad projektovala a stavala v raji domceky a zariadovala ich 😀 a este by som lietala po celej zemi a vesmire ... skratka 'rajsky travelling' a hrozne by som si to uzivala ze je to zadara 🙂
A hlavne videli by sme predsa Boha stale, On by bol tam, nebolo by to uzasne?
Ale jeden fakt ma matie, ze ti ludia mali uz tam slobodnu volu, inak by nezhresili 😕 takze vlastne mali to, co mi mame teraz.. hmm 😠

rybka13
21. feb 2010

janulka, takze vas Branko moc nespi? moja emka posledne dni spi ako dudok, je hodku hore a potom zachrape aj na tri hodiny 😉 a to aj cez den... som zvedava dokedy 🙂
buntosi akurat ked sa v noci zobudi o 3.30.. ale to som ti spominala, ze som pocula, ze ak sa deti budia v tuto hodinu, tak minimalne 2 dalsie hodky nespia 😕

lakrimosa
22. feb 2010

K tvojej úvahe Rybka: východisková pozícia Adama a Evy v raji bola podľa mňa výhodnejšia ako je naša, lebo oni nemali vôľu naklonenú k zlému a keby sa neboli nechali nahovoriť Zlým na porušenie zákazu, tak by ju ani nezískali, teda by nespáchali hriech a neprišli o Božiu prítomnosť. My máme vôlu naklonenú k zlému, lebo sme ju zdedlili po nich v podobe dedičného hriechu. Ibaže máme výhodu zasa v tom, že máme šancu dostať sa opäť do raja, lebo Boh nám tam opäť otvoril dvere svojím vykúpením. Adam s Evou takúto perspektívu nemali...teda počas svojho života mimo raja. Mne vŕta v hlave iná otázka a to je veľkorysosť Boha - i keď prisudzovať mu ľudské atribúty je naozaj smiešne - že "dovolí" vo svojej veľkosti existenciu Zlého a jeho vyčíňanie. Veď tak ako by bola stačila na vykúpenie ľudstva "kvapka jediná" jeho krvi, tak by mohol zničiť aj Zlého, ale on nie.

maria1610
22. feb 2010

Betty, happy birthday 😵 😵 😵

muska30
22. feb 2010

ahojte,
lakrimosa, mimuska,
pridavam sa ku modleniu za tehulky, len to prosim upresnite 😉

bettynka,
vsetko najlepsie k narodkam a hlavne aby ste to s Matkom zvladli 😉
a prirodzeny porod je lepsi ako cis, ale tiez som mala ako margi nastrih a potom to sitie a este sa mi to zle hojilo a musela som si davat repikove obklady 😒

prajem pekny den 😵

muska30
22. feb 2010

bettynka,
a dychavicnost som mala aj ja, ale az ku koncu tehu a anemicka som bola az po porode.

violoncielka
22. feb 2010

Dobre ranko po vikende!!!!!

Maria dobra si, ze si si to vsimla 🙂
Tak aj ja sa pripajam Betty vsetkooooo naj. Nech to pekne dotiahnete do uspesneho konca.
Inac aj mne sa krutil cely svet, ked som mala nedostatok zeleza (v case mojho vegetarianstva) jedz vela cerveneho masa, vajicka,ryby, mak, sezam , vela cerstveho ovocia a zeleniny a pozor na sladkosti!!! nicia cervene krvinky.
No a s tym dychanim....ja som mavala taketo problemy (teda samozrejme nie tehotna 😀 ) ked som bravala hormony...mozno sa aj vtebe deju nejake hormonalne zmeny. A co dychove cvicenia? uz s nimi mozes zacat v tomto stadiu tehu? mozno tie by ti pomohli....Inac aj panika sposobuje dychavicnost...ale to sa teba netyka...ty si tehu uzivas 😵.....................Nuz dobromyslene rady 😀, ktore su mozno opakom pravdy 😀.
Majte sa krasne a pekny den prajem vsetkym 😵

kaki
22. feb 2010

Ahojte moje milé a pekné žienky,
Betty všetko najlepšie a hlavne nech si zdravá a aj Maťko nech je zdravučký 😵

Myslím na Vás aj keď nepíšem. Som rada ža všetko dobré čo sa tu v téme píše a modlím sa aby nás všetky to zlé trošku z ďalšia obchádzalo.

Ja začínam tento týždeň s predoperačnými vyšetreniami a čaká ma už skor laparka.
Chcem Vám poďakovať za všetky modlitby 🙂
Vďaka Bohu za Vás, za dobrých doktorov, aj za to že sa vôbec nebojím 😵

S modlením za tehulky a ich šťastné pôrody, som za začatie od stredy (aby sa mohli viaceré pridať).
Lakrimosa daj presný link na Júdu 🙂 a od stredy ideme na to zasa svorne. OK? 😉

janula.k
22. feb 2010

Ahojte 😉
Betty, krasne a stastne narodeniny 😵 a este ma napadlo, ze moju dychavicnost v tehu sposoboval pravdepodobne nizky tlak..ten som mala pravidelne..
Rybka, nasho maleho trapi kazdu chvilu brusko, preto nemoze spinkat 😒 ja uz neviem co mam jest aby mu to neskodilo.. 😒 V noci sa tri krat tak pokakal, ze sme ho museli koplet prezliekat a sprchovat... 😅
Kaki, takze laparka bude uz coskoro? myslim na teba 😵
Violka, Muska, Maria, pekny den aj vam 😵 😵 😵

elizka
22. feb 2010

ahojte babulky......

Betty, všetko naj, naj, naj............... nech sa Ti splnia aj tie najtajnejšie sny a hlavne nech vám to s Maťkom všetko dobre dopadne 😉 ....... ešte k tomu dýchaniu, ja keď som mala veľmi zlý krvný obraz /veľmi málo červených krviniek a železa / tak som sa veľmi rýchlo zadýchala

Kaki, ahoooj 😀 .... aj ja sa pripájam k modleniu za tehulky a ich šťastné pôrody 😉 ..... laparka je celkom v pohode, hoci ja som mala aj s tým problém, ale hlavne s narkózou ....držím ti palce, aby to dobre dopadlo ...kedy máš termín???

margi, dúfam, že si dezinfikovala celý byt, aby ste nič nechytili / myslím črevnú virózu / ....

janulka, rybka ....nech vám tie vaše radosti pekne papajú a spinkajú však zatiaľ nemajú nič iné na starosti 😀

mimuska, violončielka, muska, maria, pcolka........atď ahojte

riska
22. feb 2010

ahojte, bola som sa trocha vyvenčiť (hoci z vš viem, že vyvenčiť psa znamená dekorovať ho vencom 😀 ), ked je vonku tak krásne, tušim aj k nam konečne prichádza jar 😵

betty, aj ja ti prajem všetko naj, naj, naj, hlavne nech ste zdravi a spokojni 😉

rybka, tebe tušim ta "šťastna vina" neda spávať, čo? 😉

kaki, laparka - malý krok pre ľudstvo, ale veľký pre teba 😉 budeme s tebou, neboj 😉

no a žeby som sa aj ja pridala k modleniu za tehulky a šťastný pôrod? 😀 tak od stredy?

margi, janula, kali, elizka, maria (dlho si nič o sebe nenapisala 😉 ), lakrimosa, muska, violka, mimus..... 😵 😵 😵

bettynka222
22. feb 2010

ahojte 🙂

jeeej, no vy ste ale zlate, ze ste si to takto pekne zapamatali po tom, co detektiv margi patral po mojich tajomstvach 😀 dakujeeeeeeeeeeeeeeeem 😵

lakrimosa ja si myslim, ze za zlo na svete si mozeme my ludia sami.... 😔

maria ahoooooooooj. som rada, ze si sa zase ukazala. a dakujem 🙂

muska dakujem 🙂 no al eneviem ci nie je horsie rozrezane brucho ako nastrih 😝

violciatko dakujem 🙂 noooo, bude to asi aj tou stravou, lebo v poslendom case som ju dost flakala. ale ked mna to uz nebavi. ved ked je leto, tak clovek je viac ovocia, nie? ale uz ficim na malinach, cerniciach, cucoriedkach. pomarance ma prestavaju bavit 😝 dychove cvicenia su fajn, ale v TT su len tie kurzy aj s cvicenim, a tam som skoro odpadla 😝 ale asi to bude aj tymi hormonami ako pises. a neboj, paniku som chytila, ked osm sa trikrat skoro udusila. ale uz to preslo 😵 dakujem za dobre rady, ktore nie su opakom pravdy 😵

kaki dakujeeeem 🙂 a modlila som sa pocas deviatnika nielen za otehotnenie snaziliek a za ado snazilky, ale hlavne aj za to, aby ste nasli tych spravnych lekarov a ti aby odhalili priciny neplodnosti a s Bozou pomocou ich pomohli vyriesit 😵 verim, ze laparka je krok vpred a tesim sa to, co ti prinesie 🙂 pocuj a na tych imuno vysetreniach co tam boli viacere baby si bola?

janulcek dakujeeeeeem 🙂 a tlak mam nizky bezne, ale toto je ine. ja osm sa fakt skoro zadusila. no ale ved dokiny to vyriesia, nie? 🙂

eliziakto ahojcek 🙂 dakujem velmi pekne za gratulaciu 🙂 tiez mam hrozny KO a zadychavama sa....takze nei som exot ked nevladzem cvicit? a co ti pomohlo na tie krvinky? a ty ako s doktormi? sa im uspesne vyhybas?

rybka no dnes som to v uchu zase pocula, ale uz si to moc nevsimam. skus si kuknut temu tinutus. nviem uz v ktorej sekcii to bolo, ale hodila som na konovi do vyhladavaca piskanie v usiach a jedna baba tam odkazovala na tuto temu. a ano, zadychavanie je z anemie, uz som si ot nasla aj v theu knizke a´j viacere baby mi to hovorili. som prave volala s dr, ze mi pusti zelezo zilou 😀 😝 😝

zdravim vsetky 🙂