Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
12. okt 2010

@margarita
aj ja by som to rada tak robievala.. a nechápem ako je to možné, ale u našich aj kde som bývala práčky prali ako slušní ľudia.. Len táto 😠 😠 "perie" tak, že z nej vyťahujem veci ako s prepáčením, krave z papule 😠 😠
no a nestihla, no, keď som potom zrazu mala dieťa, videla som koľko voľného času má taká mamička na MD, povedala som si, že tej mojej práci korektúry netreba 😎 život je otázkou priorít, to má tm pravdu 😀
a hlavne ĎAKUJEM

margarita
12. okt 2010

@lenkove to je s tou prackou potom ale fakt blbe 😢 uz chapem.
a nemas za co, tesim sa s Tebou.

riska
12. okt 2010

ale že aká diskusia hned ako riska prišla 😀 😝 😀 no nič, ja sa pripojim zasa zajtra, teraz som už fakt grogy, kedže moje dieťa sa teraz stale chce nosiť po rukách...posilka zadara 🙂
lenka, súcitím, aj ja som pred chvilou vešala prádlo...už len požehliť 😝
tak dobru noc všetkým 😉

lenkove
12. okt 2010

@margarita 😀 😀
asi dobrú noc, baby.. Hanbite sa! Odkedy máte deti, nezvládate nič! a snažilky tiež nič nerobia, len celé dni a noci snažia 😵 😵 🙂 😀 😵

a ešte vám napíšem ako s Ivkou chodievame do kostola.. Je to náročné 😀 opíšem omšu v týždni /boli sme už 2krat v Marianskom. @akzus zosúladíme sa?/ .. Prichádzame neskoro (hádam poznáte a chápete), som rada, že sme stihli Evanjelium. Po pár sekundách v kočíku dieťa kričí "ho(r)e! ho(r)ee" čo znamená "Okamžite ma, mama, vyber z kočíka!" Mama sa robí,že je hluchá, ale stačí pár sekúnd a na krik povoľuje... Musíme ísť dnu, Ivi sa teší a už z dverí kričí "Amííň" a prvého okolostojace poučí veľavýznamným "ččččt" s ukazovákom na perách. Potom ideme pozrieť "mami" (Ježiskova mami), samozrejme nasleduje hlasné "mamíííí" a "Amíň" hneď za tým sa s úsmevom prechádza po kostole a hľadá sympatickejšiu babku, ktorú pomenuje, oznámi, že čo má v pláne a ako sa volá "babi. hači. Ijaa" . No a už je tu Premenenie, to ju vždy ťahá k oltáru 🙂 ja samozrejme nechcem, aby obiehala okolo oltára a farárovi oznamovala "Ijaa. Hači. čččt" tak ju beriem na ruky, na čo reaguje krikom.. Presúvame sa do zadnej časti chrámu, kde jej vysvetľujem, že keď zazvoní zvonček, už tu bude Ježiško. Zvonček zazvoní a do ticha moje dieťa "bim-bom!" a ideme domov 😎 Nechajte maličkých prísť ku mne 🙂

magdulik
12. okt 2010

ahojte, dievcence, opat sa pripajam...

@lenkove drzim palceky, nech vam vsetko vyjde podla vasich predstav, najma vsak toho hore. teda, vela sil so zvladanim jeho predstav 🙂 je to krasne a tesim sa. so skoricou in... to bolo podobne? nie som v obraze... a tiez gratulujem k obhajobe prace. co si studovala, resp. studujes? ja som tiez koncila vs s 10-tyzdnovym synatorom, skolu som si robila dialkovo. navstevy sv. omsi mame teda podobne 🙂 nasho zbojnika najviac fascinuju drevene lavice, a to, ako sa v nich krasne dupoce 🙂

co sa tyka zehlenia.... mam jeden dobry tip od mojej sesternice, uz uspesne overeny 🙂 ako nahradu zehlenia. veci tiez uhladim rukami, pekne poskladam, ako patria do skrine a potom "manglujem" = pekne si na ne sadnem a "zehlim" svojou vahou 🙂 super to setri cas. samozrejme, co treba zehlit, zehlim, ako kosele, nohavice, ktore to potrebuju a tak...ale take tricko som nezehlila ani nepamatam...

@margarita aj mne sa to potvrdilo s tym NE- zakazmi. na nasho suhaja rozhodne nemaju taky ucinok ako pozitivna formulacia. my teraz riesime posluchanie, take na prve slovo, alebo skoro na prve 🙂 vsetko ostatne je dolezitejsie. len som citala, ze chlapcom, ked nieco hovorime (a to vraj plati na muzov vseobecne), treba chytit za ruku, pripadne dosiahnut ocny kontakt, aby nas vnimali. no, nieco na tom pravdy je. aj ked to aplikujem na toho starsieho chlapca v nasej domacnosti 🙂 inak, vrelo odporucam vychovu chlapcov, ak mate synatora.

pokojnu dobru nocku, uspesne snazenie a pozehnany dnik. 🙂

hajatanufus
12. okt 2010

ahojte baby chcela by so sa vas opytat ako dlho sa caka na adopciu a co vsetko k tomu treba a tiez kde presne o to treba poziadat. pytam sa to koli mojej sestre, lebo je uz 8 rokov vydata a babatko sa im nedari a su tiez veriaci. UO nie velmi prichadza do uvahy kedze jej manzel ma zle vysledky a plati sa za to a aj tak to nemusi vyjst dakujem za odpovede

jaja25
13. okt 2010

@lenkove to je milé. Opäť som sa po dlhšej odmlke dostala k internetu. Naozaj nič nestíham. Mám to asi zle naplánované. Ale aj tak na vás stále myslím. Naša Tamarka rastie ako z vody, už máme takmer 6kg. Je to naše slniečko a aj chalani ju veľmi ľúbia... Boh s vami a pekný deň... 🙂

violoncielka
13. okt 2010

@lenkove jeeej leni to je krasne ako si nam to opisala....mala je zlatunka. Ked som chodila na omse v mojom rodnom meste tak sme vacsinou chodili na omse pre deti a to sa mi vzdy velmi pacilo. Tu v Italy take omse zial nebyvaju ☹
@riska vidis? vsetko to vlastne viazlo na tebe 😀, tak pekne posiluj ja momentalne stracam vsetky svaly kedze uz 3 mesiace nic nerobim..tesim sa ked zacnem chodit na plavosku,lebo chrbatik aj vdaka mojmu sedavemu povolaniu sa uz ozyva.
@margarita to su velmi poucne veci s tymi zakazmi...vidis? to by ma v zivote nenapadlo, ale ako pozorujem mojich synovcov a netere tak asi bude na tom vela pravdy,kedze oni reaguju presne tak ako si to opisala .....
Inac slovencinarky neexistuje spolocny nazov pre synovcov a netere?...v taliancine vnuci, synovci a netere maju rovnaky vyraz a je to velmi sikovne.....
Pozdravujem vsetky Pozehnany den

riska
13. okt 2010

violka, no ved toto, 9 mesiacov flakania - a zrazu chrbát v ťahu 😖 ja sa velice chystám chodiť cvičiť, ked prestanem kojiť, no som sama zvedavá 😀 a na prechádzku chodime každý den, teraz, ked je vonku tak pekne, je to úplne super 😉

jaja, dlho som ťa tu nevidela...ale ani sa nečudujem pri troch deťoch...ako sa mávate? 😉

margi, aká dobá rada..píšem si 🙂

leni, tak opäť snažilka, tešim sa 😵

bettynka222
13. okt 2010

ahojte debatujuce 🙂

ako sa mate?
my mame dnes doma trosku plackajuce babatko, lebo ho vcera ockovali uboziatko. a zase mam ms a zase ten bojkot kojenia 😝 mesiac som bojovala, konecne to bolo tyzden dobre a zas toto 🙄 ale inak sa s matkom mooooooooc lubime a v nicom inom ma nebojkotuje 😀

snazilkyyyyyyyyyyyyyyy kde ste? vsetkym vas zdravim a amyslim na vas 🙂
tehulky pekne odpocivajte, dlho nebudete 😀
maminkam pajem vela sil a kavy (tym nekojacim 😀)

violoncielka
13. okt 2010

@bettynka222 na SK je ockovanie povinne? Tu v Italy nie.... co sa stane ked sa babatka nedaju zaockovat? No ja mam v tom dobry chaos, vy aspon nemusite rozmyslat ...niekedy je slobodny vyber omnoho tazsi....
Ufps a ja tu uz rozmyslam o ockovani 😀 😀...nuz niekedy sa ta moja fantazia poberie kadial chce.....potom si vsak poviem "KLUD" ved este nemas ani za prvym 3mestrom !!!! 😀

@kaki kde sa mi tulas? a ostatne snazilky? Ved nam pridte povedat co nove, ako sa mate, ci mate nejake nove vysetrenia atd....

@lenkove to je nadherne odhodlanie. S druhym baby to bude asi aj lahsie (myslim tie vybavovacky), aj ked si myslim, ze o Vas sa Pan tak uzasne postaral, ze ste vlastne ani prilis dlho cakat nemuseli. Tak by to malo byt so vsetkymi...a potom by urcite bolo aj menej deti v DM. Obdivujem vas 🙂

bettynka222
13. okt 2010

@violoncielka uvidis, za chvilku uz budes mat aj po sestonedeli 😀 ano ockovanie je povinne, ale niektore su volitelne. toto bola hexavakcina (tusim cierny kasel, zaskrt, tetanus, obrna, atd) a do druhej nozicky pneumokoky (u nas dodnedavna nepovinne, ale potom co sa stali pripady ked dietatko zostalo kvoli pneumokokom postihnute, uz je povinna). ta v cechach povinna nie je napriklad. a este som mu dala nepovinnu proti rotavirusom.

mamicky pocujte, dali by ste dietatko zaockovat proti kiahnam, alebo to nechate na prirodu?

riska
13. okt 2010

@bettynka222, my ideme na očkovanie zajtra, ale našťastie už druhý raz.... minule mala aj horúčku, dúfam, že teraz to bude lepšie 😉

@violoncielka, ja by som pri očkovaní príliš nešpekulovala, aspon pri tej hexavakcine, čo davajú u nas babatkám...ja sa skor bojim chorob 😖 a veru, ono to strašne rýchlo prejde, ani sa nenazdáš a riešiš porod...už pokukuješ po výbavičke?
ja sa teším, ked budeme tipovať meno 🙂 🙂

gabinkaa
13. okt 2010

ahojte dievčatá, som tu nová, chcem sa spýtať aký máte názor na umelé oplodnenie

akzuzs
13. okt 2010

Ahojte a pekný požehnaný večer
No čo sa týka téma práčka, hhahhahahahhah 😀 U nás si susedia musia myslieť že žijem len pre pračku. Stále len vysí prádlo ja som manijak na pranie. Každý tretí den 3 pračky prádla. Nemožem za to a milujem žehlenie. To si doslova vychutnávam, ale sovky ako vedšina gazdiniek moc nemusím ale ožehlím. A dokonca máme práčku len 4 roky a už som ju aj zavarila a museli nám vymienať pamäť lebo bola prepatá 😀 😀 😀 😀
@lenkove u nás teraz kostolík stagnuje lebo Majko bol dobre naučený na kostol aj vydržal celú omšu ale len cez týžden lebo vtedy sú kratšie a dokonca aj sme si trúfli byť priamo vo vnútri a nie v chodbičke a bolo OK len vždy po premenení vedel že idena krížik a to bolo jeho motivacia ale teraz ked chodim ako cukrová panenka a nič v žiadnom prípade nedvíham tak ani do kostolika moc často nejdem len v nedelu a aj ked idem cez týžden tak sama, lebo nevládzem tlačiť kočik je to strašne ťažké a potom ma bolí celé brucho a môj slávny pruh tak už nič neriskujem. A vieš ako sme to my riešili ab y bol v kostole ticho. 😀 Stále musel mať niečo v pusinke. Začali sme chrupkami, potom doboškou, potom nekým mäkkým cukríkom a ked už končí omša dám čaj a ak to stihne vypiť pred tým tak tyčinky. 2udia sa už dívali že čo mu furt niečo dávam ale on bol ticho a ja som bola rada. A tieto dobroty máva aj tak iba v kostole, inak nie 😀 😀 😀
@viloncielka hej tu sú povinne, ale ja chodím s malým len na tie povinne, lebo nie som zástanca zbytočného očkovania. Mám známe lekárky a ony by si dieťa dobrovoľne nezaočkovali ale povinné musíš zo zákona a vieš čo sa stane???? Ja Ti poviem 😀 Majko mal ísť ked bol maličký na povinné ale kedže bol stále sopľavý tak mi to MUDr. neodporučala lebo na očkovanie musí byť zdravý a stále sa to oddialovalo lebo sopľov sa nie a nie zbaviť. A ked to trvalo asi mesiac prišla k MUDr z hygiény upomienka na moje meno ž ematka si zandbáva opvinosť voči dieťaťu (to som ale dopadla 😀 ) ale MUDr. tam hned volala a vysvetľovala čo je vo veci. Takže by boli z toho asi problémy 😅

akzuzs
13. okt 2010

@gabikaa ahoj medzi nami a neviem ako tu maju dievčatá názor na UO ale ja mám jednoznačný názor že ja by som na to nikdy nešla. Možno si pomyslíš že sa mi to ľhko povie ked mám dve deti ale nám ich požehnal Boh a ked sme šli do manželstva tak sem nevedeli či budú alebo nie ale vedeli sme že ak nie tak jedniná cesta pre vytvorenie rodiny (sami sme nechceli ostať) by bola adopcia. Ani ja ani manžel by sem nemohli urobiť takýto ťažký hriech. Boh si to neželá a preto sa mi to nepáči. A tiež by som nemohla žiť s tým vedomím , že sa na mojích deťoch robia pokusi, lebo ked ide žena na UO, tak jej odoberú nie jedno , ani dve, ani tri ale viac vajíčok, oplodnia ale žene vrátia dajme tomu len tie tri alebo štiry a ostatné ostávaju vraj trvalo zmrazené niekde v labáku v Bratislave a to chcem vidieť že tam zostanú len tak. A predstav si že sa to UO podarí a anarodí sa ti dieťa a zakaždím čo sa na to pozrieš budeš vidieť to isté dvojča niekde zamrazené alebo ako na tom robia pokusy. Toto je nemorálne a nesprávne. Ale vždy je to na žene ako sa rozhodne to je len môj názor a viem že túžba po dieťati je silná ale či to stojí za to si to naštrbiť s Bohom a žiť s pocitom čo sa stalo s ostatnými detmi, lebo dieťa nie po embriiu ale je od momentu počatia a to je asi vieš od kedy 😉

lenkove
13. okt 2010

@vavrenka
ďakujem 😵 😵 a sestre blahoželám 😀 😀 jasné, že aj to moje je najkrajšie na svete 🙂 🙂 😀

margarita
13. okt 2010

gabinkaa, v zasade su na UO dva nazory : za a proti, ale nic nie je cierno-biele, kedysi sme to tu riesili. urcite najdes aj veriacich ludi, ktori to riesili s knazom pri spovedi a ten im nepriamo naznacil, ze za istych okolnosti to nie je problem ani pre Cirkev. Len oficialne sa hlasaju najma argumenty proti, hoci medicina ide aj v tomto dopredu a myslim ze metoda IUI nie je pre Cirkev neprijatelna.
Este by ma zaujimalo, len tak medzi nami dievcatami 😉 , ze kto vie na 100% povedat, co si o tom celom mysli Boh.
Ja urcite nie 😀

vavrenka
13. okt 2010

@lenkove som sa pobavila na tvojom prispevkou o kostole 🙂 , deti su take uzasne, mala neterka mala obdobie, ked milovala organ(!!!), raz som s nou bola v kostole, to mala asi rok a pol a stare panie sa modlili ruzenec a vzdy medzi desiatkami organista zahral a zaspieval. Mala si najprv dokladne a zblizka popozerala modliace sa babky -potom s otvorenymi ustami pocuvala organ a ked prestal hra, zacala vykrikovat na cely kostol - hudbu! hudbu!hudbu!.. rychlo som ju tahala prec, lebo bola nezstavitelna a panie na mna zazerali ako na trestnaca 😀

majkal
14. okt 2010

@gabinkaa ja sa musím priznať, že spočiatku som UO nevylučovala. Nerozmýšľala som nad ním, ale ani som ho nezamietala. Neskôr, keď sa začali problémy a bola som tak trochu postavená pred túto dilemu, obracala túto tému z každej strany .... došla som k názoru, že sa s UO nedokážem stotožniť. V písme je toľko príbehov neplodných žien počnúc starým zákonom, Abrahámovou manželkou Sárou, cez Rebeku až po Alžbetu v novom zákone a ešte ktovie koľko ďalších, ktoré Boh obdaroval a vyjavil na nich svoju veľkosť a milosrdenstvo a večnú pravdu, že "Bohu nič nie je nemožné". Aj v dnešnej dobe je mnoho takýchto svedectiev. Možno sa súčasní ľudia na to pozerajú trošku s údivom, že prečo nevyužiť moderné poznatky, keď sa nám to ponúka ... keď sú nové možnosti, ktoré predtým neboli .... ale možno Boh chce aj teraz, napriek týmto "umelým tvorcom života" ukázať, že Jemu naozaj nič nie je nemožné. Ja som sa najprv trápila "prečo"? Ale potom som si uvedomila, že by som sa mala snažiť najprv hľadať božiu vôľu, lebo nie každý bol stvorený s poslaním byť rodičom a to sa musíme naučiť prijímať (aj keď ja už jedno dieťa mám, ale s odstupom času by aj to druhé už bolo akoby prvé 🙂 )
Takže vyslovene proti UO nie som, ale viem, že ja by som sa na to nedala 🙂
Myslím si, že každý si ten názor musí vyformovať sám a niekedy to trvá dosť dlho (aspoň teda mne to trvalo dlhšie) a ako písala margarita - kto vie s istotou povedať, čo si o tom myslí Boh? Asi je lepšie nechať to na Božiu prozreteľnosť a prosiť Ducha Svätého, aby s tou dilemou pomohol.

Prajem všetkým krásny a požehnaný deň! 😵

violoncielka
14. okt 2010

Ahojet babulky...nuz tesim sa z vas 🙂. konecne to tu zacina zit.
Aaaa vidim, ze zase sa diskutuje o UO. @ gabinkaa Nuz ja si myslim, ze malokto sa hrnie do UO , kazdy z nas sa brani proti umelym zasahom-nuz nie je to nic prijemne. Ale niekedy ta okolnosti dovedu aj k tejto ceste. Vlastne sa ocitnes pred troma alternativami bud prijmes fakt, ze deti nebus mat (verim, ze aj s tym sa da prezit krasny plnohodnotny zivot), alebo sa rozhodnete (podotykam, ze musite byt na to obaja) pre uslachtily zamer adoptovat si dietatko. alebo ti ostava este sanca na lekarsku pomoc.
Fakt mozno by si to mohla predebatovat s nejakym znamym fararom,ale mozes natrafit na takeho,ktory ti vobec nepomoze.....myslim si ze jedine srdce a modlitba ti mozu pomoct doviest ta k spravnemu rozhodnutiu.
A este jedna vec, tym nehovorim, ze zazraky neexistuju....velmi tomu verim ze Bohu nie je nic nemozne,lenze ked si v situacii , ze coskoro sa ti bude zdat, ze sa stanes nie mamou svojmu dietatku,ale rovno babkou 😀 😀 mozno sa obratis aj na pomoc lekarov.... No a ktohovie akoby reagovala Sara, keby mala moznost UO....

Ja som sa naucila jednu vec a je to naozaj tak "Nikdy nehovor nikdy"

Prajem vsetkym krasny jesenny den. Tu u nas je nadherne 🙂

majkal
14. okt 2010

violoncielka .... hesla "nikdy nehovor nikdy" som sa naucila drzat aj ja. Uz som na neho totiz doplatila.
Ale v tomto pripade UO u mna plati ani nie tak nikdy, ako skor nie ako ano.
A co by robila Sara, keby mala moznost UO? To neviem ... viem, len to, ze mala ovela vacsiu vieru ako ja 🙂

Ja sa obavam, ze v tomto dnesnom svete, kde sa Pan Boh pomaly ale isto odsuva na vedlajsiu kolaj aj v otazke UO, ludia zacnu hovorit, ze maju dietatko vdaka UO a nie vdaka Bohu. Tym to nechcem zovseobecnovat a tvrdit, ze vsetci, ktori maju dietatko touto cestou, nie su za to vdacni Bohu. Ved koniec koncov keby to nebola jeho vola, tak sa ani UO nepodari.

Ale naozaj, toto je tema, kde ma kazdy svoj nazor a presvedcenie. Ale myslim si, ze clovek je nachylny hladat vzdy lahsiu cestu a nie cestu "kriza". A v tomto pripade je podla mna lahsia cesta UO, ako cesta dovery Bohu.

kaki
14. okt 2010

@akzuzs napísala si o UO veľmi naučene 😔. A bez presných informácií o samotnom UO. Ale aj bez informácií o ženách ktoré sa pre UO rozhodli 😔 .
"Boh je láska". Myslíš že LÁSKA sa môže stavať k UO ako si napísala? 😔 😔 😔 Neverím 😔 😔 😔
Pre mňa UO nie je cestou, ale neznamená to že to je univerzálne nesprávna cesta.

Chcela som napísať pre všetky snažilky hľadajúce odpoveď: Všetko, čo človek robí s úprimným srdcom (v mene lásky) je správne. Len sa treba stíšiť a asi prejsť náročnejšiu cestu 😔 .

@violončielka ani na chvíľku som na Vás nezabudla. Veľmi veľa dobrého Vám prajem. 😵 Ale ja sa tu už necítim "doma".

violoncielka
14. okt 2010

@kaki ani ja sa tu uz necitim doma,ale chodim sem hlavne koli vam,ale ak chces napiseme si IP ?
@majkal si stastna zena , ze mas v tom tak jasno. To je krasny dar od Boha.. Ty si to nastastie skusila na vlastnej kozi, ze Bohu nie je nic nemozne (myslim prve dietatko)- ci som si nieco nevsimla? To je biologicke dietatko ci adoptovane...naozaj sa ta nechcem dotknut,ale nechcela by som urobit nejaky trapas ☹.
@akzus aj ty patris nastie k zenam co sa mozu vyjadrit jednoznacne.....je to naozaj velke stastie ak niekto sice mozno caka trosku dlhsie ,ale predsa Boh mu ulahci cestu a ma deti tou najprirodzenejsou cestou
Tazsie je to asi zenam, co nemaju ani to jedno.....

majkal
14. okt 2010

@violoncielka ano mame syna, je to nase biologicke dieta, ktore prislo dost necakane, neplanovane, ba priam "nechcene" (v tom case). Az teraz po x-rokoch chapem tu Boziu prozretelnost, preco to vsetko vtedy takto zariadil.
Ci som stastna zena, preto ze mam v tom jasno? To je trosku dlhsi zivotny pribeh. Ja som musela byt najprv prilis daleko od Boha, ci skor na uplne opacnej ceste .... kym si ma On sam nenasiel a nepriviedol naspat. 😔 A jasno v tom este stale nemam, stale som na ceste ... stale sa ucim spoznavat a milovat .... a verit.
Ja chapem a uznavam, ze omnoho tazsie to maju pary, ktore nemaju ziadne dietatko 😔 A som Bohu vdacna aspon za to jedno. Aj ked samemu je mu hrozne smutno ☹

violoncielka
14. okt 2010

@majkal presne tak ako pises....
mozno sa niekedy burime voci tomu co sa nam stane. ale s odstupom casu si aj ja hovorim....dakujem Boze za vsetko co ma v zivote postihlo a aj tie bolesti boli na nieco dobre......a ta cesta co si mi pripravil Ty je naozaj ta najlepsia pre mna...
Nuz ale ktohovie kolko hluposti este v zivote popacham 😀...len dufam, ze vzdy najdem tu cestu k navratu....
Dakujem ti za svedectvo

akzuzs
14. okt 2010

Ahojte a pekný požehnaný dníček
no táto tému tu vždy rozbúri a kukam že dosť divoko
Ja proti ženám ktoré na UO a aj detičkách z UO nemám nič to je vec svedomia ale pýtali sa na názor ja som si ho povedala a je na každom ako si ho prečíta a či sa s tým stotožňuje. Je predsa sloboda prejavu. Len viem že by som j na UO nešla. Do manželstva som vstupovala s tým že je tá možnosť že dieťa mať nebudem lebo som mala toxoplazmózu a manžel si ma napriek tomu vzal. Boli sme 100% presvedčený že ak do roka nebude prirodzene pôjdeme na ado. Boh nám do roka a do 2 dní po svadbe požehnal správu o tom že som tehu. Za čo mu ďakujeme. No viem že pre mnohé ženy je ta túžba po dieťati silná a siahnu po UO a ja ich chápem ale ja by som to nedokázala. Možno som není dosť odvážna ale mám v tom u mňa jasno . A dúfam že sa tým nikoho nedotknem ale chápem tie ženy čo na to idú a NEODSUDZUJEM ICH.

emini
14. okt 2010

Ahojte, ak môžem chcela by som sa pridať do tejto témy, lebo sa mi veľmi páči a rada Vás čítam, aj keď som sa ešte nezapojila. Ani si neviete predstaviť ako viete niektorými príspevkami dodať odvahu a silu isť ďalej. Hlavne v čase keď to na človeka všetko doľahne, keď sa pozrie späť a zistí ako dlho sa snaží a pozrie okolo seba a vidí samé mamičky s detičkami alebo s bruškami. A najviac asi to keď počuje, že niekto, kto sa vôbec nesnažil alebo dokonca nechcel a je v tom... ale potom si povie, že asi to tak má byť a že život ide ďalej a treba veriť... ešteže mám po boku úžasného manžela, ktorý mi dokáže v týchto chvíľach pomôcť aspoň čiastočne vyplniť prázdne miesta v srdiečku...
Prajem krásny slnečný jesenný deň, hádam nie posledný v tomto roku 😅

violoncielka
14. okt 2010

@akzuzs ja ta uplne chapem...ja by som na tvojom mieste (keby som si neodskakala svoje ☹ ) asi rozmyslala uplne rovnako..... A preto si stale opakujem tie slovicka nikdy nehovor nikdy,lebo neviem do akej situacie sa raz mozem dostat a co budem musiet riesit atd...
@emini sa tesim , ze ti pomaha nasa temicka. Ja som tiez pred 5 rokmi (ako sme zacali mat prve neuspechy pri snazeni) iba pokukovala a citala az raz som si nasla odvahu a zapojila som sa. Je to fajn ked sa mozes vyplakat a vyrozpravat, ale aj podelit sa o radosti s niekym blizkym tvojmu zmyslaniu. Vela bab si tu prekakalo velmi vela a viac hlav -viac rad....ale niekedy aj viac zmatku 😀....
Tak ta pozyvam medzi nas, alebo ked sa necitis kludne si nas len citaj 🙂

violoncielka
14. okt 2010

@akzuzs a inac aj mojej svagrinej diagnostikovali neplodnost...-nemavala menstruaciu, mala vela cyst a rozne ine problemy. Vlastne do vztahu s mojim bratom vstupovali s tym ze nebudu mat nikdy deti a uz maju 3!!! a po prvom tehotenstve je vsetky cysty zmizli...takze vidis zazraky sa deju 🙂