Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

seka
24. sep 2009

ale ja som s ňou ešte nebola....... 😉

lenkove
24. sep 2009

Seka
😀 😀

inak, drzim manzelovi palceky na kontrolu.. verim, ze je to stres 😒

seka
24. sep 2009

lenkove-ďakujem za palčoky......budú nám treba. veď aj teraz je chorý, doma bez liekov, eln chodí po doktoroch.....

muska30
24. sep 2009

seka,
nech manzelovi dobre dopadne rocna kontrola 🙂

lenka,
uz som minule pisala, ze Tvoj manzel musi byt skoro dokonaly 🙂 lebo ja mam s tym mojim uz par dni tichu domacnost 😒 a ani jeden neustupime ☹ uz by som mala asi ja, budem sa za to modlit, ved musime odpustat nie raz, ale sedemdesiatsedem raz 🙂

lenkove
24. sep 2009

Muska

moj manzel je zlaty, ale povedzme si na rovinu, je to chlap 😀 . Myslim, ze obaja dost ustupujeme.. sme jednoducho makkysi 😉
Inak, ja by som chcela vediet mlcat 😒 , ja hromzim dost 😅 mm to spociatku nemal rad, ale ked videl, ze hned potom je ok 😉 , tak si zvykol 😉 uz hovori len "no jasne, to ten vychodniarsky temperament 😀 "

muska30
24. sep 2009

lenka, chapem 🙂
my sme asi dost tvrdohlavi obaja a mame potom problem ustupit ☹ ale niekedy je manzel ako moje tretie dieta, musim ho vychovavat 🙂

seka
24. sep 2009

baby, myslíte, že aj naši chlapi sa takto niekde sťažujú na nás???? 😉
dnes som aj ja taká "rozporuplná", aj mi je ľúto, že sme sa pohádali, ale zas sa musí uvedomiť aj on......a starať sa o náš vzťah, nie len o náš dom......radšej to nejdem ani rozpisovať, lebo sa zase len naštvem. 😠
ale ja som taká, že ja sa hneď rozrevem, keď sa hádame, a to štve, ale keď ja za to nemôžem, a ten plač mi pomáha........ale keby ste vedeli aká som tvrdohlavá, to mám po ocinovi, vraj, nedokážem sa dlho hnevať, ale nedokážem ani urobiť prvý krok......má to ťažké, uznávam-moja vina, moja vina.....ale aj jeho 🤐

violoncielka
24. sep 2009

Ahojte snazilocky

Seka ja si myslim, ze ti nasi mm sa na nas nestazuju, chlapi sa zacnu stazovat podla mna vtedy, ked su v manzelstve nestastni (som to zazila s mojimi kolegami). My sme trosku ine...napr.aj ja sa postazujem mm na nejaku kamosku aj ju ohovorim a na druhy den uz som s nou za dobre. A muzi taketo veci nechapu,...vlastne my zeny si tym vykecanim dostaneme von tie negativne myslienky a potom je uz vsetko OK..... A dalsia vec co som vypozorovala u chlapov (aj u mojich bratov), ze oni sa nedokazu "domysliet sa" im treba povedat na rovinu toto ano a toto nie... Tiez som zo zaciatku mm davala moznosti vyberu a vzdy si vybral prave to co sa mne nepacilo 😀. Tak teraz mu uz nedavam moznost vyberu a je to lepsie 😀. Ale chapem ta ja tiez take napate situacie neznasam a najradsej mu vzdy vsetko poviem aj negativne... A urobit prvy krok jasne..ale nie stale
Ale mozno sa uplne mylim....
A inac mm je pravy opak, niekedy si myslim, ze uz ma tie jehokolegyne a kolegovia musia nenavidiet za to ako ma stale ospevuje 😀 😀 😀

seka
24. sep 2009

to viem, že oni si nevedia domyslieť, a ja som mu už aj veľakrát povedala, čo chcem, ale on mi povie, že určite áno, ale keď príde na lámanie chleba, tak začne,"miláčik, vieš, ja som nad tým rozmýšľal.....a bla bla bla a vtedy viem, že zbytone som sa ja na niečo tešila......
ja ale poviem neičo až keď je toho veľa, lebo ja som v tomto dosť introvert, kopím to v sebe a vybuchnem až keď je toho veľa....ael musím povedať že pod jeho vplyvom sa v tomto lepším, viac komunikujem ako voľakedy 🙂 takže pomaly ale isto sa zlepšujem.

violoncielka
24. sep 2009

Super seka 😵

elizka
24. sep 2009

ahojte bamulky......
mne dal minulý týždeň pán farár tieto litánie, aby som za modlila za mm pol roka, tak sa teraz každý večer modlíme ja za neho a on za mňa 🙂 🙂...ak chcete pridajte sa

Litánie k Duchu Svätému

Sláva Otcu i Synu i Duchu Svätému...
BUĎ ZVELEBENÝ! (opakuje sa za každou prosbou)

• Duchu Svätý, zostúp z trónu svojej velebnosti a vybuduj si stánok v srdci svojho služobníka!

• Duchu Svätý, ktorý si Otcom i Synom uctievaný, nauč ma žiť v stálej prítomnosti Božej!

• Duchu Svätý, ktorý si Otcom i Synom uctievaný, nauč ma žiť podľa vôle Najvyššieho!

• Duchu Svätý, ktorý sídliš v srdci Božieho Syna, nauč ma poznávať Ťa a úprimne milovať!

• Duchu Svätý, ktorý sa staráš o slávu Boha Otca, nauč ma žiť v odovzdanosti a v úplnej dôvere v Boha!

• Duchu Svätý, znamenie ohnivých jazykov, zapáľ v mojom srdci oheň svojej lásky!

• Duchu Svätý, tajomná holubica, nauč ma chápať Sväté písmo!

• Duchu Svätý, ktorý nemáš tvár ani meno, nauč ma správne sa modliť!

• Duchu Svätý, ktorý hovoríš ústami prorokov, nauč ma žiť v pokoji a vo vyrovnanosti ducha – duše!

• Duchu Svätý, horiace ohnisko lásky, nauč ma žiť múdro a trpezlivo!

• Duchu Svätý, darca všetkých darov, nauč ma žiť v pokore a skromnosti!

• Duchu Svätý, pretekajúca pokladnica milosti, nauč ma chápať cenu utrpenia!

• Duchu Svätý, bezodná pokladnica milosti, nauč ma správne využívať drahocenný čas!

• Duchu Svätý, z pokladnice ktorého neubúda, chráň ma od každej nelásky a pýchy!

• Duchu Svätý, ktorého bohatstvo nikto nespočíta, nauč ma čeliť zbytočným predstavám a myšlienkam!

• Duchu Svätý, premnohých darov, nauč ma vyhýbať sa neužitočnej činnosti a planým rečiam!

• Duchu Svätý, z ktorého plnosti sme všetci prijali, nauč ma mlčať a prehovoriť v pravý čas!

• Duchu Svätý, láska večná, nauč ma dávať dobrý príklad iným!

• Duchu Svätý, dobrota nekonečná, daj mi vytrvalosť v dobrom!

• Duchu Svätý, sladký učiteľ, nauč ma správne zaobchádzať s ľuďmi!

• Duchu Svätý, milý priateľ duší, nauč ma nikoho neposudzovať a na krivdy nikdy nespomínať!

• Duchu Svätý, obšťastňujúce Svetlo duše, nauč ma vidieť potreby iných a nezanedbávať dobré skutky!

• Duchu Svätý, Otče úbohých, daj mi poznať svoje chyby!

• Duchu Svätý, ktorý konáš v dušiach zázraky, veď ma bdelosťou k dokonalosti!

• Duchu Svätý, pred ktorým nič nie je utajené, nauč ma unikať osídlam diablovým!

• Duchu Svätý, ktorý poznáš i moju budúcnosť, zverujem do Tvojej ochrany i moju rodinu, priateľov, dobrodincov a všetkých ľudí!

Duchu Svätý, s Tvojou Božskou pomocou nauč ma žiť na česť a slávu Božiu, k spáse duší a k radosti Matke Božej, aby som mohol umrieť ako užitočný sluha. Amen.

elizka
24. sep 2009

lenka, smejka díky za zamyslenie 😉

riska ako sa máte?????🙂)))

vivien, to je super 6 zdravých krásnych detičiek 🙂

smejka, Mátúško je nádherný aj s tou tortou, nech sa mu len darí v novej škôlke 😉

my s mm máme teraz také pekné slnečné obdobie......dúfam, že to ešte dlho vydržíííííí...klop, klop, klop... 😀

lenka, no mne by môj mm tie kliky určite nerobil 😒 ...by sa ma opýtal, že či my práši, aby on robil kliky....ale ešte sa mu nestalo, že by na mňa zabudol /samozrejme okrem sviatkou, to nikdy nevie kedy mám/ 😀 😀

margi, suzzi, muška, skorki, rybka, danka, seka betty, atď...........

smejka
autor
24. sep 2009

ahojte 🙂
elizka to slnecne obdobie bude tym spolocnym litanim....urcite 🙂
seka chapem....ja som podobna v zatatosti a drzani si nahromadenych negativnych emocii 😝 ...ale ako pises i u mna sa to zlepsuje....tu nepomoze nic ako komunikacia a dostat to zo seba..drzim palce 🙂
lenka este mam kusok torty v chladnicke....chceeeees? 😀
ja tu sedim nad kavou a rozmyslam co s nacatym dnom 😎 ....a prislo mi tak trosku luto ze nase dievcatko bude mat coskoro 10 mesiacov 😔 .....ze cas leti a nik nehladi na dieta ako na dieta....
no nechcem tu davat naladu ☹ ...ale 🙂 ....ja verim ze Pan to zariadi
viloncielka sa tesim z teba.....teda i z toho ze tvojmu mm musia kolegovia ale zavidiet 😉 .....nech len zavidia ved maju co 🙂
muska prekonaj sa a sprav ten prvy krok...bude fajne uvidis 🙂
riska pozdravujem 🙂
i vsetky ostatne...som rada ze ste 😵

muska30
24. sep 2009

elizka,
litanie za manzela sa budem modlit aj ja a budem cakat na slnecne obdobie 😵

smejka,
doveruj nasmu Panovi a bambulka bude coskoro u Vas 🙂
10-mesacne babo uz zacina lozit a neskor chodit, bude uz samostatnejsie, toto obdobie okolo roka je velmi pekne 🙂

pekny den vsetkym 🙂

danka24
24. sep 2009

ahojte tak vas chcem poprosit myslite na mna bola som dnes v poradni a nastupujem zajtra do nemocnice ☹ idem si polezatl lebo krcok sa mi skracuje a zacinam sa otvarat.. 🙄 nezabudnite prosim si spomente na nas baby v modlidbach.. uz idem lezat tak sa majte krasne a piste basne 😵 😵

muska30
24. sep 2009

danka,
budem na Vas mysliet, aj ja som si par tyzdnov polezala v nemocke, ked som cakala maleho, musis vydrzat, kvoli Klarke sa to oplati 🙂 vezmi si knihy a krizovky 🙂

danka24
24. sep 2009

muska dakujem ved to uz mam nachystane 😀

muska30
24. sep 2009

danka,
ked som lezala na rizikovom, dve mamicky sa vzdali babatka ☹, mali zdravych chlapcekov, boli to soc. pripady 😔
bolo to smutne 😔

elizka
24. sep 2009

danka, budem na vás myslieť.......držte sa, troški si poležkáš, oddýchneš od práce a všetko bude ok 😉

smejka
autor
24. sep 2009

danka drzkajte sa s klarkou....myslim na vas 😔 ....potrebujes asi polavita pooddychovat....neboj bude dobre 🙂
muska ano krasne obdobie....len keby sa uz konecne lady roztopili 🤐

riska
24. sep 2009

ahojte... ja som sa dnes skončila v praci vynimočne skoro, tak sa teším 😵

danka 😔 ale neboj, budeme sa modliť odušu, aby si sa čim skôr vrátila... to mas z toho, že si tolko pracovala, vieš? 😠 trošku si poležiš, poprehanaš sestričky a doktorov a bude 😀

riska
24. sep 2009

elizka sa nam odtajnila, super 😀

maria1610
24. sep 2009

Ahojte 😎

Dani, moc si na seba davaj pozor a neboj, bude dobre 🙂

margarita
24. sep 2009

danuska, neboj, dobre bude. hlavne ze na to prisli a budu Ta tam obskakovat, nech Klarka este vydrzi kolko treba. aspon si to tam tak obzries vsetko, rozkukas sa po oddeleni, a az tam prides rodit, pojdes so zatvorenymi ocami 😀

elizka, super fotka,vidno, ze beries veci "s nadhladom" 😉

smejusik, dufam, ze Dievcatko sa coskoro pohne spravnym smerom - teda k vam 🙂

riska ahoooooj, zajtra uz je PIATOOOOOOOOk 😉

tema hadok s manzelmi je tiez velmi vdacna, ste to tu ale vystihli, ze to je tym, ze su to chlapi 😀 hlavne, ze sa mame radi a tie hadky k tomu obcas patria. Ja tiez vravim, ze ked sa pohadame, aspon vieme, ze nam na sebe navzajom zalezi...lebo keby sme si uz boli lahostajni, tak len tak zijeme bez problemov vedla seba a nikdy nepride ku konfliktu. a potom ani k udobrovaniu 🙂

posledne dni je tak kraaaasne, sa velmi tesim z toho, lebo slniecko svieti ale je prijemne teplo, nie strasne horuco ako v lete. Tak som vonku co najviac sa da. A vzdy pri tom myslim na vas, aby som uz najneskor o rok mala s kym dalsim kocikovat 🙂 sa toho uz neviem dockat, tak blavacke snazilky - myslim na vas...
ale aj na mimobratislavske a zahranicne, aby bolo jasne 😉

riska
24. sep 2009

maria, aj ty si zmenila foto, už minule som ti to chcela napísať, si kočka 😵 a ako sa maju tvoje pokladiky?

elizka
24. sep 2009

riska, konečne som našla v PC neakú fotku 😀

margarita
24. sep 2009

stria moja, a Ty si uz doma alebo este v robotke? 🙂

riska
24. sep 2009

domaaaaaaaa 😵

elizka
24. sep 2009

margaritka, skôr to vyzerá, že všetko je nadomno a ja som stále pod vecou 😀

riska
24. sep 2009

elizka, On je nad tebou 😉