Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

maria1610
2. dec 2009

Jani, supis fotka, pekna buduca maminka 😵 - kolko sa snazime? necely rok, ale aj pri chalanoch som otehotnela az po Clostyle a predtym som sa peknych par rokov liecila - takze z tohto pohladu to este nie je dlha doba 😒 - najradsej by som oteho prirodzene bez hormonov - takze sa nechame prekvapit 🙂

janula.k
2. dec 2009

no ano, na tom monitore sa sleduju aj kontrakcie..tam by to zachytili, hoci ty by si ich necitila este...aspon myslim.
Ja mam tiez napisane v sprave z poslednej poradne, ze placenta zrela..ale tak hadam uz aj moze byt v tomto tt, nie? Ja by som sa nenahnevala, keby som rodila na moje narodky 19.teho,..to by bola ina narodeninova party 😀
Idem uz do postele, tak Rybka, keby nieco informuj nas 😉

janula.k
2. dec 2009

Maria dakujem, to fotila moja maminka, ona ma novy mobil s fotakom a fotit moje tehu, je jej nove hobby 🙂
A ovulka u teba prebieha, alebo len s hormonmi? Verim, ze sa dockas 😉

lucetta
2. dec 2009

ahojte 😉
rybka , tak sa to pomaly uz rozbiehaaaaaaaaa 🙂
ja dnes asi tiez neprispejem velmi pozitivnym prispevkom...konecne som sa dostala k mojmu dr.gyn.a stale si pripadam ako v slepych ulickach.fakt. na endo mi predpisala clostylbegyt, on mi ho stopol, ze ked mam pco a nevieme co dalej tak naco? chcel ma poslat na rtg vajecnikoch ale po roznych telefonovaniach zistil, ze to viac menej v ba uz ani nerobia, vraj uz ani harbulak....cize vysledok taky, ze mi dal zas do januara cas si rozmysliet, ci by som v nechcela absolv. laparku. Ja fakt neviem, po tom stave co som mala v marci a po tej komplik. operacii sa mi nechce opat do narkozy a je mi zo vsetkeho dost nanic..prosim vas o modlitbu nech sa spravne rozhodnem a hlavne, nech sa to konecne pohne..toto slimacie tempo si v mojom veku uz nemozem velmi dovolit.. 😖
pozehnane dni

margarita
2. dec 2009

rybka - takze rybiatko Ti prinesie Mikulas do topanocky, ze si tak cely rok posluchala? 😀
To je skvele, ze Tvoj mm napokon vymakkol 🙂 tesim sa tomu. Skus mysliet na to, ze babetko je k Tebe blizsie ako si myslis a vsetky tie kachlicky, klystir a sestricky mozes mat v pazi...budes aj tak mysliet len na to najpodstatnejsie.
Tie modlitby aj za "anonymne snazilky" su super napad, len neviem preco mi to asociuje "anonymnych alkoholikov" 🙂

mimka a mimuska, a nie ste vy dvojicky ? 🙂 este aj cisielko mate rovnake...piste a piste, aj my potrebujeme obcas povzbudit. 😵
mimmi77 ja sa z kazenia atmosfery teda nikdy nespovedam, ale robim to dost casto 🙂 najma doma mm, a nechapem to ako hriech...a myslim ze sa Ti zdame optimisticke prave vdaka tomu, ze sa tu drzime navzajom. teda aby som bola uuuuuplne presna, drzi nas ON, len my si tu navzajom obcas potrebujeme pripomenut. Vratane mna v prvom rade 😎
Aj ked uz mam skvele stastne zdrave dietatko, trapi ma nase nevyriesene byvanie a to, ze uz pomaly 5 rokov zijeme po prenajmoch. Ako pise kaki, kazda ma nieco a je tazke zmierit sa s tym, ze to nevies, nemozes a nedokazes aktualne riesit...ale je fakt,ze casto sa nieco riesi, len tak, ze my o tom netusime 🙂 alebo sa skratka nieco riesi inak, ako si my predstavujeme... 😔

violoncielka - jasne, ze riska to mala premyslene a pisavala aj na PNke az poobede, ale vies preco, lebo:
1) mala know-how ako tajit tehu cely prvy trimester odomna 🙂
2) a hlavny dovod: doobeda vzdy prespala ... 🙂 😀 😀 😎

kaki - gratulujem ku zmene lekarky 😉 , inak ma velmi inspirujes(jak furt), lebo aj mna to caka (myslim vymena gyndosa za mojho super porodnika), a tiez sa neviem k tomu dokopat, no buduci rok uz urcite, nech neplatim zase poplatok na rok, ked od neho aj tak musim odist.

seka - diky za tip, supky zemiakove som este fakt nepocula. Este ze vas mam a mozete mi poradit 😉 .Jej zabralo aj kvapkanie Vincentky do nosteka. No uz jej to ustupuje a prave som si dnes povedala, ze sa vratime k cviceniu lebo pri tom sa vzdy tak od srdca vyreve a vysopli, a nemusim ju trapit este odsavackou. Bola som s nou totiz dnes na kontrole na rehabke ☹ , tam za polhodinu tak vytrvalo vsetko vysmrkala chtiac-nechtiac, a cely zvysok dna bol od soplikov pokoj.

azalka - super, ze v tomto smere je to ok, tak hura do snazilkovania a vela zdaru 🙂

lucettka - myslime na Teba, nech sa spravne rozhodnes. Ja nemam skusenost ani s pco,endo ani laparkou, ale na ten rtg sa nemozes dostat niekde inde, napr. v Cechach sa to neda, niekde tu za rohom?🙂 alebo skratka skusit este spytat sa inho dr, co ten sudi, len tak nezavazne....nech nestracas cas zbytocnym cakanim, ak je treba nieco riesit.

zdravim aj janulku, lenku, risku a ostatne tu sa mihnuvsie VS 😵

No a svoj maxiprispevok koncim takou spravou, co ma dnes rozosmutila. Bola som s kamoskou, co ma uz dve krasne zdrave deticky a priznala sa mi, ze cakali tretie, ale pred par mesiacmi potratila...viem, ze si niekto povie, ze moze byt rada, ze uz ma dve, co by ini za to dali, ale aj tak mi jej je velmi luto. A to tym viac, ze ona ma po mojich potratoch utesovala tym, ze to tak malo byt a ktovie aky to malo zmysel a tak, a teraz pochopila, ake su tieto reci hlupe a zbytocne, chuda, na vlastnej kozi. A zistili jej (po dvoch detoch, podotykam), ze ma tu tzv. dvojrohu maternicu a ze to mohlo byt tym. A ze je vobec zvlastne, ze s tym v pohode donosila 2 deti.
Toz tak, kazdy ma nejake svoje trapenie, aj ked sa nam mozno na prvy pohlad nezda...
😖

mimmi77
2. dec 2009

ĎAKUJEM Vám všetkým za krásne slová, až som si poplakala od dojatia 🙂
Mám teraz trošku pracovnejšie dni - chcem len, aby ste vedeli, že na Vás myslím a potom sa ozvem 🙂

margarita
2. dec 2009

mimmi, tak vela zdaru v praci, nech sa dari a mas viac casu pisat aj k nam 😉

seka
3. dec 2009

pekný deň, vám všetkým...

vieme niečo nové o rybke a rybiatku???? ozvala sa niekomu od včera?

u nás nič nové, manžel je stále na PN-ke...akurát ale včera mi malá zas doniesla zo školy poznámku v žiackej, že mala veľa chýbv diktáte, čo ma dosť nahnevalo...... a bola som dosť na ňu prísna, a potom som sa hnevala sama na seba, že som nemusela kvoli tomu tak vyvádzať. ja viem, že si poviete, že to nie sú ani problémy, ale henvá ma to aj preto, že začínam mať strach z disgrafii...ja si uvedomujem, že som na ne dosť prísna, ale len preto, že mám strach, že keď budú veľké už bude neskoro. a pri tej jej povahe, je to niekedy veľmi ťažké.
9.12. ideme k psychologičke tak uvidím čo nám na to povie....

tak som sa aj zas raz posťažovala, ale v poslednej dobe mám pocit, že mi chýba akýsi vnútorný pokoj, 🙄 a akoby som sa tiaž vzďalovala od toho tam hore, a ten môj nepokoj a nervozita je toho dôsledkom a čo je najhoršie, odnášajú si to moji najbližší doma, čo nechcem ale niekedy je to ťažké ovplyvniť......musím ísť na spoveď, ale potrebovala by som kňaza, ktorý bude mať na mňa čas a pochopenie, nemám chuť vojsť do spovedelnice, vysypať hriechy a za pár minút byť vonku, aby to mal čo najskôr za sebou.....

prepáčte za nie veľmi pozitívny začiatok....vidíš mimi, aj ja mávam depky a ☹ tiež nie som super mama.....😒

muska30
3. dec 2009

ahoj seka,
s tymi diktatmi skus s malou viac cvicit a diktuj jej, moj syn je uz sikovny, snazi sa a ma z diktatov jednotky, ale kazdy den s nim musim par riadakov napisat 😉

seka
3. dec 2009

muska ale my s ňou píšeme každý deň diktát, len sa to nejako nezlepšuje, a keď ho aj doma napíše celkom dobre, tak v škole popíše také blbosti, že to je len jeden guláš z toho

muska30
3. dec 2009

chuda male, tak to ma tazke 😔
s mojim synom je skor horsie citanie, vymysla si, hada slova, tak tiez po nom kricicm a potom je to horsie, tak sa musim krotit 😅

muska30
3. dec 2009

rybka,
mne porody zacali aj slabym krvacanim, ta hlien. zatka je aj trochu krvava, tak sa Ti to uz mozno rozbehne 😉

seka
3. dec 2009

muska, nám čítanie ako tak ide, viem, že čítajú deti aj rýchlejšie, a musí si tie písmenka najskôr povedať potichu alebo pomyslieť, a až potom pekne prečíta slabiku, ale to tempo ktorým idú je príšerné tak sa im ani nemôžeme čudovať.....aj mňa manžel doma často krotí, alebo sa učí on s ňou. ona má totižto problém aj so sústredením, ju všetko ľahko rozptýli a potom nerozmýšľa nad tým čo má.....som zvedavá, čo nám na to poradí psychologička, lebo už pred letom keď sme boli, tak sme mali podozrenie na ADHD...

kaki
3. dec 2009

Ahojte,
Margi, chcem Ti poďakovať.
Ty píšeš tak úžasne, že nemám slov.... číta sa to ľahko, má to aj hlavu aj patu.
Fakt ďakujem za Tvoje slová.
Rada by som Ťa povzbudila, aby si pouvažovala o tom, aby si sa písaním začala živiť....
Ide Ti to tak dobre a prirodzene. Rada by som mala v našej knižnici knižku od Margi.
(A Na rozdiel odomňa zvládaš aj pravopis 😀)

Lucettka som rada že si sa ozvala.... Dobre vieš ako som ja bojovala s laparoskopiou. Aj ja som chcela rtg vaječníkov, tiež mi povedali že na Slovensku to už nerobia kvôli nedostupnému prístroju (vraj sú všetky pokazené 😀). Tiež sa mi nepáči diagnosticko-INVAZÍVNA metóda na zistenie či sme OK. Ale vieš, ja som sa rozhodla že to skonzultujem s niekým ďalším. Niekým kto ma kopletne vyšetrí a ak povie choď, ja pôidem. Boh sa o más postará, tak sa nebojme 🙂

Maminky malých školáčikov 🙂 Je super že sa toľko deťom venujete aj na úkor svojho voľna. Páči sa mi aké ste vytrvalé. Viem, že to nie je jednoduché.
Mám pred očami ako som sedávala s plačom pri stole. Naši pobehovali okolo mňa, že neviem čítať a písať. Aj vďaka ich vytrvalosti (keď som bola malá) som dokončila VŠ. Trénovať treba, učiť ich zodpovednosti.....
Ale zase nemôže mať každý samé jednotky. Jeden nádherne spieva (ako Lucettka), niekto úžasne píše (ako naša Margi), .... Ale nikto z nás nevie Všetko.
Naši sa museli riadne potrápiť kým našli aký talent mám ja 😀 A na talentoch treba stavať, rozvíjať ich. Ale to tu všetky vieme....
Som rada že Vás mám 😵

seka
3. dec 2009

kaki pekne si to napísala.....ďakujeme za povzbudenie 🙂

riska
3. dec 2009

ahojte 🙂 tak už som hore 😀

margi, veru paradny prispevok a hlavne v taku pokročilu nočnu hodinu 😎 ja som sa včera pomodlila aj za anonymne snažilky 😉 a ako kiki? stale musite cvičiť?

seka, už som ti chcela aj minule napísať, že či to nahodou nebude spôsobene dysgrafiou alebo dysortografiou, ale vidim, že k psychologičke už idete.... to je dobre, podchytiť to čo najskôr, mne niekedy rozum zastava, ked dostanem napr. osmaka, ktorý ma jasne znaky nejakej poruchy učenia a nikto s ním doteraz nič nerobil 😕 len je divne, že za to dostala ešte aj poznamku, no chuda, to nie je velmi motivačne 😖
ak narazite na fakt dobru psychologičku, tak vam určite poradi, ako sa s pismenkami popasovať 😉
a mas pravdu, že deti obvykle píšu tie diktaty lepšie doma ako v škole, kde ich rozptyluje strašne vela veci a myslim, že aj tempo diktovania je rýchlejšie.... ja by som ti možno poradila, aby si aspon kým nezajdete k tej psycho pisala s nou diktáty každý druhý den... nech si mala trocha oddýchne /a ty tiež 🙂 / a nech z toho nema nočnu moru 🙂 treba to trenovať, ale tiež všetko s mierou 😉
inak ja som znamky z diktatov nikdy oficialne neratala medzi znamky (ale deckam som to samozrejme nepovedela), lebo to by každý mal min. o stupen horšiu znamku zo sj 😀
a kaki ma pravdu, každý ma slabe a silne stranky, a slabšia stranka u tvojej dcerky su diktáty 😵

riska
3. dec 2009

seka, dufam, že si moj prispevok pochopila, tiež mi trocha vypadli pismenka 😀 😀

riska
3. dec 2009

janulka, kraaasne bruško 😵 😵 😵 no to moje začina trošičku vytrčať (margi, vdaka za gate 😀 ) a zle mi našťastie nebýva 😉

rybka, som zvedava, ako dnes na poradni, veru, už nerieš termin, hoci ten mikulaš by bol celkom mily 🙂 pamatáš, ako si sa bala, že nevydržiš do 1.11? 😝

maria, držim palce pri snažilkovani, nech maju chalani čoskoro živu babiku 😀

lucettka, nerozumiem, prečo ti vysadil clostyl...ved skusiť sa tak mohlo - aspon do toho januara, nie? 😕 a budem sa modliť, aby si sa správne rozhodla 😔 🙂

violoncielka
3. dec 2009

Ahoooj diovcence

super mim..... som rada ze sa pridavate k nam 😵 . Ja budem mat problem si pamatat tie vase mena 🤐 . Uz teraz musim stale posuvat stranku hore...tak sorry ak sa niekedy pomylim

Riska vidno, ze mas obrovsky pedagogicky talent...murdo a citlivo- klobuk dolu 😵
Ja si tiez pamatam na tazke chvile pri diktatoch a z coho som ja mala najvacsiu traumu tak to bol krasopis...jemineeee. Si pamatam kolko som musela prepisovat, niekedy aj cele zosity (tolko zabiteho casu!!!) dokonca raz som z prirodopisu za jednu laboratornu pracu dostala 4/1.....stvorka bola za upravu a stala na prvom mieste 😢 .... A teraz sa mi mm smeje, ze pisem ako archaicka...ze vraj na co mi to je takto pisat? a hlavne tu v Italy je mi to uplne nafigu(nik po mne neprecita- tak sa snazim pisat formou quassi tlacene pismenka

Kaki tak hor sa do noveho gyn. vyskumu 😵 a vies, ze este stale mozes objavit kopec a popec dalsich talentov co mas? Ja som napriklad v sebe objavila talent zeny v domacnosti 😀 😀 😀

A zdravim aj nasu Margi Kellyovu- Vasilkovu. alebo Matkin? ( nie nie!!! ten, alebo ta pise moc vulgarne, aj ked musim uznat, ze sa mi pacia jeho knihy)

violoncielka
3. dec 2009

murdo 😀 - to malo byt modro 😀 😀 😀

violoncielka
3. dec 2009

dalsi preklep popec 😀 😀 😀 . Nahodou dnes mi ide!!!

violoncielka
3. dec 2009

Riska..vidis to som sa ta prave chcela opytat, ci uz vidno brusko a ci ti byva zle....telepatia

kaki
3. dec 2009

Ďakujem Vám...
Aj vďaka Vám začínam byť aktívna vo vyskumoch 😀

riska
3. dec 2009

violik, ved talent zeny v domacnosti je super- aj ja chcem 😀 aj mne sa pači matkin, ale vasilkovu som ešte nečitala... ale nam stači margi 😀
ty si musela prepisovať na zš, ale my sme v 1. ročniku na výške dostali chlapika, ktorý nam hned na prvom seminari tresol otrasný diktát 🙂 potom nam ho doniesol opravený, taka som bola spokojna, že tam nemam žiadne hrúbky, ked mi oznamil, že mam na polovicu A4 pisať "r" a na druhu polovicu "z". ked to pišem, vyzerá to rovnako 😀
no skoro ma natiahlo, na vysokej škole taketo metody 😀 😀

kaki, som zvedava, čo z teba vyskúmajú 😵

violoncielka
3. dec 2009

Lucetka...a IUI by ste neskusili? Sice tam je dolezite vediet ci mas priechodnost vajickovodov. A kolko ti predpisala toho clostilb? lebo viem ze na endometriozu sa to uziva dlhodobo. Ja si pamatam ako som pred IUI brala ale len 5 dni 2 tabletky a bolo mi z toho dost zle. Ale musim ta uistit, ze su aj ovela horsie hormony 😝 😝 😝 . Fuj fuj fuj. Neznasam lieky a stale do mna nieco pchaju 😝 😝 :
Mozno ta gyn. chce uchranit od zbytocneho zatazenia hormonalnou liecbou...
A na ukludnenie keby si bola tu v taliansku a pocula vacsinu bab s vekom 32-35 , ze este nechcu mat deti a ze sa im to zda skoro...tak by si si pripadala , ze mas casuuu habadeeej. Tym sa klamem aj ja 😀 😀 😀 .

A na SK sa nerobi hysteroskopicka operacia? Tam mas mensiu zataz, ze ta nerezu a tym padom aj anestezia je lahsej formy 😕 😕 😕 .
Sa mi zda, ze v B. Bystrici je jeden lekar co torobi, ale uz si nepamatam meno (som si to citala tu na MK)

violoncielka
3. dec 2009

Riska ale to je nechceny a neoblubeny talent..ale momentalne ho zial rozvijam 😀 😀 😀

violoncielka
3. dec 2009

Tak a dnes uz mam dost PC...idem sa vzdelavat...vecer ma caka koncert...tak idem dat aj telo aj dusu do poriadku a neskor aj prsty
Pekny den a Rybka myslim na Vas 😵 😵 😵

seka
3. dec 2009

riska, si zlatá....ale mám otázku, asi blbú, ale čo už...aký je presný rozdiel medzi disgrafiou a dysortografiou?

my k psychologičke chodíme už asi tri roky, len teraz sme mali od prázdnin prestávku, lebo cezprázdniny nerobila a zas hneď na začiatku školsk. roka bolo zbytočné k nej utekať, veľa vecí som s ňou poriešila mailom, ako napríklad aj tie ranné plače....a fakt to zabralo, čomu sa teším.

silné a slabé stránky beriem, a asi by som sa na to dívala ináč, keby som fakt vedela na čom sme u nej, s čím môžeme počítať a s čím sa neoplatí ju trápiť....9.12. ideme tak vám potom dám vedieť, čo je nové. ináč vždy ideme od tej psychologičky nabitý energiou, že ako ďalej.......je to perfektná ako odborníčka ale aj ako človek.
ak by niekto hľadal detského psychológa vrelo odporúčam...vie pomôcť aj cez maily, ináč je z Levíc.

riska
3. dec 2009

dysortografia su vlastne celkovo problemy s pravopisom a gramatikou ako takou - patri sem aj zamienanie a vynechavanie pismeniek, dlžnov..... dieťa ti sice vie vymenovať všetky vybrane slova alebo gramatické pravidla, ale ked piše napr. diktát, tak ich proste nevie spravne použiť 😎
dysgrafia suvisi skor s grafickým prejavom, dieťa piše kostrbato, pomaly, hoci sa snaží, tak mu to nejde, niekedy može mať problem aj samo po sebe prečitať.... a vačšinou sa tieto poruchy vyskytuju spolu 😔
to je super, že ste našli dobru odborničku, ved to je zaklad, ako pomoct 🙂 a ešte musi byť aj učiteľ trocha viac ohladuplnejši, najma ak vidi snahu... držim palce - malej aj vam 😵 😵

muska30
3. dec 2009

ahoj riska,
vdaka za pedagogicke rady, pri nasich prvacikoch sa nam zidu 😉
ja sa s malym tiez kazdy den trapim s citanim, s pisanim, a tiez sa mu uz nechce, ked ho s tym stale nahanam, lebo ja som aj dost netrpezliva a urobila by som to rychlo zanho 😀
ale on je snazivy a dostal z diktatu 1 s hviezdickou, co ho potom motivuje a tesi sa 🙂