Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

pipa30
7. jan 2010

Ale teplotu môže mať zvýšenú aj ked má dostať,že?Nad 37 musí byť minimum 18dní,ak by bola tehu,či nie?

riska
7. jan 2010

ahojte 🙂
smejka, matúškovi všetko najlepšie k narodeninam 😵 😵 😵 on už ma 5 rokov? wau, ako to leti 😕 tak budete mať dnes oslavu? 😉

violka, vitaj opat medzi nami a gratulujem k babatku 😵 mena mame, ale na 100% upresnime až po utz 😉

zdravim ostatne, aj nove babulky 🙂

lenkove
7. jan 2010

pred ms zvykne klesat. na pozitivny test staci 16 dni od ovulacie 😉

carmenuska
7. jan 2010

navsteva sa odklada asi na buduci tyzden, musime vyriesit nejake veci dnes s nasim autom, ktore bolo cele sviatky v servise a mm pride neskoro z roboty....zajtra mam tu hematku a aj gyn. volala som s nim a caka ma s vysledkami...tam budem cely den a je to az v Ruzomberku. A druha vec, moj mm chcem pockat co nam povedia zajtra. Nejdem na neho tlacit asi zostal zneisteny, lebo tren moj gyn /jeho kamos/ mu povedal, ze teraz by to mohlo vyjst. Pockam, kym mi sam nepovie ze ideme.....Ale ak nepovie pocas bud. tyzdna, tak budem rypat.....Aj som mu vysvelovala, ze proces sa da zastavit kedykolvek alebo odlozit, ze dlho trvaju vybavovacky a priprava. Som uplne ko, ledva drzim oci....Odstarnovala som nasu vyzdobu a uz je u na spo Vianociach 😢 zas do reality.
Mimochodom smejka, lenka vobec nerozumiem o ocm sa to bavite. Leni a odkila je vasa dcerka, z ktoreho DD. Poznam roaditelku v KNM a riaditela v MT.
- vítam nové tváre
- riska som zvedava na mena...

carmenuska
7. jan 2010

uz pisem ako madar 🙂 🙂 🙂 no hroza, ked som si to teraz precitala a ze ucka 😀

akzuzs
7. jan 2010

AHOJ BARBUSKA1, no konečne si ma poslúchla!
Inak pre ostané, Barbuska má vyštudovanú VŠ Teológie, tak to je dobré, že bude tu 😀

Lenka, čítala som Ťa a normálne sa mi dvíhal adrenalin z tej odop.a čakania na telefón. Kedy presne? Už ju budeš mať doma? Daj hneď vedieť 😉

caremenenuska, madar nie si aj ja píšem ako dilino 🙂 No možno je to Božia vôľa nezačať s ado.ak Ti už posiela bábo. Ale ono sa to všetko pomaly vykrištalizuje a potom .....buď jedno alebo druhe. Hlavná vec že aj tak budute rodinka, či už tak alebo onak. Ako náhle podáš žiadosť na ado.už si v tom 😀 😀 😀 Len to tak trochu dlhšie trvá.

A ako je na tom Rybyčka s malou?????Už je jej lepšie?

akzuzs
7. jan 2010

Napíšem Vám jeden príbeh ktorý možno aj poznáte, ale opakovanie je matka múdrosť a vždy si naň spomeniem , keď je mi riadne ťažko:

Jedného pekného dňa si dal zavolať Boh pani smrť. A povedal jej aby šla do jednej dediny a zobral tam mladú vdovu. Smrť poslúchla a šla. Keď vošla do domu našla tam tri malé deti ako plačú nad matkinou posteľou a prosia Boha o to aby im ju ešte nebral. Čo si bez nej počnú, keď nikoho nemajú. Smrť sa nad nimi zľutovala a odišla bez nej. No keď sa jej Boh opýtal kde má vdovu, povedala mu, nemohla ju vziať kôli úbohým deťom. Boh sa nahneval a prikázal jej aby za trest šla k tichému oceánu a našla jej stred. Ponorila sa doniesla z jeho dna veľkú hlinenú hrudu čo tam lenžala. A tak smrť šla a urobila čo jej Boh kázal. Po dlhom trápení doniesla pred Boha spomýnanú hrudu. Boh ju vzal jemne ju rozdelil a tam bol malý červík, ktorý sa márne chcel dostať z jej stredu. A boh povedal smrti vidíš, iba ja som vedel o tomto črvíkovi a pomohol som mu a Ty si myslíš, že sa nepostarám o tie tri siroty, ktoré vo mňa veria? A tak smrť šla a zobrala vdovu, lebo nastal jej čas.
Po rokoch prišiel do tej dediny veľky zámožný koč a z neho vystúpil dobrý biskup, spravodlivý starosta a šli na návštevu ku sestre, ktorá mala za muža usilovného zemana. 🙂

FINE

lenkove
7. jan 2010

Akzus, ja som podala ziadost a budem mat predcasny porod, som estelen v siestom mesiaci 😀 😀
pekny pribeh 🙂

Carm,
IA je interakcia, prve stretnutie s babatkom, my ho mame toho 13.. musi ich byt viac, nemali by byt za sebou den po dni, lebo je to pre dietatko narocne.. ale verim, ze vo februari bude domka, to budem v siedmom mesiaci, to sa daaaa 😀 😀
a Ida Ž. je Ida Želinská jedna známa (myslím mediálne známa, nie moja známa 😀) riaditeľka DD. Ďalej IP 😉
a vidím to podobne ako Akzuzs, na muža netlačiť, najmä nie v tom počiatku.. pár týždňov hore-dolu. muži sú citlivé stvorenia.. počkajte si na to hemato 🙂 🙂 🙂

violoncielka
7. jan 2010

Ano Akzuzs....cesty Panove su nevyspytatelne. Ale aj tak keby som bola jednym z tych troch deti, tak by mi srdce islo roztrhnut za mamou a hrozne by som sa bala......

presne tak ako sa bojim teraz- co so mnou bude? ako bude pokracovat moje dni? budem tam pocut aj stebbotanie deti?

Ale Boh urcite ma pre mna super plan.....tak sa tesim a mozno za par rokov pochopim preco to tak bolo...

Smejka Matuskovi vsetko naj...to je uz poriadny chlap!!! 😵

violoncielka
7. jan 2010

Lenka tak IA IA IA....budes v siedmom mesiaci a v siedmom nebi 🙂

lenkove
7. jan 2010

🙂 no ja viem, znie to ako somarikovo hikanie,ale skratka je to vhodna, no nie? 😀 vymyslela Magimary 😉

akzuzs
7. jan 2010

Leni, to máš pravdu na to sú muži naozaj citlivý. My keď sme sa s mužom stretli a začali spolu chodiť, tak sme sa hneď dohodli že ak nám Boh nepožehná prirodzenou cestou, tak ado. Keď sme po roku snaženia nič, tak som mu to navrhla, ale on počkaj a tak 😉 No a hneď na to ná Boh požehnal a bol taký šťastný, že sa tomu vyhol. Nie pre to že by nechcel, ale je to trošku komplikovanejšia cesta. Ale tá radosť na konci z toho dlhého čakania je 100% úžasná. Oni sú už takí. 😀
Ale aj tak Ti to ide dobre rýchl. Krsný si pred 15r. adoptovali dieťa ale trvalo im to asi 3-4 roky. Ale to preto, lebo vtedy bol iný zákon asi a aj pre to že keď si to konečne všetko vybavili a zavolali že majú pre nich dievčatko pár týždňové a všetko nakúpili, zariadili ona si vybavila MD a pár hodín pred odovzdaním si to biologická matka rozmyslela a to bol pre nich taký šok asi ako keby oň prišli. Potom museli začať vybavovať na novo komplet všetko a nakoniec ich Boh požehnal a vyšla im tá druhá ado. a dostali malinkú Kristínku, ktorá je teraz veľká, ale dobré dievča a poslušné. Dokonca vie že je ado. a všetko OK. Keby vtedy nemali Boha, tak by to bolo pre nich ešte horšie a ťažšie. Bola to tvrdá skúška, ale sladká odmena 🙂

Carm uvidíš, to bude Ok, ale som aj tak netrpezlivá aj za Teba ako to dopadne.

akzuzs
7. jan 2010

Violoncielka na jednom kresťanskom stretku jeden kňaz povedal V BOHA NESTAČÍ VERIŤ, ALE TRBA MU AJ VERIŤ a to je svätá pravda. Nie raz robím hanbu našej viere a nesvedčím životom a potom to aj tak vyzerá. Na koci sa spamätám a pochopím že bez Boha som nič. Možno keby som sa mu úplne bez výhrad odovzdala, tak to tak nemusí byť. 🙂

violoncielka
7. jan 2010

Svata pravda Ak...

akzuzs
7. jan 2010

ŽE

carmenuska
7. jan 2010

No baby presnetak, par tyzdnov hore dole, iste je , ze babo bude tak ci tak....Teraz mame toho aj tak vela, trapime sa s pozemkom....A potom sa do toho pustime, ale dakujem bohu aj za nadej, ktoru nam dal teraz hned v novom roku. To som bola na Silvestra dost smutna, ze zas presiel dalsi rok a nic sa neudialo, co vsetko sme podstupili, aj tu laparku....A Novy rok zacal nad nase ocakavania 🙂
Kocky, nechcem strasit, neviete nieco o Betty? Nejak podozrivo tu dlhsie nebola. Nepisla Vam niektorej. Aj vtedy sa tak vytratila a skoncila v nemocnici. Mylsim na nu.

vivien2505
7. jan 2010

MATÚŚKOVI smejkinmu všetko naj 😵 naj 😵 naj 😵 k narodeninám

Nech sa mu splní to, za čo sa ta tak veľmi modlí 😵

Je to predsa synček Veriacej snažilky 😉

Krásny požehnaný deň aj ostatným Veriacim snažilkám 🙂

maria1610
7. jan 2010

Smejka Matúškovi všetko najlepšie
A k tej ado - kym sme nemali malych ja som bola otvorena aj moznosti ado, mm to uplne odmietal - povedal, ze by to dietatko nedokazal mat tak rad ako vlastne ☹ Potom sa narodili chlapci a zacali sme s Filipkom cvicit v MT a tam rehabilitacne oddelenie je v tej istej budove ako DD - stretavali sme deticky ako chodili na prechadzky..., nikdy nezabudnem na oci jedneho chlapceka ☹ ... vtedy mi mm povedal, ze nechape, ako mohol tvrdit, ze by ado dietatko nemal rovnako ako vlastne ...
Takze Carm asi vsetko potrebuje svoj cas a mozno bude aj bio aj ado 😵 😵 😵

lenkove
7. jan 2010

ja som mojmu muzovi hned po zasnubeni oznamila, ze si chcem adoptovat dieta. a nie ze, "ak nam Pan nepozehna, adoptujeme si, lebo IVF nie" ale "adoptujeme si" 😀 😀 a ber, alebo si najdi inu zenu 😉 lebo tuto tuzbu mi dal do srdca Boh 🙂 a mal povolene "rozmyslat" dva roky 😉 potom by som ho asi vybila, alebo neviem co 😀 😀 😀 stihol to presne do limitu 😀 😀 😉

lenkove
7. jan 2010

Carmenuska, ale isto potrebuju muzi cas, pozri na mojho.. vedel to rok pred svadbou a este dva roky sa s tym zmieroval.. spolu tri roky... a viem, ze to pre neho nebolo lahke, kedze je to chlap 😝
ty vies ako to chces a hlavne citis co od vas chce Pan.. ak ma pre vas take dietatko, to si vas najde.. Ako nas nasa Malicka 🙂 , Ved Pan aj na neho mysli, aj pre to babatko ma plan.. neboj sa.. 😵

lenkove
7. jan 2010

a nezabudajme, ze muza v jeho rozhodnutiach sprevadza Duch Svaty . treba to nechat ozaj na neho.. 😵

carmenuska
7. jan 2010

Vdaka Leni, to som potrebovala pocut. A co ste vedeli pred svadbou?? Ze nebudete moct mat deti, ci co?
Maria, v tom case ked si ty chodila s chlapcami do Mt som robila v DD a chodievala s detmi na prechadzy a mozno si ma aj videla 😀 nosievala som sestrickovske saty 😀 a dvojickovy kociar plny deti, dala som tam aj 4 a dve vedla kociara, no to bola sila

lenkove
7. jan 2010

Nie Carmenuska, to sme pred svadbou samozrejme nevedeli 🙂 ja verim, ze ich budeme mat aj tie vlastne 🙂 neskor..
ja som vedela, ze mam v srdci tuzbu po dietatku z domova. Ci budem mat vlastne deti ci nie.. Jednoducho som po tom tuzila, dat domov a lasku dietatku z domova.. 😵 to bola ta tuzba v srdci, moj osobny dar od Pana 🙂

carmenuska
7. jan 2010

Ved ja som to tiez hovorila mm, ze by som chcela, ked som vtedy robila v DD. Uz som to pochopila. 😀 To vies, po tej prebdenej noci, uz sa tesim do postele. Idem si zmenit fotku, mam podozrenie, ze ma tu niekto spehuje 😀

carmenuska
7. jan 2010

modra je dobra nie???

danka24
7. jan 2010

smejka aj ja gratulujem Matuskovi aby bol zdravucky a nech ma cim skor sestricku pri sebe 😵 😵

margarita
7. jan 2010

jeeeeej, carm, modra je dobra, ale akosi sa teraz dost podobate s lenkove - to si vas budem mylit trosku 😀

Matuskovi, dnesnemu oslavencovi vsetko najlepsie a cim skor sestricku 😉 prajeme

citam ako pekne pisete o ado, a velmi vas obdivujem, ja som este stale na to nedorastla 😒 teda v zmysle, ze nikdy sme to s mm vazne neriesili.

violoncielka, dostali sme sms od Tvojho braska, takze sme sa tesili uz vcera 😉

riska, keby ste mali dievcatko, tak to nemusim meno ani hadat, to viem na 100% 😎

akzsus, pravdu mas, ja akoze tiez verim v Boha, ale auto si radsej zamknem (ako sa hovori) 😀
Casto mam pocit, ze Boh ma ine, dolezitejsie veci teraz na praci - napr.deti pre nase snazilky, 😉
a tak si to nase byvanie a ine veci musim zariadit sama samucka...a ono to aj tak stale nejde. Ze by som sa skusila spolahnut aj v tomto na neho? hmmmm, dobry napad... 😀

riska
7. jan 2010

margi, no ja som prave nad dievčenským menom začala trocha špekulovať 😀 😝

leni, to akože už vo februári by malicka mohla byť u vas? tak potom nie si v šiestom mesiaci, ale tesne pred pôrodom 😕 😵 😵 😵

rybka13
7. jan 2010

ahojte, tak eminke je uz lepsie, este sice trocha funi, ale dnes bola celkom ok, pekne spinka skoro cely den 🙂
Dievcata kedykolvek si na nas spomeniete, tak tie modlitby skratka zaberaju, hrozne sa z toho tesim a dakujem Bohu za Vas vsetky, ze mame taketo super spolocenstvo... ze som v tejto temicke spoznala aj osobne super osobky 😉
Zajtra poobede frcime na krstiny, tak dufam, ze v sobotu vsetko dobre dopadne 😉
Zajtra este musime k chirurgovi, lebo eminke sa zapalil ten pupcek, tak hadam to coskoro prejde... 😔
Idem balit veci a zehlit, vsetky Vas zdravim, myslim na Vas v modlitbe a prajem pekny zasnezeny vikend...

mimuska77
7. jan 2010

Caute babuľky,ja vás tiež zdravím síce len na skok zase z robotky,ale tiež na Vás myslím v modlitbách 🙂

Rybka veľmi sa teším,že už je Emuške lepšie,prajem pekné vydarené krstiny 🙂 😉

Aj ja sa pripájam všetko naj matúškovi smejkinmu 😅