Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lalia123
14. mar 2010

Ahojte vsetky,

Ups, Janulka, no ten problem s vlasmi je urcite neprijemny 😖 . Aj ked kdesi som pocula, ze je to po porode velmi caste. Niektori to odovodnuju tym, ze pocas tehotenstva vlasy takmer nevypadavaju a teraz si to "dohanaju". Vraj su dobre kury na vlasy z mladej zihlavy. /tie su vraj dobre aj zvnutra/. Snad sa Ti podari aj nieco vypatrat tu na MK. 😉

Vidim, ze nedelujete mimo MK 🙂 U nas vonku strasne fuka, tak sme dnes ani paty nevystrcili. Tak si este pekne povikendujte 🙂 Pa

lenkove
14. mar 2010

Ahojte
ja som tu 🙂
Janulka, ja som skusala zinok, ale neviem ci mozes, plus panthenol, su tabletky, to tiez neviem ci mozes... a davala som si panthenol spray do vlhkych vlasov po umyti.. ale neviem ci pomohlo 😀

ja som prave dosla z kostola, moje dietatko zaspalo a mamicka mi ho prihliadla, dnes sa nedalo ist von, je tu hnusne a mala je trosku chora 🤐 kedze my tu nemame kostol usposobeny pre deticky, musim s malou stat von..
a co poviete na dnesne evanjelium?
mna sa tentokrat vnutorne dotkla reakcia starsieho brata, ze mu otec nedal ani kozliatko a on stale pracuje.. A otec mu povedal, "ty si stale so mnou, vsetko co mam je tvoje".. tak som sa v tom starsom bratovi zbadala, ze stale nieco od nasho Ocka chcem a pritom ani nevnimam ten velky dar, ze je stale so mnou.. a aj mozno zavidim nejakemu marnotratnikovi, na ktoreho sa vyliala Bozia milost..

janula.k
14. mar 2010

Dobry vecer, 😵

aj ja som prisla z kostola, aj ked omsa skoncila uz daavno, este som sa zakecala s kamaratmi 😅
Leni, tak Ivka je tiez chorucka? 😒 Myslim, ze v tom starsom bratovi sa vidia mnohi,..ja tiez.. 😔

Dakujem za rady ohladom vlasov..ano ja viem, ze po porode je to caste, ale neviem co s tym...ak su to hormony, tak sa to snad upravi same..Lalia, zihlava je fakt velmi dobra, ale nemam si ju kde natrhat ☹ Skusim sa na nieco opytat v lekarni..hm, napr. aj ten zinok.

Lenka a uz ste si s dcerkou na seba zvykli? ako spinka?

janula.k
14. mar 2010

Lalia a ty napis o sebe trosku viac 😉 si snazilka, alebo tehulka, maminka? 🙂

lenkove
14. mar 2010

Janulka, mali sme navstevy, takze trosku nachytala od deticiek, iba obcas kycha a kasle, je rozhorucena ale horucky nema.. nema ani velke sople, ale v takom pocasi je to hnus von, no.. uvidime ako bude zajtra
🙂
Malicka je zlatucka, je to uz nase babatko so vsetkym co k tomu patri, takze niekedy je ako med a niekedy je to boj 😉 ale uz sa kraasne tuli a ja si to uzivam, je to velky dar od nej, kazde pritulenie sa, to na zaciatku nerobila a u prijatych deticiek to je bezny problem, ze sa nechcu mojkat, tulit a tak.. ale nas smejo, ano 🙂 a blaznime sa spolu a rehoceme a tak 🙂 🙂 ved ako s babatkom 😵 😵 😵

lalia123
14. mar 2010

Ahojte,

No u nas bola tiez velmi zaujimava omsa. Knaz mal kazen o spovedi a o tom, ze je spoved ako taka vo vaznej krize. A v mnohych veciach sa mi velmi pacilo, co povedal - ze sa v minulosti akoby vsetko tocilo len okolo 6-teho prikazania, ale ze malokto sa spoveda z toho, ze napr. nekona dobro. A tak ma to dost zasiahlo, nebola som na spovedi dost davno, navyse je post...
Ale - boli sme dnes s mm prvykrat na choruse a akosi som sa tam nemohla sustredit. Navyse bola nova organistka a nejaka maminka nechala okolo organu chodit svoje asi patrocne dievcatko, ktore do rytmu organu "chrastilo chrastitkom" /asi cakala, ze budu spievat mladi, ale ti tam neboli, takze vytrvalo "chrastila" do organovej hudby 🙄 /. Zjavne to nevyrusovalo len mna, ale aj organistku, ktora po omsi zasla za maminkou toho dievcatka a nevyzerala moc nadsene / 🤐 /
Lenka, tesim sa, ze si maminkovanie uzivas 🙂 Pocasie je naozaj o nicom, ten maly naznak jari 2 tyzdne dozadu ma tak nabil energiou a teraz opat sneh a silny vietor, ani von sa neda ist... 🙄
Janulka - ja som "bojujuca" snazilka 🙂 /problemy su na mojej strane, nastastie aspon ze moja polovicka je podla vsetkeho v poriadku/. 😉
Pekny vecer Vam zelam!

margarita
14. mar 2010

dobry neskory vecer 🙂
lalia, vitaj u nas, tesim sa, ze sa v poslednom case pridalo zopar novych "citajucich" snaziliek, je tu hned veselsie, ked sa tolko "skalnych" posti od MK 😎

janulka- mne vlasy padaju este furt, udajne je to fakt hormonmi, a snad sa to zlepsi casom. este nie som plesata, tak to zatial neriesim 😀

leni - som na tom podobne, niekedy je to fakt boj, ale aky krasny 😉

z dnesnej omse som ja nemala teda vela, akurat to evanjelium som zachytila. u nas je sice super miestnost pre deticky, len cim dalej, tym menej sa mi tam paci 😒 bo niektori rodicia ma tam rusia viac nez ich deti 😀 , zabavaju ich, aj ked to nie je treba, napr. dnes tam mali normalne piknik, jedna mamicka zacala rozdavat piskotky vsetkym detom co sli prave okolo, potom bola bitka o auticka a ine hracky, chlapcek chodil autickom po radiatore (tak si viete predstavit kolko sme poculi z omse 🙂 ) a jeho otecko to hral s nim.
Ja teda nie som nejaka sucharka 😎 ale z niektorych tych rodicov mam pocit, ze su radi, ze maju tam tie deti, lebo priebeh omse ich beztak moc nezaujima. Ale myslim, ze tie deti to prave vycitia a potom sa tak aj spravaju, ze sa tam vlastne prisli len zahrat...

aspon ze som stihla vsetko cez vikend porobit, co som mala v plane - prat, ozehlit aj navarit jedlo pre Kitty. To som si zase ale cez vikend "oddychla" 😀

rybka13
14. mar 2010

margi no sikulka si 🙂

lalia a uz sa nejde vsetko pri spovedi tocit okolo 6 prikazania? 😉 niekde som pocula, vraj prikazania su zoradene podla dolezitosti, cize 'Ja som Pan Boh Tvoj' je dolezitejsie ako nezosmilnis hoci to je fakt, ze sieste sa pretriasa asi najviac...

janulka, mne zas opuchaju dasna, tak mozno je lepsie ak Ty vypadaju vlasy, ako ked ja budem bezzuba 😀

mimuska77
15. mar 2010

Caute všetky 😵

Janulka ty si poklad,dakujem Ti je na Teba spoľah 😉 😉 😉 😵 A čo sa týka toho padania vláskov tiež si myslím že taký zinok,ale aj čaj zo žihľavy a to nielen piť ale aj si v žihľave umývať zaručene pomôže,mám to na sebe otestované,a môže byť aj sušená žihľava teda sypaný čaj nemusí byť čerstvá 😉

Betty,takže kedže si "moja doki",tak už som spokojnejšia a tej trpezlivosti sa učím každým dňom,ovládam sa v situáciách ktoré pred tým boli pre mňa "netrpezlivé"

Pozdravujem Vás všetky a som s Vami v modlitbách 😵

muska30
15. mar 2010

ahojte,
my sme tiez boli s detmi na omsi a boli sme vmiestnosti pre deticky. Dcerka bude mat dva roky, tak este nevydrzi v klude sediet, tak jej nosim knizky, kde jej ukazujem obrazky , aby aspon chvilku nebehala. Ale suhlasim s Margi, ze taketo strazenie deti vyhovuje najma oteckom, ktori sa aj tak nesustredia na omsu. Ale je to urcite lepsie, ako nechat deti behat pred kostolom 🙂

lalia,
vitaj medzi nami 🙂
ked na omsi vyrusuje patrocne dievcatko, to je uz nevhodne, lebo by ho mala mama upozornit, ze nesmie robit hluk.

janulka,
vlasy padali aj mne a dost vela po porode a prestali az vtedy, ked som prestala kojit, tak musis este vydrzat 😉

muska30
15. mar 2010

lucule, gratulujem k tehu 🙂

margi, pekne fotky, Kristinka je milucke dievcatko 🙂

rybka, prajem vela zdravia Emuske, aj Tebe a manzelovi 🙂

riska, kaki, suhlasim s Vami, ze ked skoncime deviatnik za byvanie, mozme sa zacat modlit za deticky 😉

pcolka
15. mar 2010

ahojte, prajem pekný pondelok 🙂 aj keď príšerne studený 😒

ale nám ten víkend príšerne rýchlo ubehol, že? my sme v sobotu boli na tej výstave, a teda muska, bola tam príšerne ľudí, ale poblém bol hlavne v parkovaní...potom už ani nie. bola s nami staršia dcéra, ale ona čo večne šomre, že nevládze, teraz vládala viac ako my dvaja do kopy, hlavne ju bavili všetky tie ukážky 🙂 😵

keď ste pri tých omšách s detičkami.....tak keď boli naše mladšie, tak som tiež zvykla byť vonku ale veľmi rýchlo ma to prešlo, pretože tam niektorí nechajú svoje deti behať, a to sa mne nepáči, nevravím, že musí byť celkom ticho, to je asi pri takom malom človiečiku nemožné, ale zas aby tam behali tak to teda nie. už asi dva roky chodievame s nimi obidvaja dopredu na lavičky medzi deti...tam dobre vidia, a zaujme ich to viac, a hlavne môžu aj sedieť...a máme z toho aj my viac, ako len stáť s nimi vzadu a nič nevidieť a takmer ani nepočuť.
ešte radi chodia s manželom na chorus, pretože je organista, tak keď hrá, tak zvyknú chodiť niekedy s ním....a spievajú osto šesť, až tak že ich aj mikrofón ešte zachytí, a počujem ich až dole 😀 😀 alebo mu občas postúpajú po pedáloch dole 😀 😀 😀 ale v podstate naučili sa vydržať a teším sa tomu....veď nech sa učia trpezlivosti.... 😉

jáj, a my sme včera mali poľského farárka-no bol zlatý, hlavne tá reč, keby ste videli deti ako ho počúvali, že ako rozpráva 😀 😀 zvládol všetko, akurát na oznamy si netrúfol 🙂

vítam laliu 🙂

a zdravím vás všetky-radšej nemenujem, lebo sa naozaj pekne rozrastáme....a máme tu nejakú Svetlanu????

pcolka
15. mar 2010

margi tie komentáre sú naozaj "bombové" 😀 😀

neviete niekto ako sa má azalka v Lúčkach???

kaki-zajtra je tvoj veľký deň 😉

a vie niekto prečo smejke odročili ten súd????

riska
15. mar 2010

no veru, čo sa počasia týka, to bol zasa vikend 😖

lalia, vitaj 😉 tak už tu mame dve kvetinky - azalku a laliu 😀 😀

pcolka, aj ste niečo kupili, či ste sa boli len inšpirovať? 🙂

margi - to už je udel ženy na MD 😀

pcolka
15. mar 2010

riska-kúpili ale len sprostosti-chceli sme deťom stolíky do detskej izby, ale na naše pomery boli dosť drahé...pohybovali sa tak od 200 - 600 Eur...a keď ešte potrebujeme dva, tak je to dosť....ale inšpirácia sa vždy nájde 🙂

rybka13
15. mar 2010

pcolka to musi by zlate ked pocujes dole svoje deticky ako vyspevuju na choruse, som si to predstavila 😀

kaki, uz dnes som naladena, ze na Teba zajtra myslim, o 2-3 dni sa nam hlasis, ze ako bolo...

riska
15. mar 2010

tak, aj ja už dnes myslim na kaki, zajtra si pôjde trocha pospať do nemocky a bude 🙂 kaki, ostavas tam aj noc?

kaki
15. mar 2010

Ahojte 🙂
No taká som rada že na mňa myslíte, ĎAKUJEM 😵

Ani sa nebojím, lebo som sa nesnažila moc pátrať po tom čo ma čaká - o to viac sa zabavím na mieste.
O 13:00 ma má zajtra manžel odovzdať v nemocnici 😀.
Zajtra okolo 16:00 ma budú laparoskopovať a na noc tam zostávam na druhý deň ráno si ma príde vyzdvihnúť manžel 😉
Som uplne pokojná a viac zvedavá ako by som sa mala báť. Aj keď viem že asi zrovna príjemné to nebude.
Ale Vy na mňa myslíte a pekne sa modlíte tak asi preto som tak celkom v poho. ĎAKUJEM 😵

myslím na Vás a som rada že eśte s čistou hlavou zvládnem aj deviatnik za bývanie. Bola by som rada keby sa s tým bývaním podaril aspoň jeden zázrak. Ja na ne stále verím.
Myslím na všetky detičky a aj mamičky a ockov z našej témy aj tie anonymné 😵

Pridané fotky krása 🙂
Vítam nové kvietky.
Mám pocit že sa blízka na lepšie čas pre nás všetky. Zázraky sa dejú 😵

Naozaj Ďakujem za podporu a každú motlidbu za mňa 😵 Kiež by Vám to Pán oplatil dvojnásobne 😵

violoncielka
15. mar 2010

Ahojte babenky
Neskor si vas docitam...chcem len povedat Kaki , ze na nu myslim aj ja 😵 . Verim, ze vam ta laparka pomoze 😵 .Tak sa nam drz Kaki 😲 .
Pekne poobedie. Pa vsetkym ostatnym

janula.k
15. mar 2010

ahojte 😵
Kaki, krasne optimisticky naladenaaa, tesim sa a verim, ze vysledok laparky bude taky isty 😉 pozdravujem ta a zajtra na teba myslim aj ja!
cakam navstevu, tak vecer este nakuknem a docitam vas 😉

bettynka222
15. mar 2010

ahojte 🙂

rybka no ale ja ot mam na hlasivkach, tam mi ta ustna voda nedorazi 😀 dala osm si zas ten homeovox - viem ze tu bola divoka debata o homeopatikach, ale ved potom by som sa mohla bat cohokolvek z lekarne, nie 😉

darla vydrz to s tmy prednisonom. a dobra sprava ze sa ti znizila imunita, ved o to nam slo, nie? 😉

janulik s tym padanim vlasov to je vraj normalne, teda ak ti pocas tehu padali menej ako zvycajne. mne padaju vlasy ako obvykle a este sa aj strasne lamu - ale pripisujem to tej anemii 😝

leni pekne porkoky s malickou robite 😵

lalia a v com je problem? liecis sa?

margi, muska my mame super detske omse. nie je tam vyhradena ziadna miestnost pre deticky, pretoxe cela omsa je len pre ne 😉 niektore tam maju hrakcy, ine nie, ale cela omsa je prisposobena im - hraju im scenky aby to lepsie pochopili a je tam celkom sranda 🙂

kaki drz sa nam zajtra. krasne to zvladnes, uvidis 🙂

lenkove
15. mar 2010

Kaki, neboj moje, ja na teba myslim.. vcera som pri ukladani trikrat zaspala, ale nakoniec som vstala a sla do kostola, aj kvoli tebe 😉

lalia123
15. mar 2010

Ahojte,

Kaki, myslim na Teba, snad sa nam coskoro ozves s dobrymi spravami. 🙂
Pekny vecer vsetkym, myslim na Vas.

lakrimosa
15. mar 2010

Ahojte dievčence!!!!
Chcem vás len pozdraviť a dočítať zameškané, boli sme cez víkend gratulovať neterke k dvom rôčkom, tak som nestíhala...Ale kúpila som jej od Marušky slávnostné biele šaty , ktoré tu inzerovala na koníkovi a viete, ako jej sedia, krása. Tak sme sa vytešovali, nechcela si ich ani vyzliecť, opica malá.

Kaki, budem s Tebou zajta o 16:00!!!! NEBOJ SA!

Pekný týždeň plný pôstneho pokoja vám želám, každej osobitne
🙂 ďakujem Pánovi, že ste 🙂

lakrimosa
15. mar 2010

Ešte, prosím poraďte, ako mám mužovi vysvetliť, že konikovanie mi neškodí 😀 . Myslí si, že mi švitorí, keď sa o mojom probléme s vami rozprávam...

rybka13
15. mar 2010

lakrimosa, tak to je Ti tazka vec, kedze muzi su z Marsu a my z venuse 😀 Ak to nie je priam nemozne, lebo ony by predsa o problemoch nehovorili, pomaly ani s najlepsim priatelom nieto sa este vykecavat na nete..
Myslim ze mojmu pomohlo, ked ma niektore babenky tu z temicky navstivili a mm videl, ze su to slusne, sympaticke a velmi inteligentne dievcata a nie nejake hysterky co riesia na konikovi iba problemy 😝

kakusik, spominam si ako si bola jedna z tych co na mna silno mysleli, v ten den ked som rodila, ked Eminke zacali klesat ozvy srdiecka ... mne vtedy hrozne pomohlo, ze ste niektore co ste vedeli co sa deje mysleli na mna presne v tu moju tazku hodinku... mozes si byt ista, ze o 16.00 som s Tebou
🙂 a pre istotu este aj nejaky cas predtym a potom 🙂

muska30
16. mar 2010

ahojte,
kaki, myslim na Teba 😔

pcolka,
tak ste mali pekny vikend 😉 a Tvoje dievcence su uz pekne vychovane, ked tichucko sedia pocas omse, pripadne spievaju 😉

violka, aky bol Pariz?

lakrimosa, aj moja dcerka sa rada paradi, tiez je hrda, ked ma novu suknicku, ci satocky 😉

pekny den vsetkym 😵

maria1610
16. mar 2010

Kaki myslim na Teba 🙂

lenkove
16. mar 2010

ahojte
no a my sme chori, v noci bolo aj 38,7 C, teraz ma len zvysenu a to po nurofene 😔 😔
mam vincentku (ale flasovu) sprej morsku sol do nosteka, odsavacku a nurofen, samozrejme.. unavene oci a hladne brusko k tomu 😀

pcolka
16. mar 2010

muska ďakujem 🙂

kaki-všetky na teba veľmi myslíme, a držíme palce, aby to dobre dopadlo 🙂

lenka-to mi je ľúto, je to pre nás matky ťažké, keď máme drobce choré ☹ , ale všetko zas bude dobré, neboj sa!

aj ja som bola so staršou u lekárky, má už pár dní dosť blbý kašel, a napriek tomu, že sme jej dávali kvapky, jej to neprechádzalo, a báli sme sa aby jej to nezišlo na priedušky, tak som radšej bola, a robila jej aj rýchly CRP test, ale našťastie zápal nemá, tak má len septofort a tabletky ambrobene na kašel, ale je do piatku doma, a tomu sa ona tešila najviac.

ozaj baby-mám jednu tému na debatu a síce-očkovanie proti prasacej chrípke, doktorka mi vravela, vraj je na nejakom zozname, či ju chceme dať zaočkovať....ale zatiaľ tam mala písané samé nie, pri iných deťoch! nie som tomu veľmi naklonená, ale nevieme čo máme spraviť.....a tak tiež aj my dvaja s manželom sme vraj "rizikoví pacienti" a môžem sa dať zaočkovať-ale tiež sme sa nedali! nejak sa toho bojíme 😒 keď človek nevie, kedy urobí lepšie - tak "babo raď" 😉 (mne tak zvykne šéf povedať, že "babo raď!", keď chce niečo vedieť 😀 😀 )

teda o parádení by som aj ja mohla prispieť-menšia je vééééľká parádnica, nevyjde z domu bez toho aby nemala na sebe sponky, náramky aleo náhrdelníky....a to nehovorím o tom, že v sukni a "klepotavých" topánkach (tak to volá ona) by chodila najradšej každý a celý deň 🙂 🙂

a ja už chcem jáááááááááár, a nie tento sneh a zimu ☹