Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lifiatko
26. jan 2010

jej, smejka, take nieco som potrebovala, prehladne, jasne 🙂 dakujem
akzuzs, nastavajuci je pri mne, velmi mi pomaha, da sa na neho spolahnut, jeho mamka mala tiez problemy otehotniet, takze to chape a upokojuje ma... s nim to zvladnem...

riska
26. jan 2010

ahojte, zlatička 😵

leni, no že si sa nam aj ozvala....tešime sa 😵 a betty ma pravdu, ty vlastne teraz tehulkuješ a nemôžeš len tak preskakovať mesiace 😉 verim, že malička bude čoskoro u vas 😵 pekne všetko popripravuj a vyberaj výbavičku 😵 😵 myslime na vas 😵

mimuska, no teda 😕 ale tento mesiac sa tomu už nevyhneš, pekne si naplanuj, kedy tam pôjdeš a nezabudni nam to oznamiť 😀

lifiatko, suhlasim s dievčatami, ty sa len dopredu nestresuj 🙂 je super, že vieš, aky mas problem, tak ak by sa vam po roku nezadarilo, možeš hned začať s liečbou... umele oplodnenie je až posledna možnosť (ak by ste s tým súhlasili), ale vela dievčat s pco otehotnelo aj pekne prirodzene.... pri pco je velmi dôležite poznať svoj cyklus, lebo ovulka si vtedy chodi, kedy sa jej chce, alebo nechodi vobec 😖 nie je zle merať si aj bazalnu teplotu...inak je tu niekde tema preco pco alebo tak nejak sa vola, tam su dievčata velmi skusene a určite ti poradia 🙂

smejka, akzuzs - 😵

betty, matko nemože spavať? 🙂

violoncielka
26. jan 2010

Ahojte babule 😵

lifiatko
26. jan 2010

nie, praveze nechcem robit nieco, co nie je povolene... len som nevedela presne ktore to je 🙂
hej, uz som aj v tamtej teme...

riska
26. jan 2010

ciao, bella 😀 😀

violoncielka
26. jan 2010

Lifi, vitaj. podla mna sa zbytocne vopred stresujes. Aj keby si bola na 100% pripravena na vsetko, vedala o vsetkych moznych aj nemoznych problemoch a moznostiach- rozhodne nakoniec vyssia moc.
Vies aby si si prilisnymi informaciami neovplyvnila myslienky....vela zavisi aj od psychiky.
Vykasli sa na to....ja som sa zacala patrat az po 2 rokoch snazilkovania. Co ti je sudene to ta neminie....

A co je povolene alebo nepovolene...hmmm.... vo vsetkonm vitazi laska. Farizeji tiez krivo pozarali na Jezisa, ked v sobotu liecil. Myslim, ze tym som povedala vsetko.

violoncielka
26. jan 2010

Brava Riska...inizii parlare italiano?

lifiatko
26. jan 2010

ale ja som sa len teraz dozvedela, co znamenaju problemy, ktore mam uz od 14-tich!!! nestresujem, uz nie, len rozmyslam ako to, ze za 10 rokov mi k tomu ziaden doktor nic nepovedal!!! tak si sama hladam odpovede, lebo cim menej viem, tym viac si domyslam... a radsej tu horsiu verziu, aby som bola pripravena... ak sa potom stane nieco lepsie,tak uz len tesit sa mozem 🙂
cize aspon nieco uz viem, mam diagnozu, idem na endokrinologiu, kde dostanem dalsie informacie... tu na PCO fore mi baby poradia, Vy ma tu podrzite... uz to nebude ako doteraz, trapit sa ked neviete z coho to je, neviete ci mate nejaku buducnost...

riska
26. jan 2010

violka, non inizii, io parlo italiano da gran tempo

riska
26. jan 2010

lifi, ak neriešiš tehotenstvo, doktori ti k tomu nepovedia nič 😖 povyšetrovať sa nie je na škodu, ale naozaj sa tým nezaťažuj viac, ako by bolo dobre, ok? 😉

violka, dufam, že som nenapisala totalnu sprostosť 😀 😀

riska
26. jan 2010

😔 😔 😔

violoncielka
26. jan 2010

Nie Riska...da sa tomu ako tak porozumiet---hihhihihihi

Smejka uz som zareagovala 😔

suzzika
26. jan 2010

Zdravím všetky 😵
a navrhujem pridať k modlitbe za Smejkovcov ešte jeden zdravas za Lenkovcov, fakt som si myslela, že aspoň ich ado už je v suchu ☹

Lifi vitaj 🙂

monika99
26. jan 2010

Ahojte kocky,
rozhodla som sa podelit s vami o doterajsich ne-uspechoch.
Mam za sebou vysetrenia ohladom stitnej zlazy - ok
bola som aj v centre v Ke -ok
manzelov spg je tiez ok ale mal tam dajaky zapal mal vela bielych krviniek
ale v podstate ma tam spermijky ktore su zivotaschopne
Zatial mam vetky potrebne vysledky ok som mlada 23 a stale nic tak ja uz neviem co mam robit dalej.
Vykaslala som sa na doktorov a aj na studovanie chorob na nete a pozorovanie sa, tk dufam ze to bude mat vysledok.
A ak sa nepodari do leta ta mi z centra odporucali ist na laparku lebo iny dôvod tam nevidia ze treba este preverit priechodnost vajickovodov.
Niekedy ma chyti taky zial za srdce ze si neviem pomoct ale snazim sa to nejako zvladnut.
Kocky co robite vy co sa dlho snazite ako to riesite?
Prajem krasny dnik 🙂

kaki
26. jan 2010

Ahojte,
aj ja sa pridávam k modlitbám za Smejkovcov a Lenkovcov. A neprestávam ani v ostatných...
Myslím na Vás ale nemám moc času, lebo udatne pracujem 😉 .

Dúfam že sa nám podarí budúci týždeň sa stretnúť 🙂

riska
26. jan 2010

suhlasim, suzzi 🙂
kaki, už si fit? môžme planovať stretko? 🙂 dufam, že už aj skorki je o.k, davno sa tu neukazala

akzuzs
26. jan 2010

Ahojte dievčatá v tento krásne slnečný deň!!

Mimuš, ja som to včera normálne tušila, kedď si sa tu neozvala, že si od nervov z MUDr. dostala 😨 Ale hlavu hore!!!!!! Nielenže je tam Boh ale aj nádej že Ti pomôže na ďalší mesiac ísť a ako povedala Bety, chodď v strede cyklu. A do predu nám to povedz, nech sa za Teba modlíme a aby si nehodila spiatočku v čakárni. Budeme s Tebou 😉

Leni, tiež sa pridávam k modlitbe, aby si už s manželom nečakali a už "porodili" ako som hovorila, Tebe jedinej ako tehu by som to priala 🙂 Len nech máš už Malú ofic. v náručí a nič a nikto vás nerozdelil 🙂 Dôvera v Boha s Tebou!!!! 🙂

Kaki, ja som nová v tom rozdelenom ruženci a modlím sa "Ktorého si Panna v chráme obetovala" kedy sa to vymení???? Alebo ako to potom prebieha??? 😕 A nepracuj toľko, škodí to kráse!!!!!!!!! 😀

Monika99 ahoj!
Možno to že príliš chcete, to je problém 😉 Vtedy už hrá psychika a tá robí svoje, to dobré poznám ale skús sa na prílišné snažilkovanie vykašlať a snažiť sa len tak a nerozmýšlať, či to výjde, alebo nie. Boh má s Tebou plán a uvidíš časom zistíš aký. Ono to nakoniec príde tak nečakane.

Všetky VS ahojte !!!!!!!!

Margi, Ty si chcela zisťovať o tom pripoistení na druhú matersku ???? A čo si zistila, aj ja by som si pripoistila, ak sa to aj na mňa do budúcna vsťahuje. Daj mi vedieť, alebo na IP

mimuska77
26. jan 2010

Betty,Riska,Akszus ale aj ostatné babulky ja som sama s toho hotová,že nakoniec ms dorazila aj ked na druhej strane a to Vám musím oznámit dostala som ju teda ešte v nedelu večer a ten cyklus je taký normálny myslím "silou" lebo ja mávam dost silné tie moje dni a beriem Valovičove kvapky,no ešte keby sa mi aj krásne ukončil do takého piateho dna aj sa budem velmi velmi tešit nakolko aj dlžka mojho cyklu býva nesmierne dlhá tak 9,12,ale aj viac dní,čiže napriek tomu sa teším zatial aspon s tohoto,aj ked som psychicky bola naozaj naštartovaná,ale tento krát teda na taký 12 den sa k dokyne vyberiem inak dík za radu Betty ale to Vám dám určite vediet,pretože mi velmi pomáha Vaša podpora a ete raz dakujem a zo srdca myslím na Vás v modlitbách samozrejme som aj ja za modlenie pre lenkovcov aj smejkovcov a aj za všetky VS,VM a aj VT..... 😅 😅 😅

margarita
26. jan 2010

ahojte,
super, ze kaki je uz opat prevadzky schopna 😀 ale ako riska spravne poznamenala, co je so skorki, bud je este chora, alebo uz zase divoko pracuje od svitu do mrku 😉
Stretko ano, ano, ano...len kde a kedy? dohodneme cez IP,ok?

vitam lifi a aj moniku, a drzim obom palce, nech napriek diagnozam a obavam porodia raz svoje vytuzene babetko. Teda nie len raz, ale neraz 🙂

violka - uplne s Tebou suhlasim, vo vsetkom...esteze si v rodine 😎

smejka - 😒

lenka - tak to je take napinave este viac ako normalny porod, ten vies aspon priblizne ocakavat, ale ten Tvoj je detektivka 🙂 ja verim, ze pride v dohladnej dobe a bude rychly a hladky...

suzzika - ahooooj, tak co Karolinka, uz hryzka nanuky ? 😀

betty - Hartan ani na SVK nekupis, leda ak tak v Kike maju nejake vystavene stare modely, ktore kym nepredaju, neobjednaju TI nic - tomu vravim "sluzby zakaznikom" 😠 preto sme sa my onehdy na nich vykvajzli a objednali ho komplet u vyrobcu cez net. A normalne bol lacnejsi ako v Shoppinh City pri Viedni. NUz ale co tam po nom, ked Ty mas vybranu Teutoniu 😉

margarita
26. jan 2010

mimus - nebudes Ty mat tiez nieco s krvou divne, ked pises, ze mas taky silny a dlhy menzes, aj carm tusim take pisala a vidho - trombofilka 😠 to len taky napad, ja nie som DR. Betty 😎

margarita
26. jan 2010

este sa vam musim pochvalit, ako som rozbehnuta z tej komunikacie so Socialkou a Uradom prace, ze som sa dnes sla rozculit do mojej milej drahej Tatra banky, ze ci mi nemozu dat iny balik sluzieb, ako ten uzasny novy 5Eurovy, z ktoreho ja vyuzivam tak 2 sluzby z 20 tich...
sla som na to asertivno-vyhrazne 😉 a tetu asi dojalo, kolko mi tam teraz chodi rodicovsky prispevok 😀 ze napokon vymakkla a priznala, ze sa da mat ucet aj bez balika sluzieb. ze skratka budem platit len to, co naozaj za ten mesiac vyuzijem. takze pokrok existuje, teda aspon v banke, ked uz v Socialnej poistovni stale nie 😀
tak az potrebujete nieco vyhadat v banke, som vam k dispozicii 😎

riska
26. jan 2010

počuj margi, mm vravi, aby si si dobre pozrela sadzobnik poplatkov:
1. 1,63 € - vedenie účtu
2. 0,33 € - výpis poštou
3. 0,3 € - Internet banking + Dialog + Mobil banking
4. 1,0 € - súkromná karta bez poistenia
5. 0,1€ - poplatok za spracovanie platby kartou
6. 0,1 € - výber z bankomatu Tatra banky
7. 0,1 € - spracovanie prijatej platby

lebo aby si v konečnom dôsledku nezaplatila 4, 80€ 😎 a pritom si musiš dať pozor, kolko transakcii urobiš.... my mame tiež s TB svoje skusenosti, mm si tam zrušil účet prave kvoli tomu ich super baliku, a to ho presviedčali 2 dni 3 pracovnici, nech to nerobi 😀
ja som si ho musela nechať kvoli hypoteke, ale od februára budem platiť kartou aj jeden rožok, lebo za 10 platení kartou mesačne mi daju 50% zlavu 😠
tolko bankové okienko 😝

carmenuska
26. jan 2010

ahojte vsetky, ja vas nachvilu idem pozdravit...Prisla som z porady prave, v skolstev je riadny bordel, neviem co mame robit a v piatok je vysvedcenie 😒 Inak sa mam fajn, mm chodi po rontgenoch, nieco ma s rukou a neviemco, pravdepodobne nejaky zapal. tak zas nic z tej adopcie, ja uz tomu nechapem, vzdy ked tam uz uz chceme ist tak sa neco stane a nemozeme. Okrem toho riesime kupu pozemku a tiez sa stale Boha pytam ci robime dobre.... Tak my sme uponaahlany a ani som vas nedocitala a uz bezim. Inak prvykrta som nechala ziaka rachnut 😲 je to dost blyb pocit,ale neviem ani predmety spocitat. To je vsetko, krasny vecer, este idem prosikat Martu. papa

bettynka222
26. jan 2010

ahojte 🙂

mimuska ale najprv dokyne zavolaj a objednajte sa aby zas do toho niečo nevoslo 😉

lifiatko ahoj. neboj nič, kamoske oznámili to iste na začiatku snazilkovania a už je tehu 🙂 je dobre že dr o tom probléme vie. Vieš koľko báb sa najprv dva roky snaží, potom sa dlho prichádza na pricinu, roky utekaju, psychika atd.... ty keď sa Vám nebude dariť tak hneď môžeš prísť za dokim nech ti dá lieky 😉 alebo ti ich chce dať od začiatku?

monika ahoj tiež 😉 ako dlho sa snažíte? Vieš môže byt veľa príčin. aký zápal mal mm? Neprenieslo sa to aj na teba?

margi no ha nemám vybranú teutoniu, to mm 😝 ale tak vydupala som si aspoň vyber farby. hartan je ale taký podobný, že? A čo sa týka tej mimuskinej silnej ms...dr betty si mysli, že to môže mat viacero príčin a že presnejsiu diagnózu stanoví gyn po vysetreni 😉

carmen ahooooj 🙂 možno to tak má byt, že vždy do toho niečo pride 😵

skorki
26. jan 2010

Ahojte,

Ja Vas tiez idem vsetky pozdravit 🙂 , ze na Vas myslim a citam, aj ked nepisem.

Koncom tyzdna si ideme oddychnut do Patiniec, tak sa tesime. To je tusim nasa jedina novinka 😀 , inak vsetko po starom. 🙂 😢
Nestacim sa divit tym infoskam o ado...videla som aj prispevok v telke, aj tie dva blogy. No, co k tomu dodat... 😔 Na Slovensku je to tak...Bola by som velmi rada, keby sa tu konecne stastne "narodilo" aj ado dietatko. 🙂

Babulky, myslim na Vas vsetky - tehulky, snazilky, maminky, pisatelky, citatelky...atd...
Opatrujte sa, davajte na seba pozor. 🙂 /hlavne na ten lad na zemi a chripkove bacily 😉 /

lenkove
26. jan 2010

Babule dakujem vam..
Suzika, esteze si si to precitala tu, lebo som dostala tvoju krasnu spravu a nezvladam odpisovat.. dnes to na mna trosku dolahlo, stale cakame 😨 a nikde sa neda dovolat.. a traposim ja viem 🤐

smejka
autor
27. jan 2010

ahojte vsetky 🙂
dakujem vam za podporu....ja tiez velmi dufam ze i my ado zacneme coskoro rodit 😉
lenka nesmut....skusala si volat na sud o predbezko? po nasej skusenosti nedavno minulej je lepsie ist priamo na sud sa poinformovat o predbezko....vies ze nas asistentka tyzden zavadzala a bolo to nakoniec inak 😒
mas na to pravo....dokonca ak by to bolo vo vas prospech tak ti na mieste maju dat z toho kratky vypis aby si s nim mohla ist do DD
zelam vam pekny den..mna caka ucenie 😝

skorki
27. jan 2010

Dobre ranko,

Teda, to je zima...u nas v BA bolo rano minus strnast. To som tu davno nezazila. 😝
Lenka, vobec netraposis...ved sa jedna o dietatko, je jasne, ze sa clovek obava, strachuje a stale na to mysli...Zvlast po tych skusenostiach od Smejky.

Tak nech sa Vam dnesok vydari, Smejke nech ide dobre ucenie 🙂 . Pa. 😉

janula.k
27. jan 2010

ahojte 🙂
musim sa vam pochvalit, po vcerajsej poradni ma nas drobec 4050g a ma presne 4 tyzdne. Porodnu vahu mal 3040g a potom schudol na 2880g, takze krasne pribral. Doktorka povedala, ze dokonca je to viac ako by mal, ale nevadiii, tesime sa. Inak je vsetko ok. A neviem, ci som vam spominala, ze mame šelest na srdiecku.. 😔 ale tak snad to pominie..ked nie, tak ideme v 3m na kontrolu ku kardio.
U nas je riadna zima -14stupnov 😕
vsetky vas pozdravujem, specialne myslim na Smejusku a Lenusku a ich dievcata 😵