Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

skorki
29. aug 2009

No ja som uz uvarila - chcela som taku mexicku polievku - fazulka, paradajky, kukurica, masko - je trosku paliva, dufam, ze nebudeme robit malych dracikov. 😝
A kolac mi totalne splasol...to sa mi nestalo nepamatam kedy. Proste boky specene a striedka surova. No, uvidim, co sa s tym da robit. Este sa to pokusim zachranit. 😀 😀 😀
Ja som tiez strasne rada, ze sa ochladilo. Aj ked zajtra uz ma byt slnecno.
Tak paaaaaaaaaaaa

suzzika
29. aug 2009

Ahojte všetky 😵
Ja sa vám len tak narýchlo ozývam, aby ste nezabudli, že existujem 😉 U nás je všetko ok, sme všetci zdraví, len je to veľmi hektické, tento víkend je u nás jarmok tak musíme absolvovať všetky kolotoče a aj rodičia si chcú prísť na svoje 😎 a k tomu zopár návštev, čiže tak...Myšlienkami som s vami veľmi často, modlitbami tiež, ale takto virtuálne žiaľ menej... ☹ Snáď sa to dostane čoskoro do normálu... 😀 Zuzanka nastupuje v stredu do škôlky a tatko do novej funkcie /vyzerá to na povýšenie, ale pssst 🙂 /a s tým spojená zmena prac.času o Zuzankinom režime ani nehovorím no a my 2 sa musíme prispôsobiť - takže riadne zmeny a s tým spojený stresss, ale veď zmena je život a tak to má byť...
Keďže ja vôbec neviem, ako žijete a čo máte nové tak sa každý večer modlím za tú, ktorá to najviac potrebuje... 🙂
Pekný víkend všetkým 😵

suzzika
29. aug 2009

Ešte jednu dôležitú vec som zabudla...Keďže nemám čas vás čítať ani netuším, či pribudla nejaká nová tehuľka a keďže po Marginom pôrode sa to s tehuľkami tak pekne rozbehlo nechápem kde to viazne 😉 A preto chcem urobiť jeden výmenný obchod, keďže sa stále modlím každodenný desiatok, ktorého si Panna v Betleheme porodila a nie je pre mňa už aktuálny tak ho chcem posunúť niektorej, ktorá sa modlí 4.desiatok, neviem, ktoré to sú, ale ak mi napíšete IP tak si to vymeníme ok?Nech už sa začne niečo diať, čakám na ďalšiu vlnu pozitívnych testov...

darla27
29. aug 2009

Suzzika ahooj, aj my cakame na novu vlnu. Nieco mi hovori ze ju onedlho rozbehne Riska a potom to uz pojde. 😉
To sme radi ze sa Vam dobre dari, ste zdravi a je vsetko ok.

Skorki ty si ale sikovnica, uz o deviatej navarene aj napecene. 😉 😀
Ja beham po nete recepty, ale este som sa nerozhodla, zatial vedie rezen zo syrom z mleteho mäsa alebo chilli con carne, ale este to nebude konecna, cakam ze najdem nieco zaujimavejsie.

riska
29. aug 2009

ahojte všetky gazdinky a ine šikovnice 😀
aj ja som rada, že nam dnes prši, lebo už sa fakt nedalo dýchať, hoci tá búrka v noci bola hrozna 😖

skorki, nech ti odidu všetky krízy, depky a virusy... predpokladam, že si sa simpsonovi koláčikom a mexikom zavdačila 😀

suzzik, ahoooj, aj my na teba myslime, pekne si to doma zorganizuj a čoskoro sa určite budeš môcť venovať aj nam 😵

darla, zasa mas ružove vlasy? 😠 😎 ty tiež nemôžeš spávať? len ešte pekne oddychuj, lebo potom nebude kedy 😉

všetkým prajem pohodovú sobotu 😵

margarita
29. aug 2009

tak ja sa tiez hlasim, ze zijem a taktiez sa veeeeelmi vytesujem, ako pekne prsi...u nas zacalo presne 4.15. Bola som prave hore, preto to viem tak presne, a tie hromy, blesky...no vzdy som sa az strhla zo sna, ze ci to Kristinku nezobudi a nerozplace sa, ale tej to bolo jednooooo 😀 😀 sa mm smial, ze ona spi ako vojak na fronte v zakopoch, kym sa nic nedeje, tak si este zdriemne 😉
a taketo ochladenie by mohlo byt aj kazdu noc, tie tropicke tepla su uz fakt privelke a pricaste na nase mierne podnebne pasmo.

No citam citam,ake ste tu gazdinky, ja teda vobec netusim co varit a o peceni ani nehovorim, ale zase jest sa musi 😉 tak snad ma kopne muza a nieco jedle pripravim.

suzzika - verim, ze sa to dostane do normalu coskoro a prides aj castejsie nam napisat, ako sa mate a ako bravurne zvladas starostlivost o 2 princeznicky 😉

riska
29. aug 2009

ahhooj, margi 😀 🙂

riska
29. aug 2009

marg - to malo byť kopne múza alebo kopne muža??? 😀 😀 ja len aby nedošlo k zlej interpretácii 😝

margarita
29. aug 2009

jasne, ze múúúúúza, inak by bolo,ze JA kopnem muža a nieco pripravi 😉 aj tato moznost sa mi teda paci, neviem vsak uz ako jemu 😉

riska
29. aug 2009

a možno múza kopne muža a ty budeš mať voľno 😀 😀

margarita
29. aug 2009

tak az tu múzu stretnes, posli ju k nam, dobre?
rozmyslam, kolko casu by som usetrila, keby som nemusela jest...ale neviem, kolko by som to bez jedla zase vydrzala 😉

skorki
29. aug 2009

Ahojte,

Margi, co to za filozoficke otazky...kolko casu by si usetrila nejedenim?...To je ako v Malom princovi, tam bola tusim tabletka po ktorej si uz nemusel pit a tiez setrila kopu casu. A MP si polozil otazku, co by on robil s nasetrenym casom? Pomaly by sa vybral k studnicke
Aj ja som sa uz zlakla ci kopes vlastneho muža. 😀 Niekedy ma to nepouzivanie diakritiky matie. 😀
Suzzi, to je super, ze ste v poriadku a ze si sa nam ozvala. Inak - dobry napad s tou obmenou. Mna dokonca napadlo, ci uz ruzenec aj nezmenime za nejaky novy, pripadne aj celkom novu modlitbu. Co poviete? Mala zmena nezaskodi 😉
Riska, chcela som sa spytat, ci si vyfasovala dobry rozvrh na novy sk. rok.

Tak sa majte, paaaaa.

riska
30. aug 2009

babulky, ledva som nas zasa našla 😕 čo porabate? 😉
my mame dnes taký návštevný den, tak už sme stihli aj kostol a dokonca sme boli aj na nákupe (ale pssssst) 😀
tak peknu nedelu 😵
a skorki, rozvrh ešte neviem, zatial len úväzok... to by bolo veľa toľko šokov naraz 😖

margarita
30. aug 2009

skorki, mne napadaju aj kacirskejsie otazky ako o nejedeni 😉 ale tie pre istotu ani nevypustam z hlavy 😎
Potesilo ma, ze chces zmenit ruzenec na nejaky novy, pripadne aj celkom novu modlitbu 😉
ved aj Ruzenec svetla nejako zacinal, no nie? 😀 Tak ako skorki, dame take napr.ze Tri krat Slava, dva Zdravasy a potom Otcenas a za tym este Slava? Hmmm, to mi pride malo tvorive...skorki to urcite vylepsi... 🙂

my sme uz tiez boli v kostole a prave sa chystam ist varit nejaky obed a po nom aj na vylet do prirody by sme sli, len este nevieme kde. Ale nieco vymyslime 😉

peknu nedelu vsetkym 🙂

riska
30. aug 2009

margi, ako dopadol výletík v prírode? stretli ste znova nejaké zvieratká? 🙂

violoncielka
30. aug 2009

Ahoj babenky

poculi ste dnes to evanjelium? Tak a je to tu.....mi prislo tak slzavo, ze Boh nas naozaj miluje...a potom som sa zamyslala( a tiez mi bolo clivo ) ak nahodou je v Bozom plane, ze nikdy nebudeme mat deti tak budem hrozne smutna osoba 😢 .... Ja vobec taku verziu nepripustam, ale tak ma napadlo, ze co ak? 😔 😔

Margi tak kde ste nakoniec vyrazili
Riska ako dopadli navstevy? 🙂

skorki
30. aug 2009

Ahojte krasavice,

My sme akurat dorazili zo Schonbrunnu. Bolo to tam krasne aj pocasie nam prialo. Takze vydareny vikend 😉 .
Margi, pekny modlitbovy gulasik si navarila - z tych Zdravasov a Slavasov. Ja nie som prilis origos, ale dala by som bud navrh na - Litanie k sv. Jozefovi - dostaneme sa k nim vsetky, su kratucke, mohli by ich stihnut aj tie rozbehane a zaneprazdnene. 😉 Alebo si mozme rozdelit opat ruzenec.
Idem sa poludstit a pomaly spat. Majte sa a uspesny tyzden.

margarita
30. aug 2009

vyletik dopadol skvele, boli sme na prechadzke pri Dunaji ale na rakuskej strane. Na riskinu otazku o zvieratkach odpovedam pozitivne : ano, tentoraz ale len zopar motylov a KOMARE 😀 😀 (ved pri Dunaji v lese to sa dalo cakat 😉 ).

vcielka - skus nejake lepsie napady, a tuto verziu si nechaj uuuuplne nakoniec, ok? verim, ze sa k nej potom uz nikdy nedostanes...

skorki - gulasik som nevarila - len rybu s ryzou dnes
😉 a Litanie k Sv.Jozefovi fakt nepoznam, ja taky neznaboh 😎 ale mam Google:

http://www.modlitba.sk/htm/poboznosti/litianie/...
celkom pozoruhodne. Ja zatial pokracujem s nasim desiatkom, kym nejaka vyssia moc a autorita nerozhodne inak 🙂

Inak mame dnes s mm taky zaujimavy diskusny den o tzv.Benovcoch...lebo som citala teraz zivotopis toho don Bena a na nete nieco o nich, a preco ich zakazali a aj osobne ich zopar poznam, tak len som chcela sa s vami podelit o poznatok, ze vselico pekne a s dobrym umyslom zacina - a casto sa to potom zvrhne 😒 ale to myslim nie je pripad nas, len tych benovcov 😉
Dobru noc,
zajtra ideme s K. zase na ockovanie, takze som mimo netu cely den, aby ste sa o mna nebali, ked sa tu neukazem,ju ? 🙂

violoncielka
31. aug 2009

Ahoj dievcatka

pekny den vsetkym 😉

riska
31. aug 2009

aj ja prajem pekný den 🙂
violka, navštevy boli super a jedna pokračuje do dnes - švagor s rodinkou u nas aj prespal, tak ešte poobede ideme s nimi niečo vymyslieť 😉

margi, tak dufam, že my tak neskončíme ako tí benovci 😀 😀
a ja osobne tiež súhlasím s navrhom skorki a poťažmo margi, len tiež čakám na vyššiu autoritu 😀 😉

muska30
31. aug 2009

Ahojte dievcata. Mozem sa k Vam pridat?

Nie som snazilka, ale som veriaca. Som mamou dvoch zdravych, krasnych deti. Obidve deti boli vymodlene, pri prvom dietati, synovi som vsak mala problemy. Pol roka po svadbe som zistila, ze som tehotna, s manzelom sme sa na babo velmi tesili. Isla som k mojmu gynekologovi, poslal ma na sono. Tam mi lekar potvrdil, ze som tehotna, ale ze tam vidi esto nieco ine, ze je zrejme na maternici myom. Ostala som v soku, vobec som nevedela, co to znamena. Prisla som domov s radostnou spravou, ale aj so smutnou. Nevedela som, co bude dalej, pritom mesiac pred otehotnenim som bola u mojho gynekologa a povedal, ze som uplne v poriadku... Prestala som mu verit a isla som k druhemu lekarovi, ten mi navrhol PN-ku. Ale po dvoch tyzdnoch som zacala krvacat, plakala som spolu s manzelom, myslela som, ze som potratila nase babo. Hned som isla do nemocnice, ale nastastie, babo zilo. Ostala som tam dva tyzdne na infuziach, kym som neprestala krvacat. Mala som rizikove tehotenstvo, tak som bola doma a este aj neskor dalsi mesiac v nemocnic, aby sa babo udrzalo. Bola som nestastna, ze preco prave ja nemam bezproblemove tehotenstvo, preco sa nemozem na babatko tesit ako ine buduce mamicky. Bala som sa, ci nebude chore, lebo som bola na sone skoro kazdy tyzden, lekar mi odporucal laparku, lebo si nebol isty, ci to nie je cysta na vajecniku. V tom pripade by som o babo bola urcite prisla. Ale Boh urobil zazrak, cela rodina sa za mna a za babo modlila, svokra dala odsluzit omsu. A v 39. tyzdni som planovanym cisarskym porodila zdraveho synceka. Pri operaci mi vybrali aj myom, ktory bol z vonkajsej strany maternice a mal priemer 10 cm. Myom mi tlacil na chrbticu, tak ma cele tehotenstvo bolel chrbat a krize, musela som lezat. Ale stalo to za to. Teraz ma moj syn uz 6 rokov.

muska30
31. aug 2009

Prepacte za taky dlhy prispevok, ale je to moj pribeh, ze Boh kona v zivote kazdeho cloveka a robi aj zazraky. Ked som bola v osmom mesiaci, dostala som od Nasho Pana prislubenie. Do nasej farnosti prisiel charizmaticky pater z Indie, ktory sa nado mnou modlil a skrze neho mi Jezis prislubil, ze ja aj moje babo bude v poriadku.
Kazdy den dakujem Bohu za moje deti, za ten zazrak v mojom zivote. Tak aj Vy snazilky dufajte a verte Bohu, ze zazraky sa deju.
Pekny den.

violoncielka
31. aug 2009

Vdaka muska....si ma povzbudila. Naozaj potrebujeme taketo svedectva....ked uplynie dlhsi cas a clovek uz nevie ktorym smerom sa ma pobrat- prichadza smutok, bezmocnost a pocit, ze Boh na nas zabudol...vtedy strasne dobre padne pocut taketo svedectvo.....
Ja mam v sebe ten pocit a nadej, ze v Bozom plane je aj babatko pre nas...ale niekedy prichadzaju aj cierne myslienky, pocit tmy a sucha a vtedy ti zasvietia taketo posolstva...
Vdaka, ze si si dala tu namahu a napisala si nam 😵

seka
31. aug 2009

Ahojte veriace snažilky! môžem sa pridať? som rada, že som našla aj takéto snažilky, ktoré veria ja na pomoc zhora! my len teraz začíname čo sa snaženia týka, alebo teda viac menej začíname sa na to sústrediť, doteraz sme to neriešili a nerobili nič pre ale ani proti......spolu a s božou pomocou to pôjde lepšie! veď sa píše proste a dostanete.....ten nápad s desiatkom,každý deň- ktorého si panna v Betleheme porodila je dobrý, od dnes sa ho začnem modliť aj ja....ael od zajtra sa chystám aj na inú modlitbu k sv. marte-poznáte niekto? je veľmi účinná.......čoho dôkazom je môj manžel, ktorý sa vyliečil s onkolog. ochorenia a naše dve adoptované deti....takže verím, že mi pmôže aj v tomto

skorki
31. aug 2009

No musela som nas oprasit - uz sme zapadli prachom, takmer nas nebolo vidiet... 😀
Asi si vsetky uzivate predlzeny vikend. Tak si ho len uzite, ja sa chystam do robotky aj zajtra 😖
Seka, Muska - vitajte! Krasne ste to popisali.
Inak, aj navrh od Seky je zaujimavy. Docitala som sa o tzv. 9 urorkoch sv. Marty, vraj to ma velku silu. Ak viete niekto viac, napiste.

Ja som dnes rano stihla preventivku u obvodnej lekarky. Nemohli mi namerat tlak - nakoniec vyslo 85 na 60, 😀 , tak sa ma dr. spytala, ci sa citim dobre. No jasne, ako inak by som sa mala citit? Aspon viem, ze si mozem dopriat kavu. 😉

Co mate nove a co porabate?

riska
31. aug 2009

muska, seka - vitajte a prispievajte čo najviac 🙂 a vdaka za vaše svedectva 😉
skorki, napiš o tých utorkoch, to je zaujímavé... ja potrebujem nejaký nový impulz

riska
31. aug 2009

už som niečo vygooglila... tak čo, zajtra začneme? 😉

skorki
31. aug 2009

Riska, ja Ta kludne vyhlasim za najvyssiu autoritu a mozes to tu odsuhlasit. 😀
Ja by som sa na tie utorky dala. Hiiiiiii, uz je 22:00, ja bezim "k Vam"...

seka
31. aug 2009

čaute....vďaka za privítanie. som rada, že som našla niekoho kto pozná deväť utorkov sv. Marty. pre tých čo to nepoznajú-modlí sa to deväť utorkov za sebou, má pri tom horieť svieca...je to krátka modlitba ale veľmi silná a účinná. takže od zajtra môžeme ísť na to. len neviem ako vám ju poslať, kto ju nemá a chcel by-mám na to využiť tú internú poštu alebo akým spôsobom?
riska a čo si vygooglila?

riska
31. aug 2009

o.k. odsuhlasujem, zajtra a všetky ostatné utorky sa modlime modlitbu sv. marty 🙂 seka, prave o tom som googlila, lebo som nič také predtým nepočula