Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

akzuzs
13. feb 2010

Ahojte! Požehnaný sobotný večer
Muska, ja s malým nemám problémy čo sa týka spinkania ( chvála Bohu od tretieho mesiaca) ale to som sledovala slávnostný ceremoniál v PP a teraz mám oči ako číňan 😀
Dnes som teda tomu dala. Boli sme sa s Majkom presjť pešo a to prešiel celé mesto tam a nazad ale cesta späť bolá hrozná, normálne som myslela pár metrov od domu že to zabalím, tak fúkalo. Malý OK bol naobliekaný a nechal si aj šálik na ústach ale ja som teda prefúkala hlavne dutiny skrz na skrz. Prišla domov dala horúci zábal na dutiny a silný cesnakový vývar a dúfam, že sa Boh nadomnou zmiluje a budem OK lebo keď ja ochoriem tak aj malý a potom aj manžel 😖
Darla, tak Ti tichučko závidím jej, to žehlenie, ja tam mám len malú kôpku, ktorú by som zhltla za pár minút ale už sa mi sušia dve pračky a ešte jednu práčku oprať a potom sovky, ale tie moc nemusím 😉
Všeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetky VS, VM, VD AHOJTE v Pánovi

muska30
14. feb 2010

peknu nedelu 😵 😵 😵

asi sa uz postite od MK, aj ked post zacina az v stredu 🙂

rybka13
14. feb 2010

akzuzs, no teraz je fakt, ze nevies ake pocasie sa vyrubi z minuty na minutu 😠 nestresuj,hadam neochoriete..

maria, tak to ma potesil taky pripad, lebo ja uz so 'snazilkovanim'na druhe babo nemienim cakat dlhsie ako rok
😠 ale predstava, ze by mi maternica praskla... boze to by sa mi vylialo vsetko do bruska alebo co? tak to ma teda poriadne desi, asi budem aj vystresovana ak by ma nutili do prirodzeneho porodu... myslis ze to sleduju potom pri kontrakciach ci je to na prasknutie? co ked to neustriehnu? ja by som asi radsej chcela indikovany cisarak potom.. ale zase to kebyze chcem mat viac ako dve deti (ak by sa podarilo ze ano..) tak to tiez nie je dobre treti alebo stvrty cisarak nie?

darluska uz spominam, ved to bola pekna kreslena foto 😠

bettynka222
14. feb 2010

ahojte 🙂

carmenuska no myslim ze nejake otehotneli, ale nie osm si ista - uz tam moc nechodim do tej temy. ale zas ked byvam od pani anky 20 km alebo 30, tak mi to bolo jedno. ale kebyze byva, tam kde ty, jasne ze by sa mi nechcelo

muska asi mas pravdu - vsetko ide do bruska 😀

hviezdicka femibion maju v lekarni. ved si to hod do googlu a urcite najdes priblaovy letak, ta je to najlepsie vysvetlene 😉 a k tym dostickam - ja mam podla poslendych vysledkov zly cely krvny obraz 😝

mimuska som rada ze si sa konecne odhodlala ist k dr 😉 uvidis ze coskoro pridite na pricinu doterajsieho neotehotnenia 🙂

rybicka si zlata, a mne sa zda ze grckanie uz preslo 😵 uz mi posledny tri dni je len tak zle od zaludka, ale inak ok 🙂 akurat v tom uchu mi stale pisti. to je urcite nejaky oznamovaci signal toho katastrofalneho krvneho obrazu. ked sa opravi, pistanie prestane 😀 a som rada ze mas zase mliekco, neboj to sa rozbehne 😉
a k cisaraku - to prasknutie hrozi skor pri kontrakciach. ved suzzika by ti o tom vedela povedat viac. a mozes mat tri cisaraky, takze ak tri deticky stacia, tak do toho 😉 a inak v trombo teme jedna ceska pisala, ze jej dokonca ta jazva praskla, ale nejako to zvladli. nechceli jej totiz spravit cisarsky a kontrakcie uz trvali prilis dlho....ale ked uz mala epi, tak sa to dalo. v minulosti neviem teda ako by dopadla ....

margi ma presne rovnaky nazor na tu kampan ako ty. teraz kao tehula som dooost precitlivela na taketo nechutne obrazky. to by potom na uliciach mohli strasit s plagatmi rozmasakrovanych vojakov, zvierat atd...to kam by sme prisli keby takymto sposobom vyjadroval svoj nazor kazdy? a zdalo sa mi to dost trapne pred tou kramarskou poliklinikou kam chodia tehule na poradne....o ziadnych potratoch tam nemoze byt ani pocut, to mali ist skor pred nemocnicu....tie tetky boli uplne mimo, urcite im aj niekto vynadal a ja osm sa tiez brzdila aby som im nieoc nepovedala 😠

janulcek, darla, akzuzs, maria ahoooooj 🙂

carmenuska
14. feb 2010

hojte, nestiham vas docitat, hlasim sa peken vytancovana a vsetkym prajem krasneho Valentina........

rybka13
14. feb 2010

betty dik za infosky ohladom cisaraku, ja som taky spekulant este ani tehu nie som a uz sa obavam 😠 no hypochonder nie 😀 ? ale radsej vediet viac ako menej 😔
som rada, ze uz sa mas lepsie a negrckas 🙂 inak a tie usi... mne tam zas nejak piska ☹ mam pocit ze mi to ide z chrbtice, musim este nejake tie masaze vziat.. a mala by som asi cvicit na chrbticu . myslis ze to nemas ties z chrbtice?

carm, to sme radi ze si vyrelaxovana tancom 🙂 u nas sa ziadny valentin nekona, mm to bojkotuje 😅 vraj americka blbost..

darla27
14. feb 2010

Ahojte vsetky 🙂
Akzuzs myslis ze som zehlila? Ale kdeze.. 😀
Rybicka, ale mi tu ta moja fotka dlho vydrzala, az som sa divila.. Odpisala som ti mojka, nech si v obraze. 😉
Carmi aj ste daco vyhrali na plese v tombole?
Betty, rozhodla som sa, ze ten clexan brat nebudem, pozeraju na mna vsetci jak na blbca, ze toto mi niekto navrhol, ked mam "len" dva krat heterozygot. Ved az otehotniem a potratim tak sa im vsetkym pojdem podakovat.
Muska, aj mne sa zda ze to tu jednoducho cez vikend nezije, niekedy by si clovek mohol pisat aj sam zo sebou. 😀

margarita
14. feb 2010

Riska, oskorusa - http://www.klivia.com/ovo-oskorusa.htm

fazulu som jedla, ale prvy raz tusim az ked mala 6mesiacov alebo tak, prve 2-3 mesiace som sa dost krotila, ani cokoladu a ine rizikove potraviny som nejedla. podla mna, rybka, skus a uvidis,vraj niektorym detom to neva.

a na chudnutie este pride,az sa Ti Emka rozlezie po byte a zacnes ju nahanat, mas cas...neboj sa.

betty - to mi je luto, ze mas zly KO, to zelezo pekne ber, ja beriem uz skoro 2 roky, sice som stale mierne anemicka, ale aspon pre ten dobry pocit si hodim raz za tri dni tabletku, ked si na to nahodou nalacno spomeniem 😀

Valentin je americka blbost aj podla mna, tak ja dnes oslavujem vyrocie Otvorenia 20. Zjazdu KSSZ, na ktorom Chruščov 25. Februára 1956 odsúdil Stalinov kult osobnosti.
A - okrem tohoto vyznacneho sviatku - este aj to, ze sme mali s mm, cirou nahodou 😉 v tento den aj prve oficialne rande. Ale ked ten 20.zjazd sa mi lepsie pamata 😀

akzuzs
14. feb 2010

Ahojte a dobrý večer!!!!!
Ja som sa na chudnutie vykašlala. Skúšala som to pred troma týž. ale nič 😠 No rozhodla som sa že s tým začnem až ak raz Boh požehná druhé a budm po pôrode. Kašlem na to lebo viem že by som aj tak pribrala dobrých 20kg tak načo 😀 😀 😀 😀 😀
Inak aj ja som si dávala pri kojení pozor na stravu až po pol roku som skúšala , laebo po troch mesiacoch 😅Ty brďo, už si nespomínam. Ups, to je pamäť. ale na 100% som nejedávala kapustnicu a strukoviny.

akzuzs
14. feb 2010

Margi, Darla, Carm, Rybka, Bety, Muska,........VS Ahojte

riska
14. feb 2010

ahojte, aj my valentina ignorujeme 😝

rybka, ty už stresuješ s druhým pôrodom? 😀 inak vo februarovom zdravi je super članok o všetkých + a - cisarskeho... ak nemas, donesiem ti 😉

margi - aha 😎

všetky vas zdravim 🙂 🙂 🙂 a zajtra myslite na smejku 😵

a kde sa nam stratila skorki? 😕

rybka13
14. feb 2010

no dievcata moja emka je na cokoladu uz zvyknuta, tomuto nedokazem odolat 🙂 no tak asi skusim aj ine potraviny postupne, uz som nasadila mierne mnozstva brokolice a dnes som dala do jedla aj stiplavu papriku 😒 a vcera som treskla do seba v zapale pazravosti pol decka Baileys 😕 .. hm tak uvidime, tu fazulu este bojim aj kapustnicu... pockam...

riska, nemam ale kupim, alebo rychlo prid a dones 🙂 tak to bude lepsie, ako to ide s vasim menom?
no ten valentin... sak neva ze to mm ignoruje, ale nejaky ten romantikos vecer mohol byt nie? Ale to by som sa musela zase raz nahodit trocha do niecoho ineho ako teplakov a tricka a trocha sa o seba postarat nielen na seba hodit sprchu ... ach jo.. sak takto sa vytrati vsetka romantika..viete ako to myslim ...!?! 😝 😉 😠

akzuzs, mas recht, potom budes chudnut po druhom... tak asi sa na to vybodnem aj ja... 😀

rybka13
14. feb 2010

margi, ty si asi bola dobra v dejepise 🙂

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkove
15. feb 2010

Vivien,
ale aj dnesny den nam dal Pan 😔 😔 myslim na vas... 😔

muska30
15. feb 2010

dobre rano 😵

rybka,
pridam aj moj nazor s cisarakom, ja som ho mala pri synovi a o 5 rokov som mala rodit dcerku a moj gyn. mi naplanoval znova sekciu, lebo prirodzeny porod ze by bol rizikovy. UZ som mala termin sekcie dva tyzdne pred terminom porodu, ale dcerka sa poponahla a rodila som prirodzene. Nemohla som rodit s epi, aby som citila kontrakcie, keby sa nieco dialo s maternicou, lebo mi tiez hrozila ruptura. Ale vdaka Bohu neboli ziadne komplikacie a zvladli sme to 😉
bratrancova zena mala dva cisarske po roku a pol a nasledne na to jej lekar odporucil sterilizaciu, lebo treti cisarsky by bol uz velke riziko, ale jasne ze to odmietla.
a Ty si uz mala MS, ked planujes druhe babo? Mne sa obnovil cyklus az pol roka po porode.
este ohladom kojenia, aspon do pol roka skus dietovat, aby Emku nebolelo brusko. Hlavne sa vyhni strukovinam, kapuste aj cesnaku a cibuli.
a chudnut zacnes viac az ked bude emka lozit a po roku ked zacne chodit a budes ju nahat.

mimuska77
15. feb 2010

dobré ránko všetky moje zlaté VS,VM,VT 😵
Takže babulky k tomu cisaráku sa vyjadrit neviem nakolko som ešte nerodila 😉 ,ale aj mne ho predpovedali....

Dnes ráno som už bola u doiny a zalial ma nesmierny vnútorný pokoj,hoci doma som od 05:00 stepovala...Cítila som baby Vašu nesmiernu podporu a dakujem všetkým ktoré na mna mysleli 😉

Predstavte si išla som z domu o 07:15,u dokiny som bola 07:30 a o 07:50 už som išla od nej pretože na moje počudovanie som bola prvá,čiže šikulka...
No takže dokina mi spravila všetky možné odbery,povedala že najskor potrebuje vylúčit akýkolvek zápal a aj odber na hormonálny profil,takže babulky lady sa pohli a znova sa opakujem vdaka Vašej podpore a modlitbičke,zo srdca dakujem.S krvi budú výsledky v stredu,ale ostatné o týžden,takže bud si zavolám,alebo pojdem pre ne osobne.Ja Vám to neviem vysvetlit baby,ale tá moja doktorka na mna urobila nesmierny dojem ako som už minule spomínala povedala nebojte sa vždy je šanca a Vy patríte k tým štastnejším,ktoré cyklus majú len nie pravidelný,a ja som jej v piatok povedala že beriem femi kvapky a dnes ma prekvapila,že ona si o tých kvapkách všetko naštudovala a može mi ich len a len odporučit a pri tom je staršia 50-tnička,ale hovorí sa o nej že je odborníčka 😅
Aksusz a ruženec nie síce v čakárni,ale modlenie počas cesty k nej zabral,dakujem!Na všetky Vás myslím a nech Vás Pán sprevádza!
Rybka tak Ty už takto snaha pomali o druhé bábenko?Ty si ale šikovnica takže VS máme čo robit,aby sme už boli tehule 😅 😅 😅

mimuska77
15. feb 2010

Betty prajem Ti aby sa Ti tie krvné testy zlepšili a ja tomu verím a dakujem aj Tebe za podporu 😅 Aj ja tomu verím že čoskoro bude aj Tehu,ved sa modlíme deviatnik aby VS sa zmenili na Vt?A aj ruženec a aj utorky k sv. Marte....
A neboj Betty po skončení sa ideme modlit za veriace tehulky a ich štastné donosenie bábetka a lahké porody,v tých modlitbách je naša sila 😅

Inak si pekná tehulka,len by si mohla trošku viacej pribrat,to Matkovi nechutí papat? 😉

pcolka
15. feb 2010

ahojte, tak sa hlásim po "romatikuš víkende"-bol naozaj úžasnýýýýýýýýýýý 🙂 🙂 🙂
až na jednu adrenalínovú záležitosť, ktorú môj manžel vďaka Bohu zvládol, a šťastne sme sa vrátili aj domov.....

dnes myslím veľmi na smejku-majú veľký deň, tak dúfam, že sa ľady pohnú aj tam, a všetko dobre dopadne, ale hlvane v ich prospech, alebo skôr v prospech tej maličkej.....

dočítala som vás..mimuška suepr správy takto na pondelok hneď ráno.....teším sa s tebou

no a od piatku som riadne nachladnutá ☹ -nepomohlo ani tie sauny a bazény....a vypotenie samozrejme 😵 -ale to je môj vraj "syndróm chronického kašla" a už vidím čo mi zas doktorka na to povie-nasadí anitibiotiká a o mesiac alebo o dva to tu mám zas

takže pekný deň....a dúfam, že sa smejka čoskoro ozve s dobrými správami

rybka13
15. feb 2010

mimuska tak to rada, ze to takto dobre ide u dokiny... sme zvedavi na vysledky, dufam, ze bude vsetko ok, alebo sa aspon najde pricina kde to viazne...
no to vies mimuska, mna uz tlaci hodne vek, takze ja uz musim planovat ... ale to vies, clovek mieni Pan Boh meni 😅 ... ale zasa ja zastavam nazor, ze kto neplanuje, nikam sa nepohne 🙂 alebo ho len tak zivot unasa kam chce..

muska dik za nazor, nie este nemam ms a dufam ze este aspon do pol roka emkinho mat nebudem 😉

muska30
15. feb 2010

rybka,
cyklus sa zvykne obnovit az po pol roku, ked sa pridavaju babatku prikrmy a nie je take caste kojenie 😉

muska30
15. feb 2010

mimuska,
dobre spravy, a ze si taka pokojna, urcite sa pridas ku VT 😉

pcolka,
prajem vela zdravia 😉 ja mam tiez chronicky zapal hrdla 😒

smejka,
myslim na Vas 😔

smejka
autor
15. feb 2010

ahojte...dakujem vam ze na nas myslite....este nic nie je dokonane 😔 ...sme odroceni o mesiac 😢
pekny den zelam
nesmutime....ideme dalej....vpred k cielu...

krisruska
15. feb 2010

Ahoj, ani som nevedela, že i takáto téma je tu otvorená. Som veľmi rada, lebo by som sa mohla s Vami poradiť. Viete mi povedať, aké prostriedky pre podporu tehotenstva Cirkev pripúšťa?!

pcolka
15. feb 2010

smejka- toto teda nie sú dobré správy-i keď nie sú zas ani najhoršie.....

muska-tak sme na to rovnako-ako malý v škole?

mimuska77
15. feb 2010

pcolka,muska,rybka dakujem 😵 😵 😵

Pcolka takže takýto romantikuš víkend si mala,no mna moj mm pozval na večeru,ale kedže som sa" psychicky" pripravovala na návštevu k dokine to samozrejme srandujem nechcelo sa mi včera,tak sme večeru presunuli ved Valentína treba mat každý den a nielen 14.02. no nie?Ale mm spravil palacinky a tak sme "romantikovali" doma 😝

Rybka presne ako píšeš,na výsledky som zvedavá ale nech už je to akokolvek tak aspon budem vediet na čom som a to s tým vekom si ma pobavila 😉

smejka to ma síce nesmierne mrzí 😔 ,ale verím že pre niečo to malo takto byt ved mesiac ubehne jak voda a budeme sa za Vás modlit 😅

muska bodaj by si mala pravdu 😅

akzuzs
15. feb 2010

Ahojte, tak Mimus, taká som rada, že všetko Ti dobre dopadlo. Ja som Ti vravela, že sa nemáš čoho báť a do rok bude aj bábo, uvidíš 😉

Rybka, ja som dostala menz.až po 3/4 roka keď som nekojila tak intenzívne a to boli tobogány, to Ti poviem. Len som vyšla z WC a znova 😀 Aj druhé boli silne a potom už OK. Vieš čo bolo zaujímavé???? Kým som sa nevidala, tak som mávala strašné boleti ale hrozné. Po tom čo sme sa vzali (keďže sme šli do manželstva v čistote) tak prestali iba sem tam bolietky a keď som bola po pôrode tak som ani nevedela že som dostala 😀 To mám asi za odmenu že sme vydržali 😀 😀 😀 😀

Všetky VS, VM, VT, VD Ahojte a Pán s vami

rybka13
15. feb 2010

smejka ☹

pcolka, to sa tesim, ze ste si pekne uzili a oddychli, az na tu nadchu 😕
akzuzs, tak ja tiez verim,ze mi tie bolesti pri ms prejdu 😖

krisruska, cirkev pripusta inseminaciu, umele oplodnenie nie... teda zalezi ktora cirkev ze ano... hovorim o katolickej.. evanjelicka UO vraj pripusta..

bettynka222
15. feb 2010

ahojte 🙂

rybka mna chrbtica neboli ale v uchu mi piska stale - v pravom. v lavom mi len sumi. a uz by osm aj k dr mozno zasla pre istotu, ale zas cakarne su plne chripkarov urcite a nebudem to riskovat. ja osm to zas zvrhla na to zelezo a anemiu. jeeeej, makto ti posiela kopancek 😀 a cvic, jasne? ja viem ze casu je asi malo, ale si predstav ze mas dvojicky a hned si najdes nejaky ten cas navyse 😀

darla no ja neviem. akoze s najvacsou pravdepodobnostou si vtedy potratila kvoli imunite, takze teraz to uz prednison urcite podchyti 😉 ale zistovala si si, ci ten liek nema nejaky vplyv na zrazanlivost? skus sa spytat rybky, ta ho tusim v tehu brala, tak ze ci si aj pichala, hmmmm? a berie prednison aj mm?

margi ani mne sa ten valetin nepozdava...a ani mojmu mm. ale aby som si nemyslela, ze je nejaky necitlivy tak sa ma spytal, ze oc chcem na valentina, a ja ze prechadzku. chudacik, bola to od neho velka obet, mal totiz strasnu svalovicu a hcodil ako cinovy vojacik 😀

akzuzs a odkial si mala zoznam potravin co sa nesmu? ja som sa prave prihlasila na predporodny kurz a kurz o dojceni 🙂 no ved tam mi to asi vysvetlia 🙂

mimuska som rada ze si pekne zvladla odbery 🙂 len si zvykaj na vysetrenia, v tehu nebudu mat konca 😀 😝

vivien je mi luto, ak si sklamana z nasich nazorov, predpokladam ze aj z mojho, ja osm ti len chcela povedat, ze ani adopcia nie je jednoducha. vies o tom, ze tu mame babulku, ktorej pracovnici DD zubami nechtmai znemoznuju ado? ja osm ti len chcela povedat, ze ak nam radis zamysliet s anad bozou volou, mozno by si sa nad tym mala zamysliet ty ako prva a svoje cenne rady poskytnut tym, co ich v tejto chvili potrebuju najviac 😉

leniiiiii no co maminka, ako idu rodicovske povinnosti? 😵

smejusik ja uz tomu nerozumiem 😔 z tohjo vsetkeho mam tkay cudny pocit, neviem ci zas nemam divne dedukcie, ale ako keby sa DD chcel zbavit postihnutej sestry dievcatka (ktore potrebuje zrejme specialnu starostlivost), tak vezmu dietatko rodine, ktora ho uz v podstate davno mala mat doma 😔

pcolka, muska ahojte 🙂

violoncielka
15. feb 2010

Ahojte babenky 😵
Nestiham vas citat...tak aspon vam posielam velke objatie.
Pa