Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
22. feb 2010

betty, a risiatko nepozdraviš? 😢 😀 😀 😝

inak aj ja mam fobiu z nedostatku kyslika... najma v kostole a v buse 😎
a budeš mať narodeninovu party?

violoncielka
22. feb 2010

risiatko ja ta zdravim 😵 .Inac ja mavam fobiu z masy ludi....tiez mi zacne buchat srdce a lapam dych a snazim sa najst vychod...Preto nechodim ani na polnocne .
Akurat rozmyslam ze nahovorim mm na vasu chladnicku 😉
margi uz mate po krstinach?

riska
22. feb 2010

violka 😵 😵 😵
nahovor ho, je to super vec... musim ju zasa odfotiť....aj s mojim bruškom 😎

bettynka222
22. feb 2010

jeeej riska aj tebe dakujem 🙂 a tiez osm si vsimla, ze rybku posadla stastna vina 😀
jeeej risiatko dalsi tvoj prispevok. no ja osm to tu mala dlho otvorene, a ked som isla odpisovat, tak vtedy sa mi tovje prispevky este neukazovali. cmuuuuuuuuuuk 🙂

bettynka222
22. feb 2010

viol margi uz odkrstila, krsti sa predsa v nedelu 😀 (v nedelu, ze? nie v sobotu 😕svadby ale byvaju v sobotu...no som z toho mimo)

muska30
22. feb 2010

bettynka,
ja som zazila oboje aj rozrezane brucho aj nastrih 😒 ale zahojilo sa to a uz som aj na to pomaly zabudla, ale prve tyzdne, ked je to cerstve je to dost bolestive. A u Teba podla okolnosti lekar urci, co je pre Teba vhodne 😉

riska,
zdravim aj risiatko 😵 😵 😵

violka,
u nas to bolo naopak, mna musel na tu super americku chladnicku nahovarat manzel 😀 ale po pol roku som si na nu zvykla a uz som s nou spokojna 🙂

muska30
22. feb 2010

janulka,
ked boli Branka brusko, musis dietovat, hlavne na vecer vela nejedz, aj cerstve mlieko radsej vyluc, daj si skor jogurty a syry 🙂

cathy77
22. feb 2010

ahojte dievčatá...
na tejto teme som nova ale patrím sem 🙂
Budem s Vami veľmi rada komunikovať,lebo som veriaca, tak dufam, že u vas najdem povzbudenie i pochopenie.
Napíšem v rychlosti svoj príbeh, i ked na inej teme som ho už opísala, dufam, že tým nebudem otravná 😅 .
Otehotnela som v septembri 2009 - vytužene a chcene tňdieta. Synka už mám, ma 5 a pol roka a dlho som tužila po druhom. V juli 2009 konečne manžel suhlasil - žiaľ, musela somho dlho presviedčať ☹ , čo už samo o sebe je dosť trapne a ubijajuce...
Počala som teda druhy mesiac po začatí snaženia. Od začiatku som mala ale zvlastny pocit, taky... neviem ho opisať ale vo vnutri som citila niečo.. zvlastne, stalesom mala pocit, od tych prvych ultrazvukov že zarodok je maly, že niečo nie je ok, atd. V trinastom tyzdni som bola na špecialnom prvotrimestrialnom screeningu... už to bolo "blbe", že som nanho šla v dvanastom - ako sa aj ma- ale lekar ma poslal domov, že mam prist o tyzdn, že plod ešte nema potrebnu velkost. Už tu som dostala ozajstny stracha a koby sa cela moja predtuch naplnala. V tom trinastom, teda o tyzden sa na usg zdalo všetko ok,(alebo apon Dr.m ito tak podal), ale brali mi aj krv(nie tripple test) a mala som volať o vysledky o tyzden. Nevolala som o tyzden, bolo to tesne pred Vianocami... pan Boh bol ku mne milostivy a nejako ma viedol k tomu aby som volala až po sviatkoch (nech mam teda sviatky pekne, nech moj syn neciti uzkosť a smutok od svojej maminy). a hovorila som si, sk by to bolo zlé, tak Dr. mi zavola sám. Volala som teda až 3.1.2010. a verdikt bol jasny - veľmi vysoka pravdepodobnosť genetickej vady - veľmi važnej. Doktor ma spucoval, prečo volam až teraz! Že stratil moje čislo a snažil sa ho dopatrať a ja na to -ved dobre tak, mali sme aspon pekne sviatky, tešili sme sa na dieťatko, načo by mi to bolo vedieť o tie dva tyždne skor... Tak som hned dalsi den dosla na usg, kde už boli jasne vyvojove vady a bolo ichmnoho a boli važne, bolo tam už malo lodovej vody, plod sa už ani nemal ako hybať. Vtedy som bola v 17-tom tyždni. Okamžite odoslanie na genetiku,objednanie na amniocentezu atd. O tyzden ked som rpisla na anmiocentezu tam bol uplny anhydramnion - ano kvapka plodovej vody - už nebolo možne odobrať ani kvapku, plod bol vo vynutenej pohole - ako v kazajke,srdcova činnosť minimalna.Lekar ma okamžite objednaval na umele prerušenie, teda potrat v 18tom tyždni. Nikto sa ma nepytal, či ho vobec chcem, každy to bral ako hotovu vec. Ja som bola z toho zhrozena. Ano, vedela som, že plod bud odumrie hoc už v ten den alebo to može ťahať aj do osmeho mesiaca, ale že mimo tela matky nevydrží ani sekundu, skutočne ,bol veľmi važne postihnuty. Ale ja som vedela že toto v skutočnosti - z pohladu večneho života nie je o tom dietaku, ktore už bolo temer v tcovom naručí - ale o mne. O tom, čo urobím alebo neurobím ja.Chapete ma, viete, čo chcem povedať. Uplne bezperspektivne tehotenstvo, "trapenie" plodu--- na druhej strane vola Otca, ktorý vie, čo robí a prečo to robí. Prečo teda ešte žije? Stale sa ešte "trápi" vo mne? To boli otazky ktore som si kladla ja. Boli to nesmierne silne pokušenia, diabol na mna doliehal - ukonči to, ved každy normalny človek to pochopí atd... Ale citila som ,že Boh čaka niečo ine... "blaznovstvo lásky", absolutnu doveru v Neho. ale tie strašne pokušenia... den pred planovanym nastupom na hospitalizaciu z dovodu ukončenia tehot. som zavolala svojmu lekarovi a oznamil mu, že nenastupim - že chcem, aby plod odumrel sám,ked pride jeho čas. Bolo to nesmierne tažke, citila som sa ako chodiaca truhla, v ktorej dieta kedykolvek može umrieť a ani to len nepostrehnem... a moj syn, ktory nič netušia a každy večer mo hladkal bruško a prihovaral sa svojmu surodencovi ako na naho teší... Tak som mu vysvetlila, že tot babatko je anjelik a narodi sa pre nebo, že niektore detičky idu rovno do nebička a nepochovame si ich tu na zemi.....
Tak som teda ostala doma... a s nesmiernym pocitom viťazstva nad zlým... aspon na chvilu. Ale upenlivo som sa modlila k Bohu, nech to z jeho vole ukončí čím skor, že už nevladzem, že mi dochadzaju sily 😢
Tri dni na to, po mojom rozhodnutí nedať si ho vziať ma začalo pobolievať v podrbušku, na bokoch, až dokrížov a začala som špiniť.Fakt som dostala strach,že ma to nejako ohrozí na možnosti potom otehotnieť, bala som, čo sa vo mne deje. tri dni po tom som šla na kontrolu, kde si viete ako sa moj lekar tvaril, čo teda skušam, či mi šibe, že takto hazardujem so svojim zdravím atd. poprasila som ho aby mi urobil usg a povedal mi, či plod ešte žieje - no, ešt eživoril,chudačik, ale tep mal už iba cca 40 (pripominam, normalny tep plodu v cca 20tom tyždni je cca 140). Poslal ma v pondelok(vtedy bol piatok)na hospitalizaciu a nech už teraz daval odomna ruky preč a musela som v karte podpisat, že už som raz odmietla UPT a ked sa vyvrbia komplikacie, tak idu na moj vrub. Celý víkden som prežila v hroznom vnutornom boji a zufalej prosbe, aby si Boh moje babatko už vzal k sebe...v nedelu večer, ked som sa modlila, odporučala som dušu mojho diatata nebeske Matke a doslova som "videla", ako ho drží za ruku Matka a z druhej strany sv. Jozef a vovádzajú ho k sebe... akoby maleho ježiša ked bol snimi ako dieťa....
V pondelok ráno, pri prijimami do nemocky mi moj Dr. robil usg a povedal, že dietatko je už mrtve... a ja... som sa usmiala, vedela som, že už je tam.
Dali mi čípok na vyvolavanie a vnoci na utorok som porodila, aj ma dočisťovali, v stredu ma pustili domov. Momentalne som 29ty den po porode a kyrete a tužobne očakavam prvu mrchu... le nech už príde. velmi tužim po dietati, nesmierne. Tak verím, že sa nam to čím skor podarí. "Sužujem" svojho Boha touto prosbou každý deň... mslím teda, že som u Vás správne 😉

cathy77
22. feb 2010

... a to som chcela napísať "v rýchlosti" 🙂 tak sorry 😅

cathy77
22. feb 2010

vidím, že máte rozbehnuté spoločné modlitby? rada by som sa zapojila... 😉

janula.k
22. feb 2010

Cathy vitaj v nasej teme 🙂
ja ani nedycham, slzy mam v ociach, uprimne ta obdivujem a poviem ti, ja by som sa zachovala rovnako..Nech je Boh k tebe milostivy a coskoro vas pozehna novym zivotom. 😔

kaki
22. feb 2010

cathy77 😢 😢 😢
Si mimoriadne silná žena. Ja Ti ďakujem za otvorenosť a... 😔 😢
Boh Ťa skoro obdaruje, je to milujúci Otec a ako vidím aj Ty mu veríš 😔

carmenuska
22. feb 2010

Cathy - ja som sa akurat vyfukala do vreckovky, prislo mi to velmi luto a ja by som urobila to iste, obdivujem ta, ze tak o tom pises.....Vitaj medzi nami a dufam, ze budeme tehulkovat spolu....

Zdravim este moju osobnu lekarku Betty a prajem ti, vsetko zle!!!!!!!!!!Nech ta obchadza!!!!!!!!!!!!k tomu najma vela Bozieho pozehnania a zdravicka,aby si pekne donosila Matka a tesila sa z neho s mm o par mesiacov. Cin, cin...

Este vam chcem povedat, ze som bola cez vikend v nemocnici, preto som tu nebola, prosim Vas, modlite sa za mna, nevedia co mi je, esteze su prazdniny. Mala som nizky tlak, odpadavala som a puchnu mi ruky a nohy az tak, ze nemozem chodit. Este to neuzavreli, neviem co mi je, citim sa velmi zle a momentalne ne tehu ani len nepomyslim, som rada, ze som doma a ze som....

Kaki- spravne rozhodnutie, to som ti uz pisala a kedy ides, az hodime aj za teba modlitby, som zvedava ako to dopadne...Coskoro budes tehula, to citim v kostiach.

Riska- hod foto pri chladnicke 😀 mozes hadzat kazdy mesiac chladnickovske foto a budeme ju obdivovat a sledovat ako kocka rastie

kaki
22. feb 2010

Carm..... no teda ☹ čo sa to deje??? ☹
Držím Ti palce aby si sa čo najskôr dala doporiadku....
Z čoho môžu puchnúť ruky a nohy? Srdce máš OK ani cukor nemáš zvýšený?
Ja teda nie som lekár ale myslím na Teba silno, silno... Toto už nie sú srandy. Drž sa žinka 😔

Ja nemám ešte termín presne dohodnutý... Ten sa snažím dohodnúť, dám Vám vedieť.

kaki
22. feb 2010

Carm 😵 prepáč, myslela som žienka. Pekná, štíhla, mladá žienka. 😵

bettynka222
22. feb 2010

ahojte 🙂

cathy 😔 si mudra a silna zena a podla mna si sa rozhodla spravne. ja by som tiez nedokazala ist si ho dat vziat. moj mm by ma sice asi zabil, boli by to velke hadky....ale je to dieta, bozi tvor 😔

pacientka carmenuska velmi pekne ti s maktom dakujeme 🙂
carmenusik ☹ puchnu ti ruky? a mas vysoy tlak alebo co? este si nebrala clostil ze? moze to byt nieoc s trombofiliou 😕 myslim na teba a budem sa zateba modlit mojko. myslime na teba, cmuk 😔

janula.k
22. feb 2010

carmenuska 😕 drz sa, netusim ani ja co by to mohlo byt, dufam, len, ze nic vazne...modlim sa za teba 😔

azalka22
22. feb 2010

ahojte dievcata.
musim vam napisat moj dnesny zazitok s nasou najvacsou poistovnou.
ako viete, schvalili mi kupele-na Bcko [pre ujasnenie>A znamena, ze pacient si v kupeloch hradi nejaky pausalny poplatok napr 1-2 eura za den, B>pacient si hradi ubytko a stravu...a teda podla typu ubytka sa vacsinou odvija cena-ide to do stoviek eur za pobyt]
takze schvalili mi na Bcko, pricom
1. este nie som 1/2 roka od operacie -robili mi LSK
2. podla indikacneho zoznamu mam narok na A [aspon podla tabuliek]
tak sme tam volali. najskor sa robili ze nevedia o com je rec. po druhom telefonate uz im bolo hned jasne o koho ide 😠
rezultat je nasledovny
kedze ma operovali LSK, a nie 'otvrenim brucha' a kedze ma operovali na sukromnej klinike, kde som si to vsetko zaplatila a teda poistovna nedala ANI CENT na moju operaciu, NEMAM NAROK na A. 😲

tot zahada vyriesena.
zaplatite si sami operaciu [akokeby LSK nepatrila medzi operacne metody], idete do priestorov, kde sa k vam spravaju ako k clovekovi s non stop opaterou, zaplatite si to -cize poistovna moze byt rada, ze usetrila 😅

z toho vyplyva, som privelmi bohata. mozem si to zaplatit sama.
super ucitelka, mm bez roboty.
fakt great
takze som nas.... ako pes 😠

esteze v luckach boli velmi mili

francis
22. feb 2010

ahojte 🙂
cathy neviem ani čo napísať ☹ je mi to moc ľúto 😢 drž sa 😎
dávnejšie som vás prosila o modlitby ak sa niektorá pamätáte a aj my sme tiež mali v rodine smutnú udalosť úmrtie chorého dieťatka a nikomu to neželám ☹ celá rodina tým trpí,ale dúfame,že Pán Božko má teraz anjelika a my prostredníka v nebíčku 😉
carmenuska to ma mrzí,že si bola v nemocke a držím ti palčeky nech ti to čím skôr prejde a hlavne nech zistia prečo to je.........
Ja som tiež cez víkend sa necítila moc dobre a aj dnes sa mi stále točí hlava tak len dúfam,že po tom deviatniku tí naši svätci v nás asi niečo menia........
Pekné pôstne obdobie všetkým 🙂

azalka22
22. feb 2010

vidis francis, aj ja som mala taky hlavytoc asi pred mesiacom, ked som sa domodlievala k Marte. normalne som muslea prelezat cely den v posteli...zeby nas nejako prestelovavali? 😅 to by nebolo od veci 🙂

francis
22. feb 2010

ahoj azalka 🙂 takže ma to mrzí,že to nešlo zmeniť na A.Držala som palce a dúfala,že to pôjde.Nechápem tie postoje poisťovní.My čo chceme detičky tak takéto podrazy nám robia ale iné diagnozy napr.alkoholici tým zaplatia liečbu.......... 😠
Ešteže aspoň v Lúčkach boli milý aj ja som ich zažila a bola som spokojná 🙂

francis
22. feb 2010

azalka dúfam,tak aj ty máš s tým takúto skúsenosť tak nech nás len pekne naštelujú na to tehu 😀

mimuska77
22. feb 2010

Caute babulky dnes hlavne Bettynka všetko len to najlepšie k Tvojim dnešným krásnym narodkám,hlavne veeeela zdravíčka,štastíčka božieho požehnania a hlavne úspešné tehu a lahký porod s Matkom 😅 😅 😅

Nemám teraz baby moc času,ale večer na nočnej si vás prečítam a určite viac napíšem zatial len tolko a u dokiny výsledky všetky v poriadku aj hormonálny profil a výtery na zápaly a nejaké baktérie všetko negatívne 🙂 🙂 🙂 Mooooooc sa teším teraz trošku zdrhnem lebo akože som dobrá gazdiná pečiem sloniu slzu,tak aby sa mi podarila kým chladne krém odbehla som sem k Vám,takže večer ked už budete hajkat som tu jak na koni,pá,pá 😅

smejka
autor
22. feb 2010

ahojte...pozdravujem vsetky
cathy ☹ ....verim ze tvoju bolest vystrieda coskoro naplnena tuzba 😔
bettynka blahozelam 🙂
carmenuska skore uzdravenie 🤐
kaki tesim sa rozhodnutiu ist na laparku 😉
myslim na vas

cathy77
22. feb 2010

ďakujem vám všetkým za milé slová... a dobré pria 😵 nia, dúfam, že si ma nájdu
carmenuska - myslím na teba, drž sa

lenkove
22. feb 2010

Cathy
ja som si poplakala pri tvojom pribehu, velmi ta obdivujem a dakujem Panovi ze ti dal tu silu konat takto a zverit sa s tym nam, si pre nas povzbudenie.. nech ta Pan za tvoju vieru a pokoru obdaruje.. a pozehna dalsie dietatko 😵 😵

Bettynka
vsetko najlepsie!! nech ta Panovo pozehnanie sprevadza na kazdom kroku tvojho zivota, nech si stastna, zdrava a vzdy spokojna a vesela 😵 😵 a matkovi nech sa dari tiez a este viac 😵 😵

Carmenuska, no to nie je mozne :( moja, myslim na teba a pomodlime sa.. 😔 😔 skore uzdravenie..

carmenuska
22. feb 2010

Betty hej, ale iba prsty puchnu /na rukach aj nohach/, nevedia preco, uz mi robili vselico, ale srdce je ok a s trombo asi nic, lebo mi brali rozne odbery a bolo vsetko ok. Tlak som mala moc nizky, ale ten dali doporiadku a pulz bol zas moc vysoky. Maju podozrenei na reumu ☹ uz len to by mi chybalo. Kazdopadne Boh ma poriadne skusa za posledny mesiac, aj teraz v poste, mozno preto, aby som si uvedomila niektore veci, aj som si uvedoila v nemocke. A dufam, ze blbe obdobie v nasej domacnostu uz pominie /pozemok, praca, zdravie a stale dookola to iste..../. No a Betty neberiem chvalabohu nic, ani clostil, ani fragmin nepicham. Ved aj ms som dostala na 20 dc. Teraz sa musim dat dokopy, na tehu mam cas, ked uz som tolko vydrzala a ked mi nabehne normalny cyklus a vsetko sa utrasie, potom zacnem..... Aspon uz budem moct mat tehu rifle po Betty ze 😀 😀 😀 Idem si lahnut, zajtra si vas docitam

riska
22. feb 2010

cathy 77 - je mi velmi lúto, čim si musela prejsť 😢 musi to byť velmi bolestive 😔 som rada, že si k nam prišla a dúfam, že Pán ti toto trápenie vynahradi niekolkonasobne 😔

carm, čooo? čo sa deje? a vôbec sa nevie, z čoho by si to mohla mať? 😕 myslime na teba 😔

az, to je fakt sila! 😠 neuveriteľny bordel je v našom štáte 😠

margarita
22. feb 2010

ahojte,

cathy 77, vitaj u nas, nedokazem si ani predstavit ako by som to asi niesla ja, musis byt velmi silna a statocna, ked si to takto zvladla. Verim, ze dalsi raz to uz dopadne stastne 😵

vcielka - ano, ako betty spravne poznamenala (raz darmo, uz je o rok starsia, tak ma aj este lepsi prehlad nez doteraz 😉 ) krstiny boli vcera, dobre bolo, sranda a nasi sa uz vratili domov aj s M. a detmi trochu si uzit vnucat.

riska - ked sa pojdes najblizsie zase dekorovat vencami 😀 sak sa ozvi, v tom case niekedy zvyknem dekorovat aj ja, mozem ist vasim smerom. 😀

carm - to je hrozne, snad to bolo len take "zo stresu" (najlepsia diagnoza, ked sa na nic objektivne nepride), dufam, ze reuma to nebude. V takom mladom veku? 😉

azalka - na stat a poistovne nadavat verejne nemozem, lebo by ma zavreli, keby som sa neovladala, takze sa ovladnem, aha: 🤐
🙂

zdravim aj ostatne babulky, co nestiham vymenovat...
Modlim sa co viem a vzdy ked mam cas, za vsetky, ci uz VS,VT alebo VM, alebo anonymne citatelky 😀

azalka22
22. feb 2010

ahojte, nemame tu nejake nove tehu? ja len tak...
ak by aj nie, raz to isto pride 🙂 verme tomu
dnes som opat skemrala tam hore, no dufam, ze to bude na daco dobree 😵
pekny vecer vam prajem